Weerbericht Thermometerstand /S KOUDE SCOTT'S Emulsion Laatste Berichten Uit de Rechtszaal Gemengd Nieuws Telegrammen Kort Nieuws. Burgerlijke Stand Letteren en Kunst Rechtszaken MEDEDEELINGEN VAN HET tRONlNKL. NED. MKT. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur). De Bildt, 4 Maart 1909. Hoogste barometerstand 765.9 m.M. Ie Seydisfjord laagste 742.4 m.M. te Brussel. Vei wachting tot den avond van 6 Maart: Wind zwakke tot matigen, ver anderlijken wind. Gesteldheid van de luchtmeest «waar bewolkt, waarschijnlijk neer ging. Temperatuur Iets aachtar. Barometerstand te haarlem. Barometerstand hedenmiddag te 2 Uur 745 m.M. Stilstand. Vorige stand te 2 uur 746 m.M. te Haarlem. Donderdag 4 Maart Tïoogste gisteren 2 uur F. 85 Laagste hedennacht F. 27 Hoogste heden tot 9 uur F. 80 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regeL F. P. REICHERT. 17 ANEGANG 17. PRACHTIGE SORTEERING Gekleurde Overhemden vanaf f 1.90. KEIJSER'S Schoenenmagazijn. 32 Lange Veerstraat gerat liebt, verzuim <lau niet maatregelen te vemen tot hcrnieuwingüwer krachten door het gebruik van Bcott's Emulsion. Scott's is eea Ionisch, licht-verteerbaar voedsel en dienten gevolge veel voedzamer dan ruwe levertraan. Bovendien is Scott's roomachtig en zóó aange- uanm van smaak dat velen, die de ruwe traan zelfs niet kunnen aamaken, «onder eenig be- «waar, ja, zelfs met genoegen, Seott's innemen, De echte wordt en is steeds uitsluitend ge fabriceerd door ScottJc Bowne, Ltd., Londen, volgen» hun oorspivnkclyk recept en hun onvergelykelyk bc- reidings-proces. Ten bvwyze van liet echte preparaat vïudt men den liaan» Seoti's Emulsion op de fleech en de verpakking. Bovendien komt op de vei pakking voor liet handels merk van Scolt'» Emulsionde VisschermetdeVisch. Zonder dit handelsmerk is geen enkele Emulsion de echte Scott's Emulsion. BU aile apotheker* en drogisten. In alle Kinderkamers zal do vrooiykheld en het geluk toe nemen, wanneer men te gelegener tjjd „Califig" toedient; de kleinen nemen dit zóó heilzaam, aangenaam smakend cn zacht werkend middel gaarne in, ia, beschouwen het a's ceno lekkernij I De werking is zóó racht en toch zóó be trouwbaar, dat men zon meenen met de natuurlyke normale functie van eenen gewonen lichaamstoestand te doen te hebben 1 ,.Cali£g">stroop ii een ideaal huismiddel, dat zoowel bij de ouders als bg de kinderen spoedig eene wel dadige uitwerking teweegbrengt. Ver krijgbaar in Apotheken. Prijs 1.26 jter flacon. Hoefijzers" dat is lusschen Zevemberg- sclien Iloek e>n Ter he ij den. Hij gang toen nog noordwaarts dus in ver keerde richting. Of liij daar den weg gevraagd heeft, of dat de stand der zon hem gewezen Leeft, hoe hij zuidwaarts gaan moest, vrij zeker is het, dat hij den steven hoeft gewend en door den polder op Leur is aangereden. Van Leur over het Boompje naar R ijsbergen. Vandaai' over dun Tiggeltschen berg naar Pannehoef, waar hij men- schen heeft aangesproken. Hij w_st tich moeilijk verstaanbaar te maken, doch in de verte op den toren van Zundert wijzende, vroeg hij of dat Zundert was. Rijdende op zijn fiets is hij nog her kend door twee ma.nmen en een jon gen nabij den Tiggeltschen berg, maar dezen hebben den Engelschman an- ceinoeM gelaten. Hel oponthoud aan den Tiggeltsche berg en liet gesprek mot Van Kuijk is van Woensdagmorgen half negen. Hij heeft dus Carnaval-Dinsdag en den daarop volgertden nacht rondgezwor ven tusschen Terlieijden, Leur, Rijs bergen, of heeft zich ergens kunnen verschuilen. Van do Pannelmef af heeft hij zich een weg gezocht door de bosschen, kwam in de Moeren, waar hij jas en sabel heeft neergeworpen «a is ver der getrapt In de richting Achtmaal, terwijl hij over de grens nog gezien is In de richting Nieuw-Moer, van waar een weg loopt over Calinpthout, die even boven Brasschaet den gewo nen weg naar Antwerpen ontmoet. Aan de sabel zat een dik touw, zoo dat verondersteld kan worden, dat hij deze over den schouder heeft ge dragen onder zijn jas. Men volgt nu rijn spoor In België. Maar 't is haast alweer Woensdag. Thomas zal al lang weer bij zijn vrienden in Antwerpen zitten, als hij niet reeds verder is. EEN KOUDE WEEK. Over de temperatuur der vorige week zegt H. In de Zutph. Crt.: Ook de laatste maand van den winter brengt ons meermalen vrij wat vorst; het is echter tegen het einde daarvan zeidenzoo aanhoudend koud als thans het geval was. Voor al de laatste week van Februari had ditmaal een betrekkelijk lage tempe ratuur. Deze, voor dit tijdsverloop normaal kLein, 37 gr. Fahr., was nu 30 gr., wel een verschil met de tem peratuur van het laatste zevental da gen dier maand in 1900: ruim 46 gr. Februari 1895 en December 1890, waren de koudste maanden van bet laatste twintigtal Jaren, belde met eene temperatuur van slechts 23 gr. 5, de temperatuur der afgeloopen maand was 32 graden 5. De temperatuur der laatste week van Februari 1895, ruim 32 gr., was echter nog een tweetal graden hoo- ger dan de nu afgeloopen maand. Geen der nachten van dit tijdsver loop was nu vorstvrij; van acht tot twaalf graden vorst In een zevental elkander opvolgende nachten is voor dezen tijd van het jaar dan ook wel van beteekenis: het was dooreen/ge nomen. des nachts een negental gra den te koud. De 26ste der maand was hiervan de koudste dag, de hoogste tempe ratuur van den dag was toen niet meer dan klein 28 gr., zijnde een groote drie-en-dertig graden lager dan op denzelfden datum van 1900, toen deze ruim 61 gr. bedroeg. Er werd in de afgeloopen week ze ker niet ten onrechte over de voor het Jaargetijde te groote koude ge klaagd. WETSONTWERP TEGEN HET WEDDEN. Naar de Tel. verneemt, heeft het wetsontwerp, houdende verbodsbepa lingen tegen het wedden, het ministe rie van Justitie verlaten en is in han den gesteld van den Raad van State. Volgens een der artikelen van het wetsontwerp wordt het houden van totalisators verboden. ONGELUKKEN, Uit den O.Z. Voorburgwal te Am sterdam werd Dinsdagnacht een vrouw in bewusteloozen toestand op gehaald. Bij aankomst in het Binnen gasthuis bleok zij overleden te zijn. Vooraf was nog te vergeefs getracht de levensgeesten weder op te wekkeai. SLACHTOFFER VAN HAAR HOED. L. en V. vertelt: De Haagsche straten dik onder de sneeuw «ai hot sneeuwt nog altijd door. Tramwagen van lijn 1U nadert. Jonge dame, die stond te wachten bij de halte-Obrochtstraat, blij dat ze een boschut plekje kon vinden. Stapt op den bijwagen, doch o ramp, kon niet naar binnen. Haar hoed was te breed. Moest buiiten op open baicon blijven staan. Bij de inzittenden veel Schadenfreude. Dametje naief tot den conducteur Conducteur, is dit een nieuwe volg wagen Conducteur Neen, dame, juist een oude. Dametje Li ju 3 heeft toch anders heel an dere bijwng'-ns. StumperWas nog op verkeerde lijn Luges.apt ook. LICHAMELIJKE OPVOEDING. De Staatscourant bevat de konink lijk goedgekeurde statuten van de Vereeniging afdeel mg Haarlem en Omstreken van den Nederlandsclien Bond voor Lichamelijke Opvoeding, te Haarlem. Deze vereondging stelt zich ten doel de lichamelijke opvoeding der bevol king te bevorderen en het begrip van tucht aan te kweeken. Zij tracht dit doei te bereiken door: a het bevorderen van lichaamsoefe ningen; b. het verbreiden door woord en geschrift van gezonde begrippen om trent de lichamelijke opvoeding; c. andere wettige middelen die aan het doel bevorderlijk kunnen zijn. Hinderwet. B. en W. van Haarlem brengen ter kennis, dat bij hun beschikking van 2 Maart hunne beslissing op het ver zoek van D. van VViipe Jr., cLe vergun ning tot oprichting van eene chemi sche wasscherij, waarbij als beweeg kracht oen electromotor van 1 paarde- kracht zal worden gel>czigd, in bet- perceel aan de Nassaulaan no. 14—16, alsmede van eene ondergrondsche be waarplaats van benzine in den open grond van genoemd perceel, ls ver daagd voor den tijd van vier weken. Vrouw verbrand. Juffrouw Gonrijp, die gisteren In haar woning aan de Keunemerstraat bij 't aansteken van een gastoestel in brand geraakte, is gisteravond In 't St. Elisabeths Gasthuis aan de beko men brandwonden overleden- Li gha! fonds. Dinsdag 16 dozor zal het Ned. Herv. Zangkoor „Harpe Davids", ten voor- -deele van het Lighalfonds een con cert geven in de „Vereeniging"* Militaire Zaken. De luitenant-kolonel Jhr. van Speagler van het lüe regiment infan terie alhier, is dit jaar aangewezen om zitting te nemen als voorzitter m de examencommissie voor toelating tot de Cadettenschool. Kamerverkiezingen. De R.-K. Kies vereeniging besloot Woensdagavond voor de Tweede Ka merverkiezingen de candidatuur van jhr. rnr. Frank K. van Lennep te Am sterdam, gesteld door de Prot. K.es- vereeuiging, te steunen. EEN HELER EN DRIE STELERS. De volksmond zegt„de heler is erger dan de steler". Een waarheid, die met nóg meer zekerheid verde dig! zal worden, wanneer kennis ge nomen is van eenige zaken, die he denmorgen berecht werden. De naamlooze vennootschap Dro gerijen- en Lhemicalienliandel voor heen D. Veen en Co. had o. a. twee pakhuisknechten en een winkel- kru. cht in dienst Deze menschen ver dienden slechts een klein weekloon f 8.25 in de week. Dit is voor een man, d ie vrouw en kinderen moet on derhouden, te weinig om van te le ven. Eiken dag was het dan ook kla gen. Dit hoorde een herbergier, die dicht bij het pakhuis woonde, en die zei „Jelui zijn gek. Als je baas geen loon geeft, om fatsoenlijk schoenen te koopen, dan moet je maken, dat je 't krijgt. In het pakhuis is genoeg, ik wil a 11 e s koopen. Het gevolg was, dat een groote voorraad goederen van den winkel en 't pakhuis naar de woning van dezen herbergier-verleider verhuisde. De pakhuisknechten stalen het meest. Hun schuldenlijstje wijst aan in Augustus 5 K.G. citroenzuur, 5 K.G. notenmuscaat, waarvoor 10 ontvan gen werd in September 2 K.G. gele was, die voor f 5 verkocht is in December 50 K.G. terpentijn, 10 K.G. zwavelzuur en 10 fleschjes Kina de Vrij, die met f 30 betaald werden. De totaalopbrengst was dus f 45. waarvan elk hunner 22.50 kreeg. De winkelknecht nam alleen 3 liter zuivere spiritus en 2 K.G. citroen zuur weg en beurde daarvoor f 3.75. De drie beklaagden bekenden rond borstig. Dit nam het Openbaar Ministerie tot hun verontschuldiging in aanmer king. eveneens dat ze een onbevlekt verleden hebben en door verleiding tot het misdrijf gebracht zijn. De eisch tegen de pakhuisknechten luidt vijf maanden gevangenisstraf en tegen den winkelknecht vier maan den De beklaagden vroegen een lichtere straf. Daarna stond de heler terecht. Ook hij bekende volmondig, zeggend de menschen klaagden zoo, ik wou ze wit helpen. President En je zelf ook bevoor- deelen. Beklaagde Ja, dat ook, want ik maakte ook moeilijke dagen door. Tegen dezen heler eischte het Open baar Ministerie een gevangenisstraf van acht maanden. Ook hij vroeg een lichtere straf, zeggend, dat hij het feit, toen hij het pleegde, niet zoo ernstig inzag. Nu heeft hij veel berouw. RELLETJE TE HILLEGOM. Op 4 December is er te Hillegora een vergadering geweest om een neu trale vakvereeniiging voor bloemisten op te richten. Na afloop van die bij eenkomst is de spreker, de heer L. J. Poppe uit Haarlem, bij het gaan naar het station door eenige personen las tig gevallen en mishandeld. Beklaag den gaven voor, dat zij dooi het op dringende volk er was een relletje ontstaan geduwd waren en zoo te gen den heer Poppe waren aangeval len. Een ander verklaarde den mishan delde met een ander te hebben beet gepakt om hem uit een portiek te ha len, waarheen hij gevlucht was, ten einde hem te beschermen tegen zijn aanvallers. Een derde zei eerst geslagen te zijn en toen teruggeslagen te hebben. zEen aantal getuigen hieldein echter vol, dat de drie beklaagden wel dege lijk geslagen hadden. Het Openbaar Ministerie achtte den laatsteai bekl. den erostigsten dader, ook, omdat ,,deze eonigszins zwaar gebouwde boerenzoon" geen portuur was voor den heer Poppe. De eisch tegen hem was 14 dagen gevangenisstraf; tegen een tweede 4 dagen; en tegen een derde 3 of 1 dag. UITSPRAKEN. A. Th., metselaar te Haarlem, ver duistering, een week gevangenisstr. J. S. en G. K. beiden zonder beroep te Haarlem, diefstal, gepleegd door 2 personen, ieder 10 dagen gevangenis straf. Ie. M. T., rijwielhersteller, 2e. j. j. V., metselaar, 3e. W. B.f steenhou wer, 4a. D. C. K., tuinder, 5e. j. B., koopman, no. 5 te Haarlemmerliede, de overigen te Haarlem, poging tot diefstal, de 2e vier, de overigen ieder 3 weken gevangenisstraf. B. de V., en J. V., verplegers, de le te Bloemendaal, do 2e te Amsterdam, diefstal 2 personen met braak en in klimming, ieder een jaar en 6 maan den gevangenisstraf. L. van B., caféhouder te Beverwijk, medepl. aan bedriegelijke bankbreuk en valschheid in geschrifte, een jaar govangenisstraf met aftrek der pre ventieve hechtenis. YVOESTDUIN OP ZON- EN FEEST DAGEN GESLOTEN? De heer j. van Stolk, directeur van de renbaan „WoestduLn", heeft (zoo als we reeds meldden) aan aen gemeenteraad van Bloemendaal een uitvoerig request gezonden, waar in hij vergunning vraagt om dezen zomer op 23 Zc*u- en feestdagen cour ses te mogen houden, ten einde aau zijn loopende verplichtingen te kun nen voldoen. Dit request zal, naar de Tel. meldt, in den Raad steun vinden bij alle li berale en R. K. raadsleden. Gevonden voorwerpen (te bevragen aan onderstaande adressen): Een bruin hondje, bij C. Buije, No- belstraat 12. Een portemonmaie inh. geld en een sleuueltje, bij J. ri. de Jong, Duven- voordestraat 93. Een ceintuur, bij J. Heunóng, Delft straat 23 rood. Eeu bril in etui, bij J. Kuipers, K. Zijlstraat 6. Een wandelstok, bij B. Fenger, Houtmarkt 59. Een pakje, waarin een huishoud school, bij A. Wagter, Jansweg 16, Een huissleutel, aan het Politiebu reau. Een kinderhandschoen, bij L. Gi- gengack, Soph:astraat 27. AangJte is gedaan van het verlie zen van een bankbiljet groot f 10. ZANDVOORT. Hedenmorgen werd door het Ge meentebestuur alhier aanbesteed Het bouwen van 20 arbeiderswonin gen nabij den Kostverloren weg en de Diaconiestraat. Ingeschreven werd als volgt Gebr. j. en S. Winnubst, te Haarlem. 299S5 A. N. Mulder, Haarlem, 29U00 Schuddeboom en Ten Pie- rik, Westzaaii, 32367 W. Hoek, Haarlem, 31370 G L. Zand voort, Haarlem, 31800 B. Zuithof en Zn., Haar lem, 29445 A. H. Siegers, Zandvoort, „29290 j Vonk, 's-Hage, 37400 V. Deen, Hoorn, 31750 j. van Itterson, te Rijns- burar, 29500 M. van Ommeren, Haar lem. 27995 A Koper Jzn., Zandvoort, 28485 Bijland en Creemers, Haar lem. 32450 M. Vrijenhoek, 's-Hage, 34260 Cornelis6en en Kreuger, te Haarlem. 30920 j E. A. Kaub en A. Bier boom, Haarlem, 31329 P. Rings, Santpoort, 30250 H. Aardema, Velsen, 30500 HaarU Coöp.. Bouwersbond, Ha n riem. 35350 H Schiphorst en j. Philips, Haarlem. 31993 L. ten Broeke, Zandvoort. 28300 De gunning is aangehouden. HET INBREKERSGILDE IN DE VEREENIGDE STATEN. Een Amerikaansche maatschappij van verzekering tegen inbraak, de Ocean Guaranthee Co., heeft een sta tistiek het licht doen zien, volgens welke In het afgeloopen jaar te New- York 35.000 inbraken en groote dief stallen plaats hebben gevonden. Een verlies werd hierdoor aan de getrof fene berokkend van een kleine 16 millioen dollars. Der politie gelukte hot niet meer dan 1764 van zulke van diefstallen verdachte personen op te vatten en bewijzen konden slechts gevonden worden om de veroordee- lLng van 429 dezer lieden te verkrij gen. Van de gestolen ju weel en kwam slechts 7 pet. terecht. De overige 93 pet. bleef het eigendom der dieven, TEGEN DE CORSETTEN 1 De koningin van Roemenië, de be kende Carmen Sylva, wil een mani fest richten tot de vrouwen en meia. jea van Europa, waarin zij worden aangespoord de corsetten voorgoed in den ban te doen. Veel kans op slagen heeft zoo'n be roep niet. Er zal heel wat moeten ge beuren vóór de vrouwen algemeen afstand doen van die pantsers 1 WERELDTENTOONSTELLING. 1 Juni a.8. zal te Seattle, in den staat Washington, de Alaska-Yukon- Pacific tentoonstelling geopend wor- deo. Als het wenechelijk mocht blij ken, zou zij ook reeds 1 Mei voor het publiek toegankelijk kunnen worden gesteld, daar het werk reeds zoo goed a's gereed is. De tentoonstelling heeft vooral ten doel minder bekende dee- lon van de wereld in hun voortbreng selen en nijverheid te laten zien. Van Alaska en de Philippjjnen is bijna niets bekend toch zijn deze landen een kennismaking overwaard. De re- geering der Vereenigde Staten heeft 600.000 dollars toegezegd. Alaska's goudmijnen en visch»augst moeten beter in de wereld bekend worden. Vier gebouwen zijn opgericht één voor de voortbrengselen der Philip- pijnen, een tweede voor Harvaï, een derd® voor Alaska, terwijl het vierde bestemd is voor alles wat op de vis- scberij betrekking heeft 4n Noord- Amerika. Canada met zijn velerlei producten zal een groote plaats innemen. Dui zend'; dollars zijn ten koste gelegd aan bloemen en planten, zoowel bin- nenlandsche als uitheemsche, die dc tentoonstelling een prachtig aanzien zullen geven. Japan en China zullen er hun nijverheid, waarvan wij zoo goed als niets weten, toonen. Het geheele terrein wordt electriseh verlicht. Een Tnrlcsch dorp zal mede aanwez'g zijn. Heit belooft Iets zeer zeldzaams en interessants te wor- DE CRISIS IN DEN BALKAN. BELGRADO, 3 Maart. (Reuter). Onder de afgevaardigden wordt ver klaard, wat den afstand van de terri toriale eischen betreft, dat de moge lijkheid daarvan is uitgesloten. De Sknepsjtina zal aan geen regeering machtiging verieenen do Servische eischen terug te nenic-n. Men gelooft veeleer, dat de regcei uig in principe de eischen tot schadeloosstelling zal handhaven, en haar standpunt tegen over Rusland zal uiteenzetten in dien zin, dat tic regeering haar eischen alleen zal opgever., op voorwaarde, dat de groote mogendheden de poli tieke eu economische zelfstandigheid van Servië waarborgen. De Oostenrijk-che gezanit is, na een verlof van acht dagen, te Belgrado teruggekeerd. SERAJEWO, 4 Maart. (Reuter). Gisteren werd een gendarmerie-pa trouille te ZLiebac aan de Drina be schoten van den Servischen oever. De post bij Vranjkovnina werd gealar meerd de soldaten beantwoordden het vuur, men weet echter niet met welk resultaat. EEN AANSLAG? MADRID, 3 Maart. (Reuter.) De „Correspondencia d'Espana" deelt mede, dat hier een bom met eeu aan gestoken lont is gevonden, Liggende tegen den muur van het koninklijk paleis en dat een aantal personen in hechtenis zijn genomen. Uiit Oran wordt gemeld, dat uit Boe-Anane, bij de Algiersch-Marok- kaansche grens, vier Duitschers, man schappen van het Vreemdelingenle gioen, deserteerden en over de grens vluchtten. Eeu hunner werd door Ma rokkanen gedood. Men weet niet, wat er van de anderen terecht is geko- In het stadje Mantes, ongeveer een uur van Parijs gelegen, werd eenju- weelenzuak geheel leeggeplunderd. De dieven, van wie ieder spoor tot dus verre ontbreekt, hebben voor een waarde van meer dan 360.000 francs buit gemaakt Het bezoek van president Faillières aan den vorst van Monaco staat thans officieel vast; de president komt 17 Maart te Nizza de onthulling van het Gambetta-iuouument bijwo nen, vandaai' gaat FailLières voor een dag op bezoek bij den vorst van Mo naco te Monte-Carlo wordt te zijner eer een groot feestmaal gegeven. In een hotel te Müncheu vermiste dezer aagen een Oustenrijksche baro nes haar juweelen, ter waarde van 18.000 mark, die zij iu een koffer be waarde. Het onderzoek der politie heeft tot duBver geen resultaat opge leverd. De koning van Zweden heeft de doodstraf, waartoe een van de drie aan den dynamietaanslag te Malmo schuldige Zweden was veroordeeld, veranderd in levenslange gevange nisstraf. De onder-burgemeester van Rac- camena, een stad in de nabijheid van Palermo (Sicilië) gelegen, is door een sluipmoordenaar gedood. Hetzelfde lot trof het gemeenteraadslid Grifoe van Mezzoiuso. Beiden schijnen het slachtoffer van den daar heerschen- den partijhaat te zijn geworden. Te Cimier, bij Nizza, heeft dezer dagei. de vrouw van den Parijschen geneesheer Héret, uit vrees voor in brekers, een oppasser doodgeschoten. De angst dezer dame voor inbrekers en moordenaars grensde aan vervol gingswaanzin. Zij woonde met eene keukenmeid en een kamermeisje in een afgelegen villa (haar echtgenoot oefende ziin beroep te Nizza uit), en had nog een oppasser In de villa en eon tuinman in het park, om aldaar de wacht te houden. Toch meende de schrikachtige vrouw nog op een nacht, dat zij een dief in de voorka mer hoorde. Zij snelde, mat een re volver In de hand, naar buiten en doodde den ouden oppasser met het eerste schot.' Vijftien mannen, die uit de gevan genis van Alexandi'ofsk ontvluchtten, doch weder gevat werden, zijn door het gerechtshof te Irkoetsk ter dood veroordeeld. Zij wilden geen verzoek o ui gratie zenden aan den Tsaar. Zes van hen, die wel een doodvonnis hadden verwacht, deelden vergif on der hun mede-veroordeelden uit uiaar het was een te kleine dosis en er stierf maar één. De overigen lig- geu in bet ziekenhuis. Nu de Finsche Landdag door de Russische regeering naar huis gezon den is, heeft ook de Senaat niet lan ger in functie willen blijven, maar heeft zichzelf vrijwillig ontbonden. Het heeft In heel Tirol en Karinthië zeer zwaar gesneeuwd. Verscheidene treinen zijn in de sneeuw blijven sto ken. Ook hebben hier en daar, gelijk reeds gemeld, lawines plaats gehad. Volgens de jongste berichten uit Inns bruck is er weinig hoop, dat de ver ongelukte soldaten gered zullen wor den. Ui4 Algiers wordt bericht, dat het stoomschip Austria, Zondag aldaar aangekomen. Vrijdag een sloep van de Condor heeft gevonden, waarin vijf lijkeai lagen. De Condor is een groote Italiaan- sche driemaster, die op 12 Februari Ln de Middellandsche Zee in aanva- r.ing is geweest met het stoomschip Australia. Te Longrich, bij Keulen, is een 15- jarige jongen, nadat hij drie kleine re jongens, die door 't ijs gezakt wa ren, gered had, zelf in 't water vallen eoi verdronken. ONDERTROUWD 4 Maart. j. H. Duljverman en J. A. Jeswiet. GETROUWD 4 Maart. j. Veldhulsen en H. Len- 8er. H. j. van Veelen en j. E. Kiconsberg. B. H. Weezenaar en H- J S tv art. BEVALLEN 3 Maart. R. Lek, geb. Peper, z. ii. van Bussel, geb. De Rooij. z. OVERLEDEN «5 Moavl. C. van Egmund, geb. Kooij, 63 j.. Nassaulaan. G. Bier man, geb Hendriks, 82 j., Raanivest. P. Giesko, 86 j., Korte AnnastraaL A. M., 3 j., dochter van H. a. Koek, Dubbele Buurt. 3 Maart. a. C. Gonggrijp, geb. Brandenburg. 38 j., Keruiemerstraai. j. G., 2 jaar, zoon van K. O verdijk, Rollandstr. Amstcrdamsche Beurs. Openingskoersen van 4 Maart medegedeeld door LABOUCHERE OVENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT wa, een weinig aangeboden, Nederl. Cer tificaten 76 7/8 en 91, Russen 1999 87, Russen 1906 94. ZUID-AMERIK A A NSCHE STAATS. FONDSEN flauw. Peruanen 81/2 en 35 3/4-36. TABAKSAANDEELEN vast. Bind- jey 1031/2, Deli 435, Medan 264/8, Nieuwe Asahan 87/8, Rotterdam Deli 350, Senembah 385. PETROLEUM-AANDEELEN vast met ruimen handel. Koninklijke 386 1/27, Sumatra Pa- Ier. bans 145 3/4. MIJNAANDEELEN vast doch wei nig affaire. Ketahoens 196, Redjang Ltbong 1000. De AMERIKAANSCHE MARKT opende in vaste stemming: Atchison 102 1/4, Denver 43 5/8, Erie 27, Kan sas 41 1/2 en 71 1/4, Missouri 39 1/8, Rock Island 23, Southern Railway 24 3/8, Union Pacific 177, Wabash 17 l/8„ Steels 44 3/8, Carren 48 1/4. C. Marine 8 1/8, Pref. Marine 22 5/8 C ULTU URWAARDEN: Vorstenlan den 146 3/4. DE HAAGSCHE SCHOUWBURG. Naar de „Avondpost" verneemt, bestaat het voornemen bij B. en W. van 's-Gravenhage, om, in het adres aan de Tweede Kamer, betreffende de vernietiging door de Kroon van het raadsbesluit omtrent den bouw van den nieuwen schouwburg, tege moet te komen aan het bezwaar van den Raad van State, dat de finan cieels gevolgen van het besluit niet zijn te overzien. Zij zullen namelijk een geheel uitgewerkte berekening van de bouwkosten overleggen en moeten van plan zijn den Raad voor te stellen, een prijsvraag uit te schrij ven voor dien bouw. ITALIAANSCHE OPERA. Do impresario M. de Hondt, te 's-Gravenhage, heeft met het Italiaan- sche Opera-Gezelschap van het Théa- tre Royal, te Gent, gecontracteerd voor vijf buitengewone voorstell'ngen in Holland, tusschen 16 en 21 Manrt. a.s. Bij deze gelegenheid zal zich la- ten liooren een der beroemdste tenors uit Italië, Signor Ventura. Opgevoerd zullen worden Madame Butterfly en Bohème, beide van Puc cini Direct van hier vertrekt het Gezel schap naar Parijs, waar het voor twee maanden geëngageerd is in het Théatre de la Gatté. INHOUD VAN TIJDSCHRIFTEN. Da 3e aflevering van „.Jeugd" bevat: Achtergebleven door mevr. Ovink Soer. Vreugdeklokken door Joli. n. Been. Een brief uit Pallanza. yreemd en Eigen. In een auto de wereld rond, door Mank. De Zee slang. De Meid van Joh. Vermeer; bijlage met beschrijving. Onze sport. Schaakrubriek. Slöjd- werk en- Kunstjes. De Hollandsche Revue van deze maand geeft weer zeer veel belang rijks. Wereldgeschiedenis met bijz.nn- der aardige karikaturen. Tal van uit treksels over belangrijke onderwer pen. Do karakterschets handelt dit maal over Sylvester O. Cannon, hoofd ln Nederland der Mormonen. Voorts de maandelijksehe revue der tijdschriften en als boek van de maand „Een huis vol menschen", door C. en M. Scharten-Antink. PAPENDRECHTSCI-IE STRAFZAAK De zooveel geruchtmakende zaak van H. G., te Papendreeht, zal Woena dag 31 dezer voor het gerechtshof te 's-Hertogenbosch worden behandeld. Het O. M. heeft 28 getuigen en 2 des kundigen gedagvaard RAAD VAN TUCHT. Do Raad van Tucht voor de Koop vaardij zette hot onderzoek v<^ort naar de oorzaak van het vergaan van de Pluto, gezagvoerder de 65-ja rige Thornwald Wettre. Van het eerste onderzoek is door ons uitvoerig verslag gegeven. Wij heriimerep er aan, dat d# Pluto op 13 Januari met het petroleum-tank- sch{p Groningen op sleeptouw, *ou stoomen naar Singapore, en des na middags te 12 uur IJmuiden verliet, gedeeltelijk mot water als baliast en met 116 ton kolen, waarvan 150 wk- keu aan dek (stuurboordzijde) gela den. Het weder was bij vertrek niet gunstig, want het sein gaf „nul" aan, dat wil zeggen wees op pw hoede. Na anderhalf uur stooniens nam tie wind toe, en tegen 5 uur wakkerde hij tot een stijve koelte aan. Om half 5 was het stormweder, zoodat beide schepel- zwaar werkten cd weter over kregen. Eenige uren lator kreeg de Pluto slagzij, waarop de kapitein last gnf kolen van dek in zee ra wer pen. Dit hielp niet. De sleepuos werd gekapt. Het sturen ging steeds moei lijker, water kwam in öe mawiiroo- kamer De Pluto helde rneeg en meer over <en ziende, dat zinken apoedig zou volgen, ging de bemanning op d 3 Groningen over, uitgezonderd de lo-machinist, die verdronk. Do voorzitter geeft aan. het slot dei zitting als zijn gevoelen to kennen, dat, wanneer het schip niet ontijdig door de bemanning was verlaten, de Pluto gemakkelijk met full speed binnen één A anderhalf uur naar den Waterweg gebracht had kunmen wor<

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2