Antiseptisch Haarwaschpoeder He! oudste adres EEN ZAK GELD OPRUIMING - van Wollen Regenjassen - Het Handels-, Informatie- en Incasso-Bureau HENDRIK VELTHUIJSEN, JAC. LAMP, Barteljorisstr. 24 SCOTTS Emulsion per pakje 15 Cent. H. VAN DIJK, GROOTE HOUTSTRAAT 28, J. VAN BILDERBEEK C°, Botersoorten J. VAN DER LAAN, Rivierviscbmarkt 13. Telefoon 545 Handel in verschillende fijne Houtwaren Hagelnieuwe Naaimachine Goedkoopst adres voor Reparatiën. J. Geijlvoet, HOENDERPARK EIEREN Roomboter f 1.50 per Kilo. -- dames-handwerken -- Atelier v. Dec. Kunst. KRUYMEL MERCKENS, RESTANTEN Sokken en Tricot Onderkleeding. jüchte van de regeertaak van H. M. jou kunnen Intreden met het oog op ,de blijde verwachting ln April a.s., tarordt van goederhand medegedeeld, dat voor het oogenbllk dergelijke maatregelen nog niet ln overweging jljn. Tevens wordt gemeld dat de gezondheidstoestand van de Koning in neer gunstig is. DE EERSTE KAMER fcchoot gisteren flink op met het be- grootingsvverk. Marine was er al voor de pauze door, want de Minister, die *ïi den heer Van Wasaenaer een me destander vond voor nagenoeg al zijn denkbeelden, had alleen aan gene raal Staal duidelijk te maken, waar om hij voor de defensie van ons land fepantserd materieel niet meende te unnen en te mogen missen. Met Financiën schoot men ook gauw op. Een paar heeren bepleitten sen speciale zaakuitbreiding van het erfpachtsterrein van „De Schel de" te Vlissingen, terwijl de heeren V. d. Does en Rengers den Minister Kolkman niet toeschietelijk genoeg Vonden in zijn belofte om over de penskmeering der 72 commissarissen Van politie na te denken. Want als er van de gemeente-ambtenaren één pchuap over de brug is.... dacht de Minister blijkbaar. Bij afwezigheid van den Minister .van Oorlog zag generaal Staal van principieel debat met den waarne- menden Minister af en dat was heel .verstandig, want wat door andere (heeren nog werd aangevoerd, meen de Minister Wentholt maar te moeten bewaren tot zijn ambtgenoot beter /as, voor wiens herstel trouwens «o>ede wensohen werden uitgespro- tien. Beide begrootingen werden zonder •temming goedgekeurd. De Minister van Waterstaat zat ook piet een begrooting, die hij zelf niet gemaakt had. Dat belette een paar jpenatoren niet hem provinciale, en districts-belangen op het hart te bindenmeer trams in Limburg meer treinen op de lijn Groningen— Delfzijlmeer rails, nl. dubbel spoor op de lijn Groningen—Meppel. Wordt vervolgdlieden te 11 uur. ÖTWEEDE KAMERVERKIEZINGEN. De Centrale Anti-rev. Kiesvereeni- igïng op Flakkee (district Zierikzee) 'beeft tot candidaat voor de Tweede Kamer gesteld den heer H. C. Veg- thel. De liberale kiesvereeniging te Nieu- jwendam heeft als candidaat voor de e.s. verkiezing van een lid dei' Twee de Kamer (district Zaandam) voor- loopig gekozen den heer mr. H. J. C. van Tienen te Zaandam, lid van Géd. Staten van Noord-Holland. De liberale kiesvereniging Een dracht ie Haren (Gr.) kiesdistrict Hoogezand, heeft voor de Tweede Ka mer candidaat gesteld mr. P. Rink, oud-minister. Ondanks de tegenspraak van „Land eu Volk", welk blad slecht op de hoogte schijnt van hetgeen in eigen partij voorvalt, meldt men ons nader be U-effende een ie verschijnen circulaire, waarin de houding bij de verkiezingen wordt bepaald, dat reeds op den 17en Januari te Utrecht gehouden vergadering van den vrij- fcinnig-democratischen bond, gedruk te exemplaren van bedoeld manifest of circulaire zijn verspreid geworden. (Tel.) ONDEUGDELIJKE W AAR. Dezer dagen zijn volgens de Tel. te VGravenhage 1200 potten jam, 6 blikken en 5 bussen suikerwerk, die daar ten verkoop werden aangeboden afgekeurd en vernietigd. BRANDEN. Te Lombok onder Assen is de wo- fcing van E. Philips afgebrand. Slechts twee schapen konden geréd .worden. Alles was laag verzekerd. Dinsdagnacht zijn te Moergestel drie boerderijen afgebrand, welke be woond waren door de familiën Bosch, Hofhuizen en Hendriks. Twee stuks hoornvee kwamen in de vlammen om. Schade is verzekerd. Oorzaak on bekend. HET ONGELUK TE DIEMEN. Gistermorgen had de ter aardebe- Btelling plaats van de acht jonge menschen, die slachtoffers werden van het ongeluk te Diemen. Hun na men zijn Hendrik Clement 18 jaar, Dan. Smid 19 jaar, Jan Wlggenian- «en 14 jaar, Gijs van Norden 14 jaar, Philippus van Veller, 14 jaar, Jaring Koehoorn 18 jaar, Beene Stut 18 jaar, en Jantje van Huizen 9 jaar oud. Te half negen ving de lijkdienst aan in de R. K. kerk te Diemerbrug voor Jaring Koehoorn. Kapelaan Ko nijn droeg de mis op. De burgermees ter van Diemen jhr. Bicker en de overige leden van het dagelijksch be stuur der gemeente waren tegenwoor dig en voorts de heer A. R. tien Cate, chef van de firma Delius Co., eige naresse der glasblazerij; de heer A. G. Scherrer, directeur dier fabriek, benevens een groot deel der werklie den. Nadat de teraardebestelling op het R. K .kerkhof plaats had gehad kwamen de lijkkoetsen, waarmee het stoffelijk overschot der overige om- rgekomenen vervoerd werd. f Uit de verschillende deelen van het dorp, op den weg naar Oud-Diemen, Alwaar zich de algemeene begraaf plaats bevindt, vormden zij een lan gen stoet; achter iederen lijkwagen gingen de nabestaanden. Achter het kinderlijkje de schoolkameraadjes, jachter de baar van Stut een afdeeling Heilssoldaten. Op het kerkhof werden de neven lijkbaren neergezet bij den grooten kuil. Het gejammer van de ouder», broers en zusters van al die jonge menschen was hartverscheurend. Hartelijke woorden van troost wer den gesproken door den heer Ten Cate, burgemeester Bicker, ds. Vol- ter, gereformeerd predikant, meer in het bijzonder tot de verwanten van het knaapje van Huizen; de heer Teer, hoofd der openb. school die on der de verongelukten drie oud leer lingen telde, de heer Heemstra, hoofd der christelijke school, brigadier de Groot van het Leger dies Heils, die er aan herinnerde hoe Stut het slacht offer was geworden van zijn poging om het 9-jarig kind te redden, dat in zijn armen werd gevonden en einde lijk door ds. Eekhof, hervormd pre dikant te Diemen. Door de afdeeling van het Leger des Heils werden graf liederen gezongen. BESTELGOED1 Een 6-jarig knaapje heeft geheel al leen van Leipzig via Vlissingen de reis naar Londen gemaakt. Het ven tje had aan zijn jas een kaart, ver meldende het adres waar de knaap te Londen .besteld' moest worden en lilj Is dan ook, dank zij de hulp van medereizigers op zijn besteraming ge arriveerd. EEN GEWELF INGESTORT. Woensdagmorgen had bij de rlo- leeringswerken aan Onderlangs te Arnhem, waar een groot afvoerriool naar den Rijn gebouwd wordt, een ongeluk plaats. Van een gereed ge komen gedeelte van de gemetselde overwelving van het riool werd de houten ondersteuning weggenomen. Plotseling stortte het gewelf in en vier werklieden werden door de stee- nen bedolven. Drie werden zonder ernstig letsel te voorschijn gehaald, de vierde bleek ziin voel ie hebben ge broken. a Mr. Th. H. DE MEESTER TE ZUIDHORN. De oud-minister mr. Th. de Mees ter heeft eene politieke rede gehou den. Spr. wenschte na te gaan, welke desiderata er moeten zijn in die ko mende 4-jarige periode, gezien van vrijzinnig standpunt, en noem de in de eerste plaats Grond wetsherziening om te geraken tot al gemeen kiesrecht. Het actief staatsburgerschap jhet kiesrecht), aanvankelijk aan slechts weinigen gegeven, is nu wel reeds tweemaal tot breeder kring uitge breid, maar nog steeds zijn duizen den verstoken van het medezeggen schap, dat alleen het stembiljet kan geven. Tot eene breede uitbreiding, die uitgaat van de stelling: ieder volwas sene zij kiezer, voor zoover er geen overwegende reden bestaat, om hein uit te sluiten kan men, meende spr., niet komen zonder grondwetsherzie ning. Het vorig ministerie, waarin spr. zitting had, heeft getrouw aan hetgeen lusschen eenige staatkundige groepen afgesproken was en overwe gende dat liet op dat oogenblik ver reweg hei beste was, voorgesteld het kiesrecht geheel te laten regelen dooi den. gewonen wetgever. Spr. betreurde het, dat de poging is mislukt. Maar nu dat zoo is, acht ook hij den tijd voorbij, om wee-r op een blanco artikel aan te sturen. Ons streven behoort nu te zijn: re geling van de zaak Ineens, ln de Grondwet zelve. In de Grondwet wor de het breede beginsel van het alge meen kiesrecht uitgesproken, opdat een einde worde gemaakt aan de splitsing dier natie in een deel. dat recht van meespreken heeft, en een ander deel, dat in het geheel geen dire eten Invloed heeft. Het behoeft nauwelijks te worden ge zegd, dat met de uitsluiting dier vrouw behoort te worden gebroken. Natuur lijk zullen uitsluitingen moeten plaats hebben, maar zoo weinig mogelijk en alleen die, welke eene eerlijke toe passing van het groote beginsel niet in den weg staan. Een bezwaar tegen de tegenwoor dige regeling is ook dat het land verdeeld ls in 100 districten, die ie der één afgevaardigde kiezen, waar door de Invloed van veelal belangrij ke minderheden geheel verloren gaat. Aan dit bezwaar moet worden tege moet gekomen door de evenredige vertegenwoordiging, welke spr. even eens urgent acht. In de tweede plaats acht spr. de ouderdomsverzekering eenie zaak van groote urgentie. Hij herinnert aan hetgeen het ontwerp van den vori- gen minister Veegens beoogde, welk ontwerp wilclie pensoneering op 70- jarigen leeftijd en wilde de benoodig- de middelen vinden door eene bijdra ge van den werkgever en van den arbeider en 6 millioeo en 4 ton van den staat, welk laatste bedrag zou worden gevonden door sprekers be lastingvoorstellen. Sedert dien tijd is hier te lande ten aanzien van de ouderdomspensionee- ring ©ene evolutie van denkbeelden merkbaar. Velen willen ouderdoms verzekering zonder bijdrage van werkgever en arbeider, m. a. w. pen sioen geheel op kosten van den staat. Men meent, dat wat ln Engeland mo gelijk is ook hier mogelijk zal zijn. Is dat juist? Men bedenke, dat Engeland voel rijker is dan Nederland. Én zou men hier tevreden zijn met wat nuen ln Engeland doel? Daar ontvangt de 70-Jarige pensioen, als hij niet tot de bedeelden behoort. En dan: in En geland kost de ouderdomsverzekering ruim 90 millloen gulden pier jaar en daar zou nog 50 millloen bijkomen, als ook" de bedeelden gepensioneerd worden. Voor Nederland zou de ou derdomsverzekering, naar de Engel- schu cijfers berekend, twee maal 0 millioen en 4 ton kosten. Maar dat cijfer is niet zoo afschrik wekkend, dat. daardoor de mogelijk heid der tutstandkoming van de ou derdomsverzekering op 70-jarigen zou zijn uitgesloten. Wil men pensl- oneerin'g op 65-jarigen leeftijd, dan wordt hiet. financieel bezwaar onein dig grooter. Wanneer alles, wat het ontwerp-Veegensbeloofde, door den staat zou moeten worden bekostigd, dan zou dat. het land ongeveer 40 mil lioen per jaar kosten. Alle rijksbe lastingen zonder onderscheid, dié per jaar f 140 millioen opbrengen, zou den met 30 procent moeten worden verhoogd, om die 40 millioen te krij gen. Spr. meende, dat men moet toe geven, dat elke poging, om tot zoo'n belastingverzwaring te komen, niet de minste kans van slagen heeft. In beginsel is spr. niet tegen staatspen sioen. Niet liet stelsel is hoofdzaak. Spr. hoopt, dat de keuze zoodanig zij, dat. de totstandkoming der oudier- domsverzekering niet afstuit op on overkomelijke praktische bezwaren. Men bedenke dat het voorstel-Vee- gons praktisch uitvoerbaar is en dat nog steeds waar is: beter 'n vogel in de hand dan tien in de lucht. Met het oog daarop betreurde hij de wassen de actie tegen de verplichte verzeke ring. Voor deae twee hoofdpunten wenscht de Liberale Unie bij de komende ver kiezingen propaganda te zien ge maakt en spr. sluit zich bij dat in zicht aan, al is hij uit den aard der zaak overtuigd, dat er ook nog andere punten van groot gewicht zijn. Dtt heer De Meester stond nu nog eenige oogenblikken stil bij het vrij handelsstelsel en het defensievraag- 8tuk en stelde nu het programma der Liberale Unie tegenover dat van die Standaard, dat wil: gezinshoofden kiesrecht, verplichte verzekering; ta- riefsverhooging en gelijkmaking van het openbaar en het bijzonder onder wijs ook voor schoolbouw en subsidiie- uitkeering. Onder die omstandigheden, meen de spr., moeten alle vrijzinnigen ge zamenlijk optrekken en in dit ver band herinnerde hij aan de bekende circulaire van het hoofdbestuur der Liberale Unie aan de afdeelingen. Spreker eindigde met een krachtige opwekking tot samenwerking van al le vrijzinnigen in den zin van die be kende circulaire der Liberale Unie. De redevoering werd levendig toe gejuicht. Op de agenda der algemeene ver gadering van de vereniging het K a ascon trolestation. Noord-Holland, 22 dezer te Hoorn te houden, zal door het bestuur nog worden ge plaatst: Bespreking van de wensche- lijkheid om naast de rubriiek dag kaas, met minstens 40 pet. vet in de droge stof, onder het gewone merk, onder een afzonderlijk merk een nieuwe rubriiek in te stelten: kaas, welke uit volte melk is bereid en die tevens minstens 45 pet. vet in de dro ge stof bevat. JUSTITIEELE SCHATGRAVERS. Een bedrag van ƒ4300, vermoedelijk afkomstig van den diefstal bij mej. Sogers te Melissant, is door opgra ving in handen der justitie gekomen. Met verdere opgraving wordt voort gegaan. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 6 30 Cts. per regel. *C3E3BC3r-5fl K-@ «3 Gebrek aan EETLUST duidt aan dat het lichaam de kracht verloren heeft om die voedende stoffen op te slorpen, die een vol maakt gezond gestel nooaig heeft. Scott's Emul sion, als geconcentreerd, eetlust- opwekkend middel, is zóó verster kend dat het gestel er dadelyk den invloed van ondervindt en versterkt zynde, als 't ware dwingt om voedsel. Met andere woorden, ae eetlust her leeft en door de weldadige werking van Scott's Emulsion volgen spoedig volmaakte gezondheid en nieuwe kracht. De echte wordt en is steeds uitsluitend gefabriceerd door Scott Bowne, Ltd., Londen, volgens hun oor- spronkelyk recept en hun onvergelykelyk bereidings-proces. Ten bewyze van het echte pre- Saraat vindt men den naam Scott's Emulsion op e flesch en de verpakking. Bovendien komt op de verpakking voor het handelsmerk van Scott's Emulsion—de Visschsr met de Visch. Zonder dit handelsmerk is geen enkele Emulsion de echte Scott's Emulsion. Bi] alle apothekers en drogieten QOnOMlS gebracht, om deh man öp 1 gevechjfe- j R veld en voor de kortere afstanden te beletten, zijn geweer anders dan ln nagenoeg horizontale houding af te schieten. Het mechanisme wordt bij het schie ten op grootere afstanden door een eenvoudige pal buiten werking ge steld. Sport en Wedstrijden VOETBAL IN ENGELAND. De overgespeelde wedstrijd Stock- port CountyGlossop eindigde in een 01 overwinning van de laatste club.- Uit de Arbeiderswereld HET ARBEIDSCONTRACT. Rotterdam. Wat het vervoer van goederen per as betreft, heeft Rotterdam het aan zien van een feestdag. Een beladen sleeperswagen is een zeldzaamheid. De oorzaak hiervan is volgens de N. R, Ct. gelegen in het geschil, dat tusscben de sleeperspatroons en de gezellen is uilgebroken naar aan leiding van het arbeidscontract, waarover de loopend© onderhandelin gen sedert j.l. Zaterdag zijn afgebro ken. Die onderhandelingen zijn in hoofdzaak afgestuit op een artikel, hetwelk de patroons in hun arbeids contract vaststelden, welk artikel de onderlinge hulp der patroons regelt bij staking. Toen. nu j.l. Maandag, gelijk ge meld is, de gezellen van den patroon den heer de Geus op den Boezemsin gel het werk nederlegden, omdat de heer de Geus weigerde een door de gezellen opgemaakt arbeidscontract te teekenen en hetzelfde bij den pa troon den heer Klootwijk in de Hugo de Grootstraat geschiedde, kwamen de patroons in eene vergadering bij een. In die vergadering werd besloten, dat zij hun knechts den eisch zouden stellen om de goederen van de hee ren de Geus en Klootwijk, die de ge zellen „besmet" verklaard hadden, te vervoeren. Werd dit geweigerd, don zouden de patroons hun zaken stop zetten. Woensdagmorgen hebben de slee- persknechte algemeen geweigerd de door hen „besmet" verklaarde goede ren te vervoeren, en dadelijk daarop hebben ruim veertig sleeperspatroons hun zaken stopgezet. Vandaar dat het zoo stil ls met het gerij in Rotterdam. Groningen. In een conferentie tusschen de di rectie en de commissie uit het sta kend personeel der tricotagefabriek Reinier Muiier, te Groningen, zijnde bestaande geschillen opgelost. De sta king is geëindigd. Het werk wordt Maandag hervat. Een vierde deel van den inhoud van dit pakje wordt in warm water opgelost en is voldoende om het haar grondig te reinigen. ALLEEN VERKRIJGBAAR BIJ: TELEFOON No. 168. pi?" Wacht II voor de namaaksels, die dikwijls schadelijk zijn VAN N. Groenmarkt 3 -:- Telefoon No. 1625, Kantooruren van 0—4 en van 6—8 uur, bericht, dat sedert 2 Januari j.l. door haar wekelijks wordt uitgegeven eea lijst van personen welke zich hier metter woon vestigen en gevestigd hebben, van hen die in onder trouw zijn, alsmede der in den loop der week plaats gehad hebbende geboorten, welke lyst bjj abonnement verkrijgbaar is, Tevens belast rij zich met het verstrekken van infor- maiiën, het innen van aohterstallige vorderingen, het geven van rechtskundige adviezen en adviezen de arbeidswet be treffende, zoomede het opmaken van contracten. Onvermogenden kunnen gratis rechtskundige adviezen hekomen 's Woensdagsavonds van 6—8 uur. I voor prima zuivere INGEZONDEN an ingezonden strikken, geplaatst ot niet geplaatst, wordt do kopie denlnzerder niet teruggegeven. Voor den inbond dezer rubriek stelt de itedactla zioh niet aansprakelijk. Rechtszaken EEN UITLEVERINGSKWESTIE. Door de Duif.sche re gearing was des tijds aan de Nederlandsche de uitle vering verzocht van den vermogen den Hamburgschen koopman Her man Jaoobsohn. Hij was door de ge heime politie van Berlijn, daarin b-j- gestaan door de Amsterdamsche po litie, aangehouden en in verzekerd© bewaring gebracht, in verband met de sensationeel© millioenen-verduis- teringen, gepleegd aan de keizerlijke marinewerf t© Kiel. Dit verzoek diende 10 November 1.1. voor de tweed© kamer der arrondis sementsrechtbank. Als juridisch raad gever van Jacobsohn trad op mr. L. W. van Glgch. Thans ie de Duiische koopman aan d© Duifsche regeering uitgeleverd. Leger en Vloot De 2© luitenant J. P. Bollen, van het 5e regiment Infanterie te Amers foort, heeft naar we in de N. R. Ct. lezen, een inrichting uitgevonden, dat aan elk geweer kan worden aan- Haarlem, 10 Februari 1909. Geachte Redactie I Vergun mij u eenige ophelderingen te geven aangaande een berichtje, voorkomende !<n uw hlad van gisteren. Waar u schrijft, dat er 49 stuca- doors, witters en opperlui aan het werk zijn, zou een buitenstaander meenen, dat dde 49 menschen het ar beidscontract geteekend hadden. Ge- teekend hebben bij Doïng 4 stuca- doors, 4 witters en opperlui en 2 half wassen, samen 10, bij B. de Vries 3 stucadoors en 1 opperman, samen 4, bij J. H. Maiiten,8, 1 halfwas en 4 wit ters, samen 5, bij L. Weber 5 stuca doors en 2 opperlui, samen 7, bij Röb- ken 1 opperman, bij W. Hoyermann 1 witter, tn 't geheel dus 28. Deze 28 menschen hebben alleen ge teekend. Verder werken er nog 18 stu cadoors en 3 opperlieden, wier pa troons een collectief contract met den Stucadoorsbond hebben afgesloten. Wij hebben nu nog 45 uitgesloten en en 11 werkloozen, dat is samen 56 menschen, die voor steun in aanmer king komen. Verder zijn er nog 9 zoons van patroons aan 't werk, 1 vader en 1 schoonzoon, wat bij de 28. die geteekend hebben een totaal vormt van 89, dus 10 minder dan ln uw blad wordt vermeld. Hoogachtend F. J. WEMPE, Secretaris. Inzender onderscheidt niet goed. Wij hebben niet gezegd, dat 49 man het contract hebben geteekend, maar da.t er 49 aan den arbeid zijn. Dat aantal bevestigt hij zelf ln zijn becijfering van 28 plus 18 plus 3, zoo dat de woorden „dus 10 minder dan ln uw blad wordt vermeld", geen zin hebben. REDACTIE. v/h Wel S. VELTHUIJSEN ZOON, SPAARNWOODERSTRAAT 41. Telefoon 829. Inlandsch Eiken, Iepen, Beuken, Noten, Essen, Linden een Popelen, Amerikaansch Eiken, Noten, Linden en Popelen, Slavonisch Eiken en Beu ken; Italiaonsch Noten, Eiken Wa genschot en Quartier Hout; Hondu- rasch, Afrikaansch, Cuba's en St. Domingo's Mahonie; Java's en En- gelsch Teakhout; Katoen-, Wol- en Ijzerhout; Pok-, Peeren- fcn Palm hout; Azijnhout en Iepen rondhout; Satijn Notenhout en verder alle be kende Buitenlandse!)© Houtwaren In diverse maten. ZEER GROOTE VOORRAAD. PRIJZEN QELIJK Adam. R'dam. Zaandam toe, dat gaat niet, maar wel voor 15, 20, 25 en 30 gul den een met 5 jaar garantie. Traptafels f 17,50 NaaitafelsZ,50 jf Naaimachinefcasten 4,—58 Z Olie0,10 |s Naalden0,02 Schuitjes 0,60 s Doelstraat 37. VERSCHE 5 cent per stuk. H. ONRUST Szn. - Oostzaan. Woensdags en Zaterdags vrij aan huls. GROOTE HOUTSTRAAT 148. BILLIJKE PRIJZEN. Financieele berichten 3 1/2 pet. LEENING ROTTERDAM. Naar gemeld wordt, is bij d© dien inschrijving op 7.000.000 3 1/2 obligatlën ten last© dier gemeente Rotterdam het aangeboden bedrag geheel volteekend. 't Juiste bedrag ls 5.951.100, ter wijl het garantie-syndicaat voor het restant van 1.048.000 heeft getee kend. Stoomvaartberichten TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het stoomschip Medan, van Java naar Rotterdam, arriveerde 9 Febr. t© Suet Het stoomschip Rindjanl, van Rot terdam naar Java, arriveerde 9 Febr. t© Marseille. Het stoomschip Vondel, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 10 Febr. te Sabang. Het stoomschip! Koning Willem II, van Amsterdam naar Batavia, ver trok 10 Febr. van Sues. met 20 tot 50 pCt. korting.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 6