Nouveautés EEN ZAK GELD Nieuwegracht 44 C. F. van 't Huilenaar KUNSTTANDEN Bruiloften. Adres: Schagchelstraat 13, Eed. Raamgracht 29. Het Handels-, Informatie- en Incasso-Bureau De Kleermakerij van Lange Veerstraai 35 IC. TEN BOOM, Barieljorisstraat 19, Haarlem. Expeditie op Amsterdam Spaarnwouderstraat 30 - Tel. 1726 YLEESCHHOUWERIJ Best vet Winkelvleesch Inrichting HAARWERKEN. W. KOLDEWIJN, Hagelnieuwe Naaimachine J. Geijlvoet, GEBRs. DE GRAAFF, Stucadoors, J. VAN BILDERBEEK C°, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 80 Cts. per regel. -f 4 Koor&om Bloedvergiftiging, door bij tedere ongesteldheid van Uvc ledematen betzij door s tooien t prikken of bijten' Kloosterbalsem te gebruiken. Het moet Uw huismid delzijn l Prijs per pot 0.25,/0.75 en 1.20. Let op den rooden band met handteekèning L. I. j4kker. DR. MEZGER. Gisteren berichtten we reeds, dat Dr. Meager te Parijs is overleden, 't Hbid. schrijft over dezen bekenden landgenoot Dr. Meager, Amsterdammer van geboorte, had zich oorspronkelijk voorgesteld, gymnastiekonderwijzer te worden, maar al spoedig ging hij in de medicijnen studeeren, eerst te Amsterdam, later te Leiden. Daar promoveerde hij in 1863, op 24-jarigen leeftijd, tot doctor in de geneeskunde op een dissertatie „Over de behande ling van verstuikingen door middel van raassage''. De eerste jaren na zijn promotie was hij te Amsterdam werkzaam in bet Binnen-Gasthuis als adsistent van prof. Van Geuns. De groote verdienste van Mezger is, dat hij de massage op wetenschappe lijke wijze in toepassing heeft ge bracht. In den beginne had hij met veel tegenkanting te kampen, maar- door de zeer gelukkige uitkomsten, die hij met zijn weik verkreeg, ging er ten slotte een groote roep van hem uit, In hev Amstel-Hoted te Amster dam, waar hij zijn spreekuren hield kreeg hij eerlang de vermaardste consultatie-practijk uit Europa. De Koningin van Zweden was zijn eerste vorstelijke patiënt, en na eenige ja ren was er geen regeerend vorsten huis of van zijn leden hadden kennis gemaakt met den beroemden duim van dr. Mezger. Voor het Amstel- Holel was de buurman-van-den-over- kant hij bewoonde het hoekhuis Amstel-Sarphatistraat -- een kostba re magneet. In 1889 verliet hij ons land voor "Wiesbaden, waar een sanatorium door hem werd geëxploiteerd, waar. van de resultaten echter niet zoo waren, dat de inrichting het kon bol werken. Mezger verhuisde naar Pa rijs en in de laatste jaren woonde hij te Domburg, waar hij nog geregeld zijn patiënten ontving. In 09-jarigen ouderdom is hij thans te Parijs overleden. PREDIKANT-KAMERLID. Aan de leden van hel bestuur en de districts-vereenigiug der Christ.- Hist. Unie in liet district Hariingen wordt in „De Banier" door den voor zitter a i. van het bestuur het vol gende medegedeeld „De correspondentie met Mr. J. Selïokking, afgevaardigde ter Tweede Kamer voor ons district, Ier zake de gevraagde beslissing, of ZEw. even tueel 'n hernieuwe candidatuur zou kunnen aanvaarden, is nog niet afge- loopen. Wel neigt de schaal vrij sterk raar behoud van het kerkelijk ambt, doch de beslissing is nog niet geno men, althans niet vatbaar voor pu blicatie. „Dewijl allerlei berichten en ge ruchten in verschil lende bladen reeds opuuiüen, met moer of minder voor- benoud, meen ik aan mijne medele den verplicht te zijn, door deze mede deel ing kennis te moeten geven, dat ik nog niet in de gelegemieid was een afdoend bescheid Lè kunnen ge ven. „Zoodra hieromtrent., alsmede van het overleg der Comité's ter rechter zijde, betrekkelijk samenwerking, po. siuef bescheid is ingekomen, kan eerst eeue vergadering worden be legd, waarop <ie uoodige maatregelen kunnen worden genómen. „Dat dit, wijl de tijd kort is, zoo spoedig mogelijk geschiede." J. SCHEPEL. Te W'Lnsum is in den ouderdom van 75 jaar overleden de heer J. Schepel, cucL-lid van de Tweede Kamer, rid der in de orde van den Nederland- schen Leeuw. De overledene is lid der Kamer voor het district Appingedaro geweest van lö74 tot 1901, toen hij door den heer Schaper vervangen werd. DE TOESTAND IN 1)E S. D. A. P. De voorzitter der aid. Weesp. van de S. D. A. P., da heer G. A. Vader, beeft in de ledenvergadering medege deeld, dat hij als lid der S. D. A. P. zou bedanken, als het referendum de Deventer cougnesbesluiten bekrach tigde en, indien dit gewensclit werd, ook zijn raadszetel ter beschikking van de kiezers zou stellen. AANSTAANDE FEESTEN. Te Alkmaar heeft zich eene com- m'ssie gevormd, bestaande uit de heeren J. J. Boogh, F. H. Ringers, A. J. Stik kei, G. v. Nieuwkuijk en B. Kuijper, om de geboorte van den Oranjetelg feestelijk te vieren. Door die commissie werd een vergadering gehouden, waartoe waren uitgenoo- digd een tweetal bewoners van elke straat, benevens bestuursleden van plaatselijke vereenigingen en waar- In eene voorloopige bespreking werd gehouden van het op den dag zelf en den volgenden dag uit te voeren feest programma. Dit programma werd in hoofdzaak els volgt vastgesteld: eerste dag rond gang van de tamboers van „Klein maar Dapper" zoodra de heuglijke gebeurtenis bekend is; optocht van alle schoolkinderen en deputaties van Vereenigingen met hunne banieren, begeleid door verschillende muziek corpsen; zanguitvoering van een of fcieer mannenkoren op de stadsplei nen; lampion optocht en muziekuit voering op de openbare pleinen. Den tweeden dag zullen de kande ren van alle scholen worden onthaald op een boterham met muis jee en op chocolade, waarna nog een optocht gemaakt zal worden door de stad en op verschillende punten vaderland- sche liederen gezongen. Aan de ver tegenwoordigers der verschillende buurten werd de opdracht gegeven, zooveel mogelijk te zorgen voor ver siering en verlichting. Ter bestrijding van de kosten zal o.a. subsidie wordten gevraagd aan de gemeente, met verzoek tevens, om de openbare gebouwen wel te willen versieren en verlichten. NEDERLANDSCHE MAATSCHAP PIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Do wi nterb ij een k omst van de Ne- derlandsche Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde werd Woensdag te Rotterdam, onder presidium van den heer G. baron De Grancy, te Vucht, gehouden. Na een woord van welkom aan le den en genoodigden, herdacht de voorzitter het droevig verlies, dat de Maatschappij heeft geleden door den dood van den heer Viruly Verbrug- ge. De afgestorvene was een der" oud ste leden, oud-voorzitter van de Maatschappij. Deze vereeiilging zal den heer Viruly wel missen, vergeten zal ze hem niet. (Applaus). Met ingenomenheid memoreerde de voorzitter voorts het feit, dat de vo rige week de onderlinge tuinbouw- ongevallenverzekering is tot stand gekomen, een gebeurtenis van groot belang voor de Maatschappij. Aan het slot van zijn kort openings woord sprak de voorzitter den wensch ui'., dat de blijde .verwachting, waar in 11. M. onze geëerbiedigde Koningin zich verheugt, in alle opzichten mag worden verwezenlijkt. (Luid applaus). Het eerste punt van behandeling was de Onderlinge Vrijwillige Tuin bouw -ongevallenverzekering, hetwelk ingeleid werd door den heer mr. J. C. I.. Vlaanderen. Deze onderlinge verzekering, op 25 Februari 1.1. lot stand gekomen, is aangegaan ten behoeve van de arbeiders, werk zaam in het tuinbouwbedrijf, waar toe met bijna algemeene stemmen be slaten is door den Nederlandschen Tuinbouwraad, welke de federatieve vertegenwoordiging 's van nagenoeg alle (uinbouwvereenigingen tn ons land De voorzitter wekte de aanwezigen op, tot medewerking, om deze onder linge verzekering zoo algemeen mo gelijk te maken, teneinde de wette lijke verzekering zooveel doenlijk te gen te houden. Een zoo ruim moge lijke deelneming aan deze verzeke ring zou ook in het belong van de Maatschappij zijn. Hierna werd een rustpoos Ingesteld gedurende welke door de afdeeling Rotterdam aan de bezoekers der ver gadering een tweede ontbijt werd aangeboden. Na heropening der vergadering be spraken de heer dr. H. Bos en G. van Noordt de methoden ter verkorting van de rustperiode van trekheesters. Rechtszaken JEUGDIGE INBREKER. De Rechtbank te Arnhem heeft den 16-jarigen jongen, die de vorige week terechtstond wegens vier d'efstallen met braak, doar ter stede gepleegd, ter beschikking van de Regeering ge steld en voorwaardelijk veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenis straf. Pers Overzicht STAATSPENSIOEN. Er is weerspraak gekomen op de berekening van mr. de Meester, dat Staatspensioen hier te lande 40 mil- Iioen 's jaais zou kosten. 't Is slechts 24 millioen, aldus zegt een inzender in 't „N. v. d. D.", wiens becijfering wij hier laten vol gen: „Volgens de laatste volkstelling moet het aantal van alle meer dan 65-jarige Nederlanders worden ge steld op 306.541. Nu zou een Staats pensioen van f 3 per week f 156 per jaar) aan al die meer dan 65jarigen nog geen 48 millioen gulden kosten. Gesteld nu ik zal maar niet in mijn voordeel rekenen, dat één derde van die oudjes het volle pensioen noodig hebben en één derde een aan vulling van gemiddeld het halve pen sioen, en dat één derde het pensioen niet van noode hebben, dan krijgen we juist de helft van nog geen 48 mil lioen. Deze berekening is zoo een voudig, en dat ik mijn cijfers niet vlei, springt zóó duidelijk in het oog, dat niemand za Idurven beweren, dat een grooter bedrag dan 24 millioen gulden voor het beoogde doel noodig kan wezen." De Haagsche courant voegt hieraan toe: „Er is tegen deze becijfering iets aan te voeren. Vooreerst: dat J 3 een volstrekt on voldoend pensioen Is. Maar ten tweede: dat die laatste volkstelling is geschied in 1899. Toen was de bevolking 5.104.137. Nu zal zij op 31 Decernber a.s. waarschijnlijk zijn gekomen op 5.900.000. Het getal der 65-jarigen en ouder was in 1899 6 pet.; dat is zeker niet minder ge worden; er valt dus nu niet met 306.541, maar met 354.000 menschen te rekenen, waardoor de 24 millioen nu reeds stijgen tot 28J millioen." Gemengd Nienws TER DOOD VEROORDEELD. Te Kopenhagen is Ballotil of Da- widof, de Pool of Rus, die, zooals wij onlangs meldden, voor eeoigen tijd, friet behulp van anderen, ëeö heere- boer heeft vermoord, diens vrouw ge wond en het huis geplunderd, en die tevens nog een poging tot moord en brandstichting heeft gedaan, ter dood veroordeeld. Zijn jier manne lijke handlangers kregen gevangenis straf onderscheidenlijk van 12, 8, 5 en 1 jaareen vrouw 8 maanden. DIEPE DROEFHEID. Een Duitsclie levensverzekering maatschappij ontving dezer aagen het volgende briefje „Diep bedroefd, laat ik u weten, dat mijn innig geliefde echtgenoote Anna Maria Luciadie bij uwe maatschappij voor de som van 8000 Mark verzekerd was, is overleden, mij achterlatende ten prooi aan een onherstelbare smart. Hedenmorgen om zeven uur heeft de slag mij ge troffen. Ik verzoek u mij het geld der verzekering zoo spoedig mogelijk te zenden. De polis heeft nozooals u zult kunnen constateeren in uwe register's." „Zij was mij een trouwe gade en een zorgvolle moeder voor de kinde ren. Om te voldoen aan de gestelde bepalingen zend ik u hierbij haar doodhewijs." „Zij heeft veel geleden en dat ver hoogt nu nog mijne smart. Ik twijfel niet, of u zult mij wel een weinig willen troosten door mij het geld zoo spoedig mogelijk te zenden, weder- keerig beloof ik u mijn tweede vrouw bij uwe maatschappij voor 6000 Mark te zullen verzekeren." „De overtuiging, dal u mij boven- genoemden troost zult geven, zal mij helpen deze zware beproevingen te dragen." EEN KOEN ZWEMMER. Toen de Britannia, van de P. O. den 28en Januari 1.1. door de Straat van Mala.kka voer, op weg naar Sin gapore, viel een passagier, die op de reeling zat, overboord zonder dat ie mand aan boord het had gemerkt. De Britannia zette hare reis dus kalmpjes voort en te Singapore aan gekomen werden de goederen van be doelden passagier, zekeren Ellison, die intusschein aan boord was ver mist., overgegeven aan de politie. Groot was de verbazing der politie te Singapore, toen ze van de politie te Port Dickson aan de Straat van Malakka telegraphisch bericht ont ving, dat de vermiste daar gezond en wel was aangekomen. Ellison, die op ongeveer 10 kilometer van de kust te water viel had maar dadelijk den tocht naar de kust zwemmende aan vaard en reeds twee derde van den weg afgelegd, toen visschers hem op pikten en verder aan land brachten. Letteren en Kunst JULIA GULP. Julia Culp, die onlangs te Chris- tiania met haar zang-voordrachten giooten indruk maakte, zal binnen kort. haar eerste concert in Frankrijk geven 29 dezer treedt zij op in de Salie des Agviculteurs te Parijs. MEVR. RONNER—KNIP. Te Brussel, waar zij sedert jaren ea jaren woonde, is mevr. Ronner gestorven. Zij werd 31 Mei 1821 te Amsterdam geboren. Ieder kent de katjesschilderes. Katten, misschien nog beter „poesjes", die op canapee- kussens liggen, die klimmen op sa- lor meubeltjes, die spelen met bibelots dat waren zoozeer haar vaste on~ dei werpen. Intusschen ook later heeft mevr. Ronner wel andere dieren dan katten geschilderd, o. a. portretteerde zij de honden van de koningin van België en de-gravin van Vlaanderen. Henriëtto Knip was een leerlinge van haar vader, den schilder J. A. Knip. Zij vestigde zich in 1850 te Brussel. Teyler's museum alhier bevat o.a. oen zeer mooie „studie" van deze schilderes. Kerk en School VROUWENKIESRECHT IN DE NED. HERV. KERK. Door ds. Reitsma, te Noordwolde, als voorzitter van het hoofdcomité, en ds. Vorstea', te Oldeberkoop, zijn in de meeste genieenten van Neder land brochures gezonden en in tee- ken! ij sten. voor degenen, die willen medewerken in bovengenoemde be weging. De aanhef der lijsten is van den volgenden inhoud: „Ondergeteekenden allen vrouwe lijke lidmaten der Nederl. Herv. Ge meente te..., betuigen hare instem ming met het door een daartoe ge vormd comité aan de Synode van 1909 aan te bieden adres, waarin verzocht wordt wijziging van art. 3 in dien zin, dat in plaats van man-lidmaten voortaan worde gelezen lidmaten, zoodat dit artikel dan luidt als volgt: Stemgerechtigde leden eenex ge meente zijn alle lidmaten, die onder baar ressort wonen, den ouderdom van 23 jaren bereikt hebben en ten minste één jaar geleden, hetzij bij den kerkeraad geloofsbelijdenis heb ben afgelegd, hetzij op ingediende at testatie of bewijs van lidmaatschap als lidmaten der gemeente erkend zijn. Geen stemrecht wordt uitgeoefend door hen, die onder censuur of cura- teele staan, oï in het jaar, dat aan de stemming of verkiezing voorafgaat door eeniig armbestuur zijn bedeeld geworden. NED HERV. KERK. Aangenomen het beroep te Stits- werd (toez.) door den heer J. P, van Bruggen, cand. te Groningen. Beroepen te Oostkapelle ds. J. Lau- rense te Linschoten. Aangenomen het beroep te Grolloo door ds. F. Smid te Visvliet Beroepen te Doornspijk ds. G. Beens te Hedel. Bedankt voor het beroep te Alk maar door as. J. Luuring te Zwart- slu's. Beroepen te Nieuwkoop en te Scho- re (toez.) de heer J. Ybema, hulppred. te Camperland; te Termunten c.s. ds. J. F. Homan te Metslawler c.s. GEREF. KERKEN. Beroepen te Jutrijp-Honimerts de heer B. Meijer, cand. te Middelburg te Kiel winde weer (Gron.) de heer D. Fleurke, cand. te Groningen. Beroepen te Oldekerk (Gron.) ds. Duursema te Pieterburen (Gron.); te Brussel ds. Chx. Warner te Raams- donk, te Dirkshorn de heer K .v. d. Beek, cand. te Middelstum. Beroepen te Ierseko ds. R. Sybam- di te ZaltbommeJ Bedankt voor het beroep te Middel- harnis door. ds. A. Voogd te Putt&rs- hoek. EVANG. LUTH. KERK. Aangenomen het beroep te Hariin gen (toez.) door dr. H. J. Toxopeüste Anna-Paulowna. INGEZONDEN an Ingezonden stukken, geplaatst oi niet geplaatst, wordt de kopie deniniei eer niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zicli niet aausprakeiyk. Geachte Redactie 1 Ik ben dankbaar, dat er goede nota is genomen van mijne mededeelingen betreffende het boekenverkwanselen. Wel was' aanvankelijk mijn voorne men, ter voorkoming van misver stand, nog het een en ander toe te lichten of aan. te vullen, inzonderheid na het lezen van het voor mij zoo sympathiek schrijven van P. K. van C., wat echter nu mirtder noodig is. Alleen wil ik genoemden inzender mededeePen, dat meer zakgeld heusch niet zou baten, aangezien er altijd jongelieden zijn (ouderen waarschijn lijk ook wel), die maai' niet kunnen leeren, de tering naar de nering te zotten, en altijd te kort komen. Trou wens, verstandige ouders weten zeer goed, wat hun kinderen noodig heb ben, en zoo er nog onverstandige ouders zijn, och, die laten zich toch niet raden. Wal den verkoop door meisjes be treft, dat komt heusch op die wijze zelden voor, wel werden vaak door jongens meisjesboeken verkocht, maar dan onder een of ander voor wendsel. Vaak ben ik er ter goeder trouw ingeloopen en heb mij laten misleiden. Aan mijn collega's, handelaars in oude boeken, zou ik nu willen voor stellen, voor gezamenlijke rekening eon biljet te doen drukken met flinke, kloeke letter en met de mededeeling, dat van minderjarigen niet wordt gekocht, behoorlijk met onzen naam en ons adres onderteekend, en dit op een zichtbare plaats, behalve ook voor liet raam, op te hangen. Zie, dan behoeft een. boekenverkwanse- laac van mij niet naar een der col lega's te gaan, wat anders allicht het geval zou kunnen zijn. En niet alleen van minderjarigen. Op andere wijze wordt nog vaak wel eens wat aangeboden, wat lang niet La den haak is. Eenige jaren lang werden in een andere stad geregeld fonkelnieuwe boeken tegen veel ver minderde prijzen door 2e hands boek- verkoopers te koop aangeboden. Ze wisten, of konden het weten, waar ze van herkomstig waren. Er werd ge regeld gestolen nit een der grootste magazijnen van ons land. Veel, zeer veel moeite werd gedaan ter ont- dekk'ng, totdat de daders eindelijk gesnapt werden. Die boeten nu hun misdrijf, rnaar bedoelde opkoopers, zij die het meeste er van geprofiteerd hebben, vallen, zoo het schijnt., bui ten het bereik der strafwet. Dit moest zoo niet zijn. Zoo iets kan nog voorkomen. En op andere wijze ge schiedt dit nog. Een voorbeeld slechts Zeer kort geleden werd mij door een net jongmensch een boek werk aangeboden, welles inhoud ge heel niet paste in de omgeving van den aanbieder. Op mijne verschillen de vragen naai' de herkomst waren de antwoorden van dien aard, dait ik het jongemensch dringend aan raadde, het bewuste boek te brengen naar de plaats, waar het vandaan kwam. Laten we toch, als oude of 2de- ho.nds boekverkoopers, ons heerlijk vak eere aandoen, dan zullen ook wij in eere blijven. Met dank voor de plaatsing Hoogachtend, Uw dn., F. J. FRöLICH, Lange Boogaardstraat 6. is verplaatst van naar over de Kazerne. ONTVANGEN de voor het Saison. In ruime keuze VOORHANDEN BIJ Ondergeteekende bericht dat zijn zaak VERPLAATST is van Spaarnwouderstraat 87 naat Beleefd aanbevelend, P. J. BOS. in goud gezet, f 2.50 per tand. met en zonder gehemelteplaat. Schriftelijke garantie. 'tfaiidarts 8WAAF, Oude Zijde Voorburgwal ItB, Amsterdam is eiken Maandag, Woensdagen, Vrijdag van io tot 4 tur te spreaenKiviervisolimarkt 3, Haarlem. Oude en onbruikbare kunsttanden worden onder garantie verbeterd. Warmoesstraat 22, a 70 Cts. per KG. bij G. P. HECK. toe, gaat niet, maar wel voor 15, 20, 25 en 30 gul den een Stoomvaartberichten tot bet vervaardigen van alle mogelijke Grootste sorteering CREPE'S. Billijke prijzen. Aanbevelend, Haarwerker, ANEGANG 42. met 5 jaar garantie. Traptafels f 17,50 5 Naaitafels2,50-= Naaimachinekasten 4 Olie0,10 |s Naalden. 0,02 Schuitjes0,60 Goedkoopst adres voor Reparation. Doelstraat 37. GEHEEL VRIJE ZAAL TE HUUR, voor Bruiloften en Partijen, f 12.50, met PIANO, PIANIST, KLEEDKA MERS, GLASWERK, enz. Zeer ge schikt Yoor repetitiën en vergaderin gen. P. F. STAAL, Gen. Cronjéstrant Z33. Het st. Kawi, van Java naar Rot terdam, vertrok 3 Maart van Perim. Het st. GoecQitoer, van Rotterdam naar Java., vei'trok 3 Maart van Suez. Het st. Madura vertrok 1 Maart v. Padang naar Amsterdam. Het st. Koning Willem I, van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok 1 Maart van Sabang. Het st. Koning Willem n arriveer de 28 Febr. van Amsterdam te Ba tavia. Het st. Rhipeus arriveerde 3 Maart van Batavia te Amsterdam. Het sL Soestdijk arriveerde 3 Mrt. van Philadelphia te Rotterdam. Het st. Sloterdijk, van Rotterdam naar New-York en Philadelphia, ver trok 2 Maart des namiddags van New-York. Het st. Ophir, van Rotterdam naar Java, passeerde 3 Maart Ouessant. Het st. Rembrandt, van Batavian. Amsterdam, vertrok 2 Maart van Port-Said. Het st. Billiton, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 2 Maart van Port-S aid. Het st. Banda, van Amsterdam n. Batavia, vertrok 3 Maart van Ant werpen. Het st. Kleiat, van Rotterdam naar O.-Azië, vertrok 3 Maart van Shang hai. Het st. Goeben, van Rotterdam n. Japan, arriveerde 2 Maart te Port Said. Het st. Eemiand arriveerde 2 Mrt. van Amsterdam te Montevideo. Het st. Prins Willem I, van W.- Indië naar Amsterdam, vertrok 3 Maart de« ochtends 7 uux van Havre. bevelen zich beleefd aan voor alle voorkomende en alles wat tot het vak behoort. CONCURREERENDE PR IJ ZEN. VAN N. Groenmarkt 3 Telefoon No. 1625, Kantooruren van 9—4 en van 6—8 uur, bericht, dat sedert 2 Januari j.l. door haar wekelijks wordt uitgegeven een lijst van personen welke zich hier metter woon vestigen en gevestigd hebben, van hen die in onder trouw zijn, alsmede der in den loop der week plaats gehad hebbende geboorten, welke lijst bjj abonnement verkrijgbaar is. Tevens beiast z\j zioh met hel verstrtkken van infor mation, het inzien van achterstallige vorderingen, het geven van rechtskuE dige adviezen en adviezen de arbeidswet be treffende, zoomede het opmaken van contracten. Onvermogenden kannen gratis rechtskundige adviezen hekomen 's Woensdagsavonds van 6—8 uur.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 6