E.Br^ndsm^ VISCHHANDEL. J. VAN DER LAAN, Rubriek voor Vragen Jenkeiide Winteriilaren. Sport en Wedstrijden GEEN SLAPELOOZEN NACHT §onehon ft f 1,30 per '/2 K.G, Binnenland Amerikaansche Orgels J. D. NIEMANN, Ged. Oudegracht 85. Wed. P. VAN EIJK ZONEN. WILLY SCHORNAGEL, Gediplomeerd Cciffeuse. Expeditie op Amsterdam Spaarnwouderstraat 30 - Tel. 1726 Nederland is sinds 1897 verdeeld in vie>r „Confercartiën", aan wier hoofd presidenten staan. De beer Sylvester 0 Cannon is Algemeen president* Te Rotterdam, waar de Mormonen een eigen kerk hebben in de S«. Jan straat, is de grootste gemeente. Zij telt 1017 leden; Amsterdam heeft er 777, Groningen 370 en Arnhem 218. In 't geheel zijn er 28 Moamoonscbe gemeenten in ons land. Een eigenaardige leerstelling is nog die van het Celestiale huwelijk, d. i. een. eeuwig huwelijk, dat In de<n he mel niet zal ontbonden., maar beze geld worden. Voor 't overige beveelt de kerk het vasten op den eersten Zondag van elke maand ten voordeele der armen en raadt aan als tien doder aan de kerk af te staan één tiende van het inkomen der lidmaten. Een veelbesproken pum in de Mor monen-kwestie is d*rt der polygamie (veelwijverij). Sedert Utah een staat van de Amerikaansche Unie is gewor den, komen er geen meervoudige hu welijken meer voor onder de Mormo nen, verzekert hei Halfrr.aandschrift „De Ster", dat onze redactie werd toe gezonden. Beweringen over ontvoe ringen van jonge vrouwen ook uit Nederland worden dan ook ten sterkste in dit orgaan weersproken. Twee niet-Mormoonsche bladen in Utah hebben reeds jaren lang samen t 5000 uitgeloofd voor dengene, die ook maar één geval van polygamie zou kunnen aanwijzen. Nog nimmer is ar iemand geweest, die aanspraak op deze premie heeft gemaakt, zegt „De Ster". JAC. C. M. Jr. DRANKBESTRIJDING. Vrijdagavond hield de afdeel'ng Haarlem van de Nederlandsche Ver eeniging tot Afschaffing van Alcohol houdende Dranken hare tweede wijk vergadering, thans in het Schoter- k\\ artier. Ook hier had de opkomst beter kun nen zijn. Maar er mochten al uiet velen zijn opgekomen, dié aanwezig waren, luisterden met aandacht naar de rede van den heer L. J. C. Poppe, die tot onderwerp had geko zen „Onze strijd is een gemeen schapsbelang". Wegens gebrek aan ruünte moeten wij het voor ditmaal bij deze vermelding laten. De rede werd zeer toegejuicht. In de pauze gaven een paar heeren daartoe aangezocht, bereidwillig eenige vioolnummers ten beste, die van het kleine publiek een warm ap plaus verkregen. Militaire Zaken. De le-Juits. der cavalerie G. W. Vreede en P. H. B. Beeraink, die met Mea van do depóts te Haarlem wor den overgeplaatst bij het 2e reg. hu zaren, zijn bestemd resp. voor het 2< en het 5o eskadron te Venlo. NIET JUIST GEZIEN. Men schrijft ons „De redactie van „De Oranjevaan, Maandblad voor den Nationalen ■Oranjebond Wat ook vall', Trouw staat pal" noodigt iedereen uit, haar vóór 18 Maart a. s. antwoord op de volgende vragen te zenden a. Wanneer pree i e s (dag en uur) ia! volgens u de eind Maart of begin April te verwachten blijde nationale gebeurtenis plaats hebben? b. Zal er een Prins of Prinses ge boren worden Men wordt verzocht, zijn ondertee- kende antwoorden met vermelding van adres en vrachtvrij, te willen zen den aan het redactiebureau Heeren gracht 377 te Amsterdam. Er worden een tiental fraaie en toepasselijke herinneringsprijzen met diploma's uitgereikt aan een even zoo groot aantal inzenders, met dien verstande, dat het eerst in aanmer king komen zij, wier antwoorden juist bleken, en vervolgens zij, wier antwoorden de waarheid het meest nabij kwamen." Tot zoover het bericht, dat wij en kel en alleen liebben opgenomen om het te bestrijden. Wij vinden dezen wedstrijd weinig kïesch en niet fijn gevoeld. De gebeurtenis, die alle Oranje- lsevemie Nederlanders met groote be langstelling te gemoet zien, mag liet voorwerp van raadseltje^ niet zijn. Van deze naar weddenschappen om geld is slechts één schrede en niet eens een groole. De Nationale Oranjebond is onzes Inziens hier op 't verkeerde pad en zal goed doen met van zijn plan ofte ziien. ALGEM. NED. WERKLIEDEN VERBOND. Aan het jaarverslag over 1908 van de afd. Haarlejn ontleenen wij, dat zij te Utrecht vertegenwoordigd was bij het leggen van den grondslag voor samenwerking tusschen Vrijz. Dem. Bond en Alg. Ned. Werkl. Verbond; eveneens werd deelgenomen aan de kiosreebtmeeting te 's-Gravenhage. Verder valt nog te melden de can- didaatstelliaig van den voorzitter der afd. in district II, voor de Gemeente raad, hij mocht echter niet tot eene herstemming komen, het stemmeucij- fer viel echter mede en was hooger dan dat der S. D. A. P. Aan de economische belangen heeft Je afd. wederom de meeste zorg ge wijd. Er werd 5 verleend voor de koffie- en brooduitdeeling. De plan nen, reeds janetn door de afd. ontwor pen, in zake de Werkloozenverzeke- ring konden eindelijk in 't begin van H jaa.r verwezenlijkt worden, echter niet zonder veeJ tegenwerking; ge meld moet worden dat de aid. een krachtige bondgenoote vond in het Ondersteuningsfonds „Hulp leinigt den Nood,' met de hulp van die Ver eeniging ie ten slotte een Werkloozen- Verzeker ing s-v er eetniging gesticht, Welke in de laatste maand van het laar velen heeft geholpen aan het al- iernoodigste, zonder dat daarvoor de vorm van "bedeeling of armenzorg noodig was. Nog valt te vermelden dat de afd. medewerking verleende aan de po ging van hst Centraal Bestuur om gegevens te verzamelen omtrent den Arbeid In de gevangenissen en aan de Kamer van Koophandel Inlichtin gen gaf In zake het sluiten der brug gen over het Spaarne. Het Ondersteuningsfonds heeft ook dit jaar weder ten volle aan hare op gelegde taak voldaan. Het saJdo van het vorig boekjaar was 1530.02, de ontvangsten bedroe gen 1045.33^, de uitgaven 1057.85 1/2 het saldo op 30 Nov. 1908 bedroeg 1517,50. Aan zieke leden werd uitgekeerd 880. Bovendien werd voor een lid, die door werkloosheid en ziekte iin treu rige omstandigheden verkeerde en uitgetrokken was, een vrijwillige in zameling gehouden, welke hem in staat stelde zijn volledig herstel af te wachten. Opnieuw blijkt dus, dat het Ondersteuningsfonds een instelling ls waarop de afdeeling trots mag gaan. Dank zij de welwillende bij dragen van de donateurs, konden de contributiën blijven op de vroeger vastgestelde bedragen. Het ledental liep iets achteruil hoofdzakelijk door de werkloosheid. Qeabonneerden hebben het voorreeb vragen op verschillend gebied, mits vooi beantwoording vatbaar, in te zenden b(j de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 63. A lie antwoorden worden geheel kosteloot gegeven en, voor zooveel mogelijk is, den lag na de inzending. VRAAG: Mijn zoon dient sedert een jaar vrijwillig bij de artillerie, heeft echter een ongeluk gehad met een paard eai ie afgekeurd. Heeft hij recht op pensioen. ANTWOORD: Indien het ongeluk n en door den dienst is gebeurd, ja. EXAMENS NUTTIGE HAND WERKEN. 's-Gravenhage, 8 Maart. Geslaagd o. a. de dames J. van Gelder, H. Ve nekamp, A. B. van den Heuvel Reyn- ders en L. Plaisier, allen van Haar lem. DOOPSGEZIND ZANGKOOR. Men schrijft ons: De jaarlijksche feestavond van Doopsgezind Zangkoor mocht zich Za terdagavond weder in een overgroote belangstelling verheugen. Nu de wer kende leden niet met ernstig geplooi de gelegenheidsgezichten, maar zoo ongedwongen, bijeengekomen alleen voor scherts en lach. En ook toonden vele der gewone beschermende leden dezer bloeiende vereeniging hunne onverflauwde be langstelling en volgde een talrijk pu bliek het feestprogramma. Voor het eerst in dezen kring wer kende, raag ook wel in de eerste en oornaamste plaats genoemd worden het echtpaar Voget. In een zestal met groote belangstelling gevolgde voor drachten gaven zij blijken van vrijwel op ééne lijn gesteld te mogen worden met bekende specialiteiten. Het ken merkende van hun optreden is eene zekere losheid en ongezochtheid, die steeds gepaard gaan met een onmis kenbare beschaving in uitspraak en gebaren* Voorzeker een duettisten- paar, dat zich geheel en al thuis ge voelt op het toon eel en genoemd mag worden. Naast hen dienen de aardige voor drachten van eenige werkende leden genoemd te worden, ook de voordracht van eenige liederen door liet koor zelf viel zeer in den smaak. Heel laat in den avond begon het bal onder leiding van den heer Joh. Martin, dat wel heel vroeg in den morgen geëindigd zal zijn. Militaire zaken. De korporaal-fourier Nagehnakers van het 3e bataljon 10e regiment In fanterie alhier wordt aangesteld tot sergeant. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Vergadering van den Raad der ge meente Bloemendaal, te houden Don derdag 11 Maart, n.m. om 2 uur. Punten van behandeling 1. Beëediging van het nieuw inko mend lid Jhr. Dr. M. F. van Lennep. 2. Ingekomen stukken. 3. Verzoek van de Maatschappij ,Woestduin". 4a. Verzoek van P. Hoogeveen, om onilieffing van de voor den Bloenieu- daalscheu weg vastgestelde rooilijn. 41>. Idem Erven Erkelens. 5. Het leggen van een servituut op een stukje grond aan den Zijlweg. 6. Vaststelling van een bouw- en, wegenplan voor gronden tusschen de Delft, den Zijhveg en den Bloemenr daalschen weg. 7. Verleenen van een voorloopige concessie voor aanleg van een tram langs deoi Zijlweg. 8. Reclames Hoofd. Omslag. Rechtszaken PROCEDURE ARBEIDSCONTRACT. Een nieuwe moeilijkheid rees dezen dagen aan het eerste Kantongerecht te Amsterdam bij de behandeling van een zaak betreffende het Arbeidscon tract. ZooaJa men weet, schrijft 't Hbld., komt volgena die wet in de plaats van eene dagvaarding bij deurwaarcters- exploit, eene kennisgeving van den griffter bij geadviseerden dienstbrief. Zulk een brief was door den griffier' tot den gedaagde gericht, doch dooi de postadministratie als onbestelbaar teruggezonden. Toen nu de zaak ter terechtzitting diende etn de gedaagde aldaar niet verscheen, rees de vraag of tegen hem verstek kon worden verleend. De kantonrechter beantwoordde die vraag bevestigend, daar „alle termij nen en formaliteiten bij de wet voor geschreven, waren vervuld." Uit deze beslissing ziet men, dat de nieuwe wet, de procedure quasi ver eenvoudigende, den waarborg heeft weggenomen, dat de oproeping of dagvaarding in handen komt van den gedaagde. Een deurwaarders-exploil mag alleen aan den persoon zelf of aan huisgenoot worden uitgereikt. vindt de deurwaarder hem niet-, dan stelt hij het exploit aan den Burge meester ter hand, die te zorgen heeft, dat het in het bezit komt van den betrokkene. Al deze waarborgen voor eene be hoorlijke uitreiking vallen bij de nieuwe procedin-e weg. POGING TOT MOORD. Door de Utrechtsche rechtbank werd uitspraak gedaan in de straf zaak tegen den 63-jarigen werkman J. A. B. te Maarssen, die de huis vrouw van J. C. G. aldaar met een mes in bet onderlijf had gestoken. Hij weTd veroordeeld tot 3 jaar en 6 maanden gevangenisstraf, onder af trek van preventief. De eisch luidde 4 jaar gevangenisstraf. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. Gewone zalven baatten niet. Uitmuntende genezing door ZAM-BUK. De Heer J. W. DE JONG, Snelle- mansstraat 28, Rotterdam, zegt: „Ver oorloof mij U mijn dank te betuigen voor de snelle en volkomen genezing van mijn dochtertje door Zam-Buk zalf. Mijn dochtertje Maartje is 6 jaar oud, en leed iederen winter aan win- terblaren. „De arme kleine werd gekweld door onuitstaanbaren jeuk, en het schrij nen en de pijn waren meer dan erg. tk gebruikte alle mogelijke soorten zalf en oJie, doch niets baatte. Toen werd mij gerecommandeerd Zam-Buk te gebruiken. Die woaiderbare zalf gat Maartje al heel gauw verlichting en het jeuken verdween spoedig. Binnen korten tijd was zij geheel genezen, en ik sta U volgaarne toe die feiten te publiceeren." Zam-Buk geneest aambeien, ec zeem, springende handen, winterbla- ren, dauwworm, zeer hoofd, sneden, brandwonden, kneuzingen, brandbla ren, zeere beenen, etterende wonden, zieke enkels, abcessen en alle huid ziekten. Uitsluitend vervaardigd door de Zam-Buk Mfg. Co., Engeland, uit de zuiverste plantaardige bestanddeelen en gegarandeerd vrij van zink, kwik, ranzige dierlijke vetten, laurierolie en alle schadelijke zelfstandigheden. Zam-Buk wordt alleen verkocht in ge sloten doozen A 0.90 per stuk, of 1.90 per groote doos, door alle apo thekers en drogisten, of franco per post door de Zam-Buk Co., Rokin 8, Amsterdam. Men wachte zich voor goedkoopen en waardeloozen namaak. Zie toe, dat gij een echte doos krijgt, met aan den eenen kant Hollandschen, en aan den anderen kant Engelschen tekst ge drukt. VOETBAL. WEST—OOST. Een overwinning der W e s t e 1 ij k e n 21. (Dit verslag kwam Maandag wel in ons bezat, maar te laat voor het nummer van dien dag. Redactie). Onder enorme belangstelling een 4000 personen is de jaarlijksche West—Oostmntmoeting te Deventer gespeeld op het terrein van U. D., dat ondanks de weersomstandighe den kx tamelijk goeden toestand ver keerde, nl was het eenigszins glad. Van het, in de bladen opgegeven, Westelijk elftal waren eenige spelers niet verschenen, zoodat J. van den Berg (Haarlem) en zelfs de grijze veter aai' Van Hasselt moesten inval len. Met een eenigszins gewijzigde opstelling kwam nu West als volgt uit Beeuwkes (D. F. C.), doel. Van Hasselt, Jacobi (Haarlem), achter, Gcnsaivez (H. B. S.), Colenbrandar (Vel oei tas) en v. d. Berg (Haar lem), midden, Welcker (Quick), De Groot (Sparta), Franoken (H. F. C.), Thomee (Con cordia). en Van Galen Last (Velocitas), voor. Het Oosten bracht het volgende team in 't veld Ras (V'lesse), doel, Peltzer ('t Z«6de) en Koezen (Vitesse), achter, Bakker (Willi.), Moltzer (U. D.), en Van Laar (Vitesse), midden, v. d. Meerendonk (Wilh.), Mtinch (P. W.), Geul (G. V. C.), De Bruyn (Wilh.) en Pluim (U. D.), voor. Het Westen treedt het eerst aan vallend od. waarna ook weldra het Oosten loskomt. Dadelijk blijkt ech ter de meerderheid van H Weeten. Hoewel de Oostersche voorhoede goed combineert, heeft baar verdediging het meest te doen. Moet Beeuwkes maar een énkelen keer handelend op treden, Ras heeft alle gelegenheid om z'jn enorme capaciteiten ais doelver- dcdiger aan 't licht te doen komen. Herhaaldelijk zien we mooie rennen van Welcker, Francken werkt voor twee, succes kan niet uitblijven ten laatste weet uit een fraai opbrengen rloor de geheele Westelijke voorhoede de H. F. C.'er te doelpunten (1—0). Aan de Oostelijke zijde geeft Geul goed werk te zien, terwijl de vleugel Pluim—De Bruyn zeer vele malen den bal naar de Westelijke helft we ten te spelen, waarop steeds prach tige voorzetten van Pluim volgen. Tot doelpunten komt bot echter n»et meer. Even vóór de pauze vliegt nog een kogel van De Groot tegen deii paal, tot gelui van Ras, die bezwaar lijk zou hebben kunnen afwenden, dat er wederom ware gedoelpunt. Na de rust schijnt het, alsof de Oósterliugen revanche zullen nemen. Mot vurig en vlug samenspel bestor men ze herhaaldelijk het d.oel van Beeuwkes, die wederom toont de rechte man op de rechte plaats te zijn, wanneer Jacobi en Colenbran- rter h^m niet reeds vóór zijn ge weest. Aan de andere zijde stuit alles af op Van Laar en Peltzer. Dit neemt niet weg, dat na een prachtren Francken den stand voor zijn partij \orgroot tot 2—0. Verwoeder dan te voren tracht Oost nu het spel te forceeren, en inder daad zijn ze^ geruim en tijd in 'tveld de sterkste. Talmen voor doel doet evenwel de bekroning daarvan ach terwege blijven. Eindelijk kan Beeuwkes slechts met de uiterste moeite een keö van Münch houden, De Bruyn loopt hem om en Geul is er bij om te scoren (2—1). Het gejuich van het Oostersch-ge- /.inde publiek wakkert den moed der favorieten nog meer aan, maar steeds wordt voor doel bedorven wat overigens verdienstelijk bereikt is loor goed samenspel De Bruyn ko gelt een paar keer naast, Geul mist twee malen voor open doel. Do, laatste tien minuten is West ween' overwegend sterker en voorna melijk aan Ras is he<t te danken, dat liet Westen haar meerderheid niet in sprekender cijfers kan uitdrukken. Einde komt zoo met 2—1 voor het Westen. De beste spelers waren voor West: Rceuwkes, Jacob', Colenbrander en Francken voor OostRas, Peltzer en Van Laar. Scheidsrechter Meerum Terwogt leidde tot aller tevredenheid. VOETBALWEDSTRIJD. Aanstaanden Zondag zal op het terrein der H. F. C. „Haarlem" aan den Schotenveg, onder Schoten, een voetbalwedstrijd plaats vinden tus schen het eerste elftal van genoemde vereeniging en een Veteranen-elftal gevormd uit oud-eerste-elftalspelers van „Haarlem" en „H. F. C.", en bestaande uit Kerbert (Haarlem), W. v. Waveren (H. F. C.), A. v'. Waveren, aanvoerder (H. F. C.), Swens (H. F. C.), Perk Vlaanderen. (Haarlem), Van Styrum (Haarlem), Bos (Haarlem), Gorter (Haarlem), Holdert (H. F. C.), Francken (H. F. C.), Kruseman (Haarlem). De heer J. Ferf (H. F. C.), die ook zijne medewerking had toegezegd, is tot on9 leedwezen door ongesteldheid daartoe verhinderd. Wij hopen even wel, dot wij bij den tweeden wed strijd, welke op een nader aan te kondigen datum tegen het eerste elf tal der II. F. C. aan de Spanjaards- laan zal gespeeld worden, weder op zijn steun zullen mogen rekenen. De H F. C. Haarlem heeft het voor nemen de netto ophrengst van dn en wedstrijd te doen strekken ten bate der Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose, a.lMer. Zoolang de voorraad strekt, bekomt men in ruil voor omslagen prachtig geïllustreerde Kalenders 1909, fijne Toiletzeep, stevige Kleerborstels, Servetringen en vele andere voorwerpen. Leest omslag rond de zeep. Zendt ze franco aan SUNLIGHTZEEP, Rotterdam. brengt men door op de MATRASSEN van H. A. WiLLEMSE Co., B8. Kleine Houtstraat 88. ze noodigen U tot slapen om hun heerlijke, gelijke ligging. Opgericht 1831. Telephoon 545. Lippen en Kelen, 't fijnste der zoutevïsch. Nieuwe blanke Zoutevïsch per 5 ons 12'h, 15, 20,25,30,35,4001. Echte Stokvisch van 45 cent af per 5 ons. Prima blanke Lengvisch. Blanke Stokvischsnippers. De van ouds bekende geweekte Lengvisch en Stokvisch per rol in alle prijzen. Éng. Bokking en Zalmbokking ook uitgesneden per ons. Holl. gerookte Paling en Zalm in alle prijzen. Gem. Haring, bereid van de fijnste haring, azijn en krliiden van 6 cent af. Puike Winter (Botmans) Haring 5, 6, 7, 8, 10 en 12V2 cent. Verder alle soorten Sardines, Zalm, Kreeft, Ansjovis, Apetit Sild, Caviar, fijne Zuurwaren, de fijnste en beste merken. Dagelijks versch gebakken Tiscb en gepelde Garnalen. RIVIERVISCHMARKT 13. TMAD C MASK Verkrijgbaar in alle buurten der stad. In het bijzonder wordt de aandacht gevestigd op HOFBERICHTEN. De Prins is uit Duitschland fn de Residentie teruggekeerd. MINISTER VAN OORLOG. In den gezondheidstoestand van den Minister van Oorlog, generaal Sa- bron, is toenemende verbetering merk baar. De genearaal is sedert «enigen tijd vrij van koorls. EEN KIND VERBRAND. Een droevig ongeval heeft zich gis termiddag om 4 uur in de Tuinstraat te Amsterdam afgespeeld. De vierja rige Catharina Daniels was bij hare tante op no. 42 in genoemde straat met haar neefjes en nichtjes aan het spelen. Spelensmoede zette zij zich op een stoof neder, waarin zich echter nog vuur bevond. Na eenige oogen- blikken vatten hare kleertjes vlam. Hevig schreeuwendvluchtte zij inde bedstede, waardoor ook het bedde- goed in brand geraakte. Op het hulp geroep schoten eenige buren toe en brachten een tweetal mannen, mede op het geschrei afgekomen, het kind, dat door de vlam omhuld was, naar de brandweerkazerne op de Prinsen- gracht. Echter verzuimden zij de vlammen te doovenverkoolde stuk ken goed vielen op straat. Bij de brandweer legde men een noodver- j band na het geheel met brandwonden J overdekte lichaampje van de nog res- j toerende kleeren te hebben ontdaan. Hierna werd het ongelukkige kind per rader brancard van den Genees kundigen Dienst naar het Binnen gasthuis gebracht waar het gister avond overleed. De tante van het arme meisje is begrijpelijk zeer onder den indruk van het gebeurde. Gelukkig schoten dadelijk hulpvaardigen toe, die de vlammen bluschten, waardoor erger onheil werd voorkomen, daar behal ve de ongelukkige nog 6 zeer jeugdl- kinderen In het kleine vertrekje aanwezig waren. De brandschade Ls van geringe beteekenis. MOORD? Zaterdagnacht is aan 'de Maasha ven te Rotterdam het lijk gevonden van een man, vermoedelijk een boe renarbeider uit Charloia. Hij had een schotwond aan het hoofd. als Chicago - Packard - Esteij - Standaard, allen met het liefelijk Harpregister, beslist eerste klas fabrikaat, in ruime keuze voorhanden, in ruil, huur en termijnbetaling bij Men vrage Catalogi en conditiën. BIJKANTOOR: HAARLEM, Kruisweg 69. BELASTEN «ich met de uitvoering van effectenordera. NEMEN en GEVEN gelden op prolongatie. SLUITEN beleeningen. ONTVANGEN gelden deposito tegen dagelijks vast te stellen rentekoers. WISSELEN vreemde banknoten en muntspeciën. Leeghwaterstraat 19 b d. Koninginneweg. Beveelt zich beleefd aan te kappen voor Bals en Partijen, Soirées enz. SPECIALE INRICHTING VOOR HAARWASSCHING. Abonnement Haarwasschen 6 keer .1 4.50 Voor Schoolgaande kinderen 6 keer I 2.50 Abonnement aan huis kappen per maand f 10.— Ondergeteekende bericht dat zijn zaak VERPLAATST is van Spaarnwouderstraat 87 naar Beleefd aanbevelend, P. J. BOS. De Stoomdrukken] „Lourens Coster" levert l alle soorten Drukwerk.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 6