NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA Stadsnieuws Uit de Kec'ntszaai Uit de Omstreken Binnenland Xöo Jaargang. No 7899 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon* en feestdagen. VRIJDAG 26 MA ABT 1909 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN PBR DRIB MAANDEN! Voor Haarlem l l 120 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente),1.30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 X de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Loorens Coster. Directeur J. C. PEERE800HL ADVERTENTIÊNi Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1—elke regel meer ƒ0. IC Reclames 30 Cent per regel Bq Abonnement aanzienlijk rabat Advertenti&) van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing/ 50 Cts. voor 3 plaatslngén k contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. (etercommunaai Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buiteuspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van srl'^rtentiSn en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem la dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN., EERSTE BLAD. ZATERDAG 27 MAART. Soc. Vereeniging: Weldadighedds- toncert Joh, Steenman, 8 uur. De Kroon: Bioscoopvoorstelling. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ter kennis, dat t 2e suppletoire kohier voor de plaatse lijke directe belasting naar het inko men dezer gemeente, d>enst 1908, ter invordering van de daarop voorko mende aanslagen op heden aan den Gemeente-Ontvanger is ter hond ge steld, en dat ieder verplicht is, zijnen aanslag op de door hen volgens art. 28 der verordening op de heffing van deze belasting gestelde termijnen, te .volt'oen, alsmede dat afschrift van kohier gedurende vijf maanden, -#ugaa.ude heden, voor een ieder ter p...ouselijke secretarie (4e afdeeling) ter lezing is nedergelegd. Stucadoorsquaestie. Men meldt ons het navolgende Naar aanleiding van het schrijven, ons toegezonden door de Haarlem- eChe Stucadoorspatroons, den 23sten Maart j.l., is op onze gisteren gehou den algemeene vergadering besloten, het volgend antwoord hierop den pa troons toe te zenden. Aan de afdeeling Haarlem van den Nedr-rlaridsclien Stucadoors Patroons- hond. Mijne Heeren 1 Op onze heden gebonden algemeene vergadering is de volgende motie aangenomen M ot ie: De algemeene vergadering van de afdeeling Haarlem van den Algemee- ïien Nederlandschen Stucadoorsbond, gehouden op 25 Maart 1909, in het febouw „Vooruitgang", Smedestraat 3, bijeen ter bespreking van de con cessie der patroons, welke in hun ach rij ven van 23 Maart is opgeno men, van oordeel, dat die concessie on voldoende is dat de voorwaarden, waarop in Den Haag de arbeid is hervat, ook hier door de patroons kunnen worden in gewilligd, daar 't in principe ook door hen wensohelijk is geacht om te komen tot een collectief contract in de toekomst, besluit op de nu toegestane voorwaarden niet den arbeid te hervatten bij pa troons, welke I'd zijn van den Ned. Stucadoorspatroonsbond. Het spreekt vanzelf, dat wij ten allen tijde nog bereid zijn om te spre ken over de oplossing, zooals die in Den Haag heeft plaats gehad. 25 Maart 1909. Namens de afdeeling Haarlem van den Algemeenen Nederlandschen Slu- «adoorsbond, Achtend F. J. WEMPE, Secretaris. MISHANDELING VAN EEN AGENT. 't Gebeurt wel eens, dat men in den omtrek der Schoolstegen zeer nadruk kelijk meeningsverschil heeft. Dat was ook den 15den Februari het geval in de Noorderschoolsteeg. En toen er een politieagent bij kwam, werd de scheidsrechter niet alleen niet met vreugde begroet, maai' werd door een hunner met een scherp voorwerp ge slagen, waardoor de politieman aan het hoofd gewond werd. De dader was niet verschenen; maar komen moet hij in 't Justitie- huis, ten minste, als de rechters het met den ambtenaar van het O. M. eens zijn, die des beklaagden vollen kerfstok aan de heeren liet zien en deswege 6 weken gevangenis edschte. SLACHTEN ZONDER VERGUN NING. Gerrit wist wel, dat je niet mocht slachten zonder vergunning. Maar hij had ruzie gekregen met den slager bij wien hij altijd slachtte. En omdat hij toch ging verhuizen en dan meteen een slachtplaats kreeg, waarvoor hij wel vergunning zou hebben, het stuk speelt te Schoten slachtte hij maar zoolang thuis, zonder vergun ning. Dat ging niet aan, meende de sub stituut-officier van Justitie en vroeg een poene van f 15, of anders 3. dagen Gevangenisstraf. Haarlemscli Muziekkorps. HET PUBLIEK TEGENOVER DE MODERNE MUZIEK. De heer Kriens, die er den slag van heeft in een muziekprogramma ge- wenselite afwisseling te brengen, had Donderdagavond in het Brongebouw, Duitschers, Franschen en Italianen bijeengebracht, 't Begon met Mozarts typische March"e Turque, daar op volgde de ouverture Prome theus en het maestoso en adagio uit dat ballet, j e u x d'enfants van Biaet en een fantasie op Puccini's vermaarde opera Madame But terfly. Na de pauze dB ouverture Mignon, die het korps voor de eerste maal speelde en waarhij, evenals in de bal letmuziek, de piano de harp verving, en fantasie uit Puccini's Bohème, daarna een lied uit der taplere S o 1 d at van Strauss en ten slotte een fantasie op Offenbachs operette L a princesse de Trébizonde. Afwisseling genoeg. Het was een goede gedachte van den heer Kriens, om de muziek van Puccini weer eens te laten hooren, nu de twee opera's pas, zij liet dan ook gebrekkig, door een reizende Italiaansche troep zijn opgevoerd. Zelf dweept hij met deze moderne muziek, maar of wel al de toehoorders er het genot van hebben gehad, dat hij meende, hun er mee te geven, zouden we willen betwijfelen. De opmerking van een hunmer, muzi kaal man en liefhebber van muziek: ,,lk vind die muziek van Puccimd wat verward," zou waarschijnlijk door de meesten zijn beaamd. Het is dezelfde verzuchting, die we van openhartige menschen op de Bach concerten kunnen hooren over de muziek van Richard Strauss: „er loopt geen roode draad door, ik kan ze nitót volgen." Niet ieder heeft den moed, daarvoor urt te komen. Uit het feit, dat de orkestdirigenten telkens en telkens weer deze moderne muziek op hun programma's brengen, blijkt dat zij, die dan toch deskundigen zijn, dföze mooi vinden, welke overweging voor den leek een waarschuwing moet zijn, om met zijn tegenovergesteld oordeel voorzichtig te wezen. Toch ontstaat daardoor tusschen zaal en podium een misverstand, dat op den duur nadeelig zou kunnen werken op liet toch al noet te groote concertbe zoek (1) en daardoor vanzelf ook op de animo van het orkest. Het verschijnsel is volstrekt niet Nederlandsch alléén, maar zuiver in ternationaal. Daarvan is de spot in Duitse he humoristische bladen, met de opvoering von Strauss nieuwste opera Elektra een bewijs. Juist dezer dagen troffen wij over deze zf zeer juiste opmerkingen aan in een brochure van Paul G i 1 s o n, waar aan wij het volgende antleenem: ,,Ik mag dus in alle waarschijn lijkheid bewerendat van de honderd menschen er negen en ne gentig zijn, die slechts de overheer- schende melodische lijn hooren en dat voor hen de polyphonic (veel- felamk) geheel verloren gaat. Dat zegt genoeg, waarom het groote pu bliek gesloten blijft voor een aantal werken... en het legt uit, hoe het komt dat het meeste deel der nieu were gewrochten, berustende op een ingewikkelde en verfijnde techniek, hoegenaamd geen bijval inoogsten. Vergeefs zoeken de aanhoorders naar de enkele melodische lijn; zij vinden haar soms, doch raken haar weer dadelijk kwijt; alles wordt een warboel, ze begrijpen niets meer en ze vragen zich met angst af, wat toch de toondichter met al die door eengevlochten verwikkelingen heeft willen beduiden... tenzij dat zij het werk voor minderwaardig schelden, omdat ze 't niet begrijpen." Tot zoover Paul Gilson, die hier mee, meemen wij, den spijker wel op den kop slaat. Misschien zouden de hoorders van Donderdagavond de op merking uit zich zelf hebben kunnen maken, wanneer op hetzelfde pro gramma bijvoorbeeld Cavalleria Rusticana van Mascagni ware opgenomen geworden. Dat is ook Ita liaansche muziek en niet eens zooveel ouder, dan la Bohème, maar ze verschilt daarvan toch zeer wezenlijk, (1) Dat van de Bach concerten uitge zonderd RED. in zooverre, dat de melodische lijn in Mascagmi's werk zonder de minste moeite te vatten en te volgen is. Gilson stelt alleen het feit, geeft voor de moeilijkheid geen oplossing. Toch behoort, meenen wij, daartoe een poging te worden gedaan in het belang van uitvoerenden en toehoo renden beiden. De eersten kunnen niet vergen, dat de laatsten op den duur zullen komen luisteren naar muziek, die hun niet bevalt, de laat sten mogen niet eischen, dat de eer- stem moderne muziek voortaan geheel van hunne programma's zullen schrappen. Konden de leeken worden opgevoerd tot de muzikale ontwikke ling van de orkesldirecteuren, dan zou het geval op zijn best zijn opge lost. Nu daaraan niet valt te denken, wegens verschil van muzikale be gaafdheid, zoowel als wegens gehrek aan tijd en gelegenheid, moet een ander middel worden te baat geno men, dat wel niet afdoende zal blijken te wezen, maai- een deel van de kloof toch dempen zal. Wij bedoelen de gedrukte toelich ting bij de moderne muziek, zooals 't bestuur van Bach die al sinds eeni- gen tijd heeft ingevoerd. In betrekke lijk weinig woorden hier en daar ver duidelijkt door enkele noten, kan de gang van het muziekstuk worden ver klaard, het overnemen van het thema aangewezen, de variatie aangeduid, kortom de geheelie bouw van de com positie uiteengezet. Wij geven toe, dat daarmee de in spanning voor den toehoorder, die luisteren en zijn tekst volgen moet, zeer wordt vergroot, maar 't is een arbeid, die de moeite loont en den wrevel zal wegnemen, waarmee nu menigeen in de concertzaal tóen mo dern muziekwerk over zich heen laat gaan. De orkestdirecteur zal zich daar voor eenige moeite, de ondernemer wellicht eenige kosten moeten ge troosten, maar daardoor zullen zij zich, hopen wij, de eerste om artistie ke, de laatste om stoffelijke beweegre denen, niet laten afschrikken. Volkomen afgescheiden van de vraag, of mettertijd de moderne com ponisten niet zullen terugkeeren tot den minder ingewikkelden vorm, waai-in een Beethoven,Hay dn, Handel hunne onsterfelijke meesterwerken hebben geschreven. NEDERLAND EN ORANJE. Woensdagavond vergaderde de anti revolutionaire kieavereeniging „Ne derland en Oranje". Medegedeeld werd, dat van den heer Jhr. Mr. Frank K. van Lennep Le Amsterdam nog geen mededeeling ontvangen is, of deze de aangeboden candidatuur voor de Tweede Kamer aamnee in t. Het program van actie, ontworpen door het centraal comité van a.-r. lüesvereenigingeii werd uitvoerig beu sproken. Door eenige leden was een voorstel ingediend om te besluiten le. aan de deputatenvergadering te adviseeren liet punt aangaande de verplichte verzekering te plaatsen en als punt 1 op het program van actie, en 2e. bij voornoemde vergadering er op aan te dringen, dat alle punten van Patrimoixiums-verkiezingspro- gram in het program van actie der a.-r. partij worde opgenomen. Over- deze voorstellen en later nog over een amendement, om achter punt 1 toe te voegen „zijnde een zaak, waarnaar onder het volk veel verlan gen- is", werd langdurig gediscus sieerd. De vooratellen werden verworpen liet eerste met 19 tegen 12 en het twee de met 22 tegen 8 stemmen. Het voorgestelde program van ac tie werd daarop aangenomen. Een voorstel om in 't reglement op te nemen, dat de leden geen mededee- lingen aan de pers mogen doen dan met toestemming van het -bestuur, werd aangenomen. Tot afgevaardigden naar de depu tatenvergadering werden gekozen de heeren Gravestedn en Bruch. Militair® Zaken. In verband met de omstandigheid, dat de miliciens ter volledige oefe ning ingelijfd in twee ploegen onder de wapenen worden geroepen, zal ook gedurende de zomermaanden de op leiding tot verkrijging van een hoo- geren rang plaats hebben. De opleiding zal voor adsprranten van liet 10e regiment infanterie te Haarlem worden gehouden en aan vangen op 1 April e. k. Verlof Drankwet Door J. van Leeuwen is aan B. en W. gevraagd om verlof (ingevolge art 34 dier wet), tot het verkoopen van alocholhoudéndon drank ande ren dan sterken drank voor gebruik tea- plaatse van verkoop in de bene denzaal van het perceel aan het Groot Heiligland no. 9. Esperanto. Door de deelnemers aan den Espe- ranto-cursus van het Nederlandsch j Onderwijzers Genootschap is een Es- peronto-club opgericht KNAPENVEREENIGING „OB ADJA". Gisterenavond herdacht deze ver eeniging haar 26-jarig bestaan. 's Levens praktijk heeft vaak ge toond, hoe vereen'gingen, na een ze ker hoogtepunt te hebben bereikt, langzamerhand aan het aftakelen gaan en somsgeheel verdwijnen. Niet alzoo met „Obadja". Integen deel. 't Voorbijgegane jaar getuigt weer van meer bloei in velerlei op zichten. Er was dus reden tot feest vieren alzoo. De groote zaal van het Jongelings- gabouw was versierd. Er was feest Dat bleek uit de kwistige plantenver- siering voor en op het podium, de gezellig gedekte tafels, waarop straks van het „goede des aardbodems" zou staan, daarvan gaven blijk de vroo- lijke gezichten der knapen, op Paaschbest uitgedost, sommigen met witte pakjes en blauwe sjerpen, het korps van den heer Borends. Kortom, een feestelijke aanblik. Da bijeenkomst werd door den heer J. Broekmeijer met een hartelijk wel komstwoord geopend, waarbij hij tevens den arbeid van de vereeaiiginig iu het afgeioopen jaar herdacht Se cretaris en penningmeester brachten gunstige verslagen uit. Hierna voerden nog eenige afge vaardigden 't woord, wenschen bren gend van zusterverenigingen, waar mee het officieel© gedeelte een einde nam. Een welgevuld programma bood het verdere gedeelte van den avond een aangename afwisseling, in aller lei vorm, voordrachten, geestig en ernstig, samenspraken, pantomimes, mooi orgelspel en vooral niet te ver geten de uitvoeringen der gymnas ten. De mannetjes van den heer Ba- rends doen hun leider alle eer aan. Flink wordt gewerktze maken goe ds vorderingen. De kleinste van het korps weerde zich dapper en deed voor de grooien niet onder. De gymnastiek ie en blijft altijd een aantrekkelijk deel van het programma. De „tijd van gaan" was dan ook te gauw aangebroken, er bleef nog veel te doen over. De keer Kühlemayer richtte nog een slotwoord tot de feestvierenden, een woord van afscheid tot hen, die de vereeniging gingen verlaten, ook tot den heer H. Visser, die zijn tijd van heengaan gekomen achtte. Met leedwezen ziet de vereeniging hern vertrekken. De heer Broekmeyer kracht dank aan allen, die tot het welslagen vaai dit feest hadden medegewerkt. Het goed geslaagde leest werd door den heer Kühlemayer met dankzegging gesloten, 'i Was een aangename avond. UITSPRAKEN ARBEIDSGE SCHILLEN. Heden deed de kantonrechter alhier uitspraak in de geschillen het Ar beidscontract betreffende. In de eerste zaak werd twee weken loon als schadeloosstelling toegewe zen ingevolge art. 1607 B.W. (oud), aangezien de vordering voortsproot uit een geschil vóór de inwerkingtre ding van de tegenwoordige bepalin gen. In de beide andere gevallen werd 1 week loon als schadeloosstelling toe gewezen op grond van art. 1639 i B.W. Het gevolg van de nieuwe bepalin gen is, dat wanneer men voor onbe paalde© tijd wordt gehuurd en bij de week wordt uitbetaald, men bij on middellijke wegzending, zonder wetti ge of dringende redenen, slechts één week loon als schadeloosstelling kan eischen, terwijl zulks vroeger twee weken was, daar het plaatselijk ge bruik dan in aanmerking moest wor den genomen. Derhalve geeft het arbeidscontract in dit opzicht voor den arbeider geen verbetering, maar verslechtering. Wedstrijd. Naar wij vernemen zal het ge mengd koor „Polyhymnia", dir. de heer Wott. Grootendorst, deelnemen aan den zangwedstrijd te Zaandam, welk© gehouden zal worden in Juni a. s. De vereeniging zal uitkomen in de 2e afdeeling. V. P. N. In de gisteravond gehouden verga dering van de V. P. N. (Vereendging tot bevordering der Pluimveehouderij en tamme konijnenteelt in Nederland) onderafdeeling Haarlem tón omstreken is herbenoemd tot voorzitter, de heer K. Brok te Velseroord en gekozen tot secretaris de heer J. v. d. Lijn, Dritó- huizerweg te Santpoort, in plaats van den heer H. B. Beaufort, Emmastraat 5 te Haarlem, welke laatste tot be stuurslid gekozen is in plaats van den htóer A. P. v. d. Linden, Heemstede. Lastige bestelling. Heel wat moeite kostte de bezor ging van een telegram, verzonden uit Haarlem en gericht aan den lieer C. te Roermond; luidende: „Zend on middellijk de schapen af." De inhoud van het telegram was wel i6 waar een kleine aanduiding, maai' er wa ren zóóveel naamgenooten van den geadresseerden C. Rationeel ging de post te werk en de telegrambesteller fietste alle C's van om en in de stad af, te beginnen met de schapenhan delaren, dan de veefokkers, ten slotte de slagers, doch zonder het gewensch- te resultaat. Ontmoedigd door zoo'n nutteloos s tra afrennen besloot de be steller ten slotte, volledigheidshalve, nog eens bij den kunstschilder C. aan te kloppen 't minste vermoeden heb bende, dat deze jeugdige artist, daar boven op z'n atelier, een kudde bla tend vee had te grazen. Tableau De kudde schapen betrof een schilde rij van den heer C. aan een kunst vriend te Haarlem verkocht. OVERVEEN. De gemeente-opzichter de lieer De Jong, reed gisterennamiddog met zijn rijwiel in de Brouwersvaart alhier met een nat pak en den schrik kwam hij vrij. HEEMSTEDE. Gasfabriek. Door B. en W. zijn uitrioodigingen verzonden tot bezichtiging van de gasfabriek In den middag van 2 April. Men schrijft ons Dezer dagen vergaderde alhier de onlange opgerichte hond tot bescher ming van den trekhond. De vergade ring had een aangenaam verloop, dat verhoogd werd door het verloten van een compleet hondentuig, dat door het hoofdbestuur beschikbaar was gesteld. De gelukkige winner was de heer J. Leuven. De heer Van der Kleij, inspecteur, was tegenwoordig en gaf .role goede wenken tan beste. HAARLEMMERL1EDE.. Is bestuurslid (poldermeester)van den Vijfhuizerpolder ie gekozen de beer J, Schoorl te Haarlemmermeer. BENNEBROEK, Het is dtón gemeen te-veldwachter 'I'. Bosch gelukt, den vermoedelijken da der van de ergerlijke mishandeling van den hond van Castien alhier, waarvan wij eenige dagen geleden melding maakten, op te sporen. Het is zekere v. d. V. vroeger alhier, nu te Haarlem. Tegen hem ls proces-ver baal opgemaakt. BEVERWIJK, Bij de Donderdag gehouden aanbe steding voor het bouwen van een ge meenteschool voor lager en m. u. L onderwijs werden door de volgende firma's ingeschreven met het achter hun naam gemeld bedrag H. Schiphorst en J. Philips te Haar lem, 29.916. F. B. Schram, W. a. Z, en Duin, 30.823. Gebra. Apeldoorn, Egmond Binnen 80.900. Comeüssen en Kreuger, Haarlem f 31.252. J. Henneuian, Heemskerk, 31.279. J. F. M. v, Pinxter, Beverwijk, f 31.460. R. S. Schram, idem, 31.545. M. Klein en T. de Winter, Assen' delft, f 31.640. M. N. v. Aken, Haarlem 32.455. P. v. Duren, idem, 33.200. P. Bubbelt Szn., Alkmaar, 33.600. H. Aardema, Velsen, 33.795. G. P. J. Beccari, Haarlem, f 34.860. P. Rinks, Santpoort, 34.875. Gebrs. v. d. Pelt, Den Helder, 35.716. G. Kaper, Amsterdam, f 36.400. C. Rol, Uitgeest, 36.900. HAARLEMMERMEER. Aan het bestuur van den Haarlom- mermeerpolder zal door de afdeeling Nieuw-Vennep van Patrimonium, zoo moacliik in samenwerk Injr met andere afdeelingen van liet Verbond in deze omgeving, een adres meteen memorie van toelichting worden ge richt, ten einde te verkrijgen, dat bij de aan te besteden grondwerken, in de bestekkan eene bepaling wordt op genomen, aangaande- een minimum loon en een maximum arbeidstijd. HALFWEG. De bouw van het postkantoor is aani gevangen; vermoedelijk zal het 1 Ja nuari 1910 In gebruik worden geno men. ZANDVOORT. In ©ene vergadering dei* feestcom missie alhier is besloten, onder nade re goedkeuring ter gelegenheid van de te verwachten nationale heugelij ke gebeurtenis, een fakkeloptocht en een volksuitvoering te geven. Op de vastgestelde kiezerslijst ko men voor 560 kiezers voor de 2de Ka mer en Prov. Staten en 506 voor den Gemeenteraad. Het aantaJ nieuwe kiezers bedraagt 69 tón dat der ge- schrapten "40. Door Gedeputeerde Staten zijn de jaarwedden van den burgemeester, den secretaris en den ontvanger resp. verhoogd tot f 1200, f 1200 en 500. Zaterdag nam. 2 uur zal in school A gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting door Dr. C. A* Gerke. Voor het doctoraal tóxameE in de theologie aan de rijksuniversiteit te Utrecht, is geslaagd de heer G .H. v- Senden, wonende alhier. HOFBERICHTEN. Z K H. de Prins nam deel aaft het gastmaal te zijner eere door den Duifschen gezant, den heer Von Mul ler, gegeven. DE BLIJDE VERWACHTING. Aan zuster De Haan, tot lieden werkzaam aan de rijksklinieken, on der prof. Kouwer en zuster Van Per- sijn, is (naar de Tel. meldt), de ror- eerende opdracht gedaan, H. M. de Koningin bij de te verwachten blijde gebeurtenis te verplegen. TWEEDE KAMER. Men seint ons uit Den Haag: Bij de voortzetting van het debat over de wijziging van de wet op het Middelbaar Onderwijs, werd het ont werp verdedigd door den heer Bos* Het werd be simden door den heer Verheijj die middelbare sectescholen duchtte. Ook de heer de Beaufort verzette zich tegen het ontwerp, dat een groote uit breiding zou geven aan het middel baar onderwijs ten nadeele van het gehalte daarvan. De heer Ketelaar maakte zijn stem afhankelijk van .de waarborgen. Pleister op de wond. Door Burgemeester en Wethouders van Rotterdam is bepaald, dat er geen bezwaar tegen is, de onderwij zeressen, d'e wegens het aangaan van een huwelijk zijn ontslagen, aan te stellen als tijdelijke leerkrachten. S. D. A. P. EN S. D. P. Uit Amsterdam meldt men aan de N. R. Ct Het Volk bevat het bel icht, dat nir< Mendels voor het lidmaatschap der nieuwe soc.-dem. partij bedankt heeft en dat hij ook te kennen heeft gege ven, geen nieuwe candidatuur voor de Provinciale Staten van Utrecht te zullen aanvaarden. Voorts zal de afdeeling Utrecht der nieuwe partij waarschijnlijk worden opgeheven, omdat de nieuwe leden der afdeeling zich niet kunnen ver- eenigen met de wijze, waarop het be middelingsvoorstel van liet in tem ar tionaal bureau behandeld is, en met het verloop van het jongste congres der- nieuwe partij. Ook te Amsterdam hebben reeds verscheidene leden van de nieuws partij bedankt. De afdeeling Amsterdam III dei' S„ D. A. P. heeft tegen Maandagavond een vergadering belegd, waarin mr. Troelstra over de beide partijen zal spreken. W. DE MEVIER. Te Arnhem is in 72-jarigcn ouden- dom overleden de heer Willem de Meyier. De overledene was v#oeger modern

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1