HAARLEM'S DAGBLAD. VIERDE BLAD. ZATEKDAG 24 APi.IL 1909 WekelUksch Beursoverzicht van Merens Tieleman. 24 April 1909. Aan de New-Yorksche beurs blijft do optimistische stemming voortdu ren, én al is de eene dag wat stiller dan de andere, toch mag een omzet van 800.000 genoteerde aandeel en nog steeds zeer belangrijk genoemd wor den. De stemming was in de afgeloo- peu week zoo nu en dan onregelmatig en de handel in handen van beroeps speculanten. In de meeste gevallen waren de fluctuaties niet van groote be teekenis, en verkeerde de markt eenlgermate onder den invloed van contramine- aanvallen op Harriman-waardan, doch de grondstemming bleef niette min vast. Nu men zich van de tairlef- herziening weinig meer aantrekt, de geldmarkt voortdurend ruim blijft do ontvangsten van de spoorwegen bevredigende vermeerderingen blij ven aantoonen, zijn er weinig facto ren, die eene nieuwe periode van be drijvigheid in den weg staan. Wel is waar luiden da berichten omtrent den te velde staanden oogst Vi de Vereenigde Staten op dit oogen- blik niet zoo gunstig als men zoude wenschen, maar het behoeft hier niet herhaald te worden, dat men met de ze oogstherichten, de gunstige zoowel als de ongunstige zeer voorzichtig moet zijn. Voor de hoofdproducten is de periode tusschem half Juli en half Augustus beslissend en zijn daarom de vroegere berichten, zelfs als zij be trouwbaar zijn," van weinig waarde. De mogelijkheid van herstel in de volgende maanden is niet uitgesloten, intusschen blijft het verdere verloop van den oogst allicht een factor waar mede de beurs nu en dan rekening zal houden. Eriewaarden bleven o.a. zeer vast en de gewone aandeelen stegen te N. York, tot 31 1/2 De naaste aanlei ding van de vastheid was het bericht dat de Public Service Commii sion hare voorwaarden voor de Bonds- Emissie van 30.000.000 dollars zooda nig zal wijzigen, dat inplaats van pet. thans 75 pet. der houders van Obligaties hunne goedkeuring aan de hieuwe leening hebben te hechten, waardoor vermoedelijk alle hinderpa len uit den weg zijn geruimd. Afge scheiden van deze omstandigheid zijn er ten opzichte van de Erie zeker nog andere factoren, die allicht over het hoofd gezien worden bij eene beschou wing van den tegenwoordigen koers van de gewone aandeelen. De Erie is namelijk een spoorwegsysteem met volumineus vervoer tot zeer lage prij zen. De bruto ontvangsten van liet pysteem bedragen ruim 50.000.000 dol lar per jaar, waarvan nog geen 20 ian netto's overblijven. Waar nu eenerzijds door de groote verbeteringen aan weg en werken zuiniger kan geëxploiteerd worden, anderzijds door geringe verbetering der vrachtprijzen de inkomsten be langrijk kunnen vermeerderen, ver wacht men, dat onder den nieuwen stand van zaken de Erie, ook zelfs, indien het volume van het vervoer niet verder toeneemt, zeer zeker spoe dig resultaten zal kunnen aanwijzen, waarvan, als men die op luet oogen blik onder cijfers zoude willem bren gen, gevaar zou loopen, onder ver denking te komen, waarom wij ons voor 't oogenhlik van verdere becijfe ring onthouden. Bepalen wij ons daarom tot de opmerking, dat de per sonen, die thans in Amerika waarden koopen, blijkbaar verwach ten, dat de Erie spoediger dan men verwacht, in veel beteren toestand zal geraken. Ook bleven de Union, en Southern Pacificwaard., wederom, na aanvan kelijk flauwer geweest te zijn, aan merkelijk vaster en was meer bepaal delijk voor de verschillende Conver tible Bonds, weder goede vraag, voor al betrof dit de Obligaties, American Telephone Conv., die met grooten omzet tot 105 stegen. Het gebeurde in Turkije, waar Een aitmuntend middel Hij was de eerste, die liet onver mijdelijke van de botsing bemerkte, week uit naar den kant van den weg, rernde en knarsetandde. Zij bleef ook bijna kalm begon zich eerst buiten adem te soh reeu wen, draaide haar stuurrad eon wei nig verkeerd en de beide karren kwamen met een vreesdij ken smak tegen elkaar aan. Hij viel er af, terwijl zij den schok minder voelde, even slingerde en op hane plaats bleef zitten. Hij stond op, hij had zich niet be zeerd, maar was daarom niet minder boos. Zij sprong uW haar kar ein ze keken elkaar vijandig aan. Hoe schandelijk ontzettend onvoorzichtig van u 1 riep zij bui ten adem van drift, ik.... ik hoop, dat ge u bezeerd hebt Hij v^rrt vuurrood. Het spijt mij, dat uw hoop niet Verwezenlijkt is geworden, antwoord de hij koel. Mij mankeert niets, maar mijn kar wel. Ik was dwaas om niet dadelijk stil te houden, toen ik u zag aankomen, maar ik dacht, dat u wellicht de uitzondering kon zijn, die den regel bevestigt. Wat voor regel vroeg ze trotsch. ~7 Dat vrouwelijke automobilisten verboden moest worden op groote wegen te rijden zelfde soldaten, die zich hadden laten gebruiken om een Grondwet in te voe ren en het land In de zegeningen der Westersche beschaving te doen dee- len, weer aan alle hoopvolle ver wachtingen een einde hebben ge maakt door den Sultan in zijn oude rechten te horstellen, had een slech ten invloed op de koersen den- Euro- peesche fondsen. Geen wonder ook, want de groote mogondlieden, die pas met zeer veel moeite een oorlog had den voorkomen, waarvan het einde niet te overzien zou zijn geweest, moe ten opnieuw aan heit overleggen gaan. Vooral Oostenrijkers, die zich na het teekenen der overeenkomst met Turkije weer flink hersteld hadden, waren gevoelig lager. Van de Zuid- Amerikaansche fondsen waren Brazi lianen gevraagd en hooger. De nieu we, door de Regeering en door de be drijfsbelasting gegarandeerde Rio de Janeiro Ohligaties noteerden reeds 97 15/16, terwijl de oude, waarvan coupons, bij de betaling der grond belasting worden aangenomen, nog slechts op 92 3/8 staan. Tabakswaarden gunstig gestemd, zelfs voor enkele goedkoopere soorten, die heel wat van de geleden verliezen konden inhalen. Ook gingen de mees- ste Indische petiroleumwaarden meer of minder in koens belangrijk voor uit, alleen waren aandeelen Dardt- sche een paar pet. flauwer. Het geld aanvankelijk wat duurder, was thans weder lager aangeboden. Stadsnieuws DRIEDAAGSCHE PRACTISCH SOCIALE CURSUSSEN. Zooals we gisteren reeds meldden Is door de Federatie deur vijf R. K. Dio cesane organisaties, in samenwer king met het Centraal Bureau der Katholieke Sociale Actie, besloten, zoo mogelijk elk jaar in ieder Bis dom, driedaagse he practisch-sociale cursussen te houden, uitsluitend 0_ wijd aan het vraagstuk der arbeiders organisatie en wat daarmee samen hangt. Door de daartoe hernoemde oom missie bestaande uit de hoeren Mr. P. J. M, Aalberse, VV. C. J. Passtoors en M. Souren, is een program voor dit jaar vastgesteld, dat als volgt luidt: Zaterdagmiddag: Opening van dien cursus. Behandeling van „De Ka tholieke sociale beginselen", door den heer L. Poell, adviseur van den Dio- n T oxtie 1 arbeidersbond. Des avonds: „de dwaalleer van het socia lisme", door den heer L. Poell. Zondag-middag: „De piactijk der vakorganisatie", door den heer Henri Hermans, secretaris van den Arbeid te Maastricht. Des avonds: „Neutrale of principieele vakorganisatie", door den beer Henri Hermans. ndagmorgen: „Sociale cursus sen", door den neer A. H. J. Engels, ambtenaar aan het bureau der K. S. A. te Leiden. Des middags: „Arbeids wet en -inspectie", door den heer A. H. J. Engels. Des avonds: „Arbeiders vraagstuk in verband met de sociale quaestie", door den heer L. Poell. Daarna sluiting. 26, 27 en 28 Juni zal deze cursus te Haarlem gehouden worden. ONS TECHNISCH ONDERWIJS. Weer vertoeft een vreemdeling in ons land ter bestudeering van ons Technisch Onderwijs, en haevelen zijn er in de laatste jaren reeds weest, die, evenals deze, door de geering van zijn land uitgezonden werd, om een studie te maken van ons ambachtsonderwijs. Nu is 't een Fin, Joh. Wilh. Jans- son, directeur van een Vakschool te Borga, die op last van de Finse he re- geering een studiereis van 2 maanden uitsluitend in ons land maakt. Giste ren bezocht hij de Ambachtsschool en do tentoonstelling van teekeningen van de Burger-Avondschool alhier en was in extase over resultaten van ons ambachtsonderwijs. De opmer king, door zoo vele vreemdelingen ge- Hoe hoe durft ge zoo tegen mij te spreken bracht zij met moeite uit. Hoe durft ge zoo woest de hoe ken om te rijden en mijne lantaarns te vernielen Kijk eens hier Hij bukte zich en raapte toen een stuk plat gedrukt koper, dat eens een lamp was geweest, op on hield het haar voor. Het was uw schuld en wanneer liet op schade aankomt, zoudit u mis- sohien wel zoo vriendelijk willen zijn hier naar te kijken I Ze wees op een verbogen spatbord i een zeer gedeukte radcator. Hij wierp een boozen blik in de richting, die ze aanwees. Ik zou gaarne uw naam en adres willen weten, merkte hij op, terwijl hij een zakboekje te voorschijn haal- - Ik was net van plan naar het uwe te vragen, antwoordde zij. Hij trok een visiteboekje uit den zak en reikte haar een kaart over. Ze keek er naar. Cyprian Hewlett, The Towers, Felsington. Mijn naam is Floyd, zeide zij trotsch. Adela Floyd, Grange way, Coo- stoke. Hij schreef bet op. Coostoke en 'elsington lagen niet ver van elkaar erwijdwd, en het verbaasde hem, dat hij deze roode Gladiator roet haar goed onderhouden lampen nooit van] to voren sezien had. maakt, klonk ook nu: Wat practiisch, eenvoudig en degelijk richten jelui Hollanders dajt in. (Dit over de inirich- tlng van de Ambachtsschool). Wat juist Is 't gezien, dat de theorie de praktijk secondeert en niet omge keerd, en wat moet je lager onderwijs goed zijn om zulke resultaten op de Burger-Avondschool te kunnen berei ken. GYMNASTIEK EN SPORT. Door het Bestuur van de afd. Bloe- mendaal van den Bond van Licha melijke Ontwikkeling, is de heer A. J. Meijerink, Gymnastiek leeraar te Haarlem, benoemd tot Leider voor de openluchtspelen, aldaar. TUINBOUW EN PLANTKUNDE, De Neder landsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, afd. Haarlem en Omstreken, houdt Dins dag e.k. een vergadering. De agenda bevat o.a. bespreking over de „Tuinbouw onderlinge verze kering tegen ongevallen bij den tuin bouw". In te leiden door den heer Tennissen van Amsterdam, die zich daartoe welwillend beschikbaar heeft gesteld. ANTWOORD: Ja, wanneer zij de in den winkel en hadden toen denzelf- Nieuwjaarsfooi lieeft aangenomen, den weg gevolgd die inbrekers van 17 wil dat zeggen, dat zij tot Augustus Januari vermoedelijk genomen heb- zal blijven. Uit de Omstreken IJMUIDEN. Wijkgebouw. Tot coneierge-bewaardera in het nieuwe Wijkgebouw van het Witte Kruis, tevens verplegingsstation voor schipbreukelingen, alhier, ia benoemd het echtpaar S. Wals te IJmufden. Binnenland Hinderwet. B. en W. van Haarlem berichten, dat bij hunne beschikking van 20 April j.l. aan de firma Haverschmidt en KLaje vergunning is verleend tot uitbreiding van hare chemische was- scherij, drogerij en ververij, door bij plaatsing van eenen staanden stoom ketel van 6 vierk. M. verwarmend pervlak met stoommachine van 12 P.K. en eene dynamo van 10 P.K. het perceel aan de Brouwersvaart 74, alsmede door bijtrekking aan hare inrichting van drie woningen nos. 80 E en F, gelegen aan eene poort, uitkomende op de Brouwersvaart, kad. sectie H, Nos. 733, 734 en 735. Rubriek voor Vragen Geabonneerde» hebben bet voorrecht vragen op veraobillend gebied, mits voor beantwoording vatbaur, in te zeudeu b(j de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 65. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en, voor zooveel mogelijk ia, dei dag ua de inzending. Aan vragen, die niet volledig naam en oonplaats van den iuzender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG 1: Is "t plaatselijke usance, dat eene dienstbode met Mei en No vember tot den 3en in haar dienst moet blijven en den 6en pas im haar nieuwe betrekking kon treden? ANTWOORD: Het plaatselijk ge- hruik is: 3 Mei uit den ouden, 6 Med in den nieuwen dienst; 1 Aug. uit den ouden, 3 Aug. in den nieuwen dienst. Algemeen is dat gebruik niet. Vele families houden er zich niet aan, waarschijnlijk zou, in geval van geschil, de kantonrechter er wel rekening mee houden. VRAAG 2: Tot welken dag heeft men recht, een dienstbode, die per 3 maanden gehuurd is, en in 't laatst an Februari haar dienst tegen Med heeft opgezegd, te houden. ANTWOORD: Zie boven, 't ant- woard op vraag 1- VRAAG 3: Is het hier voor een dienstbode gewoonte de 3e Mei, 's- middags voor twaalf uur of 's avonds haar dienst te vei-la ten? ANTWOORD: Zie boven, 't ant woord op vraag 1- VRAAG: Heeft een dienstbode het recht, wanneer zij met Februari dienst is getreden en met Mei haar betrekking verlaat, haar godspen ning te houden. ANTWOORD: Ja. VRAAG: Kon men van een dienst bode, die per drie maanden gehuurd en in 't laatst van Februari haar dienst tegen Mei heeft opgezegd, de nieuwjaarsfooi afhouden? Ze ging toen weer in haar kar zit ten en probeerde deze. Het voorge deelte bood een treurigen aanblik, maar de machine was blijkbaar niet beschadigd. Het zal op zijn minst honderd gulden kosten om de schade te her stellen, wierp ze hem over hear schouder toeik zal zoo gauw mo gelijk laten schatten en u de rekening der reparatie opzenden. Dat is heel vriendelijk van u, antwoordde hij knorrig, maar verwoesting, die gij hier aangebracht hebt, zal wel niet met tweehonderd gulden gedekt kunnen worden. Het zal mij aangenaam zijn wanneer dit, zoodra liet u gelegen komt, in orde wütR malen. Ik zal niets van dien aard doen, zeide zij en bracht hare kar tn bewe ging. Dan moeten onze advocaten bet uitvechten, schreeuwde hij haar na. Zoo als ge wilt, riep zij en reed weg. De heer Gregson Deane» de procu reur der firma Deane, Powell Sel- by, was geheel van streek. Op een en denzelfden middag (gelukkig op verschillende tijden) waren een frisch jong meisje en knappe jonge man op gewonden zijn somber kantoor bin nengedrongen. Hij had hen als kinderen gekend, was hen genegen en wilde niet dat ze elkaar, bij wijze van spreken, naar de keel zouden vliegen. Daarom trachtte hij hen belden tot ben. Ze waren namelijk met een boot je door don Raponburgwal de achter zijde van liet perceel genaderd, wa ren vervolgens over de schutting aan den waterkant geklommen en hadden daarop den achterkant van het per ceel bewerkt, terwijl andere politie mannen aan do voorzijde de wacht hielden. Voor de tweede maal kon de heer Hartsuijker de politie (ditmaal verte genwoordigd door een inspecteur van het bureau J. D. Meijerplein en eenige agenten) verzekeren dat er niets aan de hand was. (N. v. N.) JUNI-VERKIEZINGEN. De landdag der vrijzinnige propa gandas lubs in de vier Noordelijke provinciën, voor zooverre het 1ste dis trict aangaat, zal dit jaar op Hemel vaartsdag (20 Mei) gehouden worden te Hoogeveen. Als sprekers zijn uitgenoodigd de men zijn gedaan door president Roo- heeren Fr. Netscher, te Santpoort; sevelthoe na afloop van den oorlog mr- D. Suieenge, te Amsterdamdr. met Japan de Russische regeering P- H. Roessingh, te 's-Gravenhage, en zich gehaast heeft in September 1905 nir. M. W. F. Treub, aldaar. den mogendheden voor te stellen den arbeid van 1899 in den Haag voort te CHRIST. HIST. WEEKBLAD, zettenhoe in April 1906 het pro- In eene te Utrecht gehouden ver- gramma werd rondgezonden. Voorts gadaring, belegd door voorzitters van wordt er op gewezen, dat terwijl in christelijk-historische kiesvereendgm- 1899 slechts 26 staten vertegenwoor- ffPlT, in ru__,_ TWEEDE KAMER. GOEDKEURING VAN 12 TER TWEE- I DE VREDESCONFERENTIE GESLOTEN VERDRAGEN. Een hiertoe strekkend wetsontwerp is ingediend. In de Memorie van Toelichting wordt allereerst er aan herinnerd hoe I de eerste voorstellen om de Tweede Va-edesconferentie te doen bijeenko- digd waren, voor 1907 nagenoeg" alle gen iu provLu<:16 Utrecht, is beslo- staten der wereld waren uitgenoo- tot °Pr-ichtiüg van een provinciaal digd en alleen Costa Rica bezwaar christelijk-historisch weekblad. bad gemaakt, zich te doen vertegen woordigen, niet echter om na afloop I der conferentie de verdiragen te tee kenen. De 14 door de conferentie ontwor pen tractaten dragen, met uitzonde-1 den. Men was evenwei niet op zijn te gen woordighoid gesteld en wees hem de deur. Dit had handtastelijkheden tengevolge. W. cn F. kwamen voch tende binten, en daar wist eerstge noemde F.'s rechterduim tusschon zijn taaiden te krijgen, en dat li chaamsdeel dadelijk achter het eer ste lid geheel en al af te bijten. VYL koos het hazenpad, terwijl F. zijn duim opraapte en bij de politie hulp zocht. In liet gemeente-ziekenhuis werd hij verbonden. De top van den duim is ten politie- bureele gedeponeerd. LICHT IN DE DUISTERNIS. Uit Eygelshoven schrijft men aan de „L. K." Wellicht zullen velen onzer lezers zich nog herinneren dat ruim vijf ja- rem geleden, in het kanion Geilenkir- chon vlak hij de Hollandsche grenzen een Duitsche gendarm door v. iki» stroopers werd doodgeschoten. Ver moed werd, dat Hollandsche wiidr stroopers oaoi dezen moord schuldig waren doch ondanks het strenge on derzoek kon de dader niet worden ge arresteerd. Eenige dagen geleden werd hier door een mijnarbeider van de mijn Laura en Vereeniging onder den grond door eenige personen een ge sprek gevoerd uvea- dezen moord. Aangezien deze mijnarbeiders meen den, dat ze door niemand werden, af geluisterd, spraken ze nogal vrij luid. Een der beambten, die zich ver- dekt had opgesteld, om het werkvolk to controleeien, had echter alles ge hoord en deed te bevoegder plaatse aangifte van hetgeen hij gehoord had. ring van dat nopens het werpen van aan een 'n nabijheid van Parij. projectielen en ontplofbare stoffen Bevestigd Nederlander hadden ver uit ballons, dat eienais in 1899 dé- huurd> plotseling met geheele of ge- VOOR VROUWEN EN MEISJES. De Minister van Buitenlandsche Zaken brengt ter kennis, dat het bij ..unucmw herhaling is voorgekomen, dat vrou-Donderdagnacht door onbekeude wen en meisjes, die hare diensten BRANDEN In de Marktstraat te YVormerveer deeltelijke 'inhouding van bet haar toekomend salaris en zonder de too- gezogde vergoeding voor de terugreis naar Nederland werden weggezon den. Nadere mondelinge inlichtingen claration" heet, alle don naam vention". ONZE WAAKZAME POLITIE. Men herinnert zich nog wel de bru tale inbraak, diie in den avond van kunnen belanghebbenden I7d. Januari weni ia den wmk©i van dan horlogemaker J. taniandsche Zaken. M. Hartauijker, Rapenburg 12a, te Amsterdam. De dieven kwamen bin- EEN AANKLACHT, non door een paneel aan do achterzij- Door het raadslid A. H. van Lonk- van hot poroeel, dat uitkomt op huijzon te Wagoningan ia over don den Raponburgwal, te v-w«d«o en namen vocxi ongeveer 2500 aan hem door don secretaris geweigerd horloges, armbanden, ringen enz. was, enkele Raadsstukken in te zien mede. Tot dusver schijnt het niet ge- waartoe hij als raadslid ten allen tij- lukt te zün, de daders op te sporen. recht heeft. Den burgemeester Mocht het echter Uit eon horh«Jirw verwijt machtsmisbruik, omdat Mocht het echter tot een hei haling die i ap willekeurige wijze het in- van deze inbraak komen, dan zal dit der stukken bemoeilijkte, noch aan den lieer Hartsuijker, noch aan de waakzaamheiid van onze poli- NATIONALE TENTOONSTELLING tie liggen. De heer Hartsuijker heeft VOOR HUISVLIJT, namelijk de toegangen tot zijn huis De Minister van Marine heeft zich verzekerd met ijzeren platen en bo- voor zijn departement bereid ver rendien op verschillende plaatsen klaard medewerking te verleenen aan electrische alarmseinen aangebracht, de Nationale Huisvlijt-ten toonstelling, zoodat het al een kraau van een dief welke de Volksbond tegen drankmis moet zijn, die hier thans ongestoord bruik in 1910 te 's-Gravenhage orga niseert. Voornamelijk betreft dit de Maar nu de waakzaamheid der po- opleiding van jongen tot matroos te li tie. De heer Hartsuijker slaapt des Helievoetaluis, waaraan een bepaalde nachts in de kamer achter den win- Huisvlijt-cursus sedert enkele jaren kei en laat het licht In zijn winkel verbonden is. laag branden. Onbekend met deze omstandigheden kwamen Zondag- AANGEHOUDEN, avond laat een paar rechercheurs op Te Rotterdam is aangehouden de de fiets langs den winkel en het Licht Antwerpenaar G. de B., een 26-jarig ziend© branden, maakten w alarm die neb do luatete vier we- jv. i, ken auia&r ophield onder oen naam doch do heer Hartouijkar kon de die- w K hel poslkiuiteor buurde bi, naren der wet dra geruststellen met omtor Mal]I een postbox en iu de verzekering dat alles in orde was. <_io La insloeg een kamer. De aauge- Het zal zoowat twee uur geweest houdene, die voorgaf handelaar ui zijn, dienzelfdennacht, toen de heer chemicaliën te zijn, maakte schuld in Hartsuijker uit zijn eersten slaap ge- tel van logementen. Hij kreeg hier wekt werd door een vervaarlijk ge- u'^ Frankrijk bestellingen van goede- bons aan de achterzijde van zijn wo- welke bestellingen hij op- rrt, gaf aan zijn patroon, die te Antwer- nlng. Zijnetste gedachte was, dat er wool)lj alte3 opnieuw Inbrekers aan den gang wa- onder een vaischen naam. ren, en een revolver grijpend ging hij iu afwachting van een nader on- op het lawaai af, gereed den eerste derzoek, heeft <le politie hem voorioo- dan beste die zich vertoonde, neer te schieten. 't Ia maar gelukkig dat zich nle-1 bracilt- mand vertoonde, want degenen, die zoo'n vervaarlijk lawaai maakten wa ren geen inbrekers, doch alweer... po litiemannen! Ook zij hadden licht zien branden pig, als niet toegelaten vreemdeling, naar bet huis van bewaring overge- GBSTOORDE FEESTVREUGDE. Te Arnhem werd ten huize van ze keren F. in de Heisteeg, bruiloft ge vierd. Men was gezellig bijeen, toen ook J. W. verzocht toegelaten te wor- De groote ouderwetsche tuin der Deanes was gevuld met kinderen. Mevrouw Deane, die hen hartelijk bedaren te brengen, gaf hun advies, en- verzweeg het feit, dat hij door be1- de partijen was geraadpleegd. Aau de garage werd u verteld, genegen was, voelde zich echter een dat het een week zal duren eer ge uw weinig overweldigd door het groote kar weer gebruiken kunt en dat de aantal en begroette juffrouw Floyd reparatie ongeveer tachtig gulden bij hare aankomst met blijdschap, zou kosten. Goed. en toch raad ik u, Heel vriendelijk van je om l beste juffrouw Adela, om voorzichtig komen, lieve Adela 1 Zoudt ge te zijn. Ge hebt geen getuigen, ziet u. willen heipen met een spelletje Laten wij een verzoenenden brief aan Juffrouw Floyd glimlachte an in den heer Hewlett schrijven, hom de minder dan geen tijd stoeide ze naar zaak bloot leggen en hem vragen, hartelust met de kinderen. Zij hield hoe hij denkt to handelen Vorwenscht slecht rijden, zegt Hewlett Ze moesten haan nooit toestaan, om alleen in een kar uit te gaan. Dat is het juLst, maar een proces is kostbaar en wanneer juf frouw Floyd hardnekkig blijft, kan het daarop ultloopen. Laten we haar liever een briefje zenden, en haar als ware peilen. Vind je niet Hij scheepte ze toen elk op zijn beurt op beleefde wijze af, borg eeni ge papieren in een lade weg, nam zijn hoed en stok, en wandelde naar huis. Hij sprei nooit over zaken met zijne vrouw, die het goedhartig- ste schepseltje ter wereld was. maar n weinig babbelachtig. Had hij ar van deze zaak verteld, dan zou zij hem wellicht toevertrouwd heb ben, dat de twee briefjes, waarmede zii zich bezig gehouden had, terwijl hij over zijn krant zat te suffen, voor Adela Floyd en „dien lieven jongen", die zich pas in „The Towers" geves tigd had, en „er zoo eenzaam uitzag, arme vent", bestemd waren. veel van hen en toonde zioh tusschen hen op haar voordeeligst. De pret was op haar hoogst, toen AdLela'8 opgewekte stem plotseling verstomde. Met een vroolijken glim lach op het gelaat kwam de eenige man in de wereld, dien zij niet wenschte te zien haar eenige doodsvijand het schepsel, dat haar gedood kan hebben, wanneer haar buitengewone tegenwoordigheid van geest haar n-iet gered had. Cyprian Hewlett of The Towers, Felsington I Mevrouw Deane, geheel onbewust van de gespannen verhouding, trad haastig naar voren, om hen aan el kaar voor te stellen. De heer Hewlett juffrouw Floyd, zeide zij vriendelijk. Ik heb er werkelijk naar verlangd, dat ge elkaar zoudt leeren kennen, ge houdt beiden zooveel van kinderen, en ik weet, dat ge het partijtje zult doen slagen. Twee goede helpers, zeg ik, zijn beter dan een half dozijn onver schilligen. Ja, kinderen, nu gaan we een ander spelletje doen natuur- oorzaak bi a J ontstaan m een per ceel, bewoond door den heer H. Kel der, die daarin een kleinhandel -n boter en kaas dreef. Het van hout opgetrokken gebouw brandde gehee' af. De aangrenzende herstelplaats voor rij- en motorrijwielen van den heer G. Landsman, eveneens gehsel van hout. ging mede in de vlammen op. Von do m reparatie zijnde rijwie len konden er 16 gered worden, die ondergebracht werden in de gang van de tegenover staande openbare school. Daarna sloegen de vlammen over op de woning van den heer A. Vermeer, waarvan de bovenverdie ping geheel uitbrandde. Aan het krachtig optreden van de brandweer was liet te danken, dat hot vuur zich niet verder verspreidde on dat ook hot aau de andere zijde belendende houten kantoor van de chocolade fabriek „De Amstel" van de firma J Petto behouden bleef. Donderdagnacht te ongeveer hall twee brak te Weesp in het bovenste gedeelte (de branderij) der cacao fabriek „De Albatros", gelegen aan de Middenstraat, brand uit, die zich in den beginne tamelijk ernstig liet aanzien. De beheerder, de heer G. C. du Plessis, alsmede de brandweer, waren spoedig ter plaatse gealar meerd, en door gemeenschappelijk en doelmatig optreden, werd met twee slangen op de waterleiding bet vuur overmeesterd. De materleele schade, door vuur en water aangericht, is zeer belangrijk, te meer daar de inventaris der fa briek niet was verzekerd. De gebou wen, eigendom van den aannemer C. de R., zijn op beurspoiis verzekerd. De schade, aan de machinerieën toe gebracht, zal een tijdelijke stoking van hot bedrijf tengevolge hebben. Te Veldhuisen (Utr.) is door het spelen van kinderen met lucifers bij den hooiberg, de hofstede van don heer Kromwijk afgebrand. Het vee, dat nog op staJ was, kon gered wor den; van den overigen inboedel ech ter niet veel. Alles was tegen brand schade verzekerd. R. K. SPOORWEGPERSONEEL Het R. K. Secretariaat van Spoor wegpersoneel „St. Raphaë!" is voor nemens de verschillende spoorweg organisaties tot een congres samen te roepon, ter bespreking der vast stelling eener algemeene gedragslijn, te volgen bij do herziening van de dienstvoorwaarden, welke herziening In 1910 moet geschieden. lijk doen we dal t En mot deze woorden wendde zij zich tot hare kleine gasten en Adela was zich nauwelijks bewu^, dat hij de hand naar zijn hoed bracht, en daarna deze naar haar uitstak. Het was onmogelijk een scène te maken in den tuin van die goede, lie ve mevrouw Deane en daarom stak zij verward ook liare hand uil. Hij zou hel. natuurlijk wei begrij pen, dat dit slechts oen gewapende rede was en ze wierp hepi een blik toe, die dit te kennen moest geven. De kinderen stonden er op om hot spel voort Ie zeiten. Binnen enkele soconden stond zij, met schitterende oogen en hoog gekleurde wangen tegenover haar on- verzoonJijken vijand. Zij hadden do handen in elkaar geslagon en do ar men hoog opgeheven, terwijl een rij van kinderen onder den aldus ge- vormden boog liepen. Mevrouw Deane de kortzichtige mevrouw Deane had het zoo gere geld. Ik l>en zoo bespottelijk klein. had ze gezegd, toeu Adela het wilde ontwijken. liet helpt niets, dacht Adela wanhopig;. Ik moet mij op \ricn- delijke wijzö cr aan onderwerpen. Ze wierp een vluchtigen blik naar haar vis-A-vis, htj had vriendelijke oogen on ook hij had een kleur. Hij was vreeselijk verlegen en zenuwach tig, en zij had bijna medelijden met liem. Om een eind te maken aan den »annen toestand begon xe ploteo-

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 13