Weerbericht mededeel1ngen van iiet icon in kl. ned. met. instituut. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 22 Maart 1909. Hoogste barometerstand 764.9 m.M. te Riga (Oostzeekust Rusland) loag- t 751.3 m.M. te Valentia (Zuidkust 'and). Verwachting tot den avond van £3 Maart Wind zwakke tot matigen Zuide lijken tot Westelijken wind. Gesteldheid van de lucht swaar bewolkt, regenbuien. Temperatuurgeringe verande- *tn«. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 ,\iur 754 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 752 m.M. ïhermometerstand te Haarlem. Zondag SI Maart Hoogste gisteren F. 53° Laagste heden nacht F. 41° Hedenmiddag IS uur F. 60° Maandag SS Maart Hoogste gisteren F. 60f Laagste heden nacht. F. 41° Hedenmiddag 12 uur F. 44® ingezonden mededeelingen 30 Cts. per regel. F. P. REICHERT, 17 ANEGANG 17. prachtige sorteering Gekleurde Overhemden vanaf 1.90. KEIJSER'S Schoenenmagazijn, 32 Lange Voorstraat Prent en G. J. van Gasteren, kende clo volgende prijzen toe Fraaiste heerancostuum torea dor. Fraaiste «damescostuum roco- codame, ros© met wit. Zonderlingste heer de aap. Zonderlingste dame dame met domino-, dam-, schaak-, kaart- en andere spellen. Groep de Zigeuners. Extraprijzende sneeuwkoning en sneeuwkoningin. De markies en mar kiezin, blauw en wit rococo. Conflict Stucadoorsbc- drij!. Ons wordt verzocht het volgende te plfatsen De strijd in het stucadoorsbedrijf te Rotterdam en Den Haag ss opgehe ven. In beide plaatsen is nu in liet contract een© bepaling opgenomen, die het uurloon waarborgtboven dien hebben de patroons in Den Huag de verklaring afgelegd op 1 Mei een collectief oontract met de gezellen aan te gaan. Van andere zijde vernemen wij De contracten in Leeuwarden en Den Haag zijn geteekend. Volgens onzen berichtgever bestaat o rau hier geen reden meer, de onder- teekening te blijven weigeren, te meer, daar er ln het contract alhier nog een bepaling omtrent arbitrage voorkomt, en het dus in dien zin gun stiger genoemd kan Worden, dan el ders. Brand. Zaterdagavond omstreeks lutli elf brak door onbekende oorzaak brand uit in de schuur van den heer N. v. d. Vossen, wonende Saenredamstraat. 56. De vrouw, die ziek te bed lag, werd door de buren op 't vuur op merkzaam gemaakt. Hoewel twee spuiten op het appèl verschenen wa ren, behoefden deze geen water te ge. ven, daar het vuur in dien tusschen- iijd reeds met vereende krachten van de omwonenden met emmers water gebluscht was. De schuur, die tevens als werkplaats dienst deed, brandde geheel uit. EEN BRUTALE INBRAAK. De winkelier in kruidenierswaren, do lieer VV. J. Jansen, wonende Kle verparkweg no. 11", hoeft de gewoonte om den nacht van Zondag op Maan de g niet thuis te slapen. Gisteren middag 3 uur had hij met zijn zuster de woning verlaten en hedenmorgen 7 uur is hij thuis gekomen. Toen wachtte hem een onaangena me ontdekking Gedurende zijne af wezigheid was er een inbreker (mis schien meer dan één) aan hot werk geweest. In de huiskamer lag alles pvcrhoop en onderstboven, terwijl van de deuren en kasten olie sloten .vernield waren. De ongevvenschto gast heeft niet veel van zijn gading gevonden. In een der kasten stond eon geldkistje. ,,IIa dal ls zwaar 1" zoo moet hij bij deze Ontdekking gedacht hebben. Hij open de 't ener zaten slechts heele on halve centen in Pech 't. Was voor ongeveer 10 gulden, zoodat het toch maar voor goeden buit verklaard werd. Anders wordt niet veel ver mist, alleen eenige huishoudelijke ar tikelen van weinig waarde, o. a. 12 «IJveren lepeltjes. Veel heeft de inbreker niet kunnen vinden, omdat 't er niet was. De heer Jansen zorgde er steeds voor, geen goM achter te laten. Ook waren er j geen gouden en zilveren voorwerpen I t»amvezig, omdat hij en zijn zuster in den rouw zijn. De inbreker heeft dan ook meer; fchade aangericht door zijn verniel- .Slicht. In een kantoortje achter den wintert is o. a. een schrijfbureau open gebroken en alle laadjes geforceerd, aoodat d't geheel vernield is. De dief of dieven hebben zich toe gang tot de woning en daarna tot het kantoortje achiter den winkel ver schaft, door eerst te klimmen over de poortdeur naast de woning tn de Tetterodestraat, welke poort uitkomt op een open plaatsje. Verder heeft men van de keuken op die plaats het tuimelraam boven het vaste raam verwijderd en is vervolgeus naar bin nen geklommen. Van de keuken kon men zonder verder braak te plegen in de huiskamer en in het kantoortje komen. Door van binnen de poortdeur te openen heeft men het terreLn verla ten. De bovenbewoners hebben niets van de inbraak gehoord, wel de knechts van den bakker Donker aan den overkant, die nog zijn gaan kij ken, maar niets hebben gezien. Dit was in den afgeloopen nacht om streeks vier uur. Eigenaardig is, dat de heer Jansen anders eiken Zondagnacht den hond van een politie-inspecteur in zijn huis leat waken. De buren hadden er over geklaagd, dat „Bertha" nogal lawaai maakte, waardoor men den hond de zen keer niet in huls liet. Wellicht is een en ander aan den inbreker bekend geweest. Nu heeft men spijt van Bertha's af wezigheid en is aJ besloten, den hond weer in buis te nemen. De heer Jansen was niet tegen in braak verzekerd. Toestand. Naar we vernemen is de toestand van den jeugdigen Isselman, die zich Zaterdag met een revolver verwond- do, en nu in het gasthuis verpleegd wordt, zeer goed. G e v. Vo o r w. Een portemonnale hih. een sleutel tje, bij J. de Droog, K. PoeLlaan 12 e. Een gangloopar, bij H. de Lugt, W. Geldeloozepad 39. Een portemonnale Inh. geld. bij C. H. Jansen, Gen. de Wetstr. 27. Een handwagen, aan het politiebu reau. Een pakje inh. sajet, band enz., bij C. Meijer, Rollandsfr. 1 J. Een 'lorgnet in étui, bii W. de Jong, Boterstr. 11. Een zïiv. broche, bij A. v. Schalk, Schagclielstr. 16. Een kinderkruiwagen, bij D. Kel derman, 2e Zuid PoJderstr. 29. Een lorgnet bij B. Breems, Klnder- huisstr. 11 Een rozenkrans, bij A. Warmer, L. Poellaan 46. Aangifte is gedaan van het verlie zen van een portemonnale inh- onge veer 12.60. Aanbesteding. Hedenmiddag werd doexr den archi tect C. L. M .Robbers alhier, aanbe steed: Het bouwen van een woonhuis met afzonderlijk opgaande bovenwo ning aan de Delftstraat no. 18. Laagste was de 11 aar 1. Coöp Bou wer sbo nel, voor 3549. Uit de Omstreken OVERVEEN. Ena nieuwe manier om zaken te doei» Een ingezetene alhier las onlangs een advertentie in een der Haarlem- sche couranten, waarin wegens ver trek naar Indië een heeren- en dames rijwiel te koop werd aangeboden hierop schreef hij een brief en vroeg eenige inlichtingen, zonder hiervan in eenige dagen iets te hooren. Op een gegeven o ogenblik kwam echter de besteller der H. IJ. S. M. bij hem aan huis, met een geheel nieuw rijwiel, netjes ingepakt en verzonden uit Leeuwarden, hetgeen Op z'cht werd gezonden. Bedoelde persoon wenschte echter op zoo'n wijze geen rijwiel te aan vaarden en weigerde het rijwiel in ontvangst te neruen, waarop de be steller het maar weer heeft meegeno men. BLOEMENDAAL. Bij de a.s. blijde gebeurtenis zal ook in deze gemeente feest worden gevierd. Onder meer zal het raadhuis geheel worden verlicht met electri- sche lampen, terwijl ook sprake is van het planten van een Oranje boom Door de Commissie van Toezicht over het gesticht „Meerenberg" is aanbesteed: De levering van 312 waggons vlam- kolen, 32 waggons knabbelcokes en 10 waggons gascokes. Het laagst werd ingeschreven voor vlamkoien uit de mijn „Emscher", door den heer F. Perquin, Haarlem, voor 84 per waggon; voor knabbel- cokes uit de mijn „Harpen' door de firma Caron, Leiden, voor 139.55 pe«r waggon, en voor gascokes door de heeren II. A. Buurman, Amsterdam en F. Perquin, Haarlem, ieder voor 135 per waggon van 10.000 KG. De gunning is aangehouden. HEEMSTEDE. Armwezen. Door de Vincerttiusveroeniging 'al hier is in 1908 in nalura bedeeld tot 'n geldswaardig bedrag va.n 1871.69; het aantal bedeelden bedroeg 38 hoof den van gezinnen, waarvan 9 gere geld wrden bedeeld, geld werden bedeeld. E x a m e li. De- heer P. W. J. Staal van hier, heeft te Rotterdam, met gunetigen uitslag exau n afge'egd als machi nist bij de Koopvaardij, groote vaart. BENNEBROF.K. De door het gemeentebestuur heden vastgestelde kiezerslijst 19091910 be vat 218 kiezers voor de Tweede Ka rner, 217 voor de Prov. Staten en 181 voor den gemeenteraad. Op de kiezers lijst 19081909 bedroeg het aantal kie zers respectievelijk 198, 197. 177. SCHOTEN. In den vroegen morgen van Zater dag hebben ongenood© gasten tóen be zoek gebracht aan het kantoor van Van Dijk'a Beschuitfabriek aan de Paul Krugerkade. Met een laddertje hebben zij een ruit ingedrukt van het op de 1ste ver dieping gelegen kantoor. Vermoedelijk zijn zij gestoord, althans zoover men kon nagaan wordt niets vermist. Aangifte bij de politie werd gedaan. HAARLEMMERLIEDE. De Rijksveldwachter Rijnders heeft alhier een slager uit Haarlem aan gehouden, die ongekeurd vleesch, dat er minder deugdelijk uitzag, vervoer de bij keuring door den gemeentelij keu keurmeester werd het evenwel voor de consumptie geschikt bevon den. BEVERWIJK. Met veel genoegen Is hier vernomen, dat de familie Sluiterman van Loo de buitenplaats Akerendam, die zoovele jaren onbewoond was, heeft beschik baar gesteld voor een tehuis voor be jaarde, niet gefortuneerde dames. Reeds werden plannen gemaakt voor de daartoe benoodigde verande ringen in het gebouw. SLOTEN. Alhier circuleer en adressen aan de Regeering tot aanbeveling van den heer J. C. Zaalberg, ambtenaar ter se cretarie voor de benoeming tot bur gemeester. HET NIEUWE BLIKSEMLICHT TE IJMUIDEN. Vrijdagavond werd door de heeren kapt. ter zee J. W. F. van Maren, Bentz v. d. Berg, inspecteur-generaal van het loodswezen, kapt tec zee Van Gelsdorp, inspecteur, P. van Braam, van Vloten, ingenieur der verlichting, W. Antheun'ssen, bouwkundige bij 't loodsw^en tón den heer A. H. Clerkx, loodscommissaris te IJrauiden, een onderzoek ingesteld in hoeverre de vrees gewettigd was, dat het nieuwe bliksemlicht de overige geleidtóvuren op de pieren en langs de haven zou onderscheppen. De beide vaste lichten, die even hoog stonden en met 4-pits petroleum lampen 6000 kaarsen lichtsterkte ont wikkelden, heeft men op dien binnen- toren vervangen door een bliksem licht, dat, wanneer de booglampen branden bij 60 Amp., wat bij helder weer zal plaats hebbtón, 15 millioen kaarsen licht zal geven__en bij buiig of mistig weer, wanneer de lampen met 120 Amp. branden 80 millioen kaars licht zal ontwikkelen. Daar gebleken was, dat htó-t niet gewenscht is, dat de lichten even hoog staan, zal het Licht van den buitentoren 10 M. lager ge maakt worden, waarom men den to ren gaat verkorten. Dat licht zal even wel ook vervangen worden door een veel sterker electrlsch, doch vast licht Het onderzoek heeft aangetoond, dat de stralen van het bliksemlicht hoog genoeg over de andere geleide lichten heen strijkt om deze te ondervangen, zoodat deze laatste tot hun volle recht blijven komen. Het nieuwe licht op enormen afstand zichtbaar, zal nu veel vertraging voor de schepen voor komen, omdat niet meer zoo lang naar een verkenning&licht behoeft te worden gezocht. Een sterker licht dan dit hliksemlicht wordt langs de kust van Europa niet aangetroffen, wel een van gelijke sterkte aan den In gang van de Gironde in Frankrijk. Een onderzoek naar de werking van het onder water-klok signaal, ge lijktijdig ingesteld, voldeed mede aan de verwachtingen, dia men er van koesterde. Het kloksignaal was door de micro foon zoowel aan stuurboords- als aan bakboordszïjde duidelijk waarneem baar. Oranje-feest. Van het Comité, tot stand gekomen voor de viering van de blijde gebeur tenis in het Vorstenhuis, heeft de heer J. C. A. Weerts, burgemeester, het eere-voorzitter8chap aanvaard. Binnenland VERKIEZINGEN IN LIMBURG. Men meldt uit Maastricht aan hef HbkL Naar aanleiding der knoeierijen, bij de laatste Statenverkiezingen in Meersen en Gulpen zijn verschillende getuigen door den rechter-commissa- ris gehoord. BUITENGEWOON CONGRES VAN DE S. D. P. Zondag had in het gebouw „Hand werkers Vriendenkring" te Amster dam, een bijeenkomst plaats van de nieuwe S. D. P., ter bespreking van de bemiddel ingsvoorstel len van het Internationaal Socialistisch Bureau. Deze bijeenkomst was zeer dimk }>e- zocht en werd door den heer D. Wijn koop gepresideerd. Aan de bestuurs- tafel hadden bo vend1 en nog plaatsge nomen mevrouw Mousing, secreta resse, en de heeren Ceton, Gorter en Mèndels- De voorzitter constateerde in zijn openingswoord, dat men hier voor een ernstige zaak staat, een die over* een fusie tusschen de twee partijen handelt. Twee der leden van 't partij bestuur zijn naar 't Internationaal Bureau te Brussel geweest, waai" zij zich echter niet aan eenig voorstel gebonden hebben. De lieer Camille Huysmans, de internationale secre taris, heeft zich daarop naar Holland begeven om te confereereu met de S. D. A. P. Daarbij kwam de heer Huys mans met de bekende bemiddelings voorstellen voor den dag. Aan deze voorstellen was ook toe gevoegd een schrijven, waarin onder de aandacht gebracht wordt, dat de besprekingen mot de 8. D. A. P. tot veel aannemelijker resoluties voorde S D. P. geleid hebben. Van een en ander wordt door den voorzitter voorlezing gedaan, alsme de van een schrijven van mevrouw H. Roland Holst en den heer F. M. WLbaut, geiricht aan 't partijbestuur der S. D. A. P., waarin opgekomen wordt tegen de voorstelling, door den heer Troedstra lu ,,Het Volk" gege ven, van wat het nieuwe weekblad moet zijn. De gelieeie inhoud van de thans gedane bemiddelingsvoorstellen, be helst niets anders, dan de voortzet ting van de vroegere houdrng van Troelstra en de zijnen. Rotterdam heeft een motie inge diend van den volgenden inhoud „Het congres, overwegende dat een vereeniging van beide par tijen alleen in werkelijkheid mogelijk kan zijn, als door beide partijen de wen schel ijkheid van een vereeniging uitdrukkelijk en ln het openbaar wordt uitgesproken dat na een dergelijke uitspraak van beide partijen vaststaat, dat de S. D. A. P. een dwaling beging, door de aanvaarding van do bekende alinea's b en c van liet partijbestuursvoorstel op het buitengewoon congTes der S. D. A. P. dat het blad „De Tribune' nimmer het beginselprogramma van de S. D. A. P. heeft verzaakt, integendeel, dat program steeds zuiver heeft gepropa. geerd, en dus de drie redacteuren van dat blad als goede sociaal-democra ten nimmer uit een sociaal-democra tische partij geroyeerd hadden mo gen worden clat in een sociaal-democratische partij de vrijheid van jneeningsuiting en de vrijheid van critiek noodzake lijk onverkort en zonder eenige be lemmering moeten worden gehand haafd dat critiek op principieels mee- ningsuitingen en daarmede overeen stemmende daden van leidende orga nen of vertrouwenspersonen niet aan. tast de persoonlijke eer van de perso nen de wensch el ijkheid uitgesproken wordt, dat in Nederland één sociaal-demo cratische partij bestaat, en aam het congres voorgesteld wordt het partijbestuur ten behoeve van de eenheid te machtigen tot opheffing der sociaal-democratische partij, zoo- dra la. door de S. D. A. P. bij referen dum wordt besloten tot het intrekken van het besluit tot royement der drie „Tribune"-redacteuren 2e. door de S. D. A. P., In een dui delijk gestelde resolutie, wordt er kend de vrijheid van elk harer leden, of van elke groep van haar leden, om ln het openbaar, onder eiken vorm, schriftelijk en mondeling de begin selen, In het progre9 belichaamd, te verkondigen en critiek te oefenen en ten slotte besloten aan het par tijbestuur op te dragen de onderhan deling met het Internationaal Bu reau alleen dan voort te zetten, in dien dit bureau bereid is, tot hert for muleeren en aanbieden van zoodani ge voorstellen aan de S. D. A. P., als ln overeenstemming zijn met de eischen van de aangenomen motie, teneinde een werkelijke en op reëele gronden gebaseerde fusie van beide partijen In het belang der Internatio nale sociaal-democratie mogelijk te maken". Na een uitvoerige bespreking waarin voornamelijk de In de motie gestelde bezwaren toegelicht werden werd over het voorstel-Rotterdam gestemd. Dit werd geamendeerd aan genomen met 257 stemmen voor, 134 tegen en 14 blanco. Door amendeering was van art. 1 van het voorstel-Rotterdam nog toe gevoegd „en tot opheffing van „De Tribune", terwijl aan het slot opge nomen werd een bepaling, inhouden de, dat de onderhandelingen geen opschorting van de actie en de pro paganda meebrengt. Besloten werd hierop op verlangen der tegenstanders het voorstel-Rotter dam in referendum te brengen ter vergadering, welk referendum met groote meerderheid werd verworpen. HOTEL PONSEN TE DORDRECHT VERBRAND. Zondagmiddag ontstond brand In t Hotel Ponsen tegenover 't Station te Dordrecht. De bezoekers verlieten ijlings 't café. De brandweer wist den brand tot de bovenverdieping te beperken, maar beneden werd veel waterschade ver oorzaakt. Alles is verzekerd, „DE NEDERLANDSCHE DAG BLADPERS". De vereeniging van uitgevers van dagbladen heeft in een dezer dagen te Amsterdam gehouden vergadering haar Btatuten vastgesteld, dien naam aangenomen van „De Nederlandse he Dagbladpers" en oen bestuur gekozen. In de bestuursvergadering zijn de functiën als volgt verdeeld: voorzitter de heer A. G. Boissevain (Alg. Hbld.), vice-voorzitter de heer mr. J. A. van Gilse (Arnh. Ct.), Ie secretaris de heer Ford. Wierdels (De Tijd), 2e secretaris de heer J. C. Peereboom (Haarlem's Dagblad), penningmeester de heer F. W. SchötbehkLrelër (Utr. Dagbl.). Nog zijn leden van het bestuur de hieer mr. H. v. d. Rivière (Prov. Gron. Ct.) en de heer H. J. C. Roelants (Schitód. Ct.). JAN MAAT. In den sleepdienst over de oceanen zoo schreef dezer dagen de Ship ping Gazette, het groote Engelsche scheepvaartblad zijn de Nederlan ders vooraan. Dat sleepen ls een moeilijk en ge vaarlijk werk. Men Jierinnert zich nog, hoe Hollandse he sleepbooten eeu drijvend dok uit Engeland om de Kaap naar Durban hebben gebracht, nadat Engelschen met die taak schip breuk hadden geleden. Nu brengen weer twee sleepbooten van de firma L. Smit Co. te Rotterdam de 'Zwarte Zee tón de Oceaan een dok van Engeland dow de Straat van Magelaens naar Callao op de West- krist van Zuid-Amerika. Omtrent I Maart vertrokken zij met hun kostba re vracht op sleeptouw van Punta Arenas. Het zwaarste en langste ge deelte van de reis was daarmede ach ter den rug. Men neme de kaart even voor zich tón zie wat een tocht dat wordtl Maar er zijn nog andere machtige sleepbooten van dezelfde reeders op de liooge zee. De Poolzee, die een bag germolen naar een Zuid-Amerikaan- sche haven heeft gebracht, is nu on derweg met den ontredderden vier- master Woglinde, groot 2650 ton, op sleeptouw van Rio Janeiro naar Ham burg. Mede onderweg zijn de Roode Zee en de Zuiderzee. De Roode Zee kreeg te Montevideo averij, toen zij er samen met de Zwarte Zee met het dok voor Callao binnenviel. Dadelijk werd de Oceaan gezonden om haar plaats In te nemen. De Zuiderzee, die juist eenige Lichters van Antwerpen naar Rio Grande had gebracht, bege leidt nu de opgekalefaterde Roode Zee naar Rotterdam terug. Dan is er nog de Lauwerzee, ditó een stoomboot van IJmuiden naar Paramaribo brengt. Nog noemen wij eenige reizen van sleepbooten der Internationale Sltóep- Maatschappij, eveneens te Rotterdam. Deze ree dei-ij heeft al eens baggermo lens uit Emden en Amsterdam naar Sjanghai laten sleepen. Nu moet zij vijf petroleumlichters uit ons land naar Singapore vervoeren. Een is er al aangekomen, een tweede is onder weg. En zoo zou er van nog andere sleepdiensten te vertellen zijn. Er wordt in de Nederlandsche bla den nooit veel ophef van dergelijke tochten gemaakt, maar wie zich de gevaren van dat sleepen indenkt men stelle zich een boot voor, die in een storm niet alleen op eigen heil bedacht moet wezen, maar nog een zware vracht op sleeptouw heeft, die zij niet los mag laten! weet Jan Maat ttó waardeeren. (Neerlandia). „VREEMDELINGENVERKEER" TE ALKMAAR. In de Vrijdagavond te Alkmaar ge houden vergadering der Vereeniging ter bevordering van het Vreemdelin genverkeer is besloten wegens de hooge koeten van den uitgeschreven wedstrijd voor harmonie- en fanfare corpsen dezen niet te doen doorgaan. Inplaats hiervan zal op den dag van haar 12 1/2-jarlg bestaan 28 Juni ein gecostumeerd avondfeest op het Doelen veld worden gegeven en zoo mogelijk, overdag een roei- en zeil wedstrijd op 't Alkmaarder meer. Me dewerking hiervoor zal gevraagd worden aan de Kon. Ned. Zeil- en Roelvereenlficfncc: Kort Nieuws. De behandeling van mevrouw Stein- heiTs zaak voor de gezworenen zal waarschijnlijk tóerst einde Mei of in de eerste dagen van Juni beginnen. De beklaagde weende zeer, toen de rechter van Instructie haar mede deelde, dat haar zaak in openbare behandeling komen zou. De Tsaar van Rusland heeft den Turkschen minister van Buitenland- sche Zaken de Alexander Nefski-orde verleend. De krijgsraad te Tiflis heeft den Armenischen archimandriet Korioen, wegens diens lidmaatschap van die revolutionnaire partij te Dasjan en wegens het heimelijk bewaren van wapenen, tot acht jaar dwangarbeid Veroordeeld. Laatste Berichten DE ZESDAAGSCHE WIELERWED STRIJD TE BERLIJN. De HbLd.-correspondent seint, dat de zesdaagsche wielerwedstrijd te Berlijn eindigde met een overwinning van de Amerikanen Mac Far land en Moran. Onze landgenoot Stol, met Berthet ais partner, werden tweede. Telegrammen Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 22 Maart 1909, medegedeeld door LABOUCHERE O YENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was voor Russen vast: Nederl. Certificaten 76 1/8, 90 1/2. Russen 87 1/8, 94. ZU1D-AMERIK. STAATSFONDSEN Peruanen 8 1/2 en 35 1/2. TABAKS A ANDEE LEN aangeboden: Rindjey 105, Deli 260—1, Medan 259/ 60, Nieuwe Asahan 78, Rotterdam De- li 385, Senembah 382. PETROLEUMAANDEELEN vasL Koninklijke 4001/2, Moeara Enim 1791/2, Sumatra Palembang 1491/4. MIJNAANDEELEN verlaten. Great Cobar 79. De AMERIKAANSCHE MARKT opende vast. Atchison 102 1/2, Denver 43 3/4, Erie 24 5/16, Kansas 44 9/16 en 72 1/4,- Mis souri 40 1/4, Rock Island 231/4, Sou thern Railway 24, Snutherp Pacific 117, Union Pacific 179 3/4—80, Wa bash 17 7/8, Steels 4311/16, Carren 48 1/4. CULTUURWAARDEN. Vorstenlan den 146 1/2, Rescontre Ned. Handels- Mij. 172 1/2. MIJNRAMP. EYANSVILLE (Indiana), 20 Maart. (Reuter). Er heeft eene ontploffing plaats gehad in de kolenmijn Sunny- side. Van de 37 arbeiders, die er werkten, zijn er tot dusverre slechts 2 gered. Er zijn geneesheeren naar de plaats des onheils vertrokken. Men maakt zich zeer bezorgd over de be- dolvenen. DE STAKING. PARIJS, 21 Maart. (Reuter). Aan het bureau van den onder-minister van posterijen weigert men inlichtin gen te geven over de mogelijkheid van het aftreden van Simyan. Volgens de officieel© statistiek is de dienst bij de telephoon normaal. Bijna het gelieeie personeel werkt daar. Van de 2600 ambtenaren waren slechts 430 afwezig, van wie 200 met verlof of wegens ziekte. De postkan toren te Parijs en voornamelijk de pneumatische post werken normaal De hervatting van den dienst aan. het centraal telegraafkantoor nam in den morgen toe. Meer dan de helft van de actieve ambtenaren is aanwe zig. Ook werden onder de spoorweg postambtenaren nieuwe gevallen van hervatting van den arbeid geconsta teerd, evenals bij het personeel van hot hoofd-ontvangkantoor in de Rue da Louvre. Toch ls het aantal «ta kenden onder de spoorweg-postamb tenaren nog zeer groot. In de provincie wordt de arbeid overal verricht, behalve in eenige gioote steden, als Marseille en Lyon, waar militairen en verschillende agenten de afwezige ambtenaren ver vangen. Burgerlifte Stand ONDERTROUWD: 20 Maart: Mr. J. J. W. Eekhout en H. Mtórens. BEVALLEN: 18 Maart: A. E. SmitMetselaar d. 21 Maart H. W. VoogesDuits, d. 22, G. v. NimwegenWijtzes z. 21 C. E. Schol ten—Steen kist z. G. M. Perakel- De Groot z. 20 M. W. v. Poelgeest Waleveld z. 22 B. C. Baruch—Wesoe- ling d. 20 M. E. Meijer—Retel d. OVERLEDEN: 20 Maart: H. C. Zieremans, 34 Teijlerstraat; 19 A., 21 m., dochter van A. WaJkotte, Kerkhofstr. H. Meijer— Franken, 84 j., KampersingeJ. 21. M. E. RoggeStuart, 75 j., KonLngimjne- weg, 19 J. W. Rutgers—Vlaanderen, 83 j.f Aelbertsbergstr. 20. P. Losecaat Vermeer, 53 jaar. Wilhelminastr. D. Groeneveld, 60 J.f St. Antoniesteeg. 2' A. M. 18 m., d. v. N. J. Ran, Krom. C. J. Venings, 60 j., M. v. Heemskerkstr. 390ste STAATSLOTERIJ. Ie Klasse le Lijst. TREKKING VAN 22 MAART. Nos. 11646 20,000. No. 10184 1500. No. 6029 500. No. 15846 ƒ400. Nas. 1114, 1749, 7280 ƒ200. Nos. 353, 6463, 14985, 18397 ƒ100. Prijzen van ƒ20. 46 2608 5831 8880 12105# 16155 18166 60 2619 5839 8b84 12186 3Bi84 18209 86 2647 5888 889ö 12236 15334 18231 128 2764 6979 901U 12ü7U 16403 1829C 148 2-80 6987 90/6 1229U 16425 18298 170 2977 60i5 ÖOyi 12546 15442 184.9 180 3033 6076 9138 12664 15505 18423 182 3069 6143 9192 12703 16524 185:6 209 3081 6331 926U 12762 16582 18626 230 3183 6464 92b6 12775 15584 18541 242 3149 6471 9290 12796 1658» 18647 248 3192 6476 9308 12881 16598 18619 279 8231 6631 93b7 12996 15605 1862» 806 3262 6564 9600 13121 166C8 18716 360 8401 6672 9569 13170 15629 1873.' 874 3416 6661 9608 13244 16631 1874 493 3467 6667 9618 13273 16634 J8814 681 3499 6720 8620 13361 15703 18861 691 3628 6798 9696 13496 lÊtt82 18870 716 8640 6872 9721 13620 15818 18880 781 3665 6962 9727 13634 1Ó820 19096 778 8583 6961 9779 13636 ]5883 19:02 T86 8595 6994 9947 13666 16908 19'68 871 3718 7047 9971 13682 15910 19196 967 3789 7089 9989 18746 15963 19204 *006 3798 7098 *0000 13766 1696O 19226 1086 8828 7116 10005 18800 16106 19258 1100 3835 7248 10076 18837 16)39 19319 1101 8846 7268 10104 13868 16161 19326 1126 8910 7294 10280 13907 16178 19387 '231 4007 7429 10362 13943 16302 19409 1266 40P4 7504 10461 18944 16389 19509 i960 4125 7687 10496 18968 16423 19672 1340 4186 7619 10496 13988 16488 19610 1869 4146 7739 105'0 14024 16466 19636 1401 4236 7807 10622 14040 16605 196*5 1419 4863 7848 10639 14109 16618 19782 1438 4361 7862 10661 14107 16636 19742 1449 4399 7886 10669 141M 16660 19748 1498 4414 7900 10854 14192 16809 19768 1653 4423 7926 10867 14297 16849 19800 1604 4590 7993 10949 14304 16977 20061 1618 4669 8031 H06l 14306 17044 20105 1653 4665 8040 11080 14339 17086 20153 1669 4687 8050 lll25 14349 17130 20167 1678 4778 8066 11131 14891 17184 20184 1687 4781 8081 11176 14414 17332 20223 1697 4785 8094 H256 14420 17866 20228 1772 4892 8101 11288 14467 17371 20232 1874 4944 8187 11332 14482 17409 20236 1910 4955 8160 11348 14487 17441 20268 1929 6026 3197 11411 14490 17531 20300 1973 6046 8203 11448 14501 17539 20740 1982 6051 8214 11449 14628 17556 20373 1996 6091 8329 11463 14618 17684 20427 2073 5122 8390 11464 14621 17657 20*69 2176 6182 8398 11488 14639 17661 20487 2179 5161 8421 11627 14720 17697 20600 2927 6174 8426 11676 14781 17704 20518 2261 5354 8435 11646 14744 17714 20634 2279 6396 8460 11666 14747 17788 20649 2292 5420 8466 11789 14871 17824 20560 2835 6484 8477 11817 14888 17840 20669 9370 5609 8110 11830 14918 17934 90727 2392 5540 8590 11838 14926 17940 90774 241 ft 6561 8684 11924 14943 18018 20793 2487 6605 8698 11981 14946 18087 20798 2459 6629 8736 11946 16028 18057 20868 2697 6689 8818 12080 16054 18080 20894 2606 5830 8862 12086 16124 18081 20946 Gemengd Nieuws HOE MEN IN ITALI6 KIEST! Men weet reeds lang, hoe het In het algemeen bij de verkiezingen ln Italië, vooral in het Zuiden, toegaat. Maar dat men van de verkiezinge- vrijheid zulke vreemde opvattingen kon betoon en, als onlangs te Casttól- lameta in Apulië geschied is, is ze- kar voor velen wat nieuws. De Ro- melnsch© berichtgever van het „Berl. jTageblatt" verhaalt daaromtrent nl. het volgende: Tot eiken prijs moest

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2