RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Dat is braaf en eerliik sprak tij op zachten toon. Schik wat dichter bij en gebruik het ontbijt. Eet) tweede uitnoodiging was niet noodig. De groote eetlust, waardoor hij gebruik maakte van knakworst, gekookte eieren, brood en koffie, en zich ten laatste nog over een flesch wijn ontfermde, was voor de vrouw verschrikkelijk om aan te zien. Ik wil wil eerlijk zijn, 'bromde hij tusschenbeide. Dat is best. Wanneer ik geld vond, dat aan u behoorde, ik zou het u teruggeven, daar zoudt u op kunnen rekenen. Wilt u nog een kopje koffie Nu, mij goed, antwoordde hij, een vierde knakworst naar binnen duwend. Eindelijk stond hij op. - U is een rechtschapen man, die den lieden hun eigendom terugbrengt sprak de vrouw, terwijl zij de krui mels en overblijfsels wegveegde. O, ik ben eerlijk, begon hij weer, wanneer ik verloren geld vind, geef ik het altijd terug. Prachtig, kom er dan mede voor den dag. vervolgde zij, toen hij zijn Jas begon dicht te knoopen. Voor den dag waarmee Wel, met het geld, dat u gevon den hebt. Ik heb niets gevonden. Maar ik wil eerlijk zijn, wanneer ik iets mocht vinden. Jij oude deugniet 1 Heb Je niet f;ezegd, dat je een banknoot van 100 r. gevonden had Neen, mevrouw. Ik zet de slechts: geen mensch heeft gezien, dat ik zulk een biljet gevonden heb. Dan betaalt u de vertering! riep zii, hem bij den kraag pakkend. Ik wil eerlijk zijn ik heb geen ceait, vervolgde hij, en zich uit haar honden los makend, was de „eerlijke man" in hei gewoel der menigte ver dwenen, Voordat de vrouw van haar schrik bekomen was. HAAGSCH GELD. Bezoeker bij het verlaten van een café met den kellner afrekenend en hem extra een nikkelen vijfje gevend. „Alsjeblieftmaar wacht even, geef ik daar geen kwartje Kellner (grijnzend) „Ja, mijnheer, u heeft gelijk, maarhet is een Haagsch kwartje 1 I („Cemtr.") STRAATVERKEER BELEMMERD DOOR EEN DAMESHOED. Onderstaande geschiedenis is mis schien een vervroegde Aprilvisch maar is in alle geval goed gevonden. Wij geven hem zooais hij in de Brus- selsche Gazetten staat Wat een moderne dameshoed kan teweeg brengen, zagen wij verleden Woensdag op de Grasmarkt te Brus sel. Het was tusschen 5 en 6 uur 's avonds als een elegant geldeede da me voor een magazijn verscheen en zich gereed maakte er binnen te gaan om aankoopen te doen. Zij had echter zonder den bouwmeester gerekend. De deur van den winkel zegde neen. De dame droeg immers op haar kunstvol gekroezeld en gefriseerd kopje een hoed, die te breed voor de smalle deur was. Geen wonder dat de draagster, dank aan dien grooten hoed, niet kon doorgaan. Zij boog en draaide zich als eene prima ballerina, zij wrong zich als eene slangendame en een akrobatin. Een Brusselsch ketje riep„De Bassin Vergote 1" En andere ketjes vervoegden hem en zoo Werd de dame weldra door een twintigtal loopjon gens en meisjes met kartonnen doo- zen en ook gapers van oberhanden ouderdom omringd. Zij nam een kort besluit, ontblootte zich heit hoofd en trad met den hoed im de hand den winkel binnen. Te laat. De gapers waren nu honderd, tweehonderd geworden. Zij bezette de gansche straat als ten tijde van de Boerengeneraals, die in een nabijge legen hotel van de Oud Kleerkooper- straat waren afgestegen. De winkelier werd bang, liet derol- blinde neder, telefoneerde naar de politie, terwijl de trams moesten stil houden en de menigte niet week. Weldra daagde een politie-inspec- teur op met verscheidene politie-agen. ten om de gapers te doen circuleeren. Intusschen had de dame met den rensachtigen hoed den winkel langs een gang verlaten, doch was alzoo te. rug op straat verschenen, gevolgd door ketjes en zwanzers en groote menschem, die aan een processie ge leken. De dame kon niets anders doen dan in een huis loopen, een rijtuig bestellen, er inspringen en naar huis rijden onder het spotgeroep en gejok van het publiek. Wees dan in de mode! (H. v. Antw.) DE HOND AAN DE TELEFOON. De Rhein-Westf. Zeitung" vertelt het volgende: In een Duitsche stad was een koop man, de heer Maier, zijn hondje, een mooien pinscher, kwijt geraakt. Hij dacht aan diefstal en deed er daarom aangifte van aan een politiebureau. Den volgenden dag werd hij telefo nisch opgeroepen door den commissa ris van politie in een naburige ge meente. Deze vroeg hem, zijn hondje eens te roepen. De heer Maier be greep er niemendal van, en deelde mee, dat zijn hond al twee dagen weg was. De commissaris zei hem toen duidelijker, dat hij in de telefoon den naam van zijn -hond roepen moest. En de heer Maier aan 't roepen „Ami I Ami 1" Hij kreeg antwoord ook een vroolijk geblaf van zijn pin scher Door de politie in Maier's woon plaats was van den vermoedelijken diefstal van een hondje, onder op gaaf van signalement, kennis gege ven aan de politie in de naburige ge meenten, en in een van die gemeen ten had toen een agont iemand met zoo'n hondje zien loopen. Deze was meegenomen naar het bureau, waar hij evenwel volhield, dat het zijn eigen hondje washij had het al lang ge had. De commissaris had toen den lxeer Maier opgescheld en den hond den telefoonhoorn voor 't oor gehou den. Do pinscher was, toen hij zijn baas zijn naam hoorde roepen, zoo vroolijk gaan blaffen en kwispelstaar ten, dat de dief begreep, dat hij te gen de lamp'was geloopeai en dief stal bekende. Vonkjes. In het Witte Huis. de woning van den president der Vereenigde Staten, staat een piano, die met goud inge legd is. Negentig percent van de bevolking van Japan kan lezen en schrijven. In Duitschland wordt meer geduel- loer 1 dan 'in eenig ander land ter wereld. Er zijn 15 ton zilver in omloop te gen één ton goud. In oorlogstijd moeten alle Bulga ren, tusschen achttien- en zeven-en- veertig-jarigen leeftijd, als soldaten diens' doen Wanneer in sommige deelen van China iemand zijn schulden niet be taal*. halen zijn schuldeischers de vcordeur van zijn huis weg, om de booze geesten toegang tot de woning te verschaffen. Be'gië bezit een afzonderlijken postzegel voor den Zondag; wanneer die op den brief geplakt is, mag hij niet op Zondag besteld worden. Verleden jaar zijn te Parijs 50.000 paarden voor voedsel gedood. Door de Chineezen is in het jaar 1998 vóór Christus voor het eerst brood vervaardigd. Engeland heeft twee jaren noodlg om een oorlogsschip te bouwen, Frankrijk 5 jaar. Volgens wetenschappelijke onder zoekingen bevat stadslucht veertien maal meer microben dan bosch- lucht. Het koudste gedeelte van den dag is ongeveer vijf uur in den morgen. Een man heeft achtmaal zooveel kans op een plotselingen dood als een vrouw. Bijna alle jonge Japanners kiezen" het beroep van hun vader. Op een hoogte van 2000 voet boven den zeespiegel is de Alpenlucht in Zwitserland vrij van microben. Het rechter oor is over 't algemeen' grooter dan het. linker. Het is mogelijk bij den lichtschijn, dien een half dozijn vuurvliegen van Jamaica verspreiden, te lezen. De huid van oen koe geeft ongeveer 35 pond leder, die van een paard 18 popd Ia de straten van Berlijn staan 45.000 boomen meer dan in eenige andere stad ter wereld. Rusland heeft jaar. feestdagen per Kaadsels (Deze raadsels zijn alle ingezonden floor jongens en meisjes, die ,,Voor Onze Jeugd" lezen. De namen dei- kinderen, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden in het volgend nummer be kend gemaakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. Voor de maand Maart is het boek ten deel gevallen aan HENDRIK VAN T WOUT, die zijn prijs Woensdagmiddag tus schen 12 en 1 uur, Wagenweg 88, mag komen halen. 1. (Ingezonden door Dina v. d. Meij de Bie). Mijn. 1ste en 2de vindt men in de keuken. Mijn 3d© zegt men, als men van «tichzelveii spreekt. Mijn geheel is een stad in Duitsch land. 2. (Ingezonden dioor Jan en Izaak Bos.) Mijn geheel is iets, dat niet lang geleden is uitgevonden en bestaat uit 10 letters. 9 lü 11 14 15 2 is niet vuil. 6 7 8 5 1 13 is een andere naam voor zeeman. 3 1 15 5 zit in ieder ei. 1 6 4 12 5 is iets, waarmee men hou ten schepen onderhoudt. 8. (Ingezonden door Joh. Aarts). Mijn eerste is de naam van een boom. Mijn tweede wordt gebruikt door den winkelier. Mijn geheel is een plaats in Gel derland. 4. (Ingezonden door Marie Arbon.) Wie kan hieruit een spreekwoord maken is weg bes recht te de zee door 5. (Ingezonden door Frans van Eg- mond.) Ik bied mijn diensten ieder aan, Wanneer 't hem moeilijk valt te gaan. Mijn naam is klein, desniettemin, Ben 'k noodig in elk huisgezin. Men draait mij om, men houdt mij vast Men draait alweer, dan zit ik vast; Vier letters, meerder tel ik niet, Een, drie, twee, vier me aan fles- schen ziet. 6. (Ingezonden door Anna Sprok- kreeff.) Mijn eerste is niet zacht, mijn twee de daarentegen vindt men in elke stad, doch niet op veld of wegen. Mijn geheel is een plaatsje in Ne derland. 7. (Ingezonden door Jan Hart.) Ik ben bij ieder in huis. Niemand, zou mij graag missen.. Onthoofd mij en ik ben een kleur. 8. (Ingezonden door A. Senft.) Mijn geheel bestaat uit 14 letters. 2 3 4 5 is een viervoetig dier. 12 13 14 6 4 5 is een kleedingstuk. Het 345178 10 34758 is in Duitschland. 6 11 7 is een lichaamsdeel. 9. (Ingezonden door Hendrik van 't Wout.) Ik ben een visch. Plaatst men er een letter voor, dan ben ik een stad in Nederland. 10. (Ingezonden door Jo Zuijdland.) Ik ben een plaats in Noord-Hol land. 1 2 3 is een viervoetig dier. '4 5 6 7 is iets, dat een 12 3 eet. 11. (Ingezonden door Willem Rozen- beek.) Wat leest gij hieruit 12. (Ingezonden door Dina v. d. Berg.) De beginletters vormen een stad in Nederland. Zet onder elkaar Een riviertje in Zuid-Holland, Een plaats in Groningen. Een rivier in Duitschland. Een provincie in Nederland. Een plaats in Zeeland. Een rivier in Egypte. Een plaats in Noord-Brabant. Een plaats ln Schotland. Een rivier ln Duitschland. be re vr QJ O b£) dan ver co een debu Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn: 1. Beverwijk. 2. Wesp Weesp. 3. Kwikstaart. 4. Duiventil. Vuil tien dun. 5. Hendrik Hendrika. 6. Klimop. Lip kom plL 7. Oliekoek. 8. Groningen Urk Amsterdam Dokkum Idskenhuizen* Ameland Na arden Arnhem GUADIANA', 9. Kortrijk. 10. Moor room. 11. Een theegezelschap. 12. Garnaal. Goede antwoorden ontvangen Van Alida en Cornelia Dillewijn 8 (van de vorige week.) Beppie Meijer 9 (van de vorige week.) Gijsje Kok 9. Suzanna Sostman 84 Cornelia Sostman 8. Maria Takken 6. Cornelia Kruyff 8. Antoiiia Senft 12. Nelly Erkelens 11. Nelly v. Hof ten 1L Marie Vrijdag 11. 1 <Zonder naam 11. Corrie van Bilderbeek 11. E. II. Erbrink 8. Cato Bonke 11. Nanne Nauta 12, Gerard Arink 7. (Hans Koopman 8.. Tinus Bonke 11. Wilh. H. Ileyl 11. Giljam Lokerse 11. Jo en Betsie Ploeg 10. Maartje Verdel 12. Zonder naam 9. Willem en Truusje Bac 11. Hendrik Versteeg 6. Jan Souverein 7. Gerrit Dake 9. Ernst Moolenaars 10. P. A. Zwart 10. Guurtje Buiters 12* Ruurtje Aarts 12. Johanna Aarts 12., Frits Vermeer 11. Aaltje Huizinga 10. Johan en Anne Faber 11. Marie Gaaien 12. Francisca Bocage 11. Grietje Kwantes 11. Jo en Frans van Egmond 10. Zus Duursma 12. Jo Zuijdland 8. Zonder naam 9. E. H. Erbrink 9., Cato Bonke 11. Nanne Nauta 10. Hans Koopman 10., Tinus Bonke 10. WiLh. H. Heijl 10. Giljam Lokerse 11. Jo en Betsie Ploeg 12. Maartje Verdel 11. Zonder naam 10. Willem en Truusje Bac 12. Hendrik Versteeg 8. Gerrit Dake 12. Ernst Moolenaars 11., P. A. Zwart 4. Guurtje Buiters 11., Dirkje Mollema 7. Fokke Mollema 8. Aaltje Huizinga 9. Johan en Anne Faber 9. Francisca Bocage 9. Jo en Frans van Egmond 9 Zus Duursma 12. Jo Zuijdland 9. Zonder naam 9. Wedstrijdinzendingen. Inzendingen voor den extra-wed strijd ontvangen van Elisabeth Slager. Leonardus J. de Prie* Betsy Bouwmeester. Corry van Bilderbeek., Willem Landman. Extra Wedstrijd. Dit is een versjes- of opstellen wedstrijd. Het eerste onderwerp is „Een prettige wedstrijd"s Het tweede onderwerp is „Het gebroken kopje".- Het derde onderwerp is „Wat ons vogeltje dacht of zag". DRIE BOEKEN IN PRACHTBAND worden uitgeloofd voor het beste, of aardigste VERSJE. VERHAALTJE, of OPSTEL, over één der bovenge noemde onderwerpen. Men denkt er allemaal aan I. Alle inzendingen moeten duide lijk voorzien zijn van naam, leeftijd en adres van den inzender. II. Bij iedere inzending moet ver meld zijn, of het werk MET of ZON DER hulp gemaakt is. III. SLORDIG of ONDUIDELIJK WERK wordt onmiddellijk ter zijde gelegd. -IV. Alle inzendingen moeten aan mijn adresWagenweg 88, bezorgd zijn vóór of op 14 April 1909. V. DE BLAADJES PAPIER mogen maar aan één kant beschreven zijn. Gaat nu allemaal maar weer pret tig aan den gang I De volgende week komt weer nieuwe wedstrijd in de courant. ur een iend ter Antwoorden op de Strikvragen 1. F.en tong 2. Omdat er geen 4de is. 3. De kersen bloeien niet, ma-ar wel de kersoboom. 4. Hansworsten. 5. Water, want het kan schepen dragen. 6. 0. 7. 1 2 3 4 5 6 7 9 10. Acht er uit. 8. Om te toonen, dat hij zijn lied van buiten kent. 9. Op het vuur, 10. De wijn groeit niet, maar wel de druiven. 11. In de richting, die hun kop aan wijst. 12. De zoon van den slager. Goede antwoorden ontvangen van Alida en Cornelia Dillewijn 11. (van de vorige week.) Beppie Meijer 10 (van de vorige week.) Suzanna Sostman 11. Cornelia Sostman 11« Cornelia Kruyff 5. Zonder naam 12. Een nachtelijk Avontuur. (Vervolg). Toer Bounder de stad bereikt ha/i, hield hij den eerste den beste, dien hij ontmoette aan, om te vertellen, dat er een wild beest ontsnapt was uit de menagerie. De man schrikte er van, en samen renden zij verder, ter wijl Bounder doorging met allerlei overdreven verhalen te doen van het geen hij gezien had. Al voortloopende waarschuwden zij ledereen, dien zij tegenkwamen, en toen zij het politiebureau bereikten, had Bounder een heele sleep men- schen achter zich aan. De twee aanwezige agenten waren zóó verrast, dat zij zich onmiddellijk beschikbaar stelden, en Bounder met zijn gevolg vergezelden naar een leeg stuk grond in een der buiten wijken van de stad, waarop de wa gens van het wilde beestenspel ver spreid stonden. De menagerie was dienzelfden mid dag pas aangekomen, en al het vo'k lag reeds ter ruste, met het voorne men den volgenden morgen vroeg bij de hand te zijn, om de tenten op te zotten en alles in gereedheid te bren gen voor de openings-gala-voorsie1- llng. Eev der agenten liep regelrecht naar den voornaamsteri wagen, ging de treden van het trapje op, en klop te aan „Hallo", riep een stem van binnen. „Wat is er aan de hand „Een wild beest ontsnapt", ant woordde de agent. Men hoorde in den wagen alarm kreten en het geluid van haast'ge bewegingenvervolgens trad een man naar bulten, blootshoofds en met een lantaarn in de hand. „Wat voor beest", vroeg hij. „Hyena", zei Bounder op goed ge luk af„of zoo iets tenminste, ik weet het niet precies. Het sluipt in het donker om de kostschool heen en wij kunnen niet duidelijk zien, wat of het is. Maar bedenk, dat er acht- en-dertig jongens op school zijn, drie meesters, een huishoudster en de dienstboden, en als het dier in huis weet te komen, dan .Jozef, Willem", riep de menagerie man. I11 een naburigen wagen hoorde men iets roepen, en het volgende oogenblik kwamen er twee stev'g ge bouwde kerels uit. Direct werden toen al de wagens met wilde dieren nagezien, doch het bleek, dat er niets ontbrak. _,Toch is het daar", hield Bounder vol. „Wij hebben een paar wagens een eind achter moeten laten, omdat er iets aan de wielen haperde", zeide de eigenaar „wanneer het dier uit dien wagen is losgebroken, dan moet ln 1 een Chimpanzee of een bruine beer wezen." ..Het is een beer", riep Bounder >p- gewonden. „Een beer is 't I Nou weet ik 'tl" Ook de anderen begonnen het ern stige van den toestand in te zien. In minder dan geen tijd hadden de eige naar van de menagerie en zijn beide ondergeschikten zich gewapend met lasso's, ijzeren staven en een go- wcer, dat in geval van nood dienst kon doen toen trok de heele benie, onder leiding van Bounder en de twee agenten in gezwtnden pas naar de kostschool. Het volk, dat zich bij hen gevoegi had, groeide onderweg steeds aan, en toen het hek van de school bere'kt was, waren er zeker een goede vijftig man bijeen. De meesten van hen ver genoegden zich met op de omheining te klimmen en vandaar te zien wat er ging gebeuren slechts eenigen van de stoutmoedigsten waagden het, om Bounder, de politie en dé mena- geriemannen te volgen naar den ach terkant van het huis. Zachtjes, zonder gedrutsch te ma ken, gingen zij voorwaarts, om het dier vooral niets van hun aanwezig heid te laten merken, en het als het ware te verrassen toen zij de ach terzijde van het huis bereikt hadden, keken allen in de richting, die Boun der aanwees, en daar zagen zij de reusachtige, vage omtrek van het monster, dat zich langzaam heen en weer bewoog. „Dat is geen beer", fluisterde een man van de menagerie. „Ik kan waarachtig niet uitmaken, wat voor beest het eigenlijk ie", mom pelde een ander. „Het leeft, en het Is geen gewoon dier, dat kan iedereen zien", merkte een der agenten op. „Neen. Ik geloof, dat het beest er gens uit losgebroken is", voegde de eigenaar der menagerie er aan toe, „maar het is niet van mij. Wij zullen beproeven, het te vangen. Wat zeg gen jullie er van, jongens Doen jul lie mee Zullen wij trachten, het de lasso om den nek te werpen Zijn beide kameraden stemden toe, en alle drie begonnen op handen en voeten voorwaarts te kruipen. (Slot volgt). Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeien gezonden worden aan me vrouw VENEMA— VAN DOORN, Wagenweg no. 88, Haarlem). M. J. en J. H. Heb je nog meer familie in Amerika Dat was een heele reis voor iemand, die al zoo oud is, boor Op welk kantoor is Jan nu gekomen Ik hoop, dat het je er goed bevalt. Als jullie weer eens wat meer tijd hebben, en je hebt lust, dan zal ik wel weer eens een inzending van jullie zien, denk ik. SIEUWKE H. Krijgen jullie met Paschen rapporten En heb je nu voel huiswerk te maken Ik hen nieuwsgierig of je nog mee doet de zen keer. LIENTJE B. Ik ben blij, dat jij dien wedstrijd zoo pretlig vindt. Neen, je hoeft geen drie verhaaltjes te ma ken. Je m a g er wel meer dan öén maken, maar 't behoeft niet, hoor l WILHELMINA B. Ja, ik dacht vast, dat het een Jongen was, maar nu weet ik beter, hoor I Vind je je prijs mooi Of heb je hem nog niet ultr NELLY en WILLEM W. Wel, wanneer is het feest Of is het al weer voorbij, als je dit leest En heb je plezier gehad Jullie raadsels zul len nu wel gauw aan de beurt komen, denk ik. NICO en HERMAN T. Wei, wat !U prettige week hebben Jullie ge had en wat ga jij vooruit met schrij ven, Nico Ik ben nieuwsgierig, wan neer ik eens een brief van Herman krijg 1 Zou het al een beetje gaan, Herman ZUS D. Nu. ik zou ze wel graag ns zien willen, hoor I Had hij ze zelf geschoten? Wat een mooie, vreemde dingen hebben ze in zoo'n ver land, vind je niet Hebben jullie veel Ind'- sche dingen in huis JO Z. Wel, als je niet erg van opstellen houdt, moet je dezen wed strijd maar eens overslaan. Ik hen nieuwsgierig of de volgende wed strijd meer in je smaak zal vallen Tot hoe laat werk je 's avonds wel En houd je ook geen tijd over om eens te lezen, of Iets voor je plezier doen ANTONIA S. Ja. het is de be doeling, dat jullie een keus mogen doen uit de drie onderwerpen. Ben je al begonnen Je hadt je oplossingen misschien wat haastig geschreven tn daardoor overgeslagen maar je be hoorde toch bij de besten, hoor I FRITS V. Je zendt me een keu rig stelletje raadsels, hoor 1 Alleen het tweede wil ik liever niet plaatsen, want van die soort houden de meeste kinderen niet erg. AALTJE H. Ja, je raadsels moe ten op hun beurt wachten, en ik heb er nu toevallig erg veel. Ik kon wel zien, dat je goed je best doet, want je inzending ziet er altijd keurig uit en ik let, behalve op het aantal, ook op netheid en leeftijd, weet je wel JO en FRANS VAN E. Heb je al ui keus gedaan en schiet je al op, Jo En doet Frans dezen keer ook mee Vind je de onderwerpen nogal prettig SUSANNA M. en CORNELIA S. Ja, het weer is nu prachtig om te fietsen, maar we zullen nog wel heel wat regen krijgen vóór het goed zo mer is. Je nieuwe raadsels zijn goed. MARIETJE C. Wat aardig, dat de courant juist op je verjaardag komt, hè? Hartelijk gefeliciteerd, hoor l JOHAN C. B. Ik dank je wel voor je lijstje, hoor 1 Wil je er een volgenden' keer nu nog de totale cij fers achter zetten Heb je de begra ven plaatsen ook er bij geteld Dezen keer heeft een van de kleineren den prijs verdiend, zooals je ziet, BETSY' B. Ja, zeker, had ik jou werk ontvangen, en je briefje ook. Rebussen mogen wel worden inge stuurd, als ze bestaan uit letters, streepjes enz., maar teekeningen kun nen niet geplaatst worden. JAN S. Ja, dat had hij zelf ge maakt, maar hij is nu ook al vijftien jaar. Ik vind het heel netjes nis jo de antwoorden op een briefkaart schrijft, hoor l ERNST M. Dank je wel voor je goede \venschen, ivoor 1 GUURTJE B. Ja, 't wordt voor jou ook tijd, dat je weer een briefje in de courant vindt, hè Is je kleine nichtje goed thuisgekomen van de week. Ze heeft toch niet geloopen, is 't wel RUURTJE en JO A. Wel. doen jullie aan den opstellenwedstrijd ook weer mee, of krijg ik van Ruurtje weer een versje 't Schijnt wel, dat jullie tegenwoordig altijd op 't aller drukste oogenblikje komen, hè BETSIE P. Je hebt me twee zul ke gezellige briefjes geschreven, dat er voo/ jou nu ook wel eens een lan ge in de couran». mag staan. Ja, ik begrijp wel, dat Jo het nu te druk heeft om nog te schrijven. Schiet ze flink op met haar werk? En kom jij op de piano ook goed vooruit Wat een heerlijk vooruitzicht, half April I Ik geloof, dat jij een boel pleizier hebt t MAARTJE V. Het is best, als je de volgende week weer komt. Het sprookje heb je flink verteld. Ik ken de het al. Vind je het leuk, om zulke verhaaltjes op te schrijven HENDRIK V. Ja, ik heb op het oogenblik een heel gmn'e: voorraat k geloof Jat uv oou nvg ver scheidene van jou bij zijn. Woont Piet M. naast je cn spelen jullie ul- tijd samen MARTIN US B. Wel, Tinus. wie heeft dien prachtigen naam bedacht? Ik vind eigenlijk den tegen woord 1- gen naam veel mooier, die lijkt niet zooveel op een scheldnaam. En wan neer spelen jullie nu, en ken jij het ook al goed Vond kleine Jantje het niet heerlijk om jarig te zijn Wat vreeselijk jammer van die hagedis. Je moet me tocli eens vertellen, hoe het gekomen is. GILJAM I- Is het verhaaltje nogal naar je zin geworden Je hebt er niets geen haast mee, hoor I Mank het maar rustig af. Ja, ik had erg veel na te kijken, en ik geloof wel, dat er weer heel wat opstelletjes zul len komeu ook. CORNELIA K. Welk opstel heb jij op school ook gemaakt? En in welke klasse zit je Je begraven plaatsen komen wel aan de bourt, maar je moet nog wat geduld heb ben. NELLY E. Heerlijk, dat je zoo veel pleizier gehad hebt. Moest je ook meezingen En hoe laat kwam je wel thiws NELLY VAN H. Ik denk haast, dat je je vergist hebt met opschrij ven, en ze bij ongeluk overgeslagen hebt. Er rustte deze maand geen ze gen op jouw werk, geloof ik 't Ztet er anders keurig uit, hoor 1 NANNE N. Had Cor Woensdag middag zijn hoepol niet bij zich bin is hij van ijzer, of van hout Komen je neefjes nu lieelemaal geen boeken meer halen MARIE A. Je hebt er een heel werk aan gehad, om dat allemaal op te schrijven, Mario. Maar of het ge plaatst wordt, kan ik je niet beioven. Vind je het prettig, om het op te schrijven BETSIE N. Ik denk, dat je raad sels nu wel gauw aan de beurt zul len komen. Ben je weer heelemaal beter, en wat scheelde er eigenlijk aan JO K. Nu heb je toch vergeten* mij het taschje te laten kijken. Heb je het zorgvuldig opgeborgen in da kast gezet, of gebruik je het ook Ert wat voor een prijs heeft Dora geko zen DIRKJE M. Ja, je mag bij de op lossingen de oplossing van je eigent raadsels ook weer zetten. DINA v. d. B. Welk exameo moet je doen Ja, ik vind ook wel, rekenen gaat voor. Als je dus weer eens lust en tijd hebt, dan zend j^ maar weer in. Tot zoolang wer» prettig 1 BEPPIE M. En wat heb je we| met dien stuiver gedaan Dat moef je me toch eens schrijven. Ben jt weer heelemaal beter ADRIAN A S. Ik vind het lesjl erg mooi, hoor Maar ik geloof wel, dat er een heeleboel kinderen zijn die het al eens gelezen zullen lie1 bei en daarom plaats ik het liever maaf niet in de courant. Maak ju ook eer' opstel voor den wedstrijd MARIA T. Het is best, als juli* ook meedoen. HENDRIK V., Ernst M., Hans K. Giljam L., zond r naam, Antonia S> Nelly E., Gerard en Ko A. De niet we raadsels zijn goed. AAN VELE JONGENS EN MEIf JES. Daar Ik op het oogenblik otj veel raadsels in voorraad heb, zo( ik graag de eerste vier weken gee. nieuwe raadsels ontvangen. Ik h<j deze week weer drie brieven ml strafport gekregen. Die worden altij geweigerd. Denk jullie daaraan Mevr. VENEMA—T. DOORN..

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 17