RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD ten zwart krijgt van Hetzelfde laken een pak. Er blijven hem due nog twee zetten te doen over, te weten: 25-3 en 25 - 48. Deze twee varianten zoo war den die zetten genoemd zuilen wij niet verder uitwerken, maar wederom ter beoefening over laten, ten einde den amateur? een dieperen blik in de tinessea van het damspel te geven. Wij zouden hieraan nog vele meer of minder gecompliceerde stellingen kunnen toevoegen, daar er bij elke afwijking weder nieuwe geconstru eerd worden. Wij meenen evenwel, dat met het bovenstaande voldoendo op de gevaren ia gewezen, wanneer te spoedig tot kronen wordt overgegaan. Wel bevelen wij deze oefening bij dte amateurs bijzonder aan en geven hun den raad, om zooveel mogelijk gecom pliceerde valstrikken samen te stel len. Hoe meer men zich hiermede bezig houdt, hoe minder men gevaar loopt zich bij het practische spel in een valstrik te verwarren. Ten einde deze oefening te bevorde ren, laten wij nog vier aardige valle tjes volgen, waarin -drie dammen één dam kunnen vangen. Tracht zelf hiervan de ontleding te vinden, over 14 dagen zullen wij die publiceeren. Vonkje». Stand: wit drie dammen op 25, 30, 34, zwart dam op 26. 26, 27, 39, 25 tl it 14, 15, 32, M 25 ii m M 11» 26, 45, y, 48 Wit speelt ten wint. De Haarlemse he Damclub houdt h re bijeenkomsten iederen Maandag avond van 812 uur, in de bovenzaal van Café Suisse, Smedestraat 19 (in gang naast het café), Liefhebbers van het damspel zijn daar steeds welkom. Men heeft uitgemaakt dat er zich in 't Engelse he leger 44.000 geheelont houders be vindien. Den studenten te St. Petersburg is verboden lectuur la Sherlock Hol mes te lezen. Vegetarische leefwijze wordt aanbe volen als een uitstekend voorbehoed middel tegen zeeziekte. Dezer dagen is voor een Schotse he collie, een bekende prijswinner, 1500 pond sterling 18000) betaald. „Joon Buil'", de spotnaam dar. En- gelschen, is 't eerst gebruikt in een spotschrift, door Dr. Arbuthnot in 1712 geschreven. De nieuwe president van Cuba werd op één dag door 3000 werkloozen bezocht. Hei geluid van een bel draagt ver der onder water dan in de lucht. In Weenen is aan een jongen man door zijn oude tante een erfenis van 56 katten nagelaten. Sinds het uitbreken van den Rus- sisch-Japanschen oorlog is het leger van Japan met 200.000 man vergroot. In haar derde levensjaar leggen de kippen het best. In haar geheale Le ven leggen ze 300 500 eieren. De nieuwe Japansche banknoten zijn aan de eene zijde in 't Japansch, aan de andere in 't Engelsch gedrukt. Brazilië voorziet de halve wereld van koffie. In Indië levten bijna 26.000.000 we duwen. Een slak heeft 14 dagen noodig om een mijl voort te kruipen. Slechts één op de 10.000 personen sterft onder den invloed van chloro form. Gemiddeld is ieder mensch dagen van het jaar ziek. Het haar uit den staart van een paard is het sterkste bindgaren dat bestaat. Men heeft berekend dat een aard beving zich met een gemiddelde snel heid van 470 tot 530 voet per seconde voortbeweegt. Gedurende de laatste 10 jaar hebben zich 500.000 landverhuizers naar Ca nada begeven. De viool is in 1200 uitgevonden. Men heet 4 jaren noodig om een leeuw volkomen tam te maken. De loting is in 1798 door Napoleon I het eerst in Frankrijk ingevoerd. Op de Jungfrau in Zwitserland staat het hoogstgelegen restaurant 10.000 voet boven de oppervlakte der zee. De bom is in Holland m 1496 uitge vonden. 21000 arbeiders worden gebruikt voor de werken van het Panamaka naal. In de beschaafde staten van de we reld moet 60 der personen boven d* 10 jaar, werken om het brood te ver dienen. In Europa worden ongeveer 20.000 t ij dsch riften uitgegeven. Daarvan heeft Duitschland er 5500, waarvan 800 dagbladen; Engeland 3000, waar van 810 dagbladen. Van ieder millioen menschen op de wereld, zijn er ongeveer 64 blind. De oudste inwoners van Zweden waren de Finnen, de tegenwoordige bewoners van Finland Een Perzische wever heeft ongeveer 20 dagen noodig om een vierkanten voet van een tapijt te weven. Op 2/3 gedeelte van de aardopper vlakte valt nooit sneeuw. Er bestaan twee maal zooveel zeil- aIs stoomschepen. Er bestaan 270 werkende vulkanen op aarde, hoewel velen zeer klein zijn. Raadsels {Deze raadsels zijn alle inge zonden door jongens en meis jes, die „Voor onze Jeugd" lezen. De namen der kinde ren, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden in het vol gend nummer bekend ge maakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op &zx> leeftijd in verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1 (Ingezonden door Nanne Nauta). Mijn eerste en tweede is een dier. Mijn derde is in iedere stad. Mijn geheel is een plaatste In Ncord-Holland. 2. (Ingezonden door J. J. van Daa- len). Ik ben een insect. Voeg er in het midden één letter bij en ik ben een plaats in Nederland. 3. (Ingezonden door P. A. Zwart). Mijn eerste is een metaal. Mijn tweede is een deel van een koe. Mijn geheel is de naam van een vogeltje. 4. (Ingezonden door DLna van der Meij de Bie). Ik besta uit 9 letters. 4 2 1 9 is niet schoon. 7 8 5 6 is een getal. 1 2 6 is niet dik. 5. (Ingezonden door Johan Koch). Ik ben een jongensnaam. Zet er esn klinker achter en ik ben een meisjesnaam. 6. (Ingezonden door Marie Dolke made). Ik ben een plant van zes letters. 2 3 6 is een lichaamsdeel. 1 5 4 is een huishoudelijk artikel. 6 3 2 is een medicijn. 7. (Ingezonden door Jan en Izaak Bosk Mijn eerste deel gebruikt men voor het. smeren van werktuigen. Mijn tweede is een lekkernij, en mijn geheel wordt veel op Oudejaars avond gezien. 8. (Ingezonden door Frans van Egmond). Zet onder elkaar De naam van een stad in Gronin gen. Een eiland in de Zuiderzee. Een koonstad >n Nederland. Een oude stad In Friesland. Een dorpje in Friesland. Een eiland in ons land. Een stadje in Noord-Holland. Een stad in Gelderland. De beginletters vormen den naam van een rivier in het Zuiden van Eui opa. 9. (Ingezonden door Ruurtje Aarts). Mijn eerste is niet lang. Mijn tweede is ieder gaarne. Mijn geheel *s een plaats in België. 10. (Ingezonden door R. van Ven del oo). Ik ben pikzwart, Maar omgekeerd Ben 'k helder wit, En zeer begeerd. Wat is het 11. (Ingezonden door Giljam Lo kerse) T. T. t. t. T. T. t. t. Wat leest ge hieruit? 12. (Inge zonden door Bendrikus Elzinga). Van 1 2 3 5 4 wordt een kostelijk volksvoedsel bereid Een 5 6 7 is een vischje. En mijn geheel leeft ook in bet water Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de ▼orige week zijn 1. Levensverzekering. Ring, leek, zeven, slinger, vier. 2. Krulhaar. 3. Amsterdam. Ster, aas, Maas, maat. 4. Balkan. 5. Klokhuis, huisklok. 6. Burgerlijke Stand. rug, berg eiken, tand, les, dansen. 7. Goudvisch. 8. Elburtr. p O B t O c 8 t a 1 t O i k 10. Antwerpen. 11 Leek, keel. 12. Steenuil. Goede oplossingen ontvangen van Nelly van Hoften 10. Cato Bonke 12. Dina van der Meij de Bie 10. Marie Vrijdag 12. Sieuwke Heiner 11. Marie en Piet Smit 9. Joh. en Anna Faber 9. Elsje v. d. Nesse 8. Jan Handgraaf 11. Mida Handgraaf 11. A. en M. van Zutpheu 1L Jo Zuydland 11. Marie Twisterling 9. Nelly Erkelens 12. Willem Hooft 7. Hans Koopman 11. Belsie Ploeg 11. J. Zuydland 12. Corrie van Bilderbeek 12. Nanne Nauta 9. Willem en Trusje Bac 10. Giljam Lokerse 10 C. H. Erbrinlc 10. N en W. Willemsen 11« Lientje Boon 6. VV. M. Heyl 11. Betsy Nieuwenhoven 8. J en A. van Varik 11. Marie Gaaien 12. J. en P. Arink 10. Aaltje Huizinga 7. Gesina Brandt 9. Hendrik van t Wout 12. Hendrik Versteeg 10. Maartje Verdel 12 Dirkje Mollema 6. Jo en Frans van Egmond 12. G Kwantes 12. Antonia Senff 12. P. A. Zwart 6. R en J VV. van Vendeloo 12. Gerrit Dake 12. Ernst B. Molenaars 12. Jan en Izaak Bos 12. Pier Heidweiller 11. Fiancisca Bocage 12. Frans en Jan Geylvoet 9. Zus Duursma 10. Guurtje J. Bulters 11. Fritsje Vermeer 11. Ruurtje en Johanna Aarts 11. Joh. F. M. Aarts 11. M J. en J. Hart 7 Alida en Cornelia v. Dillewijn. 10. 12. (Ingezonden door Giljam Lo kerse.) Zeg, lezer, mij eeas vliegensgauw Wie zonder toorn, of wraakgedach- ten. En zonder smart of rouw Zijn eigen vader kan zien slachten Strikvragen. 1. (Ingezonden door G. en J. Arink). Ex was eens een dame, die op reis ging met haar hond. Daarom reisde zij 3de klasse. Er stapte een boer bij haar vn de coupé. De boer rookte. Toen ze' de dame „Als je niet ophoudt met rooken, gooi ik die pijp het raampje uit De boer hield niet op. Toen deed zij het. Toen zei de boer ,.AIs die hond niet ophoudt met blaffen, gooi ik hem ook het raampje uit 1" En d« hond hield niet op. Toen deed hij het. Maar zij waren dicht bij een volgend station en toen het por tier openging, kwam de hond er al aan'oopen. En wat denk jullie dat hij in zijn bek had? 2. (Ingezonden door Karei en Jo hanna van der Heijde). VV aarom reizen zooveel menschec altijd derde klasse 3. (Ingezonden door P. A. Zwart). Wanneer bloeien de kersen 4. (Ingezonden door P. A. Zwart). Welke worsten kan men niet eten 5. (Ingezonden door Rem Bosman). Wat. is dt sterkste drank 6 (Ingezonden door Johan Koch). Wat is de helft van 8 7. (Ingezonden door W. en N. Wil lemsen) 123456789 10. Tel nu eens achteruit. S. (Ingezonden door Jan en IzaSk Bos) Waarom houdt de haan zijn oogen dicht, als hij kraait 9. Hoe heef. men koffie, die drie dagen geleden gezet is 10. Waar groe't de beste wijn 11. In welke richting vliegen de meeste votrela Begraven plaaoen. Oplossingen. 1. Epe. 2. Pet te, Epe. 3. Deventer. 4. Groenlo. 5. Steen wijk. b Ft sen. i. V.edde, Fde. 8. Maart. Aar, Rijn 9. Mei. Haas. 10 Lijster. 11. Arend. 12. Eeuw. BEGRAVEN PLAATSEN. Goed<- oplossingen ontvangen van Cato B. 12. Dina van der Meij de Bie 12. Sieuwke Hijner 12. Marie en Piet Smit 12. Joh. en Anne Faber 12. Elsje v. d. Nesse 11. Jan Handgraaf 12. Mida Handgraaf 12. A. en M. van Zutphen 11. Jo Zuydland 11. Marie Twisterling 11. VYLJlem Hooft 12. Hans Koopman 11. B^tsie Ploeg 12. J Zuydland 11. Corrie van I5ildp.rbeek 12. Nanne Nauta 12. Willem en Trusje Bac 12. Giljam Lokerse 11. Cornel's Emmer 12 Albeidina Emmer 11. C. H Erbrink 11. N en VV. Willemsen 10. Lientje Boon 11. W. M. Heyl 10. Betsy Nieuwenhoven 11, J. en A. van Varik 11. J en P. Arink 11. Aaltje Huizinga 12. Gesina Brandt 11 Hendrik van 't Wout 11. Hendrik Versteeg 9. Maantje Verdel 11. Fokke Mollema 11. Dirkje Mollema 11. Jo en Frans van Egmoind 10. Antonia Senft 12. P. A. Zwart 11. R en J. VV. van Vendeloo 12. Gerrit Dake 12. Ernst B. Molenaars 11. Jan en Izaak Bos 12. Pier Heidweiller 11. Karei van der Heyde 12. Franc'sca Bocage 12. Frans en Jan Geylvoet 10. Zus Duursma 12. Guurtje J. Bulters 11. M. J. en J. Hart 10. J en A. van Varik 9 (van den vori- gen keer). Alida en Cornelia v. Dillewijn 11. Extra Wedstrijd. Dit is een versjes- of opstellen wedstrijd. Hei eerste onderwerp Is „Een prettige wedstrijd''. Het tweede onderwerp is „Het gebroken kopje". Het derde onderwerp is „Wat ons vogeltje dacht of zag". DRIE BOEKEN IN PRACHTBAND worden uitgeloofd voor het beste, of aardigste VERSJE, VERHAALTJE, of OPSTEL over één der bovenge noemde onderwerpen Maar denkt er allemaal aan I Alle inze-ndingen moeten duide- lij'k voorzien zijn van naam, leeftijd en adres van den inzender. II. Bij iedere inzending moet ver meld zij r-of het werk MET of ZON DER hulp gemaakt is. III. SLOPDIG of ONDUIDELIJK WERK wordt onmiddellijk ter zijde gelegd. IV. Alle inzendingen moeten aan mijn adres Wagenweg 88. bezorgd zijn vóór, of op 14 April 1909. V. DE BLAADJES PAPIER mogen maar aan één kant beschreven zijn. Gaat nu allemaal maar weer pret tig aan den gang Wedstrijdinzendingen. Nog ingekomen na de vorige opga ve inzendingen van: Hendrik Duyns, Heairiëtte van Beijnen, Dirk Schollen. WEDSTRIJD. Er is voor dezen wedstrijd Hink esn netjes gewerkt. Het spijt mij daarom, dat ik ver scheidene jongens en meisjes, die werkelijk goed gewerkt hebben, zal moeten teleur stellen, maar dat kon nu eenmaal niet anders, want dan zou ik wel drie keer zooveel prijzen moeten geven. Van die 42 hizenaers en inzendsters uit de 1ste aiaeeling is de beste: NICOLA PERK, oud 11 jaar, die een TOOVERLANTAARN of EEN PAAR SCHAATSEN ^rdiend beeft. De 2e prijs is voor WILLEM ROZENBEEK oud 11 jaar, en bestaat uit EEN STOOMMACHINE of EEN DRLKPERSJE. De twee premies, n.l. twee boeken in prachtband, zijn toegekend aan: NELLY VAN ,DEK MEIJ, oud 11 jaar. en aan PIETER BRINKMAN, oud 10 jaar. Verder verdienen een eervolle ver melding: Hendrik van 't Wout, Thomas van Beem, Wilhelm M. Heijl, en Nanne Nauta. Het werk van. Anthonie Jansen, Popkje Numan, Nelly Erkeleus, Wendeluia Boon, Betsie Ploeg, Jo Leier, Guurtje Bulters, Trijntje Blansert, Jan van Vendeloo, Roelof van Vendeloo, en Piér Heidweiller, was zeer goed. In de 2de afdeeling hebben 4? icv gens en meisjes meegedaan. Hier is de 1ste prijs n.l.: EEN KLOKJE of EEN PAAR SCHAATSEN «oegehend aan CORRY BOEKMAN, oud 14 jaar. En de 2e prijs, n.l.: EEN VOETBAL of EEN SCHRIJFPORTEFEUILLE aan CORNELIS JOHANNES LANDMAN, oud 13 jaar. De twee boeken in prachtband zijn verdiend door: PIETER CORNELIS WALLAART, oud 13 jaar. en WILLEM BRANDES. oud 12 jaar. Een eervolle vermelding verdienen hier. Johan de Zwart, Dirk Scnolten, Zus Duurs ma- Hendrik Smits, en George H. Proper. Zeer goed was het werk van: Elisabeth Slager, Hugo Reerink van Cheribon, Antonia Senft, Jacob P. Mok, Ruurtje en Joh. Aarts, Giljam Lokerse, Anna Blansert, Coba Blansert, Jo König, Jan Souverein, Francisca Bocage, J. H. P. Tuytel, Cato G. Bakker, Jan Bos, en Marinus C. v. d. Bosch. De prijs- of premiewinners- en win ster» mogen de prijzen Woensdagmid dag tusschen 12 en 1 uur, Wagenweg 88, komen halen, mits zij mij vóór Dinsdagmorgen bericht hebben wat zij kiezen. Hebben zij een andere wensch, dan mogen zij dat er bij schrijven, misschien kan daarmee dan wel rekening gehouden worden. Een Weldoe er. (Vrij naverteld door DINA VAN DEN BERG). Buiten de stad Weenen werd, heel lang geleden, oen groot feest gevierd. Ouden en jongen spoedden zich daar heen, en iedereen was opgewekt en vroolijk. Het weer werkte ook mee, want de zon scheen zoo heerhjk, dat men wei opgewekt moest zijn. Onder d.e menigte bevond zich een oude, al- geleefde grijsaard. Met treurigeu blik keek hij rondom zich, en lianen weldeu op in zijne oogen, als hij er aan nacht, boe hij in twee dagen geen cent bad verdiend. Hij speelde viool voor den kost. Te vergeefs trachtte hij ook nu weer met zijn gekras de aandacht te trekken, maar hij was te oud om te spelen en niemand keek naar hem om. Allen waren vervuld van liet feest, dat hun wachtte. Hij dacht aan vroeger! Toen bad hij betere tijden gekend, de arme man! O, wat voelde hij zich ongelukkig! Hij bleef zoo een poos in gepeins verzonken, totdat hij op den schouder geklopt werd. Hij keek op, en nu zag hij een vrendel ijken heer voor zich staan. Deze vroeg: ,Wat stemt u zoo treurig?" ,Ach, mijnheer, sedert twee dagen heb ik geen cent verdiend en als het zoo voortgaat, weet ik niet, hoe het met me moet gaan," zeide hij. Geef mij uw viool eens," sprak de vreemde. Hij stemde de oude viool en spoedig kwamen er wonderschoons tonem te voorschijn. De oude man keek verbaasd op, maar de heer ging oort met spelen en scheen alles om zich heen te vergeten. Spoedig stond er een dichten kring an toehoorders om hem heen. Toen gaf de heer hem een wenk, dat hij met zijn hoed moest rondgaan. De ou de man deed het, terwijl de vreemde ling steeds voortspeelde, werden er vele handen uitgestoken en menig geldstuk viel in den hoed van den ou den man, ja, de hoed werd zelfs twee maal geledigd. Toen de vreemdeling eindelijk op hield met spelen, wilde de oude man hetp danken, maar zijn dank werd niet afgewacht, want reeds was de vreemde onder de menigte verdwe nen. De oude man begreep, dat het groot kunstenaar geweest was. Nu stonden hem de tranen weer in de oogen, maar ditmaal was het van dankbaarheid. Nu kon hij zich van alles voorzien! O, wat deed nu de honger zich gel den! Telkens en telkens dacht de oude aan den kunstenaar, die in zoo'n hoo- gen nood zijn weidoener was geweest. Bounder keek en schrok geweldig. Daar stond een groot, vervaarlijk nu-nster, een zooals hij nog nooit te vorer. gez:en had, rustig de voor jaarsgroente af te vreten. Het was te donker, om duidelijk te zien hij zag slechts de langzame bewegingen van een reusachtig, behaard crea tuur, met buitengewoon zware poo- tea, een knotsvoruvgen staart en menen, die om zijn nek zwaaiden, zoodra het zich bewoog. ,,W aar komt het vandaan, mijn heer", vroeg Bounder, zoodra hij wat van den schrik bekomen was en in staat was om geluid te geven. „Ik deed hier een dutje een half uurtje geleden kwam het meisje het licht opsteken, en toen zag zij liet dooi he> raam. Mr. Hatcher. Mr. Co- lam en de jongens hebben zich in bet schoollokaal ongesloten. Juffr. Pon ter en de dienstboden zijn ersens an de-s weggekropen, en ik weet waar achtig niet, wat te beginnen." „Wacht eens", zei Bounder, „er is juis! een w>lde beestenspel in de stad." ..Denk je, dat het ontsnapt is? Dat hebben wij ook al gedacht." ..Tk geloof, dat het een leeuw is", stamelde Bounder. „I eeuwen eten geen spinazie", was he' n'rfwoord. „Hipper hipper hinner pot- termus'stotterde Bounder. „Neen". „Buffer uffer ufferlo", bracht Bounder met moeite uit. „Buffels hebben niet zulke dikke pooter en ook geen bult." ,,t' denkt zeker, dat het een ka meel is mijnheer", begon Bounder, mnnr de directeur viel hem in de red*. .Wat het is, doet er niet toe. De mtr is maar, wat we er mee moe ten beginnen." He: volk van de menagerie moet hier komen oin het te vangen ik ben met gewend, met buffels of ka- ineeleii om te gaan", zei Bounder. „Luister, Bounder", zei de direc teur. „Jij beut de aangewezen inao er is nu geen tijd om te talmen." „Ik doe het niet, mijnheer, ik doe he: vast niet, ai zou u me „J? iaat me niet uitspreken", zei de ander zenuwachtig. „Je gaat stil letjes de voordeur uit, je loopt bard naa- de stad en je waarschuwt de politie en het volk van de menagerie. Wanneer het beest je hoort en op je afkoini dan zal ik zijn aandacht op mij zelf vestigen, terwijl jij je >n voiligi eid brengt. Doch er is geen oogenblik te verliezen." Bounder begon te spartelen. Hij wou liever zelf blijven, en zoo noodig de aandacht van het dier afleiden, terwijl de directeur het huis uit g'ng; maar ten laatste gaf hij toe en be gon zijn gevaarlijken tocht. Vóór hij buiten het hek en op den weg was, durfde hij nauwelijks adem te halen toen sloot hij voorzicht g de poort, en zette het op een loo- peu hij durfde niet om z>ch heen zien en had steeds het gevoel, al «of het gruwelijke monster hem op de hielen zat. (Wordt vervolgd). Een nachtelijk Avontnnr (Naar het Engelsch, door J. M. B.) „Bounder, Bounder 1" riep de kost- schooldirecteur heesch. De laatste stond voor het geopende raam van de eetzaal en zag Bounder juis< op het huis toekomen. „Bounder", herhaalde de directeur opgewonden. Toen hoorde de portier hem, en bleef stil staan, met het gezicht naar het venster, om te zien wie hem riep. Vervolgens bracht hij de hand aan zijn hoed en naderde over bet gras veld. ,,Kom er in", zei de directeur, 'n zenuwachtige haast de deur openend, „kom er gauw in, man". Bounder kwam binnen, zich afvra gend, wat er aan het handje was. Het. moest bepaald iets ernstigs zijn, te oordeelen naar de ongewone ze nuwachtige opwinding van den an- de" „Ik kom net van de stad", zoo be gon hij. „Dat doet er n*et toe," viel de di recteur hem in de rpde, „kom mee." Haastig begaven zij zich naar de studeerkamer aan de achterzijde van het huis. „Ik heb expres het gas niet aange stoken", ze'de hij fluisterend, „om zijn aandacht niet te trekken". „Wiens aandacht?" vroeg de por tier verbaasd. „Kijk dan", zei de directeur, ter wijl hij uit het venster wees, dat op <L>n moestuin uitzSg. „Zie je niets Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Mevr. VENEMA VAN DOORN, Wagenweg 88, Haarlem). Nelly v. H. Ik zal ze nu nog mee rekenen, maar denk er voortaan maar beter aan. De raadsels, ingezonden door: Cato Bonke, Dina v. d. M. de B., Joh. en Faber, J. en Izaak Bos, C. H. Er- brink, H. Koopman, Giljam L., Joh. Aarts, G. J. Bulters, L. Boon, B. Nieuwenhoven, G. Arink, H. Versteeg, H. van 't Wout, F. Mollema, Zus Duursma, C. Vrugt, J. Tuytel, Gerrit Dake, P. Heidweiller, zijn goed. G. J. C. Kok, C. Sostman, S. M. Sostman, Chr. Tjaden, Cornelia Kruijf, Jullie kunnen gerust meedoen, hoort J. en A. van V. Je kunt boeken halen Wagenweg 88. Willem en Truus je B. Laat T. ook maar een boek ko men halen. Het spijt mij, dat ik de briefjes van de week niet beantwoor den kan, maar de volgende week zal ik mijn schade inhalen. Mevr. VENEMA—VAN DOORN. Haarlem. 27 Maart 1909.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 15