NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 26e Jaargang. No. 7905 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon* en Feestdagen. VRIJDAf» a APRIL 1909 GBLAD ABONNEMENTEN PER DRIB MA&NDENl Voor Haarlem l f 1.28 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente) Franco per post door Nederland1*65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. C. PEEREB00HL ADVERTENTIÊNi Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels /t—elke regel meer ƒ0. SC Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat AdvertentiSn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! 60 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratie; Groote Houtstraat 55. litercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij; Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem Jn dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buiteniandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN., EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 3 APRIL.. Schouwburg: Het Rott. Tooneelgez. Het huwelijk van Florence Bell, 7J u. Soc. Vereeniging: Muz. vereen.: Laurens Jansz. Coster: Uitvoering en bal, 8 uur. OM ONS HEEN No. 908. De Feesten van Sen A.N.W.B. Het rapport is verschenen van de Commissie van zes leden aangaande de feesten, die dezen zomer in Haar lem zijn gehouden door den Algem. NederL Wieirijdersbemd. Misschien zal deze en gene het aan genaam vinden, wanneer ik deze ge schiedenis nog. even in herinnering breng. In December van het jaar 1908 werd in de gecombineerde vergade ring van het algemeen en van het dagelijksch bestuur van den Bond een motie aangenomen, die voor het Haarlemsche feestcomité zóó kren kend was, dat op den lOden Januari 1909 door dit Comité een vergadering werd gehouden, waarbij ook de leden van de bovengenoemde bondsbesturen w aren uitgenood'gd. Na uitvoerige discussiën, die nu en dan vrij scherp werden, besloot de vergadering een Commissie te benoe men, die de zaak nader zou onderzoe ken en bestaan zou uit twee leden van het dagelijksch bestuur, twee van het algemeen bestuur van den A. N. \V. B. en twee van bet Haarlemsche feestcomité. Welnu, deze commissie heeft thans haar rapport uitgebracht, dat wij hier in zijn geheel laten volgen. De Commissie, benoemd in de bij eenkomst van 10 Januari 1909, te Haarlem, ter beoordeeling van de uitgaven, gedaan ten behoeve van de aldaar in Juli 1908 gehouden feesten ter viering van het 25-jarig bestaan van den A N. W. B., Toeristenbond voor Nederland, heeft in hare vergaderLngen van 24 Januari en 12 Maart j.l., te Amster dam, nauwgezet de verschillende hoofdposten dezer rekening nage gaan en de daarop betrekking heb bende toelichting bij monde van den penningmeester van het Uitvoerend Comité vernomen. Zij heeft zich bij deze beoordeeling de volgende vragen voorgelegd a. in boeverre hadden de meerdere uitgaven kunnen begroot worden, b. in boeverre kan er van te groote weelde sprake zijn, c. iu hoeverre moet de overschrij ding geweten worden aan bijzondere niet te voren te verwachten omstan digheden a. Erkennende dat een nauwkeuri ge begrooting van dergelijke feesten onmogelijk te maken is, komt het der Commissie toch voor, dat een aantal posten beslist te laag zijn geraamd, terwijl er niet, of slechts onvoldoen de, gerekend is op extra uitgaven, die door buitengewone omstandigheden noodig zouden kunnen zijn. b. In verband met het onder a ver melde had aan het geheele feest een bescheidener karakter moeten gege ven worden, ten ware meerdere ze kerheid had bestaan, dat door in uit zicht gestelde bijdragen en belang- loozan steun van elders, vooral bij den optocht, bijzondere inkomsten konden geschapen worden of de uit gaven verminderd worden. Gezien den breeden opzet van de feesten, kan evenwel, in verhouding tot het eindcijfer, niet gezegd wor den, dat te groote weelde veelal is toegepast geworden. "c. voor het grootste gedeelte moet de overschrijding geweten worden aan het buitengewone aantal feest gangers, ruim het dubbele van het geen verwacht was mede in ver band met de omstandigheid, dat de .meeste aangiften inkwamen in de plaatste dagen, en Yoorta voor een deel aan de gerechtvaardigde vrees, dat bij slecht weer (waarbij herinnerd wordt aan het zeer slechte weer over al in den lande op de voorafgaande dagen en den eersten dag der feesten) onvoldoende gelegenheid tot verpoo- zing onder dak, aanleiding zou heb ben kunnen geven tot ontstemming en tot feiten, die een schaduw zou den hebben kunnen werpen op deze feestvier inz. Niet onvermeld blijve, dat de groo te welwillendheid, gebruikelijk bij de Bondsfeesten, ten opzichte van hen die zich op het allerlaatste oogenblik nog voor deelneming opgeven, juist ditmaal zeer bijzondere kosten ten gevolge heeft gehad, terwijl ook soms de indruk is verkregen, dat met 'et- wat meer zin tot medewerking van anderen, het Comité niet verplicht zou zijn geweest tot het doen van zoo groote uitgaven- Op grond van bovenstaande spreekt de Commissie als baar oordeel uit, dat hadden niet bijzondere om standigheden verhinderd de rekening en verantwoording in te dienen, voorzien van de breeds toel'chting, welke thans aan de Commissie is ge geven het vermoeden gewettigd zoude zijn, dat bet bestuur van den A. N. W. B. de overschrijding van het voor deze feesten toegestane cre- diet anders beoordeeld zoude hebben, dan in de vergadering van 20 Decem ber 1908 is geschied. De Commissie voornoemd» A. VAN ROSSUM. MAURITS H. B ING ER. G. A. POS. HERMAN J. v. KOOLBERGEN. L. C. STEFFELAAR. W. J. LUGARD. Reeds bij vluchtig doorlezen van dit stuk blijkt, dat het een gansch anderen klank heeft dan die verno men werd in de Deoeuiber-motie van den Bond. Voor wie het verschil op zijn juiste beteekenis willen schatten, laat ik hier die motie nog eens vol gen „Het algemeen bestuur, even- „als het dagelijksch bestuur, be- treurende de belangrijke over schrijding van het toegestane „bedrag voor de Bondsfeesten te „Haarlem, overwegende, dat door „het uitvoerend comité niet die „voorzichtigheid bij de uitgaven „is betracht, welke kon verwacht „worden van een comité, hetwelk „te dier stede gewoon is feesten „te geven en aan wien is mede- gedeeld, welk crediet voor dat „doel door het algemeen bestuur „beschikbaar was gesteld, ver boekt bet dagelijksch bestuur „deze motie ter kennis te brengen „van het uitvoerend Comité te „Haarlem." Ik behoef waarlijk de termen van het eene en die van het andere stuk niet met elkaar te vergelijkende lezer ziet zelf den afstand, die er ligt tusschen motie en rapport. Alleen wil ik daaraan een paar korte beschouwingen vastknoopen. In de eerste plaats dient er op ge wezen te worden, dat de Commissie vier leden bevatte van de bondsbestu ren en slechts twee van bet feest comité. Ik wil daaruit niet afleiden, dat het rapport nóg gunstiger had kunnen zijn voor laatstgenoemd Co mité, indiien de verhouding tegen overgesteld ware geweest (inderdaad, met dit rapport kan het feestcomité tevreden wezen), maar alleen den na druk leggen op de blijkbare omstan digheid, dat de meerderheid wel over tuigd moet zijn geweest van de bil lijkheid der genomen conclusies trouwens, het rapport is, naar ik verneem, mot algemeene stemmen vastgesteld. En dit is van te meer belang, omdat aan het slot van het rapport wordt gesproken van „de breede toelichting, welke thans aan de Commissie is gegeven" welnu, diezelfde toelichting had reeds veel vroeger aan de vergadering van de bondsbesturen kunnen zijn verstrekt, ja, ik mag zeggen door het dage lijksch bestuur moeten zijn gevraagd. Ware dit geschied, dan zou, durf ik beweren, de krenkende motie, waar over het geheele feestcomité in 't ge weer is gekomen, achterwege zijn ge bleven. Dit erkent trouwens de Commissie aan het slot van het rapport zelf nur m it 'n bischen andren W o r t e n. De vraag, of door den loop van za ken het feestcomité wel geacht kon worden, eenige verantwoordelijkheid op zach te hebben genomen ten aan zien van de kosten, is door de Com missie niet onderzocht, zij behoorde dan ook niet tot haar mandaat. Men weet, hoe ik daarover denk. Naar mijn wijze van zien behoorde deze geheele verantwoordelijkheid bij het hoofdbestuur en niet bij het feest comité, maar na dit rapport zal ik deze quaestie verder laten rusten. Het feestcomité kan met het ver kregen resultaat tevreden zijn. De vergadering van 10 Januari heeft de vruchten gedragen, die het daarvan verwachtte, en de voorzitter van het comité, de lieer G. B. Crommelin, verdient hulde voor het initiatief, dat hij tot deze bijeenkomst heeft geno men. Alleen kan de vraag nog worden gedaan, of alles hiermee uit is. Wel zal het geheele Haarlemsche feest comité groote beteekenis hechten aan de verklaring, die nu met medewer king van vier leden van Bondsbestu ren is tot stand gekomen, maar de motie, in December door de twee Bondsbesturen zelf aangenomen, staat nog overeind. Ik wil niet aandringen op wat de redactie van „de Fiets" in haar num. mer van 3 Maart „een versche uiting van berouwvolle dankbaarheid" noemt. De schrijver van dat artikel meent, dat die stellig niet overbodig ware. Mij dunkt, liet Haarlemsche feestcomité kan er niet op gesteld zijn na alles wat er is voorgevallen zou deze peer toch een wrange hij- smaak hebben. Maar dat in de eerstvolgende ge combineerde vergadering van de bondsbesturen de December-motie zonder meer wordt ingetrokken, ja, dat zal bet feestcomité van het bil lijkheidsgevoel dezer besturen wel verwachten. J. C. P. Stadsnieuws DAMCLUB „HAARLEM"., Men schrijft ons: Gisterenavond werd in het café Neuf de 5e jaarvergadering gehouden van de vereeniging Damclub Haarlem. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter in het kort de geschie denis der vereeniging gedurende haai' vijfjarig bestaan. Uit bet jaarverslag van den secre taris bleek, dat de vereeniging in le dental was vooruitgegaan, uit dat van den penningm., dat de financi- eele toestand niet onbevredigend was. Besloten werd o.a. spoedig een wedstrijd in het simultaan-spelen uit te schrijven; in beginsel werd aange nomen voortaan 2 speel-bijeenkom- sten per week te houden. Het bestuur blijft ais volgt samen gesteld: P. Kalbfleisch, voorzitter; W. B. J. Pippijn, secretaris; R. C. Broekmeijer, penningmeester; H. E. Lantinga en E. Strietman, Commis sarissen. Na afloop der vergadering werd de avond, ter viering van het vijfjarig bestaan der vereeniging, allergezel ligst doorgebracht met het houden van kleine wedstrijden om prijzen en bleek het ten duidelijkste, dat dam men niet het saaie spel behoeft te zijn, waar vele ongeoefemden het voor houden; vaak werden toch onder kwinkslagen en grappen, de schran derste zetten gedaan. De vereeniging kan met genoegen op het houden van deze gezellige bij eenkomst terug zien. O n d e r w j j s. De heer D. Inklaar, onderwijzer aan de Opleidingsschool voor jongens alhier siaat no. 2 op de voordracht voor hoofd der aan de Stationstraat te Steenwijk te bouwen nieuwe school. Mej. A. C. Bedijs, van IJmuiden, staat op de voordracht voor onderwij zeres aan de school voor M. U. L. O U Rhenea TEHUIS VOOR SCHOOLGAANDE KINDEREN. Na een inle'dend woord van Ds. P. E. Barbas sprak gisterenavond in de bovenzaal van de Kroon de heer Th. Nolen, uit Rotterdam, over bovenge noemd onderwerp. Spreker begon met er op te wijzen, dat de zorg voor hulpbehoevende kin deren iets van den lateren tijd is. Bij de klassieke volken b.v. werden de zwakke ongelukkige kinderen te von deling gelegd of gedood. In 1896 pleitte Jhr. Mr. A. J. Re- thaan Macaré voor een andere wijze van berechting en bestraffing van kinderen. Zooveel stond vast, dat ze in geenen deele als volwassen per sonen mochten beschouwd of behan deld worden. In 1893 reeds bad Mr. Levy dit onderwerp in de Tweede Ka mer ter sprake gebracht Naar aanleiding van een en ander verscheen in 1898 een rapport, dat den toestand der verwaarloosde kin deren vrij juist beschreef. Daaruit ontstond toen een Bond tot Kinder bescherming, die zich verwaarloosde, misdadige en verlaten kinderen aan trok. Evenmin werd van den kant der Regeering stilgezeten. Achtereenvol gens toch verschenen een arbeids- en leerplichtwet en 6 en 12 Februari 1901 de Kinderwetten. Deze laatste voorzien in bijkans alle gevallen. Zelfs de ouders wor den door hen beschermd. Vroeger wisten ze met weerspannige kinderen geen weg, nu wil als ergste maatre gel tuchtschoolstraf dikwijls helpen. Bij alles wat gedaan wordt, moet evenwel verhoed worden, dat de kin deren in de gevangenis komen. Op velerlei wijze worden de kinde ren door do nieuwe wetten beschermd. Bij verwaarloozlng kunnen de ouders ontzet worden uit de ouderlijke machtbij onmacht worden ze hier uit evenwel slechts ontheven. De rechter heeft oen heel© serie middelen tot zijn beschikking, om kinderen, die van het goede pad afgedwaald zijn, daar weer op te brengen. Hij kan ze aan de ouders teruggeven, een berisping toedienen, eene geldboete opleggen, tuchtschoolstraf geven of aan de zorg der regeering toevertrou wen. Evenwel, werden vroeger alleen de strafbepalingen nagevolgd, te genwoordig vraagt men wat "is het beste voor het kind Betreft het een ernstig geval, dan wordt het naar 't rijksopvoedingsgesticht te Alkmaar gezonden, daar geobserveerd, en bij gebleken meer of mindere slechtheid verdere rijksopvoeding of die in een gezin gegeven. Eén ding is in Nederland gelukkig weinig te betreuren mishandeling van kinderen. Daarvan hoort men in het buitenland veel meer. Jaarlijks worden in Spanje 400 kinderen mis maakt en verminkt, die dan, naar mate ze medelijden opwekken, voor 60 180 francs per stuk verkocht worden. In sommige steden worden ze aan bedelaars in huur gegeven. Wij hebben alleen te maken met verwaarloosde kinderen. Een jongen behoeft nog niet slecht te zijn om te stelen. Er is zooveel verleiding, ar moe en gebrek heerschen thuis, hij zou zedelijk wel zeer hoog moeten staan, om zich niet aan *t een of an der te vergrijpen. Ook is er een groot aantal zonder toezicht, er worden er zelfs van huis uit tot diefstal aange zet. Voor weezen en haif-weezen is goed gezorgd. Veel vereenigingen en kerkgenootschappen trekken zich hunner aan. Behalve dezen is er evenwel nog een schare waarvoor ze niet zorgen en waarbij toch misdaad kan voorkomen worden. De inrichtin gen hiervoor moeten school en gezin aanvullen of vervangen. Als de va der dood is en de moeder moet den ganschen dag uit werken, komt er van de opvoeding der kinderen niet veel terecht. Tusschen en na school tijd moeten zulke kinderen een pret tig en vriendelijk tehuis hebben. in Zweden heeft men reeds lang iets dergelijks daardoor is het bede len veel miuder geworden. In Ameri ka bestaan vac an tie schol en. De be doeling van de tehuizen voor school gaande kinderen is hoofdzakelijk ontspanning. Het schoolwerk op school, thuis ontspanning, Ver scheidene steden hebben reeds zoo'n tehuis Den Haag (1902), Amsterdam (1903), Rotterdam (1904), Leiden (1904) en Arnhem (1905). De kinderen mogen alleen komen ais de moeder uit wer ken is. 's Avonds acht uur worden ze gehaald of gaan alleen naar huis. Bij de gedachtenwisseling over het besproken onderwerp vroeg Dr. Bar bas wat de eerste schreden geweest zijn om tot het doel te raken. De heer Nolen vertelde, dat een huis met een tuin gehuurd is. Daar na hebben we de hoofden van scho len gevraagd, of bij hen ook kinderen waren, die in aanmerking kwamen voor het tehuis. Zoo iets wordt even wel ook gauw genoeg in de stad be kend. Dan moet «en directrice geko zen worden. Dit vooral moet met zorg geschieden. Onderscheid tus schen godsdienst wordt niet gemaakt. 'Alleen wanneer een kind een werke lijk slechten invloed heeft, wordt het weggestuurd. De beer Schram wees er op, dat er in die richting hier reeds iets be staat in de Huishoud- en Industrie school is een bewaarplaats voor kin deren. Voor elk kind wordt per dag 0.10 betaald, waarvoor 't drie maal tijden geniet. Ds. Barbas antwoordde hierop, dat niet in de eerste plaats om het stoffe lijk dan wel om het geestelijk welzijn van de kinderen zal gedacht worden. Ook zijn de afstanden voor een werk ster, die op den Scheepmakersdijk woont, in de Aelbertsbergstraat werkt en eerst nog eens naar de Sehnee- voogtstraat zou moeten wandelen, wel wat ver. Er moet ook niet één tehuis zijn, maar een op verschillen de plaatsen in de stad. Het weinige publiek toonde door bijvalsbetuigingen zijn instemming met het gesprokene, waarop de bij eenkomst werd gesloten. HOLLANDSCHE BLOEMEN TE BERLIJN. Volgens een telegrafische mededee- ling uit Berlijn is aan de uizending der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur op de groote Tuinbouwtentoonstelling te Berlijn een eereprijs toegekend als „beste de corative Leistung". Eveneens ontvin gen eene eereprijs de firma E. H. Krelage en Zoon te Haarlem voor Darwintulpen en het etablissement Labelliflos te Voorschoten voor Aman- issen. De hoeren Gt» van Waver en en Kruijff te Sassenheim verkregen een eersten prijs voor hunne inzen ding van Rose Spiraea's; 3de prijs voor nieuwe roos, Leenders te Steyl-Tegelen tweede prijs voor be gonia's aan D. Baardse te Aalsmeer; eerste prijs aan C. B. van Nes te Bos koop, voor rhododendrons. Eerste prijs voor rhododendrons aan Van Noordt en Zoon te Boskoop. De col lectieve inzendingen van Boskoop en Aalsmeer verkregen le prijzen, de collectieve inzendingen voor groenten verkregen acht eerste en 4 tweede prijzen. De Hbld.-corr. schrijft nog: Ik wil er al met een enkel woord op wijzen, dat de Nederlandsche Inzendingen een goed figuur maken. Wel zullen enke le nummers liet moeten afleggen te gen de Duitsche, maar onze kweekers komen kranig uit. De heeren A. Rij- nierse van Overveen, II. J. Goemans van Bemiebrook en E. II. Krelage van Haarlem (welke laatste ook tijdelijk onze Regeering vertegenwoordigt) doen wat zij kunnen om alles op tijd klaar te krijgen. Die heeren werken van '8 morgens vroeg tot 's avonds laat en verplichten zich zeer. Een van de groote zalen is geheel door Nederlandsche inzendingen in beslag genomen met een kleurig ta pijt van Hyacinten en Tulpen in het midden. De firma J. H. van Nes Co. heeft de eer van Boskoop opge houden: o.m. zien wij van haar een schitterende inzending van Rhododen dron „Pink Pearl" met witte en ro se genuanceerde bloemen en rozen rood© knoppen. Toen de Keizer en de Keizerin een kijkje kwamen nemen en van deze zaal dit alleen uit de verte doen kon, wee3 de Keizer dade lijk op deze prachtvolle Rhodo's. De heer en mevrouw Ritzema Bos zijn druk bezig met het etaleeren van oen aantal preparaten van planten ziekten, beschadigingen enz., die er keurig uitzien. De directeur-generaal komt, terwijl ook minister Talma verwacht wordt. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID Het Museum van Kunstnijverheid werd gedurende de maand Maart be zocht door 497 belangstellenden; uit de aan het Museum verbonden boeke rij werden gedurende die maand 212 boek- en plaatwerken in bruikleen af gestaan, terwijl de aan het Museum verbonden School voor Kunstnijver heid bezocht werd door 171 mannelij ke en vrouwelijke leerlingen. Goed afgeloopen. Hedenmiddag te één uur kwam een man, die in do Jansstraat voor een rijtuig wilde uitwijken met het hoofd tegen een in vaart zijnden tramwa gen. De man bezeerde het hoofd nog al, maar kwam er verder goed af. Voetbal. Zondag a.s. zal op het terrein aan de Spanjaards)aan een voetbalwed strijd plaats hebben tusschen Frisia uit Leeuwarden (kampioen Noordelij ke 2e klasse) en H. F. C. Gouden Jubileum. 26 April is de heer J. van der Mark 50 jaar in dienst bij de firma Joh. En schedé en Zonen (afd. drukkerij) al hier. Ned. Crediethank. In de heden gehouden jaarlijksch© algemeene vergadering van aandeel* houders dei- Nederlandsche Cred iet- bank, aan de Nieuwe Gracht alhier, werden de balans- en winst- en ver liesrekening goedgekeurd, en het di vidend bepaald op 5 Uit het verslag over het afgeloopen boekjaar blijkt, dat er alleszins reden tot tevredenheid bestaat. De omzet op alle rekeningen was belangrijk hooger; hoewel de lage rentevoet van invloed was- op het be drag der rente-rekening werd dit ver goed door eene toeneming der ge maakte provisie. Verliezen behoefden niet te worden afgeschreven. Li de plaats van den heer Notaris Daamen, die te kennen had gegeven als commissaris te willen bedanken werd gekozen de heer P. B. J. Ferf, terwijl het college van commissaris sen werd aangevuld door de verkie- kiezing van den heer C. L. Udo de Haes te Santpoort; beide gekozenen namen de benoeming aan. Kastekort. Een waarnemend brievengaarder In een der dorpen in de omgeving, is in zijn betrekking geschorst, omdat hij ƒ900 te weinig in kas had. Hij geeft op, dat dit tekort ontstaan s, omdat hij een bankbiljet van ƒ1000 heeft uitgegeven voor een van 100. De justitie heeft, na deze verkla ring, geen termen gevonden den brie vengaarder in vóór-hechtenis te hou den. KOMMANDO-VER WISSELING 10DE REG. INFANTERIE. De „Staatscourant" bevatte gister avond ambtelijk het bericht, dat reeds maanden geleden bekend was, dat kolonel II. C. A. Neeteson met in gang van I Mei Haarlem zal verlaten, om als generaal-majoor op te txeden als inspecteur van de infanterie. Generaal Neeteson, die officier is in de orde van Oranje-Nassau, ridder in de orde van Danneborg (Denemarken) en gerechtigd is tot het dragen van het eere-teeken voor belangrijke krijgsbedrijven met g-esp Atjeh 1878—. 1896, volgde 16 Maart 1905 wijlen ko lonel Draayer op. De generaal door liep de militaire rangen aJs volgt: 5 Juni 1872 tweede luitenant-; 28 Augustus 1877 eerste luitenant; 2 Sep tember 1890 kapitein; 23 April 19UQ majoor en 2 Juni 1902 luitenant-kolo nel. Onder het kommaudo van kolonel Neeteson kreeg liet 10de regiment zijn vaandel, liet was de kolonel, die <Iit regimentsvaandel op de heide bij Mil- lingon uil de handen der Koningin ontving. Hot 10de regiment verliest in den kolonel een gestreng, maar humaan chef, die wel aandacht had voor de belangen zijner minderen. Kolonel Neetesou wordt vervangen door luitenant-kolonel P. A. Spaan, van de staf van het 4de regiment in fanterie uit Leiden, die mede met 1 Mei, wordt bevorderd tot kolonel. Kolonel Spaan werd 10 Juli 1875 be noemd tot 2eu luitenant, 30 October 1880 tot len luitenant, 17 Januari 1S94 werd hij kapitein en 9 December 1902 majoor, waarop hij 9 December 1904 werd bevorderd tot luitenant-kolonel. Generaal Neeteson is thans 58 jaar oud, kolonel Syaan 56 jaar. Ter eere van den tot generaal-ma joor bevorderden kolonel H. C. A. Neeteson, commandant van het 10de regiment infanterie alhier, wewl lie den morgen in de infantériekazerne alhier de vlag geheschen. Militaire Zaken. Deserteur. Gisterenmiddag is door de politie te Amsterdam gearresteerd en onder militair geleide naar hier overge bracht de milicien L., van het 10de regiment infanterie, die sinds ©enigen tijd als deserteur is afgevoerd. Trouwe dienst. Aan den sergeant-majoor-instruc- teur J. Th. Doemen is te rekenen op 6 April a.s. de bronzen gesp voor 18- jarigen trouwen dienst toegekend. Uit de Omstreken SCHOTEN. Stormschade. Hedenmorgen woei van een perceel In aanbouw aan de Dr. Leydsstraat, een bouwmuur om. Door den gemeen teopzichter werden maatregelen ge nomen ten behoeve van de veiligheid»

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1