n. K. Dagmeisje Piano's - Orgels GROET HECK, Gordijnnaaisters. Heerenhuis te huur Een Loopjongen Slaapkamer met Ontbijt Kippen te koop Gem. Zit- en Slaapkamer) Kerk en School Advertentiën f50,000 en dB f30,000 Dienstbode PRACHTIG WINKELHUIS Gevraagd Dienstbode Duitsche Taal. Ter overname aangeboden f 2000.- Te Koop Ged. Oude Gracht 118 - Telefoon 1338. ringevoarad ouioonaanascne paarden ring van de club werd deze nieuye regeling als het einde van de ren sport In Japan beschouwd, doch wel licht heeft de Japansche regeering juist den goeden maatregel getroffen, die de rensport werkelijk aan de paardenfokkerij dienstbaar maakt. VOETBAL. Wegens het ijsvermaak zijn Zater dag alle voetbalwedstrijden op Zon dag afgelast geworden. Zondag Bpeelde de H. F. C. Swift" een wedstrijd tegen Holland I in Am sterdam. Holland won met 21, of schoon gelijk spel verdiend was. Mot de rust was de stand 00. NED. HEIRV. KERK. Beroepen te Nieuweschans ds. P. Vlieg te Oterdum. GEREF. KERKEN. Na afgelegd praeparatai-r examen is de heer B. Meijer door de classis Middelburg tot de evangeliebediening toegelaten. HaCKEL. Prof. H&ckel heeft in het Zoölogi sche Instituut te Jena zijn afscheids. col leve gehouden, bij die gelegenheid werd den afUedeuden hoogieeraar een grootsche hulde gebracht van de zijue der studenten, llackel wordt den lGen dezer 74 Laatste berichten IJS. liedenmorgen werd rnet weinig of geen moeite het ijs in de Noordelijke ringvaarten door een stoomboot ver broken. De enkele gestaakte diensten wer den reeds lieden hervat. WOESTRUIN GESLOTEN. Naar de „Courant" verneemt, zul- *en B, en W. van Bloemendaal in die e.k. Raadszitting dier gemeente ge ïnterpelleerd worden in zake hun weigering aan Woestduin om op Zon en feestdagen wedstrijden tie houden. Jubilea. Twee kapelaans van de R. K. kerk aan 't Spaarne, toegewijd aan O. L. V. Rozekrans en St. Dominicus, her dachten hun 12 1/2-jarige priester wijding. Gister vierdie de Eerw. heer L. H. J. Beysons dit feest met 't opdragen van een plechtige mis, waarbij hij ge assisteerd werd door zijn broeder pa ter Beysens, Redemptorist. Heden werd 't jubilé van den Eerw. heer P. J. Raëskin kerkelijk gevierd, eveneens met 't opdragen van een mis op 't versierde altaar. Zondagmiddag werden de beidie geestelijken.per rijtuig naar 't palro- naatsgebouW gebracht, waar zij door (le leden van 't patronaat gehuldigd werden. Beide jubilarissen ontvingen vele felicitaties en geschenken. Onder de stoffelijke blijken van be langstelling die de Eerw. heer Raës kin ontving, waren twee portretten van zijn ouders, hem door de leden van de „Rozekrans" geschonken. Hedenmiddag was er receptie, waarop vele geestelijken de jubila rissen kwamen geluk wenschen. Heden herdacht de heer J. Tib- boel, boekdrukker bij de firma Joh. Enschedé en Zonen, den dag waarop hij vóór 50 jaar bij die firma in dienst trad. Met een rijtuig van zijn huis gehaald, ontving de algemeen gezie ne jubilaris van de werklieden zijner afdeel ing zes stoelen en een fauteuil en, zooals de gewoonte is, van de fir ma een gouden horloge. Het overige van den dag heeft hij vrij. Silvia Silombra. Uit Amsterdam wordt ons geseind, dat de schouwburg-Van Lier Zon dagavond, toen Van Riemsdijks stuk ten tweeden male ging, op alle ran gen was uitverkocht Zaterdag moest jhr. Van Riemsdijk ten tooneele verschijnen, om kransen in ontvangst te nemen van den „Am- sterdamschen Kunstkring" en de „Haarlemsche Pers". Verbetering. In onze predikbeurtenlijst is Za terdag een fout gekomen. Mr. Ie pas teur Frank Thomas zal in die Eglise Wallonne op Woensdag 17 Februari, 's avonds niet om 9 maar om 8 uur voorgaan. Militaire Zaken. De kapitein T. L. van Wagtendonk van het 10e regiment infanterie al hier, die onder genot van pensioen eervol uit den militairen dienst is ontslagen met benoeming tot reserve- majoor bij genoemd korps, is heden morgen in laatstgenoemden rang be- eedigd. B ankbreukzaken. Zaterdag en heden werd ten Pa- ieize van Justitie vóór-onderzoek ge houden inzake bankbreuk tegen twee personen. liet onderzoek leverde genoegza me termen op voor het verleenen van rechtsingang. Gevonden voorwerpen (te bevragen aan onderstaande adressen): Een lederen dainestaschje, inhou dende geld, een gouden dameshorlo ge en een zakdoek, bij den koster van de kerk der Broedergemeente aan de Park laan. Een koperen tabaksdoos, bij P. de Laat, KL Houtstraat 32 rood. Een boezelaar, bij C. Venema, Tul penstraat 42. Een fox-terrier, bij Siuijter, Zijl-, vest 3. Een handschoen, bij G. Hoogland, Gen. Bothastraat 20. Een schaar, bij M. Nuchteren. Ge weerstraat 40 (Heemstede). Een broche, bij D. Zemel, Vooruit- gangstraat 123. Een geeiharige hond, bij P. Brand, Amsterd. vaart 22, Haarlemmerliede). Een kinderhandschoen, bij E. de Vries, Bakenessiergracht 46 A. Een wagenmoer, bij I. v. Gels, Dr. Leydsstraat 93 (Schoten). Een hocdenhalsband, bij C. Venae- ker, Gen. de la Reijstr. 8 rood. Een dop van een automobielas, bij J. v. Buren, Meester Joostenlaan 2F. Een tricot handschoen, bij S. Dings dag, Drossestraat 8. Een ledige portemonnaie, bij W. Roest, Riviervischmarkt 1. Een lorgnet i,n étui, bij M. v. d. Wa teren, Nassaulaan 12. Een zweep, bij J Veanfk, Gen. Jou- berlstraat 28. Een hondenmuilkorf, bij Pater, Da Costastraat 36. Aangifte is gedaan van het verlie zen van een gouden manchetknoop. HAARLEMMERMEER. Zaterdagmorgen te omstreeks 7 uur brak or een ernstige brand uit bij den winkelier N. de Vlieger te Nieuw- Vennep. De brandspuit was zeer spoedig ter plaatse, doch inmiddels waren verscheidene personen met emmers water aan het blusschen ge togen, zoodat de spuit geen dienst be hoefde te doen. Het woonhuis met den winkel werd behouden, doch aan den inboedel en den winkelinventaris werd belangrijke schade toegebracht. Alles was verzekerd op beurspolis. De oorzaak van den brand, is nog onbe kend. SCHOTEN. Zaterdagavond gaf de Schotensche Tooneelvereeniging „Kunst maakt Kracht" voor leden en donateurs haar eerste tooneeluitvoering in de zaal Van Dijk. Als uitzondering met vele harer kunstzusters, had zij zich niet aan zware kost gewaagd. Met oen tweetal tooneelstukjos„Schui ven gaan ze" en „Daar is Mijnheer", had zij zeer veel succes, ook zeker wel omdat het vlot gespeeld werd, evenais de voordrachten, die er uit stekend Inzaten. De zaal was stamp vol. Een gezellig bal onder leiding van den heer Mulder hield velen tet in den morgen bijeen. Het Is dan ook een zeer goed geslaagde avond ge weest, waarop bestuur en leden met trots mogen terugzien. JHR. F. H. VAN DE POLL. Te Zeist overleed in 86-jarigen ouderdom jhr. F. H. v. d. Poll, oud inspecteur bij de registratie, en oud directeur van de verzekeringsmaat schappij „Koamos". Gemengd Nieuws AMATEUR-BRANDSTICHTER. Men heeft te Kopenhagen den brand stichter te pakken, die de laatste da gen een kleine twintig branden heeft aangestoken. Zaterdagavond laat merkten bewoners van een huisje in de Nörregad'ewijk, waar al die bran den waren voorgekomen, dat op zol der een baal goed brandde. Met em mers water bluschten zij het vuur en nu ging men naar den dader zoeken. Hij kon niet ver af zijn, want blijk baar was de brand pas aangestoken. Met behulp van de politie vond men in een naburig huis den ver dachte, een vijftienjarigen boekdruk kersleerling. Op hiet politiebureau viel hij spoedig door de mand. Hij bekende er al vast in een vijftien vallen brand te hebben gesticht. Za terdagmiddag had hij nog in twee huizen, die hij open zag staan, een vuurtje gestookt. Hij deed dat voor zijn pleizier. Het aanrukken van de spuiten met al de beweging, die dat meebrengt, was een schouwspel waar hij nooit genoeg van kreeg. Hij had dikwijls boodschappen te doen en dan nam hij zijn gelegenheid waar. Het ventje paste overigens goed op. ONS BED. De plaats waarin en waarop wij een groot deel van ons le\en doorbren gen, waar de voor net lichaam zoo noodige rust den arbeid dagelijks moet afwisselen, moet in zoodanigen staat zijn en blijven, dat de gezond heid er niet door wordt benadeeld en geenerlci gevaar voor het leven er door ontstaat. Onze in ceiling over open ramen in de slaapkamers is onze lezers bekend en we mogen dus ook er wel op wij zen, dat de slaapkamer zoo mogelijk een ruim, luchtig, op de zonzijde ge legen vertrek moet ziin. Men moet zich niet tevreden c-tellen met een klein bekrompen kamertje of alcoof, die gewoonlijk zoo gelegen zijn, dat over dag liet luchten daar irlct of slechts zeer onvoldoende plaats kan hebben en er geen sprake van is, dat er ooit het onmisbare zonnelicht bin nenkomt. Ledikanten hebben tegenwoordig de vroegere bedsteden viij algemeen ver drongen, al ziet men hier en daar deze ongezondste aller ongezonde huishou delijke inrichtingen nog bestaan. Me talen ledikanten worden algemeen hygiënisch boter dan de houten ge noemd. Voor een gezond, zindelijk mensch zien wij echter in een houten ledikant geen enkel gevaar. De meta len ledikanten hebben als goede ge leiders der warmte, tiet nadeel, dat bij aanraking van het lichaam, bijv. gedurende den slaap een te sterke plaatselijke afkoeling kan ontstaan, die rheumatische aandoeningen te voorschijn kan roepen. Daarom is het goed, den binnenwand van zulk een metalen ledikant met carton te doen 1 bekleeden, dat evenwel met hot oog op de reiniging, gemakkelijk moet kunnen worden verwijderd. Dergelij ke cartons worden gewoonlijk be- kleed met, een stof, wier kleur bij snrei of deken nast. Het gebruik van bedgordijnen te af raden, omdat zij ware stofnesten vormen. Kan men er om een of an dere neden niet buiten, dan brenge men ze zoo aan, dat zij dag en naclil altijd open staan en gemakkelijk van alle kanten lucht en licht doorlaten. Verder kieze men vooral een stof, die gemakkelijk gewasschen en uitgeklopt ■can worden en richte ze zoo In. dat ze net geringe moeite kunnen worden afgenomen en opgehangen. De wijze, waarop liet ledikant moet worden geplaatst, is ook geen onver schillige zaak, want de belangrijke nachtelijke afkoeling der muren is in itaat, zoodanig op de naaste omge ving in het vertrek te werken, dat zij daaraan warmte onttrekt. Indien derhalve «en ledikant met zijn lange zijde langs den muur staait, dan zal tiet daarin gelegen lichaam onbehoorlijk kunnen worden afge koeld en kan daardoor de bron voor rheumatische aandoeningen worden gelegd. Beter doet men dus het ledi kant met een zijner smalle zijden na bij (niet tegen) den muur te plaatsen, liefst met het voeteneinde. De lengte en de breedte van heit le dikant moeten vold.>ende zijn wat de lengte betreft, regelt zich dat ge makkelijk, voor de breedte neme men als maat 1.50 M. of minstens 1 M. Het beddegoed moet Ln het ledikant passen, en slechts matig zacht zijn dit laatste regelt men naar persoon lijke voorkeur. Men moet zich zoo kunnen toedek ken, dat de voeten en beenen zéér warm en het hoofd koel blijft. Veeren onderbedden zijn zeer aan te raden. Als de beurs het toelaat, neme men een matras van paardenharenis deze te duur dan een van zeegras. Bij zonder aanbevelen Kan ik een matras van stalen veereq en daarover het eigenlijke bed, bestaande uit een drie- deelig matras. Elk deel Is een klein matrasje van paardenhaar met een met wol gecapitoneerd overtrek. Een dergelijke matras seeft langdurig een aangename ligging, daar men de doe len verwisselen kan, dat wil zeggen eiken dag een ander stuk tn het mid den leggen kan,, zoodat hier nooit een kuil of gleuf in het midden van het bed ontstaan kan. Trouwens Juist door de kleinheid dier matrasjes is verschuiven hunner inhoud niet mo gelijk. De hoeveelheid hoofdkussens regale men naar keuze. Onjuist is de veel geuite bewering, dat het gezond zou zijn zoo laag mogelijk met het hoofd te. slapen. Een rol, zooals die in Frankrijk in gebruik is, verdient ook aanbeveling. Men Kan daar zeer be hoorlijk het hoofd op steunen, zonder dat men, bij zijdeligging, den schou der onaangenaam drukt 's Winters is het ook aangenaam en goed op de voeten een donzen of vee- ren kussen te leggen. Men moet daar voor geen groot veeren bed zooals ze tn Duitschland gebruikt worden en waar ze plumeau geheeten worden gebruiken, maar een dat ongeveer 80.C.M. lang en even breed is. Dat wij tegen het verwarmen van het beddegoed in den winter eer voor- dan nadeel zien, hebben wij reeds eerder medegedeeld, volledig heidshalve vermelden wij het nog eens. Hetzelfde geldt "oor het verwar men van de slaapkamer. Tapijten vloerkleeden en wollen overgordijnen behooren in de slaap kamer niet thuis. Linnen overgordij nen sluiten heit licht voldoende af, maar linoleum onttrekt veel warmte San de voeten en een kleedje voor het bed en een voor öe waschtafel zal men niet kunnen missen. .Molesc.hott"). Paardenboonan. Verkocht 90 H.L., f7—6.90. Bruine boonen Verkocht 12 H.L., 12.50. Financieele berichten Draadlooss telegrafie. We ontvangen van Marconi's Wi re les se Telegraph Company, Limited, hot bericht dat, onder bemiddeling van de heeren Henny Horsman en Co., een beperkt bedrag oertiticaten van Preferente en gewone oandeelem der Marconi's Wireless Telegraph Company, In stukken groot 10, 50 en 100 pd. st. aan de markt zullen ge bracht worden, uit te geven door het Nieuw Amsterdamsch Administratie kantoor van de heeren De Clercq en Boon Hartsinck te Amsterdam, Hee rengracht 136. Dinsdag 16 Februari zal een begin met den verkoop ge maakt worden. De certificaten luiden aan toonder en zijn voorzien van di vidend-bewijzen en talon, terwijl de levering vermoedelijk plaats zal vin den voor 't einde dezer maand. De eerste koers van uitgifte zal zoo na mogelijk in overeenstemming met den Londenschen prijs vastgesteld wor den. Correspondentie. Den Heer S. Critiek op adverten- tiën moet ook maar per advertentie geschieden. REDACTIE. Burgerlijke Stand BEVALLEN 12 Februari. M. G. A. Lóhmann, geb. Bergwever, d. 13 Februari. J. Vendrik, geb. Ten Veen, z. C. M. T. Kloosterhuis, geb. Sormani, d. 14 Februari. M. M. J. van Leeuwen, geb. Goeden, z. J. Koper, geb. Sm'is, z. J. Gerres, geb. Schippers, d. 15 Februari. M. Spel, geb. Dijkstra, d. 0\ERLEDEN 12- Februari. J. G. A., 2 dochter van G. J. Selhorat, Gasthuislaan. 13 Februari. G., 6 m., dochter van M. Boerman, Saenredamstraat. C. C., 7 m., dochter van B. A. Die ben, Snaarnwouderstraat. P., 1 dag, dochter van W. B. D"kmane, Zuiderstraat. 14 Februari. C. W., 12 m.t dochter van J. Schippers, Vooruitgangstraat. 15 Februari. T., 11 j., zoon van G. Wolagen, As- soridel verstraat. Amsterdamsche Beurs. Openuigskoersen van 15 Febr. 1909, medegedeeld door l.ABOUCHKRE OVENS <fc Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was flauw: Nederl. Certificaten 76 1/2 en 93 7/8. ZU1D-AMERIK. STAATSFONDSEN aangeboden: Peruanen 9 3/4 en 39. 'J'ABAKSAANDEELEN onveranderd zonder affaire: Bindjey 110 1/2, Transvalia 54 1/2 en 58 1/2. PETROLEUMAANDEELEN vast. Koninklijke 372/3, Moeara Enim 1631/2, Sumatra Palembang 1421/2, Gewone Dordtsche Petroleum 1561/4. M1JNAANDEELEN vast voor enke le soorten. Ketahoens 186/7, Redjang Lebong 1000, Great Cobar 86. De AMERIKAANSCHE MARKT ODende vast. Atchison 991/4, Erie 33, Kansas 42 1/2 en 72 3/4, Missouri 43 7/8, Rock Island 25 3/8, Southern Railway 26 11/16, Southern Pacific 118 3/4, Union Pacific 179, Wabash 18 15/16, Steels 51 15'16, Carren 49 5/8. CULTUURWAARDEN vast. Vorstenlanden 147 3/4, Rescontre Ned. Handels-Mij. 173 3/4—173 7/8. Marktnïeuws De ondergeteekende ver* klaart, dat op zijn 1/20 TUd- geest-Obligatie No. 9820' viel, en dat hem de prijs reeds anderhalf uur na de trekking in contanten werd uitbetaald. VIAARDISGEN, 12 Febr. 1909. W. F. I. REU, Hoogstraat 209a. Werkvrouw Een burger vrouw, voorzie» van goede getuigen ,zag zich gaarne ge plaatst voor 3 of 4 dagen in de week. M. BIERIIAALDER, Reitzstr. 44. Den flinke, nette Dagdienstbode gevraagd, niet beneden 16 jaar. Zich aan te melden 's avonds na half acht Emmastraat 13. Gevraagd een Huishoudster, tu8schen de 4050 jaar, liefst van buiten. Brieven onder No. 16331 Bur. Haarl. Dagblad. Een nette HUISNAAISTER eenige dagen disponibel hebbende, zag die gaarne bezet, goed kunn. verstellen, stoppen en mazen. Brieven onder No. 16328 Bur. Haarl. Dagbl. J. PANDER ZOON, Behangers, Kruisstraat 22, vragen bekwame Er bieden zich aan met Mei twee nette Meisj'es als keuken- en werkmeisje, liefst in één betrekking. Br., no. 16318, bur. v. d blad. Met Mei GEVRAAGD in een win kelhuis een Keukenmeid v. g. g. v., die met het tweede meisje het huiswerk verricht. Loon f 120 en 26 waschgeld. Br., no. 16320, bur. v. d. blad. Net Dagmeisje GEVRAAGD, van 7 uur tot half vijf, ongeveer 16 jaar, liefst R.-K. Loon f 1.25. Adres Bureau van dit Blad. Er biedt zich aan NET MEISJE, 24 jaar, voor noodhulp of voor kamers -loen. Breven, onder nummer 16S23, aan het Bureau van d;t Blad. Men vraagt tegen 15 Maart of eer der, wegens ziekte der tegenwoordi ge, eene als meid-alieen. Loon f 120 met f 26 waschgeld. Zich schriftelijk aan te melden aan het Bureau van dit blad, onder No. 16314. Ripperdapark 27. bevattende 9 kt rners, keuken, kelder, serra enz., grooten tuin met bergschuar. Huur prijs 450 p. j. Te bevra^n Kruis weg 44. TE HUUR gelegen oude Groenmarkt 4, te Haar lem, f 500 per jaar. Te bevragen Parklaan 25. alhier. Hillegom - Te Huur een Burgerhuis, met steenen schuur en een grooten tuin, in de nabijheid van het dorp. Te bevragen aan het Bureau van dit Blad Een Net eenv. Meisje 23 j., P. G., BIED!' ZICH AAN op 12 Mei a.s., liefst in een BURGERGE ZIN ook n>et ongenegen voor meid- alleën te dienen. Adr., met br. ond. No. 76, bij de Firma W. EEKHOFF ZOON, Leeuwarden. DIENSTBODE GEVRAAGD, per 1 Mel, P. G., netjes in hot werk en zelfstandig kunnen de koken. Persoonlijke aanmeldin gen 's avonds na 7 uur, te Overveen, Zijlweg 175. Mevrouw DE KANTER, Heerenweg 247, vraagt met Mei een Keukenmeisje, ook genegen huiswerk te verrichten, en van g. g. voorzien. Loon f 120, met opslag, waschgeld f 26, en verval. I Aanmelding kan geschieden des avonds na 7 1/2 uur. Een Linnennaaister vraagt werk aan nui3 en wil ook wel u't naa'en gaan. Spoorwegstraat 6. Een Vrouw, vin goede getuigen voorzien, vraagt beleefd Bakerhuizen Brieven, onder nummer 16309, aan het Bureau van dit Blad een nette JONGEN, kunnende fietsen, bij K. DEKKER, Bilderdijkstraat hoek L. Dijkstraat. Gevraagd een nette Jongen OF aankomend Bediende bij A. DE VOGEL, P. Klesstraat 5c Haarlem, 15 Febr. 1909. Graan- en Zaadmarkt. Witte tarwe. Verkocht 215 H.L., f 8 -f 7.70. Rogge. Verkocht 75 H.L., f 6. Haver. Verkocht 225 H.L., 3.75 Er biedt zich aan een bekwame Winkeljuffrouw, bij voorbaat Manufacturen of ge maakte goederen. De beste ref. staan haar ten dienste. Brieven onder No. 16327. Bur. Haarl. Dagblad. DAGMEISJE Gevraagd een flink Dagmeisje, bo ven de 16 jaar, voor geheel© dagen. Loon f 1,75 per week. Zich aan te mel den 's avonds na 7 uur, Zijlstraat 19 a rood. AANGEBODEN voor terstond en laterdegelijke, nette Dienstboden. AdresMeJ. LU CAS, Wijngaardstraat 33, bij de Sme- destraat. Vele attesten van tevreden heid ter inzage. Nette Juffrouw biedt zich aan tegen 1 Mei voor hulp in de huishouding. Br. fr. No. 419, NOBELS' Adv. Bur. N. Gr. 27. Een nette gevraagd, v. g. g. v. Adres Anegang No. 13. Wordt gevraagd een net DAGMEISJE P. G., niet beneden de 14 jaar, van 8 uur 's morgens tot 4 uur. Zich aan te melden 's avonds na half acht Laid- schevaart 224. gevraagd, boven 16 jaar. AdresKruisweg 52. GEVRAAGD 1 Meieen Keuken-Werkmeisje, P. G., en een Tweede-Meisje, boven 19 Jaar. Kleverparkweg 47. niet boven de 15 jaar gevraagd. Groote Houtstraat 174. Aangeboden door een Duitscher gron dig en SNEL ONDERRICHT in de DUITSCHE TAAL, Handelscorrespon dentie eax Conversatie. Cond. bill. Br. lett. H. Bur. Haarl. Dagbl. is het voor H.H. Winkeliers als hun ne boeken geheel 'n orde zijn en goed worden bijgehouden. Steller dezes, gediplomeerd boekhouder, be last zich hiermede. Br., no. 16310, bur. v. d. blad. Tot half Mei a. s. gevraagd ruïöM» _n fri89clie voor iemand van gegoeden huize, b. b. h. h., omtrek Lichtfabrieken. Brie ven met opgaaf van prijs onder No. 16332 Bur. Haarl. Dagblad. EEN DEGELIJK Kosthuis AANGEBODEN; bij een nette wedu we f 5.50 por week. Br., no. 16322, Lur. v. d. blad. EEN HUIS eener Coöperatieve bouw vereeniging. Brieven, onder nummer 16317, aaf het Bureau van dit Blad TE HUUR een Huis, Tuinstraat 1 F, on een' Huis, Leliestraat 50. Te bevragen .bij S. KAN, Kleine Houtstraat 29. TE HUUR tegen 1 Maart a.s. een VRIJ HUISJE, met fl. tuin, voor klein gezin. Gelegen begin Leidschcstraat. Huurprijs f 14 per maand. Br., no 16311, i.ur. v. d. blad. Nette Slaapkamer oangeb. aan een Juffrouw of Meisje, h. b. b. h. Aan 't zelfde adres een eikenhouten Latafel te koop. Adres Bureau van dit Blad. EEN GROOTE Boven-Voorkamer TE HUUR, met vrijen opgang. Te bevragen Jan Nieuwenhutzen- straat 24. Tegen 1 Mei wordt GEVRAAGD, door twee dames, een ongemeub. étage bevat 2 kamers, met 1 of 2 cab. Br. fr., no. 16308, bur v. d. blad. HYPOTHEEK. Gevraagd als eerste Hypotheek ƒ1300, op eon j^erceel met ruime overwaarde. Brieven onder No. 1G336 Bur. Haarl. Dagblad ter leen gevraagd voor 2 Jaar Hooge overwaarde. Br met opg. van cond. onder No. 16333 Bur Haarl. Dagbl. Overcomplete Meubelen. Zij, die nette meubelen van de hand willen doen, vinden gelegenheid de. zelve bij eene solide familie ten ver koop te plaatsen. Succes wordt ver zekerd. Brieven onder No. 16334 Bur. Haarl. Dagblad. Straatsteeneri. Te koop gevraagd ongeveer 1000 stuks gebruikte 6traatsteenen. Adres Tuinstraat 7 Wegens vertrek te koop een prach tig notenhouten SALON KASTJE met geslepen spiegels, zoo goed als nieuw. Brieven onder No 16335 Bur. Haarl. Dagblad. volop aan den leg, broed 1908, 6 Pa trijs Leghorn en 4 andere. Te z'.en i Gasthuislaan 144, Haarlem. Aangeboden Kost en inwoning met vrije slaapka- mer, omtrek Koudenhorn. Nette en goede behandeling verzekerd. Condi tiën billijk. Adres te vernemen Bureau Haarl .Dagblad. gevraagd, met pens., 7 gld. per week, omtrek Fr. Halsstraat. Brieven on der No. 16330 Bur. Haarl. DagbL Ter Overname geb. Penantkast ƒ21, Spiegel ƒ14, VouwstoeL 4, groen pluche Salon- ameubl. 92, Spiegel met Schilderij en 14, Uitschuif taf el ƒ11, Am. Kin derstoel ƒ5.25. Dag te bez. tot Zater dagmiddag Teding van Berkhout- straat 16 rood b. d. Amst. Vaart, een Stoommachine k 4 pk., voor bil lijken prijs, ln werking te zien Adres be bevr. Bur Haarl. Dagblad Vertegenwoordiging der gerenomraeerdste merken waar onder SCHIEDHAIJER SOEHNE - STEINWEG NACHF. enz. enz. Verhuren - Stemmen - Ruilen. - Speciale- Kspsrsïis-lnrichting. Transporten door het geheele rijk.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 3