NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. De Vereeniging Koninginnedag Uit de Omstreken Binnenland 26ê Jaargang. No. 1934 i i Verschijnt dagelijks, behalve op Zon* en Feestdagen. VRIJDAG 7 MEI 1909 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIB MAANDBNl Voor Haarlem IJl Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1,30 Franco per post door Nederland,1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Cbstsr. Directeur J. C. FEEREBOOM» AD VERTENTIÊNi Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels elke regel meer ƒ0. Reclames 30 Cent per regel Bq Abonnement aanzienlijk rabat Advertenttén van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie co AdministratisGroote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 eu der Administratie 724 Drukkerij! Zolder Bultenspaarae 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertenttën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem 2n dit blad is uitsluitend gemachtigd bet Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA,"" Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 8 MEI. Foyer v. d. Kroon: Tentoonstelling schilderijen A. L. Koster, 105 uur. Schouwburg: Rotterd. Tooneelgez.: Margaretha Gauthier, 8 uur. De Kroon: Bioscoopvoorstelling, 8 Uur. OM ONS HEEN No. 028. Eerlijk gezegd heb ik vroeger wel eens geglimlacht, wanneer iemand -.sprak van de publieke opinie. In beter Nederland schopenbare meaning. Ik dacht, dat die eigenlijk 'niet bestond, maar een begrip was, ,«een vage voorstelling. Wat wij noe- - men openbare meening is in den regel niet anders, dan de opinie van een enket mensch, met bij zonde ren na druk uitgesproken en toegejuicht door eenlge anderen, die haar met gelijke overtuiging verspreiden. Hoog stens het oordeel van een groepje, be hendig aan een grooter aantal bijge bracht. Maar wat wij op het zuiverst verstaan onder openbare meening, namelijk een gelijktijdig bij vele en verschillende menschen uit hun her sens barstende opinie, daarvan had lk tot dusver geen staaltje beleefd. Welnu, In dat opzicht ig mijn erva ring rijker geworden, want een paar dagen geleden heb ik het verschijn sel beleefd. Het was merkwaardig te hooren, hoe Zaterdag, Zondag, Maan dag van alle kanten door personen, die elkaar in 't geheel niet moeten ge kend of van elkaar afgeweten heb ben, aan ons redactiebureau werd ge vraagd, schriftelijk, persoonlijk of per telefoon, wanneer nu het officiee- le feest van de gemeente wegens de geboorte van prinses Juliana plaats hebben zou. De openbare meening verwachtte nog iets meer, dan op Vrijdag, onmiddellijk na de geboorte, gegeven was. Niet uit kleinachtlng van wat door de Vereeniging Ko ninginnedag, na wekenlange voorbe reiding, tot stand werd gebracht 1 Dat is waarlijk algemeen gewaar deerd. Maar omdat nog meer uiting moest worden gegeven aan het een maal door den gunstigen afloop van de blijde gebeurtenis opgewekte en thousiasme. Die algemeene opinie drong na tuurlijk door tot het Stadhuis en men heeft het gevolg gezien in het Raads besluit, waarbij aan B. en W. een blanco crediet is verleend voor een tweede feest. Het gaat mij dus als den man, die in A r t i s was geweest en zei„tot dusver geloofde ik niet in 't bestaan van den rhinoceros, maar nu heb ik hem toch zelf gezien 1" Welnu, ik heb een openbare meening zien totstand komen, wat naar mij dunkt minstens even belangwekkend is. Terecht hebben Burgemeester en Wethouders het in elkander zetten van het feest niet zelf in handen ge houden, maar aan de Vereeniging Koninginnedag opgedragen. Welke bekwaamheden en talenten aan de le den van het College ook vrijelijk mo gen worden toegeschreven, van het organiseeren van groote feesten heb ben de heeren eenmaal geen ervaring opgedaan. Dat is een soort van vak, dat als ieder ander geleerd moet wor den. Er behoort toe een vrij uitge breide kennis van adressen van ver schillende leveranciers, inzicht der mogelijkheid van diverse feestelijkhe. den, omdat veol wat van verre beke ken uitvoerbaar lijkt, bij nadere beschouwing voor uitvoering totaal ongeschikt is, fantasie om eens wat nieuws te verzinnen en verder een opgewekte feeststemming, die voort duurt zoolang de voorbereiding van lot feest zelve en die, als een. bonbon doos, de navolgende eigenschappen Inhoudtonvermoeide ijler, een niet van streek te brengen goed humeur en bereidwilligheid om afstand te doen van tillen dank. Dit zijn de hoofdeigenschappen wanneer ik de zaak ging uitpluizen, zou lk gemakkelijk nog een dozijn karaktertrekken van minderen rang kunnen aanwijzen, die de kopstukken van de Vereeniging Koninginnedag, welke het dagelijksch bestuur uitma ken, dienen te bezitten en dan ook deelachtig zijn. Ik wil daar op dit oogenblik niet verder op ingaan, maar toch wel eens van de gelegenheid bruik maken om de Vereeniging Ko ninginnedag eens bijzonder in de aan dacht van de Lezers aan te bevelen. En dan mag er in de allereerste plaats op gewezen worden, dat zij nog nooit een subsidie aan de ge meentekas heeft gevraagd. Niet waar op dit oogenblik is het een heel ander© zaak: het gemeentebe stuur wil een feest geven en draagt aan de vereeniging de uitvoering op, 't spreekt van zelf, dat het gemeente bestuur dat dan ook betaalt. Maar voor de feesten ,die de vereeniging zelf gaf, heeft het bestuur nog nin> mor ook maar één enkelen gulden steun uit de gemeentefinanciën ge vraagd. Dat moet toch de velen, die zich er, niet ten onrechte, over bekla gen, dat iedereen die een vereeniging sticht er tegenwoordig maar op uit is om aan een bosje hooi uit de alge meene ruif te knabbelen, tot waardee ring stemmen. Toch „Koninginnedag" niet rijk. Integendeel, wanneer het waar is, dat iemand, die een cent overheeft rijken wie een cent te kort komt, arm is, dan behoort de vereeniging tot de zeer ar men. Dat haai' leden nu juist niet ge bukt gaan onder de aanwezigheid van een belangrijk tekort is vooreerst hieraan toe te schrijven, dat men een gezamenlijke schuld niet diep gevoelt en dat zij bovendien niet zwaar drukt, omdat op de geheimzinnige manier, die men meer kan opmerken, wan neer enkele goedgeefsche personen in de buurt zijn, tot betaling niet wordt aangemaand. Maar daarom bestaat die schuld toch wel en is het ook noodig, dat wie den arbeid van de vereeniging toe juicht, dat ook toont door haar zijn geldelijken steun te schenken. Het en thousiasme over de geboorte van on ze Prinses is niet, zooaïs van andere zijde beweerd wordt, als een snel uit eenspattende zeepbelhet is een ge voel van sympathie voor onze Ko ningin, aan wie thans het hooge moe- dergeluk geschonken is en daarbij een gewaarwording van verademing, nu de kans op een Duitschen vorst als koning van Nederland, naar men- schelijke berekening geweken is. Een indruk van veiligheid, zou ik willen zeggen, nu geen vreemde elementen zijn te vreezen in ons Nederlandsche volk, in onze Nederlandsche fami- 1 i e, die ons verder naar Duitschen kant zouden kunnen voeren, dan ons lief en aangenaam zou zijn. Dat is de dubbele ondergrond van do vreugde in deze dagen. Welnu, is bet niet logisch, dat wie de gebeurte nis van 30 April zóó gevoelt, in tast- baren vorm zijn sympathie doet blij ken juist aan de vereeniging, die er op uit is, den band tusschen Konings huis en volk te versterken Ik heb op den geboortedag van het Prinsesje menschen gezien, die vol komen uit de dagelijksche plooi wa ren gekomen, het masker van koele kalmte, dat wij allen min of meer in het openbaar dragen, hadden afge legd en wel iedereen de hand hadden willen drukken in hun blijdschap, dat nu eindelijk de wenseh van Vorstin en volk in vervulling was gekomen. Zij kunnen niet beter doen, dan het doel van de Vereeniging Koninginne dag, naar de mate van hun vermo gen, door een bijdrage te bevorderen. Ook nog om een andere reden. „Koninginnedag" Is de eenige veree niging in Haarlem, die zich de moei te en het onzer Lef ze troosten wü van het opzetten en uitvoeren van open bare feesten. Zoo'n organisatie Is Ln Haarlem onmisbaar. Wij Nederlan ders, doodsverlegen om onze opwel lingen te uiten, zouden in Haarlem tot zulke feesten niet meer komen, wan neer de Vereeniging Koninginnedag niet meer bestond. En dat de alge meene deelneming aan de feesten be wijst het zou door allen worden be treurd. Ook uit dien hoofde behoorde elke Haarlemmer, die wat te missen heeft, lid van de vereeniging te zijn. En ten slotte nog om een derde reden. Er ia meermalen crltiek geoefend op het feit, dat voorstellingen in de open lucht niet voor ieder kosteloos toegankelijk werden gesteld. Niemand betreurt dat meer, dan het hoofdbestuur zelf. Maar zonder de opbrengst van de toegangskaarten zou de geheel© voor stelling onmogelijk zijn geweest. Wanneer eens ieder dien het past, lid was en mee de kosten hielp dra gon, ja dón J. C. P. Stadsnieuws De geboorte der Prinses. OFFICIEEL BULLETIN. 's-Gravenhage 7 Mei. Aangezien de toestand van Hare Majesteit de Ko ningin en van de Prinses onveran derd gunstig is gebleven, zal morgen geen bericht in de Staatscourant ver schijnen. Prof. Dr. KOUWER. Dr. ROESSINGH. Naar we vernemen heeft de Haar- lemsche Rechtbank, op een door de Regeering tot haar gericht verzoek, termen gevonden een achttal veroor deelden aan H. M.'de Koningin voor te dragen voor gratie, te verkenen naar aanleiding van de geboorte van Prinses Juliana. Het Feest der Gemeente. In de vergadering van het hoofdbe stuur der Vereeniging Koningin nedag is besloten, onder voorbe houd der goedkeuring van B. en W.t het gemeentefeest ter eere van de ge boorte van prinses Juliana te houden op Djisdag 18 Mei. Verschillende voorloopige bespre kingen over den aard der feestvie ring werden gehouden, die evenwel nog nadere overweging en beslissing behoeven. Dat daarbij versiering en illumina tie der straten zeer gewenscht zijn, behoeft natuurlijk geen betoog. Naar verluidt hebben zich in een paar stra ten reeds comité's gevormd om dat tot stand te brengen wij wekken onze kzers gaarne op, om dat ook in hun kring te bevorderen. De tijd Is kort, spoedige bijeenroepjng van de omwonenden dus gewenscht. Wie nemen het initiatief in Groote Houtstraat, Anegang, Kruisweg, Kruisstraat, Zijlstraat en zoo meer? Nader vernemen we, dat voor de Barteljorisstraat reeds een oommissie is gevormd. Voor de Groote Hout straat is er een in wording. De heer G. P. Cheriex heeft de func tie van tijdelijk secretaris der veree niging Koninginnedag neergelegd en is voor den duur der voorbereiding van het feest op 18 dezer, vervangen door den heer C. L. F. Sarlet. Militaire zaken. Op 28 Mei a.s. zal alhier ln den Doelen de indeeling plaats hebben van de viermaanders. Een militaire wacht van het 10e regiment infante rie zal daarbij voor het handhaven der orde aanwezig zijn. Volksweerbaarheid. Zaterdagavond zal door de afdee- ling Volksweerbaarheid en Bloemen- daal Commando eene velddienstoefe ning worden gehouden in de richting van Driehuizen. De afdeel in gen zullen te 8 uur nam. verzamelen aan station O verve en. De ingetrokken vergunning. De betrokken café-houdtir uit de Noorder-Schoolsteeg verzekert ons, dat zijn „Vergunning" met zijn toe stemming is overgedragen aan een ander. SPOORWEGLIJNEN HAARLEM MERMEER EN OMGEVING. In de Staatscourant is opgenomen een overeenkomst betreffende spoor- weglijnen in de Haarlemmermeer en omgeving, aangegaan op 5 April tus schen den Staat der Nederlanden en de Hollandsche Electrische Spoorweg- Maatschappij te Amsterdam. Aan de verschillende bepalingen dier overeenkomst ontleen en wij: De Maatschappij verbindt zich tot het aanleggen en exploiteeren of doen exploiteeren van spoorweglijren, waarop geen y ervoer plaats heeft don met eene snelheid van ten hoogste 50 K.M. per uur: De drijfkracht Is geen electriciteit, doch 8toom. a. van Amsterdam over Aalsmeer, Hoofddorp, Venneperdorp en Oude Wetering naar Leiden; b. van Hoofddorp naar Haarlem; c. van Aalsmeer ovter Uithoorn, Mijdrecht, Witnis en Vinkeveieaa naar Nieuwersluis; en d. van Bovenkerk over Uithoorn., Nieuwveen en Aarlanderveien naar Alphen; De Maatschappij verbindt zich om, Indien dit door den Minister van Wa terstaat wordt verlangd, over te gaan tot den aanleg en exploitatie van een verbindingslijn van Hoofddorp over Sloten naar Amsterdam, of van Haar lem over Sloten naar Amsterdam, of wiel van Hoofddorp naar een even tueel "op andere wijze tot stand geko men spoorlijn HaarlemSlotenAm sterdam; ook om op verlangen van den Minister van Waterstaat over tie gaan tot aanleg en exploitatie van een lijn Alphen, Boskoop, Waddinxveen naar Gouda. De Staat stelt ten behoeve van den aanleg en het ln exploitatie brengen van den spoorweg ter beschikking van de Maatschappij een renteloos voorschot, groot f 2.147.000, uit te kee- ren ln elf termijnen. De spoorweg zal te Haarlem, Lei den, Nieuwersluls en Alphen aan de bestaande hoofdspoorwegen moeten aansluiten en daarmede zoodanig Ln verbinding moeten worden gebracht, dat niet alleen die wagens, maar ook treinen In hun geheel, der onderschei dene ondernemingen, ongehinderd van don eenen spoorweg op den an dere kunnen doorloopen en de red- zigers en koopmansgoederen, wan neer de inrichting van den dienst het eischt, zonder overlading van den eenen spoorweg op den andere kun nen overgaan. Voor Amsterdam kan voorloopig een uitzondering ge maakt worden. De spoorbreedte be draagt 1.435 M. De spoorweg moet, overeenkomstig de door den Minister van Waterstaat goedgekeurde plannen en bestekken, voltooid zijn binnen drie jaren na de dagteekening van deze overeenkomst, dus 5 April 1912. Onverminderd het bepaalde Ln art. 49 der wet van 9 Apiril 1875 is de Staat ten allen tijde bevoegd den spoorweg te naasten. De prijs bij naasting bedraagt de waarde op dat oogenhlik vermeerderd met een premie van 12 1/2 pet. van het door den Staat te betalen bedrag, echter verminderd met 1/4 pet. voor elk jaar, verloopende tusschen den dag van voorloopige afsluiting der bouwrekening en de naasting. De telegraaf kan ter beschikking van het publiek worden gesteld. Het postvervoer geschiedt met de treinen. De Maatschappij is gehouden een pönsioensregeling te treffen, onder goedkeuring van den Minister. De bij opgraving gevonden oudhe den moeten tegen schadeloosstelling aan den Staat worden afgestaan. De zetel der Maatschappij blijft in Nederland gevestigd. De bestuurders en de beambten der Maatschappij moeten zijn Nederlan ders. Met machtiging van den Minis ter van Waterstaat kan Yan dezen re gel worden afgeweken. Diefstal. Op de bloemisterij van den heer L. is uit de jas van een knecht een por- temomiaie, inhoudende ongeveer 13 gulden, gestolen. Men vermoedt, dat de poitemonnaie in den tuin is ver stopt, waar men liaar door de vele broeikasten on bakken moeilijk vin den kan. Is dit niet ietg voor een po litiehond Person alia. 26 Mei Is W. van Marsbergen werk zaam in de afd. ketelmakerij aan de C. W. der H. IJ. S. M., daar 25 jaar in dienst Concerten Buitensociefeit ln de buitensocieteit van „Trou moet Blycken" zullen dezen zomer in de maanden Juni, Juli en Augustus 21 avond-concerten gegeven worden en 2 matinée's. 't Haarl. Muziekkorps treedt 13 keer op, waarvan 4 keer al leen met strijkorkest. De Harmonie zal zich 8 keer laten hooren en het korps van 't 10e reg. infanterie 2 keer. Verlof Drankwet. J. B. Jansen vraagt aan B. en W. van Haarlem om Verlof, ingevolge art. 34 dier wet, tot het verkoopen van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in de gelagkamer van het perceel aan de Noorder Schoolsteeg no. 8. S t a 11 o n s-k r u 1 e r ij. Naar aanleiding van een ingezon den stukje gisterenavond in ons blad, verzekert de directeur van „Veloci- tas" ons, dat zijn personeel nooit heeft meegedaan aan het onaange naam bejegenen van den bedoelden kruier integendeel is hij meermalen door de mannen van „Velocitas" in bescherming genomen. Echter met 15 Mei zal de toestand geheel worden gewijzigd, omdat met dien datum door „Velocdtas" de eta- tions-kruierij is gepacht. Lied er tafel Haarlem's Zang- genot Men schrijft ons Op het concert, dat eerstdaags plaats zal hebben, zulien hun mede werking verleenen mej. Marie Bies, Haarlem, de heer J. II. Krul, Over- veen, en mej. Regina Oostenbroek (be geleiding). Tevens zal het koor onder meer uitvoeren de „Gijpten", com positie van den heer A. H. Andries- sen, die dit koorwerk aan de lieder tafel welwillend opgedragen heeft, ter gelegenheid van haar 40-jarig be staan. Een en ander belooft dus een genot-vollen avond op te leveren, waarom het bestuur dan ook gemeend heeft hiervoor juist den Zondagavond te kiezen, en door lage entree-prijzen ieder in de gelegenheid te stellen, hiervan gebruik te makendeze prij zen zullen later per advertentie gepu bliceerd worden. Tegen een tram aan ge lo open De toestand van den huzaar, die Za terdagavond op het Klokhuisplein te gen een tramwagen Ls aongeloopen, is vooruitgaande. Hedenmiddag omstreeks 12 uur kon men in de Kleine Houtstraat een fraai versierd draaiorgel waarnemen. Aan den voorkant prijkte een ver gulde. wieg met een pop er in, voor stellende het Prinsesje, en bovenop een schild met de woordenWelkom Ln het leven, en het portret van H. M. de Koningin, en verder vlaggen en bloemen. Er stonden heel wat men schen naar te kijken. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de laatste berichten). AERDENHÓUT. De Aerdenhout-bewoners zullen feest vieren. Woensdag aanstaande zal de ge boortedag van Prinses Juliana feeste lijk door de Aerdenhout-bewoners worden gevierd. Verschillende rer- makelijkheden zullen plaats hebben en een muziekkorps zal de feest vreugde helpen verhoogen. Des avonds zullen vuurwerk en illumi natie het slot der feestvreugde zijn. HAARLEMMERMEER. Als een bewij3, dat in het Zuidelijk en Zuid-Westelijk gedeelte dezer ge meente de bloembollenteelt een groo te vlucht neemt, zoowel met het ver huren van landerijen voor deze kwee- kerij, als de teelt voor edgen reke ning, kan dienen, dat er reeds een welvarend landbouwer is. die (tot op heden nog steeds als proef) ongeveer een halve H.A. bloembollen heeft uit gezet en geteeld voor eigen rekening. Mochten de genomen proeven slagen, dan zal er meer land beschikbaar ko men voor de bloembollenteelt. HAARLEMMERMEER. Tot tiideliik onderwijzeres aan de Christlijke school te Nieuw Vennep is benoemd mej. Pfundt, te Haarlem, dij bereids ook al reeds in functie 1s getreden. HALFWEG. Ruim 3 H.A. weiland, onmiddellijk aan het dorp, gisteren publiek ge veild, brachten op f 11.300; kooper la de heer CL van dar Goes, ai hier. FEESTVIERINGEN. TE AMSTERDAM. Gisteravond werd in de West er- kerk een uitvoering gegeven door Averkamp'8 A capella koor. O. a. werd gezongen „Nun danket alle Gott" en eenige vaderlandsche liederen, alsook Psalm 134. De heer Ant. H. Tierie gaf mooi or gelspel. Ook de zangeres mej. Tine Hesketf had veel succes. Alle aanwezigen zongen staande 1 Wilhelmus. Amsterdam's burgemeester wan met zijn familie tegenwoordig. De Nationale Oranjehond ..Watooï vall', trouw staat pnl" had gisteren ln 't Paleis voor Volksvlijt een kin derfeest georganiseerd. Eenige dui zenden kleinen hebben veel genoten. Er werd muziek gemaakt en gezon gen. Een Nederlandsche maagd sprak t gedicht „Heil aan 't Oranjekind'' uit.. De tractatie bestond uit limonade en beschuit met Oranje-muisjes. TE UTRECHT. hielden verschillende buurtvereeni- gingen gisteren kinderfeesten. Ook deze slaagden uitstekend. Men schrijft ons uit ROTTERDAM: Hier worden de feesten ter eere van de geboorte van Prinses Juliana gehouden op den liden dezer. D«n geheelen dag hebben op vele plaatsen in de stad muziek- en zang uitvoeringen plaats, optochten zullen rondtrekken, enz. Des a.onds wordt een illuminatie ontstoken, alle gemeente-gebouwen zullen schitterend verlicht en gede coreerd zijn, terwijl de cargadoors en reeder ijen besloten hebben de schepen op de Maas te doen illumi- neeren. 's Middags en 's avonds hebben ook boottochten door de havens plaats. Waar een zeer groot aantal vreemde lingen verwacht wordt, zal men goed doen, vooraf Ln de hotels, op booteai, enz., plaatsen te doen bespreken. Gratis kan een ieder de gewenscht© inlichtingen bekomen nan het Infor matiebureau der Vereeniging tot Be vordering van het Vreemdelingenver keer, Spaanschekade 3, te Rotterdam. KONINKLIJK RF.70EK AAN GRONINGEN. H. M. de Koningin-Moeder en Z. K. H. Prins Hendrik hebben de uit- noodiging om de inwijding van het academiegebouw te Groningen, op Dinsdag 29 Juni bij te wonen, naiv genomen, indien de omstandigheden ten hove dit tftelaten. OOK VACANTIE. Wegens het feestelijk herdenken van de geboorte van Prinses Juliana zal a.s. Maandagavond geen Staats courant worden uitgegeven. GRATIE VERLEEND. Naar aanleiding der heuglijke ge beurtenis is aan den 17-jnrigen H. B., te Westerbork (Dr.), die In 1908 we gens mishandeling met doodeliik ge volg tot 11/2 jaar en aan A. H., te Witten, die in 1907 tot 2 1/2 jaar ge vangenisstraf werd veroordeeld, kwijtschelding van de nog te onder gane straf verleend. ONGESTELD. De oud-luit.-generaal jhr. G. M. Verspyck, adjudant-generaal van H. M. de Koningin is ernstig ongesteld. TREURIGE WONINGTOE STANDEN. Te Beerta (Gr.) zit 9edert 1 Mej een" huishouding, die een dqor de gezond heidscommissie afgekeurde woning moest verlaten... ln den dorps teren gehuisvest. EEN WAARSCHUWING. De Minister van Buitenlandsche Zaken waarschuwt belanghebbenden tegen zekeren Edward Dresden, ge vestigd no. 15, Wentworthstreet, SpL talfields, London E., die aldaar als „commissionnair" visch verkoopt, die hij eenige malen betaalt, om dan plotseling eene zending niet te vol doen. Genoemd persoon zendt ook als betaling chèques op banken, waao> mede hij niet Ln verbinding staat. MIDDENSTANDSTENTOON STELLING 1909. Door het Uitvoerend Comité d<ear Middenstandstentoonstelling is in zijne laatstgehouden vergadering be sloten, telegrammen van gelukwen- schen te zenden aan H. M. de Ko ningin, Z. K. H. den Prins der Ne derlanden en H. M. de Koningin-Moe- der.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1