wiJM °°n Overreden door den trein. Onze Lachhoek publiek, in het begin wat koel, liep later wat warnier en bleek zeer inge nomen met het derde ©n vierde be drijf. FRANS NETSCHER. Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlemmermeer op Donder dag den 29en April j.l., des voormid dags te 11 uur ten Raadhuize. Tegenwoordig 14 leden, afwezig de heeren Verkuyl, Eyken en Kistenma ker. Voorzitterde heer mr. Slob, bur gemeester. 1. De notulen der vergaderingen van 4 Februari en 11 Maart 1909 wor den vastgesteld. 2. De Voorzitter brengt ter tafel a. een voorstel om eervol ontslag te verleenen aan mej. P. E. de Jongh, als onderwijzeres aan school no. 7. Wordt goedgekeurd. b. een voorstel om eervol ontslag te verleenen aan mej. A. M. Boeré als onderwijzeres aan school no. 8. Wordt goed gevonden. e. een voorstel tot benoeming van een onderwijzeres aan school no. 10. Wordt benoemd mej. C. A. Grim men te Amsterdam. d. De benoeming van een onderwij zer aan schooi no. 1 wordt aange houden. e. een voorstel tot benoeming van een hoofd aan school no. 11. Wordt benoemd de heer Jb. G. Fa- her te O.-AmsteL 3. Wordt overgegaan tot benoeming der stembureaux voor de stemmingen voor leden van de Tweede Kamer der Staten-Generoal en den Gemeente raad. 4. Wordt na eenige besprekingen besloten tot aankoop van een schrijf machine ten dienste der gemeente- eecretarie. 5. Wordt goedgevonden, dat aan H. de Vries toestemming wordt verleend tot demping van een gedeelte der dorpssloot Ln sectie I te Hoofddorp, onder toezicht van het Gemeentebe stuur. 6. Wordt na eenige discussiën be sloten het voorstel tot het verkrijgen van een rubriek van officieele mede- deelingen in een drietal weekbladen, nader te overwegen. 7. Wordt na eenige discussiën be sloten het uitgetrokken bedrag ad L1000 te bestendigen voor het verder estraten der markt en niet te beste den voor rioleering. 8. Worden voorgelezen adressen Van de onderwijzeressen mej. Tonne- man c. s., te Hoofddorp, om eenige restitutie van meerdere uitgaven, ver oorzaakt door het uitbreken van eene besmettelijke ziekte in hare woning. Na eenige besprekingen wordt be sloten die drie dames ieder eene ver goeding toe te kennen van f 8.75. 9. Wordt aangeboden een ontwerp besluit tot het doen van vorenbe doelde uitgaven uit den post van on voorzien© uitgaven, dienst 1909, welk ontwerp wordt goedgekeurd. 10. Wordt goedgekeurd het besluit tot wijziging der begrooting van het Burgerlijk Armbestuur. 11. Wordt goedgekeurd een ant- werp-besluit tot het doen van af- en overschrijving in de begrooting van uitgaven, dienst 1908. 12. Een verzoek van de commissie, belast met het organiseeren van een algemeen schoolfeest na de vervulling van de blijde verwachting ten Ko ninklijken Paleize, strekkende tot het verkrijgen van een geldelijke bij- drage. Wordt goedgevonden voor dat schoolfeest een bijdrage te verleenen van i 300. 13. Komt nog ter tafel een bezwaar schrift van T. van Gulik, tegen de be. valing van zijn vergunningsrecht. Na eenige besprekingen wordt bo eloten adressant te berichten, dat de bezwaren ongegrond zijn. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten, om over te gaan in eene vergadering met gesloten deuren, ter behandeling van bezwaarschriften tegen de aanslagen in den Hoofdelijken Omslag (suppl. kohier), dienst 4808. SLOTEN. De Raad benoemde met algemeene stemmen tot gemeente-secretaris, den heer 1. C. Zaalberg, chef-ambtenaar ter secretarie albier. Biaoenfaod TENTOONSTELLING VAN HUISINDUSTRIE. H. M. de Koningin-Moeder heeft f 100 geschonken, als bijdrage ten be hoeve van en als blijk van belangstel ling in de Nederlandsche tentoonstel ling van huisindustrie. TWEEDE KAMER VERKIEZINGEN. Nadat in de te Wezep gehouden .vergadering van de centr. anti-rev. kiesvereeniging in hot kiesdistrict Kampen een schrijven was ontvan gen van prof. M. Noordtrij, dat deze geen candidatuur voor de Tweede Kamer kon aanvaarden, werd met al gemeene stemmen tot definitief candi- daüt gesteld mr. dr. F. A. C. graaf v Lijnden van Sandenburg, lid der Ge deputeerde Staten van Utrecht In de vergadering dei- vooruitstre vend liberale kiesvereeniging Voor uitgang te Hoorn is bij acclamatie candldaat gesteld liet aftredend lid, de heer P. B. J. Ferf, die reeds tevo ren had verklaard een candidatuur te aanvaarden. De anti-rev. kiesvereeniging „Ne derland en Oranje" te Steenwijk, heeft met algemeene stemmen defini tief tot candidaat voor lid van de Tweede Kamer der Staten-Genoraal gesteld den heer Duymaer van Twist, aftredend lid voor dit district. Bij hot districtsbestuur der Christ. - Hist. Unie is het bericht ingekomen zoo meldt de „Ned." dat de Cen trale A. R. Kiesvereeniging medegaat. In de handhaving van het accoord, aangegaan in 1901 tusschen Steen- wijk en Meppel. De Centrale A. R. gaf Jpvgos a's haar wensch te kennen, dat wederom de candidatuur-Knoppers, evenals in 1905, mocht worden ge steld. De heer Knoppers te Meppél deelde evenwel -aan het districtsbe stuur mede dit jaar voor een candi datuur niet in aanmerking te willen komenhierna werd aan de kiesver- eenigingen de volgende lijst vanvoor- loopige candidaten in overweging ge geven de heeren B. Berends Azn., lid van Ged. Staten voor Overijsel, te AvereestW. P. Cavaljé, burgemees ter te De WijkC. E. van Koetsveld te Rijsenburg en mr. W. L. baron de Vos Steenwijk te Wijhe. Door de Centrale Liberale Kiesver eeniging in het district Zutphen werd met algemeene stemmen definitief gesteld de heer F Lieftinck. BESTRIJDING VAN DEN WOEKER. De Nationale Vereeniging tot be- slrijding van den Woeker hield hare jaarvergadering. Bij den aanvang dezer vergadering deelde de voorzitter mede, dat in de jury voor de prijsvraag voor een pro- pagandabriefkaart hebben zitting ge nomen de heeren Braakensiek, Toon Dupuy en Van de Sande Bakhuvsen. Tevens stipuleerde hij, dat het door de regeering ingediende wetsontwerp op de banken van leening uitgaat van dezelfde beginselen, als de door de desbetreffende commissie opgemaakte model gemeentelijke verordening. Als bestuursleden werden herko zen de heeren Bridee en mr. Van Gijn, en gekozen in de plaats van drie aftredenden, die zich niet her kiesbaar stelden de heeren mr. Re- gout, lid der Tweede Kamer, J. E. Schollen, lid der Eerste Kamer en R. Winkel, voorzitter der Vereeniging van Handels- en Kantoorbedienden „Morcurius". Aan de orde kwam thans een be stuursvoorstel tot wijziging dei' sta tuten. Hierdoor is het thans mogelijk gemaakt, dat in verschillende ge meenten afdeelingen worden opge richt en zijn de rechten en verplich tingen dier afdeelingen geregeld. DE MIDDENSTAND. Ingevolge het ministerieel besluit om den middenstandsbond in staat te stellen tot voorlichting van Mid- denstandsvereenigingenzullen de heeren J. S. Meuwsen en dr. J. Nou- wens de volgende week in verschil lende plaatsen van ons land als spre kers optreden, in de eerste plaats te 's-Gravenhage op 3 Mei a. s., dan te Utrecht op 6 Mei. De voordrachten zullen met lichtbeelden worden opge helderd., AUTO TE WATER. Donderdagmiddag omstreeks vijf uur geraakte in de Wee sper trekvaart in de nabijheid van de Duivendrecht- sche brug, een auto te water, doordat de dame, die dit voertuig bestuurde, wilde uithalen voor een boerenwagen die van de tegenovergestelde richting kwam aanrijden. De auto stiet tegen een telegraafpaal aan en botste daar na in <1© vaart. Gevolgen had het on geval nietde dame, de lieer die haai* vergezelde en de chauffeur kwamen met een nat pak vrij. De auto, die da nig gehavend was, röerd met behulp van Sinck's toestel op het droge ge bracht. BRANDEN. Omtrent den brand, die te Schalk woedde, wordt nog aan de ,,'s-H. Gt." gemeld Omstreeks elf uur voormiddags stonden een zesta-l boerderijen met 'n drietal schuren binnen een uur tijds in volle vlam. Door onbekende oor zaak sloeg de brand uit in het huis bewoond door J. v. Boxtelhet vuur, door den feilen wind aangewakkerd, sloeg in een ommezien over naar de boerderij bewoond door W. v. d. Boom, vervolgens naar het huis be woond door J. Schutz, W. Swaans, terwijl het daaropvolgende huis, be woond door L. Oliemeulen, door het moedig optreden der toesnellende per sonen bevrijd werd. doch het volgen de huis, bewoond door de kinderen V. d. Heuvel, werd nu weer aange tast met nog een daarnaast staande bewoond door de wed. V. d. Hoogen, doch door het optreden der brand weermannen, vooral uit het naburige dorp Reek, werd hiermede de brand beperkt Alle huizen zijn totaal afge brand, waaronder een groot aanial inboedel, een hit, kaif, 2 varkens en 2 geiten. Treurig was het om te zien hoe daar de dakloozen ronddwaal den, niets meer bezittend dan hun vee. Gelukkig dat alles nogal verzekerd is, zoodat de assurantie gedeeLtelijk de schade dekt. SPOORGELD VOOR DE SCHOOL GAANDE JEUGD. Door de vereeniging „Volksonder wijs" is aan den Minister van Wa terstaat een adres gezonden met ver zoek, om, met het oog op de omstan digheid, dat veie jongelieden onder wijs ontvangen buiten hun woon plaats, bij de vaststelling van de nieu we tarieven voor abonnementskaar ten de tarieven voor trajectkaarten voor jongelieden beneden den ieeitijd van 19 jaar, vast ie stellen op een aanzienlijk lager bedrag dan onder de tegenv\ ooruige regeling het geval is. ONGELUKKEN. Zekere A. van A., te Oud-Gastei, welke 's avonds van zijn werk kwam, had het ongeluk van zijn fiets te val len, met het noodlottig gevolg, datde ongelukkige bewusteloos bleef liggen. Spoedig waren er eenige nienschen Ier plaatse, die besloten, den ongeluk kige bij P. Dam in huis te dragen, waar hij door den zoon, J. Dam, spoedig werd verbonden. Na een half uurtje gelegen te hebben, kwam A. van A. weder tot bewustzijn en werd hij ©enigen tijd daarna met een hon denkar naar huis gevoerd. Terwijl men nog met de verpleging van den wielrijder bezig was, zag men op eenigen afstand een jong meisje, K. J. genaamd, op den weg ook bewusteloos ineen gezakt liggen. Spoedig werd weer ter hujp gesneld, om ook deze ongelukkige te helpen, doch de hulp kon niet veel buten. Daarom word spoedig geneeskundige hulp ingeroepen, liet meisje, was In zwijm gevallen, bij het zien van eerst genoemd ongeval en had oen zeer groot® wonde aan het hootd bekomen van heiden ia op 't oogen- blik buiten gevaar. Een vierjarig knaapje van v. d. P ^ravenhage werd levenloos om gehaald uit de gracht voor liet hui* Voor een paar jaar verloren deze BEZWEKEN. De werktuigensmeerder op de Groo- te Katoenfabriek te Veenendaal R van Hulsbergen, die dezer dagen het ongeluk had uit te glijden en van eenige hoogte op een kist te vallen, is aan de gevolgen overleden. HET SLACHTOFFERTJE. Het kind, 11 maanden oud van den arbeider J. Wolfs, te 't Loo, gem V\ lorden, wiens woning den 20en April j.l. door diens zoontje inbrand werd gestoken, is aan de bekomen brandwonden overleden. INTERPARLEMENTAIRE UNIE. De Brusselsche correspondent der Tel. meldt: Een groep van de Interparlemen taire Unie zal op de aanstaande con- fe ren tie de vernietiging wegens on wettigheid eïschen a an de verkïezin° van den permanenten secretaris Deze groep beweert, dat de heer Range zijn verkiezing slechts te dan- en heeft aan het ter zijde leggen van de lastgevingen, door Portugal, Prui sen, Roemenië en Griekenland gezon den ten gunste van zijn concurrent den heer Baie, redacteur van de Pe- tit-Bleu". De groep beweert, dat in deze ter zijdelegging niet door de statuten van de Unie wordt voorzien. In de aanstaande conferentie van de Inter parlementaire Unie zal de quaestie ter sprake gebracht worden en ook de verkiezing van lü April op het tapijt komen. Dezelfde groep maakt de op merking, dat wegens de statuten ook enkel een voltallige vergadering be voegd is 'n beslissing te nemen be treffende een eventueel© verlegging van den zetel dei- Unie van Brussel naai' Den Haag. POSTPAKKETTENDIEFSTALLEN. In den laatsten tijd kwam het her haaldelijk voor, dat in de loods der posterijen aan de Oostelijke zijde van het Centraal-Station te Amsterdam postpakketten vermist werden Men vermoeade, dat deze pakketten gesto len werden. De chef van het kantoor, de commies B., besloot zelf op onder hoek uit te gaan en stelde zich in den nacht daarvoor verdekt in de loods op, zoo, dat aan zijne oogen niets ontging van wat er in liet lokaal voorviel. Tusschen drieën en vieren bemerkte hij, dat de besteller U., die gedurende dien tijd de loods bewaken moest, verschillende pakketten be tastte en ook openmaakte. Juist op het oogenblik, dat de man weer bezig was met het openen van een pakkei, kwam de chef uit zijn schuilhoek en betrapte alzoo den man op heeter- daad. De politie werd getelephonaerd, die den besteller naar het politiebureau overbracht. Daar beweerde de aange houdene, dat hij de pakketten onder zocht om te zien of er zich ook eet waren in bevonden. Hij zou dan die pakketten in een zak gedaan hebben, zoo hij zeide, tot beveiliging tegen de muizen. De beambte is evenwel in het bezit gevonden van eenig suikergoed, af komstig uit een pakket, zoodat ern stige vermoedens jegens hem gerezen zijn. Hij blijft voorloopig in verzeker de bewaring. HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Z. K. II. Prins Hendrik der Neder landen heeft als voorzitter van het hoofdcomité der Vereeniging „het Ne derlandsche Roode Kruis", een circu laire verzonden, met het doel, den eer sten stoet te geven tot een nationale daad, bestaande in een oproep, tot alle rangen en standen der maat schappij, om „Het Roode Kruis" fi nancieel te steunen. „Door H. M. de Koningin benoemd tot voorzitter van het hoofdcomité der vereeniging „Het Nederlandsche Roode Kruis" aldus vangt de cir culaire aan „acht ik het mijn ern- stigen plicht, tot den bloei van dit li chaam mede te werken en hetzelve eene eervolle plaats te helpen verze keren, onder de zustervereenigingen der staten, welke mede toetraden tot de Conventie van Genève." Dan wordt er op gewezen, dat, of schoon oorspronkelijk ingesteld met het uitsluitend doel, hulp te verlee nen aan zieke en gewonde krijgslie den, in tijd van oorlog, zich van de oprichting af bij het Roode Kruis steeds het streven geopenbaard heeft, „om ook in tijden van vrede hulp te brengen, waar zulks noodig mocht blijken en bij rampen en epidemieën actief op te treden. In dezen vredes- arbeid ziet het hoofdcomité tevens de beste voorbereiding voor de taak, wel ke de vereeniging in tijd van oorlog wacht." Vervolgens wordt er aan herinnerd dat bij Kon. besluit van 2 April 1909 het H. M. de Koningin behaagde, aan het verzeek van het hoofdcomité Ha re hooge goedkeuring te hechten en te bepalen, dat het doel der vereeni ging „het Nederlandsche Roode Ki uis .zou zijn„het verleenen van hulp aan zieke of gewonde personen, benoorende tot de legers of de vloten van oorlogvoerende mogendheden mede ie wei-ken tot leniging van den nood bij rampen in binnen- en bui tenland en dat de vereeniging om de vervulling \an haar taak mogelijk te maken, zich in vredestijd zou kunnen wijden aan maatschappelijk werk. Van nu aan zal het Nederlandsche Roode Kruis zijn vredesarbeid dus krachtig en volgens een vast plan kunnen aanvatten." „Maar", aldus eindigt de circu laire „om hare roeping in vrede en oorlog te kunnen vervullen, heeft de vereeniging geld noodig, meer geld dan waarover zij tot nog toe kon be schikken. Daarom doet zij een beroep pp alle Nederlanders en vraagt zij, dat een ieder zijn penningske offere, om haar het volbrengen van hare taak mogelijk te maken." Nog mist men in deze circulaire eenige aanwijzing, waar zijn finan cieel© bijdragen te deponeeren, doch het plan, spontaan door Z. K. II. openbaar gemaakt, zal nu stellig door het hoofdcomité, onder voorlich ting van den Prins, weidra nader uitgewerkt worden of op eigen ini tiatief zullen de plaatselijke vereeni- gingen de zaak ter hand nemen, of in de hoofdsteden zal de burgemeester kunnen voorgaan, om tot stichting van een regelingscomité te komen. NEDERLANDSCH-BELGISCHE COMMISSIE. In de Donderdag gehouden verga dering van de Nederlandsche afdee- van de Nederlandsch-Belgiscne emmissi© werden de verschillende rapporten en conclusiën der subcom missies goedgekeurd en werd de aan vankelijk op 10 en 11 Mei bepaalde \ergadering wegens van Belgische zijne gerezen bezwaren legen <lie da ta, nader vastgesteld op 17 en IS Mei a. s. SCHORSING VAN EEN ON'DEK vVUZER. In den loop vau de Donderdag te Rotterdam gehouden gemeenteraads- 'I ituig deelue de voorzitisr mede, dal B. en VY. \oor een maand hebben ge- irst in zijn betrekking den onder wijzer P. L. Th. van Dijk, werkzaam san de school voor lager onderwijs 2e klasse no. 7, wegens onbehoorlijk ge drag in de school en tegenover het hoofd daarvan. ONZE VLOOT. De jaarlijksche algemeene vergade ring van de Vereeniging Onze Vloot werd Donderdag te Amsterdam ge houden onder voorzitterschap van vice-admiraal Ellis. Uit liet jaarver slag bleek, dat het aantal leden van 14G0 tot boven 1700 is gestegen. De aftredend© bestuursleden, de heeren Jlir. C. H. A. van der Wijck, Prof. Jlir. mr. W. L. M. van Eysinga, G. I. W. Koalemans Beynen, D. G. Krol van der Hoek en dr. D. J. F Vermeulen werden bij acclamatie her kozen. Voor de eerstvolgende algemeene vergadering werd Utrecht aangewe zen. De bijeenkomst eindigde met een gemeenschappelijken maaltijd. Voor den aanvang der vergadering was een krans gelegd op het. graf van Mi- chiel Adriaanszoon De Ruyter, wiens sterfdag het was. Sport en Wedstrijden ZEILEN. Het Comité voor Nederlandsche Handicap zeilwedstrijden zal ter ge legenheid van zijn tienjarig bestaan een handicap-ze'lwedstrijd houden Donderdag 20 Mei, des voormiddags te 10 uur, op de Zuiderzee. CRICKET. Donderdag had een algemeene ver gadering plaats van de Haarlemsche Cricketvereeniglng Rood en YVit. Het bestuur werd als volgt samen gesteld Koolhoven, voorz. Posthu- iua, vice-voorzitter Ch. van Lennep, secretaris E. Holdert, penningmees ter Gordon, 2e secretaris Dienier, •Kool en F Holdert, commissarissen. Zooals reeds vroeger is medege deeld wordt dit seizoen uitsluitend aan de Spanjaardslaan gespeeld. Seizoenkaarten zullen worden uit gegeven, welke toegang geven tot alle wedstrijden van het 1ste en 2de elf tal en de internationale ontmoetin gen. Na een langdurige discussie werd besloten de pitch met het oog op de hooge kosten niet te verleggen. Om de animo bij de jongere spelers te verhoogen, zullen voortaan des Woensdags en Zaterdagsmiddags on der toezicht Jer oude reu geregelde oefeningen gehouden worden. Het bestuur stelt zich voor om vooral bij de jongelui het fielden te animeeren door voor degenen, die in deze oefe ningen het meeste aantal catches doen, eenige prijzen beschikbaar te stellen. Ten slotte zal het 2de elftal dit jaar in de 2de klasse N. C. B. uitkomen. De heer Ch. van Lennep werd tot aanvoerder benoemd. Zondag a.s. 2 Mei zal reeds met oefenen in de kooi een aanvang gemaakt worden. Gemengd Nieuws EEN JONG MEISJE GESCALPEERD Een vreeselijk accident heeft talrij ke werklieden van de linnenweverij van den heer Er noultr Dubois te Rou- baix met schrik en ontzetting gesla gen. Een jonge zorgzame werkvrouw, Georgette Pirotte genaamd en 21 jaar oud, wilde een hoopje wol oplichten, zij boog zoodanig dat haar kapsel door een machinerie gegrepen werd, die met groote snelheid ronddraaide. De arme vrouw slaakte ©en vreese- 1 ij ken gil. In minder dan een secon de tijds werd zij geheel gescalpeerd. Zij sloeg tegen den grond, bewuste loos. I-Iet bloedverlies was lievig. Aanstonds snelden de werklieden ter hulp, terwijl anderen de moeder, die deze vreeselijke scène gezien had, wegleidden. De geheele hersenpan is afgerukt, de linkef wenkbrauw, 't rechteroor en de helft van de huid van 't gezicht eveneens. Men gelooft niet dat de ongelukkige 't overleven zal. STORM fN DE V. S. Een hevige storm heeft het land geteisterd, ln het Mesten en 't Zuid westen zijn vele huizen verwoest. To Chicago zijn zes nienschen gedood, te Memphis zeven en velen gewond. Er is groote schade aangericht. Twaalf menschen zijn omgekomen en 25 ge dood te Hornlake in MissisippL Loo- ke in Tennessee is zoo goed als met den grond gelijk gemaakt. DE WEDEROPBOUW VAN MESSINA. De Italiaansche regeering heefteen koninklijk besluit uitgevaardigd, waarbij een voorschrift wordt gege ven voor den bouw en wederopbouw en de herstellingen van huizen in cte streken, welke door de aardbeving gete:sterd zijn. Bepaalde typen van bouworde wor den niet voorgeschreven, maar wel geeft het reglement aan. welke stel sels moeten toegepast worden ten einde de nieuwe gebouwen meer ste vigheid en weerstandsvermogen te ge ven. Zoo mogen de huizen niet liooger zijn dan tien meter, terwijl zij in het algemeen slechts twee verdiepin gen, daaronder begrepen de verdie ping gelijkvloers, mogen hebben. Op dezen regel mogen echter uitzonde ringen worden toegelaten, wanneer dit noodig blijkt uit een artistiek of industrieel oogpunt, of in het alge meen belang. Bij de hoogte der huizen moet steeds rekening worden gehouden met de breedte van de straat, welke in de groote steden minstens 31/2 meter moet bedragen, in de bergdor pen 2 Meter. Voor de huizen met twee verdie pingen wordt, wat de constructie be treft. voorgeschreven een stevig ge raamte van hout, cement, ijzer en gewapend beton en metselwerk, op solide wijze verbonden met de vloeren en plafonds. Bii Uitzondering zal in de kleine stadjes gewoon metselwerk mogen gebruikt worden, volgens bijzondere voorschriften. Het bouwen van ge welven is nadrukkelijk verboden. Rechtszaken VRIJSPRAAK. De Haagsche rechtbank heeft T. H. P. Bakker, assuradeur, M. Zinger bookmaker en E. Suikerman en L. Zinger, kooplieden, die op den 15en April j.l. terecht stonden wegens het houden van een voor het publiek toe gankelijk speelhuis aan den Hartsen- hoekweg te Scheveningen, vrijgespro ken van hetgeen hen was ten iaste ge. l©gd. TANDARTS-SCHANDAAL. In zake den Haagscheu tandmees ter Hamburg, door de Haagsche Rechtbank tot 6 jaar veroordeeld we gens zedenmisdrijf, is door het Ge rechtshof aldaar een nader onderzoek ter terechtzitting van 13 Mei a. s. ge last tot het hooren van nieuwe getui gen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 6. 30 Cts. per regel. Rechterbeen afgezet, linkerheen behouden, dank zij den KLOOSTERBALSEM. De Heer G. Roeles te Noordsleem, wiens vrouw door den KLOOSTER BALSEM was genezen van eene ver lamming, verklaarde ons, dat zijn broeder, G-errit Roeles te Bottrop, YVestfalen, het ongeluk had onder een goederentrein te geraken, waar door hij zijn beide beenen brak. „Het rechterbeen moest afgezet worden, liet linkerbeen was geheel gebroken en gekneusd en die teenen waren ge heel krom. Het been was geheel stijf gebleven, zoodat mijn broer dacht, dat hij ook dit been niet meer zou kunnen ge bruiken. Op mijn aanraden ging hij tot het gebruik van den KLOOSTER BALSEM over en na 10 dagen dit middel te hebben aangewend, was het beeai weer even lenig als vroeger. De gevolgen van het afzetten van het rechterbeen deden .liem twee jaar lang onduldbaar lijden, omdat er een wond was overgebleven. Niets was te kostbaar om van de pijnen verlost te worden, alles probeerde hij, doch geen enkel geneesmiddel bracht ver zachting. Ik kan bezweren, dat door het gebruik van een potje KLOOSTER BALSEM de wond genas en hij de pijn kwijt was. Allen staan verbaasd, dat mijn broei' zoo gauw was opge knapt". Een ieder, die Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paulo, gebruikt, zal moeten erkennen dat er niet te veel gezegd wordt van dit middel bij uit nemendheid tegen Rheumatiek, Rheu- matische aandoeningen, wonden van allerlei aard, en alle huidziekten. Kloosterbalsem mag dan ook in geen enkel huis ontbreken, ten einde elk oogenblik, bij ziekte of ongeluk, bij de hand te zijn. Prijs per pot van 20 gram 35 ct., van 50 gram 75 ct., van 100 gram 1.20 en van 250 gram f 2.50. Hoe grooter pot, hoe voordeeliger dusl Let op! Alleen de echte KLOOS TERBALSEM geneest, deze is ken baar aan een rooden band om den pot waarop de handteekening L. I. Akker, Rotterdam voorkomt, alle an dere is namaak. De namaak geneest nooit! Verkrijgbaar bij Drogisten, Apo thekers en de bekende Depothouders. Verreweg het beste Laxeermiddel. Heerljjk van smaak. Verkrijgbaar ln Apotbeken. Prijs 1.25 per flacon. Kerk en School NED. HERV. KERK. Beroepen te Steenbergen (fcoez.) ds. H. J. Engelkes te Kolhorn (N.-H.) Beroepen te Elburg cts. M. jonge-' b re ui- ie Veenendaal. Aangenomen het !>ei*>ep te Hazers- woude door ds. N. Warmolts Nzn. te Ternaard. GER. KERKEN. Beroepen te De Leek (Gr.) ds. J. Brinkman te Beilen (Dr.) Bedankt voor het beroep te Pur- merend door ds. G. Ch. Aalders, te Tzummarum (Fr.) Beroepen te Passais (New Yersey, N.-Amerika) ds. II. Roelofsen. te Goes. OUD-GER. KERK. Bedankt voor het beroep te Rijssen door ds. H. Roelofsen, te Goes. EVANG. LU TH. KERK. Beroepen te Harhngen ds. H. J. Toxopeus, te Anna Paulownapolder (N.-H.) ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Met gunstig gevolg ia afgelegd het candidaals-examen in de Scheikunde door den heer J ter Weel. Bevorderd tot doctor in de rechts wetenschap op Stellingen, de heer J. F. B. J. Godding, geboren te Amster dam. Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen de heer A. van Ulst, geboren te Kampen. Amsterdam. Bevorderd tot arts de heer J. B. Polak, geboren te Rotter dam, en geslaagd voor hot eerste ge deelte de heeren P. J. M. Niemer en mej. C. J. d'Ancona. Met gunstig gevolg is afgelegd het doctoraal examen in de rechtsweten schap door den heer P. van Sons- beek. Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen de heer G. A. Voute, geboren te Soerar ba ja. Burgerlijke Stand HAARLEMMERMEER. ONDERTROUWD: H. van Doorn en G. Maaskant; J- J .Jansen en A. Landwer; J. C. Man tel en C. van Dam. S. W. van Dam en A. M. Honcoop. GETROUWD: J. Tulen en A. Breed; J. Sluis en P. van Voorst; Th. L. Kroon en H. M. Spigt, J. Kamerman en A. Korenstra. H. Br on tea.-man en G. Kok. BEVALLEN: G. Groeneveldvan Leeuwen z. L. A. SchijffGortzak z. L. Eijk—Thur d. J. Blankert—Bakkejr d. C. Aarsen- Verweij z. E. W. LoogmanPost z- G. van Rijn—de Jong d. L. E. v. d„ MeulenTanis z. C. J. Bosv. Tol d., J. NoorloosImanse d. P- Stokman- Calvelage z. A. G. de Vries—Wessels z. D. Kroonv. Steen z. J. Schalkv. d. Pol d. M. LeenKorsuise z. P. v- d. VoetSchalk z. M. B. van 't Hof— Biesheuvel z. J. M. Kroezen -JViber d. A. E. v. d. BlomKol d. P. v. Osv. Keulen d. OVERLEDEN: W. Schülte 67 j., C. Griiekspocxr, 9 m. H. A. Lippius 6 m., E. M. T. Knaap, 8 m. M. A. Kars 3 m. J. Eijk, 1 dag WINKELIERSLIST. Mevrouw. Wat is de prijs van deze kant? Winkelier (fluisterend). Drie gul den vijftig de meter. Mevrouw. Waarom fluistert u dit mij toe? Winkelier. Ginds staat mijn com pagnon hij zou opstuiven, als hij dien spotprijs hoorde! VRIENDELIJK BERICHT. De directeur van een diergaard© was met vacantiie. Hij ontving van zijn plaatsvervanger een bericht dat eindigde met de woorden: „Do bavi aan is ziek. Hij schijnt naar een u.ak ker te verlangen. Wat moeten wij doent tot u terugkeert?' IN TWENTE. Ie boer. Zeg, woarum bedde gij den klerk van den notoras zoo'n retu rn el gegève? 2e Boer. Um da ie mien feur 'n Twentsche boer scholden hèt. Ie boer. Wal nou, da binde ummers 2e boer. Wal zekers, bin ik da en doair bin ik gruts op moar ze mot te 't mien nie verwiete, heui! Gisteren, zoo vertelde mijn neef Johan, zei mijn broertje van 4 jaai te gen Moe: Hoe zou het toch komen, zusje heeft al 6 tanden en opoe, die al zoo groot is heeft pas één tand"' A. Die man daar in den hoek heeft den ge heel en avond nog geen woord gesproken, maar waarschijn! lijk denkt hij des te meer. B. Dat zal wel. Hij zegt mij. dat het hem onmogelijk is, in gezelschap een woord te spreken, maar toch is hij een knap man. Hij i« schrijver. A. Zoo, en wat schrijft hij dan? B. Wel, dat beroemde boek: Wen ken voor de conversatie. Commensaal. Deze kip hestaai enkel uit vel en been. Hospita. Nu, ik kan "toch de vee- ren niet meebradenl Onlangs liet een ©nderwijzer op school een meisje een waa'ar zien, en vroeg haar wat dat was. Het meisje scheen het niet te w*v ten. Wat gebruikt je moeder das, om zich bij warm weer koel te houden? vroeg de onderwijzer. En het antwoord: dat 'onmiddellijk gegeven werd. luidde: Zij drinkt hier.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 6