NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 26e /aargang. No. 7915 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 15 APRIL 1909 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIB MAANDBNl Voor Haarlem I 1.29 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd te (kom der gemeente)1.30 Franco .per post door Nederland,1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 Hl de omstreken en franco per post 0.45 DItgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. C. PBEREBQQML ADVERTENTIÊNi Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels L— elke regel meer ƒ0.26 Reclames 30 Cent per regei- BlJ Abonnement aanzienlijk rabat Advertentl6n van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratie t Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerijt Zuider Buiteospaarni 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentifin en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem )n dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 16 APRIL. Soc. Veneeniging: Uitvoering Haar lem's Kinderkoor, 8 uur. St. Bavo, Smedestraat: Reclameten toonstelling, 11 uur voorm.10 1/2 uur nam. Café „Centrum", Damstraat: Ned. Bond v. Land- en Zuivelfa briekarbeiders; vergadering. Spreker de heer IIiemstra, 8 uur. Benmebroek: Gemeenteraadsverga dering, 8 uur.. Stadsnieuws Om Ons Heen. In liet Tweede Blad van dlit num mer vinden onze lezers een artikel „Nabetrachting van den Gemeente raad" in de rubriek Om Ons Heen. DE VERKIEZING TE HAARLEM. %Land en Volk schrijft: TEGEN DE „GRATEN"., Het is geloopen zooals wij hebben .voorspeld: de vrije liberalen gebrui ken de actie van de Liberale Unie Voor staatspensioen om samen te ko men totniets. Mr. Van Houten vliegt in zijn laat- eten staatkundigen brief wie had liet ooit kunnen denken? mr. Bor- gesius in do armen. Hij wil met ver eende krachten optrekken tegen de |tcraten". Dat is: tegen de democratie.. En „De Vaderlander" geeft er een toelichting op, door voor Haarlem de candidatuur-Thiel te bestrijden. Staatspensioen en algemeen kiesrecht op liet program, en in de practijk met de conservatieven tegen de democra ten. Deze houding berust nu wel op de bewering, dat Haarlem nimmer een vrijzinnig-democraat zal afvaar digen, maar daarvan weet „De Va derlander" niets. Tegenover de bewe ring, dat de Haarlemeche conserva tief-liberalen nimmer Mr. Tbiel zullen stemmen, is deze andere te stellen, dat de Haarlemsche democraten nim mer met mr. Van Styrum zullen meegaan. Boven een goede kans om Mr. Thiol in de Tweede Kamer te bren gen raadt een orgaan, dat algemeen kiesrecht en staatspensioen propa geert, den kiezers aan, de zekerheid te verkiezen, dat zij van beide een te genstander zullen afvaardigen. Zou het hun niet „groen en geel voor de oogen worden?" Personeelebelasti ng. De Burgemeester brengt ter kennis dat de op den lOen April j.l. execu toir verklaarde kohieren nos. 4 en 5 Afd. Ill op de Personeel© belasting dezer gemeente, dienst 1909, op heden aan den ontvanger der directe belas tingen zijn ter band gesteld. De ingezetenen worden herinnerd, dat de belastingschuldigen verplicht «ijn hun aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Besmet t. Ziekten. In de week van 7 tot en met 13 April kwamen te Haarlem 4 gevallen van roodvonk en 1 van diplvtheritis voor. In Haarlemmermeer 2 gevallen van diphtheritis. Teyler feest. Gisteren werd in het Doopsgezind Weeshuis 't jaarlijksche Teylerfeest gevierd. Met de smaakvolle versie ring van rozenguirlanden leverde de groote eetzaal een prettigen aanblik. De heereu Martin, wien de leiding van het feest toevertrouwd was, kwe ten zich op voortreffelijke wijze van hun taak. Telken jaren weten zij iets nieuws en iets aardigs te bedenken. Zoo was er ditmaal een serpentine- wals, die uitmuntend slaagde. Na 't zingen van eenige toepasselijke liede xen, werd een gemeenschappelijke feestmaaltijd gehouden. Het verdere van den avond werd met dansen door gebracht Te ruim 12 uur was het «eer geanimeerde feest afgeloopen. Examens L. O. Haarlem-, 14 April. Geëxamineerd 8 vrouwelijke candidaten. Geslaagd de dames G. Broruke, Westzaan; C. Kuik, Zaandam; M. J. Groen, Leiden; M. M. Luithingh, J. F. J. Dubois, H. J. W Krijgsman. M. F. Lamaieon, allen te Haarlem. TENTOONSTELLING TE BERLIJN. De heer Ernst H. Rrelage heeft van den voorzitter van den Nederl. Tuln- bouwraad het navolgende schrijven ontvangen: Ik heb de eer U te berichten», dat ook van Zijne Koninklijke Hoogheid, den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg, een schrijven bij mij is ingekomen, waarin wordt me degedeeld, dat Zijne Koninklijke Hoogheid met zeer groote belangstel ling heeft kennis genomen van de schoone inzendingen van den Neder landse hen Tuinbouw op de Internati onale Tuinbouwtentoonstelling te Berlijn en zich oprecht verheugt in dit voor ons land zoo belangrijk suc ces. Ik zoude er prijs op stellen, indiien het bovenstaande ter kennis werd ge bracht van hen, die tot het welslagen der tentoonstelling te Berlijn hebben bijgedragen. De Voorzitter van den Nederland - schen Tuimbouwraad: (get.) LOVINK. Het beste bewijs voor liet welslagen der NedJerlandsche deelneming aan de Berlijnsche tentoonstelling is ze ker wel de woede der Duitsche vak bladen over het Nederlandse he suc ces. Bepalen sommige zich tot zuur zoete opmerkingen, andere verbijten him woede niet en varen openlijk uit tegen 't Berlijnsche tentoonstelliings- bestuur, omdat het de buitenlandsche inzenders, en met name Nederland, niet meer op den achtergrond heeft weten te houden. „Ten koste van het Hollandsche Hyacintenperk klaagt o.a. „Der Handelsgartner" moest al het overige naar verhouding dicht opeengedrongen worden, zoodat de schoonheid der kultuurplanten van menige Duitsche en buitenlandsche Inzending geheel verloren ging." ,De bevordering van de buitenland sche mededinging zegt hetzelfde blad is zoo lijnrecht in strijd met ons streven, dat toch ook door „der Vereim zur Beförderung des Garten- baues" ondersteund wordt, dat men het als eene groote achteruitzetting beschouwen moet, wanneer in strijd met alle beloften, de voorkeur gege ven wordt aan het buitenland en uit nemende Duitsche inzendingen zich met de ongunstigste plaatsen of over geschoten hoeken tevreden moesten stellen. Wij willen hier slechts wijzen op den nieuwighedenhoek. leder des kundige bezoeker zal zich zeker ver wonderd hebben, waarom deze ten deele zoo waardevolle planten zoo af gelegen in half duister zijn geplaatst. „Eene nieuwe verschijning mop pert „Der Handelsgartner" verder op deze internationale tentoonstelling is het deelnemen van Nederland met afgesneden bloemen. Het is bekend, dat niet alleen bollen, maar ook bloei ende hyacinten., tulpen, enz. in tall oo ze massa's naar Duitschland verzon den worden, waar ze in voor Neder land gunstige jaren eene vernietigen de mededinging bereiden aan de voor Paschen teruggehouden bolgewassen. Men zendt van Nederland uit niet al leen bloemen, maar ook bollen met wortels, zij liet ook goedkoope en slechte kwaliteit. Thans werden ech ter te Beirlijn vervroegde Seringen in zulke massa's tentoongesteld, dat we der een van onze belangrijkste kuitu ren daardoor bedreigd wordt. Binnen enkele jaren zal men, evenals de er varing bij andere kuituren geleerd heeft, er op moeten rekenen, dat de sering hare waarde verloren heeft. Wij vragen ons af, of nu onze Duit sche tentoonstellingen bestemd zijn om voor Holland, dat dan toch in ie der geval onze gevaarlijkste mededin ger is op elk gebied, deuren en poor ten te openen? Is het niet voldoende, dat wij honderden waggonladingen seringen om te trekken en Prunus met kluit uit Holland laten bomen, dat wij duizenden waggons groente uit Holland betrekken? Is er dan nog eene bijzondere ondersteuning en dringende uitnoodiging noodig, ten einde onze kleine handelskweekers de weinig loanende artikelen ook nog uit de hand te slaan?" En zoo Jammert „Der Handels gartner" nog geruimen tijd voort. De proef op de som, dat het goed gezien i, ondanks de talrijke moeilijkhe den en tegenwerking, de Nederland- sche deelneming door te zetten in alle ondetrdeelem KORPS VAN DE KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE WBERBAAR- HEIDS-VEREENIGING.: Kamt omriemen t Doorn. Maandagmorgen vertrok van hier een detachement van de aideelirag Haarlem der K, N. W. V. ter sterkte van 2 officieren, 3 korporaals en 20 man, om deel te nemen aan de Paasch oefeningen van 't korps, welke op 12, 13 en 14 April in de omstreken van Doorn gehouden worden. De troep te reterkte van 130 man werd om 10 uur aan de halte Maaien verzameld waar de oefeningen een aanvang namen. Om 6 uur kwam het korps in Doorn aan, waar door de intendance van het korps, welke 10 April reeds onder leiding van den luitenant- kwartiermeester naar Doorn was ver trokken, kwartieren lm geleedheid waren gebracht. Eene menigte inwo ners wachtte de troep op het dorps plein op; hier werd het kantoaine- mentsbevel voorgelezen en ging de troep uiteem. Ieder zocht zijn kwar tier op em installeerde er zichzoo goed mogelijk. Om 7 uur waren allen weer vereenigd aan dein gemeenschappelij- ken maaltijd in 't Hotel von Pabst. Na afloop werd hier door de K. N. W. V. club T. O. P., eem uitvoering gegeven, welke zeer goed slaagde. Om 10 uur waren allen weer in hunne kwartieren en keerde de rust langzamerhand im het dorp terug, want niettegenstaande de regetn was op 't dorpsplein gedurende den ge- heelen avond een groot aantal belang stellenden verzameld. Men hoorde nu slechts den re gel - matigen pas van de patrouilles van de politiewacht, welke op het raadhuis was betrokken. Dinsdagmorgen werd om 7 uur re veille geblazen, vervolgens werd im de kwartieren het middagmaal ge bruikt, terwijl de troep om 8 uur uit rukte. 's-Morgens beoefende ineen den stelselmatigen voorpostenddenst Des middags gaf de staimuziek van het korps een concert in Doorn en was er geen dienst met het oog op de te hou den nachtelijke oefening. 's Middags defileerde de troep met de stafmuziek aan het hoofd, voor den burgemeester van Doorn. Hier werd om ongeveer half 6 de gemeenschappelijke maaltijd gebruikt en om 8 uur trok de troep uit voor oen oorlogsmarsch. De wielrijders on der den 2en luit. J. Tuit, kwamen om ongeveer 10 uur terug, terwijl de troep pas om half een in een stortbui arriveerde. Den volgenden dag werden de oefe ningen der beide vorige dagen door den korps-commandant e<n de officie ren der staf besproken. Daarna werd dooi' de troepen veld- wachten uitgezet, een oefening, die uitstekend gelukte. Om half één werd in een lokaal van „Ons Huis" koffie gedronken, waar na de troep zich gereed maakte voor den marsch naai' station Maarn. Dicht bij het station werd nog het tirailleeren beoefend. Om 8.18 vertrokken de afdeel ingen onder luid hoerageroep en het zingen van N. W. V. liederen, naar hunne woonplaatsen uitgeleid door vele Doorasche burgers. Hulde komt den corps-commandant en zijn staf toe voor de uitstekende wijze waarop de oefeningen geleid zijn. WEER EENS EEN FIETSONGEVAL. Men bericht ons, dat vier jongelui uit Alkmaar gister de sterke helling bij t Koninginneduin afreden, waar bij twee hunner kwamen te vallen en in de prikkeldraad-afrastering ge raakten. Een er van kwam er met eenige schrammen in het gezicht af; maar de ander had gezicht en handen op verscheiden plaatsen opengehaald. Zijn kleeding was hier en daar open gescheurd. Bovendien was z'n rijwiel dermate beschadigd, dat de jonge man met de tram naar Alkmaar terugkeerde. Pbotographie Tentoon stelling. Tot lid der Nederlandsdie commis sie voor de internationale pbotogra- ghie-tentoonstelling, die in 1909 te inesdem wordt gehouden, is o. a. be noemd de heer P. Clausing Jr., te Haarlem, voor industrieel o fotogra fe Kegelen. Op het nationaal kegel concours te Amsterdam behaalde de heer F. Hof stee, van Haarlem, in den vrije-baan- wédstrijd den 17den prijs. Uit de Rechtszaal NIET VEEL GOEDS IN DEN ZIN. Een jongeman was op 4 Maart door de rechtbank tot drie weken gevange nisstraf veroordeeld21 dagen op 's Rijks kosten logeeren in den koe pel aan het Spaarne, is geen aange naam vooruitzicht, 't Was voor onzen jongeling evenwel goen reden, om 't nu wat nauwer te nemen met de wetten van 't „mijn en dijn". Op 9 Maart dus slechts vijf da gen na de veroordeeling 1 zagen twee agenten hem heel verdacht langs de R.-K. kerk aan de Leidsche- vaart loopen. Bij onderzoek bleek, dat een stuk koperdraad van den bliksemafleider gestolen was. Nu stond de jongeman weer voor de rechters. Niettegenstaande ziine hardnekkige ontkentenis achtte het Openbaar Ministerie het bewijs voor den diefstal geleverd en eischte vijf maanden gevangenisstraf. DIEFSTAL VAN COKES. Een koopman stond met z'n wagen voor de woning van den brandstof- fenliaaidelaar Lunenburg. In eene poort naast die woning stonden twee zakken cokes. Toen de knecht van L. de cokes wilde wegbrengen, waren de zakken verdwenen- Even later werden ze gevonden op deal wagen van den bedoelden koop man. Hoe ze daar kwamen wist deze niet op te Kelderen. Het O. M. vond deze feiten vol doende om tegen den koopman zes maanden gevangenisstraf te eisohen. ZEVEN KIPPEN GESTOLEN. Een los werkman in de Haarlem mermeer was dezen winter der tien weken zonder werk geweest. Hij, en ook zijn 73-jarige grootmoe der, die hij moest onderhouden, leden gebrek. Onder deze omstandigheden heeft deze jongeman met een slechten ka meraad uit de schuur van boer Rib zeven kippen weggenomen. De jongeman hoorde 14 dagen ge vangenisstraf tegen zich eischen. Beklaagde zou graag een ge'dboete hebben, omdat hij nog nooit in de gevangenis gezeten heeft. VERZET TEGEN DE POLITIE. Twee jeugdige werkloozen in Be verwijk waren door kameraden, die wel werk hadden, op borreltjes ge- tracteerd. 't Gevolg was, dat ze dron ken werden en door de politie werden opgebracht. Ze hebben zich toen sa men tegen de veldwachters v. Hoorns Van Driel verzet. Het O. M. eischte tegen een vijf weken gevangenisstraf, en tegen den ander drie weken. UITSPRAKEN. W. C. S., rijwielhandelaar te Scho ten, verduistering, 14 dagen gevange nisstraf. J. M., arbeider, en W. Z., vischhan- delaar, beiden te Zandvoort, diefstal 2 pel's., ieder 14 dagen gevangenis straf, en f 13.90 schadevergoeding. J. W. R., metselaar, en P. T., los werkman, beiden te Haarlem, diefstal de le drie weken gevangenisstraf, de 2e vrijgesproken. J. B., arbeider t» Purmea-end, dief stal, 14 dagen gevangenisstraf. G. C. K., koffiehuiahouder te Me- demhlik .meineed, de uitspraak ui/t- (Zie vervolg Stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken SCHOTEN. Hedenmorgen is uit de Schalkbur- kerkade opgehaald het lijk van een manspersoon. Het is naar het Raad- huls overgebracht en later door de fa milie herkend. HEEMSTEDE. B. en W. stellen voor, de aan de gemeente toebehoorende woning Cloosterweg 47 af te breken en het materiaal, voor zoover het daartoe geschikt is ten nutte van gemeente- eigendommen te bestemmen en voor zoover het daartoe ongeschikt is, on dershands te verkoopen. Voorts stellen B. en W. voor, hen te machtigen om bij voorkeur aan het personeel der gasfabriek beschik bare gedeelten van het fabriekster rein, telkens gedurende ten hoogste één jaar, ondershands als teelgrond te verhuren. Dezer dagen zal het Kinderkoor Lenteleven alhier, directeur de heer J. Fretnzel te Haarlem, een uitvoe ring geven. Een mooi samengesteld programma zal dien avond worden uitgevoerd. Woensdagavond werd alhier door de Noord-IIollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis", af dee ling Heem stede eene algemeene vergadering ge houden mi „de Dorstige Kuil". De voorzitter, Mr. D. E. van Len- nep, opende deze vergadering met een woord van welkom, waarna door den secretaris verslag werd uitgebracht van deai toestand der af deeling, waar uit bleek, dat ex veel gebruik wordt gemaakt vau ter leen verstrekte goe deren, die meest alle op tijd netjes en rein werden teruggezonden. Aan en kele gezinnen werden noodzakelijke voorwerpen voor goed verschaft. Het ledental was met zes vermin derd en bedraagt thans 140. De rekening van den penningmees ter werd in alle doelen in orde bevon den; de ontvangsten hadden bedragen f 654.84$, de uitgaven 590.62, de re kening sloot al zoo met een saldo van 64.22$. De periodiek aftredende bestuur ders, de hoeren C. A. Braam, J. H. M. Peperkorn en J. Boeker, werden met algemeene stemmen herkozen en als afgevaardigde naar de algemee ne vergadering werd gekozen de heer J. Boeleer en als plaatsvervanger de heer air. D. E. van Lennep. Een voorstel aangaande huisver zorging werd door dr. E. A. Droog in geleid en toegelicht. Het bedoelt om zooveel mogelijk te trachten daar waar zoo hoog noodig rust voor wou wen noodzakelijk is, om spoediger tot genezing te komen, hulp en steun te verleenen, door vrouwen te stellen, die de huishouding op zich nemen. Dit voaid algemeene instemming. Het bestuur zal verder in deze over leggen hoe dit het beste kan geschie den. De begrooting voor 1909 werd goed gekeurd. Bij rondvraag werd door Dr. Droog voorgesteld, aan de leden der veree niging en boekje te doen toekomen, genaamd „De Ziekenkamer", dat zeer leerzame wenken bevat. Dit vond algemeene instemming. Hierna sloot de voorzitter onder dankbetuiging de vergadering. HOUTRIJK EN POLANEN. Op den dag der geboorte van een Prins of Prinses zal in de Ned. Herv. kerk alhier des avonds een dankstond worden gehouden; zoo het feit vóór 4 uur bekend is dienzelfden avond en andere in den avond van den volgenden dag. HAARLEMMERMEER. Vandaag wordt te Hoofddorp door de gewone bezoekers afscheid geno men van de alom bekende oude graanbeurs. Vrijdag a.s. wordt met de afbraak begonnen om plaats te maken a oor een sierlijk gebouw, ge heel voldoende aan de elschen dee tijrls. Febris Typhotdea. Onder de vele gevallen, die in deze gemeente van deze besmettelijke ziek te voorkomen, is tot heden één geval mot doodelijken afloop. De goederen, die met den patiënt in aanraking zijn geweest, zijn door verbranding vernietigd. Over het algemeen is de ziekte niet van kwaadaardigen aard. Aanleg spoorweglijnen. In de ringvaart nabij den Kruis weg O.Z. is een zand-elevator gearri veerd, om het benoodigde zond voor de aldaar te leggen spoorlijn uit de aangevoerde bakken te lossen. De rails voor de zand wagens zijn reeds gelegd, zoodat hiermede de werkzaamheden voor de spoorweg- lijnen in deze gemeente zijn begon nen. Ongeval. Bij het snijden van voerbleteri had de 17-jarige B. het ongeluk, met het mes van ae snijmachine den top van een zijner vingers af te snijden. We gens het vele bloedverlies moest hij zich dadelijk laten verbinden. HALFWEG. De 40 schapen der R. K. parochie alhier brachten bij publieke verkoop t 16.42 per stuk op. BEVERWIJK. Gisterenavond ongeveer half tien, was de hemel in het noorden rood ge kleurd en duidde op een hevigen brand. Velen gingen in de richting van Uitgeest, doch keerden spoedig terug, omdat de brand wel wat ver was. Later bleek, dat de boerderij be woond door den heer P. Kteft en toe behoorende aan dein heer Boerlage té Velsen, gelegen tusschen Assuramer- tol en Uitgeest, geheel afgebrand is. IJMUIDEN. De blijde verwachting. Men schrijft ons Zoo ergens, dan zal te IJmuiden de aanstaande blijde gebeurtenis in ons Vorstenhuis op buitengewoon luister rijke wijze gevierd worden. Wanneer op den dag der bevalling de tijding van den goeden afloop vóór vijf uur des avonds wordt ont vangen, zullen onmiddellijk de klok ken van de kerktorens worden ge luid. Te zeven uur maakt de Harmo- nie-vereemiging „Concordia" met vol le muziek een rondgang door de ge meente en te acht uur wordt door 400 zangeressen en zangers een feest cantate gezonèen op het Willeins- plein, begeleid door orkest. Deze feestcantate, opgedragen aan de feestcommissie, waarvan de heer J. C. A. Weerts, Burgemeester, eere voorzitter is, is gedicht door den heer C. Janzen en voor vierstemmig koor getoonzet door den muziekleer- aai- Sam. Vlessing. Bij de algemeene repetitie maakte deze cantate een buitengewoon gun- stigen indruk. Wordt de heuglijke tijding na vijf uur ontvangen, dan zal hetzelfde den volgenden dag plaats hebben. De eigenlijke groote feestdag volgt op den Vrijdag daaraanvolgende, wanneer de tijding voor of op Dins dag vóór 5 uur wordt ontvangen, en anders den Vrijdag van de volgende week. Die dag, die zooveel mogelijk tot een algemeen en rustdag wordt ge maakt, vangt aan met klokgelui daarna aubade van bovengenoemde 400 zangeressen en zangers, versterkt met 1300 kinderstemmen, die uit de feestcantate de beden zullen mede zingen. Na afloop daarvan algemeene bid stond in alle kerken. Te één uur vangen de kinderfees ten aan voor alle schoolgaande kin deren, bestaande in optochten met muziek naar het feestterrein, waar allerlei wedstrijden zullen worden ge houden, afgewisseld door voorstel lingen un liet Cagliostro-theater van Van Kinsliergen. Tijdens deze spelen, op een fraai versierd terrein, zullen de pl.m. 1500 schoolkinderen onthaald worden op versnaperingen, waarvoor door de gemeente 20 cents pea- kind subsidie wordt gegeven. Na afloop zullen alle kinderen een' fraaie gedenkplaat ontvangen, uitge geven door de redactie van „Dt Oranjevaan". Door Je feestcommissie zijn op dien dag uitgeschreven etalage- on ver siering-wedstrijden voor de versie ring, zoowel binnen- als buitenshuis, waarvoor veel deelneming is, zullen groote verguld zilveren en zilveren medailles henevens diploma's uitge loofd worden. Dos avonds wordt eon groote hi6lo- risch-allegorische Hcht-optocht ge houden, waarbij aan de mooiste of meest typische groepen prijzen zul len worden toegekend. De deelneming daaraan is buiten gewoon groot en geen kosten worden ontzien voor mooie en juiste uitbeel ding en fraaie costuums. Er zullen zeer mooie groepen in voorkomen, waarop we niet mogen vooruit loo pen. Na afloop daarvan zal een alge meen bal-champétre worden gege ven, afgewisseld door bioscoopvoor stellingen en daarna gratis voorstel lingen in vijf of meer localiteiten, Dank zij de medewerking van hoo- gerhand zal de verlichting van het ruime Willemsplein, waarvan de commissie de versiering op zich heeft genomen, een buitengewoon fraaien aanblik bieden. Witte Kruis. Door de firma Vinke en Co., te Am sterdam, werd 125 geschonken voor het wijkgebouw-reddingstation. Visscherijrisico. De stoomtrawler Holland I AM 49 moest uit zee terugkeeren met verlies van scheerbord en vischlijnen. In brand geraakt. De echtgenoot© van den heer G. K. had liet ongeluk met haar japon te dicht bij een brandend petroleumstel te komen, waardoor zij in brand ge raakte. Haar echtgenoot had de te genwoordigheid van geest met haar in een regenbak te springen, waar- dooi' de vlammen werden gedoofd. De ongelukkige vrouw was evenwei toch met yreeselijke brandwonde» overdekt. ZANDVOORT. Do aflevering van de tot den dienst bij de nationale militie aangewezen' lotelingen der lichting 1909, die ter korte oefening moeten worden Inge- lijfd, zal voor deze gemeente plaat*

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1