Neemt U den vice-consul van Venezuela, en ten tweede, dait Castro druk telegra feert met Dr. Paul, den Venezolaan- 6 chen minister. Reuter seint over Port of Spain een bericht uit Caracas, d.d. 20 dezer, luidende Gomez heeft besloten alle personen, die ten tijde van de omverwerping van Castro's bewind gevangen wer den gezet, in vrijheid te stellen, daar onder begrepen iedereen, die betrok ken was bij het bekende complot, om Gomez te vermoorden. Generaal Ferrares, door Castro in 1903 beschuldigd van verraad, is be genadigd. Een onder besluit bevat bepalin gen omtrent de viering der onafhan kelijkheid van Venezuela op 5 Juli 1911. Vice-president Velutini zal binnen kort tijdelijk het presidentschap aan vaarden. DE REVOLUTIE IN PERZIë. De Russische regeering heeft aan de vreemde mogendheden in een tele- graphisclie circulaire medegedeeld, dat een Russische troepenafdeeling bevel heeft ontvangen, van Tsjulfa naar Tebriz op te rukken, daar de bevelhebber der Perzische troepen voor Tebriz de transporten met voe dingsmiddelen ten behoeve van vreemdelingen en de vreedzame be volking der stad nietHhad laten pas- eeeren, ofsthoon de Sjah beloofd had, bevelen in dien geest uit te Vaardi gen. Zou dit het begin van de inpal- mingspolitiek van Rusland zijn KONINKLIJKE ONTMOETING. Het Engelsche koningspaar gaat Zondag naar Italië, om daar een be zoek te brengen aan het Itali aansche hof. EEN FABRIEKSRAMP. In een suikerfabriek te Baesrode, bij Gent, is een stoomketel gespron gen. Er zijn een tiental personen ge dood en een zestal gekwetst. De materieeie schade bedraagt een Kalf mülioen francs. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. VOORZORG VOOR DE TOEKOMST. De beste voorzorg voor de gezond heid Uwer kinderen is te zorgen, dat hun nieren sterk zijn. Zwakheid op de blaas, vermoeidheid en rugpijn zijn teekenen, dat zij niet gezond en sterk zijn. Foster's Rugpijn Nieren Pillen houden hen gezond en sterk. Hier is het bewijs er van. De Heer E. Everse-nl Geuzenweg 149 te Hilversum, zegt ons: ,.,Met groot© voldoening kan. ik de verkla ring geven, dat Foster's Rugpijn Nie ren Pillen uitstekend geholpen heb ben tegen een nierziekte, waaraan mijn zoontje sedert drie jaar sukkel de. Het kind had voortdurend last van zijn bed nat te maken en kreeg somtijds zulke zwaire duizelingen, dat ik het ergste vreesde. Zijn slaap was onrustig en de eetlust liet veel te wen- schen over. De urine kwam brande rig en zag er dik, drabbig uit met veel bezinksel. Het kind begon er zoo doende hoe langer hoe slechter uit te zien, en wist ik niet, wat ik moest beginnen, daar alles, wat ik er aan deed, geen blijvende baat opleverde» Toen werd ik opmerkzaam gemaakt op Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Ik liet een doosje komen en hoewel de eerste doos geen verlichting bracht, ging ik er toch mee door, met dat ge volg, dat mijn zoontje, na een viertal weken Uw pillen gebruikt te hebben, een geheel ander gestel kreeg. Hij eet en slaapt thans rustig, maakt zijn bod niet meer nat en ziet er veel beter uit. Gaarne zal ik Uw uitstekend ge neesmiddel alom aanbevelen." Ongeveer 4 maandeü laf- ter bericht de Heer E vorsen ons: „Foster's Rugpijn Nieren Pillen heb ben mijn kind geheel genezen van zijn lastige kwaal. Hij is veel sterker ge worden en ziet er nu gezond uit. Dit danken wij alleen aan Uw voortref felijk geneesmiddel." (w.g.) E. Ever- een. Het waren de échte Foster's Rug pijn Nieren Pillen, die den jongen heer Eversen genezen hebben. Verze kert U, dat gij het échte geneesmid del krijgt. De handtoekening van Ja mes Foster staat op elke doos. Zij zijn te Haarlem verkrijgbaar bij de Heeren J. J. Göppingetr, Groote Hout straat 147a; en K. van Eden, Spaarne 88. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel A f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. dagelijks een likeurglaasje Dr. SOMMEL's Haematoyen onmiddellijk voor den hoofd- maaltijdl Uw eetlust wordt flin ker, uw zenuwstelsel versterkt de loomheid verdwijnt en heel spoedig zult gij U lichamelijk prettig gevoelen. Men verlange echter uitdrukkelijk het echte „Dr. IIOMMEL's" Haematogen en weigere namaaksels! Stadsnieuws 't RESTAUREEREN VAN SCHIL DERIJEN. De heer J. H. L. Hanau te Amster dam schrijft in 't Hbld. (naar aan leiding van 't stuk van de hoeren Jan Veth c.s.) o.m.: „Toen omstreeks het jaar 1850 eens belangrijke herstelling der beide Rubens-schilderijen in de hoofdkerk te Antwerpen nood zakelijk bleek, werd van wege het Belgische gouvernement een cornmls- «La. bestaande uit bovengemelde des kundigen benoemd, d/ïe onder geheim houding van het herstelLings-procédé, ten allen tijde toegang tot het atelier van den restaurateur erlangde, waar door eene goede en duurzame her stelling gewaarborgd werd. Wenschelijk wil liet mij daarom voorkomen dat ook in ons land eene dergelijke commissie zoo mogelijk van Rijkswege in het leven werd geroepen; zeker zou zij door advies en toezicht bij restauraties aanspraak mogen maken op de waardeering van allen, die overtuigd zijn dat goede in standhouding van nationale kunst schatten een zaak van nationaal be lang is." Examens L. O. Haarlem, 23 April. Geëxamineerd 8 vrouw, candidaten. Geslaagd de da mes A. M. Fröger, A. J. ten Boom, te Haarlem, A. Koch, Vel sen, A. G. van der Werff, Bloemendaal. Zangen Vriendschap. Eerstdaags geeft de Kon. Liederta- fel „Zang en Vriendschap" haar 2de Concert in dit seizoen. Op dit concert zullen 2 solisten van naam optreden, Mej. Herm. Schol ten ,onze begaafde stadgenoote, die ©enige geestige liederen van Ph. Loots zal zingen en de heer Hendrik Rijn bergen (viool) uit Utrecht. De heer Rijnbergen is hier geen on bekende. Voor 4 jaren trad bij hier reeds als jongeling op en oogstte toen veel bijval. Thans trekt hij bijzonder de aandacht van kunstenaars om zijn prachtig spel. Zijn optreden te Am sterdam in het Concertgebouw was een waar succès. Thans wenscht hij voor zijn vertrek naar het verre Wes ten zich nog eenmaal te Haarlem te doen hooiren. Beide solisten zullen worden geac compagneerd door den heer Ph. Loots eere-liid der liedertafel. De liedertafel zelve zal enkele moode koorwerken ten gehoore brengen. Afwisseling genoeg dus om een ge- notvollen avond te smaken. HAARLEMSCHE WATERPOLO CLUB H. V. G. B. Deze ve ree ni ging hield Vrijdag avond hare j aarlij ksche algemeene vergadering, die slechts matig be zocht werd. Nadat de notulen goedgekeurd wa ren, las de voorzitter, Dr W ÏL M&- rens, zijn jaarverre lag over het afge- loopen seizoen voor, dat helaas van weinig succes in de polo-competities kon vertellen. Toch waren er ook vele lichtpunten, en het jaarlij ksche zwemfeest, dat uitstekend slaagde, was wel het voornaamste. Het verslag van de kas-commissie bracht den penningmeester hulde voor zijn nauwkeurig beheer van de geldmiddelen der vereeniging. Een klein batig saldo is in kas. Betreffende het komende seizoen werd besloten, óf wanneer de Zwem band dit toestaat, in de 2de klasse uit te komen, óf zich uit de competities terug te trekken en zich geheel aan het spelen van vriendschappelijke matches en natuurlijk aan propa ganda van zwemspori en waterpolo te gaan wijden. De agenda van de vergadering van den Nederlandschen Zwembond op Zondag a.s. werd besproken, en de heeren Dr. W. E. Merens, J. C. van Dijk en Mabsinger als afgevaardig den van H. V. G. B. benoemd. Hierna weid liet bestuur als volgt samengesteld Dr. W. E. Merens (voorzitter), Dr. W. M. I. Borst Pau wels (2e voorzitter), J. C. van Dijk (secretaris), R. Rem melts (penning meester), R- W. P. Peereboom (com missaris). De heer A. H. Garrer Jr., aftredend vice-vooratter, had zich wegens spoe dig vertrek naar Indië niet herkies baar gesteld. Nadat nog eeniige zaken van min der belang waren behandeld, sloot de voorzitter de vergadering, die zeer geanimeerd was. om half elf. Uit de Omstreken HILLEGOM. De schietoefeningen" ter verhooging van 's Lands Weerkracht zullen dit jaar wegens gebrek aan geld niet worden gehouden. Gelegenheid tot die oefeningen zal echter bestaan op de militaire schietbanen. Op 2G, 27, 28 en 29 April e.k. zal in liet voormalig Raadhuis gelegenheid bestaan tot het doen ijken en herijken van maten en gewichten. Vergadering van den gemeenteraad van Hillegom op Vrijdag 30 April 1909, des voormiddags ten 9 3/4 uur. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken. 2. Rooilijn Coöperatieve Broodbak kerij aan de Hofstraat 3. Verzoek van do Harmoniek apel „Hillegom" om voor de repetitiën gratis een avond per week gebruik te mogen maken van één der lokalen van de O. L. SchooL 4. Periodieke verhooging jaarwed den van de onderwijzeressen dar open bare lagere school A. C. Voor en, M. S. S. Leupen en B. M. J. Woud. 5. Adres aan II. M. de Koningin tot toekenning aan do gemeente Haarlem van een hooger subsidie dan tot he den in de kosten van Middelbaar On derwijs. 6. Verzoek van D. F lenig.op om te worden benoemd tot makelaar in mobilair. 7. Voorstel van het raadslid J. H. M. Balvers in zake de positie van de gehuwde onderwijzeres in de school. 8. Verzoek van de Commissie tot feestviering bij de geboorte van een Oranjetelg, om subsidie. 9. Af en overschrijvingen en ver dere regeling van financiën. 10. Reclame Hoofd. Omslag supple toir kohier 1908. 11. Vaststelling kohier schoolgeld Lager Onderwijs le kwartaal 1909. IJMUIDEN. In verband met de adressen, welke door de Vereeniging van Nederland- sche gezagvoerders en Stuurlieden ter Koopvaardij aan den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel werden gezonden, kan 't Hbld. mede- deelen, dat reeds lang vanwege het Loodswezen een onderzoek werd in gesteld of het stormsignaal nabij den bui ten vuur to ren ook voor uitgaande schepen trood zichtbaar is. Onder de loodsen, die de schepen van Zaandam en Amsterdam naar IJmuiden brachten werd als het wa re eene enquête gehouden, waaruit bleek, dat bedoelde seinpaal op enke le plaatsen in het binnenkanaal en de sluizen wel en op andere plaatsen minder goed of in het geheel niet te onderscheiden was. Daarom, is besloten, behalve ge noemd sein aan het zeestrand ook één in de nabijheid van de sluizen te plaatsen. Men onderzoekt thans waar de sein paal het best geplaatst kan worden, om door alle belanghebbenden goed te kunnen worden onderscheiden. De ♦e'egraphische weerberichten van hot Meteorologisch Instituut te De Biildt worden sedert geruimen tijd in de Rijksvischhal alhier ten dien ste van zeevaienden bekend gemaakt. Binnenland MR. J. P. A. N. CAROLI. Hedennacht omstreeks 12 uur is mr. Caroli, lid van den Amsterdam- sclien gemeenteraad en van de pro vinciale Staten, overleden. Mr. Johan, Paul, Alexander, Nieo- laas Caroli is den 19den Januari 1859 te 's-Gravenhage geboren. Hij bezocht de Hoogere Burger school met 5-jarigen cursus, deed eindexamen en kwam vervolgens als ambtenaar aan een van de ministe ries. Door eigen studie leerde hij Latijn en Grieksch en deed toelatingsexa men voor de Universiteit te Leiden. Hij verkreeg een der rijksstudiebeur zen en deed weldra, cum laude, zijn candidaatsexamen Ln de rechten. Den 16en Mei 1885 promoveerde hij te Leiden, wederom cum Laude, op een proefschrift, getiteld„Het inter locutoire vonnis, historisch be schouwd". Na zijn promotie vestigde Caroli zich ajs practisch advocaat te Am sterdam, waei W,1 weldra groote be kendheid verwierf. Hij nam kort na zijn vestiging in Amsterdam de zeer moeilijke taak op zich, om één der medeplichtigen uit het bekende Bulkley-proces te Am- hem te verdedigen. Van dat oogenhlik af was z'n naam als pleitbezorger gemaakt en mocht hij zich in een groote practijk, die zich voornamelijk bewoog op het ter rein van 't burgerlijk en 't handels recht, verheugen. Niettegenstaande zijn drukke bezig den, weldra nog vermeerderd door z'n optreden in openbare lichamen, wist hij den tijd te vinden onze rechtsliteratuur met verschillende werken te verrijken. In het openbare Leven trad mr. Car roli voor het e©Tst sterk op den voor grond in 1894 en '1895, toen hij de ver eeniging „Middenstand" grondvestte. Hij was één der eersten, d.ie den stoot gegeven heeft voor de opleving van de middenstandsbeweging. 23 Juli 1897 werd mr. Caroli door district I naar den raad afgevaar digd. ln den raad deed hij zich altijd als scherp jurist kennen. Hij toonde zich menigmaal tegenover het college van B. en W. een gevreesd tegenstander. Nog slechts kort de afgevaardigde van het eerste district, trok hij te velde tegen de straatschandalen, die door het oolporteeren met geschrif ten, ontstonden. Zeer bekend is de historie met de Caroli-motie, waarbij de raad, door haar aan te nemen, zich 't recht van beoordeeling toewees over bestraffing en rechtspositie-regeling van het brandweer- en politiepersoneel. Burgemeester Vening Meinesz, van ooideel, dat hij, die het recht van be noeming en ontslag van dit personeel had, ook de straffen en de rechtsposi tie mocht regelen, nam na dit rechts- votum, als burger-vader zijn ontsLag. Ook zijn voor den dag getreden ini tiatief in de actie tegen de speelhui zen wordt gewaardeerd. Bij zijn medeburgers in hoog aan zien, werd hij ook een plaats in d© Staten van Noord-Holland waardig gekeurd, weLke functie hij ook met veel liefde en toewijding ver vulde. ONEERLIJKE BRIEVEN. BESTELLER. Omtrent de treurige zaak van een brievenbesteller, te Amsterdam, die zich Donderdag aan diefstal van brie ven heeft schuldig gemaakt, verneemt de N. R. Crt. het volgende Donderdagmiddag tussehen halfeen en een uur was de aangehoudene aan het brieven sorteeren, toen de hoofd commies plotseling zag, dat hij een tweetal brieven in zijn zak stak. On middellijk gebood hij den brieveiibe- stelier Jiem naai- den directeur te volgen, waar de brieven voor den dag kwamen. Door eenige ontboden poli- tie-agenteii werd hij naar het dichtst bijzijnd politiebureau overgebracht en daar proces-verbaal van zijn be kentenis opgemaakt. Vrijdag zijn de geadresseerden gehoord. De brieven bleken waardelooze monsters te be vatten. De schuldige is voor den of ficier van justitie geleid. De man is gehuwd en vader van een kind. DE PAPENDRECHTSCHE QUAESTIE. De „St.-Ct." bevat eau K. B., waar bij de lieer W. Voormolen, oud-burge meester, gewezen hoofdcommissaris van politie, thans wonende te 's-Gra. venhage, wordt belast met een on derzoek naar de vraag, of do politie in de gemeente Papendrecht aan re delijke eischen voldoet, dan wel of het nemen van ©enigen administra- tieven maatree©! tegen de aldaar dienst doende ambtenaren der Rijks politie geboden is. De heer Voormolen zal zich bij de uitvoer-in g van deze opdracht hebben te gedragen naai- de bevelen en in sta-uc tién, hem gegeven door of van wege den Minister van Justitie, aan wren het verslag van de uitkomsten van het onderzoek zal bethooren te worden ingediend. DE TWEEDE KAMER heeft gisteren de behandeling der wij ziging van de wet op het M. O. ten einde gebracht in eerste lezing. De eindstemming is bepaald op Donder dag a.s. De beraadslaging over de amende menten tor zake van de toelating van leerlingen, niet behoorende tot de „kleur" dergenen die voor ©en bijzon dere H. B. S. subsidie vroegen, is nog tot een tweede en een derde instantie gekomen en eerst in den namiddag kon worden gestemd, hoewel de voor zitter den aanvang der pauze rekte tot half twee. De amendementen waren de vol gende: lo. van den lieer Roessingh strek kende om ten aanzien der krachtens dit wetsontwerp gesubsidieerde Hoo gere Burger Scholen te handhaven den eisch van toegankelijkheid voou- alle leerlingen zander onderscheid van godsdienstige gezindheid alsmede de neutraliteitsclausuie; 2o. van de heeren De Beaufort, fydeman en Ver- hey om de gesubsidieerde bijzondere Hoogere Burger Scholen in plaatsen waai' geen openbare H. B. S. geves tigd is, toegankelijk te stellen voor alle lee'rLingon zonder onderscheid van godsdienstige gezindheid; 3o. een sub-amendement-Ter Laan om hier aan toe te voegen: „met dien verstan de, dat het schoolbestuur niet het recht heeft de leerlingen te verplich ten om het godsdienstonderwijs bij te wonen"; 4o. van den heer De Geer om de volgende bepaling toe te voe gen: „in gemeenten waar geen open bare Hoogere Burger Scholen geves tigd zijn, mag de toegang tot de ge subsidieerde Hoogere Burger School, tenzij de school uitsluitend voor in terne leerlingen bestemd is, aan geen leerling geweigerd worden op grond van godsdienstige gezindheid. Het amendement-Ter Laan werd Later als zelfstandig amendement in gediend en gaf aanleiding tot liet meest pikante gedeelte van het debat, éon a&nvol van den hee>r Trot&slre. op dr. Bos, dezen opportunisme verwij tend omdat dr. Bos het amendement- Ter Laan bestreden had met het be toog, dat men zich moest plaatsen op het standpunt van de voorstanders van het bijzonder onderwijs, in wier stelsel het godsdienstonderwijs onmis baar was. Van de rechterzijde had men niet algemeen bedenking tegen het amen- clement—De Beaufort, allerminst de heer Lobman, die de wet ook voor cle vrijzinnigen aannemelijk wilde ma ken. Ook de Minister sprak bet „on aannemelijk" niet uit; doch het be zwaar van hem, als van meerdere anderen ter rechterzijde, was gelegen in de redactie. Men wilde voor de schoolbesturen het uitdrukkelijk recht gehandhaafd zien om geestverwanten vóór te laten gaan bij andersdenken den. En men meende dat met het amendementDe Geer het doel van den heer De Beaufort evenzeer werd bereikt. Het amendement-Roessingh werd verworpen met 74 tegen 4 stemmen; het amendement-De Beaufort met 40 tegen 39 stemmen (links tegen); het amendementDe Geer werd aangeno men met 51 tegen 26 stemmen; het amen-dement—Ter Laan verworpen met 44 tegen 34 stemmen (van de vrij zinnig-democraten stemde alleen dr. Bos tegen). Nadat nog een paar amendementen van den heer Ter Laan waren ver worpen en de Min. er een had overge nomen (van den hear Van Wijnber gen) om voor het tegenwoordig perso neel de eischen der wet (nieuwe voor waarden) niet te doen gelden, werd de beraadslaging beëindigd. De heer Duymaer van Twist inter pelleerde daarna over de vleeschkeu- ring en dien overlast der regeling voor kleine exportslagerijen. Zijn doel was voornamelijk te bewerken, dat het stellen van bepaalde dagen voor de keuring zou vervallen en het keu- ringsloon 15) zou worden vermin derd. Het debat wordit Dinsdag 11 uur voortgezet. ONGELUKKEN. Een hevige gasontploffing had te Helmond plaats in een gebouw, toe- behoorend© aan de gemeente' en be woond door het hoofd der openbare school, den heer J. van der Spek. Genoemde heer wilde zijn schuif- lamp van water voorzien, waarbij hij de onvoorzichtigheid had, met een luoifea' te lichten. Hij zelf werd nogal ernstig aan het gelaat verwond, ter wijl verschillende deuren en ramen aan splinters vlogen. Het ongeluk liep nog betrekkelijk goed af. De weduwe Bollegraaf, wonende op de Tweede Nieuw stad te Groningen, wier kieeren Donderdag bij het aan maken der kachel met petroleum in brand geraakten, en die daarbij deer lijk gewond weid, is in loet zieken huis aan hare brandwonden oven- Leden. OVERTREDING VAN ART. 24 DER GEMEENTEWET. Men meldt uit Wageningen In de Raadsvergadering is door den heer A. H. v. Lonlchuijzen, de aan dacht gevestigd op het feit, dat blij kens de rekening van het burg. arm bestuur over 1908, door de firma Bergacker en Ronken aan dat arm bestuur is geleverd voor j 434.78 aan geneesmidedlen. Aangezien de heer Cd. Bergacker, oudste wethouder, lid der firma is, zou deze zich hebben schuldig gemaakt aan overtreding van art. 24 der gemeentewet, en mits dien geschorst moeten worden. Op voorstel van den heer B. is een commissie van 3 leden benoemd, n.l. de voorsteller en de heeren mr. Lec- cius de Ridder en dr. Th. Niermeijer, om een onderzoek in te stellen. KAMERVERKIEZINGEN. De liberale k'esvereeniging te Brummen heeft voorloopig candi- daat gesteld voor de Tweede Kamer den heer F. Lieftinck, die thans voorloopig candidaat is van alle libe rale kiesvereenigingen in het district Zutphen. In de vergadering der vrijzinnige lciesvereeniging Burgerplicht teKrom- menie, belegd om te stemmen over de door de centrale Liberale kiesver- eeniging in het district Beverwijk voorloopig gestelde candidaten voor de Tweede Kamer, werden uitge bracht op den heer dr. A. Schuckink Kool te Beverwijk 13 en op den heer mr. dr. J. H. W. Q. ter Spill te 's-Gra- veniha"© 4 stemmen. DE BRUSSELSCHE TENTOON STELLING IN 1910. Naarwij vernemen, zal Zaterdag, onder voorzitterschap van den com missaris-generaal Regout, te 's-Gra venhage de eerste zitting plaats heb ben van de commissie, belast met de organisatie van de afdeeling Neder land voor de Brusselsche bentoonstel ling. Deze commissie zal bestaan uit 27 lede nen wordt gevormd door be kende Nederlanders op politiek, in dustrieel of commercieel gebied. Eerstdaags kan het Koninklijk be sluit over de samenstelling der com missie worden tegemoet gezien. Het plan bestaat, om het moeder land en onze koloniën in een pavil joen samen te brengen. Dit paviljoen zal door den architect Kromhout worden ontworpen. De exposanten zullen, gezien de groote subsidie, geen geld voor plaatsruimte behoeven te betalen. (Tel.) KINDERROOF. 's Middags na schooltijd hebben met woonwagens rondtrekkende luid- jes een meisje van circa acht jaar, van den werkman J. van G., te Ton- gelre (N.-Br.), geroofd en in een woonwagen meegenomen. De vader, een werkman, op de fa briek der firma Brüniag werkend, van de vermissing in kennis gesteld, en wien men vertelde, dat hot ver moedelijk in een woonwagen weis, trok, vergezeld van een vijftiental vrienden, naar Poeiers, waar de woonwagens gezien waren, en hij was zoo gelukkig, zijn kind uit één der woonwagens te redden. Men begrijpt de vreugde van kind en ouders bij het wederzien. Sportpraatje Het com jpe titie-prograrnma voor Zondag a.s. HollandBel gië. De oompetitie loopt nu zoowat op z'n eind, de weinige uitslagen nog eens te memoreeren, heeft feitelijk geen doel en zoo volstaan we Ijier dus met liet programma voor Zon dag a.s.. West. 2de klasse Volharding—A. F. C. U. V. V.—V. V. A. Reserve 1ste klasse i Hercules II—H. B. S. II. Ajax IIQuick II. Oost. 2e klasse G. V. C. II—Vitesse II. Promotie-competitie voor de West. 2de klasse V. F. C.—Kampong. Beker-competitie V. O. C. I—V. O. G. II. Van d«t geheele programma eigenlijk alleen de match Volharding- A. F. C. van belang, daar A. F. C. (Amsterdam) door te winnen kam pioen der 2e klasse B. is. De stand is hierin n.l. f i 3 s 1 f I ho bfl fan 2 O A. F. C. 15 10 3 2 23 54—20 1.53 Achilles 15 10 2 3 22 51-25 1.46 Concordia 16 9 5 2 23 62—38 1.43 All. Weexb. 16 8 2 6 18 38—37 1.12 V. V. A. 15 5 6 4 16 28—30 1.06 Volharding 14 4 1 9 9 33—36 0.64 U. V. V. 15 3 3 9 9 3763 0.60 D. V. V. 16 4 2 10 10 60—50 0.62 D. V. S. 16 4 0 12 8 23—57 0.50 Van de Haarlemsche elftallen trekt Haarlem I naar Den Bosch, om in de serie wedstrijden om den Wilhel- mina-beker mede te dingen. Deze be ker moet drie maal gewonnen wor den om eigendom te worden, en is nu gedurende vier jaar verspeeld. Wanners werden In 1905 Haarlem. In 1906 Haarlem. In 1907 Hercules. In 1908 D. F. C. Door nu te winnen zou Haarlem den beker dus in bezit krijgen. D. F. C. ;s echter weer een zware tegenstander, en verleden jaar in de finale verlo ren de roodbroeken er met 23 van. Of 't dus gelukken zal Dus krijgen we Zondag weer eens den strijd om den Rotterdamsch Nieuwsblad-beker tussehen Holland en België te zien natuurlijk te Rotterdam. De volgende elftallen zullen tegenover elkaar komen Holland: Beeuwkes. Heyting, Otten, Boerdam, De Kor ver, Lotsy, Welcker, Snethlage, Lutjens, Francken, Keasier. België: v. Boxtaele, Theunen. De Veen, Goos- sens, Pootmans, K. Hoorden, Cambier, Tasson, Sterckwal. Andrieux, Hustin. Het Belgische elftal is dus sterk gewijzigd na de match in Antwerpen: Sterckwal, Andrieux, Tasson. Theu nen en Goossens speelden daar met mee. Of 't nu sterker is We lezen in het Sportblad eene beoordeeling van referee Gioothoff, die de match En gelandBelgië (112) leidde en van oordeel is, dat de Belgische voorlinie zeer vooruitgegaan is. Zoo zal dus veel op onze achter hoede aankomen. En die is m. i. ze ker goed genoeg voor een match te gen België, al hadden wij ook veel liever Van Gogh in het elftal gezien dan Lotsy, die dit jaar over het alge meen volstrekt geen ster geweest is. Resumeerende gelooven wij eene kleine overwinning van ons elftal te kunnen voorspellen. PKriDAKBÊUKiEN ZONDAG 25 APRIL. NED. GEREF. KERK. GROOTE KERK. Voorm. lü ure, Ds. Weener. Nam. 2 ure, Ds. Knottenbelt, Doopsbediening. 's Avonds 6 ure, Ds. Barbas. NIEUWE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. Montijn.. JANSKERK. Voorm. 10 ure, Ds. Van Leeuwen, pred. te BloemendaaL BAKEN ESSER-KERK. (Voor de Kinderen). Voorm. 10 ure, de heer Faber., EGL1SE WALLONNE. 9 1/4 heures, Ecole du Dimanche. Volksbelang (Jansweg 40.). 10 1/2 heures, Mr. Martin Dupont, GEREFORMEERDE KERK. (Ged. Oude Gracht). Voorm. 10 ure, Ds. Mulder, 's Avonds 5 1/2 ure, Ds. Mulder* EBEN-HAëZER-KERK. (Klein Heiligland). Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 5^ ure, Ds. Tibben. CHR. GÉREF. GEMEENTE. (Zuiderstraatj. Voorm. 10 ure, Ds. de Groot, pred. te Noordeloos* 's Avonds 5^ ure, Ds. de Groot, NOORDERKERK (Ridderstraat). Voorm. 10 ure, Ds. Ringnalda, 'a Avonds 6 uur. Dezelfde. LUTHERSCHE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. Lenderink. Nam. 1 ure, Zondagsschool. (Nassau* laan). KERK DER VEREEN. DOOPS GEZINDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Binnerts. REMONSTRANTSCH- GE REFORM EERDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Stenfert K'roeeö»- Rein. pred. te Rotterdam. Repetitie van het Zangkoor precies 11 li2 ure in de Kerk. Nam. 1 ui-©, Zondagsschool (in de Kerk). KERK DER BROEDERGEMEENTE. Voorm. 10 ure, Ds. Hellström. VEREEN, v. VRIJZ. HERVORMDEN. Lokaal: „Weten en Werken". (Gedempte Oude Gracht). Voorm. 10 ure, Prof. dr. H. Oort* van Leiden. BAPTISTE GEMEENTE. (Lokaal: Stoofsteeg 6). Voorm. 10 ure, Avondmaal. Namiddags 12 ure, Zondagsschool* 's Avonds 6 ure. Evangelise lie Sa* menkomat. Maandagavond 78 ure, Meisjes Vereeniging. Dinsdagavond 8 ure, Bidstond. Woensdagavond 8—9 ure, Jongelings- Veree naging. EVANGELISATIE „der Goddelijke Genezing". Drappenierstraat 11 zwart. Voorm. 7 uur, Bidstond. Voorm. 10 ure, Openbare Samen komst. Nam. uur, Kinderbijeenkomst. Donderdagavond 8 uur, Openbare Samenkomst. EVANGELISATIEGEBOUW. Jacobij nestraat 26. Voorm. 10 uur, de lieer H. J. 3osch. Nam. 12 1/2 uur, Zondagsschool, 's Avonds 6 uur, de heer H. J. Bosch. Maandagavond 6 uur, Meisjeskrans. Maandagavond 8 uur, Jongedoch* terskrans. Donderdagavond 8J uur, de heer H, J. Bosch. BENNEBROEK. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk* BEVERWIJK. Voorm .10 ure, Ds. van Bemmel. Doopsbediening. DOOPSGEZINDE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. Van*Calcar. EVANG. LUTH. GEMEENTE. Voorm. 10 ure, Ds. M. van Kleef. BLOEMENDAAL. Voorm. 10 ure, Ds, van Paassen, pred. te Haarlem. HEEMSTEDE. Voorin. 10 ure, Ds. Th. Hoog, Emer. pred. te Haarlem, 's Avonds 6 ure, Dankstond, door den heer Zegers, Directeur van Meer en Bosch. HILLEGOM. Voorm. 10 ure, Ds. den Hertog, 's Avonds 6 ure, Ds. den Hertog. HOUTRIJK EN POLANEN. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. SANTPOORT. Voorm. 10 ure, Ds. Bax.- EVANGELISATIE. Voorm. 10 ure, de heer Hofmeester,, SPAARNDAM. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. VELSEN. Voorm. 10 ure, Ds. de Sopper* *b Avonds 6J ure, Ds. de Sopper* WIJK AAN ZEE EN DUIN. Voorm. 10 ure, Ds. Berkelbach yaln' der Sprenkel. IJMUIDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Creutzberg, Nam. 5 ure. Da. Creutzberg., ZANDVOORT. Voorm.. 10 ure, Ds. Posthutaul» Meijjes.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 10