NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 710 26e Jaargang. No. 7910 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 8 APRIL 1909 HMRLEtiTS DAGBLAD Van 1- AD VERTENTIËNi 5 regels EO Cis.: iedere regel raeer 10 Cts. £u!ten het Arrondfsseniort ABONNEMENTEN PBR DRIB MAANDENl Voor Haarlem f \2Q Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)«1-30 Franco per post door Nederland,1.65 Afzonderlijke nummers0.02 M Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREB001H Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem 3n dit blad Is uitsluitend gemachtigd hef Alge meen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. V. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon inierc. 622Ö. Haarlem van 1—5 regels elke regel meer ƒ0. I£ Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratie: Groote ffontetraaf 55. tatêrcommaoaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Drukkerij: Znitier Buitecspaarnê 6. Telefoonnummer 122. EERSTE BLAD. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. Stadsnieuws OmOnsHeen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Een vak, dat in de knel komt?" in de rubriek Om Ons Heen. GESCHENK AAN H. M. DE KONINGIN. Het Provinciaal Noordhollandsch Comité heeft van Hare Majesteit de Koningin het volgende telegram ont vangen Ten zeerste getroffen door het ge schenk Mij aangeboden door het Pro vinciaal Comité van Noord-Holland namens de vrouwen uit deze provin cie, verzoek Ik U allen geefsters Mijn warmen dank over te brengen voor dit bewijs van liefde en aanhanke lijkheid, dat door Mij op zoo hoogen prijs wordt gesteld. De schoone vormen, zoowel als de smaakvolle versiering van het pap garnituur, voortbrengsel van Haar- lemsche kunstnijverheid, bewonder Ik bijzondei'. Alet groote ingenomenheid, heb Ik kennis genomen van het voornemen van het Comité, om een deel van het huldeblijk te bestemmen voor de ver pleging van behoeftige kinderen aan (w. g.) WILHELMINA. Naar wij verder vernemen bedra gen de overgeschoten gelden f 7000. RECLAME-TENTOONSTELLING BRONGEBOUW. In het Brongebouw zal men in de maanden Juni eu Juli een reclame tentoonstelling kunnen gaan bezoe ken. 't \Yoord reclame-tentoonstel- ling is in zoover eigenaardig, dat eigenlijk op eike tentoonstelling re clame wordt gemaakt; maar deze naam is genomen, om nog eens in 't bijzonder te doen uitkomen, dat hier reclame maken op den voorgrond etaat. Echter een reclame-tentoon stelling in den gewonen zin, dat er artikelen betreffende de reclame wor den ten toon gesteld, wordt niet be doeld. Als bijzondere aantrekkelijkheid wordt aan deze tentoonstelling toege voegd een Oud-Haarlemsch Markt plein, niet een plein dat voor alle ge legenheden passend is gemaakt, maar een keur van Oud-IIaarlemsche ge- houwtjes zooveel mogelijk ontwor pen naar nog bestaande gevels, als o. a. de Vleeschhal, enz. die zoo hecht en sterk zullen worden afgewerkt, dat de exposanten daarin hunne goe deren droog kunnen bewaren en goed kunnen afsluiten. Aan den ingang komt. een naboot sing van de voormalige Groote Hout poort, van waaruit de oude stadswal- Jen langs het piern zuilen loopen. In 't geheel woruen er JU oud-Hoiland- scne gebouwtjes neergezet, deels om te menen als expositiegebouwen, deels ais verveaschiugsgelegenheden. Ook zuilen er feesten en wedstrijden plaats hebben, belooft de directie v an het Brongebouw. Deze zullen bestaan uit concerten, zang- en muziekwed- strijden, sporüeesieu, bal-champêtre, opstijging van luchtballons, vuurwerk 641Z. Üe tentoonstelling, die opengesteld is voor alle takken van nijverheid, handel en kunst, wordt geopend Za terdag 19 Juni en zal duren tot 12 Juli. Het eero-comité bestaat uit de hee ren inr. W. Jager Gerlings, A. Kool hoven, J. Krol Kz., Vt. Loosjes, G. van der Most van Spijk, J. Schreu- ders, B. E. C. Seigiieite, T. L. van Wagtendonk, A. Riukema. Vleugels' Specialit eiten-ge- «elschap. Het groote succes der beide voor etellingen, die de heer Vleugels in het Brongebouw gaf, deed hern besluiten om voor de laatste maal in dit sei zoen nog eene voorstelling te geven, met een geheel nieuw programma. Kon door ziekte van den heer Zwaaf bij de vorige uitvoering het duo Soesman en Zwaaf niet optreden, nu de heer Zwaaf hersteld is, zullen de bekende humoristen zich doen hoo ien. Overigens verwijzen wij naar de advertentie. Voor het Lighalfonds. Van 28 Maart3 dezer mocht In dank ontvangen worden van mevr. WK. 4 van verkoop van postzegels en van den heer Polak, voorzitter van de Isr. Letterl. tooneelvereeniging „Onderling Genoegen" [6,20, gecollec teerd op den feestavond van 28 Maart 1-t Spoortarieven. i. We deelden reeds 't een en ander mee over de voorgestelde wijziging in de Spoortarieven. Die voorgestelde wijziging is na tuurlijk nog lang niet van kracht. Want eerst moeten de Kamers van Koophandel er over rapporteeren. En 't is niet onwaarschijnlijk, dat deze ernstig bezwaar zullen maken tegen de voorstellen der spoordirec- ties, omdat deze, in plaats den toe stand te vereenvoudigen zooals in de lijn lag vooral door de ophef fing der retourkaarten, veel last zul len bezorgen èn aan het reizend pu bliek èn aan de spoorambtenarein. Maar, zoover is 't niet, al zal het vermoedelijk toch wel zoo ver komen.. In alle geval zal de nieuwe regeling dit jaar nog niet in werking treden. Men behoeft 't den ambtenaren dus nog niet moeilijk te gaan maken om inlichtingen over de nieuwe tarieven te vragen, zooals reeds geschiedt. Gis termorgen al kwamen er al op het reisbureau van den onderstationschef menschen, die van allerlei wilde we ten. Niet dat de heer R. C. Schooleman en zijn personeel tegen een druk be zoek op hun bureau opzien; integen deel, zij geven met de meeste bereid willigheid inlichtingen over allerlei dingen, die men maar op een Reis bureau der Hollandsche Spoor weten kan. Zelfs is 't den heeren aange naam, als degenen, die nu uit on wetendheid waarschijnlijk, dat er hier een dergelijk bureau is nog een reisje naar Amsterdam maken, om daar aan de kantoren der Spoor wegmaatschappijen te gaan vragen, hoe zij b.v. het best en voordeeligst een reis naar 't buitenland maken kunnen, aan 't kantoor Jansweg hoek Stationsplein aanJoopen, om daar dichtbij te vinden, wat ze tot nm var- af zochten. Evenwel, hoe voorloopig de voorge stelde tariefswijziging la, t ie toch wel van belang om eens te berekenen, hoe groot de reisprijs in de toekomst volgens 't nieuwe stelsel, zal kunnen worden Voor de berekecirg der ov.de tarie ven had men voor den enkelen-reis- prijs de kilometriseh© eenheden van 5, 3 3/4 en 2 1/2 oent, onderscheiden lijk voor de 1st©, 2de en 3de klasse. De heen-en-weerprijs bedroeg 1 1/2 maal zooveel, dus kilometrische eenheden van 7 1/2, 5 5/8 en 3 3/4 oen*. Zoo vindt men b.v. voor Haarlem Amsterdam enkele reis 3e kL een afstand van 19 K.M. 19 maal 2 1/2 ct. is ongeveer 47 1/2 ct. Dit bedrag werd echter in stuivers afgerond op 45 ct Bij andere berekeningen, zal men bemerken, dat nu en dan wel ©eniger mate van den eenheidsprijs is afge weken. De Kilometrische eenheden bedra gen volgens de nieuwe tarieven 3 1/4, 2 9/20 er 1 5/8 cent. Voor heen-en-terug worden die eenheden dus 6 1/2 en 4 9/10 cent voor 1ste en 2de klasse; voor de 3de klasse is geen eenheidsprijs op te geven, omdat de enkele reizen naar boven in stuivers worden afgerond. Dat lijkt een vermindering In prijs, maar is het toch niot. Want men schijnt op de kleine afstanden het meest van de kilometrische eenheden afgeweken te zijn. Een berekening met die kilometrische eenheden tot grondslag, geeft voor de plaatsen bier in den omtrek en enkele groote plaatsen aan de Hollandsche lijnen de volgende prijzen (in centen) (Da oude-tariefprijzen zijn er ter vergelijking bijgovoegd) Van HAARLEM naar: ENKELE REIS. HEEN-EN -WEER. le klas. 2e klas. 3e klas le klas. 2e klas. 3e klas KM- •imw on il- iienw ornl. nieuw oud aieuw uud. iiiiifiuw oud. uieuwiud Alkmaar 34 Ito" nu .30 o:»1" 86 ■iz\ at* 11*7 lbo 11 105 Amsterdam 19 62 95 70 35 46 124 93 90 70 60 63 172'' 265 180 200 90 136 341) 320 260 240 180 160 45 14 b- 226 1 i 0b 170 76 110 293 270 221 205 150 135 Halfweg 8 26 40 20 30 16 2t b2 60 40 40 30 26 Ilillegom 12 39 60 29b 45 20 30 78 76 59 66 40 40 Leiden 29 946 146 7>5 110 60 76 189 1/6 143 13b 100 90 Leidschestraat... 2 fcs 26 5 20 6 16 13 85 10 30 10 25 Rotterdam 68 221 336 157 240 H5 160 442 410 814 310 230 206 63 205 615 157" 235 105 155 •110 380 3-.6 286 210 30 Uitgeest 18 bn 90 44* 70 30 46 17 HU 90 85 60 65 10 325 60 24* 40 20 2b b5 60 49 45 40 30 Vogelenzang 9 29* 46 225 35 16 26 69 65 46 45 30 30 26 64 6 lot) 64 100 45 tb ib9 ibU 128 120 90 00 18 425 66 82 50 2b 36 85 80 64 bü 60 40 9 295 45 SWb 35 16 25 b 9 b5 45 45 30 161 216 62c5 702 635 860 8945 52Ü5 480 650 265 OÖ6 305 420 047 404 965 1230 789 1069 726 925 530 470 605 Misschien heeft dit staatje enkel theoretische waarde, omdat er in de practijk ten minste wat de kleinere afstanden betreft wel van den een heidsprijs afgeweken zal worden. Dat valt dadelijk op, als men den reisprijs station HaarlemHalte Leddsche- straat bekijkt. De Hollandsche Spoor zal er wel niet aan denken, om den prijs voor dit traject zooveel te ver lagen en b.v. voor 3de klas maar 5 cent te vragen. Van dit spoorritje wordt op het oogenblik nog heel weinig gebruik gemaakt. De halte is ingesteld bij de ingebruikneming van het Goederen- station om den Leidsch© kw artier be woners de gelegenheid te geven van daar uit hun reis naar Amsterdam enz. te kunnen aanvangen. Overigens leert de tabel niet veel meer, dan dat de enkele reizen be langrijk goedkooper worden, wat ook al weer weinig practisch voordeel geeft; terwijl de heen-en-weerprijs veel verhoogd wordt, op enkele af standen met een paair stuivers, op groo tere echter met een gulden of an- derhalven gulden. Dit laatste verschil valt b.v. waar te nemen op de laatst vermelde trajecten. Men begrijpt, dat de bovenstaande cijfers geen betrekking hebben op buurtverkeer. Buurtverkeer zal nu uitgegeven worden in één- of in twee- daagsche retours. Daarover een vol gend maal eenige cijfers. JAC. C. M. Jr. Werkt ij dHolL Spoor. Naar wij vernemen circuleert in de af deelingen van de Centrale Werk plaats dor H. IJ. S. M. een lijst, om handteekeningan te verzamelen voor oen verzoek aan de directie, om den werktijd te veranderen. Deze is nu van 's morgens 7 tot 's avonds 61/2 uur. Verzocht wordt nu deze zooda nig te veranderen, dat 's morgens te 6 uur de werktijd aanvangt en 's mid dags 5.15 uur eindigt. Het kwartier schafttijd van 55.15 uur, zooals dat nu bestaat, zou dan tegelijkertijd vervallen. M uzikale Vriendenk ring. De Staatscourant bevat de Konink lijk goedgekeurde wijzigingen in de statuten van de Muziekvereeniging „Muzicalo Vriendenkring", thans ge naamd „Muzikale Vriendenkring", te Haarlem. Besmettel ij ke Ziekt en. In de week van 31 Maart tot en met 6 April kwamen te Haarlem 1 geval van roodvonk en 1 van diphtheritis voor; te Haarlemmermeer 1 geval van ty phus en 1 geval van diphtheritis; te Velsen 2 gevallen van roodvonk en 1 van diphtheritis. As gebroken. Gisterenmiddag brak even over de Liebrug een as van een electrischen spoorwagen, richting Haarlem. Al leen die twee wielen geraakten van de rails. Het ongeval, dat geen per soonlijke ongelukken veroorzaakte, gaf natuurlijk vertraging en een on- geregelden loop aan den dienst, daar ter plaatse moest worden overge stapt en deels verkeerd spoor bei-e den. RIJDEN OP VOETPADEN IN DEN HOUT'. Verleden week hadden zich eenige personen voor het Kantongerecht te Haarlem te verantwoorden, omdat zij onder de gemeente Heemstede met. J een rjjwieJ hadden gereden over het voetpad gelegen langs den Kleinen Houtweg en de Hildebrandlaan in den Haarlem merho u t. Een der beklaagden, die verschenen was, erkende het feit te hebben ge pleegd, maar voerde tot zijn verdedi ging aan, dat nergens een bord wes geplaatst, waarop stond aangegeven, dat op bedoeld voetpad niet met een rijwiel mag gereden worden. Hoewel de feiten, den beklaagden ten laste gelegd, waren bewezen, overwoog de heer Kantonrechter in zijn vonnis van gisteren, dat hem uit eigen waarneming ter plaatse geble ken was, dat liet pad, waarop be klaagde had gereden, is eer: pad, dat evenwijdig loopt aan den rijweg en slechts <loor een berm van dien rij weg is gescheiden, en dat de bedoel de rijweg evenals het daaraan gren zende _pad voor het openbaar verkeer openstaat, alsmede dat tiet gesloten zijn van dat pad voor rijwielen niet door waarschuwingsborden is aange duid dat art. 10 <ier Motor- en Rij wiel verordening 1908 voor de gemeen te Heemstede dein bestuurder vaneen rijwiel verbiedt daarmede binnen de bebouwde kom der gemeente op de bermen of zijkanten en voetpaden van wegen, welke voor het openbaar ver keer openstaan, te rijden en dat art. 13 van die verordening overtreding van dat verbod strafbaar stelt; dat art. 11 dier verordening wel voor schriften bevat tegen verzekering, dat he>t gesloten zijn van wegen wordt aangeduid door waarschuwingsbor den, doch dat, gelijk hierboven is ge zegd, aan dat voorschrift ten aanzien van het hier bedoelde voetpad niet is gevolg gegevendat derhalve het meer gemelde voetpad niet kan ge acht worden voor rijwielen gesloten te zijn dat mitsdien de strafbepaling van voormeld art. 13 niet op het door deai beklaagde gepleegde feit kan wor den toegepast en deze derhalve ter zake van dat feit behoort te worden ontslagen van alle rechtsvervolging. Het zal dus noodig zijn, dat ge meenten, waar dergelijke bepalingen zijn gemaakt, ook de borden plaatsen, die daarvoor zijn aangewezen, wij een bekeuring het ge wens ch te effect heb ben. Teyler's Stichting. Directeuren van Teyler's stichting en de leden van Teyler's tweede ge nootschap hebben besloten voor het jaar 1909 de volgende prijsvraag uit te schrijven Men vraagt een verklarende be schrijving dor Noord- en Zuid-Neder- landsche legpenningen, waarin deze stukken in chronologische volgorde behandeld worden, met vermelding van eenige verzameling, waarin een exemplaar van den beschreven pen ning aangetroffen wordt of wanneer deze niet bekend Is naar de plaats van de numismatische literatuur, waar hij vermeld wordt. De prijs iseen gouden ©erepen ning op den stempel van het Genoot schap ter innerlijke waarde van ƒ400. De anLwoordeu moeten inkomen vóór of op 1 April 1911 en gesclire- ven zijn do our een andere hand dan die van den opsteller in het Fransch, Engelsch of Hoogduitsch met een La- tij nsche letter. Juhilé. Op den 12den April herdenkt de heer A. Jansen den dag, waarop hij vóór 25 jaren in dienst trad ais cou- rantenlooper bij den heer Van Gronin gen alhier. VRDZ. DEMOCRATISCHE KIES. VEREENIG1NG. In de gisteren gehouden vergade ring werd Mr. M. Slingenberg geko zen als voorzitter in de nog steeds bestaande vacature-Ttiiel. Herkozen werden als bestuursleden de heeren Z. Middelkoop, onder-voorzitter, J. II. Bregonje, en W. J. A. Matla, 1ste secretaris. Eenige andere punten werden aan gehouden. BRAND. Gisterenavond orn kwart voor elf werd alarm gemaakt voor een brand in de Groote Houtstraat en eenige minuten daarna reden de één paarde- slangenwagen en „de Tien" in volle vaart door de Groote Houtstraat. Op de- tweede verdieping van per ceel 125, boven het café-Keijzer, was om een uur of tien iemand, die bij den behanger P. Kolkmeyer op ka mers was, naar bed gegaan. Hij had echter de onvoorzichtigheid, om in bed nog een sigaar te rooken. Toen hij in sJaap vieJ is zijn brandende si gaar, aldus luidt het verhaal van don persoon in kwestie, waarschijnlijk in bed gevallen en heeft daar brand veroorzaakt. Althans, om half elf schrikte hij wakker, door een pijnlijk gevoel aan het hoofd. Tot zijn ont steltenis zag hij, dat zijn haar in brand stond en het vel van zijn voor hoofd schroeide. In allerijl sprong hij het bed uit, waar de dekens reeds vlam hadden gevat en doofde het vuur op zijn hoofd. Inmiddels echter hadden het be hangsel en de gordijnen vlam gevat en weldra stond de geheele kamer in brand. Een inede-kamerbewoner on he*, echtpaar Kolkmeyer, dat zich juist ter ruste had begeven, kwam op dit oogenblik aangesneld en be gonnen met behulp van emmers wa ter, die van beneden af langs de trap moesten worden aangegeven, met het blusschingswerk. Toen de politie en de Hen er waren was men reeds zoover, dat neg maar even water behoefde gegeven te wor den. In de kamer werden toen de smeulende voorwerpen bijeen geza meld en uit de ramen naar beneden geworpen, waar zij verder gedoofd en vervolgens naar de vuilnisbelt wer den vervoerd. De vlammen hebben van het ver trek een ware ruïne gemaakt. Op drie der muren is geen behangsel papier meer te bekennen een kast deur, waarbij het bed stond, is door gebrand een spiegel is gebarsten, doch, eigenaardig genoeg, bleef de pendule-stolp er voor heel. Verder zijn verbrand eenige stoelen, hei, karpet, het bed en eenig ander huisraad. Allee was verzekerd. Een van do leden van den brand weer-staf verbond de wonden van den kamerbewoner, waarna in liet Gasthuis een vast verband gelegd werd. Ondanks het late uur waren er heel wat menschen op de been geko men. De politie zette de Houtstraat af bij het café-Keijzer aan de eene zijde en bij de Gierstraat aan den anderen kant. Eigen Hulp. In de Woensdagavond, onder prae- sidium van den lieer M. P. de Clercq, gehouden algemeen© vergadering van het district Haarlem e. o. der vereeni- ging Eigen Hulp werden de rekening en verantwoording van den districts penningmeester, alsmede het verslag van districtsbestuur en w.imkeldiirectie goedgekeurd. De aftredende bestuurs leden, de heeren F. A. V. W. H. van 'I'uerenhout, M. P. de Clercq en A. v. d. Togt, werden bij acclamatie herko zen, en tot leden der commissie tot. nazien der rekening en verantwoor ding van den districtspemmingmeester over het jaar 1909 benoemd werden de heeren H. II. van Asch en H. Wie- ringa. Met algemeen© stemmen werd besloten, de deelneming aan de Mij. tot inrichting en exploitatie van bui tenverblijven voor leden der vereeni- ging Eigen Hulp met f 200 te verhoo- gen en al zoo te brengen op f 500. Uit de Rechtszaal ONEERLIJKE CONCURRENTIE. Een tweetal Zandvoortsche visschers werden beschuldigd uit de zee nabij IJmuideii een plug met visch te heb ban weggenomen, ten nadeel© van hun ooilega De Vries. De beklaagden ontkenden, en zei den een stuk plug aan strand gevon den te hebben, 't Beetje visch dat er m zat heeft maar 1.90 opgebracht. Door den benadeelde werd een scha devergoeding van 20 gevraagd. Het Openbaar Ministerie achtte 't bewijs geleverd, 't Geldt nier een bru tale:. diefstal, omdat 't zeer treurig is wanneer visschers elkaar onderling bestelen. Daarom edschte 't O. M. te gen beiden vijf maanden gevangenis straf. De beklaagden, vaders van groote gezinnen, vroegen een genadige straf. LOODDIEFSTAL. Een tweetal Haarlemsche werklie den wairen zonder werk en wilden graag wat geld hebben om te drinken. 't Gevolg was, dat ae van eon m aanbouw zijnd huis aan den Raam- singel een partijtje lood wegnamen, wat ze voor een gulden verkochten. Daarvoor kocht elk hunner 10 „bor reltjes". Een ander gevolg was, dat t O. M. heden tegen beide beklaagden zes we ken gevangenisstraf vroeg. VERDUISTERING. Een caféhouder in 't Schoterkwar tier had een Inventaris voor zijn bierhuis in huurkoop van de brouwe rij „'t 3paarne", onder de bepaling. dat hij eerst eigenaar zou worden* wanneer hij 75 weken lang 1 gulden had afbetaald. Toon er pas een week betaald was, heeft hij een spoelbak en een leestafel aan een opkooper verkocht voor 7. Nu beweerde de caféhouder, dat hij do spoelbak en de tafel van den vo- rigen caféhouder had gekocht» Deze nu als getuige gehoord, ont- kende dit pertinent. Het O. M. eischte tegen den café houder wegens verduistering 5 maan den gevangenisstraf. STRAFBARE HANDELINGEN. Het Openbaar Ministerie eischte heden 1 jaar gevangenisstraf tegen een Haarlemmer, die terecht stond wegons 't plegen van niet nader te omschrijven handelingen met jong® meisjes. De zaak werd met gesloten deuren behandeld. UITSPRAKEN. F. van dei- P., metselaar te Haar lem, diefstal, 3 dagen gevangenis straf. J. H. C., opperman en J. Hamel Ink, los werkman, beiden te Haarlem, dief stal, ieder een week gevangenisstraf. P. H., los werkman, te Haarlem, diefstal, vrijgesproken. M. B., los werkman, zonder vaste woonplaats, diefstal, 6 maanden ge vangenisstraf. P. C. van M., koopman te Haar lemmermeer, mish. en diefstal, 4 maanden gevangenisstraf. J. M. S., landman te Medemblik, wediersp., 25 boete of 12 dagen hech tenis. J. D., Letterzetter, te Purmeieud, mishandeling, 15 boete of 15 dagen hechtenis. Schoolfeest. Het gewone jaarlijksche school feest der scholen van de Doopsgezin de gemeente alhier zal plaats hebben op Vrijdag 30 dezer. CENTRALE WERKPLAATS. Naar het gerucht gaat, zou de di rectie van de Centrale Werkplaats der Hollandsche Spoor alhier, beslo ten hebben een 300 werklieden naar Amersfoort over te plaatsen, omdat daar meer werk is dan hier. Naar men weet hebben* die geruch ten reeds vroeger geloopen en zijn" toen niet bewaarheid. Op het directiekantoor deelde men ons mee, dat van een overplaatsing van werklieden daar noch officiee', noch officieus iets bekend is. Grashelling in brand. Hedenmiddag geraakte op den spoordijk tusschen het viaduct aan den Zijlweg en Brouwersstraat het gras in brand. Door een viertal jongens werden de vlammen gedoofd. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Po'derzaken. De rekening van den Schouwbroe- ikerpolder onder deze gemeente over 1908 is voorloopig vastgesteld, de in- komsten op 758.37 1/2, de uitgaven op f 587.43, batig saldo f 170.94 1/2 de bogruoting voor 1909 is vastgesteld np f 643.29 1/2 in ontvangst en uitgaaf terwijl wordt voorgesteld voor 1909 te heffen 4 polderiasten per H.A. BENNEBROEK. Het gemeentebestuur heeft doen be kend maken, dat de secretarie dezer gemeente op Goeden Vrijdag 9 dezer en op 12 dezer alleen zal zijn geopend van 81/2 tot 9 1/2 uur alleen voor aan giften den Burgerlijken Stand betref fende. De openbare vergadering van den Raad is uitgesteld tot Vrijdag 16 April a. s., des avonds te 8 uur.. Den 13den dezer maand wordt in deze gemeente een aanvang gemaakt met het plaatsen van telephoonpalem Ln het huippostkantoor us reeds eene keurige selephooncel geplaatst. Ver moedelijk zal begin Mei het telephooo. net geheel gereed zijn en in publiek gebruik worden gesteld. H1LLEGOM. Ds. M. M. den Hertog heeft het be*, roep der Ned. Herv. Kerk naar 's-Gra- veohage aangenomen SLOTEN. Gisterennamiddag is door H zeven- Iarig dochtertje van den oudsten :erkvoogd, den heer M. van Troien, de eerste steen gelegd van de in aan bouw zijnde pastorie. Do predikant.' Ds. Wol tors, van Sloiterdijk. htela

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1