NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA Uit de Omstreken Binnenland 26# Jawgsng. No. 7937 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon* en Feestdagen. DINSUAO 11 MSI 1909 III1I11 Hifim 'J—o—Mina— HMRLEMS DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIB MAANDBNl Voor Haarlem1.23 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Ia (kom der gemeente).130 Franco per post door Nederland.1.65 Afzonderlijke nummers0.02 4 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 M de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap tonrem Coster. Directeur 1. 0. PEEREB00IA ADVERTENTÜËNi Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts, Builen het Arrondfrssment Haarlem van 1—5 regelt f t— elke regel mee? /0.3S Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing 50 Cts, voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratie? Grcote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Drukkerijs Zolder Bnitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Buresu D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon Interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. WOENSDAG 12 MEL Teyler'a Stichting: Buitengewone tentoonstelling van orlgineele teeke- Hingen, 114 uur. De BURGEMEESTER vaa HAAR LEM brengt ter algemeese kennis, lat het Gemeentebestuur heeft gemeend te voldoen aan den alge- meenen wensch der hurgBrü. om door het geven van feestelphBden van gemeentewege, de blijde ge beurtenis in ons bemind Vorsten huis te vieren. Het feest zal worden gehouden op Dinsdag 18 Mel a.s. Met de leiding heeft het Restunr der Vereeniging „Koninginnedag" zich welwillend belast. De Burgemeester spreekt het vertrouwen uit, dat de Ingezetenen door hei uitsteken van vlaggen en door versiering en verlichting van gevels op genoemden dag luister zullen willen bijzetten aan het feest ter eere van H. K. H. Prinses JULIANA. Haarlem, 11 Mei 1909. De Burgemeester voornoemd, J. NIEUWENHUIJZEN KRUSEMAN, 1*. B. Stadsnieuws O m O-n 8 Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Wat het Onderwijs benadeelt" in de rubriek Om Ons Heen. GEMEENTEFEEST. Naar wij vernemen is de Gemeente raad heden bijeengeroepen voor een niet openbare vergadering tot het be handelen van de plannen voor het op 18 dezer te houden feest, die door de Vereeniging Koninginnedag bij B. en W. zijn ingezonden. Verschillende bewoners van de Nieuwe Gracht hebben zich tot een comité vereemigd, om op den feest dag een electrische verlichting aan te brengen. Maandagavond vergaderden In Café Smit 30 bewoners vain de eerste Kleine Houtstraat, onder voorzitter schap van den heer E. A. A. Liera. Met algemeene stemmen werd be sloten do Kleine Houtstraat van de Anegang tot de Oude Gracht te ver eieren en een commissie benoemd van 7 leden. Reeds is een mooie som ingekomen. Voor de weezen. Men schrijft ons Naar wij vernemen zal a.s. Don derdagmorgen in het gebouw ,.De Kroon'' een extra kindervoorstelling plaats hebben, waarvoor door de di rectie, de hoeren Alberts, de weezen der verschillende weeshuizen zijn uitgenoodi.gd. Wij twijfelen niet, of hiervan zal een dankbaar gebruik ge maakt worden, daar het voor de kin deren een prettigen morgen belooft. Faillissementen. Door de Arrondlssements rechtbank alhier zijn bij vonnissen van 11 Mea 1909 in Staat van faillissement ver klaard lo. J. W. Ceelen, vrachtrijder, wo nende te Haarlemmermeer (Hoofd dorp) 2o. L. Broeze, winkelier in manu facturen, wonende te Velsen. TWEEDE KAMER VERKIEZING. Naar we vernemen heeft Mr. J. H. Thlel thans aan den voorzitter van den Vrijzinnig Democratischen Bond, Rfdeeling Haarlem, kennis gegeven, dat hij bij een eventueel» verkiezing het lidmaatschap van de Tweede Ka mer voor het district Haarlem zal (Aanvaarden. De voetbalclub „Hercules" van hier, die door zijn lid worden v. d. Haarlemschen Voetbalbond een an deren naam moest aannemen, daar er al een vereeniging van dien naam bestaat, zal voortaan Juliana heeten. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavokerk te Haar lem, op Donderdag 13 Mei 1909, des namiddags van 2 tot 3 uur, door den heer W. Ezerman, met welwillende medewerking van den beer P. van der Meer, (violist). Programma No. 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach. No. 2. Adagio uit het 3de Viool concert, Mozart. No. 3. Inleiding en Variaiiên, A. Hesse. No. 4. Berceuse (Viool), B. Godard. No. 5. Cantabile, E. Bossi. No. 6. a. Largo (op verzoek), Hfin- del. b. Ave Maria (op ver zoek), Bach-Gounod. Verlof Drankwet. Door P. Klabou <6 aan B. en W. gevraagd om verlof (ingevolge art 34 dier wet), tot het verkoopee van al coholhoudenden drank anderen dan sterkeen drank voor gebruik ter plaat se van verkoop In het perceel aan de Groote Houtstraat no. 55. Detacheer in g. De milicien P. B. Mooij van het 10e regiment infanterie, alhier in garni zoen, is toegelaten voor eerne deta cheering voor den tijd van twee Ja ren bij het leger in Oost-Indië. Ons postkantoor ontv olkt. Morgen wordt voor de rechtbank te Breda de zaak behandeld betreffende den brief met diamanten I Van het postkantoor hier ter stede en te Zand voort moeten 21 ambtena ren als getuige in Breda verschijnen. Veel ambtenaren zullen er dus niet overblijven om 't werk te doen 1 Kolven. Heden werden de kolfwedstrijden in de Vereeniging voortgezet. De hoogste cijfers hebben thans de hoe ren H. de Boer te Hoogwoud 148, J. Hagenaar te Hensbroek 137, D. Bloe- mendaal te Weeterblokker 134, D. Lgesz te Opmeer 131, A. Rinkema, te Haarlem 130. De wedstrijden zullen heden afge speeld worden. Vechtpartij. Gisterenavond omstreeks 9 uur raakten eenige vrouwen op het Bol werk weer eens handgemeen. Het be gon met een kleine woordenwisseling, toen raakten zij slaags en eindelijk bestookten ze elkaar met hoeden- Wanneer krijgen we daar politie posten NUT. Maandagavond vergaderde het dep. Haarlem van de Maats, tot Nut van 't algemeen, ter behandeling van ver schillende, meest huishoudelijke, aan gelegenheden. De punten van be schrijving ter algemeene vergade ring gaven geen aanleiding tot be spreking, ala afgevaardigden daar. heen werden benpemd de heerea Mr. A. S. Miedema en W. J. Berdends van B er lek om, als plaatsvervangers de hoeren W. D. van Leeuwen Boom kamp en Mr. Th. de Haan Hugen- holtz. De heer P. Loosjes werd herkozen als bestuurslid en gekozen in de plaats van den heer Van Leeuwen Boomkamp, die niet herkiesbaar was, de heer H. C. Krauss. Alg commissa rissen der Spaarbank werden geko zen de hoeren J. Westerman Halslijn, E. W. van Someren Greve en J. A. C. Suringarais lid van de Comm. van de school voor bejaarden, wegens het overlijden van den heer H. P. Mou sing a, de heer Dr. W. Pauw. Ter voorziening in kasgeld werd een leening van J 3000 toegestaan. Door het bestuur werd meegedeeld, dat ingekomen is een ontwerpstatu ten van den Departementale Spaar bank, waarover ter zijner tijd in de Departenientsvergadering zal kunnen worden beraadslaagd dat een herzie ning van het huishoudelijk reglement van het depL in vergevorderden staat van voorbereiding ia De heer Van Cuyk vestigde nog de aandacht op de wenschalijkheid, dat het Nut zich zou beijveren om hier op te richten een neutrale bewaarschool. De in het Pie tershuis bestaande neu trale school is sinds eenigen tijd in uitgesproken rechtzinnige richting geleid. Is dit met medeweten van re genten De voorzitter zegt onderzoek toe en sluit hierna de vergadering. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de liialsfjï hardchLani BLOEMENDAAL. Heden verscheen in druk 't 5de jaarverslag van den Bloemendaal- achen bond voor lichamelijk» ontwik keling. De vereeniging kan met vol doening op 't jaar 1908 terugzien. Het aantal leden en donateurs be draagt ruim 5Q Door hun bijdragen en de verschil lende subsidies, was 't bestuur in staat de lichamelijke ontwikkeling van Bloemendaal's jeugd voort te zetten. Weer tweemaal per week is door de kinderen Yan Bloemen da al onder leiding gespeeld achter hotel Duin en Daal, meestal waven 't van 20 tot 40 jongens en meisjes. De afdeelimg Lawn-tennis geeft re den tot tevredenheid en telt ongeveer 20 Leden. In den winter ontvingen 25 jongens gymnastiekonderwijs. Het bestuur betuigde namens dein bond adhaeaie aan T adres aan de Tweede Kamer om maatregelen te gen 't wiedden te nemen. HAARLEMMERMEER'. Aan den ringdijk bij Hlllegom werd In een der laatste nachten ten na- deele van zeiteren Th., een partijtje bloembollen ontvreemd, ter waarde van pl.m. 25. De Tijd schrijft De anti-revolutionair» kies vereeni ging te Oude wetering besloot, indien de kie3vereeniging te Roelofarernds- veen haar candidaat voor den ge- meentertiad niet overneemt, z*ch van het partijverband af te scheiden en tegenover het aftredend lid. den lieer F. H. van Wichem, een edgen Candi da al te steilen. De Centrale Anti-revolutionaire KiesvereerigLng in dit district verga dert 22 Mei a.s. HILLEGOM. Zaterdagavond heeft. naar Het Volk meldt de candidaat der S. D. A. P. aan den Ringdijk voor een fl!,nk opgekomen arbeiderspubliek tn een schuur van den federatie-voorzit ter (alle zalen waren geweigerd) over Staatspensioneermg gesproken. HALFWEG. Op uitnoodiging van enkele ingeze tenen is alhier Maandagavond eene vergadering gehouden om te komen tot oprichting eenier Vereeniging voor het houden van een nationalen feest dag; die vereeniging is opgericht, de eerste feestdag zal zijn 31 Augustus a.s. De hoeren W. J. ten Dam Ham, J. Cos, C. Bergman, J. B. Lijnkanip, W. Coppéé, A. Baren dregt en P. P. J. Bottelier vormen het bestuur. De burgemeester werd tot be schermheer benoemd. IJMUIDEN. Etal age wedstrijd. Bij den gehouden etalagewedstrijd bekwam nog de heer M. Kroonenbarg, goud- en zilversmid, een buitenge woon eervolle vermelding en de heer S. Tijssen, beddenmaker, een eervol le vermelding. HOFBERICHTEN. Do Koningin zou heden bij de be grafenis van generaal Verspyck ver tegenwoordigd worden door Prins Hendrik. GOUVERNEUR-GENERAAL VAN INDIë. 't Haagsch correspondentie-bureau ontving uit de beste bron de verzeke ring, dat het bericht, volgens hetwelk de Minister van Binnenlandsche Za ken, nir. Heemskerk, bestemd zou worden tot gouverneur-generaal van Nederlamdsch-Indië, louter een ver zinsel is. Dr. C. STEKOULIS. De berichtgever van de N. R. Ct. te Konstantiniopel meldt het overlij den van dr. Stekoulls, de gedelegeer de voor Nederland, In den Internati onalen gezondheidsraad aldaar, lid van den gezondheidsraad der stads prefectuur, enz. Dr. StekouUa was Helleen van geboorte. Zijn verdien- sten werden door onze regeerimg in 1888 erkend door het verleenen ven het ridderkruis van de orde van dien Nederlandschen Leeuw. 't Prlnsessefeest in den Haag. (Van onzen hij zonderen Verslag gever). Op 't station, hier in Haarlem, kon Je 't al vroeg in den middag be nauwd krijgen, als je zag hoe vol de treinen naar Den Haag gepakt za ten. Amsterdam gaf reeds zoon mas sa feestgangers, dat de open plaat sen, die er bij de aankomst nog wa ren in een oogwenk bezet waren. Maar, geen nood, al waren dte trei nen al zeer versterkt, hel spoor perso neel koppelde maar wagens aan, zoo dat er al heel wednig mienschen te leurgesteld moesten blijven staan. Zooals 't uit de noordelijke richting ging, gebeurde 't ook uit het Zuiden en uit het Oosten. Den heel en dag door stroomde het van menschen uit trein en tramstations. In dichte drommen trokken ze op naar het stads-midden, onderweg de hier en daar zelfs zeer fraaie versie ringen bekijkend. Langs alle hoofdverkeerswegen slingerden zich de hreede gr oen-guir landes, gedragen door palen op de trottoirs of rosetten van bloemen. Daartusschen kleurde een kwistige overvloed van Oranjeappelen... zoo noemde men ze ten minste; maar de sinaasappelenhandelaars hebben etr meer aan verdiend, dan hun colle ga's in „appeltjes van Oranje". En telkens zag je de vensterramen be stoken met vetpothouders of lijn de langs ribben en kanten de gas buis of electrische draad, die in het avonduur nog kleuriger oogenfeest zouden doen schitteren. De Wagenstraat, van de brug tot de Veerkaden was herschapen in een hreede laan van groen, waarlangs, een oogkijkens ver de oranje-ballans slingers boogden. Daarboven vlagden de huizen, de kleurendrukte van 't oranje en rood-wit-blauwgewemel de straten in. Overal ln al de dieelen der stad, was de zonnige lucht om Je heen doorstoven Yan die fijne kleur- ketsiingen, die je niet zien kunt af zonderlijk, maar die toch straatgeul- tusschen de huizen overdeemsteft wanneer ei; veel vlagawj ultwoayïu. De Wagenstraat, verder op, had heel wat werk gemaakt van versie ring op zich zelf. Maar mooier nog was de Veene- straat, die schier verdonkerd werd, door het groene dak, dat de slingers over de geheele straatbreedte had den gesloten... Zoo zouden we achter eenvolgens wel alle straten kunnen doorgaan; maar dat zou een te lange reeks en te veel ln herhaling verval len worden. Want we zouden moeten gaan praten over de Vlamingstraat, de Spuitstraat, de beide Polen, Hoog straat,, Noordeinde, Vijverberg, de Israëlietienbuurt, de Boekhorststraat, do Piet Heinetraat, Dennenweg en andere meer of minder uit 't centrum gelegen straten. Overal was T weer mastversiertav gen met W's en H's en J.'s, die zwa re bloementuilen torsten als deel- stukken ln de langer gulrlandenreek sen. Een paar uitzonderingen echter. Op 't Voorhout, niet vei' van het Paleis van Koningin Emma een won dermooie en fijn-voorname versiering van eenige deftige heerenhuizem met groote Oranje-Pampaspluimen. Daar was maar een roep over dit sierlijk materiaal voor huizentood. Het Pa leis der Koningin-Moeder zelf droeg slechts een sobere lijnenversiening met dunne etrookfen van groen. De Parkstraat, de breede straat tusschen Voorhout en Plein 1813 had een eenvoudige maar zeer smaak volle versiering aan fraai opgemaak te O ram je- en witte masten op breed voetstuk. Eindelijk Plein 1813. Aan de ingangen waren veel poortige eerebogen opgericht, waaraam in de hoogte de wapen dekken een bijzon der cachet gaven. Het reusachtige Vrijheidsbeeld, dat dit kolossaaJ-groote en zeer mooi aam- gelegde plein geheel overheetrscht, was tot aan den nimbus rond het hoofd der Nederlandsche maagd om lijnd met electrische draden, dicht bezet met gloeilampjes in naticciale kleuren. Door het dichte groen der hoornen slingerden zich, eveneens voor de avondverlichting groote tros sen Venet&aansche ballons en veel kleurige bloemvormige hulseL waar- In de etectrolampjes als vruchtbegin sel staken. De DRUKTE. En langs en onder al dat mooie gekleur en door dat pittig gegeur van den- en spar re-reuk schoven in elke straat en op ieder plein twee men- schen-balken. T Was nu en dam of de individueele mensch niet meer bestond, maar leder aan zijn huur lieden vóór en naast en achter hem was vastgekleefd, vastgeplakt als het war» tot één menschenkluit, één brok levend wezen, die maar gesta dig aan de straten werd ingeperst als men vergeve de vergelijking worst ln leen darm. Zoo vol was 't er bijwijlen kt de hoofdstraten, dat zelfs van hossen geen sprake was. Alleen kon de menigte dan zingen en joelen. Em dat werd zoo braaf ge daan, dat boven de gansche midden- stad een zee van geluid uitging. Van 't noorden van het Noordeinde, tot op den Stationsweg en van het Plein tot de Groote Markt was 't één zin gen em juichen. Al masr door klonk het Wilhelmus op en het „Oranje Boven, levie Wilhelmien", voor deze gelegenheid ook wel veranderd in 't minder fraai klinkende: „Leve Julï- aam!" Dan weer een Piet Heintje, met het eindeloos betoog en tegenbe toog, dat: „Ie het verwonnen de zil veren vloot!" Telkens ging dat. Weer verloren in den baaierd van klank, vocaal en instrumentaal. Instrumen taal verzorgd was 't veelsoortig klankgedaver voornamelijk door de veelinaais beroemde 'reuzen toeters, die hun snerpend lawaai uitwoed den. Natuurlijk in en voor de café's en restaurants gten plaatsje bijna te krijgen. Gelijk op straat steeg ook daar de stemming met het uur. De café's, die zich verheugen in een buitemzujie had den op bijzondei» wijze hun open ruimte omheind. Zoo b.v. „Central", waar polsdikke ijzeren hekken de bezoekers voor 't straatgeweld be schermden. De inrichtingen, die er gelegenheid toe hedrteR, maakten afzonderlijke uit- en ingangen. Tegen 't namiddaguur streek alles wat van buiten kwam in de eetgele- genheden neer. Zoo ongeveer ais een leger sprinkhanen, dat neerkomt op de oogstvelden en deze binnen eenige oogenhlikkfen kaai maakt, zoo zwerm de in alle hoeken en gaten van de stad de menigte neer em verslond den ganschen voorraad levensmiddelen met een merkwaardigen spoed. Want achter de etendon stonden de homgerigem, die een scherpen strijd voerden om 't bezit van een stoel en een bord, wanneer die voor werpen vrij kwamen. Ook de banket en broodbakkers, de vischwinkels en de slagers hadden handen tekort, om hun medememschen van 't hongerge voel te bevrijden. DE PRINS RIJDT UIT. 't Was nog volop dag, toem Dem Haag zijn feestlicht ging ontsteken. Hier en daar vlamden reeds om half acht de gasverlichtingen aan, spran gen de gloei lampjes vol vuur, ontlo ken de lichtschijnsels in de lampions, en wapperden de vetpotvlammetjes driftigjes heem en weer. Want na acht uur zou de Prins uitrijden, om de Residentie in haair sprookjes-mooi gewaad van licht- schitterlng em kleurgloeden te bezien. Langs H Ruiterstandbeeld met den reeds verwelkten krans om den arm, stond 't natuurlijk reeds vroeg prop vol tot aan den tal vollen bloei staan- den, vermaarden kastanjeboom tegen 't hek van de Gothische zaal. Uit eer bied en zorgzaamheid voor de Ko ningin, die daar eenige tientallen meters verder links Ln 't Paleis te rusten lag onthield de menigte zich van het luid geiawaal, dat toch de heel» 8 tad doordaverde. Even voor achten reed 't rijtuig met de schim mels voar, nu door een herhaald ge juich begroet. De politie beijverde zich nu om de menecbenmuur aan te plempen met degenen, die nog passeerden. Toen klokslag van och ten gingen de bree- cte deuren open en stelde zich een groene Mecklenburgsche jager naast het portier. Uit de helder ver lichte vestibule verscheen de Prins nu op het met een looper belegd» bordes, gekleed in generaalsuniform, klein tenue. Een driewerf „hoezee" en „leve de Prins!" zwol aan tot een tienvoudig, dra twlntigkeer herhaald geroep em gejuich. Geen hoed en geen pet bleef meer op 't hoofd, alles wuif de Prins Hendrik toe. Z. K. H., die een sigaar rookte, bleef een oogen- blik staan op 't bordtós, zichtbaar ge troffen door de plotselinge losbars ting van deze allerhartelijkste ova tie, die wel zoover T Paleis moet doorklonken hebben, dat Koningin Wilhelmina 't gerucht daarvan ge hoord heeft. Toen bracht de Prins het militair saluut aan de menigte, en stapte daarna, gevolgd door zijn adjudant Ln het rijtuig. Recht over eind bleef hij nog eem wijle in 't rij tuig staan, terwijl dit op 't ruime voorplein keerde en te midden van 't gejuich de Heulstraat inreed, van waar het vorstelijk 'rijtuig, slechts voorafgegaan door twee bereden po- litie-agemten en zonder verder gevolg de stad doorreed, overal door de men schenmenigte stormachtig toege juicht. DE FEESTVERLICHTING, Toen het moer em meer avondde en de lucht zwart werd, werd Den Haag een sprookjesstod, vol van een ge heimzinnigheid en 'n onwezenlijk-lij- ken. Daar was overal een Licht-ieven, Geheele straten achter elkaar ging je in het warme gestraal van oranje kleurige ballons en daar achter te gen de huizengevels prijkten de ge kroonde initialen in 'reuzige vuurlet ters. Licht-lanen liep je door, de een na de andere, waar 't schitterspel van '~t blije feestlicht grillig dartelde langs groen festoenen em eere-poorten, of statig lijnde langs venster- en deur posten, dak-balk en kapelletje. Het festijnde maai- aldoor van oost en west van noord naar zuid. Tooverachtig mooi, was op de oo- gonbiikken, dat de verlichting geheel brandde de vetpotjes-illuminatie van de Binnenhof-gebouwen aan den Vij verkant. Langs alle lijnen kropen de vlammetjes naar omhoog, waatf zij maai' een kant vinden konden om te belichten. Dat was een fraai gezicht. En dan die weerkaatsing ln het donkere wa ter, dal het gewir-wax van lichtge- veltjes nog eens onderste boven aan- pastte aan de reëel» illuminatie-par tijen. Jammer maar, dat maar weinigen 't zoo mooi zagen. Den meosten tijd was een deel der verlichting uit en. toonde de gebouwen jammerlijk afge knapte lijnen. Ook op 't Binnenhof zelf, waar de gebouwencomplexen van Eerste en Tweede Kanier prijk ten met een dergelijke verlichting om de ramen, brandde het niet mooi. Daar dicht bij op 't Plein had de „Witte" een keurige voordeur-illu minatie. De drie ministeries hier praalden ook in Lichttooi. Het mooiste wat er wel im die stad te zien was, leverde het PleLn 1813 op. Daar bloeide ln het hooge ge boomte een wonder van kleurig vuur In de Venetiaaneche ballons en in de iichtbloemen. Het Vrijheidsbeeld rees in den don keren avond op in het sereen-rustige licht van de driekleurige electrische gloeilampjes. De gemeente, die deze verlichting voor haai* rekening had genomen, legde hiermee meer eer in, dan met de gasverlichting van het Stadhuis, waar alleen het gedeelte tegenover de kerk een fraaie indruk maakte, maar de overige gedeelten een poveren indruk maakten. Van de straten, die een algeheel» verlichting hadden, moeten vooral genoemd worden de Parkstraat en de Vlamingstraat. De courantenbu- reaux hadden eveneens meegedaan in de algemeene illuminatie. Zoo de „Nieuwe Courant", het „Vaderland" en de „Haagsehe Courant". Dez» laatste spande wel de kroon met haar fraaie electrische gloeilampen- verlichting, die mede het aangren zende Haagsche Correspor.dentiebu- reau in haar illuminatie betrok. In de tijdingzaal van de H. Ct. speelde een muziekkorps, om er de stemming in te houden. Daartoe meenden ook allerlei straat zangers, muziek makers, potsenma kers c. o. het hunne bij te dragen.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1