NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD, AGENDA Stadsnieuws Uit de Omstreken Binnenland S6e Jaatgaug. No. 7902 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon» en Feestdagen. DINSDAG 80 MAART 1909 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIB MAANDBNi Voor Haarlem 129 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland ,1.65 Afzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Direstenr J. 0. PEEREBOOBl Tol de plaatsing van advertentiSn en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Alge neen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. AD VERTENTIÊNi Vsn 1—5 regels 50 Cts.j Iedere regel meer 10 Cts. Bullen het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels /t—elke regel meer ƒ0. tË Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentten van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatslngi 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie ea Administratie! Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratis 724. Drukkerij: Zulder Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN, EERSTE BLAD. WOENSDAG 31 MAART. Soc. Vereeniging: Voordracht- en "Muziekavond der Haarl. Toynbee- Veveenïging, 8£ uur. De Kroon: Bioscoopvoorstelling. Om Ons Heen. In bet Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Over volkeren van den Balkan" in de rubriek Om Ons Heen. SI UKKEN VAN DEN RAAD. GEMEENTELIJKE KWEEKERIJEN EN CENTRALE SCHOOLTUIN. Nu de beslissing over de strijd- \iaag over het bestuur van den Hout en de plantsoenen is gevallen, stellen B. en W. voor, de gemeente lij Ice kweekerijen naar het gemeente lijk terrein aan de Kleverlaan te ver plaatsen. Waar reeds sinds lang ls aange drongen op de vestiging van EEN CENTRALEN SCHOOLTUIN, van welks nut B. en W. ten volle overtuigd zijn, hebben B. en W. ge meend, deze gelegenheid te moeten aangrijpen om tot de stichting van een dergeliiken tuin te geraken. Het voor een en ander te bestem men terrein moet een oppervlakte van ongeveer 2 3/4 H.A. hebben. B. en W. liebben bij de keuze van het terrein rekening gehouden met de omstandigheid, dat een deel van den grond van de boerderij „het To rentje1' beschikbaar moet blijven voor openbare speelplaats, terwijl de mo gelijkheid bestaat, dat voor andere doeleinden nog beslag zal worden gelegd op ongeveer 3 H.A. van het weiland. Er blijft dan nog bijna 4 H.A. wei land over; 't komt B. en W. voor, dat die stukken land zeer goed kunnen wórden verpacht. De opbrengst -van die verpachting komt dan in minde ring van d.e winstderving door het achterwege blijven van de jaarlijk- Bche pacht van „het Torentje", 1000. Tegenover het jaarlijks aan pacht, minder te ontvangen bedrag en de uitgaven voor de inrichting van de kweekerijen en den oentralen school tuin staan de volgende voordeelen lö. dat de gronden aan dc Rolhuizen, ter oppervlakte van 891 M2., beschik baar komen als bouwterrein, waar van de koopsom, berekend op ƒ16. per M2., wordt geschat op 14.256. 2o. dat de aan den Schotersingel vrijkomende grond kan dienen deels voor U1IBRE1DING VAN HET STADS ARMEN- EN ZIEKENHUIS, anderendeels, tot plantsoen ingericht, kan strekken tot verfraaiing van dit stadsgedeelte. De kosten van de werken, uit te voeren voor het vestigen der kweeke rijen en van den centrale» schooltuin aan de Kleverlaan, met inbegrip van die voor liet verbouwen van de wo ning van den pachter van „het To rentje" gedeeltelijk tot kantoor voor den dienst van Hout en plantsoenen, gedeeltelijk lot woning voor den met het toezicht op de kweekerijen en den schooltuin te belasten persoon, wor den geraamd op ƒ13.500. B. en W. achten het gewenscht. die kosten te doen betalen uit de gewone middelen, verdeeld over de dienstjaren 1909, 1910 en 1911. Zij stellen daarom voor op den dienst van 1909 beschikbaar te stellen f 4500 op den post volgno. 122 en 9000 op den post volgno. 245, on- de>' bepaling, dat over elk der dienst jaren 1910 en 1911 uit de gewone mid delen 4509 zal worden besteed ter bestrijding van buitengewone uit gaven B. en W. teekenen hierbij aan, dat een minderheid in het College zich met de verplaatsing en uitbreiding der kweekerijen niet kan vereenigen. In het ontwerp-besluit stellen B. en W. den Raad nog voor B. en W. uit te noodigen nadere voorstellen te doen ten aanzien van de bestemming van het overblijvende gedeelte van liet weiland, behoorende bij de boer derij „het Torentje", en ten aanzien van de bestemming van de door de verplaatsing van de gemeentelijke kweekerijen vrijkomende terreinen en opstallen aan den Schotersingel eu de Rolhuizen. Verbouwing H. B. S. Ja- cobijnestraat. B. en W. herinneren er aan, dat het schoolgebouw aan de Jacobijne- straat een niet onbelangrijke ver bouwing zou moeten ondergaan om daarin te kunnen huisvesten de H. B. S. met 3-jarigen cursus en daar aan verbonden Handelsschool met 2- jarigen cursus. Daarenboven werd de mogelijkheid overwogen om dit gebouw tevens t> bestemmen voor huisvesting van de Burger-avondschool, thans nog ondergebracht In het ge bouw der Tweede Burgerschool aan de Nassaulaan. Sedert jaren toch is daar gebrek aan plaatsruimte, zoodat telken jare over een of meer lokalen der H. B. S. aan de Jacobijnestraat moest worden beschikt, hoewel verdeeling der leer lingen over verschillende gebouwen niet in het belang van het onderwijs kon worden geacht, schrijven B. en W. Daarom stellen B. en W. voor, tot verplaatsing van de Burgeravond- schooi te besluiteu met ingang van 1 September, of zooveel later aü 't ge bouw gereed is. De kosten van den verbouw worden geraamd op ƒ68000, waaronder ech-. ter niet begrepen zijn, die, voor het aanschaffen of aanvullen van meube len, leermiddelen, kachels en lam pen. Kermlsafschaffing. Het reeds vermelde adres van de afd. Haarlem der Nederl. Midder- nachtzendingsvereeniging luidt als volgt „Met verschuldigde» eerbied ne. men ondergeteekenden, als Bestuur van de Afdeeling Haarlem der Neder- landsche Middernachtzendingsveree- niging bij dezen de vrijheid zich tot U te wenden met het beleefd verzoek de kermis alhier te willen afschaffen. Redenen hiervoor aan te voeren, achten zij overbodig, daar U met de argumenten tegen de kermis voldoen de op de hoogte zijt en zij niet anders mogen aannemen of U zijt met lien overtuigd, dat de kermis een droevig figuur maakt in eene beschaafde plaats en terecht in Rotterdam ge noemd wordt ,,'t Zwijn". Die stad mag zich thans ei- in ver heugen, dat bedoeld „Zwijn" niet meea- binnen hare veste mag komen, en ondergeteekenden zouden zich zeer verblijden, indien U 'komelet be sluiten, dat ook Haarlem voor dat „Zwijn" werd beveiligd, 't Welk doend enz. COMMISSIE WERING SCHOOL VERZUIM. Ter voorziening in een plaats in de Commissie C tot wering van school verzuim, opengevallen door het be danken van den beer W. P. J. Over- meei, uaet 1 Maart, is door B. en W. de volgende voordracht opgemaakt lo J. H. Visser, Groote Houtstraat 24, 2o. F. H. Smit, Groote Houtstraat 69. BENOEMING ONDERWIJZERES. Ir. de plaats van den onderwijzer aan de school No. 7, F. J. A. van Gheri, benoemd aan de derde Burger school, stellen B. en W. voor te be noemen een der volgende onderwij zeressen 1. Mej. T. Heuvel, te Haarlem 2. Mej. Tb. M. Kemna, te Heem- steil.' i 3 Mej M. L. Konijn, te Haarlem. KASOPNEMING. B. en W. hebben 19 Maart de kas en de boeken van den gemeente-ont vanger nagezien en in orde bevonden. In kas was 160.398.12 1/2. ONDERLINGE BRANDWAARBORG- VEREENIGING VOOR DE GE MEENTE HAARLEM. Gisterenavond had onder leiding van den voorzitter, den heer H. L. Janssen van Raay, in „de Kroon" de jaarvergadering plaats vam de Onderlinge Brandwaarborg Vereeni- ging. llit het jaarverslag bleek, dat In 190? verschillende inschrijvingen wer den geboekt. Het verzekerd kapitaal bedroeg einde December ƒ5.726.949, waaronder begrepen een bedrag van ƒ478.250 voor het openbaar slachthuis door de gemeente bij de Vereeniging geplaatst. Het verzekerd kapitaal was verdeeld als volgtaan gebou wen 2.943.700, aan meubilair 2.031.549 en aan koopmansgoederen ƒ751.300. Het aantal deelhebbers betjroeg op uit. December 1057. De financieele toestand is zeer gunstig. De ontvang sten bedroegen rnet bijvoeging van het saldo over 1907, 6655.96, en de uitgaven 6119.20, zoodat de reke ning sloot met eene bate van ƒ530.76. Dit bedrag werd gevoegd bij het fonds der Vereeniging, dat daardoor steeg tot 2028.01 en dat in pandbrieven is belegd. De rekening, aangeboden door den penningmeester, den heer Mr. F. R. Crommelin, werd nagezien en goed gekeurd door de hoeren F. A. Grijseels, J. W. Stoutjesdijk, J. J. Driessen, A. H. Weijburg en W. F. Meijer. Tot lid van loet bestuur werd hor- kozer de heer H. L. Janssen van Raaij Welkome gasteü.- 29 Maart is in een tuin aan den Wa genweg reeds eep boerenzwaluw ge EEN GOEDE NEUS. We hebben in den laatsten tijd heel wat gezien en gehoord van sterke stukjes door politie-honden uitge haald. Toch werd ons door verschil lende politie-mannen, die zich toe leggen op africhten van honden voor den dienst gezegd, dat het zoo moei lijk was met een hond te werken, wanneer de sporen oud of erloopen wanen. We liebben nu echter een aardig staaltje gehoord van een Belgischen Wolfsherder, waaruit we opmaken, dat dit beestje bij' uitstek geschikt zou zijn te speuren langs verwaaide sporen. „Spits", zoo is de naam van den viervoeter, is het eigendom van den heer J. tie Vries, rijwielhandelaar in de Jansstraat. Hij heeft nu den hond 5 maanden In zijn bezit; voor dien tijd was Spits" afgericht door den heer P. Otte, die liet dier 1^ maand onder zijn hoede had. Bij het dresseeren had de heer Otte den hond ook ge leerd zijn fiets te bewaken, als die onbeheerd stond. eze week nu bracht de heer Otte zijn rijwiel, dat hij in ongeveer een half jaar niet bereden had naar den heer De Vries orn het te doen her stellen. De fiets werd tn den winkel geplaatst tusschen een 60 andere rij wielen lm. Toen Spits' vroegere baas ruim een uur weg was, kwam het dier in de werkplaats. En ofschoon, hij op dat oogenblik een zes meter van den winkel af was ein daartus- schen twee gesloten deuren waren, luchtte „Spits" liet rijwiel en was bijna niet in de werkplaats te hou den. Toen de deuren opengedaan wa ren rendie de hond naar de fiets en toonde zich uitgelaten van blijdschap. Hij was er niet vandaan te krijgen. Don volgenden dag wilde een knecht het rijwiel mee naar de werkplaats nemen; maai' had gerekend buiten den hond. Zoodra Spits zag, dat er iemand aan de fiets van zijn ouden baas kwam, vloog hij er op af en pakte den knecht in clen arm. In zijn ijver ging Spits evenwel zoo driftig te werk, dat hij den bediende aan den pols verwondde. Dit laatste is zeker, wel weer een aanmaning, dat men zeer voorzich tig met dergelijke dienen moet om gaan. Doch overigens is het een bewijs, dat een hond zelfs in staat is vijf maanden lang „reuk te houden," daar dit. beestje in dien tijd noch de fiets noch den heer Otte had weer gezien. Eerstesteenlegging. Morgenmiddag te kwart over twee werdt de eerste steen gelegd van het eigen gebouw van de Vereeniging van Oud-Onderofficieren aan de Schouw tjeslaan, gelijk men weet een ge schenk van mevr. de wed. mr. D. Vis ser van Hazerswoude—Van Merlen. De eerste-steenlegging geschiedt door Jonkvrouwe A. van Merlen, in tegenwoordigheid der schenkster van het gebouw. TOPOGRAFISCHE STUDIEKRING „HAARLEM". In de Maaudag gehouden vergade ring van boven genoemden kring, werd door den secretaris-penning meester, den heer M. H. GroenendaaJ, verslag uitgebracht over het afgeloo- pen jaar. Daaruit bleek, dat door de vereeni ging, behoudens verschillende andere werkzaamheden, op het vak betrek king hebbende, eenige teekenwedstrij den zijn gehouden, waarvan een in so menwerking met de Zaansciie Studieclub. Van een anderen wed strijd had de jury, bestaande uit de heeren Kerkhoff, Warnier en Broek- moijer, een rapport uitgebracht. Ook werd in December van het vo rig jaar eene tentoonstelling vam ka lenders gehouden. Van verschillende binnen- en bui terdomdsche lettergieterijen was veel medewerking ontvangen, eveneens van enkele patroons. Ook het'financieel verslag kan gun stig genoemd worden. De voorzitter, de heer Ph. A. Ver hoog, die aan de beurt van aftreden was, werd bij acclamatie herkozen. Hooger beroep. M. ter M. te Zaandam is in hooger beroep gekomen tegen het vonnis der Arr.-Rechtbank alhier, waarbij hij ter zake van eenvoudige beleediging van een ambtenaar is veroordeeld tot eene geldboete van 25. subs. 15 da gen hechtenis. TE VROEG VERZONDEN APRIL» GRAP. Een van onze ge abonneerden kreeg een gedrukte kaart, per post aan zijn adres gezonden, waarop bet navol gende netjes gedrukt was (Nederl. Wapen). Directie «ter l Directe Belastingen. 7de Afdeeling. Dienstjaar 19081909. Gemeente Haarlem. De Directeur der Directe Belastin gen, Invoerrechten en Accijnzen heeft de eer U ingevolge art. 60 paragr. 2 der Wet van 16 April 1896 (St.bl. no. 72), uit <te noodigen om op den Don derdag, volgende op de ontvangst van dit bericht, des namiddags te 12 1/2 uur, in persoon te verschijnen ten zijnen kantore te Haarlem, KI. Houtstraat. De Directeur v.n. W Dit biljet mede te brengen. (Model A. H. 22). Onze abormé wist wel niet, wat voor bijzonders de directeur van de belastingen met hem kon te hespre ken hebben, maar daar hij gaarne gehoorzaamt aan, de wetten des lands, ging hij naar het belasting kantoor in de Kleine Houtstraat, om te vertellen, dat hij Donderdag uit de stad zou zijn. Of 't vandaag niet kou behandeld worden De ambtenaren boven lieten infor meren bij hunne collega's beneden, maar niemand wist er van. Boven dien is de directeur der belastingen niet hier, maar te Amsterdam geves tigd, en eindelijk was de kaart met een cent gefrankeerd, terwijl de ad ministratie der belastingen natuur lijk hare medeöeelragen als dienst, vi-ij van port, verzendt. Het, noemen van den Donderdag gaf ten slotte licht in deze raadselen. Donderdag is 't 1 April. De heele zaak is een Aprilgrap, die aan druk werk en postzegels vrijwat geld zal kosten, en die wij nu wreedelijk moe ten komen verstoren. Want er zullen wel meer men schel» zijn, die de oproeping hebben gekregen en er niet op gesteld zijn een vergeefsche reis en een mal fi guur' te maken. Z weten dan nu, wat ze van die plechtige oproeping hebben te den ken. UIT DF. GESCHIEDENIS ONZER GEMEENTELIJKE SCHILDE RIJEN. Een onzer lezers weet zich nog te herinneren, dat op 1 April 1872, ter gelegenheid van de Den Briel-feesten op de zolders van het Raadhuis 160 groote Bunseii-elementen waren opge steld, om electrischen stroom te leve ren voor een zoeklicht, waarmee men toen de Groote Markt bescheen. De zwovelzuurdampen doortrokken "t ge- heele gobouw zóó, dat de bezoekers er vandaan liepen. Den volgenden morgen bleek, dat do meeste schilderijen In het museum blauw waren aangeslagen. Herinnert onze zegsman het zich goeJ. dan heeft de toenmalige be waarder de doeken eenvoudig weer met een natte spons en zeemleeren lap schoongemaakt Het blijkt dus, dat er ook in vroe ger dagen wel het een en ander met de schilderijen is voorgevallen. ORGELBESPELING op Donderdag 1 April, des namiddags van 23 uur, in de Groote- of Sïmt- Bavokerk alhier, door den heer W. Ezerman. No. 1. Prélude en Fuga, E. Mobach. No. 2. Grosser religiöser Marscb, Fr. Lux. No. 3. Sonate No. 2, Ch. Fink.. a. Allegro moderato. b. Andante. No. 4. Ave Maria, Fr. LiezL c. Allegro risoluto. No. 5. Koor uit Josua. Handel. Dank- en Bedestond. Do Kerkeraad der Gereformeerde Kerk C. te Haarlem heeft besloten, dat op den dag, waarop de blijde vei v.'achting, waarin de Koningin verkeert, vervuld wordt, des avonds te acht uur een dank- en bedestond zal gehouden worden in de Noorder- k (Ridderstraat), indien dit feit geschiedt vóór vijf uur des namid dags. Wanneer het geschiedt na vijf uur, dan zal de dank- en bedestond gehouden worden op den volgenden avond Geschiedt het op Zaterdag, dan op den volgenden Zondag in den gewonen dienst. 1570 PERSONEN VOOR DE KERMIS Hedenmorgen is door den heer G. J. van Gasteren aan den Raad ver zonden het adres tot behoud der ker mis. Het is geteekend door 1570 pexso- E n-M elvierlng. Uit een ons toegezonden nummer van „De Meiklok" vernemen we, dat de vrije socialisten ook nu onder de leus: Algemeene Werkstaking" het Meifeest zullen vieren. Faillissementen. Bij vonnissen der Arr.-Rechtbank alhier, d.d. 30 Maart 1909, zijn in staat van faillissement verklaard: P. J. van Ben tem, timmerman, wo nende te Schoten, Dr. Leydsstraat. C. Wals Hzn., een den houder te lip. Rechter-Commissaris in beide mr. P. J. G. van dei- Muelen. Kamerverkiezing. Eigenaardig is het, dat aan Mr. Th iel niet is gevraagd, of hij de can- didatuur voor de Tweede Kamer aan neemt, maar hem alleen is meege deeld, dat hij caudidaat gesteld is. In dezen vorm Ligt dus opgesloten dat de beide kiesvereenigingen, die hem stelden, geen weigering verwach ten of, wil men liever, aanvaarden. J u b i 1 Heden herdacht de lieer J. P. G. Vos den dag, waarop hij voor 40 jaar bij de firma W. G. H. Jacobs, scheeps timmerwerf, Hubertina, als plaat werker, later als magazijnmeester, in dienst trad. Door een feestcommissie van vijf leden werd hij onder een toe spraak van den heer W. Haeseker, ontvangen, waarop hem uit naam van de werklieden een fraaie maho niehouten tafel werd aangeboden. Van de firma ontving de jubilaris een enveloppe met Inhoud. Het magazijn was met groen en bloemen versierd, waar tusschen een fraai schild, waarop „Leve de jubi laris!" 's Avonds wordt de omgeving -feestelijk verlicht. Van den top der electrische kraan wapperde de driekleur. Het verdere van den dag bracht de jubilaris ge noeglijk in den familiekring door. Kamerverkiezingen. Gisteren werd door de liberale kies- vereeniging te Oudendijk (district Hoorn) candidaal gestedd de heer P. B. J. Ferf, te Haarlem. Geheelonthouding. In het gebouw „Weten en Werken" aan de G<ed. Oude Gracht alhier hield gisterenavond de afdeeling Haarlem val» den Algem. Nederlandsohen Ge heelonthouders Bond eene feestelijke bijeenkomst. Door een kinderkoor on der leiding van den heer Jansen wer den enkele nummers ten gehoore ge bracht, welke veel succes hadden, evenals de overige nummers, voorko mende op het programma, welke worden afgewisseld door muziek van een gramophone. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de laatste berichten). het houden een er oollecte in de ge meente. De Christelijke Jon ge lings Vereeni ging „Het Mosterdzaad" alhier zal een dezer dagen in Rehobóth eene opcr.bare bijeenkomst houden. Vele rangnummers, voordrachten en sa- mej-spraken zullen dan ten beste worden gegeven. HAARLEMMERMEER. Diefstal. Bij den landbouwer A. Roodenburg aan de Hoofdvaart heeft men des nachts een dekkleed van een machi- i»e, die op het erf stond, losgesneden en medegenomen. Het kleed vertegen woordigde een waarde van pi. m. ƒ20. Van de daders of dader is geen spoor of aanwijzing te Yinden. BEVERWIJK. Thans kan door 't Hbld. worden medegedeeld, dat de heer W. Droog te Haarlem, ie teruggekomen van zijn plan, om in het district Beverwijk te genover den eveneens R. K. heer Pas- stoors een candidatuur te aanvaar den. ZANDVOORT. Woensdag a.s., des namiddags te half drie, zal een proeftocht worden jeliouden niet de reddingsboot der <ocrd- en Zuid-Hollandsche Red ding maatsch app ij Aangekomen vreemdelingen Familie De Reus, Amsterdam, Dr. Mezgerstraat no. 73, 3 p. Familie Bastiaons, Haarl.straat 110. 7, 4 u OVERVEEN. Langs den Zijl weg is men druk be zig met het planten van jonge boo- men. Evenwel zijn er ook reeds bal dadige handen bezig geweest, om van eenige boompjes stukken der schors af te snijden. Het is te hopen, dat men de daders spoedig vindt. Zondagmiddag is van een trein tusschen O ver veen en Zandvoort- een ruit ingegooid, gelukkig zonder iemand te kwetsen van de daders hef ft men nog niets ontdekt. De ooievaar is op het bekende nest aan de Eiswoutslaan weder gearri veerd. HEEMSTEDE. Bij de Maandagavond alhier ge houden verkooping door notaris mr. C. J. Boerlage van de bij opbod ge brachte huizen, was de uitslag als volgt: Perceel 1, het koffiehuis naamd „Café Centrum", opgebracht 6000. Koopster mej. Wilhelmina Pijst. No. 2. Een winkelhuis en twee woonhuizen onder één dak, 2950, opgehouden. Hedenmorgen zijn op het landgoed van wijlen Jhr. J. B. van Merlen de eerste kievitseieren gevonden- BENNEBROEK. Door het gemeentebestuur is aan don Bond van Ineullnde, vereeniging voor gepensioneerde en gegageerde militairen beneden den rang van offi cier van de zee- en landmacht en de Koloniën, vergunning verleend tot VALSCHE RIJKSDAALDERS EN GULDENS. De gelukkige vangst van de Haag- sche politie, die Vrijdagavond de hand legde op ee»i man, die valsche dubbeltjes en kwartjes maakte en uit gaf, is Zaterdag gevolgd door de ar restatie te Amsterdam van iemand, die er zijn werk van maakte, valsche guldens en rijksdaalders te vervaar digen. Bij den Hagenaar werd een brief gevonden van een neef van hem, die te Amsterdam uls commensaal woon de in de Gerard Doustraat, en die brief heeft der politie Zaterdag aan leiding gegeven, in de Gerard Dou straat ten huize van den neef een be zoek te brengen. De man was thuis, en werd voor den commissaris van politie iu de 5o sectie, den heer A. Kuinmer geleid, die hem in bewaring hield. Op de kamer van den arres tant wei-den allerlei gereedschappen en instrumenten aangetroffen, noodig voor het vervaardigen van valsche munt. Men heeft tot nog toe geen bewijs kunnen vinden, dat de man zijn val sche munt in omloop heeft gebracht.» Hij verkeerde in weinig rooskleurige omstandigheden. Gepasporteerd O.-I. militair had hij een pensioentje van lit) en trachtte er voorts nog wat bij te verdienen met den verkoop van een middel togen ketelsteen. Hij is overgebracht naar het Huis van Be waring, om door den rechter-commis. saris te worden verhoord. KAMERVERKIEZINGEN. De vrijzinnige kiosvereeniging Bur gerplicht te Stadskanaal (gemeente ildervank) stelde mr. Treub, af tredend lid, caudidaat voor de Twee de Kamer, in 't district Assen. H. L. A. VAN DEN WALL BAKE. Te Utrecht is overleden de heer II. L. A. van den Wall Bake, sinds 1888 muntmeester bij 's Rijks Munt. Dr. PALI* De Venezolaansche afgezant dr. Paul is Zondagavond 10.54 per Hol lar dsche Spoor uit Berlijn te 's-Gra- verhage teruggekomen, ter voortzet ting der onderhandelingen met onze regcering. Hij heeft weder zijn intrek genomen in liet Hotel des Indes. ONGELUKKEN. Zondagmorgen heeft dr. A. L. M. Bogers, arts te Halsteren, die voor zij li genoege n te paard reed langs de Schelde bij Bergen-op-Zoom, het on geluk gehad, waarschijnlijk tenge volge van de koppigheid van het paard, te vallen en bij zijn val den nek te breken. Dr. Bogers was een jong, krachtig man van 36 jaren en laat een vrouw met vier kleine kinde reu achter. ZONDAGSRUST. Door den Raad van Achtkarspelen •s eert nieuwe algemeene politieveror dening vastgesteld. Daarbij is o. a., mei 11 tegen 3 stemmen, aangenomen eene bepaling, dat de herbergen en dergelijke Inrichtingen Zondags uiter lijk te 8 uur 's avonds moeten worde* gesloten.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1