DE ATLAS Kaasmarkt 30. Kennemefstraat 30. Extra Cadeau! VAN HEES' WITKALK, II. JE TIJDGEEST" Het Handels-, Informatie- en Incasso-Bureau HAARLEM Een zeer fraai gedecoreerd Déjeuner Belangrijke Mededeeling aan onze afnemers. AN MADAME STEINHEIL. H. Döing, Donkere Spaarne 12. J. VAN BILDERBEEK C°, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. (Jitslag aan Mond en Lippen. Geen beter middel ter bestrijding Jan Kloosterbalsem, 's Avonds inge smeerd *s morgens genezen. Prijs per pot 0.35, ƒ0.75 ta f 1.20 Lei op den rooden band met hand- teekening L. Jlkker. emigratie van Javanen naar de Lam- pongsche districten gevolg te geven en daarbij van de plannen der regee ring omtrent emigratie van Javanen naar Nieuw-Guinea en omtrent de verdere ontwikkeling van dit eiland to doen blijken. In antwoord aan de hoeren Van Kol en IJzerman zeid ede Min. van Kolo niën, in tegenspraak met allerlei ge ruchten, dat er geen sprake was van hot overgeven van het beheer van Nieuw-Guinea aan een Chartered Company, althans voorloopig niet en dat z. i. geen Mohammedanen (Java nen) naar N.-Guinea moesten emi- greeren, opdat hot christendom ©r kon bevorderd worden en niet do Islam. De conclusie werd goedgekeurd. De Kamer ging te 3 uren in de af- deelingen en vergadert heden te 11 uren. REGENTSCHAP. Naar wij vernemen zal Ln liet Vrij dagmiddag bij de Kamers dei- Statem- Generaal im te dienen wetsontwerp tot regeling van liet Regentschap over den eventueel minderjarigen Koning (Koningin) worden voorgesteld het Regentschap op te dragen aan H. M. de Koningin-Moeder ©n bij ontstente nis van H. M. aan den Prins der Ne derlanden. JIIR. R. VAN SUCHTELEN VAN DER HAARE. De burgemeester van Bussum, jhr. R v. Suchtelen van der Haare, is in den ouderdom van ruim 75 jaren over leden. Li 1883 benoemd, heeft hij ge- dUiende ruim 25 jaren onafgebroken zijne beste krachten gegeven voor den groei en de welvaart van Bussum, dat zich onder zijn burgemeester schap uitbreidde van een onbedui dend plaatsje van een paar duizend z elen tot een welvarend mooi dorp met ruim 12.000 inwoners. TWEEDE KAMER-VERKIEZINGEN. Enkhuizen. Mr. H. Goeman Borge- sïus zal de hem aangeboden candida- tuur voor het district Enkhuizen weer aanvaarden De algemeens verkiezingen voor le den van de Tweede Kamer zullen zoo lezen we in de Tel. dit jaar bij zonder vroeg in de maand Juni plaats hebben. Volgens art. 129 van de Kies wet is de dag der verkiezing de eerste Dinsdag Ln Juni. Dat is dit jaar 1 Juni. Vroeger kan het dus niet. Art. 131 bepaalt, dat de dag der stemming niet vroeger mag zijn dan 10 Juni. Gaan we na, hoe het bij vorige gele genheden is geschied, dan kunnen we de volgende datums wel als vrij zeker aannemen: 1 Juni: verkiezing (candidaatsteling); 11 Juni: stemming ei 23 of 24 Juni: herstemming. Naar wij vernemen, heeft de heer 'A H. Gerhard, hoofd eener school te Amsterdam, bij B. en W. verlof aan gevraagd voor den tijd, dat hij als spreker moet optreden in verband met ziin candidatuur voor Tweede Kamer lid Door het college van B. en W. is dit verzoek geweigerd. (Tel.) BRANDKAST TERUGGEVONDEN. Do brandkast welke in den nacht van Zaterdag op Zondag te Kapelle aan den IJsel uit de kantoren van de YasU vuursteenfabriek voorheen Heu velman werd ontvreemd, is tliams dank zij de oplettendheid van het hondje van den electrician den heer J Koorendijk teruggevonden. Het hondje vestigde door zijn vreemd ge drag de aandacht van zijn baas op rej) plek aan den waterkant en toen dan ook de heer K. een nader onder zoek instelde, bleken er voldoende gronden aanwezig om de politie te waarschuwen. In de Kreeksche haven nabij IJseJmonde werd de kast geheel onder het slik bedolven gevonden. Van. achteren was de braaidkast ge forceerd, DE INTERNATIONALE OPLICH TERS. In vervolg op het bericht der „D. Ct. aangaande de aanhouding vanden Duitscher Wilhelm Ernst Lamberty die verdacht wordt, in samenwer king met zijn te Antwerpen wonende broeder Paul zich te hebben schuldig gemaakt aan oplichting van een groot aantal personen in Duitschland, Oos tenrijk en Rusland, die hun geld zon den voor de levering van een artikel „Oreolin", dienende om, aan petro leum toegevoegd, deze een grootere lichtsterkte te geven, maar welk ar tikel bij ontvangst een totaal waar deloos product bleek te zijn ver neemt 't Hbld. nader, dat genoemde personen vroeger ook in België en Luxemburg soortgelijke handelingen moeten hebben gepleegd onder voor geven dat zij ook daar een fabriek zouden drijven als de voorgewende fabriek van chemische producten Rh©- Juuila te Dordrecht.. Nog voortdurend warden te Dord recht uit het buitenland postwissels ontvangen, welke de justitie gt ia beslag neemt ten einde de afzen ders voor verlies te vrijwaren. Paul Lamberty is nog voorloopig aangehouden ONGELUKKEN. De ladingm ©ester H. van Rookhui- zen, die Dinsdag te Zutphen door een rangeermachine werd overreden, is aan de bekomen wonden overleden. BRANDSTICHTING? Men meldt uit Weesp aan de Tel.: Hedenmorgen ontdekte de heer C. Plaat, aannemer alhier, dat door een scherp voorwerp een gat gemaakt was in één der ruiten van de werkplaats en een brandende lont daar in gewor pen. Men denkt dat hier moedwil in liet spel is. De politie stelt een onder zoek in. DE SCHEEPSRAMP. Gisteren is door den kapitein Jacob Borresen en de bemanning van het Noorsch stoomschip, genaamd Mas cot,- voor het kantongerecht Rotter dam No. I de navolgende verklaring afgelegd Na to Rotterdam eene lading ijzer erts gelost te hebben, vertrokken wi den 13de Maart 1.1. des namiddags te half drie uur in ballast met be stemming naar de Tyne, daarbij ge assisteerd door een sleepboot en een loods. Te 5 uur twintig minuted passeer den wij de pier te Hoek van Holland en tien minuten daarna ging de lood- van boord. De lucht was betrokken Te half zeven uur passeerden wij het vuurscthiip „Maas". Even vooir negen uur werd een wit licht waargenomen, ongeveer twee sla-eken op stuurboordsboeg. Wij ble ven koers houden en het witte licht bleef in dezelfde richting waarneem baar. Ongeveer 15 20 minuten nadat hel witte licht werd waargenomen kwam op ongeveer een halve streek «op on zen stuurboordsboeg een bakboord- Lantaarn in het gezicht. Wij Legden liet roer hard bakboord en gaven een korte stoot met de stoomfluit. Daar de aanvaring echter onvermijdelijk bleek, sloegen wij vol le kracht achteruit en legden het roei' hard stuurboord. Op hetzelfde oogenblik had de aanvaring plaats, waarbij ,,de Mascot" den boeg van't zeilschip juist achter de bak trof. Wij lieten de machine voortdurend achteruit werken, totdat ons schip van het zeilschip klaar was. Alle man op dek. Twee van de reddingsbooten werden ten spoedigste neergelaten en naar het schip gezonden en een derde booi klaargehouden. Dg steven van de Mascot" bleek gebroken te zijn en de boeg ingedrukt. De voorpiek liep onmiddellijk vol water. Ongeveer tien vijftien minuten na de aanvaring zonk het zeilschip. De reddingsbooten van „de Mascot" wa ren toen in de nabijheid en namen zes man van de equipage op. Daarna bleef men nog gedurende twee en een I nalf uur A drie uur met de twee booten rond de plaats van de aanva ring roeien, om zoo mogelijk 110^ meer meitschen te kunnen opnemen, terwijl ons schip gedurende dien tijd en den verderen nacht in de na- bijUreid bleef tot het licht werd. Toen zochten wij wedea- rond, doch daar wij niets meer zagen, vertrokken wij en zetten om halfzeven uur koers naar Rotterdam terug. De plaats van de aanvaring was volgens bestek N.W. 3/4 N. 24 minuten van het vuur. schip „Maas". Op het oogenblik van de aanvaring werd het dik van sneeuw met afwis selende zwakke bries en zee uit het Noorden, hetgeen daarna zoo bleef, zoodat wij op weg naar Rotterdam met matige vaart voeren en signaal gaven. Om 9 uur passeerden we langs het vuurschip „Maas"een half uur later kregen wij een loods aan boord, onder wiens commando wij verder stuurden. Te 10 uur gingen wij ten anker met dertig vadem ketting, om 11.15 uur zetten wij de reis onder com. mando van den loods voort, passeer den op 12 uur de pier, waarna wij te uur te Rotterdam arriveerden. Nog verklaren de comparanten dat tijdens de aanvaring de tweede-stuur man de wacht had; de matroos J. Gulsrud waarschuwde den tweede- stuurman, dat hij een blank licht zag aan S. B.-boeg, en de roerganger L. Liljedal op de bovenste brug stond. De kapitein had te 8 uur de brug verlaten, na den tweede-stuurman or der te hebben gegeven, hem in geval van mist te roepen, en voorts order te hebben gegeven om hem te half vier uur des morgens te wekken. Rechtszaken BANKDIRECTEUREN VOOR HET GERECHT. (Tweede Dag). Bet Gerechtshof te Arnhem zette de behandeling Voort van de zaak tegen rnr. G. W. C. Pliester en mr. K. de Me ijler, directeuren van de Arnhera- sclie Bankvereeniging Pliester Ca Allereerst werd als getuige gehoord de heer G. G. D. A. van der Werff te Amsterdam, lid van de firma Van der Werff Hubrecht. Getuige, op wiens kantoor bekl. Pliester ais volontair werkzaam is ge weest, verklaarde dat bekl. daar geen boekhouden heeft geleerd. Daarna werd gehoord de heer G. H. Kareis, die als boekhouder bij de Ainhemsche Bankvereeniging o.a. het journaal bijhield. Hij kreeg van den be heerenden vennoot, Lincker, schrif telijk opdracht om verschillende pro- lcngatieposten op den datum van 31 December 1906 te boeken, en op den datum van 31 Januari 1907 in het Journaal 1907 terug te boeken. In het journaal waren aan het eind van ie dere maand bladzijden open gelaten, zoodat er voor die boekingen plaats was.: Raadsheer mr. Romme vraagt of getuige ln verband met de opdrachten ora persoonlijke namen op onpersoon lijke namen over te brengen, niet de gedachte kreeg, dat er Iets verdon keremaand moest worden. Getuige: Pardon, niet dat er iets verdonkeremaand moest worden. Ik" acht mij als ondergeschikte ver plicht de orders, die ik ontving op te volgen. Bij de voorgangers van de be klaagden was het ook de gewoonte om een blaadje blanco te laten. Nooit heeft hij er over nagedacht. Mr. Henny: Een zeer regelmatige wijze van boekhoudingl Mr. Kappeyne (verdediger) stelt de zen getuige, die 36 a 37 jaren aan de bank was verbonden, eenige vragen, o.a.: lo. is het in het algemeen onregel matig dat er achteraf wordt gejour- naliseerd? 2o. heeft bekl. Pliester ooit inzage genomen van de boeken, met uitzon dering van de saldi, of ooit eenige op dracht gegeven voor het boeken? Getuige gaf een ontkennend ant woord op beide vragen. Da-. Ilk. Grave, arts te Arnhem, kwam verklaren, dat hij op 30 Juni 1907 voor een waarde van 250.000 aan fondsen bij de Bank had liggen :ijn debetsaldo bedroeg f 70.000. Hi; •af geen vergunning om zijn effecten dders in onderpand te geven en zou. zoo die hem gevraagd ware, geweigerd .ebben. Geen dier effecten heeft hij erugge kregen. Bekl. De Meijier zeide zich gerecli- •gd te achten, om alle stukken van ir. Greve to beleenen, omdat er een debetschuld was, waardoor de foml- -•©n niet langer in vrij depot lagen, maar als onderpand moesten worden beschouwd, hetwelk beleend kon wor den om aan kapitaal te komen. Maar afgescheiden hiervan, ont kende beklaagde de effecten beleend 'e hebben. Hij wist niet dat ze in Am- terdam in onderpand waren gegeven Getuige dr. Greve, deelde mede da hij op 2 Aug. 1907 schriftelijk ver zocht, zijn stukken terug te krijgen. Hij ontving geen antwoord. Op 19 Au gustus 1907 ging getuige naar de Bank Lincker was den 16en Aug. 1907 .op reis" gegaan en herhaalde zijn verzoek mondeling aan bekl. De VTeijier. Deze vertelde hem toen dat ij de papieren nog even te voren in handen had gehad. Getuige was toen gerustgesteld. Bekl. ontkende de uitdrukking ge bezigd te hebben. De stukken wanen er niet. Mr. Romme maakte nog de opmer king dat de Bank de effecten slechts mocht gebruiken voor zoover de de betschuld groot was. Hier ontbreekt echter alles. Na de pauze werd gehoord de heei Th. Cappetti, die correspondent-boek houder was bij de Arnh. Bankveree niging en het persoonlijke rekenin genboek hield overeenkomstig hetgeen hij in het journaal gebcekt vond. Het was, deelde getuige desge vraagd mede, gedurende vele jaren de gewoonte om prolongatieposten te boeken en dadelijk daarop weer terug te boeken. Raadsheer mr. Henny: Wat dacht u daarbij als boekhouder? Getuige antwoordde dat het z. i. geschiedde om de zaak voor commis sarissen verborgen te houden. Commissarissen namen dus deel de getuige voorts mede nimmer in zage van de boeken. De eenige per soon, die naar de boeken vroeg, was Lincker. Nooit heeft hij opgemerkt dat de beide directeuren met Lincker ove' de boekingen hebben gesproken. Hoofdzakelijk was Lincker de man, die zich bezig hield met de fondsen- manipulatie. Als deskundige A décharge werd gehoord de heer E. van Dien te Am sterdam. Deze zei, dat zijn bezwaar te gen de boekhouding der bank is dat ze geen systeem lweft; dat de balans die in d «vergadering van aandeel houders wordt vastgesteld, een ver korte balans ls, welke in de boeken niet behoeft te worden teruggevonden; dat die verkorte balans getrokken wordt uit de groote balans 'en dat de aandeelhouders, bij gebreke van een commissie uit de aandeelhouders, z.i. desgewenscht im staat moeten worden gesteld de groote balans in te zien; dat er geen bezwaar is om debiteuren met onderpand en prolongatiën op de balans onder één hoofd te plaatsen; dat er geen prolongatie is zonder schriftelijk contract, en dat het de banken vrijstaat, tenzij schriftelijk anders is overeengekomen, waartoe echter geen Bank bereid zal zijn, om de effecten, die hun ln bewaring zijn gegeven, te beleenen. De ban leen mo gen ze echter niet reallseeren. Voorts vroeg mr. Kappeyne of des kundige reeds einde 1902, dus vóór 't intreden van Pliester in de zaak, over boekingen heeft gevonden tot een ge lijk bedrag als in 1906, waaruit ls op te maken dat het tekort hetzelfde was als in 1902 Deskundige: Reeds voor het Intre den van Pliester zijn dezelfde over boekingen geschied als im 1902. Voorts vroeg mr. Kappeyne of er iets onregelmatigs Ln is, als men ln April 1907 journaalpos tien per Decem ber 1906 boekt. Deskundige antwoordt dat zulks niet vreemd ls. Het gebeurt dikwijls voor zoover het zg. sluitposten zijn en het moet gebeuren als de posten tot den dienst van het vorige jaar beboe ren en b.v. over Indië loopen. Van het verhoor van deskundige Schlimmer werd door de verdediging afgezien. Hierna wferd het verhoor aangevan gen van getuige-deskundige van het O M., den heer J. Kurth, vroeger be diende bij de Bank, thans werkzaam aan de Girobank te 's-Gravenhage. Hij deelde medw dat op het kantoor der Bank Lincker de man was. Plies ter noch ook Do Meijier waren zoken- menschen. Laatste getudgc was die heer J. F. van Dorp, destijds kassier bij de Bank. Getuige kreeg den indruk, dat het Pliester onbekend was, dat Lincker zulke groote speculaties had loopen. Het is getuige ook onbekend of rnr. Pliester er met commissarissen over ;esproken heeft. Heden voortzetting. Sport en Wedstrijden VOETBAL. NFDERLANDSCH ELFTAL—ZWA LUWEN, 5—1. Voor het Quick's terrein te 's-Gra- vonhage waren door den sneeuwval Jer laatste dagen bijzondere maatrc- ?e'en noodig geweest, o. m. het doen schoonmaken van het veld door werk- loozen. Het^veld was nu goed be- ;peelbaar. De belangsbelluig was voor een werkdag vrij groot. Reeds om 2 uur vas de secretaris der Zwaluwen, de 3eer M. C. Blote, present, en kwam ->ok trainer Chadwick aanstappen. Om 3 uur echter waren vier onzer .internationals" nog niet aanwez'g. Van de spelers ontbraken K. Hey- ing J. M. de Korver, C. Be-euwkes en v Mundt op het appèl. Welcker, wel iar,wezig, beweerde nog met te mo ren spelen, zijnde juist van een ziek- hersteld. De Groot werd vervangen loor Snethlage, die tevens Zondag i.s. in Antwerpen de rechtsbinnen- ilaats zal bezetten. Bon gré, mal gré, was toen de heer Blöte welwillend genoeg om de ge- •eele leiding, wat de samenstelling Ier- bedde elftallen betreft, op zich te nemen Chadwick besloot toen ook ►m mee te snel en zoodat om 3.25 ■ur onder le'ding van scheidsrechter V. Evmers ten slotte de volgende ■Iftallen in het veld kwamen Nederlandsch elftal Otien (a), Tholen (a), Van Nleuwenhuysen, volman (a), Boerdam (a), Gonsalves, Van Renterghem (a), Snethlage, Lut jens, Francken, D. Kessler. - (a Invallers). De Zwaluwen De Man, Tliomee, Koopman, Jager, Kücks. Haak, Chadwick, Van Gogh, Jacobi, Van Leyden, Van Zanten. Twee combinaties, die er dus heel anders uitzagen, dan oorspronkelijk envacht werd. Over het verloop van den wedstrijd ichrijft de „Tel." o. a Er werd met vrij veel animo be gonnen. Beide partijen gaven elkaar rets toe. Alleen blonk de voorhoede au het verminkte nationale team ■oven die der Zwaluwen uit, doch de uiiddenlinie en verdediging der .Swallows", in het bijzonder de \jax-keeper Van Zanten, waren enorm. De eerste uitvallen van 'n Lutjens werden flink geweerd. Toen kregen we plots een tot z'n besten vorm teruggekeerden Snethlage te zien, die, schitterend spelende, de toe- ■chouwers in extase bracht. Met Van Renterghem en Lutjens naast zich was dit tro uiterst gevaarlijk. De Imkerwing Francken—Kessler pres teerde veel minder, kon vóór rust maar niet. op dreef komen. Onze nationale voorhoede had veel steun in de middenlinie, waarin Boerdam en Gonsalves in het bijzon der mooi voetbal te zien gaven. Ach ter was Tholen, speler van het Hilver- sumsche Victoria, lang niet onver- dtenstelijk, terwijl Van Nieuwenhuy- seu zeer tegenviel en geen enkelen bal naar behooren verwerkte, alleen z'n dijen en knieën deden gisteren dienst. Otten, ook al hi „all-round"-speler, verdedigde hoogst verdienstelijk bel nationale doel. Eerst na pl.m. 25 mi/nuten spelen kwam het eerste doelpunt. Na een mooi stuk werk van de combinatie tjens-Snethlage gaf de eerste Van Zanten geen kans. Nadat toen weer beide doel verdedi gers zeer mooie ballen uit het doel hadden gehouden, was het wederom Lutjens, die door goed spel van Snethlage gebruik maakte, om num mer 2 in het Zwaluwen-net te depo- neeren. Toen was het rusten met 2—0 voor de nation alen. Chadwick ging in de tweede helft linksbinnen spelen, Van Gogh ook een zeer goed speler werd spil. De Zwaluwen hadden een vluggen start, zoodat Otten wel liet noodige te doen kreeg Toch kwamen de nationalen nu ook beter op dreef en ondanks joed verdedigen, zorgde Lutjens voor eea zeer handige derde goai, Sneth lage voor de vierde. Terwijl Tholen 'in het-doel was gaan staan, wist F. Koopman voor .de Zwaluwen met één tegenpuntje de eer te redden. Tegen het einde kwam eerst de na tionale linkerwing wat los. Francken, aanvankelijk wei wat te vreesachtig, trad nu meer op den voorgrond, en ook D. Kessler had succes door met vlug inloopen de vijfde goal voor zij- n© rekening te nemen. Eerst kwart na vijf kwam het einde met een 51 overwinning voor het onvolledig nationaal elftal, waarvan de voorhoede gisteren een zeer ge- wenschte oefening heeft gehad. HET BELGISCH ELFTAL. Het Belgisch elftal, dat Zondag te gen het Nederlandsch© te Antwerpen zal 6pelen, is thans definitief als volgt samengesteld Hustin (doel): Pierard en Poelmans (achter), Le- fevhre, Cambier en Van Hoorden (midden) Pootmans, De Veen, Heb- din Saeys en Van Boxtaele (voor). Hub'n, Tasson, Vertangen en Theu- nen zijn reserves. Het Belgische elftal is dus versterkt met de beste spelers van de Union SaintGilloise, die tot nu toe verhin derd waren voor het Belgische na tionale team te apelen. Daarmee is de Eiken kooper die Vrijdag, Zaterdag, Maandag (19, 20, 22 Maart a.s.) een pond Margarine en een half pond Koffie koopt, geven wij behalve de gewone Bons, als Extra Ca deau (zoolang de voorraad strekt) Een zeer fraai Déjeuner ter waarde van 30 cents winkelprijs. Gedurende de buitengewoon warme dagen in September en October van het vorige jaar, kregen wij van tijd tot tijd enkele klachten over de kwa liteit van onze Margarine, terwijl zij sinds jaren geroemd was geworden als de beste die steeds aan geboden werd. Wij kunnen thans beslist verklaren dat sinds November 1.1. elke klacht uitbleef en ga randeeren wij aan onze koopers, dat onze kwaliteiten nu weder zijn zooals DE ATLAS sedert jaren aan haar afnemers verkocht, namelijk in smaak en geur bijna overeenkomende met de beste Natuurboter. EEN PROEF ZAL EEN IEDER OVERTUIGEN. De prijzen voor Margarine uit het vat gewogen zijn per anderhalf pond50 cents, 52 cents, 5? cents, 62 cents, 68 cents, 75 cents met i Bon en een extra Bon cadeau. Onze verpakte Nationaal in smaak gelijk aan prima Roomboter 50 cts. per één ponds pak met Bon cadeau K 25 ss S3 naSï s, Van onze prima kwaliteiten KOFFIE zijn de prijzen 41 cents, 46 cents, 51 cents ei 53 cents per pond met 1 Bon en een extra Bon cadeau. VRIJDAG, ZATERDAG, MAANDAG Bij i pond Nationaal en een l een zeer fraai Dejeuner half pond Kotfie I EITRA CADEAU. Bij i pond Margarine (i1 pond) I een zeer fraai Dejeuner en een hall pond Kotfie i EXTRA CADEAU. maakt n a e e nm a a 1 witten het zwartste plafond SNEEUWWIT. Per pak 12 en 6 cent voor huish. gebruik. Firma VAN HEES, DROGISTERIJ. Ged. Oude Gracht 126a. DE ROMAN R. HEYMANN. Madame Steinheil, Par ij sc he Zeden. Prijs in geïllustreerd omslag al. 1.In Prachtb. f 1.40. Dit boek verwekt groot opzien. De onthullingen, die de Schrijver doet over het avontuurlijk leven zijner heldin, die vroeger in intieme betrek king stond tot den toenmaligen Pre sident der Fransche Republiek Felix Faure, in de dagen dat Generaal Mer- cier, Overste Henri, Esterhazy haar Ln de Salons van het Elysée ontmoet ten, bewijzen, dat de Schrijver heeft geput uit goede bronnen. Verkrijgbaar bij alle Boekhandela ren en bij den Uitgever D. BOLLE, Hang 98, te Rotterdam. Franco na ontvangst Postwissel ad f 1.of 1.40 waarop verm.: Steinheil. Koninkl. Goedgek. 1/10 3 Tijdgeestlot f 3,- Klassikaal 0,60 1/20 3 'I. Tijdgeestlot f 1,50 Klassikaal f 0,30 3 Tijdgeestpolis f 10,- Betaainaar met l 1.- per maand De Polissen geven 3 loterijen pre cies dezelfde kansen als 1/20 Staats lot, doch zijn veel voordeeliger. Verkrijgbaar te Rotterdam aan het Hoofdkantoor Zuidblaak 32 en te Haarlem bij: A. J. SCHRAVENDIJK, Zijlstraat 81, J. P. v. NIEUWENHO- VEN, Kruisweg 43; L. TOLLENAAR, Koningstraat 16; C. v. d. KWAST, Spaarne 22. Toezending naar buiten na ont vangst bedrag plus f 0.15 voor porto- en zegelkosten. STUKADOOR. Telefoon 1017. VAN N. Groenmarkt 3 Telefoon No. 1625, Kantooruren van 9—4 en van 6—8 uur, berioht, dat sedert 2 Januari j.l, door haar wekelijks wordt uitgegeven een lyst van personen welke zich hier metter woon vestigen en gevestigd hebben, van hen die in onder trouw zijn, alsmede der in den loop der week piaats gehad hebbende geboorten, welke l\jst bjj abonnement verkrijgbaar is. Tevens belast zy zich met het verstrekken van infor mation, het innen van achterstallige vorderingen, hei geven van rechtskundige adviezen en adviezen de arbeidswet be treffende, zoomede het opmaken van contracten. Onvermogen den kunnen gratis rechtskundige adviezen Sï^enwSi^Mimsrk*"lk 8eïaarliJ"bekomen '8 Woensdagsavonds van 6—8 uur.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 6