Weerbericht MF.DEDEELINGEN VAN HET KON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 5 Mei 1909. Hoogste barometerstand 779 4 m.M. te Bodo (Westkust Noorwegen) laagste 759.0 m.M. te Nice (Zuidkust yan Frankrijk). Verwachting tot den avond van 6 Mei: Windmeest matige Oostelijke wind. Gesteldheid van de lucht :licht be- wolkt, droog weer. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te Uur 770 m.M. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 775 m.M. ïbermometerstaud te Haarlem. Woensdag 5 Mei Hoogste gisteren 2 uur F. 58 Laagste hedennacht F. 44 Hoogste heden tot 8 uur F. 58 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 4 SO Cts. par regel. KEIJSER'S Schoenenmagazijn, - 32 Lange Voorstraat BLOEMENDAAL. Door Burgemeester en Wethouders is vergunning verleend tot verkoop ,van sterkeen drank in 't klein aan P. P. L. Klauwers en W. G. G. Thoolen, bedden te Overveen, en ingetrokken de vergunning tot verkoop van ster ken drank in 't klein van G. J. li ce len. te Qverveem HAARLEMMERMEER. W. Thuis en J. Seinen, belden be stellers hij de posterijen te Hoofd dorp, zijn geslaagd voor 't examen yan hoofdbesteller of assistent bij de posterijen. Binucülaaa De geboorte fier Prinses. BENOEMING VAN PETEN. Men seint ons ui't Den Haag Door de Koningin en den Prins zijn 'de volgende vorstelijke personen uit- genoodigd, die de uitnoodiglng heb ben aanvaard, om als peet te staan over de jonggeboren Prinses Juliana: de Koningin-Moeder, Grootliertogin Louise van Baden, Groothertogin Ma rie van Mecklenburg Schwerin, de ,Vorstin-Moeder van Wied, Prinses Adolf van Schwarzburg Rudolstadt, de Vorstin vau Erdbaeh Schoenberg, zoomede de beide broediers van den Prins Hertog Johan Albrecht van Mecklenburg, Regent van Brunswiik, en Hertog Adolf Friedrich van Meck lenburg. De officieele mededeel in g omtrent H. M.'s gezondheidstoestand bevat niets dan goeds. Wij kunnen er iets aan toevoegen, dat velen met vreugde zullen vernemen, schrijft „De Nieuwe Crt.": „Reeds van den aanvang ai is de Koningin ernstig voornemens geweest Haar kind zelf te voeden. Dit voorne men is uitstekend verwezenlijkt kun nen worden en ook in dat opzicht laat (om de woorden van het gisteren uitgegeven bulletin te herhalen) de toestand van moeder en kind niets te wenschen. „Het buitengewone besef van Haar constitutioneele verplichtingen, waar door onze Koningin zich kenmerkt, komt ook hierin uit, dat H. M., naar ons ter oore kwam, reeds giste ren ,dat is dus drie dagen na Haar bevalling, naar staatszaken heeft ge ïnformeerd en enkele stukken heeft willen leekenen. Het spreekt vanzelf, dat de geneesheeren met de meest mogelijke zorg waken tegen alles wat H. M. inspanning of vermoeienis zou kunnen veroorzaken, er is dus alle reden om zich over dit blijk van geestelijke opgewektheid als een tee- ken van het uiterst gunstig verloop van het kraambed te verheugen." TWEEDE KAMER. Men seint, ons uit Den Haag De Tweede Kamer stelde zonder de bat of stemming vast hei adres van gelukwensching aan H. M. de Ko ningin. De socialisten waren niet tegenwoordig. Het gewijzigd ontwerp-adres van gelukwensching der Tweede Kamer luidt aldus Mevrouw I Met onuitsprekelijke vreugde ver nam de Tweede Kamer der Staten- Generaal het heuglijke feit van de geboorte eener Prinses. De geestdrift van de zoo vurig verbeide gebeurte nis alom in den Lande gewekt toont opnieuw, hoe hecht de trouw is wel ke het Nederlandsche Volk aan Uwe Majesteit verbindt. Ook wij beschouwen de geboorte der Prinses als een Zegen des Aller- hoogslen voor Uwe Majesteit en Ha ren Doorluchtigen Gemaal, doch niet minder voor het Vaderland. Die geboorte bevestigt en versterkt de eenheid van den Staat. Zij verze kert het voortbestaan van de innige verhouding tusschen Vorstenhuis en Volk, welke hare diepe wortelen heeft in 's Lands geschiedenis. Ift het heden en verleden ligt de waarborg, dat de Prinses, onder de wijze en liefderijke zorgen Harer Ouders opge\oed, op de trouwe aan hankelijkheid des Volks zal kunnen rekenen. Uwe Majesteit veroorlove ons Haar eerbiedig onze diepge\ oelde geluk- wenschen aan te bieden. Het adres zal worden aangeboden door de gezamenlijke leden der Ka mer, tenzij H. M. de Koningin voor keur mocht geven aan de ontvangst van een commissie, die alsdan nader zal wor-len vastgesteld. Het debat over de Schepenwet werd voortgezet. DE EERSTE KAMER besloot het concept-adres n>et in de afdeelingen te behandelen en H. M. de Koningin te verzoeken de aanbie ding door de geheele Kanier te mo gen doen plaats hebben De heer Waller stelde voor, om achter dein naam van Juliana te doen volgen „welke naam zulke treffende herinneringen in den geest roept' teneinde zeide de spreker te her inneren aan de toewijding van Ju liana van Stolberg aan de zaak der hei-vorming, terwijl de heer Woltjes dit denkbeeld steunde, maakte de heer Van den Biesen op grond van de toelichting bezwaar en meende daarom reden te vinden voor een onderzoek >n de afdeelingen. Enkele spiekers, en ook de Voor zitter, vonden dit onnoodig, aange zien de bijvoeging niet van veel be- teekeias was, doch teneinde verkeer de gevolgtrekkingen te voorkomen trok de heer Waller zijn amendement in, waarna het concept adres defini tief werd vastgesteld. UIT DEN HAAG. De betooguig op den Kneuterdijk. Grootscher belooging dan Dinsdag avond is nimmer in de residentie ge houden. Dtó Prins zou komen. Dat wist men. En aan Hem wilde men een ovatie bereiden spontaan en hartelijk. Wel nu, het is overwaligend geweest. Salvo's van gejuich klonken den Prins tegemoet toen hij door de opge pakte menigte uit de Heulstraat kwam voorrijden. Het „Leve de Prins" domineerde en het hield aan. Luitenant Bouwman had militaire- ment zijn troepen rond zich verza meld. Hij beklom de dlrigeerstoel, tikte en het Wilhelmus van Nassouwen werd aangeheven. Prachtig klonk dat uit al die duizende monden; machtig en inch' uk wie kkend Inmiddels trok de Prins zich in een der zalen van liet Paleis terug, den burgemeester uitnoodigende binmem te komen. Maar toen dadelijk daarna de feest- marsch „Leve de Kroonprinses", Bouwman's nieuwe compositie, klonk, een marsch van frisschen klank, op wekkend en vr ooi ijk, toen kwam de geestdrift er weer in. En spontane toejuichingen aan het slot golden den componist. De Prins had zich naar een andere zaal van het paleis begeven en ver toonde zich nu voor een der geopende vensters die uitzicht geven op het Lange Voorhout. Toen volgde na tuurlijk wederom een geweldige de monstratie van deze zijde. Uit volle borst zong ieder 't Wien Neeriandsch Bloed. Aan al de heeren, ook aan de de putaties uit de verschillende vereini gingen, betuigde de Prins dank. Dit enthousiasme, deze Hem gebrachte ovatie zou hij, zoo verklaarde de Prins, nimmer vergeten. UIT AMSTERDAM. De Nationale Oranjebond heeft gis terenavond ter gelegenheid van de geboorte der Prinses een optocht ge houden, waaraan zeventien vereeui- gingen, onder welke vier muziek korpsen, deelnamen. De stoet was niet grootmaar er zat beweging ©n kleur in. Voorop reden twee herauten dragend de Amsterdamsche kleuren, en. vier trompetters van de cavalerie; daarachter volgden de deelnemers, dragend flambouwen en lampions, vaandels en transparanten. „Voor God en Kerk, Vorstin en Land" of „Nederland en Oranje één" stond er op te lezen. Men was bijeengekomen achter het gebouw „Velox" op h-rt afgepaalde stuk braak land, en trok de muziek afwisselend met gezang, dat nu en dan gaarne door de kij kers werd overgenomen, door de over volle, nog steeds met vlaggen ge tooide straten langs Ceintuurbaan, Stadhouderskade en Keizersgracht, r.aar de Westermarkt. Onder de met transparant lentegroen getooide hoo rnen, b;i den onzekeren schijn van de walmende fakkels, werd een kring geformeerd en terwijl voor de laatste maal het oude Wilhelmus werd ge speeld, zongen honderden het uit volle borst mede. EEN MAN VERBRAND. Gisteren werd een begin van brand ontdekt in de woning van een alleen wonenden arbeider aan de Bergstraat te Deventer. De brand had niet veel le beteekenen, alleen was verbrand 't beddegoed, dat op den grond lag, waarop men het verkoolde lijk van den bewoner vond. De man was zie kelijk en bracht den nacht gewoon lijk door op een kermisbed. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat ton brandende petroleum-hanglamp is losgeraakt en gevallen. Rechtszaken DE BRANDSTICHTING IN HOTEL BELLEVUE TE ARNHEM. In den nacht van 25 op 26 October 1908 brak brand uii in het welbeken de Hotel Bellevue, op Bovenover, te Arnhem. Ondanks de pogingen van de brandweer, brandde het gebouw geheel af en kwam de huisknecht, Gerrit Wammes, in de vlammen om. Ten tijde van den brand was op ka mer no. 4 gelogeerd F. A. G. Kroenig, zwager van den eigenaar Riesener. In den linkervleugel logeerden Pelz, ultt Hamburg, eenige personen van het hotel-personeel, en on den zolder de kellner Swaalf en de huisknecht Wammes. Spoedig rezen vermoedens van brandstichting en na eenige weken werd Kroenig te Brussel gearresteerd en uitgeleverd. Na maandenlang onderzoek, meen de de officier van justitie voldoende bewijzen in handen te hebben, en stond Kroenig voor de rechtbank te Arnhem terecht. Dinsdag ving het getuigenverhoor aan. Er zijn 48 getuigen, van wie 8 k décharge gedagvaard. De verde diger is mr. R. J. de Visser. Beklaagde Kroenig, aan een ver hoor onderworpen, zei, dat hij 25 October z;in familie od Berg-en-Dal, bij Nijmegen, moest spreken. Daar h zeer laat in Nijmegen aankwam, gin- hij door naar Arnhem en nam intrek in Rellevue. De president wees beklaagde er op, dat hij na den brand, toen hij zijn zwager sorak, met geen enkel woord gewag maakte van de zaak, waar voor hij was overgekomen. In het ho tel vroeg beklaagde aan de huis houdster, juffrouw Romijn, om kamer vier, een ongezellige kamer met twee bedden, in het hoofdgebouw, waar niemand logeerde. Toen beklaagde wakker geworden was door het geschreeuw, zag hij vlammen voor het raam, waarvon het gordijn niet was neergelaten. De huishoudster zei, zelf het gor dijn te hebben neergelaten. Beklaagde is de gang doorgeloopen doch kon de trap niet vinden door den rook. Hij kwam op het balcon en heeft vandaar den grond bereikt. Het vreemde is, dat beklaagde vrij wel geheel gekleed was en zelfs een tasclve, overjas, parapluie, hoed en pantoffels mee naar huiten bracht. De president wees beklaagde op zijn zonderling gedrag, en vraagt, waarom hij niet de trap is afgegaan. Beklaagde had daaraan niet ge dacht. Nog verschillende tegenstrijdighe den blijken uit beklaagde's vei'kla ringen. Gevraagd, waarom beklaagde juist op kamer vier in het hoofdgebouw wilde slapen, zei hij, een griezel hebben van het bijgebouw, omdat ziin vader daar is overleden. Hij wil de niet bij dooden slapen. Beklaagde zei. niets geweten te hebben van het feit, dat on kamer 3 juweelen van zekere mevrouw K. be waard werden. Na de pauze werd de huishoudster weer gehoord. Ze erkende, dat 't ho tel slecht ging, maar toch beter don het vorige jaar. Een spoorwegambtenaar is bij den brand geweest. Hij zag den beklaag de gekleed met taschje en parapluie in de hand op 't balcon staan, zonder dat hij om hulp geroepen heeft, want anders had getuige 't moeten hooren. Getuige en een collega hebben bij de redding van Kroenig geholpen, wat dus in tegenspraak is niet de verkla ring van den beklaagde, dat niemand heeft geholpen, omdat de menschen voor het vuur uit de electrische cen trale zijn gevlucht. De vroegere chef-kok Bech deed een belangrijke verklaring. Half Septem ber heeft Emile Riesener, eigenaar van „Berg en Dal", hem apart te spreken vevraagd, en toen zeide hij „Chef, de zaak gaat slecht. Deze zuak brengt mijn broer en mij in het graf. Vloog de rotzooi maar in brand." In den loop van het gesprek zei hij nog „jij staat zoo dicht bij 't vuur, 't was net zoo'n werkje voor jou, 't was me wel een paar lapjes van duizend waard." Getuige bedankte hem harte lijk voor het aanbod. Een dag of 10, 12 later was Riese ner teruggekomen en had gevraagd „Chef, hoe heb' je erover gedacht?" Hij vroeg hem dit in tegenwoordig heid van de dienstbode Anna Piek en een klein dienstmeisje. Getuige zette zijn pet af en op zijn eenigszins ros- sigen haardos wijzende, zei hij „mijnheer, dit is wel rood, maar blijft toch eerlijk." Aldus het verslag in het Alg. Hbld. De commissaris van politie in Nij megen legde ongunstige verklaringen af omtrent het gedrag van den be klaagde. De verdediger, mr. De Visser, gaf evenwel gunstige rapporten over hem uit Brussel en "s-Gravenhage. Laatste Berichten Haarlemsche Sodafabriek. In de gisteren gehouden jaarverga dering werden het verslag, en de winst- en verliesrekening goedge keurd. Het dividend werd bepaald op 7 De heer J. W. A. Beynes, die als commissaris aftrad, werd herkozen. Onveilig. Gisteravond ongeveer elf uur wer den, niettegenstaande liet ver scherpte politietoezicht, op den Jans- weg wederom twee heeren door twee vrouwen aangehouden. Na hun wei- ring werden de vrouwen kwaad en begonnen ze de heeren uit te schel den, zoodat dezen niet heter wisten te doen dan zoo spoedig mogelijk m een café te vluchten. Militaire Zaken. Hedenavond zal in de Kroon een bioscoopvoorstelling plaats hebben voor de onderofficieren en minderen van het 10e regiment infanterie. J u b i l Heden herdacht de heer P. J. Tros den dag, waarop hij vóór 25 jaar ais machinist b*> de H. IJ. S. M. in dienst trad. Na door zijn kameraden te zijn geiukgewenscht, werd den jubilaris door één hunner een enveloppe met inhoud overhandigd, waardoor hij in de gelegenheid gesteld is, dezen dag in den hulsel ij ken kring door te brengen. Voorts ontving de jubilaris nog een fraaie leunstoel ten ge schenke. Benoemingen. Naar de Staatscourant meldt is Mr. D. H. Andreae, advocaat en procu reur te Haarlem, benoemd in de bij Kon. Besl. van 26 November 1902 in gestelde plaatselijke commissie, die haar zetel in de gemeente heeft, tot plaatsvervangend voorzitter. Herbenoemd ln gelijksoortige plaat selijke commis&iën zijn de heenen J. Mooy te Caslricum tot voorzitter en dr. A. J. Warning te Uitgeest tot plaatsvervangend voorzitter te Bever wijk. In de commissie te Haarlemmer meer is de heer G. B. 't Hooft te Haar lemmermeer tot plaatsvervangend voorzitter herbenoemd. Van 't Kantongerecht DRANKWET-OVERTREDERS. 't Geleek heden wel een zitting al leen aan de Drankwet gewijd! Er kwamen verschillende caféhouders, die tegen een of andere bepaling van deze wet gezondigd haden. De meest gangbare' overtreding i: nog altijd 't verkoopen van sterken drank zonder de vereischte vergun ning. Er werden verschillende straf fen geëischt. De zwaarste was: 50 gulden boete of 14 dagen hechtenis. Een der zaakjes had een aardig ver loop. Fen herbergier uit IJmuiden was bekeurd wegens 't verkoopen van sterken drank. De man hieid even wel vol, cat het verkochte geen ster ke drank was. De kantonrechter rook aan den in beslag genomen drank, liet ook den agent Van Zome ren speciaal belast met Drankwet zaken in Haarlem eens ruiken en proeven, maar de overtuiging, dat 't werkelijk sterke drank was, werd uiet verkregen. Daarom werd de zaak uitgesteld, opdat de drank scheikundig kan wor den onderzocht, UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan G. H., te Schoten, overtreding Drankwet, f3 boete of 3 dagen hecht. W. B. te Schoten, overtreding Leer plichtwet. f 2 boete of 2 dagen hecht. J. v. d. W. te IJmuiden, als schip per met in acnt nemen de wetteiijae voorschrilten vastgesteld tot voorno- muig van aanvaring of aandrijving, lau boete ol 3D dagen hecht. S. de H. te Schoten, een voertuig met verlichten en een trekdier onbe- neerd laten staan, 2 maai f 1 boete of 2 maai 1 dag hecht, J. W. A. 1., en 2 anderen te Bloe- mendaal, rijden op verboden gr-ond, ieder {3 boete of 1 dag hecht. H. V., en A. J. te Haarlem, loopen op verboden grond, no. 1/3 boete of 3 dagen hecht., no. 2/5 boete of 3 d. hecht. A. P., J. B. en G. C. K, te Haarlem overtreding A. P. V. Haarlem, no. 1 2 boete of 1 dag hecht., de beide an deren 1 boete of 1 dag hecht. L. v. d. M. en E. K., teZandvoort, overtreding A. P. V. Zandvoort, no. 1 vrijgesproken, no. 2/1 boete of 1 dag hecht. S. S. te IJmuiden, overtreding A. P. V. VeLsen, 3 boele of 2 dagen h. C. R. te Asseudelft en H. S. te Cas- ti'icum, overtreding Provinciaal Re glement, respectievelijk U.50 boete of 1 dag hecht., of 1 boete of 1 dag h. C. Z. te Velseroord, overtreding Al gemeen Reglement Dienst, 2 boete of 2 dagen hecht. A. B. te Heemskerk en 8 anderen, overtreding. Motor, en Rijwielregle ment, allen 1 boete of 1 dag h. Voorts werden er nog 27 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 2 boete of 2 dagen h., f'd boete of 3 dagen h., 5 boete of 3 dagen h. en 1Ü boete of 3 dagen h. KINDERZAAK. G. ter II., te Haarlem, overtreding A. P. V. Haarlem, 1 boete of 7 da gen tuchtschool. G e v. V o o r w. Een voetbal, aan het politiebureau. Een dair.espaiapluie, bij D. Veen, Gr. Houtstraat 22. Een kindermantel, bij P. van Vliet, Nieuw Heiligland 44. Een zwart étui, bij J. de Vries, L. Beo- h nestra at 34. Een portemonnaie, inhoudende geld bij M. van Houten, Voorhelmstraat 10 rood. Een kinderportemonnaie, inhouden de een gouden kruisje, bij J. C. Bos man, Wagenweg 255 Een rijwielpomp, bij J. Hulshoff, Gar en k o kers k ade 17. GEMEENTERAAD Vergadering van den Raad der Gemeente Haarlem op Woensdag 5 Mei 1909, des middags te half 2 in dé Sta tenzaal (Prinsenhof). ■VoorzitterDr. Nieuwenh. Kruse- De VOORZITTER verheft zich bij den aanvang van de vergadering van zijn zetel, welk voorbeeld gevolgd wordt door alle leden, behalve door den heer Modoo. De heer Dr. NIEUWENH. KRUSE- MAN deelt mede, bij ongesteldheid van den Burgemeester, uiting te wil len geven als plaatsvervangend voor zitter aan de dankbaarheid, die de Haarlemsche Raad ongetwijfeld koes tert over de blijde gebeurtenis ten Hove en aan het gevoel van verheu ging over het feit, dat een nieuwe bloesem ontloken is aan den Oranje stam. Hij geeft tevens uiting aan de groote verknochtheid aan het Oranje huis. Spr. voegt daar aan toe een wensch voor een spoedige beter schap van de Koningin. Voorts hoopt hij, dat de jonggeboren Prinses voor. spoedig moge opgroeien, opdat zij la ter zal kunnen innemen een eervolle plaats onder de Vorstinnen van het Huis van Oranje. En, dat zij een plaats zal veroveren in de harten des volks. Spr. eindigt zijn rede met een: leve de Koningin, leve de Prinses. Dit wordt beantwoord met een drie werf hoera. De VOORZITTER zeide daarop, dat blijkbaar de burgerij nog een feest verwacht. Spr. stelt namens B. en W. voor aan de verpleegden in hetStads- Armen- en Ziekenhuis een tractatie te geven en aan de huiszittende ar men een extra-bedeeling. Het burger lijk armbestuur meent daarvoor 700 noodig te hebben. Verder wenschen B. en W. bij dit feest een groote rol te doen spelen door de kinderen. Het bedrag daar voor noodig is moeilijk nu maar zoo heel veel meer öan het cre- diet op de begrooting uitgetrokken, groot 1000, zal niet noodig zijn. De heer VAN ROSSUM meende, dat aan de behoefte om de vreugde uiten door het spontane feest van Vrijdag was voldaan. De laatste da gen is spr. evenwel gebleken, dat de burgerij nog een feest wenscht. Hij meent evenwel, dat men dit niet moet doen in de eerstvolgende dagen en eenigen tijd geven, bijvoorbeeld minstens een week. In de eerste plaats zal het een feest voor de kinderen dienen te zijn in den geest, zooals de \oi&tiuiging honingiinieUug dat op al Aug. geelt, en 's avonds hij voorbeeld illuminatie met eenige muziek. In eik geval zou spr. het zoó wenschen nebben ingericht, dat de burgerij niet Uil hare dagelij ksche bezjgueden wordt getrokken, anders women ve len in hun werk en zaken belemmerd en op vrij aanzienlijke onkosten bracht. De lieer VAN DE KAMP doet op merken, dat de Maandag voor den miuüeiistand een ongeschikte dag is. De heer KLEYNENBERG wil zich niet tegen het voorstel verzetten, doch vreest, dat er geen feest meer zal kun nen worden gegeven m zoo aangena me stemming als dezen Vrijdag. liet voorstel van B. en W. wordt nu met applaus aangenomen. (De zitting duurt voort). Amsterdamsclie Beurs. Openingskoersen van 4» Mei 1909, LABOULHERE Ui ENS Co. s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. lel. No. 577. Openingskoersen van 5 Mei 1909* De STAATSFUinusËNMARKT was voor Certificaten aangeboden, Rus sen verdeeld. Nederl. Certificaten i 6 3/8—1/2, 90 1/2, Russen 1906 88 3/4, Hope's ü3 1/234. ZU1D-AMËR1KAANSCHE STAATS FONDSEN onveranderd. Peruanen 8 13/16 tn 3-4 1/4. IABAKSAAnDEELEN stil. Bindjey 111, Deii 455, Medan 208. Nieuwe Asa- han 75—6. Rotterdam Deli 386, Se- nembab 407. PëiROLëUMAANDEELEN onver anderd: Koninklijke 433, Sumatra Pa- lembang 164 1/2—5. MIJNAANDKKLEN flauw: Keta- hoens 215—349, Sim an 650. De AMER1KAANSCHE MARKT opende vrij vast. Atchison 1081/2, Denver 50 3/4, Erie 32, Kansas 43 3/4 en 72, Missouri 43 3/16, Rock Island 283/8, Southern Railway 291/4, Union Pacific 1361/2—7, Wabash 19 3/8, Steels 5413/16, Carren 50 3/4. CULTUURWAARDEN flauw. Vor stenlanden 150, Rescontre Ned. Han dels-Mij. 1741/23/4 vast. Marktnieuws V e em ar kt. Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 5 Mei 1909 Koeien en ossen 3, hoogste prijs 160. laagste 120. Nuchtere kalveren 79, hoogste prijs /ll. laagste 7. Schapen 52, hoogste prijs f 22, laag ste 15. Lammeren 8, 6. INGEBONDEN Van ingezonden etukken, geplaatst of nitu geplaatst, wordt de kopie deninzerder teruggegeven. ior den inhoud dezer rubriek stelt de Uedaotie zich niet aausprnkelyk. Haarlem, 5 Mei 1909. Aan den WelKd. Heer Redac teur van Haarlem's Dagblad. Geachte Heer Ontvang bij voorbaat onzen beleef den dank voor de opname van ons ingezonden stuk in uw veelgelezen blad. Met veel aandacht lazen wij giste renavond het door Jong Nederland in uw blad geplaatste stukje betref fende de feestelijkheden te dezer ste de, in verband met de heuglijke ge beurtenis in ons Vorstenhuis. Veel genoegen deed het ons te zien, dat Haarlem toch nog eenige inwo ners heeft, bij wie nog niet geheel de feestvreugde in enkele uren is be koeld. Toch is het wel jammer, dat eene stad als Haarlem met zulke feestelijk heden bij andere steden hier te lande zoo achterstaat. Is het niet opmerkelijk, dat ónze stad bijna reeds van aile vlaggentooi is ontdaan Men schijnt te denken, dat men door de vlag te laten wapperen, te veel nationaliteitsgevoel en iiefde tot het Oranjehuis aan den dag legt. Laten we intusschen hopen, dat we a.s. Maandag kunnen zeggen, dat de Haarlemmers het feestvieren nog niet verleerd zijn en „Oranje" nog in aller harten „Boven" is. Hoogachtend, EENIGE ORANJEKLANTEN. GETROUWD: C A. Steenkist en M. J. v. OHen- mark, W. Hangjas en J. Veenlngs, J. Kloos en J. Huisman, L. Zeeman en J. P. ter Smitten, J. v. Alphen en J. M. v. Halem, S. P. v. Boekhoven en J. R. Stegeman; A. v. d. Colk en T. F. Heintzberger; B. Hageboul en J. E Elfrink, C. F. Smit en L. v.'Droogs J. A. W. Maas en G. van Roon. BEVALLEN: 4 Mei: H. VisserMienes i 5 A. B. Vernout—Bakker z. 4 A. Spaargaren- Los, 2 d. 3. H. C. Ku eken meester— Hoeksema z. 5 M. Seharwachterv* d. Meer d. 2 M. J. E. SpruitDegen hart d. OVERLEDEN: 4 Mei: P. v. d. Schellingen, 70 jaax, Kinderhuisstraat. SCHOTEN. ONDERTROUWD L .Brand en C. Krook. BEVALLEN M. de Gier, geb. Van Lieshout, z. C. G. van Andel, geb. 'libboel. z. D. H. Waalewijn, geb. Schulte, d. OVF.RÏ.F.nRN OVERLEDEN W. de Vries. 61 J. Telegrammen HET TURKSCHE KABINET. KONSTANTINOPEL, 4 Mei. (Reu ter.) De Sultan droeg aan Hilmi-pas- ja de vorming van een kabinet op. STAKING IN ARGENTINIë. BUENOS-AYRES 4, Mei. (Reuter.) Heftige betoogi-ngen hadden heden plaats, bij de teraardebestelling der slachtoffers van 1 Mei. De tramwa gens werden aangevallen. Vele reizi gers zijn gewond. Tal van arrestaties hadden plaats. De betoogers werden uiteen gedreven. burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD: 5 Mei: B. Lam pink en C. "A. v. Da len; IJ. Spijkstra en I. v. d. Beek, C. Bouwens en C. Plantjé; J. J. War ners en S. Hittema; G. Zandstra en A. C. v. Asten; H. Rellergert en P. C. Tegelaar; H. J. v. Bruggen en C. v. Brugge; J. W. Duijff en A. Duif; D. Wessels en C. Brasser; H. v. Looij en J. E. v. Dijk; P .Vernout en H. M. Hunting, C. M. L. Bergé en M. J. v. d. Berg; 8. P. Tames en A. Abbtnk. 39üste STAATSLOTERIJ. 4de Klasse, 3e Lijst. Trekking van 5 Mei 1909. Hooge prijzen: 19540 25.000, 483 f 5000. f 400: 14273. 100: 2208, 3095, 5726, 14163, 20087. Prijzen van 65. 2 2600 6155 3U36 1233» 16556 17778 71 261)2 6253 ÜU39 12331 15574 1778& 88 26U9 6288 9117 126U4 15622 17842 171 2644 6283 »3l2 12Dbó 16796 I787g 218 27l9 b333 93i9 1257» 16713 17884 292 2822 6339 9371 12681 16714 17921 294 2945 6372 9465 12598 15716 17952 398 3945 6379 9488 12691 15716 18934 346 3954 6497 9563 12öli 15725 18976 348 3957 6510 962l 12b99 16749 18994 454 3058 b077 9799 12632 16763 18i25 479 3Uö9 bö77 9716 12718 15768 18i3() 479 3141 6b84 9772 12743 15772 18245 512 3244 6794 9733 12734 16739 1828] 624 3327 6^94 9844 12348 15835 18286 543 3362 6y36 3856 12399 1Ö836 18399 568 3385 7917 9912 1399b 15&44 18376 638 3428 7u29 19936 13912 16855 18426 669 3446 7966 19134 1392o l6btil 18457 678 3696 7ü75 I0l35 I3i31 15962 18589 688 3514 7i61 10218 13299 16932 18692 633 3692 7182 19251 133<6 16935 18674 715 3699 7227 19329 13434 16962 18797 756 3633 7288 19381 13474 16997 18776 815 3721 7293 10393 13&14 16118 18776 996 3860 7301 19493 13616 16123 18813 955 3869 7326 19497 13661 1ÖJ37 18837 1011 3ö7& 7331 19439 13683 16146 lb8Öft 1046 3963 7343 1Ü469 13662 161Ö8 1Ö8?Ö 1061 8969 7348 19438 13676 I6l93 1888? 1316 4969 7423 10576 13738 16227 Uü<8 1828 .4082 7693 10b06 13963 16276 13.-v.fj 1370 4096 7b3l 19639 l39b& 16358 19153 1378 4116 7636 10665 14U03 16371 195*66 1889 4129 7650 10744 14U62 16397 1983~i 1397 4236 7669 10752 14059 16445 1934$ 1400 4319 77U2 10840 14002 16626 1P390 1416 4345 7710 10839 14039 16610 1941j 1455 4362 7740 10981 14129 16676 1950s 1484 4383 7e34 -11953 14222 16768 196 J 1610 4448 7852 11954 14224 1677ö 1951g I64l 4496 7869 11110 14299 16790 19o52 1543 4527 7880 11122 14378 16837 1967® 1654 4628 7899 11168 14397 16879 19397 1688 4669 7923 11347 14439 16896 19?8jj 1596 4731 7967 11886 14473 16919 19796 1634 4737 7391 11391 14546 16960 1979ö 1662 4763 7394 11438 14654 16992 1363a 1706 4788 8020 1146» 14536 17018 1990S 1736 4794 8122 11602 14606 1708» lSOlfl 1745 4799 8280 11534 14691 17091 19»le 1763 4805 8313 11667 14724 17103 20006 1818 4833 8316 11672 14766 17114 S0146 1930 4868 8817 11683 14824 17128 SOlb* 1945 4922 8333 11590 14872 17169 2018j 2019 4942 8337 11674 14905 17202 208>?g 2023 6031 8448 11740 14927 17235 20367 2027 6036 8483 11760 14930 17262 20308 203i 6170 8620 11769 14949 17313 2046a 2068 5231 8540 11800 15042 17318 20479 2099 5291 8602 11874 16104 17370 20^30 2115 5519 8669 11374 15164 17387 iOf.59 2420 5536 8704 12004 15191 17416 SCrfrog 2447 6543 8810 12104 16217 17440 2Üö2g 2476 5654 8993 12111 16248 17563 2062j 2488 6843 8b99 12147 16528 17663 2075g 2635 6306 9025 12181 16400 17614 20799 2649 5916 9029 12282 ló'iaó 17628 2080^ 2555 6049 9038 12288 16458 1765Ü 208 o 2696 6131 9051 12308 15536 17721 20949 17727 2038a 4e Klasse 2e Lijst: 3589 rn.z. 3529. Advertenties Ondertrouwd: C. H. KUENEN, Med. Docts. Arts, en W. G. BURGER. Beverwijk, DOODBERICHT. Op den 6detn April overleed onze Echtgenoot, Vadw, Be huwd- en Grootvader, JACOBUS BECKER, in den ouderdom vau 51 jaren en bijna 9 maanden, na een smartelijk lijden. Namens de Familie, J. G. F. BECKER. Pretoria, Transvaal. Heden overleed tot omae diepe droefheid onze innig ge liefde Echtgenoot© en zorgzame f Moeder, Mejuffrouw CATHARINA DE HAAN, geb. BROEKME1JER, ln den ouderdom van 49 jaar. Uit aller naam, D. J. DE HAAN. Lange Lakenstraat 10. Verzoeke van rouwbeklag ver schoond te blijven.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2