NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 26e Jaargang. No. 7897 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENBÜAO 2i MAAKT 1909 Jl HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIB MAANDEN) Voor Haarlem '.',',11 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland ,1.65 Afzonderlijke nummers Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem „de omstreken en franco per post 1.29 0.37 X 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur 1 C. PEEREB00SL ADVERTENTIÊNi Van 1—5 /egels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels /L—, elke regel meer ƒ0.16 Reclames 30 Cent per regel. Bq Abonnement aanzienlijk rabat Advertentlön van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratie t Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij i Zolder Bnltenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiön en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AüENDA DONDERDAG 25 MAART. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 2—3 uur. Schouwburg: Ned. Tooneelvereen.: De opgaande Zon, 8 uur. Brongebouw: Concert Haarlemsch Muziekkorps, 8 uur. De Kroon: Een uitstapje in de We reldruimte, door T. Geerling, 8 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In bet Tweede Blad van diit num mer vinden onze lezers een artikel „Verscheidenheid en overeenstem ming" in de rubriek Om Ons Heen. C. W. Bij de gisteren gehouden herstem ming van twee bestuursleden voor het Zieken- en Ondersteuningsfonds van de Centrale Werkplaats der H. LJ. S. M., verkregen de heeren J. J. van Dokkum 180, H. Kool 142, E. Len- teling 128 en A. Duijn 109 stemmen, zcodat gekozen zijn de heeren J. J. v. Dokkum en H. Kool. TUINBOUW- EN PLANTKUNDE. Gisteravond hield de afdeelirig Haar lem en omstreken van de Nederland- Bche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde een vergadering in de bo venzaal van „de Kroon". De voorzitter, de heer Joh. de Breuk opent de vergadering en doet mede- deeling van ingekomen stukken, waarbij een circulaire is dien ten doel heeft, belangstelling voor den bloem- bollenkweeker Witte op te wekken, en diens SOsten verjaardag niet onop gemerkt te laten voorbijgaan. De rekening en verantwoording van den penningmeester over 1908 sluit met een batig saido van 21.37J. De inkomsten bedroegen 1538.28, de uitgaven 1516.90^. De heeren W. Lodder en J. T. Chr. Dix hebben een voorstel ingediend om het orgaan der Mij. met 31 December 1909 in zijn tegenwoordigen vorm op te heffen. De maatschappij sluibe dan met de uitgeefster van „Onze Tui nen" een overeenkomst, waarbij ee- nerzijds de Mij. zich verplicht tot storting van een zekere jaarlijksche som, tot een bedrag dat de draag kracht der Mij. niet te boven gaat; en anderzijds genoemde uitgeefster zich verbindt, gratis en franco wekelijks aan alle leden der Mij. te zenden de officieel® mededeelingen en berichten van het hoofdbestuur en de afdeelin- gen, en tevens het tuinbouwblad „On ze Tuinen" tegen een verminderden prijs voor hen beschikbaar te stellen. Na ©enige besprekingen besluit de vergadering dit voorstel naar het hoofdbestuur op te zenden, met ver vanging van 't woordje „tevens" door „daarnaast", opdat alle misverstand voorkomen worde. Hierna houdt de heer A. P. Hen- driksem een voordracht over vaste planten. Onder vaste planten hebben we die te verstaan, die nhet met één of twee jaren sterven, maar vele ja ren kunnen voortbestaan.Veel schoons bestaat er onder deze soorten. In den laatsten tijd is er weer veel meer vraag naar gekomen dan vroeger het geval was. Vooral wordt veel naar Amerika uitgevoerd. Spreker behandelde enkele soorten In 't bijzonder, o.a. de flox, de aster \n de pioen. Onder deze prachtige vas te planten bestaat de grootste ver scheidenheid; op bijna iedere tentoon stelling vindt men iets nieuws op dat gebied. Uit den rijken schat zijner ervaring haalde spr. menig interessant geval aan. De meeste de zei' planten verme nigvuldigen zich door scheuring, en kele door stek. Een luid applaus be loonde den heer A. P. Hendriksan voor zijn leerzame voordracht. Voor de onderlinge, tentoonstelling waren twee planten van den heer Nieuwenhuizen ingekomen, een Adi- antum farleyente en een Azalea indi- ca. Be commissie van beoordeeling, be staand© uit de heeren J. T. Ch. Dix, C. Blankensttóijn en J. J. van Cruy- ningon, kende aan den Adiamtum certificaat 2e klasse toe, en aan de 'Azelea een dankbetuiging. Be voorzitter betoogde ten slotte de wenschelijkheid van 't oprichten van een onderlinge tuinbouwverzekering en stelt voor den heer Theunissen uit Amsterdam daarover hier ter stede een lezing te laten houden. Aldus werd bestolen. BOND VAN ELECTRISCH SPOOR- EN TRAMPERSONEEL. Hedenmorgen werd in „Vooruit- gang" in de Smedestraat een buiten gewoon congres gehouden van den Bond van Electrisch Spoor en Tram personeel, waarin besloten zou wor den over een voorstel van de afdee- Limgen Amsterdam en Den Haag om den Bond te ontbinden. De lieer Joh. Verton, van hier, de vergadering openende, vergeleek de goede opkomst van de leden in deze laatste bijeenkomst, bij het verschijn sel, dat men vaak bij begrafenissen waarneemt, nl. dat er nog eens voor de laatste maal een groote schare van belangstellenden en vrienden bijeen kom L De aanleiding tot de opheffing be sprekende, zei de voorzitter, dat men zich niet behoeft te bedroeven over dit feit. De opheffing zou komen, ook al was de uitkomst van de handelin gen von den Bond gunstiger geweest dan nu. De Bond hieeft echter tijdens zijn driejarig bestaan betoond niet te kunnen prestoeren, wat men ver wachtte. Daarom kan men blijde zijn, dat 't nu eindelijk met het gemodder uit zal zijn. Dat kan aanleiding ge ven tot een krachtiger organisatie- leven onder het spoor- en tramperso neel. In Haarlem z a 1 dit het geval zijn, daar deze afdeeling weet waar zij voortaan onderdak zal kunnen vin den. In Den Haag zal men waarschijn lijk ook tot krachtiger leven komen. Verschillende leden van de aidee- lingen Den Haag en Amsterdam oe fenden critiek op de houding van den heer Verton als bestuurslid en re dacteur. Eenigen hunner weten de vermindering der belangstelling in den bond en de noodzakelijkheid tot opheffing aan den heer Verton. Deze blijkt nu, reeds jaren de meening te zijn toegedaan, dat de Bond niet zou kunnen blijven bestaan, terwijl hij toch een andere meening beleed. De heer Verton verdedigde zich te gen deze aanvallen door er op te wij zen, dat hij steeds is herkozen gewor den. Waarom heeft men dat gedaan, als men sprekers leiding afkeurde? Overigens ging hij de geschiedenis van den bond na om zijn houding te verklaren. Na nog eenige discussie werd het voorstel van deu Haag en Amsterdam met ai gemeen© stemmen aangeno men. Tot leden van de liquidatie-commis sie werden benoemd de heeren W. Plevier te Haarlem; D. L. Breyer, den Haag; en H. W. Graeuwert, te Am sterdam. Hierna werd de vergadering ge sloten. Dierenbescherming. In 't einde van het vorige jaar viel deze vereeniging tot bescherming van dieren te Amsterdam o. a. een legaat van 500 ten deel van mej. J. Repe- lius uit Haarlem. Met vreugde heeft de vereeniging blijkens hel jaar verslag kennis genomen van de opheffing der vinkebaan te Overveen. Op voorstel van den voorzitter werd besloten aan mevrouw Burdet van dsr Vliet het eore-lidmaatschap aan te bieden, als huldebetuiging voor de door haar met goed succes bekroonde pogingen tot het opheffen van de vinkebaan te Overveen, gelegen op h3t landgoed van haar moeder. Tegen dierenmishandeling. De afdeeling Haarlem en omstre ken van de Vereeniging tegen het misllandelen van dieren houdt Vrij dagavond haar jaarlijksche algemee- ne vergadering. De agenda vermeldt o. a Verslag van de verrichtingen en dein staat der Vereeniging gedurende het jaar 1908. Rekening en verantwoording van den penningmeester. Verkiezing van be stuursleden in de plaats van de af tredende heeren F. A. V. W. H. van Tuerenhout, A. Beernink en M. J Hengevdd G.J.z. De aftredendien zijn herkiesbaar. Liberale Unie. Vrijdag vergadert de fclesvereeni- ging Liberale Unie, o. a. over een candidaats telling voor de Tweede Kamer. VEREENIGING TOT VER FRAAIING. Gisterenavond jaarvergaderde de Vereeniging tot verfraaiing van Haar lem en omliggende gemeenten en tot bevordering van het Vreemdelingen verkeer in de Kroon, onder voorzit terschap van den heer A. van Ros- sum, onder-voorzitter. Na lezing en goedkeuring der notu len deed de heer J. J. Verwijnen, le secretaris, mededeeling van het jaar verslag. Hieraan is het volgende ontleend Het ledental vermeerderde in 1908 van 580 tot 633, waarvan 434 leden te Haarlem en 199 buiten Haarlem wo nen. Herinnerd wordt aan de feesten van den A. N. W. B. en andere ge beurtenissen, waarbij de vereeniging is betrokken geweest. Medegedeeld wordt, dat in een bmtenlandsch maandschrift en in eenige Hollandsche tijdschriften wordt geadverteerd, om Haarlem's aantrekkelijkheden meer en meer bekend ie maken. Omtrent het informatiebureau wordt opgemerkt „Nu een 5-jarig bestaan van dit bureau, een gevestigd oordeel over de instelling wettigt, mag gewis worden gezegd, dat het in niet geringe mate de toeneming van het vreemdelingen verkeer in Haarlem bevordert. Dit blijkt het duidelijkst uit het stijgend aantal verstrekte informaties dit cijfer was in 1907 3470 in 1908 4460, waarvan op rekeming van de buitenlanders kwamen Engelschen en Amerikanen 1907 443 1908 520. Duitschers 1907 :257 1908 301. Franschen en Belgen 1907 165 1908 319. Andere landaarden 1907 44 1908 73 Talrijk waren de aanvragen voor pensionaangelegenheden, terwijl er meerdere reisgezelschappen werden ingelicht omtrent prijzen voor gezel- schapskaarten voor de electrische tram, gezamenlijke lunchen, diners, enz Niet alleen de buiten Haarlem wonenden kwamen de noodige in lichtingen inwinnen, neen, vele stad- grnooten vroegen en verkregen gege vens omtrent binnen- en buitenland sch© reisgelegenheden. Tienmaal werd door buitenlanders eer geleider gevraagd aan alle aan- viagen kon op bevredigende wijze worden voldaan. In tegenstelling met vorige jaren kwam geen enkeJe klacht in over het overvragen door koetsiers der stationneerende rijtui gen. Een niet geringe reclame voor Haarlem maakt het Informatie-bu reau voor zijn „Gids voor Haarlem en Omstreken". Als bekend mag wfirden verondersteld, dat daarvan ieder jaar een nieuwe uitgave ver schijnt bet redactioneele gedeelte wordt dan zoo noodig omgewerkt, ten einde er de noodige frischhedd in te bewaren. Zoo lang de „Gids" be staat, is de redactie er van toever trouwd aan den heer W. P. J. O ver meer, aan wiens goede zorgen het is te danken, dat de „Gidsbehalve een practiseh, ook een aangenaam leesbaar hoekje is. Dit jaar werden aan de maat schappijen, die verkeersmiddelen be- heeren, 2000 gidsen uitgereikt ter ver spreiding. Aan het reizend publiek weiden 7000 exemplaren kosteloos uitgereikt. Het doel van het informatiebureau is en blijft door gepaste reclame Hearlerr. meer en rneer bij landge noot en vreemdeling bekend te ma ken en de bezoekers van Haarlem kosteloos alle inlichtingen te ver schaffen. welke hun verblijf hier ter stede kunnen vergemakkelijken. Gaarne wordt gewag gemaakt van de goede diensten van den tnforma- tor, den heer W. C. Booy van Cam- pen Uit het financieel verslag bleek, dat de uitgaven bedroegen f 2089.62. Het kassaldo bedraagt thans f 1252.59. Be-ide verslagen werden, onder dank zegging aan de heeren J. J. Verwij- neu en mr. H. Ph. 't Hooft, goedge keurd, nadat de heeren E. H. Krela- ge en Joh. Ruys de rekening en ver antwoording van den penningmeester in orde hadden bevonden. De heeren J. Krol Kz., A. van Rossum en J. C. Burkene werden als bestuursleden herkozen. Bij de rondvraag vestigde de beer E. H. Krelage de aandacht op de groote tentoonstelling van Bloembol lencultuur, die 23 Maart 1910 zal aanvangen en zes weken duren. Deze tentoonstelling zal een stroom van vreemdelingen uit alle weredddeelen naar Haarlem brengen. Be heer Krelage schatte het mini mum aantal bezoekers op 100.000. Daaiom beval hij de tentoonstelling tn de sympathie van Verfraaiing aan en verzocht steun. De heer Van Rossum wilde deze zaak gaarne iu eene bestuursverga dering aan de orde stellen. Met het tentoonstelltngsbestuur kan men dan wellicht een overeenkomst treffen om trent faciliteiten voor de leden van Verfraaiing bij tentoonetellingsbe- zoek Breedvoerig werd er beraadslaagd over de quae^tie van het uitgeven van eea reclameplaat. Het bestuur meende, dat een derge lijke plaat te kostbaar zou blijken, wal door sommigen bestreden werd. Geopperd werd het denkbeeld, om een plaat te doen drukken, waarop elk jaar den bloeitijd der bloembollen zou kunnen worden aangegeven. Daaraan was behoefte, ook in het buitenland, meende men. Geopperd werd het denkbeeld, om door advertenties op de randen der plaat de kosten te verminderen, ook om reclame te maken door het uit geven van sluitzegels. Het bestuur zal deze aangelegen- hei J nog eens overwegen. De heer J. C. Peereboom zeide, als directeur van de Naaml. Venn. Lou- rotis Coster, op een desbetreffende opmerking, toe, dat de programma's voor de orgelbespelingen in de Groote Kerk in grooter getal zullen worden beschikbaar gesteld. De heer Peereboom vestigde mede de aandacht van het bestuur op eeni ge prentbriefkaarten „Haarlem bij nacht" geheeten waarop Fidelio reeds in „Haarlem's Dagblad" heeft gewezen De heer Peeréboom vond de verspreiding van deze briefkaarten niet in 't belang var. onze stad. Be heer Van Rossum had over deze zaak reeds het een en ander in een der Haarlemsche bladen gelezen. De heer Peereboom misschien ook wel, merkte de voorzitter op (gelach). Het bestuur zal van deze zaak werk maken Ten slotte werd er nog op aange drongen, dat het bestuur zal trachten openstelling van de „Sohapenduinen" te verkrijgen voor de leden der ver eeniging. VERZEKERING TEGEN WERK LOOSHEID. Verschenen is het verslag van het bestuur van het gemeentelijk fonds tot bevordering van de verzekering tegen geldelijke gevolgen van werk loosheid. Met groote zorg is dit verslag be werkt en wij vinden daarin ook on zerzijds aanleiding eenigszins uitvoe rige mededeelingen over de zaak te doen. Zooals onze lezers zich zullen herinneren, waren er zes vereenigin- gen. bij wie men zich als lid kon doen inschrijven, n.l. de timinerliedenvereeniging D.E.V.; de afd. Haarlem van den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond de afd Haarlem van den Alg. Ned. Typografenbond de Alg. Haarl. Vereeniging tot be strijding van werkloosheid de Vereen, tot verzek. tegen werk- loosh. van het Haarl. Arb. Secreta riaat de Alg. Vereen, tot verzekering te gen werkloosheid. Elf uitkeeringen werden gedaan. Het grootste aantal personen was 388 in de 3de week, het kleinste 129 in de elfde. Het grootste aantal timmerlie den in één week, aan wie werd uitge keerd, was 64, schilders 61, metse laars 59, stucadoors 75, metaalbewer kers 20. Bij de overige beroepen waren de getallen belangrijk kleiner. Uit een staat, bevattende een op gave der uvtgekeerden in vergelijking rrmt het ledental der vereeniging blijkt o. a., dat van de 104 typografen niemand werkloos is geweest, in ook maar één van de elf weken. Het aantal kinderen, bij de uitkeer- ring betrokken, bedroeg hoogstens 624, in de derde week, en minstens 202 in de elfde week het hoogste bedrag dat uitgekeerd werd, 1611.55 In de 4de week, het laagste 298 in de elfde week. De eerste ultkeering was op 19 De cember, de laatste op 26 Februari. Bij de eerste vijf uitkeeringen werd voor een gehuwde 5, voor een onge huwde boven 21 jaar 2.50 beschik baar gesteld bij de overige uitkee ringen waren deze cijfers ƒ3 en 1.50. De totale verantwoording der gel den vermeldt 3486.13, die 1 Decem ber als saldo in kas was, gekweekte rente 6.29, bijzondere bijslag van de gemeente 3400, en nieuwe bijdragen f 3225.50, totaal 10.117.92. Uitgekeerd is 9665.05, voor uit- keering op 5 en 12 December door vereeniginigen, gerestitueerd door de Commissie 288, onkosten 38.69, en uitgekeerd door het lenigingscomité van den vorigen winter 126.18, maakt hetzelfde bedrag. Van 't Kantongerecht DOOR EEN LUIK GEVALLEN. Op zekeren avond wandelde ee naaistertje met een naaimachine on der haar arm In de Gierstraat, 't Ar me kind had een heele vracht 1 Ze dacht„ik zal op het trottoir langs de huizen loopen, daar is 't veiliger." En zoo gedacht zoo gedaan I Daar was echter voor een biikste- gerswinkel een kelderluik, dat niet voldoende gesloten was. 't Naaister tje liep daarover, en tuimelde mei machine en al in den kelder, waar door haar japon beschadigd en haar knie bezeerd werd. Nu stond de winkelier terecht, om dat hij zijn luik niet voldoende geslo ten had. De man zei, dat hij 't goed gesloten had, zoodat de straatjongens de slui ting vermoedelijk verbroken hebben. De ambtenaar van het O. M. eisch- te tegen den winkelier 10 gulden boe te of 3 dagen hechtenis. Dit ongelukje moge een waarschu wing zijn voor de eigenaars van lui ken, om vooral voor goede sluiting zorg te dragen. DOORVOER VAN VLEESCH. Een slager uit Schoten droeg zijn knecht op een partijtje versch vleesch van 1U k.g. naar Heemstede te bren- Daarvoor wa8 een vergunning van bet Openbaar biachthuis in Haar lem noodig, omdat ongekeurd vleesch niet doorgevoerd mag worden. De slager had aan zijn knecht ge zegd, eerst een doorvoerbiljet te ha len, maar de knecht had dit ver zuimd. Toen de jongen door een opzichter van het Slachthuis werd aangehou den, heeft hij zich tegen een onder zoek verzet. Deswege heeft deze jon gen onlangs terecht gestaan. De ambtenaar van het O. M. achtte den baas voor dit doorvoeren aan sprakelijk en eischte 10 gulden boete of 5 dagen hechtenis. P r ij s u i tdeel 1 n g. Hedenmorgen had in de openbare scholen de prijsuitdeeling plaats. Zooals gewoonlijk werd na een korte toespraak tot de scheidende leerlin gen door een lid der schoolcommissie GASLEVERING AAN VELSEN, Naar wij vernemen is door de direc tie van onze Lichtfabrieken een plan ontworpen en ingediend tot gasleve ring aan de gemeente Velsen, tot den prijs van 5 cts. per kub. M. Daarvoor zouden dan twee gashouders worden opgericht: een te Santpoort en een tusschen Velsen en IJmuiden: deze en d<e hoofdhuis, die naar de houders voert, zouden vanwege de Haarlem sche lichtfabrieken worden aangelegd, terwijl de gemeente Velsen de buizen leiding enz. voor hare rekening zou nemen. Daardoor zou het gas aan de gemeente Velsen op 6.6 cent netto ko men tie staan. Hoewel zooals men weet in Velsen tot oprichting van een eigen gasfa briek is besloten, zal dit denkbeeld door den Velsenschen Raad ze ker wel ernstig worden overwogen, vóórdat verdere maatregelen tot ei gen gasvoorziening genomen worden.- Militaire Zaken. Op 27 Maart e. k. zullen de mili ciens -an het 10e regiment infanterie alhier, behoorende tot de le ploeg van het blijvend gedeelte, in het ge not van groot verlof wórden gesteld. De miliciens, behoorende tot de 2e ploeg, moeten op 26 Maart a e. bij het korps terugkeeren. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Door de politie is proces-veo-baal een prijs overhandigd en een getuig-1 opgemaakt tegen C. K., wonende te schrift, onderteekend door voorzitter Amsterdam, wegens overtreding der en secretarie der commissie uiige-lotorijwel. Dobbeisteenen enz. zijn in reikt. De prijzen en getuigschriften «- worden overeenkomstig de wet uit de' gemeentekas bekostigd. Leerplicht. De gecombineerde vergadering van de Commissies A, B. en C. tot wering van schoolverzuim heeft belangrijke aangelegenheden behandeld. Onder anderen werd de wensche lijkheid uitgesproken van: 3nel!er berechting der overtreding; geen uitgifte van arbeidskaarten aan schoolgaande kinderen; wettelijke verplichting der opge roepen ouders om voor de commissie te verschijnen; sneller oproeping van de ouders, na het geconstateerde schoolverzuim, om zich bij de commissie te verantwoor den. Wanneer de meening zal zijn inge wonnen van de eenige leden, die - hinderd waren de vergadering bij te wonen, zal door een comité van uit voering een algemeene beweging on der de oommissies tot wering van schoolverzuim worden voorbereid, jm bij de regeering op wijziging van de wet op den leerplicht in bovenge- noemden zin, aan te dringen. ELECTRISCHE SPOOR TE OVERVEEN. Het navolgende adres is aan den Raad verzonden Aan den Raad der gemeente Haar lem geeft het bestuur der H. H. V. met verschuldigden eerbied te kennen dat het uwen Raad verzoekt zoo spoe dig mogelijk te bewerken, dat oene tram verbinding met Overveen langs den Zijlweg tot stand komt. Hoewel het aan het bestuur bekend is, dat het de gemeente Haarlem door het verleenen eener voorlooplge con cessie aan de H. IJ. S. M. tegenover deze maatschappij moreele verplich tingen heeft, meent het toch, dat er geen overwegend bezwaar zijn kan, om deze lijn uit die concessie te lich ten en hiervoor concessie te geven aan de E. N. E. T. die, wat het Over. veensche gedeelte der lijn betreft reeds 11 Maart 1909 van de gemeente Bloemendaal concessie verkreeg. Het bestuur meent, dal eene verbin ding met Overveen door de E. N. E. T. de Haarlemsche belangen het meeste zal dienen, omdat deze maat schappij het spoedigst de verbinding tot stand zal brengen en daarmede voor een belangrijk deel een einde gemaakt zal zijn aan het groote na deel, dat de Haarlemsche nering doenden lijden, wanneer het Over- veensche publiek van den spoorweg gebruik maakt en haar Inkoopen te Amsterdam doet Bovendien zal een spoedige totstand koming der verbinding zeker in groo te mate bevorderen de verhuring van de talrijke tegenwoordig onbewoond zijnde huizen aan den Zijlweg onder genomen. De op 22 Maart j.l. voorloopig vast gestelde kiezerslijst bevat 1054 namen; het vorige Jaar waren 1045 namen daarop geplaatst. AERDENHOUT. Het vervoeren van meststoffen. Werd er in de laatste jaren weinig aandacht geschonken aan het vervoe ren van meststoffen van en naar Zandvoort, thans komt de politie hierin flink tusschenheide, daar door de uitbreiding van den Aerdenhout, dezo plaats een dorp op zich zeiven gaai vormen, en de bewoners van Zondvoort en aangrenzende plaat sen, vroeger er zich niet om behoef de te bekommeren, wanneer van een wagentje mest eene hoeveelheid op den openbaren weg terecht kwam. Thans is de politie verplicht hierte gen krachtdadig op te treden, wat ten gevolge heeft gehad, dat Dins dagmorgen wederom proces-verbaal is opgemaakt legen een voerman uit Zandvoort, wegens het zoodanig ver voeren vau meststoffen, dat een groot gedeelte daarvan op den openbaren weg terecht kwain. SCHOTEN. Wie zal d© gelukkige zijn? Zeker mogen wij als een bijzonder heid vermelden, dat de toeloop van sollicitanten voor de betrekking van concierge aan de O. L. school alhier buitengewoon groot ie. Met één post bestelling kwamen niet minder dan 75 sollicitatiebrieven voor deze be trekking In. Geeai aangename thuiskomst. Onze corr. schrijft: Een bejaard echtpaar uit een onzer strateoi, leefde al Langen tijd niet in de goede harmonie. De man, lui van aard, graag niets (Joen, de vrouw daarentegen, zeer oppassend, voor zag door bij anderen te gaan werken, in haar noodigste onderhoud. Doch gistermiddag was bij moeder de maat vol, zij nam in overleg met hare kinderen, toen papa weg was, een kort besluit en bedankte er voor nog langer zoo voort te leven, pakte hi wat het hare was, en nam daar mee haar intrek bij een gehuwde doch ter, die moeder gaarne in huis nam. Een gedeelte huisraad en kleediDg werd in de woning voor manlief ach tergelaten. Dat zal hij zeker niet heb ben verwacht. „Hij moet nu maar zien," zegt ze, „hoe hij er komt, ik heb er genoeg van." SLOTEN. Als bestuurslid-poldermeester van den Overbraker-Binnenpolder Is geko zen de heer F. W. Schröder te Am sterdam.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1