Advertentiën Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 27 Maart 1909. Hoogste barometerstand 762.3 m.M. te C arana (Spanje); laagste 748.7 mM. tie Kopenhagen (Denemarken). Verwachting tot den avond van £8 Maart: Wind: eerst Westelijke afnemende, daarna Zuid-Westelijke toenemende svtod. Gesteldheid van de lucht: eerst licht bewolkt, daarna toenemende bewol king met kans op regen» Temperatuurt iets zachter. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. XIur 758 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 745 m.M. f- Tbennometerstand te Haarlem. Zaterdag 27 Maart Hoogste gisteren 2 uur F. 40 Laagste hedennacht F. 80 Hoogste heden tot 2 uur F. 45 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 4 30 Cts. per regel. KEIJSER'S Schoenenmagazijn, m 82 Lange Voorstraat {ou, opzichters-teekenaars bij de H. J. S. M. De onderbouw werd uitgevoerd 4oor den aannemer Stoelemeyer te Breda, het stationsgebouw zelf door de firma Schuddeboom en Ten Pierik te Weet zaan. De heer Kromhout, te Amsterdam versierde de verschillen de lokalen met schilderwerk de heer P. de Lugt, te Zandvoort, legde de electrische inrichting aan en de fir ma Corn. van. Niei te Haarlem meu bileerde de wachtkamers, enz. Zoo is er een gebouw tot stand ge komen, waarover de ingezetenen van. Zandvoort en de badgasten zich ver- 'beugen kunnen. Wie mede zeer tevreden is, ia de heer J. P. de Klerk, de stationschef, Tlie er den 13den Augustus zijn zilve ren spoor-juhiieum hoopt te vieren. De heer De Klerk is thane 5 jaren te Zandvoort. Voor dien was hij achter eenvolgens werkzaam te Avenhorn, Oostzaan, Maassluis, Scbagen, Pur enerend en Workuin. Aan A. Koper Azn. Is vergunning .verleend, om gedurende het badsei zoen 1909 een linnen tent te plaateen voor den verkoop van limonade, enz., Op het door hem gepachte gedeelte Ut rand, onder voorwaarde, dat er minstens 12 strandstoelen moeten ge plaatst worden. Door B. en W. is besloten drie brandputten te doen maken en wel een in de Haarlemmerstraat, een in da Pakveldstraat en een in de Nieuw- Mraat. HILLEGOM. Op de kiezerslijst vaa 1909 kornen 1317 personen voor, tegen 1281 in 1908. Binnenland HOFBERICHTEN. De Koningin-Moeder bracht glater- fniddag een bezoek aan het krankzin nigengesticht „Oud-Rosehburg" aan deai Loosduinschen weg. Z K. H. de Prins woonde gister avond in den Haagschen Schouw burg de opvoering van „Hofgunst" door het Nederlandsch Tooneel bij. KAMERVERKIEZINGEN. De vrijzinnige klesvereeniglng te Kolhora (district Alkmaar) heeft den heer Frans Netscher candida&t ge steld. ONGELUKKEN. Aan de stoomoliefabriek „De Toe komst'van de firma Bloemend aal en Laan, te Wormerveer, had de nacht- chef A. Siekerrnan gisteren het onge luk met zijn rechterhand, waarvan een der vingers met een doekje was omwonden, in aanraking te komen •rnet een rad van de wringrnachine. Hut doekje werd gegrepen, roet het noodlottig gevolg, dat de arm werd meegesleurd en vreeselijk verminkt. De ongelukkige werd naar het Ge meenteziekenhuis overgebracht, waar hem da arm moest afgezet worden. GEEN GESPEKTE GEMEENTEKAS. Bij de behandeling voor den Raad *an State van het beroep van den Baad der gemeente Hekendorp tegen de niet goedkeuring van de begrooting dier gemeente door Ged. Staten, kreeg men eenstaaltje te hooren van de ei genaardige toestanden welke zich Wins in kleine gemeenten voordoen. Ged. Staten hadden den Gemeente raad uitgenoodigd de middelen aan te wijzen tot dekking van de door hen verhoogde posten op begrooting met f 150, 150 en 75 wegens salaris voor burgemeester, secretaris en ontvan ger. Maar de Gemeenteraad weigerde aan die uitnoodiging te voldoen, waar na Ged. Staten in verband met het nadeelig saldo ad f 375 niet tot her3tel van het evenwicht tusschen Inkom sten en uitgaven niet toepassing van het bekende aart. 212 der Gemeente wet, kunnende overgaan, hunne goed keuring aan de begrootitng onthielden. Een der gemeenteraadsleden nu, H beroep van den Raad toelichtende, gaf een schets van den treunigem fl- nanc loeien toestand der gemeente om aan te toonen, dat men in de onmo gelijkheid verkeert om de verhoogde uitgaafposten te dekken. De helft van het getal ingezetenen moest gerekend worden te behooren tot de onvermo- genden en 1/4 tot de minvermogenden. De dan overblijvenden waren ook geen kapitalisten. Het geval deed zich onlangs voor dat de gemeenteontvan ger in kas had de som van... 4 gulden. Daar moesten nu op een gegeven oo- genblik onderwijzeresaiaria en ande re kosten van betaald worden. De Raad heeft toen besloten f 500 voor kasgel dte Leenen. Nog bleek dat de burgemeester buiten de gemeente woonde. Ware dit niet zoo en droeg de burgemeester als inwoner ook bij In de lasten der gemeente, dan zou mem ten minste daar ook nog van profiteeren. Evenwel zoo betoogde het Raadslid men moest het be roep van den Raad niet beschouwen als tegen den burgemeester gericht, daar deze in de gemeente bemind wordt. Het was alleen de treurige fi nancieel© toestand dien den gemeente raad noopte in beroep te komen tegen het besluit van Ged. Staten. MANTA VAN NIEUWLAND. Na langdurig lijden is gisteravond overleden de tooneelspeler Manta van Nleuwland. Het „Hbld." teekent daarbij aan Herhaalde malen hebben wij over zijn toestand bericht. Toen hij in de Ziekenverpleging aan de Prinsen gracht geen genezing vinden kon, heeft men hem naar zijn woning, overgebracht, waar te elf uur gister avond zijn lijden een einde nam. Zijn echtgenoote, mevr. Van Niéuw- huidDe Koning, trof hem bij haar thuiskomen uit. Den Haag, waar zij als lid van het gezelschap der Ko ninklijke VereenTging was opgetre den, gestorven. Manta van Nieuwland werd 21 Fe bruari 1842 te Rotterdam geboren en begon zijn tooneelloopbaan als dilet tant. Jan Alhregt engageerde hem voor zijn gezelschap, waarbij hij in September 1867 voor de eerste maal optrad in „Arthur, of 16 Jaar later". Achtereenvolgens maakte Van Nleuw land deel uit dei- gezelschappen om- der Le Gras, Van Zuylen en Haspels, onder Van Zuylen, onder Alex. Faas- seu. In 1891 kwam hij bij Van Lier in het Grand Thé&tre, waar hij den grooten revue-tijd meemaakte375 malen speelde hij Sober to „Luilek kerland". Hij heeft zijn vijf-em-twtntigjarige tooneelloopbaan in het Grand Théfi,- tre gevierd e n daarbij vele blijken van waardeering ontvangen. Eten laatsten tijd, in zijn ziekte, be hoefde hij de hulp van vrienden, waaraan het hem niet heeft ontbro ken. ANTI-REVOLUTIONAIRE PERS. Maandag vergaderden te 's-Graven- iiage, onder voorzitterschap van dem heer dr. A. Kuyper, ruim twintig ver tegenwoordigers van redacties van anti-revolutionaire bladen, om te ko men tot de oprichting van een veree- niging „De Anti-revolutionaire Pers". Na discussie werden de ontworpen statuten goedgekeurd en tot oprich ting der vereenigoing besloten. Het bestuur werd saamgesteld: Dr. A. Kuyper, te 's-Gravenhage, voorzit ter; mr. A. de Jong, te Rotterdam, vioe-voorzitter; P. Brouwer, te Zwol le, penningmeester en R. C. Verweijck te Amsterdam, secretaris. Verschil lende bladen die niet vertegenwoor digd waren, hadden sympathie be tuigd. STRIJD OM EEN 3URGEMEES- TERSZETEL. Men meldt uüt Buseum aan het „Hbld." In aansluiting aan een vorig be richt kunnen wij thans mededeelen, dat de besturen der R.-K., Anti-rev. en Christ.-Hist. Kiesvereenigingen er geen gras over laten groeien, maar reeds begonnen zijn met het verzame len van handteekeningen op 't adres aan de Regeering, waarin om een rechtschen burgemeester wordt ver zocht. Op een bepaald persoon heb ben zij hierbij met het oog. Hoofd zaak is, dat de nieuwe burgemeester behoort tot een der kerkelijke par tijen, tot welke doet er minder toe. Tot goed begrip dient nog vermeld, dat de R.-K. 6, de anti-rev. 2, de chr.- iiist. geen en de liberalen 5 zetels in den Gemeenteraad bekleeden. Ook de liberalen zullen in deze niet riet de handen in den schoot de be naming van een burgemeester af wachten, maar alles tn het werk stel len, om den heer mr. A. Moolenburgh wethouder dezer gemeente, verkozen te krijgen. Zijn wij goed Ingelicht, dan zijn de vter andere liberale leden van den Raad reeds ter audiëntie ge weest bij den Commissaris der Ko- nioigto in de provincie, en zal de par tij zich ook tot den betrokken minis ter wenden. EEN WAARSCHUWING AAN ZEE- VISSCHERS. Aan de gezagvoerders van zeevis- s. liarsvaartuigen is door het College voor de Zeevisseberijen een schrijven gezonden van den Minister van Oor log, dat als volgt luidt: „Ik heb de eer, u hierbij te doen toekomen afschrift van een schrijven van den commandant van het korps pantserfort-artillerie van 9 Juli 1.1. no. 607 met twee bijlagen, waaruit u zal blijken, dat bij de in de maanden Mei en Juni j.l. te Hoek van Holland en te IJmuiden gehouden schietoefe ningen de visschers aldaar geen re kening hebben gehouden met de aan bevelingen, vervat in uwe aankondi ging van Maart j.l. en dat de van hunne zijde ondervonden belemme ring dit jaar grooter is geweest dan in vorige Jaren. „Gaarne zal ik van u vernemen of door u andere maatregelen zullen ge nomen worden, waardoor belemme ringen als boven bedoeld, worden voorkomen. Is dit niet mogelijk, dan zou het indienen van een wetsont werp als in die aankondiging bedoeld, niet kunnen uitblijven." Sport en Wedstrijden WIELRIJDEN. De wedstrijden om het wereldkam pioenschap voor 1909 zuilen te Kopen hagen op de volgende data worden gehouden Zondag 15 Aug. Kampioenschap 100 KM. professionals en korte-af- stand-wedstrijd voor amateurs. Donderdag 19 Aug. Kampioen schap 100 KM. amateurs, korte-af- standswedstrijd professionals (series). Zondag 22 Aug. Kampioenschap korte-ofstand professionals (demi-fi nales en finale). VIERDAAGSCHE ROEITOCHT 23—26 JULI. Vanwege dan Nederlandschen Bond van Lichamelijke Oefening zal den 2326 Juli a.s. een vierdaagschen roelwedstrijd over den langen af stand georganiseerd worden voor wherrles, gieken, sloepen, etc. Behalve de marine, zullen ver schillende vereenlgingen een of meer dere ploegen doen inschrijven. Het volgende parcours is voor de zen eersten langen afstands wedstrijd in Nederland gekozen Vrijdag 23 Juli van Arnhem naar Doesburg, Zaterdag 24 Juli van Does burg naar Deventer, Zondag 25 Juli van Deventer naar Zwolle, en Maan dag 26 Juli van Zwolle naar Kam- peu. VOETBAL IN BELGIS. Tijdens de Paaschweek zullen om dan Beerschot-beker te Antwerpen spelen voor Engeland C hariet own cum Hardte, Liverpool Balmoral en Ox- forl City voor Holland Velocitas van Breda en Quick (houder van den beker) voor België C. S. Brugeois, Ant werp F. C. en Beerschot A. C. Op Goeden Vrijdag zal er een voor wedstrijd betwist worden tusschen Charletowm cum Hardte em Upton Park. WEER EEN ZESDAAGSCHE WIELERWEDSTRIJD. De zesdaagse he wedstr ijd te Ber lijn is pas geëindigd en reedg Is er sprake van een anderen dergel ij ken wedstrijd ditmaal in de Fransche hoofdstad. De leiding is in handen van den heer Durand. LUCHTVAART. Naar „De Auto" verneemt, tracht men te Leur (N.-Br.) ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der suiker fabriek Zwartenberg, een vliegfeest te organiseer en. De directeur der fa briek heeft een bedrag van f 50.000 voor het naar hier laten komen van een der vlieginenschen of iets derge lijks beschikbaar gesteld. Graaf Zeppelin moet voornemens zijn, een bestuurbaren ballon te bou wen, die 45 man kan vervoeren en 30 uren in de lucht kan blijven. 26 PERSONEN IN EEN BALLON. De reis, die de bestuurbare ballon „Zeppelin I" in de buurl van Frled- richshafen heeft gedaan, is merk waardig geweest om het groote aan tal passagiers aan boord, n.l. 26. Zulk een aantal passagiera was er nooit mee geweest. Ondanks dat groo te gewicht, hield het luchtschip zich uitstekend. Kort Nieuws. Markies de Ia Laguna, een aan zienlijk grande van Spanje, bezocht de mis in de hulskapel van zijn kas teel te Baaza, vergezeld van zijne be dienden, daar de ongelukkige blind is plotseling werd hij door een oud werkman, die in de kapel was ge drongen, met een mes In den buik gestoken. De markies zakte doodelijk getroffen neer. Men tast nog In hét duister omtrent de aanleiding tot dozen moordaanslag. Uit New-York komt het bericht, dat keizer Wilhelm's tweede zoon, prins Eitel Friedrich, dezen zomer de Ver se nigde Staten zal gaan bezoeken en in New-Port de gast zal zijn van het echtpaar Cornelius Vanderbilt. Volgens een telegram uit Peters burg schrijft men het ontslag van* generaal Roediger als minister van oorlog toe aan een rede, die hij In een geheime zitting van de Doema heeft gehouden. Daarin 9prak hij, zegt rnen, roet geringschatting van Russische generaals en stelde hij de gebreken van het leger in het licht. De leider van de uiterste rechterzij de beweert, dat zijn partij daarna den minister ten val heeft gebracht-, De „Matin" verneemt uit Berlijn, dat de reis van keizer Wilhelm naar Korfoe nu vast staat. Dm 16en April zou hij met de keizerin te Ve netië aankomen. Daar zou hij dode- 1 ij K op de Hohenzollern scheep gaan. Het verblijf op Korfoe zou tot 4 Me' duren. Men maakt uit dit plan op, dat de kans op vrede in het Oosten goed staat. De Egyptische regeering heeft be sloten,, een oude perswet, sedert 1894 niet meer toegepast, te voorschijn te halen ten einde de pers te muilban den. Volgens den Kaïroschen corres pondent van de „Times" verdient de pers om haar giftige aanvallen dezen straffen maatregel. Van kanonnier tot generaal. Op de promotie-lijsten, in het Fran- sche leger, komt kolonel Arrolnaux, van het 9de regiment artillerie, vc*>r als brigade-generaal. De n'euwe ge- neraa1 kwam op 18-jarigen leeftijd als eenvoudig kanonnier-volontair in dienst. m SilezlB Is weder een uitsluiting in de textielnijverheid te verwachten. Volgens de Schlesische Zaitung heeft nl. de Bond voor Silezlsche textiel-tn- dustrïe besloten om, wanneer Vrijdag a.s. de stokende arbeiders bij de „Schlesische Bunitweberei-Langenbie- lau" den arbeid niet hebben hervat, aan alle georganiseerde textielarbei ders te Relchenbach, Langenbielau en Pflterwaldau gedaan te geven. Laatste Berichten Bloembollentento (Mistelling. In aansluiting met 't geen we reeds meedeelden over de collectieve uizen ding van de Alg. Vereen, voor Bloem bollencultuur op de tentoonstelling te Berlijn, zij nog gemeld, dat de Inzen ding bestaat uit 20.000 hyacinten, die gebroeid zijn door de goede zorgen van den heer Eggimk te Voorschoten. Kegelooncoura. Bij den korps wedstrijd van bet na tionaal kegelconcours te Amsterdam gehouden, werden o.a. de volgende prijzen toegekend: „Waterpas" te Haarlem den 9en prijs, „Damlaten" te Haarlem den 14den prijs. De personeele wedstrijden worden nog voortgezet.^ ONDERSCHEIDING, Men' meldt ons uit den Haag: Onze stadgenoot, de heer A. van Gu- Iik, te door de liefdadigheidsvereeni- ging „Société Royale Beige" begiftigd met het diploma als Membre d'hon- neur (wegens bijzondere verdiensten) em gerechtigd tot het dragen der in signes daaraan verbonden. Kerk en School NED. HERV. KERK. Z K. H. de Prins der Nederlanden heeft een milde bijdrage geschonken ten behoeve van het Opvoedingsge sticht vanwege de Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oldehove (Gr.) de heer IJ. van Dijk, candidaat te Gronin gen. ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden. Geslaagd voor het candi- daata-examen in de rechten de heer H. W. van Nieuwen huizen, voor het voorbereidend kerkelijk examen de heer R. Posthumus. Leger en Vloot Het pantserschip „Piet Hein" zaJ van 29 Maart tot 30 April in de Noordzee een oefeningsreis maken roet de adelborsten van het oudste studiejaar. Het schip, dat af em toe te Nieuwediep tol binnenvallen, zal van 16 tot 19 April te Dordrecht en van 23 tot 26 April te Rotterdam ver- Wijven. Letteren en Kunst INHOUD VAN TIJDSCHRIFTEN. „Eigen Haard" bevat: Nederland— België. De mirakelfeestenJacque line door G. De intocht van Gus- taaf Adolf ki het Rijksmuseum. Een kijkje in du Chileense he salpeterwoes tijn. Dr. H. IJssel de Schepper. Gaston la Touche. De „de Ruyter- school" te Vlissingen. Antiquiteiten veiling C. F. Roos en Co. Ook dit nummer is weer rijk geïllustreerd. Telegrammen TEN GUNSTE VAN DEN VREDE. WEENEN, 26 Maart. (Reuter). Het Huis van Afgevaardigden beraad slaagde daarna over de motie van urgentie der socialisten, waarbij de regeering wordt uitgenoodigd, al haar Invloed aan te wenden ten gunste van den vrede. De minister president verklaarde, dat alle be voegde factoren in de Monarchie on ophoudelijk in het belang van den vrede optreden. De rechten van Servië zijn volstrekt niet geschonden. Wij hebben dit betoogd met de uiterste lankmoedigheid en In de vaste over tuiging van onze kracht. Zoo het on mogelijk blijkt, den vrede te hand haven, zal de regeering vast besloten een beroep doen op de vaderlands liefde van het Oostenrijksche volk, en daarvoor een geestdriftigen weer klank vinden tn de Kamer. De motie werd daarna met groote meerderheid aangenomen, na aldus gewijzigd te zijn, dat de regeering wordt uitgenoodigd de pogingen voor het behoud van dien vrede voort te zetten, natuurlijk onder voorbehoud, dat het prestige en de belangen der monarchie niet worden geschonden de Kamer zendt voorts aan de troe pen, die den moeilijken grensdienst waarnemen, de betuigingen van haar sympathie. Het Heerenhuis nara het ontwerp iesc nationalisatie der spoorwegen aan. Gemengd Nieuws DRIE HONDERD MOORDEN BEGAAN. Naar uit Petersburg gemeld wordt, is to Samara een vrouw, met name Popowa, in hechtenis genomen, an der beschuldiging, dat zij een drie honderd moorden heeft begaan.. Se dert dertig Jaar hield zij alcli name lijk bezig om vrouwen, die ongeluk kig getrouwd waren, door vergif van haar echtgenooten te ontdoen. Zij deed het voor een kleinigheid. Nooit heb ik een vrouw vergiftigd, zei de giftn.engster, die wel een eigenaardi ge kampioen voor vrouwenrechten ls. Sportpraatje Weekoverzicht. Boven alio verwachting heeft het Nederlandsch Elftal een besliste over winning o» de Belgen behaald en is, wat meer zegt, als geheel kolos saal meegevallen. De voorhoede ls, geloof ik, haast niet te verbeteren, en ook de overigen verdienen hunne plaats, aJleen Van Nieuwenhuyzon lijkt een zwak punt. Dan is zijn club genoot en captain De Koirver wat anders hoewel hij langzamerhand onder de veteranen wordt gerekend, is „Bok"'s spel nog altijd schitte rend Voor de Belgen was 't een leelijke ontnuchtering ze schenen nogal wat van hun elftal te verwachten. In de „Echo des Sports" las ik tenminste eene beschouwing over de elftallen, waarin ons team ais nogal verzwakt ward beschouwd, en 't hunne als flink vooruitgegaan. Dat laatste is allerminst waar. Alleen het Belgi sche backstel was beter dan 't onze (Poelmans vooral), maar in de mid denlinie beteekende Vertongen niets, en gaven de beide anderen voortdu rend slecht aan» De Belgische voorhoede is beslist zwakker dan die, welke verleden jaar te Antwerpen speelde. Alleen de lin kervleugel was bepaald goed te noe men, de drie anderen prestoeren niet veel. Hebdto als middenvoor schijnt de nood'lge handigheid te missen, wist soms klaarblijkelijk niet, waar hij met den bal naar toe moest. Sa menspel was dan ook gewoonlijk ver te zoeken, ook bij den rechtsbuiten Pootmans, die geen eenmaal gekre gen bal meer teruggaf, maar 'm tot eiken prijs zelf achter wilde werken. Toch geloof ik ook, dat een paar maandjes trainen het Belgische elf tal aardig op streek zouden helpen da mannetjes zijn er. De competitie braoht ons één Wes telijke eerste klasse ontmoeting, en het was voor velen eene verrassing, dat Hercules de AJaciden met 2i sloeg. Dat Ajax maar met tien man verscheen is echter de voornaamste reden geweest. Nu is de laatste plaats onherroepelijk voor Ajax bestemd, en- het is nog maar de vraag, tegen welke club zij haar eerste klasse schap zal moeten verdedigen. De eer ste candidaat voor het tweede klasse kampioenschap is al sinds lang aan gewezen, dat is het Rotterdamsche V. O. G., maar in Afdeeltng II wordt nog een heftigen strijd tusschen Achilles. A. F. C. en Concordia ge voerd. Momenteel is Achilles de lei der met 1 punt voorsprong op A. F. C. en 2 punten op Concordia, en het zou me niets verwonderen als ze het bleef ook. Zooals te verwachten was won Achilles Zondag LI. van Con cordia (31), terwijl A. F. C. een punt verspeelde door een gelijk spel met Allen Weerbaar (0—0). Waarschijnlijk zal Achilles ook ha re thuismatch tegen A. F. C. weten te winnen, en verder ongeslagen blij ven. In de Oostelijke eerste klasse ver loren de leiders weer eens een punt je 'n bepaald superieur elftal schijnt daar niet te zijn. Wilhelmina liet sich door 't Zesde met 1—8 slaan, en Vitesse Het in Deventer tegen U. D. een puntje zitten (11), naar ik hoorde nog met veine ook. Inmiddels is nu Vitesse nr. 1 in het lijstje ge worden. Quick (Amersfoort) verloor bij P. W. met 0—5, en hoogstwaarschijnlijk zal Quick (Nijmegen) nu wel weer eens in de eerste klasse komen. Die twer Quick's hebben dergelijke geval letjes meer bij de hand gehad Voor Zondag is er een mooi pro gramma,. Sparta en D. F. C. zullen elkaar voor T eerst ontmoeten, in Dordt na melijk, en aangezten er tusschen deze clubs een minder aangename verhouding schijnt te bestaan, en Sparta tn 'n positie verkeert, waar door verliezen een „vort, kampioen schap I" beteekent zpo is het wel zeker, dat het een heete strijd zal worden. Ik meen wel te kunnen voor spellen, dat Sparta zal winnen, haar elftal ié beslist beter en het is alleen door hun onpleizoerlg kleiveld (waar aan ze zelf gewend zijn natuurlijk), dait de Dordtenaars nog een kans ma ken. H. V. V.H. B. S. wordt in Den Haag gespeeld 'n plaatselijke ont moeting. Natuurlijk zal H. V. V. wel winnen. Ten slotte VelocitasQuick in Bre da, eene spannende ontmoeting, waarin Quick wel de baas zal blij ven. Voor 't overige 2de klasse /Afd. A. R. 'A. P.Alcrnaria. Afd. B. ConcordiaAchilles. V V. A.—A. F. C. D. V. V.—Volharding. U. V. v.—D. V. S. Reserve Eerste Klasse Haarlem II—Hercules II (aanyang 12 uur). H. B. S. II—H. V. V. II. Ajax II—V. O. C. II. Oostelijke 1ste klasse U. D.—Quick. G V. C.—Vitesse. Op 't Haarlem-terrein speelt Zon dag om 12 uur Haarlem II tegen Hercules II, waarna 't eerste om 2 uur vervolgt met een vriendschappe lijke ontmoeting tegen de Oostelijke 1ste klasser Wilhelmina. Naar wij vernemen, komt Haar lem I met een goed elftal uit, name lijk aldus Utermark', Jacobi, Stol (of Lijnkarop), Haak, Healey, v. Styrum, Blanke voort, Leslie Miller, Wolf, Ver- wey, Veen. Men zal dus op het voetbalveld aan den Schoterweg weer een spannende match te zien krijgen. Stellig zullen de liefheblMirs Zondag niet wegblij ven. DE HOLLAND—ENGELAND. WEDSTRIJD. Er werd on3 op gewezen, dat ver scheidene Haarlemmers, die van de reductie-entréeprijzen voor de match HollandEngeland op 12 April ge bruik wenschen te maken, hunne toegangsbewijzen 'n Amsterdam zijn gaan nemen. We dienen er daarom opmerkzaam op te maken, dat de ge legenheid tot het bekomen van kaar ten tegen gereduceerden prijs hier bestaat bij oen sigarenhandelaar Joh. Maas, Groote Markt. Dit ter voorko ming van misverstand. Markinieuws BEVERWIJK. Groentemarkt. Aangevoerd en verkocht te Bever wijk op 26 Maart 1909 Spinazie, por mandje 60 ct. Koolrapen, per 100 6. Bieten, per 100 3.25. 4 Schorseneeren, per bos 15 c*. Aardap. klei, p. Heet. f 3. Id. zand, f 4.50. Roode kool, per 100 10—/ 18. Savoije kool, per 100 f 9—/16. Bloemkool, per 100 30. Uien, per Heet. f 8. Prei, per bos 20 ct Rabarber, per 100 bos 22.50. Selderie, per bos 30 ct. Appelen, per Heet. f 6—/ 9. Amsterdamsclie Bears. Openingskoersen van 27 Maart 1909, medegedeeld door LABOUCHERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was voor Ned. aangeboden, Russen onver anderd. Neder!. Certificaten 76 1/289 1/2, Russen 87—94, Consols 80 1/4, Hope's 80 1/2. ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS- FONDSEN onveranderd. TABAKSAANDEELEN vrij vast. Bindjey 109 3/4, Deli' 463, Merfan 265. Nieuwe Asahan 81, Rotterdam Deli 884, Senombah 400. PETROLEUMAANDEELEN terug- loopend. Koninklijke 388—9, Moeara 1 Enim 1767 1/2, Sumatra Pal em bang 1451/4. MIJNAANDEELEN zonder handel. Ivetahoens 190291, Redjang Lebong 995. De AMERIK. MARKT opende vast: Atchison 103, Denver 44 7/8, Erie 26, Kansas 45 1/4—5/8 en 73 1/8—5/8, Mis souri 40 13/16, Rock Island 24, Sou thern Railway 24 7/16, Union Pacific 181—2, Wabash 18 1/2, Steels 41 13/16, Carren 48 5/8. CULTUURWAARDEN aangeboden: Vorstenlanden 146. Burgerlijke Staal HAARLEM. BEVALLEN: 25 Maart: E. HunekerBalcan d. 27 C. Delfos—Wezelenburg z. A. Hart—» v. Riezen z. OVERLEDEN: 27 Maart: P. v. Es, 72 j., Papetaberi- vest. BLOEMENDAAL. OndertrouwdR. Stoffer en D. Schoon. GetrouwdA. Pauwe en H. E.- Kluijt. Overleden A. de Waard, 77 j., W. F. Vastman, 77 j., C. H. van Weel, 74 j., J. Jonker, 67 J., A. Groendijk, 59 j. HILLEGOM. ONDEROUWD: H. v. d. Heuvel Rijnders en J. van Dobben, J. B. Slagboom en M. Veldte van Zanten. GETROUWD: J. v. Dorp en N. M. Keijzer. BEVALLEN: M. C. ZahnGillisse d, C. Heems kerk—Warmerdam d. A. M. Koppert- van der Linden d. SCHOTEN. BEVALLEN J. Schreuders, geb Wensvoort, c. P- Bouma, geb. Van Geldorp, t. WIJK AAN ZEE EN DUIN. ONDERTROUWD: E. van der Wel en J. v. d. Veen. BEVALLEN: C. NumanDuiinmeijer z. M. Vrentó- goorLouwe d. OVERLEDEN: K. Paap, oud 30 jaar, ongehuwd.' Correspondentie. Een onzer geabonneerden lieeft de vriendelijkheid, ons mede te deelan, naar aanleiding van een vraag, ddVs wij niet kanden beantwoorden, dat een cursus voor kok wordt gegeven in de Huishoudschool aan het Zandpad bij het Vondelpark te Amsterdam. Voor de vele bewijzen van deelne ming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, den Heer REMMERT PIE PER, betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. C. PIEPER—AVIS. H. P. PIEPER Rz. Wormerveer, 27 Maart 1909. Wij betuigen hiermede onzen har telijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, bij het overlijden van onzen geliefden Broeder, Behuwd- broeder en Schoonzoon, den Heer REMMERT PIEPER. Namens familie Pieper, C. J. PIEPER. Namens familie Avis, Wed. J. AVIS—HARTOG. Haarlem, 27 Maart 1909. Krommenie, De Heer en Mevrouw W. F. BLOE- MENDAAL-MERENS bedanken voor de blijken van belangstelling bij do geboorte van hunme Dochter onder vonden. Wormerveer, 27 Maart 1909. Voor de vele blijken van belangstel ling ondervonden bij het overlijden" van onze geliefde Zuster en Behuwd zuster, Mevr. Wed. CLARA F. VAN HAM, geb. KOETSER, betuigen wij langs dezen weg onze hartelijkste dank. M. KOETSER en Echtgenoote.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2