Verkooping van inboedel Openbare Verkooping Neemt U Onze Lachhoek PREDIKBEURTEN Advertentiën Bericht van Inzet. Openbare Verkooping en Nieuwe Houtwaren, ,dagsmiddags eon raste post mo. pe- plaaLst worden om vernieling van DE BEPLANTING VAN HET KON1NGINNEDUIN, die 500 kosten zal, te voorkomen. De heer KOOLHOVEN meende, dat men het verzoek wel kon toestaan, als de vergunning dadelijk sou kun nen worden ingetrokken, als men last er van ondervond. Even wei, de Raad hield 't, als ge meld, met B. en W. Aigewezen werd een verzoek van de erven G. F. G. Houtgraaf inzake den aanleg EENER PARALLEL-STRAAT MET DE KLEVERLAAN. Op een deel deze? gronden ligt bou w-verbod in verband me; he; uit breidingsplan, o. a. voor dat gedeelte, dat later straat wordt. De erven Houtgraaf wilden nu 12 M. van de straat kosteloos aan de gemeente af staan, op voorwaarde, dat deze zou zorgen voor bestraling. B. en W., ec de Raad met hen, achtten aanleg dier straat nog niet noodig. De heer TIDEMAN was thans ook voor afwijzing van het verzoek. Ten behoeve van de ex-ven mej. M. E. Erkeiens werd een rooilijn vast gesteld voor oenige bouwgronden aan den Bioemendaalachen weg. Na een zeer langdurige vergade ring met gesloten deuren, door den heer TIDEMAN aangevraagd, naar aanleiding van HET ADRES TOT DE KONINGIN TE RICHTEN inzake de achoolgeld- verhooging enz. op de H. B. S. te Haarlem, werd besloten dit adres te verzenden, zooais het in de vergade ring van de burgemeesters der om liggende gemeenten is vastgesteld en dat reeds in „Haarlem's Dagblad" is meegedeeld. Mede werd besloten ingevolge een ingekomen verzoek van de afd. Over- veenBloemendaal van de Alg. Ver- eeniging voor Bloembollencultuur, aan die afdeeling een crediet toe te staan van 500 voor EEN COLLECTIEVE INZENDING dier afdeeling op de groote tentoon stelling van Bloembollencultuur in 1910 te Haarlem te houden. HEEMSTEDE. Jaarwedde. Bij Kon. besluit van 2 Maart 1909, no. 26 is goedgekeurd dat de jaarwed den van de wethouders wordt be paald op 150 voor elk. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. Slechte spijsvertering is meestentijds het gevolg van verstop ping, Het middel, dat, ter voorkoming van dit euvel, gaarne door H.H. Medici wordt voorgeschreven is „Califig". Dit uitstekend laxeermiddel smaakt aan genaam, werkt zacht en toch seke.*, regelt de spijsvertering en voorkom: daardoor menige ziekte. „Califig", het welk uit sap van zoete Californische Vijgen en extract van verschillende planten van bekende heilzame werking bereid wordt, is zoowel voor kinderen ais voor volwassenen geschikt. Verkrijg baar in Apotheken. Prijs L.26 per flacon. •vendie edoch wae ook lrifL.Ci.oa H. O. niet gesteld. Eindelijk deelde de Minister mede, dat een ontwerp werd voorbereid tot betere ButeidAeering van het M. U. L. O. De hew Ter Laan trok toen »ijn motie in. Da «Jgameene beraadslaging k go al aten. Dinsdag 11 uur voortzetting. Dr. Kuyper is op zijn verzoek ale lid der C. V. V. voor het voorstel- Lohman vervangen door den heer De Waal MalefijL Op een vraag van den heer Rood- huyzen heef; Minister Heemskerk ge antwoord, da leeraren bij opgeheven normaallessen wachtgeld of pensioen zullen krijgen. Van betrouwbare zijde wordt aan de Tel. medegedeeld, dat de Tweede Kamer, na op Vrijdag 2 April in de afdeelingan te lijm hite?itgekomen, met vacantia zal gaan tot de week na Pa6chen. Na dit reces zai zij vervol gens wederom vergaderen tot ver moedelijk 21 Mei, om reeds dan met het oog op de algemeen» verkiezingen uiteen te gaan. VERKIEZINGEN TWEEDE KAMER. De Vrijzinnig-Democratische Kies- vereen1 ging te Zaandam heeft mr. H. J. C. van Tienen candidaat gesteld voor de Kamers. MIDDENSTANDS TENTOONSTELLING. Het bestuur van des; Middenstands bond vergaderde te Amsterdam. In deze vergadering constateerde de voorzitter met voldoening, dat de tentoonstellingsplannen van den Bond alo-m met belangstelling zijn ontvan gen, en dat. van verscirllende zijden krachtdadige medewerking en steun wordt ondervonden. Reeds zijn be langrijke inzendingen toegezegd, zoo dat reeds thans kan worden gecon stateerd, dat de tentoonstelling een waar succes voor de middenstands organisatie zal blijken te zijn 1 Het verheugde den voorzitter in het bijzonder, in deaa vergadering mede deel in$i te kunnen doen dat van de Koningin, oe Koningin-Moeder en Prins Hendrik toezeggingen voor me. dailies ontvangen zijn. Met erkentelijkheid werd ton slotte nog gememoreerd de medewerking, welke door de afdeeling Handel van het Ministerie van Landbouw, Nijver- lieid en Handel bij voortduring wordt verleend, en die door het bestuur bij zonder wordt op prijs dagelijks eer likeurglaasje Dr. HOMMEL's HsMioget onmiddellijk voor den hoofd maaltijd! Uw eetlust wordt flin ker, uw zenuwstelsel versterkt de loomheid verdwijnt en heel spoedig zult gij U lichamelijk prettig gevoelen. Men verlauge echter uitdrukkelijk het echte „Dr. HOMMEL's" Haernatogeu en weigere namaaksels! Binnenland TWEEDE KAMER. Bij de beantwoording der algemee ne beraadslaging over het ontwerp tot wijziging der wet op het M. O. zeide de Minister van BLnnenl. Za ken, dat het doel dezer voordracht geen andere was, dan om aan het bijz. M. O. een bescheiden steun te geven en de oprichting mogelijk te rnaken van bijz. H. B. S. voor dege nen, die met de middeJb. overheids- scholen niet tevreden waren, wijl het onderwijs daar in botsing kwam mei den Bijbel. Ongetwijfeld kon men op de bij zondere H. B S anderer gevoelens eerbiedigen en iedereen toelaten, ge lijk bijv. op de gereformeerde gymna sia ook geschiedde, doch men kon geen. dwang uitoefenen voor het op nemen vuu niiKieieu van anders den kenden. Deze wet zou bovendien aan alle aanvragen om oprichting van bijz. H. li. S. bevorderen, wamt vol doening aan aile aanvragen oil op richting van Rijks H. B. S. (er waren 27 aanvragen) ging eenvoudig met. Veel beter ging liet om bijz. H. B. S. te subsidieeren. De Mi uister merkte hier tus- eclien haakjes op, dat hei nergens verboden was subsidie te verlecuen aan gemeentelijke 11. B. S. en ineiii je&-H. B. S. Dit ontwerp zou voorts kunnen lei den tot pensionneering van leeraren dor bijz. 11. B. S. en gymnasia. Do .Minister had den indruk, dat het rapport der ineenschakelingscoinmis. 6ic nog dit jaar konieD zou. Daarop wilde de Minister echter niet wach ten, want een groote onderwijs-her vorming zcu slechts slukgewijze zijn tot stand te brengen. Deze wet was een eerste stap tegen het exclusi visme ten aanzien van het bijz. on derwijs. Den eisch van goedkeuring van het leerplan kon de Minister niet toege- DE S. D. A. P. EN DE S. D P. We deelden reeds mede, dat de nieuwe partij (de S. D. P de volgen de candidate!, -oor de Kamerverkie zingen gestelo. heefv.In district Am sterdam III dr. Gorter, in Am sterdam IX den heer D. J. Wijnkoop. De candidaten komen dus respec tievelijk tegenover mr. Troelstra en den heer W. H. Vliegen te staan, die door de S. D. A. P. gesteld zijn. Aan mr. Mendels die reeds voor heo lidmaatschap der S. D. P. be dankte wordt het plan toegeschre ven zach uii de politiek terug te trek ken en zich te Utrecht aan de advo catuur te willen wijden. DIESVIERING TE DELFT. Men schrijft uit Delft aan 't Hbid. Onze studenten hebben lieden hun jaarlijksche demonstratie van satire en spotternij weder gedaan, daarme de den 61en geboortedag van het Delftsch Studentencorps op luidrach- tige en vermakelijke wijze in het openbaar gevierd. Door aanplakking in onbegrensd ruime mate van kleurige papieren was de uur gerij reeds dagen van te voren in kennis gesteld van de komst van vreemde gasten en gistermiddag te 1 uur verzamelden die allen zich op de Markt. Het panopticum van dr. Frèderik van Eeden, waarin als reclamenummer „De kleine Johan- nis", was in gezelschap van het Théii- t.re parisien, waarin de hoofdrollen vervuld werden door Wagner, Mo zart, Shakespeare en andere oelebri- teiten. Wilbur en Orvilie Wright ste gen in de Pepersteeg omhoog, auen- de „in een zucht., een vlucht door- de lucht" een groep Eugelseho parle- mentsbestormsters deden heel aardig en vriendelijk tegen Edward en Fai- lieres, die vanwege de entente cordia le op weg waren naar Parijs, aan de Scheveningsche Pier geland waren en „het niet van zich konden zetten Delft eens te bezoeken. Castro, aan boord van zijn oorlogs bodem, de sleepboot Marguerithe, ontbrak natuurlijk niet en a- deze dwaasheid en nog meer was door de jongelui behoorlijk in scène gezet en werd den volke vertoond. Aan rumoe. rlge muziek ontbrak het ook thans niet en aan bekijks evenmin. EEN LEELIJKE VERGISSING. Een paar dagen, die wel nooit ve>. gelen zullen worden, heeft een geaci. te familie te Amsterdam achter dei; mg aLdus schrijft de Res.bode. Enkele maanden geleden was d< oudste zoon naar Indië vertrokken H ij hoopte daar carrière te maken als journalist en had zich aan eer der Indische dagbladen verbonden Men wist, ook uit zijn brieven, nkv beter, of hij verkeerde in blekenden welstand, toen enkele dagen gelede een der directeuren van het blad, ti. de lijk hier te lande vertoevend, eer telegram van zijn mede-directeui ontving, mektend, da.t de nieuwe me bewerker overleden was, doen da. reeds in zijn vervanging was vooi. zien. Dat was. met een door de hoe ren onderling opgestelde code geseind en slechts een enkel woord wa8 daar voor voldoende geweest. De ontvanger v;ui het telegram kweet zich van zijn zware taak om de familie de droeve tijding mode to doelen en men kan zich voorstellen, hoe diep do rouw was over dit zware verlies van een veel belovenden zoon, dio vol hoop in do toekomst zich in don echt had begeven alvorens naar Indië te vertrokken. Natuurlijk was een dea- eerste vra- gen naar de oorzaak, doch he; tele gram zwoeg daarover. De ontvanger 5 van hoi telegram verkia&xvif: rfch ech ter bereid nadere bijzonderheden per telegram to vragen en aldus ge schiedde. Maar toen kreeg hij een antwoord, dat absoluut geen betrek king had op het plotselinge sterfge val weshalve hij nogmaals eednde. En wat bleek toen? Da/, er eev verkeerd code-woord was genomen. Het was een verschil van één enkele letter, doch ln haast had de afzender zich vermoedelijk verschreven, en Ln plaats van aan zijn compagnon te seinen, dat de nieuwe redacteur naar een ander blad was overgegaan, en dat in de daardoor ontstan* vacature al was voorzien, kabekk hij hem diens dood. Men kan begrijpen, dat de geadres seerde thans met het laatst ontvan gen telegram zich heel wat sneller naar de familie van den dood-ge- waande begaf en daar door de blijde tijding de diepe droefheid in uitbun dige vreugde deed omkeeren. op het hoofd, waarna zij bau. zijn portefeuille met geld afnamen en op de vlucht gingen. Op het geroep van „houd den dieft" werden de beide mannen wéldra door een twintigtal personen achtervolgd en na heel veel moeite werd een van hen. die in het bezit van het gestolen geld was, gearresteerd. Zijn mede plichtig» wordt than8 door de politie gezocht. De gearresteerde verklaarde George Reid te heeten en in 1882 te San Francisco geboren te zijn. Land en Tuinbouw Sport en Wedstrijden EEN ENGELSCHE TRAINER IN BELGIë. Naar men mededeelt, bestaan er plannen om, van wege de U. S. B. S. A. het volgend seizoen een Engel- sohen voetbaltrainer te engageeren. Dit geschiedt natuurlijk naar aan leiding van het échec, dat de Belgen Zondag j.l. weer tegen Nederland hebben geleden. „La Vie Sportive" gaat hevig te keer tegen de U. S. B. S. A.die zeg', het blad zoo wei nig voor de verhooginr van het voet- balpeil heeft gedaan. De N. V. B. wordt hierbij als voorbeeld gesteld. Het Belgische sportblad staat ver baasd, dat de Hollanders de laatste jaren steeds winnen, terwijl vroeger toch de Belgen in de meerderheid bleven, en concludeert hieruit, dat de overwinning van Zondag ji. een kra nig stukje van Chadwick is. „La Vie Sportive" vergeet echter, dat vroeger eerst Celerilas, daarna een van Kas seit elftal steeds klop kreeg, en dat toen eerst een nationaal elftal naar Antwerpen werd gezonden, dat, be houdens één enkele maal, tot nu toe steeds de overwinning behaalde. Intusschon kunnen de ontmoetin gen xNederiand—België er volgende jaren, nu aan beide zijden een trai ner wordt geëngageerd, er slechts be langrijker door worden. (Tel.) Kerk en School CHR. GEREFORMEERDE KERK. Beroepen te Amsterdam ds. F. Leng keek, te Enschedé. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Bevorderd tot arts de heer W. F. Theunissen, geboren te 's-Gravenhage geslaagd voor het eerste gedeelte de heeren F. H. Lee- rink en A. Heus. Leiden. Geslaagd voor het arts-éxa- men, eerste deel, de heer H. Ph. van Schouwen. Bevorderd tot arts de heer C. P. L. Helfrich. Doet, Rechtsw.H. R. A. Laman Trip en H. van Romburgh. Groningen. Voor het theoretisch ge neeskundig examen geslaagd de heer A. Maas. Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, op stellingen de heer Lodewijk Hendrik Nicolaas Bosch van Rosenthal, geboren te Dor drecht Utrecht Prop. Theol. A. K. Straatsma en Ph. J. Vreugdenhil. Rechtszaken ."RUWE ZEDEN. In de zitting der Rechtbank te Hee renveen verschenen in één zaak niet minder dan 8 beklaagden, jongelin gen uit Wanneperveen. Dezen had den in den nacht van 4 Januari wetende, dat de rijksveldwachter niet thuis was aan verschillende inwo ners bezoeken gebracht, en wijl de zen te bed lagen, de glasruiten ver nield, hekken uitgetrokken. Ze noe men dat daar „Nieuwjaarwenschen". Bij A. Beute werd het huis formeel gebombardeerd, de voordeur werd met een mes gekorven, zoodat ze geen deur meer geioek. Het O. M. elschte straffen van j. jaar en 8 maanden tot 11/2 jaar. Gemengd Nieuws BRANDSTICHTER UIT EERZUCHT. De 18-jarige beambte van de wijd- bofa&mde Standard Oil Company, .Villiam Reddy, neeft al een zeer idgenaardigen weg ingeslagen, om de opmerkzaamheid zijner superieuren op zich te vestigen. De knaap liep rond met de bran dende begeerte, eens een boogen post --- oekleeden bij de reusachtige pe- croleumtrust, en hij meende de gunst zijner superieuren niet beter te kun nen winnen dan door branden te blusschen, die hij zelf had aangeslo pen. in den loop van twee jaren was dit .9 maal gebeurd ju de fabriek dei trust, waar Reddy geplaatst was. Steeds was hij de «etste, die bij hoi i>i ussülmigs werk behulpzaam was. Bij deze branden ging éen menschen- ■even verloren, terwijl 12 personen tware verwondingen opliepen, en de standard Oil Company leed een scha de van 288.0UU dollar. Thans werd Reddy gesnapt, toen hij rnaieuw brand wilde stichten, ont maskerd en gevangen genomen. Op zijn 16e jaar was hij zijn misda dig bedrijf begonnen, om zijn eer zucht te bevredigen. En op zijn 18e jaar zullen zich de deuren van het tuchthuis achter hem sluiten. STRAATROOF T£ BRUSSEL. Donderdag werd midden ln Brussel een bediende van een svissel-agent, die een som van 40,000 francs, welke hij van de Nationale Bank had ge haald, in een portefeuille bij zich droeg, door twee mannen aange rand. Een dw mannen gaf hem een geduchten slat lcpbi een gummistok BLMESTINGSPROEVEN OP KLEI GROND. (Slot). Ook bij suikerbieten werden het vorige jaar in de provincie Zuid-Hol- land proeven met kali genomen. En de uitkomsten daarvan zijn niet minder doeltreffend en belangrijk dan die, bij aardappelen verkregen. Ongetwijfeld zullen ze menigeen ver rassen, evenals ze dat de proefne mers zullen hebben gedaan. Men ga een3 aandachtig na I. Te Lexmond bij D. van Kelum, zon d grond Alle meststoffen werkten wel, doch alleen patent-kali zoodanig, dat er een góed geldelijk voordeel over- hlee' Enkel super phosphaat gaf eene win«c van slechts f 0.78 super en Chili gaven te zamen zelfs verlies 1 33.81 super en zvv. ammoniak evenzoo f 7.74 super, Chili en patent-kali (285 K.G.) zetten het ver lies om in een winst van f 27.36. Met den kali-mest werd derhalve eens meerwaarde verkregen van 61.17. II Te Lexmond bij B. Ipenburg, zavel erond Hier werden met super de onkos ten niet goedgemaakt f 19.65; met super en Chili nog minder f 23.80; de toevoeging van patent-kali (300 kilo) gaf een kleine winstf 2.70. Alzoo 23.80 plus f 2.70 is f 26.50 meeropbrengst door de kali-bemes ting De verslaggever zegt„De toe voeging van patent-kali lieeft. even als op het vorige proefveld, weder de opbrengst sterk vergroot, zoodat ook deze grond kali-behoeftig schijnt te zijn." III. Te Groote Lirdt. bij W. Ste- houwer, op lichten kleigrond Het verslag luidt De meststoffen op dit proefveld hebben slecht ge werkt. alleen patent-kali heeft eenig geldelijk voordeel gegeven. Ook hier op vier van de vijf beilieste perceelen verlies, alleen niet op dat met kali. Superphosphaat gaf eene schade van 39.36 1/2, maar super plus pa tent-kali (2üü K.G.) eene winst van f 2.27, eene vermeerdering dus van 41.63 1/2. IV Het laatste veld bij W. Snoey Az., te Rockanje, op zavelgrond, zag er beter uit. Alle bemeste perceelen gaven voordeel. Eén perceel bleef on- bemest, de overige drie kregen alle meststoffen, maai- m verschillende giften, die op het tweede anderhalf mad!, op het derde twee maal zoo sterk waren als op het eerste bemeste veld. Naar de bemesting nam ook de winst toe, respectievelijk 80 pet., 144 pet. en 167 pet. ln geldswaarde uit- gedrukt 41, 114 en 178 ruim. i De bemesting was op het eerste i veld 650 super, 217 patent-kali en 216 Chiliop het tweede veld, zoo we zeiden, anderhalf maai, en op het dorde veld twee maal zoo sterk. De grens was hier waarschijnlijk niet bereikt. Het zou dan ook de moeite wel beloond hebben, eens na te gaan, tot hoe hoog de bemesting met voordeel kan opgevoerd worden. Lezer, zijn deze uitkomsten niet merkwaardig, niet leerrijk'? Is de oude theorie „kleigrond heeft kali gei oeg, deze voedingsstof behoeft men dus niet aan te brengen", niet aan bedenking onderhevig gewor den Het blijkt alweer ook zeer oude theorieën moeten soms worden herzien. Daarom Zweer niet bij theorie, die feil baar wezen kan, Maar acht u zonder haar ook nooit een praktisch man I 't Is niet genoeg in 't boek der we tenschap te lezen, Maar evenmin een simpel practicus te wezen. Toets steeds de theorie aan wat praktijk u leert, Maar onderzoek ook wel wat der praktijk mankeert. C. B. Mevrouw A. En kan u '4 nogai goed met uw buren vinden Mevrouw B. O, uitstekend I Het zijn allerliefste menschen. Laatst, toen ik hen vertelde, dat we er over dachten te verhuizen, boden ze ons vergoeding van de verhuiskosten aan. Minister (tot burgemeester eener kleine stad). Hoeveel inwoners heeft uw stad Burgemeester (verlegen). Ja, Excellentie, dat weet ik niet, maar ik zal ze dadelijk even gaan tellen. Ma, ma 1 Kom u eens tusschen- beiden, telkens als ik Leondetje met de kleerborstel op het hoofd sla schreeuwt ze als een bezetene l Het is enorm, professor, hoe de looreelspeelster Ada zdoh zelf tot zoo'n enorme hoogte in de tooneel- kunst heeft opgewerkt. Ja, die vrouw is een echte „self made man" 1 Politieman. Ik heb den man ge zien, dien men op jou aanwijzing ge- vrrestoerd heeft en waarop vijfhon derd gulden aa-nbrenggeld is gesteld maar het hoofdgebrek van dan in breker, dien we zoeken, heeft hn niöt hij ziet heelemaal niet scheel, en mist ook geen enkelen vinger van de linkerhand 1 Aanbrenger. Ja, ik geef toe, dat hij niet heelemaal aan het Signale ment voldoet trekt u dan maar een paar honderd gulden van de pre mie af. De treén houdt stil. De conducteur loopt langs de coupé's. Mijnheeren I Zooeven is de kop- pelverbindjng tusschen twee waggons verbroken. Wil niet een van de hee ren even zijn bretels leenen om de waaens weer te kunZMav aanhaken i ZONDAG 28 MAART. NED. GEREF. KERK. Kollekte voor het Godsdiwnetander- dijs in alle beurten, behalve in die Ba- kenesserkerk en Namiddagbeurt. GROOTE KERK. Voorm. 10 uur, Ds. Veen. Bevestiging van nieuwe leden en Doopsbediening. Nam. 2 ure, Ds. Van Paassen. Doopsbediening. 's Avonds 6 ure, Ds. Weener, Bevestiging van nieuwe leden en Doopsbediening. VRIJDAG 2 APRIL. Avonds 8 ure, Ds. Montijn, Voorbereiding. NIEUWE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. Knottenbelt. (Vrijie beurt). JANSKERK. Voorm. 10 uur, Ds. Barbas. Bevestiging van nieuwe leden en Doopsbediening. BAKENESSER-KERK. (Voor de Kinderen). Voorm. 10 ure, Ds. Van Paassen. Kollekte voor de Verwarming. EG1.ISE WALLONNE. 9 1/4 heures, Ecole du Dimanche. Volksbelang (Jansweg 40.). 10 1/2 heures, Mr. Martin Duponk GEREFORMEERDE KErTr. (Ged. Oude Gracht). Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. 'm Avonds 5 1/2 ure, Ds. Mulder. EBEN-HAëZER-KERK. (Klein Heiligland). Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 5J ure, Ds. Tibben. CHR. GEREF. GEMEENTE. (Zuiderstraat). Voorm. 10 ure. Godsdienstoefening. '8 Avonds 5J ure, Godsdienstoefe ning. NOORDERKERK (Ridderstraat). Voorm. 10 uur, Ds. W. Ringnalda. 's Avonds 6 uur, Dezelfde. LUTHERSCHE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. van Bakel. Bevestiging van nieuwe leden en Voorbereiding. Nam. 1 ure, Zondagsschool. (Nassau- laan). KERK DER VEREEN. DOOPS GEZINDEN. Voorm 10 ure, Ds. Plantenga. Doopsbediening. 's Avonds 7 ure, Ds. Hylkema. Doopsbediening. i REMONSTR AN 1 SCH- GEREFORMEERDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Reijnders, Rem. pred. te Rotterdam. Repetitie van het Zangkoor precies 11 7ï2 ure in de Kerk. 'j Middags 1 ure, Zondagsschool in 1 de Kerk. KERK DER BROEDERGEMEENTE. Geen dienst. VEREEN, v VRIJZ. HERVORMDEN Lokaal.' „Weten en Werken". (Gedempte Oude Gracht). Voorm. 10 ure, Dr M. Niemeijer, Sneek. BAPTISTE GEMEENTE. (Lokaal- Stoofsteeg 6). Voorm. ure, Prediking. De heer K. Kuipers, reizend predik.r. Namiddags 12 ure, Zondagsschool, 's Avonds 6 ure, de heer Kuipers. Maandagavond 78 ure, Meisjes Vereeniging. Dinsdagavond 8 ure, Bidstond. Woensdagavond 89 ure, Jongelings- Vereeniging. EVANGELISATIE „der Goddelijke Genezing". Drappen terstraat 11 zwart Voorm. 7 uur, Bidstond. Voorm. 10 uur, Opwekking- en ver sterkingssamenkomst. Nam. SJ uur, Kinderbijeenkomst. Donderdagavond 8 uur, Speciale Krankenverg. EVANGELISATIEGEBOUW. Jacobijnestraat 26. Voorm. 10 uur, de heer H. J. Bosch, Nam. 12 1/2 uur, Zondagsschool. '8 Avonds 6 uur, de heer H. J. Bosch. Maandagavond 6 uur, Meisjeskrana. Maandagavond 8 uur, Jongedoch- Lerskrans. Donderdagavond 8 uur, de heer H. J Bosch. De perceelen te Heemstede, ingeze* op 22 MAART 1909, staan in bod als; No. 1. Het Koffiehuis „Café Gen trum" aan de Raadhuisstraat b/d. IJzeren Brug, op f 6000. No. 2. HET WINKELHUIS en TWEE WOONHUIZEN met Schuur en hel ERFPACHTSRECHT van den grond tot uit. Fehr. 1920, aan de Raadhuis straat nos. 18, 20 en 22, op f 2900. De AFSLAG is bepaald op MAAN DAG 29 MAART 1909, 's avonds 7 1/2 uur in „De Nieuwe Dorstige Kuil" te Heemstede. Op Woensdag 31 Maart 1909 voorm. 10 uur, zal ten Sterfhuize van den Heer J. PIJST aai; de Raadhuis straat no. 103 te Heemstede, publiek worden verkocht: Eendge INBOEDEL, voorts een GRAMOPHOON, twee BILJARTS met toebehooren, ELEC- TRISEERMACHINE, SCHOENMA KERS-NAAIMACHINE, 4 FIETSEN, vogelkooien en tuingereedschap. Daags vóór en op den Verkoopdag te bezichtigen. Mr. C. J. BOERLAGE, Notaris. te Haarlemmermeer ten verzoeke van den Heer SCHOCH te Sloten, door den Deurwaarder LOUIS A. GLASER, tegen gereede betaling op Donderdag 1 April 1909, 's voonuiddags 10£ uur, aan den Ringdijk nabij Halfweg, op het ter rein van den Heer MASTENBROEK van eene bij uitstek schoone en aan zienlijke partij AFBRAAK bestaande uit: Vloer exi Zoideraelen, Dampalen, Hekkepalen, Rasterwerk, Rich tere, Richels, zware en lichte Balken, Baddings, Kolders, Schot- werk, Schroten, Ribben, Kozijnen met ramen, Lambriseeringen, Eiken en Grenen Planken geschikt voor Land hekken, eene partij Grenen Werkhout, eene groote partij Brandhout en wat verder op voorschreven terrein ten. verkoop aanwezig zal zijn Afkomstig van particuliere gebou wen te Amsterdam. Alles vóór en op den koopdag ter voormelde plaatse te bezichtigen. BENNEBROEK. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. BEVERWIJK. Voorm. 10 ure, Ds. van Bemmei. Doopsbediening. DOOPSGEZINDE KER! Voorm. 10 ure, Da Van Calcar. EVANG. LUTH. GEMEENTE. Voorm. 10 ure, Ds. M. van Kleef. Bl.OEM ENDAAL. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. '8 Avonds G§ ure, Ds. v. Leeuwen. HEEMSTEDE. Voorm. 10 ure, Ds. de Hartog, HILLEGOM. Voorm. 10 ure, Ds. den Hertog, 's Avonds 6 ure, Ds. de Hartog, pred. te Heemstede. HOUTRIJK l£N POI AN RN. Voorm. 10 uur, Ds. B. Baljon, SANTPOORT. Voorm. 10 ure, Ds. Bax. EVANGELISATIE. Voorm. 10 ure, de heer Hofmeester, 's Avonds geen dienst. SPAARNDAM. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon, VELSEN. Voorm. 10 ure, Ds. de Sopper. Avonds 6J ure, Ds. de Sopper. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Voorm. 10 ure, Ds. Berkeibach van der Sprenkel. IJ MUIDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Creutzberg, Nam. 5 ure, Ds. Creutzberg. ZANDVOORT. Voorm. 10 ure, Ds. Posthumus Weljjes. Wegens Vertrek te BLOEMENDAAL, in het Duinlust park, vooi Villa Pension Duinlust o; Donderdag 8 April 1909, des morgens te 16 uur, ten overslaan van den te Bloemendaal gevestigden Notar.s J. H. WILDERVANCK DE BLéCOURT. A. OVERAKKER, Makelaar, zal pu bliek verkoopen contant een gedeel te van den Meubilairen Inboedel zich in gemelde villa bevindende ten verzoeke van den Heer J. W. P. LO- DEWIJKS en bestaande uit: weinig gebruikte en uitmuntend onderhou dende meubelen, mahoniehouten en andere kasten, kanapé en 6 stoelen, tafels, stoelen, waschtafels, nacht kastjes, ledikanten, bedden, matras sen, dekens, spreien, enz. Voorts: Spiegels, schilderijen, kleeden, kar petten, Linoleums, glas- en aarde werk, en al wat meer ten verkoop zal worden aangeboden. Bezichtiging Dinsdag en Woensdag 6 e? 7 April, telkens van 10 tot 3 uur voorm. op WOENSDAG 21 APRIL 1909, des namiddags 1 uur, in het Café „Kenne- merland" te Bloemendaal, ten over staan van den Notaris J. WILLEMS te Haarlem, van een VILLA met TUIN genaamd WELTEVREDEN gelegen in de Gemeente BLOEMEN DAAL, aan den Meerenbergscheuweg A No. 34, mei riant uitzicht over het schoonste gedeelte van Kennemerland en de duinen, bij het Kadaster bekend in Sectie A No. 5813 ter grootte van 4 Aren 21 Centiaren. Aanvaarding desverlangd einde April e.k. Te bezichtigen des Dinsdags en Vrijdags van 24 uur. De VeLlconditiën en iigendomsbewij- zen zuilen gedurende acht dagen vóór de Veiling ter lezing liggen ten kan tore van Notaris J. WILLEMS, Gier straat 14, te Haarlem en kopie der vellconditiën bij den Notaris W. H. VOSKUIL, Keizersgracht 634, te Am sterdam. Nadere informatiën voorts bij de Makelaars CH. J. LANDRE en C. WIEGAND Jr., te Amsterdam.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 10