■8 1 i ll - wt - m m 1 w NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 26e Jasrgsng. No. 7929 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon* en Feestdagen. ZATERDAG 1 MEI 1909 A - g m iü ■r ABONNEMENTEN PBR DRIB MA/NDBNl Voor Haarlem 1.28 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom dei gemeente)130 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037X de omstreken en franco per post 0.45 Dltfave der Vennootschap Loarens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. AD VERTENTIËNi Van 1—5 regels 50 Cts.; Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels elke regel meer ƒ0. SO Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertenti6n van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing j 50 Cts. voor 3 plaatsingen h contant Redactie en Administraties uroole Hontsfraat 55. latercommunaaiTeletoonnnmmer der Redactie 500 en der Administratie 724. Drukkerijs Znlder Bnitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiSn en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Teiephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAI UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Inwoners van Haarlem en Omstreken. Grootte vreugde heerscbit alom in den lande na de geboorte van het Ko ningskind. Dankbaar stemt ons het bezit van een jongen telg uit het Vorstelijk Huis, waarnaar wij zoo zeer verlangd hebben. Nu is het tijd om uw liefde voor het Huis van Oranje te toonen. Dit kunt gij doen door lid te wor den of uw lidmaatschap te verhoogen van onze vereeniging, die op nations le feestdagen gepaste feesten organi seert en financieele krachten behoeft. Wacht hiermede dus niet en geeft uw naam op aan den penningmees ter, den heer M. H. BINGER. Leve het Koninklijk Huisl Het Bestuur der Vereemiging Koninginnedag: G. B. CROMMELIN, Voorzitter. A. VAN ROSSOM, 2de Voorzitter. G. P. CHERIEX, waarn. Secretaris. M. H. BINGER. Penningmeester. R. GRIPPELING. Mr. II. Ph. 't HOOFT. F. H. DE KOCK VAN LEEUWEN. JOIl. G. MARTIN Sr. JOH. G. MARTIN Jr. J. C. PEEREBOOM. W. G. F. L. ROBERT. Jhr. H. W. M. VAN COEHOORN VAN SMINIA. Jhr. Mr. J. W. SCHORER. C. L. F. SARLET. F. W. J. DE WITT HUBERTS. AGENDA ZONDAG 2 MEI. Schouwburg: Volksvoorstelling, Jam Smees, 8 uur. Soc. Vereen iging: Matinée Muziek vereniging Harmonie, 24 uur. De Kroon: Bioscoopvoorstellingen, Bioscope Theater-, Gr. Markt. Voor stellingen van 2 uur af. Muziek in den Ilout, 2 1/2 uur. Teylers Stichting: Museum geopend van 1—4 uur. Foyer van de Kroon: Tentoonstel- haarlemmer Halletjes EF.N ZATERDAGAVONDPRAATJE. ling van schilderijem A. L. Kosl Dagelijks van 105 uur. MAANDAG 3 MEI. De Kroom: Bioscoopvoorstelling, 8 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel ,,Een nieuwe verordening op het muntgas" in de rubriek Om Ons Hee n Baden. In het douchebadhuis aan 't Leid- scheplein zijn in de afgeloopen week genomen 905 baden in dat aam den Koudenhorn 786. STUKKEN VAN DEN RAAD. DE ZEVENDE KLASSE. De wethouder van onderwijs mr. J. H. Thiel, stelt den raad voor: B. em W. uit te noodigem de geleidelijke toevoeging van een zevende leerjaar aam den cursus der openbare scholen voor gewoo nlager onderwijs in deze gemeente voor te bereiden. De heer Thiel geeft slechts een kor te toelichting. Hij schrijft, dat wan neer 't voorstel van de meerderheid van B. en W. wordt aangenomen (om de leerlingen hij voldoende plaats ruimte in de gelegenheid te stellen twee maal 't onderwijs im de 6de klas se te volgen), dan zullen in 't vervolg op onze Scholen voor gewoon lager onderwijs (d. w. z. de vroegere Kos- telooze- en Tusschenscholem, de scho len voor on- en minvermogenden) de leerlingen, die de zesde of hoogste klasse met vrucht hebben doorloopen en die niettemin nog een jaar onder wijs wenschen te genieten, kunnen worden verwijderd. De ouders uit den arbeidenden stand, die voor de opvoe ding van een goed werkman zeven jaren lager onderwijs nuttig en noo- dig achten, zullen moeten ondervin den, dat de gemeente Haairlem een Leertijd van zes jaar voldoende acht, en geen zevende leerjaar wenscht be schikbaar te stellen voor hen, die geen ander onderwijs genieten kun nen dan wat de lagere school aan biedt. De beteeken is, die deze maatregel ovaties gaven groote opgewektheid im de stad. En dat menigeen, zijn boeken maar ergens neerkeilde, om de han den vrij te hebben en de geleerdheid Hoewel ik eigenlijk in .leze blijde »it >«t ™or dezen keer zelfs dagen mee in t koor mijn stem moest laten hooien, moet ik eerlijk beken nen, dat het mij daarvoor aan stof ontbreekt Mijn collega's, die belast zijn met de dagelijksche reportage, hebben in het vorig en zullen in dit nummer zeker wel alle bijzonderhe den over het Pnnsessefeest zoo uit voerig 1 lebben meegedeeld, dat er voor mij niets meer te vertellen over schiet. Of het moest wezen over de groote rol, die de jengd bij de prei van Vrijdag heeft gespeeld. Gewoonlijk merk je in de stad niet veel van do leerlingen va.n Hoogere Burgerschool en gymnasium. Iedereen kent ze wel, die jongelui van twaalf tot twin tig jaar, die met een pak boeken in een stuk wasdoek onder den arm naar school stappen met leergierige gezichten, waarop al naar gelang van het vak, dat in het eerstvolgend urn- zal worden behandeld, een Engelsche, aardrijks- of wiskundige uitdrukking ligt. En van hun organisatie bespeurt de buitenwacht niet veel, hoewel in de H. B. S. V., de vereen iging van leerlingen der H. B. S., een opgewekt leven heerscht, zóó zelfs, dat allerle' vraagstukken, waarover geleerde bol len zich jaar in, jaar uit liet hoofd plegen te breken, door hen in den tijd van enkele minuten worden af gedaan. Ik heb er niets tegen. Dat is het voorrecht van de jeugd en voor de maatschappij kan 't geen kwaad. Vooral op het oogenblik is er alle aanleiding om onze leerlingen van middelbaar en hooger onderwijs vriendelijk te gedenken, daar zij hét •Vrijdagmorgen geweest zijn, die er de feestelijke stemming het eerst heb ben ingebracht. Hun optocht, hun rondedans op de Groote Markt* hi*» zal hebben voor ons volksonderwijs, is duidelijk. Op de Burgerscholen (scholen voor kinderen uit den Burgerstand, school geld ƒ15 of 26) is de leertijd reeds lang op zeven jaren gebracht. Op de Opleidingsscholen (schoten voor kinderen uit den gegoeden stand, schoolgeld 50) wordt met 1 Septem ber a.s. de thans nog bestaande zes jarige cursus veranderd in een zeven jarigen. Op de School voor meer uitgebreid lager onderwijs (schoolgeld 50 en 60) duurt de cursus negen jaar. De heer Thiel meent den door de meerderlieid van B. en W. voorgestel den maatregel met den mees ten ernst te moeten ontraden. EISCH TOT SCHADEVERGOEDING. Bij een tweede tot den raad gericht adres tracht de heer A. H. van Wicke- voort Crommelin onder aanhaling van jurisprudentie te betoogen, dat hein wel degelijk een schadevergoe ding vanwege de gemeente toekomt, wegens schade geleden door een onge luk aan zijn rijtuig, hetgeen hij wijt aan onvoldoende zorg van de ge meente voor de bestrating. B. en W. stellen voor ook dit ver zoek af te wijzen. De aangehaalde ju risprudentie was hen hekend. Zij merken dienaangaande op, dat zij niet betwisten, dat er omstandigheden kunnen zijn, waaronder een gemeente verplicht is tot schadevergoeding, maar zij ontkennen, dat in de gege ven omstandigheden, zooals die blij ken uit de olficieele, voor den raad ter inzage gelegde rapporten, zulks het geval is. G e opend. De heer H. Stinis, die het sigaren magazijn van den heer Gosenson. Kruisweg 17, heeft overgenomen, heeft thans zijn sigarenzaak „Bor neo" verplaatst naar het nieuw ge bouwde perceel Kruisweg 23. Deze winkel ziet er met zijn lichte beschil dering, fraaie étalagekasten, zeer net jes uit. De heer Stinis is bekend met de moderne talen, hetgeen voor vreemdelingen een groot gemak is. Het magazijn is niet alleen goed ge sorteerd in de gewone soorten sigaren sigaretten, tabak en pijpen, maar ook in Havana-sigaren. Mon zie achterstaande advertentie. de strengst© leeraar zich hebben kun nen begrijpen. Was Speenhoff op straat dan zou de dansende troep hem zeker gedwongen hebben zijn smalende versregels Meisjes van de H. B. S. Gaan als schapen naar de les, onmiddellijk, op de plaats zelf, in i© trekken. Misschien zou hij evenwel Zater dagmorgen ze weer hebben kunnen neerschrijven, want inderdaad waren de gezichten, waarmee de leerlingen toen naar schoot trokken, niet al te wakker. Geen spoor van de leergie righeid, die hun anders uit de be gaafde oogen straalt. De stemming j van den ernst was neg niet terugge- keerd. Geen wonder, wie kan nn na zoo'n feestdag weer zoo dadelijk in de plooi terugvallen Is hier nu de va- cantie niet wat krenterig toegemeten? Was het niet veel aardiger geweest, wanneer ook de Zaterdag als vrije dag op alle scholen was gegeven? Dan I zou Maandag de dagtaak weer met nieuwen moed zijn opgevat, terwijl ik de top van mijn pink (de linker) er onder verwedden wil, dat op die enkele Zaterdagmorgen-uurtjes de resultaten van het onderwijs op alle scholen zoo goed als nihil zijn ge- weeet. De school-autoriteiten hebben hier een prachtige gelegenheid tot niets doen laten voorbijgaan. Of zegt het spreekwoord niet terechtluieren en laten luieren I Iemand, die in een van de nieuwe straten te Heemstede even over de grens van Haarlem is gevestigd, heeft de navolgende mededeeling ontvall en Volgens de bestaande voorschriften geschiedt de uitreiking van aangetee- kende stukken, bestemd voor perso nen, wier woning in de buitenwijken is gevestigd, te hunnen huize, wan neer de bestelling in die buitenwijken beperkt is tot éénmaal daags of min der veelvuldig plaats heeft dan in de bebouwde kom der gemeente. Daar sinds geruimen tijd bij u even veel malen besteld wordt als in de gemeente Haarlem, zal dus bezorging van aangeteekende stukken bij u aan huis, niet meer mogen geschie. den. Gelegenheid tot afhalen van het bijkantoor, Plein, heeft plaats tegen betaling van 5, en kosteloos wan neer de afzender op het adres de aan wijzing vermeldtafhalen bijkantoor Plein. lw. g.) De Directeur van het Postkantoor Haarlem. Deze kaart ziet er in de eerste plaats bijzonder armoedig uit. Ze is op een hectograaf vermenigvuldigd en ver toont op enkele plaatsen openingen, die je met een vaartje moet overlezen, zooals iemand over een sloot springt, anders begrijp je niet wat er staat. Zou het nu ntet meer in overeenstem ming wezen met de waardiglieid van het Rijk, wanneer dergelijke kennis gevingen behoorlijk werden gedrukt? Er zijn In de stad van Coster heusch drukkerijen genoeg, waar dat werkje tot civielen prijs zou worden opge knapt. Zelfs kan ik de verzekering geven, dat de een het nog goedkooper doet, dan de ander. Mooier kan men het toch waarlijk niet verlangen I Maar behalve dit bezwaar van tech- nischen aard heb ik er nog een dat namelijk de heele kennisgeving onbe grijpelijk is. De eerste volzin is wel een Loetje gekurketrekkerd, maar W'« de wendingen zorgvuldig volgt, komt behouden aan 't einde. De tweede 's zoo klaar als een klontje. Helaas, de derde stort ons weer in de diepste duisternis der onzekerheid. 1 Zangwedstrijd bouw. Ter gelegenheid van tentoonstelling in het Brongebou.. zal op Zaterdag 26, Zondag 27 Juni Zaterdag 3 Juli een nationale zangwedstrijd voor mannenkoren ge houden worden. Het eigenaardige van dezen wedstrijd is, dat hij niet zooals altijd zal plaats vinden in de zaal, maar in het park van 't Bron gebouw. De wedstrijd zal uitsluitend om de eer gehouden worden geldprijzen zijn niet uitgeloofd, daarentegen wel medailles. De deelnemende vereeni- gingen behoeven voor de zangers geen geld te storten. De wedstrijd zal in drie of deelingen gehouden worden na afloop van 't zingen der 1ste afdeeling wordt de eerewedslrijd gehouden. De strijd wordt dan aangebonden door de ver- eenigingen, die in de drie af deel in- gen een eersten prijs behaalden. In alle afdeelLiigen moeten voorts twee koren naar keuze gezongen wor den. Iedere vereeniging mag slechts in één afdeelmg mededingen, en geen zanger mag deelnemen aon de koren van meer dan één vereeniging. De jury, uit een oneven aantal toon kunstenaars samengesteld, beslist bij volstrekte meerderheid van stemmen. Voor cben eere-wedstrijd moet één koor naar- keuze gezongen worden. J u b i 1 Heden herdacht de heer D. J. Compter den dag, waarop hij vóór 25 jaren als deegmaker bij de Haarlein- sche Brood- en Meelfabriek in dienst trad. Na de gelukwenschen van direc tie en personeel in ontvangst geno men te hebben ,word hem namens 't bestuur een gouden horloge aangebo den. Van zijn medewerklieden ont ving de jubilaris een fraai bewerkte barnsteeiien pijp. Museum van Kunstnijver- heid. Zondag aanstaande zal in de ro tonde van het Museum van Kunstnij verheid voor het laatst de tentoon stelling van oorspronkelijke graphi- sche reproductiën van Rod in, Latour, Rops, Herkomer e. a. te bezichtigen zijn. Een tentoonstelling van zeer merkwaardige Japansche aquarellen en teekeningen is in voorbereiding. Zondag is de toegang kosteloos. Doopsgezind Weeshuis. Heden is de dag van het 275-jarig bestaan van bovengenoemde inrich ting. Het vroegere gebouw, dat in een perceel aan het Klein Heiligland B r o n g e- gevestigd was, het z.g. „Weeshuis j van den Blok", werd 1 Mei 1634 in de reclame-gewijd. In 1633 was met den bouw begonnen en 1 Mei 1834 werd het 200- jarig bestaan van de inrichting fees telijk gevierd. 5 Juni 1872 werd de eerste steen gelegd voor het nieuwe, geheel naar de eischen des tijds ingerichte hirs aan den Kiemen Houtweg, dat in 1874 was voltooid en 14 Juni van dat jaar ingewijd werd. Het oude weeshuis op het Klein Heiligland werd 5 Juni van het volgend jaar verkocht en daarna tot burgerwoningen verbouwd. Zoo- als men weet, bestaat het opschrift in den grijzen gevelsteen nog. Kooper werd de heer P. Kleiweg Dyserinck, voor een som van 8900. Het feit van het 275-jarig bestaan werd zonder bijzondere feestelijkhe den herdacht. Ds. J. B. S w a a n. Met ingang van heden is door het provinciaal kerkbestuur van Noord- Holland aan Ds. B. J. Swaan, na 42- jarige ambtsbediening, eervol emeri taat verleend. De afscheidsrede van den heer Swaan is, wegens familie omstandigheden, tot later uitgesteld. Brand. Vrijdagavond omstreeks half twaalf is brand ontstaan in den winkel van den kapper A. Ooyevaar, aan. de Groote Houtstraat no. 98, door het vlam vatten van een lampion, die in de uitstalkast hing, waarmede men had geïllumineerd ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis. De brand werd door voorbijgangers ontdekt en is door dezen, de bewoners en buren gebluschi. Alle goederen in de uitstalkast aan wezig zijn door de vlammen ver nield. Ook het gordijn, terwijl de spie gelruit is gesprongen. Alles is verze kerd. Staalwaterbronnen. In de gister gehouden vergadering van aandeelhouders der maatschap pij tot exploitatie van Staalwater bronnen werd het verslag, de balans en de winst- en verliesrekening (on langs door ons vermeld) goedgekeurd. Als commissaris werd gekozen de heer A. Rinkema en herkozen de heer D. E. L. v. d. Arend, te Aerdenhout. Examens L. O. Haarlem, 30 April. Gecx. 8 vrou welijke candidaten. Geslaagd, de da mes W. J. van der Blonk, A. M. C. de Winter, J. W. de Wijn en P. M. Sedert wanneer moet iemand voor het afhalen van zijn aangeteekende stuk ken aan een postkantoor een vast be drag betalen Het recht, dat de ad ministratie voor de verzending be dingt, wordt toch in den vorm van postzegels geheven. Of is misschien de bedoeling, dat de administratie tegen betaling van die vijf gul tien 's jaars de stukken thuis laat breai- gen door een besteller Ik doe evenwel opmerken, dat dit er niet staat en dat het eerste gedeel te van*den volzin volmaakt in strijd is met het tweede, hetgeen me denken doet aan een draak uit de oudheid, die twee koppen had, welke elkaar voortdurend vijandig aangrijnsden. Welk een angst en onzekerheid moe ten er in de borst van dit rampzalige monster geheerscht hebben I Welnu, gelijke gevoelens bestormen op dit oogenblik de Heemsteedsche ingeze tenen, die deze postverklaring hebben ontvangen. Vooral zij, die nooit of hoogstens ééns per jaar een aangeteckend stuk gewoon zijn te ontvangen, vragen zich af, wat him te doea staat. Moge oen nieuwe kaart, liefst duidelijk ge drukt, in deze duisternis het noodige licht verschaffen Deze week heeft de kapitein der in fanterie De Witt Huberts het Alge meen Nederlandsch Verbond opgepord om mee te werken tot bevordering van de algemeene weerbaarheid. Met allen eerbied voor een ander© meerling zou ik willen vragen zijn daar geen andere vereenigingen voor? Bestaat er niet een weerbaarheids- vereentging Is er niet pas in Haar lem een Bond van Lichamelijke Op voeding opgericht Waarom komt men daar nu bij het Algem. Nederl. Verbond me© aan Ik denk, dat ik op die laatste vraag zelf wel het antwoord geven kan. De aantrekkelijkheid zit tn het groote dat een vereeniging, die groote ver takkingen heeft, plotseling zou wor den gespannen voor een taak, die ze tot dusver heelemaal niet beoefend heeft. Het paard staat klaar, 't be hoeft maar te worden aangespannen om den last te trekken. Alleen vrees ik, dat het rammelen van al die sa bels, geweren en kanonnen het arme dier. niet aan die geluiden gewend, zoo schichtig zou maken, dat het op hol sloeg en zich zelf in de vaart verwondde, of zelfs, op den duur, er dood bij nerv'el. Ik wil maar zeggen, dat het aan vatten van deze nieuwe taak aan het Verbond wel eens het leven zou kunnen kosten. Het is niet opgericht voor oorlogszuchtige, maar voor vre delievende doeleinden. Den bloei en den groei van den Nederlandschen stam hier en in het buitenland te ver sterken, het vertrouwen aan eigen nationaliteit en in eigen kracht be vestigen, ziedaar de roeping van het Verbond. Maar niet met kracht van wapenen, maar door den invloed van burgerlijken arbeid, bevordering van kennis, studie van talen en zoo meer. Wij, Nederlanders, kunnen in de wereld in veel dingen, groot wezen, maar in het militaire blijven we al tijd dwergen, omdat de moderne oor log beheerscht wordt door twee din gen veel geld ©n veel mannen. Die bezitten wij niet en zullen wij nooit bezitten. Maar de mil'taire deugden moetan worden aangekweekt, zegt d© heer Huberts. Die deugden zijn ook deug den in de burgermaatschappij orde, regelmaat, eerbied voor gezag. Daar voor behoeven we dus het A. N. V. geen militair bloed in zijn aderen te gieten, de Bond voor Lichamelijke Opvoeding doet volkomen wat in dit opzicht gewenscht kan worden. En zelfs buiten dien BondWoensdag avond heb ik een aardig staaltje ge zien van zelfoefening in kracht en gymnastiek, 't Was over achten, dus aantal leden, 't Is wel .wat waard, al donker. In het grasveld bil Biezeno t© Zaandam, A. M. C. Tho- nus, S. E. Boutmij en M. J. de Haas te Leiden, F. Smit t© Haarlem. SNIPPERS VAN DE FEEST VIERING. Wij kunnen onmogelijk alle ver siering of verlichting van winkels be spreken, er waren er te veel, we zou den er over 't hoofd zien. Maar ver meld mogen wel worden twee parti culiere versieringen die van onzen burgemeester in het Eenaupark en die van de familie Delfos voor d© rui ten harer woning aan de Nieuwe Gracht. Moge dit voorbeeld navolging vinden voor latere gelegenheden. Met genoegen hebben we de mu ziek vereeniging Harmonie weer in doen stoet opgemerkt. Oude veeten Zijn vergaten. Er was geen betere gelegenheid dan deze om d© oude vriendschap weer op t© vatten. Onze beste lief hebberij vereeniging voor harmonie- muziek kon op dezen dag niet ont breken. Als blijk van spontane liefde voor 't Vorstenhuis en de ge lukkige geboorte van een prinses ho.d de heer J. Smit, broodbakker in de Smedestraat de aardige opwelling om ongeveer half vier een geheele mand met saucijzebroodjes op de Groote Markt aan jongens en meisjes uit te deelen, wat natuurlijk dankbaar aan vaard werd. Hoe druk de telegraaf het gisteren gehad heeft, kan men nagaan als men eet, dat wij een telegram over de Kamevzitting met vier uur vertraging hebben ontvangen. Gelukkig, dat vve d't hadden voorzien en zelf naai* Den Haag waren gegaan I In de laatste regels van 't feest- gedicht van Dr. Schepers, afgedrukt in het programma van h.et kerk- conoert, komt een zinstorende fout voor. Daar staat namelijk Een rota voor ons vertrouwen, zij Gij God, onze Heer Dit zij moet natuurlijk wezen z ij t. Naar ons wordt meegedeeld, zal vanavond het Raadhuis te Overvcen weer electrisch verlicht worden. Bij de parade liep een deel der sol daten met de nieuwste uitvinding van Paviljoen waren vier jongens bezig gymnastische toeren te repeteeren. De een zette den ander op de handen omhoog, ze klommen op eikaars schouders en maakten groepen, kort om, 't was of ik de oefening bijwoon de van een gymnastiekgezelschap, wanneer de leider het oogenblik van 't vrije werken aangekondigd heeft. Publiek was er niet, behalve een klein meisje met een fiets. Uit ijdel- heid behoefden zij dus niet hun kun sten te vertoonen. Waarvoor deden ze het dan Uit liefhebberij, zeg ik, en die moe ten we bevorderen. Maar daarvoor is geen militair tintje noodig. Integen deel, ik denk, dat zoo'n kleurtje de liefhebberij al gauw zou verjagen. Mag ik de Vereeniging tot Ver fraaiing eens attent maken op twee zandwoestijnen Niet in d© duinen, want daar hoo-. ren ze, maar midden in onze stad en daar hooren ze niet.. Achter het station, op de plaats waar vroeger het inganggebouw stond, kan de wandelaar, die langs het Keimemerplein komt, twee groote zandvlakten bewonderen Die terreinen zijn met een houten hek afgescheiden en zullen wel eigen dom zijn van de Hollandsche Spoor. Wat deze maatschappij er mee doen wilhyacinthen kweeken voor eigen gebruik, of er een speelplaats ma ken voor de kindertjes van de amb tenaren, ik weet het niet. Zou de Vereeniging tot Verfraaiing niet zoo vriendelijk willen wezen, er d© maatschappij op te wijzen, dat de twee plekken al heel leelijk afsteken bij ons Bolwerk en dat ze den heer Springer maar eens in den arm moet nemen om de terreontjes op te fleu ren FIDELIO.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1