IIHBIEP Onze Lachhoek In alle Kinderkamers Leger en Vloot het slachtoffer ïs gfcworeLeai Va»' ëien doodvonnis, over ham uitgesproken, door hat hoofdcomitó dar Russische newoluttonnaAran te Parijs. Kencicki stond In betrekking tot den directeur van de Russische buitenlandsch© re. cherc'he Beatevv, en ontving van de zen g.roote sommen golds. Toen men genoeg bewijzen haxl ver zameld, werd het doodvonnis tegen Iiencicki uitgesproken en werden twee zijneer bekenden belast met de voltrekking. Hierdoor wordt het ook verklaard, dat Kenclcki die van het lot dat hem bedreigde, hoegenaamd geen vermoeden had, nog vriend schappelijk met zijn 'moordenaars ge babbeld heeft. Op 'n gunstig oogenblik wierpen de beulen hun slachtoffer een chloro- formmasker over het gezicht. Toen Kencicki bewusteloos was wurgden zij hem en verborgen het lijk in een koffer, waarin het, "zooals bekend, eerst 23 dagen latei- weid gevonden. DE MOORDEN IN KLElN-AZIë. Weinig berichten over de mooerden in Adana zijn nog bekend. Wat di van te vinden is, komt op liet vol gende neecr: De moorden begonnen Woensdag 14 April op de maakten te Adana. Te gen den middag werden in het tele graafkantoor vijf Armeniërs ver moord. De Armeniërs trokken daarop terug naar hun wijk en zochten daar naar middelen ter verdediging. Ge durende 48 uur konden zij weerstand bieden. De bazars der christenen wer den uitgeplunderd en verbrand.» Woensdag en Donderdag rukten de boeren uit den omtrek met groote troepen naar Adana op; die' autoritei ten deden alsof dit militaire reservis ten waren en wapenden hen. Honder den menschen werden door da© troe pen gedood, vrouwen en kinderen gruwelijk verminkt. Dé stad geleek een abattoir. Duizenden zijn dakloos, door den brand is Adana gedeeltelijk vernield. Bovendien dreigt honger snood uit te breken. De Engelse he vice-consul werd Donderdag bij de poging om de moordpartij te doen sta ken, gewond. Verschillende Armeni sche dorpen zijn volkomeai verwoest. Het geheelo district bevond zich in staat van opstand. Zoo Europeesche troepen bijtijds aanwezig hadden kunnen zijn, zou de moordpartij al licht hebben kunnen worden voorko men. Thans moet gezorgd worden voor fondsen, om de van alles beroof den levensmiddelen, kleeding, ge neeskundige hulp te verschaffen. De overlevenden zijn dakloos, beroofd van bun middel van bestaan en ver- keeren in een ontzettenden toestand. Te Larcaa zijn reeds 400 vluchtelin gen uit Klein-Azië aangekomen. SCHEEPSRAMP. Een telegram uit Ghristiionta meldt, dat bij Drobak in de Christianiafjord het binnenkomende stoomschip Edith, na aanvaring met liet uit gaande stoomschip Oxfordis gezon ken. De kapitein, zijn vrouw en vijf tien man van de bemanning zijn ver dronken. De Oxford werd op het strand gezet. De Edith en Oxford zijn beide En- gelsche booten, de Ediith een van 837 ton, te Dubl'in thuis liggende en be- hooren.de aan de London and North Western Spoorweg Maatschappij, de Oxford een van 1282 ton, en behoo- rende aan de reeder ij van T. Wilson Sons Co., te Huil. Kerk eo School NED. HERVORMDE KERK. Aangenomen het beroep te Dussel- dorp door ds. D. G. W. L. Roder te Oost- en West Gvaftdijk. GER. KERKEN. Beroepen teNijverdal ds. E. A. Groenewegen, te Westmaas. zal Maandag 10 en Dinsdag 11 Me3 te Amsterdam gehouden worden. De heer H. Spiekman zal inleiden het onderwerp: De Ongevallenverze kering; de hear J. Oudegeest liet on derwerp: Plaatselijke federaties van vak vereenig ingen Tot de ingediende voorstellen be hoort o.a. dat van den Ned. Bond van arbeiders in het landbouw- en zuived- bedrijf, om de actie voor staatspensi- onneering voor oude arbeiders, zon der premiebetaling, tetr hand te ne men. De Alg. Ned. Timmerl iedemboaid wil bij alle autoriteiten zoowel Staten- Generaal als Prov. Staten, spoorweg directies enz., aandringen, in bestek ken voor uit te voeren werken de ar beidsvoorwaarden te brengen in over eenstemming met de plaatselijke toe standen.. Voorts is een uitvoerige motie met betrekking tot d.e ongevallen-verzeke ring ingediend, waarin o.a. wordt voorgesteld, zich te verklaren tegen 't stelsen vein risico-overdracht, gelijk dit thans bestaat, en te besluiten zich krachtig te verzetten tegen maatre gelen, waardoor de rechten der arbei ders, toegekend bij de wet van 1901, zonden worden verkort, en de actie voor verbetering der wet voort te zot ten., Rechtszaken VEROORZAKEN VAN DOOD DOOR SCHULD. Voor de Utrechtsche rechtbank zal Donderdag 29 dezer behandeld wor den de zaak van J. P. S., koetsier te Driebergen, beklaagd van het veroor zaken door schuld van den dood van Dr. IJssel de Schepper. DE MOORD TE TILBURG. Voor de arr. rechtbank te Breda diende de strafzaak tegen Marinus Donders, een 30-jarig schilder uit Til burg, die terecht staat ter zake, dat hij op of omstreeks 14 Maart 1909 te Tilburg met het oogmerk om Adria- nus van Veen te dooden, althans zwaar lichamelijk letsel toe te bren gen, ten volvoering van voorzegd oog merk genoemden Van Veen geweldig met een mes, ter hoogte van de lin kerborst een slag of steek heeft toege bracht, waardoor de linkerpolsader werd doorgesneden en dientengevolge meergenoemde Van Veen na enkele minuten door verbloeding is overle den. Althans als zoude hij op of om streeks 14 Maart 1909 te Tilburg Adri- anus van Veen hebben mishandeld door deze moedwillig en met een mes ter hoogte van de linkerborst een slag of steek toe te brengen, waardoor de linkerpolsader werd doorgesneden en dientengevolge genoemde Van Veen na enkele minuten door verbloeding is overleden. In deze zaak, waarin mr. Max Brück, uit Amsterdam, als verdedi ger optreedt, zijn 9 getuigen gedag vaard, waaronder de heeren dr. A. Butner en N. Schrijver, als deskun digen. Kort Nieuws. Dezer dagen begaven zich 300 per sonen uit Ada (staat Oklahoma) naar de gevangenis daar ter stede, kne velden den eenigen aanwezigen wach ter, haalden daarop vier personen uit de gevangenis en hingen dezen op in .een naburige schuur. Twee der ongelukkigen waren ge zeten burgers, die in preventieve hechtenis waren, onder verdenking van medeplichtigheid aan moord op een politieagent, gepleegd in Fe bruari j.l. Bij Versailles Is een militaire lucht ballon door den wind losgeraakt en de lucht in gegaan. Er zaten geen menschen in hetschuitje. Op eene hoogte van ongeveer 300 meter ont plofte de ballon. GALGENHUMOR. Cipter (tot gevangene) Morgen komt de gouverneur van de provincie wi je cel. Gevangene. Zoo Wat heeft hij uitgehaald BIJVOORBEELD. Uitgever. Ja.... uw romans wor den slecht meer verkocht; gij moet êen beetje reclame maken, een onge lukje, bijvoorbeeldals gij u eens door een automobiel liet overrijden SLIM. Waarom hebt u eigenlijk eene Schrijfmachine gekocht U schrijft toch maar zoo weinig.... B. Ja, ziet u, toen ik vroeger wel 'reis een schrijf foutje maakte, hebben de menschen zeker gedacht dat is een ongeletterde man. Als men echter met een schrijfmachine schrijft, dan heet het hoogstens Nou, die vergrijpt zich nogal vaak. ZACHTE WENK. Rentenier (een cent uit zijn porte- momiaie nemend). Je hebt zeker wel betere tijden gekend Bedelaar. Nu, of ik, ik gaf aan een bedelaar nooit minder clan een dubbeltje. LANDBOUWKUNDE. Reiziger (tot boer), r— Wat levert de grond hier op Boer. Dat hangt er van af, hé. Hoe bedoel je? Wel, als je aardappelen poot, krijg je geen koren dat spreekt. EEN SLIMMERT. Na lectuur van de laatste berichten óver praktijken van Duitsche medi sche hoogleer aars. Bezoeker. Professor, mag ik u even vragen hoeveel provisie u geeft als ik u een zieke bezorg Dokter. Tien procent. Bezoeker. Dokter. Ik ben de zieke 1 Er gaat dus 10 pet. van uw rekening af J IN WATER. Een geneesheer vond zijn paitliënt in een bad, terwijl hij een hem voorge schreven medicijn zat in te nemen. Wat doet u nu 1 1 riep d/e aescu- iaap. Zit u in uw bad, in plaats van in uw bed 1 Waarop de patiënt antwoordde Ja, natuurlijk dokter. Ik moest die poeder toch in water nemen POëTISCH AANGELEGD. Toerist (in een berghotel). Hm, een flinke biefstuk, hoor. En toch, hoe klein lijkt ze ié midden van dit grootsche natuurtafereel. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. zal de vroolijkheid en het geluk toe nemen, wanneer men to gelegener tfjd „Califig" toedient; de kleinen nemen dit zóó heilzaam, aangenaam smakend en zacht werkend middel gaarne in, ja, "beschouwen het als eene lekkernij 1 De werking is zóó zacht en toch zóó be trouwbaar, dat men zon meenen met de natuurlijke normale functie van eenen gewonen lichaamstoestand te doen te hebben! „Califig"-stroop is een ideaal huismiddel, dat zoowel bjj de ouden als bij de kinderen spoedig eene wel dadige uitwerking teweegbrengt. Ver krijgbaar in Apotheken. Prijs 1,25 per flacon. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst of Biel geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Eedaatie zich niet aansprakelijk. „DE BLIJDE GEBEURTENIS". Zooals we reeds in verschillende bladen gelezen hebben, zullen er ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis door verschillende gemeentebesturen en commissies, feestelijk lieden geor ganiseerd worden. Ook de kinderen zullen daarbij niet vergeten worden. Op tal van plaatsen bestaat het plan den kinderen 'een genoeglijken dag te bereiden en hen op een of andere wij ze te onthalen. Toen er in 1898, bij de inhuldiging Kiig het refrein van liet spel te zin gen. Hij hield hare handen heel slap vast, greep inderdaad slechts hare vingertoppen, wat Adela (zeer ten onrechte) onaangenaam was. Hij behandelt, mij alsof ik me- Iaatsch was, dacht zij boos. Eindelijk kwam het spel tot een eind. De heer Hewlett werd triom fantelijk door Adela en haar sleep van kinderen onder gejuich overge trokken. Hij was toen genoodzaakt, hare handen stevig vast te houden en zij had er leedvermaak van. Zij keek hem nieuwsgierig aan. Hij had zeker een aangename wijze om met kinde ren oan te gaan. Zijn gelaat nam een heel andere uitdrukking aan, wan neer hij ze aanzag, en ja, het was orinoodig het te ontkennen, zijn glim lach was aantrekkelijk. Adela kwam tot het besluit, dat wanneer de eerste kennismaking gunstiger was geweest, het best mo gelijk Icon zijn, dat. ze van hem zou zijn gaan houden. Ze speelden heiden onstuimig, vie len van liet eene spel in het andere, zoodat ze geen gelegenheid zouden hebben om met elkaar te praten. Pe 'heer De one kwam vroeg van zijn kantoor terugzijn vrouw had er op aangedrongen, dat hij het doen zou. Mevrouw Deane was binnen en hield het toezicht van de thee. Hemel I riep de heer Gregson Deane uit, toen hij voorzichtigheids halve eerst om een seringen-boscbj© heek, voor hi* zich bij het gezelschap der koningin, ëven'eetes op verschil lende plaatsen kinderfeesten georga niseerd werden, werd door het hoofd bestuur der Nedierlandsche Onderwij zers Propaganda-CIub voor drankbe strijding aan de verschillende ge meente-besturen en feestcommissies een circulaire gericht, waarvan de In houd hier op neerkwam: „Geeft aan liet kind geen alcohol 1" Sinds dien zijn meer dan tien jaren voorbijgegaan, de ideëen door de N. O. P. C. onafgebroken gepropageerd', hebben meer en meer veld gewonnen. We meenden dan ook dat het ver spreiden van een dergelijke circulaire nu water naar de zee dragen zou zijn. En toch, heel gerust waren we nog niet. Waar we toch nog dagelijks kunnen ervaren., dat vele ouders er niets in zien, dat hun kind eens een enkele maal een glas bier drinkt, waar op kinderpartijen bessenwijn met-water als een geschikte tractatie geldt, daar is de mogelijkheid ndet uit gesloten, dat er ook feestcommissies zouden zijn, die er geen bezwaar te gen zouden hebben, aan de kinderen deze versnapering nit te reiken, te meer waar de bierbrouwerijen zich in deze dikwijls uiterst gul in het gratis aanbieden van deze consumptie betoe nen. Daarom, voor zoover het nog noo- dig mocht zijn, aan allen die in deze do kinderen zullen onthalen, dit vriendelijke, doch dringende verzoek: Zorgt er voor, dat den kinderen geen alcohol wordt gegeven, in welken, vorm dan ook. Uit de bekende artsen- rapporten blijkt toch, dat alcohol als genotmiddel voor de kinderen door artsen algemeen wordt afgekeurd, terwijl er bovendien ook ernstige poe- dagogische bezwaren tegen bestaan. Voor het hoofdbestuur der N. O. P. C.: J. H. VAREKAMP Jr., Alg. Secr. 2de Helmerstraat 80, A'dam. Koloniën DE TOEKOMST VAN CURAQAO. Een Amerikaansch professor, H. F. Cleland, heeft, naar men aan. de „Vossisohe Zeitung" schrijft, in .het „Bulletin of the American Geogra phical Society" eenige beschouwin gen ten beste gegeven, aan het slot waarvan hij tot de conclusie komt, dat de Nederlandsch© Antillen wei nig goeds van de toekomst hebben te wachten. Dat nu onlangs de handels bei rek kingen tusschen Curasao en Venezue la weder zijn hersteld, kan hoogstens voor Curasao het tijdstip verschui ven van zijn volk-omen ondergang. Zoodra in Columbia en Venezuela we ér rustiger en betere tijden aan breken en een eerlijke en meer vrij zinnige tariefpolitiek in dte landen wordt gevolgd, zal de handel op Cu racao zóó achteruitgaan, dat de meeste huizen daar zich zullen moe ten terugtrekken. En daar nu Cura- gao zoo goed als geheel van den handel van Willemstad leeft, voor spelt Cleland, dat het eiland binnen enkele jaren op handelspolitiek ge bied elke beteekenis zal hebben ver loren en dan nog slechts een geringe en arme bevolking zal herbergen. Het „Hbld." voegt hieraan toe Wij geven deze duistere voorspel ling wéér als blijk van de voortdu rende belangstelling, die men in de Vereeni-gde Staten voor de Neder- laiTdsche Antillen aan den dag legt. Wat de voorspelling zelve betreft, zij opgemerkt, dat profeten zich ook wel eens kunnen vergissen. En zoo zullen het Emgelsche Port of Spain op Trinidad en het Neder- landsohe Curacao, hopen wij, nog lange jaren hunne rol ten opzichte Yan de genoemde Zuid-Amerikaam- sche republieken kunnen vervullen, voor en aleer de handel die tussc-hen- hand geheel zal kunnen ontberen en zich geheel zal hebben verplaatst naar de, met het oog op de ©ischen der huidige scheepvaart, wat natuur lijke havens betreft, misdeelde kust. ATJEII. Aan de Deli Ct. wordt uit Koeta- Radja geseind: Door een mamechausseó-patrouille onder bevel van luitenant H. Scheur leer werden in een grot neergelegd tien vijanden benevens bij ongeluk 12 vrouwen en 11 kinderen. Buit werd gemaakt 1 beaumontgeweer en 2 don derbussen. Een onderzoek zal worden ingesteld. voegde. Hij trok zijn bril ulit den zak, zette dezen op en keek weer. Ongeveer dertig kinderen vermaakten zich met van „Blinde mannetje" spelen. Een groote, forsche, jonge man in een bekend cöstuum was de blinde man, terwijl een meisje eveneens met een bekend voorkomen, tusschen de kin deren heenrende en zijn sterke arm afweerde. De heer Deane nam zijn bril af en borg dezen voorzichtig weer op. Net iets voor Eliza ze'ide hij, ging toen naar binnen en niets ter wereld zou hem bewogen hebben zich in den tuin te ver to oren. Neen, neen, lieve, protesteerde hij, toen zijne vrouw er op aandrong, dat hij het doen zou. Als je het dan weten wilt, wel ik heb nogal een schok gehad en ben er nog ndet over heen. Ja, een mijner lastige gevallen. Ga jij maar naar de kleinen zien en zeg dat ik hoofdpijn heb, als er naar mij gevraagd wordt wat Ut niet denk. Toen mevrouw Deane weg was, sloeg hij zich op de knieën en schud de van het lachen. Een kinder partij zonder ongelukken is heel on waarschijnlijk. Bij deze gelegenheid gebeurde het ongeluk in den vorm van een val op het grintpad. Het slachtoffer was een allerliefst meisje van een jaar of vter en het kleine voorhoofd kwam in scherpe botsing met een leelijken klinker. Met een sprong verliet Hewlett di rect het spel, rende het grasveld over ZEEMACHT. Het panteerdekisolïTp ,,'Geldierland" vertrekt van Curac-ao naar Neder land het pantserschip „De Ruytei'" gaat Dinsdag a.s. van Curacao naar Dost-Indië. Sport en Wedstrijden DE VLIEGDEMONSTRATIE TE LEUR (N.-Br.) Naar aanleiding van in de dagbla den verschenen berichten als zou te leur den 9den Mei niet met eene machine systeem-Wright gevlogen' kunnen worden, verklaarde de heer Heerma van Voss, op wiens initia tief de vllegproeven zullen plaats hebben, dat 9 Mei wind en regen v oor behouden te Leur gevlogen zal worden met een Wrigiht-toeistel, door den heer Paul Wilfort, ingenieur te Antwerpen, eigenaar van een derge lijk toestel en op het oogenblik druk bozig met liet nemen van proeven ter verkrijging van een andere aanvangs- snel'heid. De heer Wilfort ig geen leerling van Wrigiht, maar van de fabriek Aster, welke de Wright-ma chines vervaardigt. De machine waarmede 9 Mei gevlo gen zal worden, heeft een gewicht van 500 K.G. en wordt voortbewogen door een motor van 30 P.K.deze week komt de beer Wilfort te Leur, om de plaats aan te wijzen waar de loods gebouwd zal moeten worden met het oog op de windrichting. De vliegmachine is reeds in elkaar gezet en bevindt zich op de Belgische grens, niet ver van Antwerpen. Aan Z. K. H. Prins Hendrik is door den heer Heerma van Voss eene uit- noodiging gezonden; Z. K. H. heeft laten antwoorden, dat hij verhin derd is. Dat het bezoek kolossaal zal we zen blijkt wel uit de omstandigheid, dat de S.S. op dien dag om het kwar tier extra-treinen zal telen loopen uit de richting Breda en Roosendaal. Reeds nu is te Breda geen enkel rij tuig meer te krijgen. Uit België wordt ook een massa publiek verwacht. Het terrein waarop gevlogen zal worden is een groot vlok heideveld van ongeveer een vierkanten kilome ter oppervlakte. De bewaking der terreinen ls opge dragen aan de marechau&sée. DRIEDAAGSCHE ZEIL-, ROEI- EN ZWEMWEDSTRIJD TE KAMPEN. Over deze wedstrijden, waarbij de Koninklijke Marineclub de leiding zal hebben, wordt aa/n de „Zw. Ct." uit Kampen gemeld Er is bij den Raad der gemeente een schrijven in gekomen van den Nedertendsoben Bond voor lichamelijke opvoeding, waarin wordt gemeld, dat Kampen in aanmerking komt voor den dezen zomer te houden driedaagschen zeil-, roei- en zwemwedstrijd. De leiding is iin handen van de Koninklijke Mari ne Jachtclub in Den Heider, die o.m. een zeilwedstrijd voor boeiers en jach ten op de Zuiderzee zal doen plaats vinden en een roeiwecLstrijd van Arnhem naar Kampen. EEN AFSTANDSTOCHT MET HON DENSLEDEN IN ALASKA. Volgens oud gebruik werd in Alas ka een stedentocht met bonden ge houden. Veertien sleden startten 'In een vreeselijken sneeuwstorm tien graden onder nul. Het winnende span legde 660 K.M. in 82 uur 2 minuten af. Het record van het vorig jaar is met 24 uur verbeterd. De eigenaar van het winnende span kreeg een eereprijs van 11.000 dollar. Om hon derdduizenden dollars werd gewed, en de bookmakers maakten 'goede zaken, daar het meest op de Siberi sche honden was gewed, die echter in de sneeuw bleven steken, De tocht was een waar volksfeest, en de plaats van aankomst werd door groote men- schanmassa's belegerd. NED. HOCKEY- EN BANDYBOND. Het programma vermeldt voor Zon dag a.s.: 2e klas A.: Bussum, Gooische H. C.Amster dam II. Promotiewedstrijd: Haarlem, de MusschenVictoria. Gemengd Nieuws HET KOFFER-MYSTERIE. Het geheim van het lijk in den koffer, onlangs, zooals we hebben ge meld, in een drukbezocht pension te Rome ontdekt, is thans, naar het schijnt, opgehelderd. Het betreft hier een student, Mie- cistew Alexandrewitsj Kencicki, die en pakte het kleine ding op. Onhandig, maar heel zachtjes, trachtte hij het bloedend voorhoofdje af te vegen en het geschrei te doen bedaren. Zijn gelaat drukte groot medelijden uit, maar kleine Tossie, hoewel in den regel een geboren co quette, had een vrouwenhand en -stem noodig. Zij schreeuwde harder dan ooit en trachtte Hewlett weg te stooten. Adela zeide de kinderen om door te gaan met het spel, wat ze gehoor zaam deden en ze snelde te hulp. Het kind stak onmiddellijk de handjes naar haar uit en Adela nam haar met een verontschuldigenden glimlach van Hewlett over*, zette zich op de houten trap, die van den tuin naar een der sal on venster 8 leidde, neer, en sloeg haren arm om het kind heen, zooals slechts een vrouw dat kan. Hewlett stexnd voor hen aan zijnen knevel te trekken. Hij zag er deelne mend en verbaasd uit. En. dot was nu het manwijf, dat slechts een week geleden gehoopt had, dat hij zich be zeerd had. Adèle lichtte het hoofd op «i hield hem een fijn zakdoekje voor. Wil u als 't u belieft nat ma ken onder de kraan vroeg zij, ze zal gauw beter zijn, nitet waar, schotje En het „schotje" was gauw beter, en speelde weer even vroolijk als van te voren. Maar de episode had een diepen indruk op Hewlett gemaakt. De kinderen zouden heengaan. Ban onnoemlijk aantal kussen waren er ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Met gunstig gevolg is afgelegd het doctoraal examen in de geneeskunde door den heer E. A. Grimbergen en het theoretisch exa men door den heer A. K. Kok. Leiden. Bevorderd tot arts de hee ren J. G. Drossaere en W. M. yan dar Veur. Uit de Arbeiderswereld NED. VERBOND VAN VAKVER- EENIGINGEN. De 4de alg. vergadering van het Ned. Verbond van Vakvereeni gingen gewisseld en kleine groepen gingen met tegenzin den tuin uit. Je gaat toch niet loopen, liefje zeide mevrouw Deane afkeurend, toen Adela haar bij het heengaan de hand gaf. Zeker. i En je mooie automobiel Die is is niet in orde, zeide Adela haast'g. Dag 1 Maar je zult niet loopen, ver klaarde mevrouw Deane gastvrij. Het is vijf mijlen hier vandaan wel haar gezicht klaarde op, er was haar iets ingevallen de heer Hewlett gaat denzelfden kant uit hij woont niet ver van je af en hij kan je dus een plaats geven in zijn kar. Het zal mij zeer aangenaam zijn zedde Hewlett, en zijn stem trilde een weinig. Ik mag er niet aan denken, u lastig te vallen, zeilde Adele snel, en trachtte te ontsnappen. Maar je valt hem niet lastig, protesteerde mevrouw Deane, en ik sta er op. En het gebeurde. Als het meest on verwachte eind van dezen merkwaar- d'gen middag vond Adela zich kalm in dezelfde Daimler zitten, die zij eenige dagen geleden beschadigd en verachtelijk bij den weg had achter gelaten. Zwijgend reden ze den grooten weg op, nagewuifd door mevr. Deane. Het was Hewlett, die plotseling het zwijgen verbrak. Zijn stem trilde, toen hij sprak. Juffrouw Floyd, zeide hli, ik ge De Engelsche schatkist heeft weer een meevaller gehad. De onlangs overleden Sir Frederick Wills, lid van een tabaksfirma te Bristol heeft 36 millioen gulden nagelaten, waar van ruim 3.6 millioen gulden succes sierecht betaald zal worden. Het O. M. te Duisburg verzoekt iedereen, die het weten mocht, het mede te deelen, waar prins Eberwijn van B enthelm Steinfurt, de vroegere erfprins, die dezen titel verloren heeft ten gevolge van zijn huwelijk met eene juffrouw LilM Langenfeld, zich ophoudt. Het paar moet ais ge tuigen in een proces gedagvaard wor den. loof niet, dat we hij Meld stil en week handig uit voor een wagen, die op hen afkwam geschapen wer den om met elkaar te kibbelen. Hij keek haar in spanning aan. Ja, daarvan ben ik overtuigd, stemde Adela toe, met een zucht van verlichting. Die ellendige botsing was geheel mijn schuld. Ik ik bied u mijn ver ontschuldiging aan ik zal ik wil met genoegen de reparatie-onkos- ten betalen. Onzin I riep Adela uit, ge zult niets van dien aard doendaarenbo ven was alles mijn schuld. Ik zal De uitlegging was lang en zóó be vredigend, dat na eenige weken maar het la onmoodig het etnd te ver tellen. Eliza, zeide de heer Deane den volgenden morgen zoo onverscMl'ig mogelijk aan het ontbijt, ik vergat je te vragen, hoe de jonge Hewlett en juffrouw Adela met elkaar zijn opgeschoten O, uitmuntend, antwoordde zijn vrouw. Ze waren ©enig voor de kinderen. Hij nam haar mee ïn zijn kar, daar de hare niet in orde was. Hm, zeide de heer Deane. Stelselmatig opende hij twee brie ven, die klaarblijkelijk den vort gen dag waren gepost. Ze luidden The Towers, Felsington. i Geachte heer Deane I Ik heb besloten de actie tegen mejuffrouw Floyd niet voort te jwtten. Een proces is zulk eens 1 Er is voor Berlijn en omgevende g«*' meenten een nieuw reglement 'Inge steld op het bouwen van. schouwbur gen. Het is gestreng, o.a. in den eis oh van ruimte om schouwburgen heen. De bouwers van schouwburgen, zullen nu beproeven van de eischen iets af te krijgen. Letteren en Kunst AUTEURSRECHT. De Doema van Rusland heeft een wetsontwerp tot het erkennen van au teursrecht aangenomen, maar enkel, dat, waarin liet recht van landgenoo- ten wordt vastgesteld. Aansluiting bij de Beroer Conventie, erkenning van het recht der vreemdelingen heeft de Doema geweigerd. Het land was daar te arm voor, zoo luidde liet argument. Da Russische pers uit ontevreden heid, Ons land zal dus voortgaan met het bestelen van den vreemdeling, schimpt de Novo je Wremja. En die Fransche pers is niet minder teleurgesteld. Te Berlijn waren van Russische zijde zulke vaste beloften gegeven. Georges Lecomte, die, mót Paul Hervieu, de Fransche schrijvers op het congres te Berlijn heeft vertegen woordigd, ze Idle aan de Temps, dat de inschikkelijkheid van het congres tegenover nieuwe toetreders juist een gevolg ls geweest van de toezegging, dat er zou worden toegetreden. Ongetwijfeld zal ook de Fransche 'regeering van ontevredenheid aan Rusland doen blijken, zoo schrijft de N. R. Ct. Stoomvaartberichten Het stoomscMp Lutzow, van Rot terdam naar Japan, vertrok 22 April vaai Genua. Het stoomschip Koningin Wilhel- mina, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 23 April Perim. Het stoomschip Delfland, van Am sterdam naar Buenos Ay.res, passeer de 22 April Fernando Noronha. Het stoomschip Rindjani, van Java naar Rotterdam, passeerde 22 April Kaap del Arrnl. Het stoomschip Oranje, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 23 April te Singapore. Het stoomschip Noordam, van New- York naar Rotterdam, vertrok 23 April, des voormiddags zes uur, van Boulogne. Het stoomschip Sloterdijk vertrok 22 April des voormid.dags van Phila delphia naaa1 Rotterdam. Het stoomschip Kediri, van Java naai- Rotterdam, vertrok 23 April van Padang. Het stoomschip Bogor, van Rotter dam naar Java, passeerde 23 April Ouessant. Het stoomscMp Noordam arriveer de 23 April van New-York te Rotter dam. Hef. st. Ternate arriveerde 23 April' te Rotterdam van Java. Het st. Gelehes, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 23 April van Port Said. Burgerlijke Stand HILLEGOM. ONDERTROUWD: G. Telkamp en M. Philippe. J. J. Meijer en M. M. Wijsman. GETROUWD: A. Pijst en E. J. Dubbeling. BEVALLEN: K. Kingma—de Koekkoek d. J. Dib- betsKerkman z. S, Ruigrokvan Stijn z,; VELSEN. Bevallen: A. den BakkerKoorn, z., D. A. Munter—Van Krieken, d.,T. Spoor—Honderdors, z., M. C. van der PijlBonekamp, z., H. M. van Nif- terik—Van Kuiken, d., M. Duineveld Spek, d., P. C. de VriesTack, z., P. Heeremans—Smit, d., S. Slenters Van Lïth, 2 z. C. HeeremansTur- keoburg, z., A. de VriesRoebers, z., F. EngelhartDobbelaar, z., C. VooysVan Zelf, d. Overleden H. VeltmanVan der Maas, 41 j., P. A. Edixhoven, 46 j., II. J. V. CoppensSchutte, 36 j., A. Duin —Bakker, 62 j., K. Snakehbroek, 19 j. SCHOTEN. Overleden F. A. Boots, 20 j., N. B. de Wit, 6 mnd., H. Soellaart, 39 j., F,.- M. J. Puntman, 1 j. HAARLEMMERLIEDE C. A.. Ondertrouwd A. van Boheemen en; H. v. d. Peet. Bevallen G. M. Dijkzeul—Klebert, zoon. geldverk wisti ng. Uw dienst., CYPRIAN HEWLETT. Grangeway Coostoke. r Geachte heer Deane 1 Bij nader inzien lijkt liet mill bespottelijk toe, den heer Hewlett voor zulk een nietig bedrag als tachtig gulden te laten vervolgen, daarom laat ik de zaak maar loo pen. Met dank voor uw vriende lijken raodt Achtend, 'ADELA FLOYD. De heer Deane schaterde het nog eens uit, maar wilde, hoezeer zijne vrouw er ook om smeekte, geen uit legging geven. Kort daarna werden de gemoederen in den omtrek in beweging gebracht door een interessante bruiloft. Zoo romantisch, babbelde een ong meisje tegen den heer De.ane, erwi'I ze beiden op de trap te Gran geway wachtten, om het gelukkige paar een voorspoedige reis toe te wenschen. Op het eerste gezicht raakte hij verl'efd op haar. weet u. De heer Deane wreef zich tegen de Mn en zag er diepzinnig uit. Zijn oog viel op de herstelde Daimler, die de bruid weg zou brengen. Inderdaad vroeg de heer Deane, inderdaad {„De Cour.")

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 14