Eene zekere uitwerking Onze Lachhoek HET TOONEEL *DOLLY BETERT ZICH," DOOR DE „HAGESPELERS". Dolly betert zich... juister ware 't geweest het stuk te betitelen „Dolly betert zich niet." Want dat is het geval met Dolly. Dit stuk, dat zich zeer pompeus als een blijspel is komen aanbieden, is niet anders dan een klucht van een one onbekenden Engelschen auteur, Henri Arthur Jones, een man die wel kijk heeft op den koinischen kant van het leven, maar nog lang geen blij spelschrijver is, zelfs in de schaduw van Molière kan hij niet staan. Maar men behoeft nog geen Molière te wezen om de menschen een avond op vroolijke wijze bezig te houden, met minder gaat t ook nog wel eens. Dat heeft Jones ten minste bewezen, want te oordeelen naar vele gelach scheen men zich te Haarlem met de ze Dolly-klucht wel geamuseerd te hebben. En waarom ook niet? Boven dien was 't doodonschuldig. De Reverend James Pilcher heeft op Oudejaarsavond een schoone preek gehouden, waarin hij zijn gehoor ge wezen heeft op de vele slbchw eigen schappen, die de menschen nog aan kleven, en heeft hij hen aangespoord om in het nieuwe jaar te trachten deze af te wennen. Deze woorden heb ben indruk gemaakt in het gezin en bij de huisvrienden van Dolly en haar man. En dezen nemen zich dam ook voor om van stonde af aan te beproe ven om die slechte gewoonten af te leggen; er wordt een spaarpot ge maakt, waarin ieder, die iets ver keerds doet, vloekt of zoo, een boete zal moeten offeren; en Dolly's papa belooft bovendien een tientje in dan pot, waarvan de opbrengst zal strek ken ten bate van dominee's wollen-de- kem-fonds, te zullen storten voor Ie der, die op 1 Januari van het volgend Jaar een zijner slechte gewoonten zal hebben afgeleerd. In 't kort komt het stuk nu hierop near, dat er van 't afleggen der klei ne onhebbelijkheden bij de deelne mers van dit fonds niet veel terecht komt. En bij Dolly 't allerminst. Dolly, een jonge, mooie, frissche en Verkwistende vrouw heeft de slechte gewoonte vele en hooge rekeningen te maken, waarover zij wel eens woor den met haar man heeft. En nu belooft zij hem deze slechte gewoonte in het jnieuwe jaar te zullen afleggen en zich te zullen beteren. Maar op Nieuw jaarsdag van bet volgend jaair is het weer net zoo; Dolly heeft zich niet gebeterd en zal 't ook wel nooit doen. Maar haar man vergeeft haar, hij berust in haar kleine slechte gewoon te, en zij gooien dien akeligen spaar pot op den grond. Had een Duitscher het gegeven van dien zonden-spaarpot moeten verwer ken, hij had «r een dol ding van ge maakt om Je slap te lachen; een Franse hm an had er een frivool, gees tig en pétillamt mopje van gefabri ceerd; maar in de handen van den Engelschman Jones is het een spelle tje van koele leukheid, stijve moppen- tapperij en zetten van nette geestig heid geworden. Er komt geen enkel onvertogen woord in voor. De rol van Dolly werd gespeeld door Enny Vrede, een actricetje dat haar vak nog lang niet kent. Zij heeft een hoog, hard, leelijk stemmetje, een „voix de tête', die telkens in 'x schreeu werige dreigt over te gaan, ongevoe lig, zander timbre, van een pijn doem de doordringerigheid. Bij 't opgaan van 't scherm zette zij haar stemmetje in een hoog geluidje in, dat zij den gebeelen avond volhield en dat bij 't vallen van het scherm nog even hoog c .was. Zij heeft ook een leelijken drib- belgang, draagt het hoofd te veed achterover, kijkt en speelt telkens in de zaal, en spreekt eenige letters ver keerd uit (prezies voor precies, enz,). (Zij zal door een strengen regisseur nog eens duchtig onder handen moe ten worden genomen; nu speelt zij Jiog horterig onhandig. Alleen in het Üerde en vierde bedrijf in de scènes toet haar man als ze haar jaarreke ningen moet opbiechten, was de schalkschheid in haar spel wel aar dig en de bloemenruiker, dien zij kreeg, welverdiend. Ofschoon de kracht van de Hage- »pelers een gezelschap met een ster nu niet precies in het moder ne olijspel schuilt, brachten zij 't er over het algemeen toch goed af en schonken zij veel genoegen. Toiletten en décor, waaraan bij Ver lade en de zijnen veel zorg wordt be steed, vielen ook nu weer te roemen. Maar waarom spreken allen den hee- Jen avond den Engelschen plaats naam Aldershot als Eldershot uit? De zaal was aardig bezet. FRANS NETSCHER. VELSEN. De groote voorjaarsmarkt zal houden worden op Zaterdag den 17 April a.a IJMUIDEN. Voordrachtvoor onderwijzeres te IJ muiden, school C, mej. W. P. A. Valstar, te 's-Gravenliage, mej. J. J. \au Thlel, te Haarlem. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. HOE HET IS IN AMSTERDAM. Hoe het in Amsterdam is? W el, pre cies neuelfdo ais nier. De Heer J. Pe terbroers, Brouwersgracht 166 te Amsterdam, meldt ons: „Veertien jaar lang werd ik gekweld door een hevige pijn in den rug en Lendenen, deze pijn ging door mijn geheele Li chaain. Onophoudelijk had ik last van hoofdpijn en duizelingen in het hoofd en steeds was ik aangedaan met een vermoeid, afgemat gevoel, vooral 's morgens bij het opstaan. De urine was troebel en wanneer zij eenigen tijd stond, was er veel bezinksel in. Mijn slaap en eetlust lieten veel te wensclien over en wat ik ook voor de ze ziekte geprobeerd .had, alle goede zorgen en voorgeschreven geneesmid delen waren tevergeefs gebleken. Ten slotte ging ik op aanraden van een mijner kennissen er toe over proef te nemen met Foster's Rugpijn Nieren Pillen en ik was ten zeerste verwonderd, toen ik reeds na paar dagen de goede werking hiervan kon waarnemen. Ik kan U mijn vreugde niet beschrijven, toen ik veertien dagen later geheel en al van mijn pijn en ellende verlost was. Voor alle zekerheid zal ik echter nog eeni gen tijd met uw pillen doorgaan, ten einde den wortel van het kwaad uit te roeien." 2J jaar later bezocht onze ver tegenwoordiger nogmaals den Heer Peter broers en aeide deze: ,,Ik ben geheel door Uw billen genezen. Het lijkt nu wed, of ik nooit ziek geweest ben, want na het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen ben ik volko men hersteld gebleven. Wanneer ie mand mij bezoekt omtrent dit geval, zal ik hem gaarne de bijzonderheden van mijn genezing mededeelen. (w.g.) J. Felerbroers. Koopt geen pillen, die niet den vol- ledigen naam: Foster's Rugpijn Nie ren Pillen op liet etiket hebben. Zij zijn te Haarlem verkrijgbaar bij de Heeren J. J. Göppinger, Groote Hout straat 147a; en K. van Eden, Spaar- ne 88. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel A f 1.75 voor één, of 10.— voor zes doozen. verkrijgt men met „Califig". Dit zachte laxeermiddel heeft eenen zóó aangenamen smaak, dat zoowel kinderen als volwassenen het gaarne innemen. „Califlg" wekt den eetlust op, regelt de spijsvertering door zuivering der spijs verteringsorganen en is alzoo een waar borg voor het behoud der gezondheid. De bereiding geschiedt steeds op dezelfde wijze en met groote zorgvuldigheid, hetgeen niet falen kan eene steeds gelijk matige uitwerking te weeg te brengen. Cadflg" bestaat uit sap van rijpe Cali- fornisehe vijgen en extract van ver schillende planten van bekende heilzame werking. Verkrijgbaar in Apotheken. Prijs 1.25 per flacon. Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. In het Zuid-Westelijk gedeelte der Èemeente Haarlemmermeer, van den ennebroekerweg W.Z. af tot aan de Kaag, treeft in de laatste jaren de bloembollencultuur een verbazend tiooge vlucht genomen, zoodat men beeds allerwegen in die omgeving het land beplant ziet met bloembol len. Vele landbouwers verhuren 1 A 2 h.A. en meermalen nog meer aan bloembollenkweekers en besommen voor het verhuurde land een zeer goede pacht. Over het algemeen zijn echter die gronden niot geschikt Voor fijne soorten van bollen, zoodat gen die dan ook sporadisch aan- DAAR IS TE VROEG GEJUICHT. De heer van een kasteel in de buurt van Arnhem berichtte aan het achter gebleven personeel: Als de blijde boodschap komt, zet de vlag op het kasteel. „Blijde boodschap," „vlag", waren de eenige woorden, die ze in hun opgewondenheid opnamen, ijlings naar boven en meteen wap perde het Oranjedoek van de tinnen van het kasteel. GEEN MISDAAD. Wij maakten onlangs melding van een pakje bebloede kleeren, dat ge vonden was in de Elandsgracht 'te Amsterdam. Thans is aan het licht gekomen, dat een vrouw, wier klein zoon verwond was en naar het gast huis was vervoerd, die kleeren in de gracht had geworpen, met het voor nemen nieuwe te koopen als de knaap uit het Gasthuis zou gekomen zijn. KIEVITEN. In Friesland, waar tot dusver de kieviten nog schaarsch waren, zijn in de laatste dagen geheele groepen dier vogels overgekomenook .vele tureluurs, scholeksters en andere vo gelsoorten zijn teruggekeerd. Deze terugkeer is volgens eierzoe kers en natuurliefhebbers een vrij ze ker teeken, dat de winter ons einde lijk verlaten en het voorjaar een aan vang genomen heeft. NIET SNUGGER VAN DE FREULE. „De Telegraaf" had 1 April voor liaar jaarlijksche Aprilmop het fan tastisch verhaal van een Amsterdam- schen geneesheer, (die niet bestaat), die een totaal gedegenereerden man had opgekweekt tot aap-mensch door middel van voorlezingen uit Darwin en... apennootjes. Jkv. Anna de Sa- vornin Lohman heeft de fantasie, waar de onwaarschijnlijkheid duim dik op lag, au sérieux genomen, en schrijft nu in de „Hollandsche Lelie". „Mannen der Wetenschap". Alle lezers der Lelie zullen reeds gelezen hebban de geschiedenis van dr. F., die 'n totaal gedegenereerden man, toevallig onder zijn behandeling verlokte met geld tot het toepassen op hem eener afgrijselijke en mensch- ontoerende proefneming. Commentaar, wat men van zulk een „man der wetenschap moet oordee len, is hier overbodig." „Waarlijk zulke feiten werpen een droevig Licht op het achter de scher men" van den medischen stand he den ten dage." BRANDEN. Te Bussum Is Donderdagnacht brand uitgebroken in de woning van de weduwe Brouwer, aan de Land- straat een viertal koeien kon gered worden. Huis en inboedel waren ver zekerd. De belendende wasscherij van Pauw kreeg mede veel schade. Oor zaak niet met zekerheid bekend. Donderdagmiddag omstreeks 3 uur brak door onbekende oorzaak een felle brand uit in één der hooibergen van den heer A. F. Nyissius, hooi- en stroohandelaar te Weesperkarspel. Spoedig na den eersten hooiberg werd ook de tweede in de asch ge legd. Hooi en stroo waren verzekerd op beurspolis. Oin half zeven 's avonds was pl.m. 80.000 kilo's hooi en 70.000 kilo's sitxoo verbrand. ONGELUKKEN. Te Vleuten is J. K., de 16-jarige unecht van den landbouwer F. Dave- taar, door een trap van een on stal staand paard doodelijk getroffen. De ongeveer 28-jarige zoon van den landbouwer B. Nuvis, te IJzerloo, ge meente Aalten, werd in de schuur, waar hij een poos aan het werk was geweest, bewusteloos op den grond liggende gevonden zonder bij ken nis te zijn gekomen is de ongelukki ge den volgenden dag overleden. Wat er gebeurd is, weet men niet. Men vermoedt, dat hij door een val den nek heeft gebroken. Te Groningen is de 65-jarige J. ten B. aan de Westerkade te water ge raakt en levenloos opgehaald. GRONINGSCHE MASKERADE. Door H. M. de Koningin is voor het gala-hof rij tuig van de maskarade, voorstellende den intocht van Prins Willem IV in Groningen, bereidwil lig een volledig galatuig voor acht paarden afgestaan, terwijl twee stal knechts uit de Koninklijke stallen be schikbaar zuilen zijn. Het hofrijtuig is door den hear jhr. Van Starken- borgh (Prin$ Willem IV) van net Lekische atudentankorps aangekocht en is afkomstig uit de stallen van Ko ningin Victoria. HET WEGGELD. De heer H. H. SLnnige te Breda heeft namens de hotel-, pension- en caféhouders te Breda en Bergen-op- Zoom en omstreken een verzoekschrift ingediend aan den Minister vanBin- nenlandsche Zaken, waarin op ver- scllillende gronden wordt betoogd, „dat niet alleen in Noord-Brabant de nadeelige gevolgen van „het weg geld" worden ondervonden, maar dat die ook boven den Moerdijk en in Gelderland reeds worden gevoeld en waarin zij mededeelen „dat het aan adressanten bekend is, dat er gemeen ten in het land zijn, die zich voor stellen binnenkort het voorbeeld van de provincie Noord-Brabant te vol gen, waardoor het verkeer geheel on mogelijk zou worden". Redenen waarom zij verzoeken „de provinciewet en de gemeentewet, ten minste Yoorioopig d» iaatste, nu ver ander aig der gemeentewei toen aan hangig is, m <üer voege te wijzigen, dat onder den naam der retributies van art. I2bbis e der provinciale wet en art. 238 der gemeentewet, dergelij ke, met het algemeen belang strijden de belastiugen niet meer kunnen worden ondergebracht." EENE BROUWERSSCHOOL. De Bond van werklieden in Alcoho1- houdende dranken heeft aan de Re- geering een adres gericht om hier te lande, evena's in Duitschland en Bel gië, een brouwersschool te stichten, bijv. als klasse der Technische schooi te Delft. Om te beginnen zouden dan te Amsterdam en Rotterdam avond cursussen gehouden kunnen worden voor brouwerij-arbeiders, die na deel neming van minstens 4 jaren een di ploma kunnen verwerven. GESCHENK AAN DE KONINGIN. Wij lezen in het „Nieuwsbl. v. h. Noorden" Onze stadgenoot de heer W. H. was voor ongeveer 50 jaar geleden door aankoop eigenaar geworden van een prachtige bokaal, waarop gegraveerd de wapens van Engeland en van Oranje-Nassau en buitendien ver sierd met het opschrift „Leef lang Oraniën Stam". Een ingesteld onderzoek deed zien, dat die bokaal afkomstig was uit den tijd van den Stadhouder Willem IV, in 1734 gehuwd met de Engelsche prinses Anna van Hannover, en is klaarblijkelijk blijkens het opschrift het. eigendom geweest van die Vor stelijke familie. Hoè nu t© verklaren, dat die bokaal later in particuliere handen is ge- raaKl t Do oorzaak daarvan ligt zeker hl de benarde geldelijke omstandig heden, waarin de weduwe van den laaisien Stadhouder Willem V zich in 1600 bevond, toen deze, met hare doch ter Louise uit Brunswijk vluchtende voor de overwinnende Fransche le gerscharen, eerst naar Schwerin, vandaar naar Sleeswij k, genoodzaakt was liare kostbaarheden, zelfs de laatst, overgeblevene uit de destijds beroemde rariëteilskamer van Willem V, te gelde le maken. In het bekend werk„De vorstin nen van liet Huis van Oranje-Nas sau" zegt toch Johanna Naber (blad zijde 224) „Nederland's laatste stad houder had zeker nooit gedacht, dat zijne kunstverzameling eenmaal zou moeten dienen om broodsgebrek te helpem lenigen". Er bestaat alzoo alle grond voor de veronderstelling, dat met vele ande re kostbaarheden van het Huis van Oranje ook de bokaal te gelde is maakt en in particuliere handen ge raakt. De heer W. II. meende, dat het thans nu de blijde gebeurtenis eerlang te verwachten is een ge schikt oogenblik was, de bokaal weer terug te brengen in het Huis van Oranje-Nassau, en na zich vergewist te hebben, dat de aan te bieden bo kaal door Hare Majesteit Ln ontvangst zou worden genomen, heeft, naar wij vernemen, onze stadgenoot ze naar Den Haag opgezonden, en ontving nog denzelfden dag het navolgende telegram „Voor de schoone bokaal uit uwe verzameling, mij door u geschonken, betuig ik u uujn meest oprechten dank ik stel de- gevoelens, welke u er toe lenden, mij dit historische ge schenk thans aan te bieden en uwe goede wenscrien op bijzonder hoogen prijs". WILHELM IN A. KINDERMOORD. De machinist van het stoomgemaal Rozendaal, onder de gemeente Acht tienhoven, haalde even voor het sctieprad een pakje, gewikkeld in grauw papier, op, dat bij onderzoek bleek in ie houden een kinderlijkje, waarvan de beentjes aan het hoofdje met een touw wareu vastgebonden. Het lijkje is naar Utrecht vervoerd, ter gerechtelijke schouwing. De politie doet onderzoek. VEEL ZEGEN. Te Vlissingen is een echtpaar ver blijd met de geboorte van 2 jongens en 1 meisje. OPLICHTING. Door de politie be Rhenen is naar het Huis van Bewaring te Arnhem overgebracht zekere vrouw P., moe der van drie kinderen, die zich te W ageningeu aan verschillende op lichterijen had schukng gemaakt. Op naam van eenige gegoede ingezete nen te Rhenen had zij goederen ge kocht tot een bedrag van 7U en deze voor geringen prijs aan buurvrouwen verkocht. HET RIJK EN DE VERGOEDING BIJ TUBERCULOSE ONDER HET VEE. Koeien, die door veehouders worden aangegeven als lijdende aan tuber culose, worden in den regel door het rijk overgenomen. In de laatste dagen ontvangen ech ter vele veehouders benoorden het IJ, na aangifte van verdacht vee, van het ministerie van landbouw bericht, dat deze runderen niet meer door het rijk worden overgenomen. De reden van deze zienswijze ligt Ln den aard van het bedrijf, omdat in deze streek de boeren de koeien op koopen voor de melkproductie, en zij zich minder met veefokken bezighou- SCHOOLVACANTIES. B. en W. van 's-Gxavenhage hebben de jeugd verrast met het onverwach te besluit vrucht van het te dezer zake gepleegd overleg met den dis- iricts-schoolopziener om de Paasch- vacantie ditmaal op de lagere scho len met een volle week te verlengen en dus niet te doen eindigen op den Dinsdag na Paschen, maar eerst op Dinsdag 20 April a-s. de lessen te la ten hervatten. EEN MOEILIJKE ONTRUIMING. Op een middag begaf zich de kan tonrechter te AlmeJoo, vergezeld van vijf maréchaussées, drie gemeente en twee onbezoldigd rijksveldwach ters, naar het dorpje Enter, behoorem de onder de gemeente Wierden, ten einde eene woning, die vootr ander half jaar reeds onbewoonbaar was verklaard, doch die de bewoners niet wilden verlaten, te ontruimen en te Aan bedoelde woning gekomen, stuitte de rechterlijke macht op hevig verzet. De vrouw, welke alleen thuis was (haar man was naar een nabu rige markt) ging als een furie te keer, greep een groot broodmes en bedreig de ieder die de woning dorst binnen gaan. In een oogenblik waren meer dan tweehonderd dorpelingen samen gestroomd. Razende en tierende poorden ze de vrouw tot verzet aan en begonnen op de -rechterlijke macht aan te dringen. Nu gaf de kantonrechter bevel de vrouw zoolang in het cachot op te bergen, tot de woning ontruimd was. Dit gebeurde, doch het werkte op de woedende menigte als olie op het vuur. De politie sommeerde uiteen te gaan, niets hielp. Eindelijk werden de revolvers eenige malen in de lucht afgeschoten; velen zochten een goed heenkomen en de ontruiming kon geschieden. Buiten op het eTf warden door de politie een paar hokken ge timmerd, waarin de koeien, varkens en kippen werden opgesloten. Na het gebouw verzegeld te hebben, werd de opgesloten vrouw weer in vrijheid ge steld.. DE KON. MARECHAUSSEE. Ten gevolge, van de wijziging in de samenstelling van het wapen der Ko ninklijke majréchaussée, waarbij dit wapen is gebracht onder een kolonel of luitenant-kolonel als inspecteur, zal het korps bestaan uit 20 officieren, 565 onder-officieren en manschappen te paard en 326 idem te voet. ontsnappen en de straat opgesneld Hij vloog daar op een politieagent aan, stak den man met zijn eigen sa- bei dood, nam hem zijn revolver af en snelde daarmee door de stad, links en rechts schoten lossende. Een groot aantal politieagenten en gendarmes achtervolgden den gevaar lijken krankzinnige en schoten op hem en hij viel eindelijk dood neder, maar niet vóór hij drie menschen ernstig had gewond. Het schieten wekte een pandek in dat deel der stad, de burgers sloten in allerijl deuren en vensters en het duurde eenige uren vóór de opgewon denheid was bedaard. WANNEER NIET KOMT TOT IETS Zekere Graig, die jaren lang als landlooper rondzwierf door de Ver- eeuigde Staten, is onlangs plotseling rijk geworden. Hij erfde een aanzien lijk vermogen van zijne moeder. Zoo dra hij de eerste uitbetaling daarvan ontving ongeveer 12.000 noo- digde hij een aantal andere landloo- l>ers uit tot een feestmaal, waar zij in hunne lompen moesten komen, al werd het diner gegeven in het voor naamste hotel van Colorado Springs, aan tafels vol zilverwerk eoi bloemen. Een geheele week lang gaf Craig zulke feestmalen, die geregeld in dolle zwelgerijen ontaardden, maar vóór zijn geld op was, stierf de man aan delirium. Of de brasserijen al zijn gasten goed bekomen zijn wordt niet ge meld. STIERENGEVECHTEN. Op het eiland Cuba zal men thans de stierengevechten weder gaan in voeren, die daar onder het Ameri- kaansche bestuur werden afgeschaft. Twee Spaansche toreadors, Ybarra en Merzetti, die naar Cuba ontboden werden om de noodige toebereidselen daarvoor te maken, zijn thans op reis naar Spanje om stieren te koopen. Zij verklaren den toestand op Cuba rijp te hebben bevonden voor het weder uivoeren van die bloedige Spaansche sport. Ters-0 verzicilt PROGRAM LIBERALE UNIE. Mr. S. van Houten maakt in no. 8 zijner „Staatkundige Brieven" eenige Kaniteeaeningen op een commentaar door mi-. Borgesius in eene vergade ring te Wognuin geleverd op hei ver- Kiezingsprogram der Liberale Unie. Veel voldoening gaf hem mr. Bor- gesius' bekeering van voorstander tot tegenstander van het dwangverzeke- rmgssteiseL De ommekeer van de Li berale Unie op dit punt heeft een groot struikelblok voor samenwer king met liberalen van mr. Van Hou tens geestesrichting uit den weg ge ruimd. De schrijver verwacht nu ook een gelijke zwenking, ten aanzien van het algemeen kiesrecht, want daarmede loopt de Liberale Unie ook op een dood spoor. Sportpraatje Gemengd Nieuws EEN ONTVLUCHTE KRANKZIN NIGE. Een krankzinnige te Valladolid, die naar een gesticht zou worden ge bracht, Is aan zijn bewakarswetetn te De match Holland-Engeland. Driemaal reeds heeft het Engelsch Amateur Elftal z'n meerderheid op ons nationaal team bewezen, voor de vierde maal zullen a.s. Maandag bei de vertegenwoordigende elftallen te gen elkaar in het veld komen. Even dienen we nog de vorige uitslagen te memoreeren. De eerste HollandEngeland ont moeting werd den lsten April 1907 te '8-Gravenhage gespeeld, en we her in ueren ons best, dat de Engelschen, die met 81 wonnen, absoluut de meerderen van het Hollandsche elftal aren. Vooral in de voorhoede was het team toen heel zwakjes, en alleen de TI. F. C.-ster Ferry van der Vinne richtte iets tegen de superieure En gelsche verdediging uit. Het volgende seizoen kwam de tweede ont loeting, en het was nu de beurt van de onzen, om naar Darling ton te trekken. Resultaat een gewei- dag pak slaag met 122, dat de hoo ge verwachtingen over ons elftal to taal vernietigde. Toen kwamen de Olympische Spe len te Londen, en aan het begin van dit seizoen verloor Holland zeer eer vol in 't Stadium met 04, waarbij de Engelschen nog vrij gelukkig wa ren. Nu voor de vierde maal dus Op het oude veld van het oude R. A. P. op Oud-Roosenburch te Am sterdam zullen de volgende elftallen Maandag spelen Holland: Beeuwkes, Heyting, Otten, Sol, Mundt (capt.), Gonsalvez, Welcker, Snethlage, Lutjens, Francken, Kessler. Engeland: Wright, Porter. Stapley, Dunning, Raine, Hawkes, Chapman, Campbell, Smith, Bell, Bailey. Of de Hollanders dezen keer een kans hebben We twijfelen er sterk aan. en knnmen ons niet vereenigen met de optimistische voorspellingen, die het over een mooie kans voor Hol land of maar zie Het Sportblad een harden dobber voor de Engel schen, liebben. Is ons elftal wel zoo bijzonder sterk In de voorhoede, ja wel, maar in de wedstrijden tegen de Engelschen is het altijd de Holland sche verdediging geweest, die de eer moest redden. En die kon werkelijk sterker. Beeuwkes is het sterke punt wel, maar Mundt in plaats van De Korver is een leelijke verzwakking, en de back-linie belooft niet veel. Enfin, 't kan natuurlijk meevallen, maar al slaan we België met 41, dan behoeven we met Engeland nog lang niet gelijk te zijn en dan nog met een eenigszins verzwakt elftal. Een feit is het, dat ook de Engel schen niet met hun sterkste team ko men. Woodward, Corbett en Berry vielen om verschillende redenen uit. Vooral net gemis van den eerste is voor de Engelschen belangrijk, Berry wordt door Raine vervangen, een uit stekend speler, die we twee jaar ge leden in Den Haag zagen spelen. Ook Corbett speelde toen mee, Bell is nu zijn remplacant. Over 't algemeen genomen gelooveu we, dat het Engelsche Elftal nog een zeer sterke combinatie vormt, die wel een flinke overwinning op ons team zal hehalen. Misschien zijn we te pessimistisch geweest moge dat zoo zijn I De competities. De eerste klasse-competitie rust op de Paaschdagen, natuurlijk worden er vele matches met buitenlandsche clubs gespeeld. Het programma daar van vermeldden we reeds gisteren avond, slechts halen we er uit aan, dat de eenige Haarlemsche „inter national" op eersten Paaschdag ge peeld wordt op Haarlem's terrein tusschen een zeer sterk Haarlem-elf tal en de Dulwich Hamlet F. C.. die iet hetzelfde team opkomt, dat voor veertien dagen het Belgisch elftal met 3-2 sloeg. Verleden jaar met Pa- •ehen kwam Dulwich ook hier, en won na een mooien strijd met 5—3 an Haarlem. We vernemen, dat Haarlem met eene sterke combinatie zal uitkomen, zoodat een mooie strijd Zondagmid dag te Schoten te verwachten is, en de Haarlemmers een goede „interna tional" te zien zullen krijgen. Ton slotte nog even het competitie programma Westel. 2e klasse B Achilles—U. V. V. V. V A.Concordia. Reserve 1ste klasse H. B. S. II— H. F. C. IL West. 3e klasse IlnltnsHermes. Noord, 2e klasse W. V. V.—Achilles. Promotie comp. Westel. 2de klasse U. S. C.Kampong. Kampioenschap Oost. 2e klasse: Phenix—Tubantia. Beker Victoria—Quick II. Deze wedstrijden worden alle op eersten Paaschdag gespeeld. Kerk en School ACADEMISCHE EXAMENS. Groningen. Geslaagd theor. geneest. 2 F. H. J. Stoffels. Burgerlijke Stand SCHOTEN. ONDERTROUWD: A. Ferree en M. C. C. Oudolf. BEVALLEN: J. CramerBorckhardt z. C. Alders- van der Klugt, d. J. Vierhout—van Houten z. L.Hubertvan Veen cL HAARLEMMERMEER. OndertrouwdS. Dol en M. Groot, C. v. Oeveren en C. M. Schouten, S. Olie en W. M Beers. Getrouwd P. Maarsen en J. Vis ser. BevallenP. Steva—De Regt, d. T. ZwetslootWagenaar, z. E. Koch Broertjes, d.J. Schrama—Pijlman A. FredriksWillemstein, z.A. ReeuwijkOostenbrugge, d. F. Combee—Laakbaar, z.C. Kampkes— Mooyekmd, z. C. J. CavelierSchalk d. J. v. <L WalVervioet, z. K- Sandifortv. Tatenhove, d.M. M. <L VeekWessels, z.J. Twigt— De Smit, z.M. E. PrinsLam mer ts, z. Overleden L. W. Maliepaard, 78 j.„ H. Commissaris, 78 j., A. v. Leeuwen, 73 j., N. de Butter, 7 j., W. Kwaak, 4 j., H. den Braber, 13 mnd., J. J. Stok man, 12 <L, H. G. v. d. Veen, 3 j. Luitenant: Ben jij slim, Snor? Snor J a luit. Luitenant: Nou, denk dan eens na. Als nou je rechterarm naar 't noor den, en je linker naar 't zuiden wijst, wat ligt dan achter je? Snor M'n ransel, luit. Nou man, vertrouw je mijn kookkunst niet? Nee, dat niet, lieve. Maar ik vind t haast zonde, om nou weer met in spanning van al mijn krachten te vernietigen, wat jij met de jouwe tot stand hebt gebracht. Wat is een voetganger, pa? vroeg een jeugdig zoontje van een meneer, die zijn eigen auto leerde be sturen. Een voetganger, jongen, zei de zenuwachtige vader is een persoon die auto's in den weg loopt, om da arme chauffeurs te hinderen. OOK EEN VERSCHIL. Heer Heb je hier één of twee,klok ken in den toren Kastelein Twee, mijnheer. HeerEn die hangen zeker boven elkaar Kastelein Neen, onder elkaar, me- ONDER LIEVE VRIENDINNEN. MarthaIk zit er een beetje ini Henk vroeg me zijn vrouw te worden, en ik zei, dat ik dat misschien later wel zou willen. Noem jij dat nu een belofte MarieNee, dat noem ik een drol, geinent I Heer(tot de dochter van een pro fessor) Hoe gaat het met uw vader juffrouw Edith? IMithAch, zijn verstrooidheid wordt met den dag erger. Verbeeld u, verleden heeft hij een neushoorn ke ver bij zijn koffie opgepeuzeld en zijn broodje op sterk water gezet I ANDERS. Is dat openbaar water? Ja. Dan za! het dus geen misdaad zijn. als ik er een zoodje vLsch uil ophaal. Geen misdaad, maar wel een wonder-

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 10