Verschijnt dagelijks, behalve op Zon* en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. BIJLAGE 96a Ja*rgan§ No. T948 DIN8DAG 26 MB1 1909 ABONNEMENTEN PBR DRIB «lAANDBNl Voor Haarlem lll'.f 1.20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)130 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H .de omstreken en franco per post 0.45 Ottgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. të. PEEREB00IH ADVERTENTIËNi Van 1—5 regels 50 C4s.j iedere regel meer 10 Cte, Puiten het Arrond" - ""^nt Haarlem van 1—5 regels /t—p elke regel meer a ZU Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cis. per plaatsing! 5Q Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administraties öroote Houtstraat 55. tatercommunaa] Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administrate724. Drukkerij: Znider Bniten3paaraa 6. Telefoonnummer 122. Tol de plaatsing van advertentifin en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN, EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 26 MEI. Den Hout: Muziekuitvoering, 8 uur. Teyters Museum: Tentoonstelling teekeningen, 11—4 uur. Ambachtsschool: Ledenvergadering 2 uur. Café Meerman, Schoten: Lih. kies- Vetreen. Openh. verg. Spreker de heer F. J. W. Drion, 7£ uur. BIJ Haarlem's Dagblad. Een gedeelte van onze le zers ontvangt heden als bij' voegsel bij de courant een portret van H. M. de Koningin met Prinses JULIANA. De tijd was te kortomexx. genoeg te drukken voor onze groote oplage. Geabonneerdendie het portret vandaag nog niet ont vangen zuilen het in hun courant van Woensdag vin den, of kunnen, indien zij dat wenschen, tusschen 8 en 9 uur hedenavond een extra exemplaar afhalen aan ons Bureau Groote Houtstraat 53, onder voorwaarde, dat zij daar hun naam en adres opgeven. DE ADMINISTRATIE. OM ONS HEEN No. 036. Toestanden in Turkije. Hoewel de toestanden in. Turkije nu weer geregeld schijnen te zijn, maakt waarschijnlijk niemand zich de illusie, dat er nu voortaan ook altijd vrede en rust zullen heerschen en. de constitutioneele regeerings- vorm zoo maar, zonder meer, de har ten der bevolking heeft veroverd. Zóó snel gaan hervormingen eenmaal niet in hun werk, vooral niet in een land, waar persoonlijke belangen zoo groo- ten invloed hebben en nog zoo wei nig sprake is van een onkreukbare administratie. Toch is het wel eigenaardig, dat menschen, die hen lang hebben loe ren kennen, over de Turken geen on gunstig oordeel vellen. Ook niet. de schrijver van een artikel Under the Star and Crescent in oen Engelsch maandschrift, die zich achter den naam B e y z a d ver schuilt en recht van meespreken mag doen gelden, daar hij vijf en twintig jaar in Konstantinopel heeft ge woond. ,,De Turk", zoo schrijft hij, „wordt zeer verkeerd beoordeeld en in geheel Europa slecht begrepen. Gewoonlijk is hij een fatsoenlijk man in de volle boteekanis van het woord, gastvrij, beleefd in zijn manieren en een uit stekende vader voor zijn kinderen, vergeleken zelfs bij den Engelschan, Duitschen of Amerikaanschen huis vader. Alleen moet men hem niet te na komen in zijn Godsdienst. Zoodra hij maar vermoedt, dat iemand daaraan raken wil, wordt hij de bloeddorstig- ste mensch ter wereld." Daarom, zoo gaat de schrijver voort, betwijfel ik ook wel, of Eet constitu tioneel bewind in Turkije kans van slagen hebben zal. Men moet niet vergeten, dat de regeerende Sultan boven alles de k a 1 i f der geloovigen Is, beschouwd wordt als de vertegen woordiger op aaide van den profeet Mahomet, wat hem een groote macht Verleent. Wanneer dus de ministers 6en maatregel wenschten, dien hij als constitutioneel vorst had goed te keu- ren, zou niets hem beletten, om er zich als kali! tegen te verklaren. Het is bekend, dat de verschillende administration in het rijk met allerlei kwade practijken omgaan, maar wat de politie durft doen is eenvoudig verbazingwekkend. Hij geeft daar het volgende staaltje van. Op zekeren avond bracht ik een bezoek bij een vriend in de groote Pera-straat, in het midden van het Europeesoh kwartier, toen ik tot mijn verwondering bericht kreeg van mijn chef, dat hij mij wegens een drin gende zaak zoo spoedig mogelijk ver wachtte in zijn huis in het Stamboel kwartier, aan de andere zijde van den Gouden Hoorn. De afstand is zes zeven kilometer en mijn vriend raadde mij aan, voor zichtig te zijn, daar het gevaarlijk is, op het late avonduur alleen een zoo groote wandeling te ondernemen. We keken dus uit naar een a r a b a (huurrijtuig), maar vonden er ge zoodat ik naar het station ging van den ondergrondschen spoorweg, die Pera met Galata verbindt. Daar wa ren de deuren evenwel gesloten, zoo dat Ik geen keus meer had en te voet moest gaan. Vertrouwende op mijn kleine, Ame- rikaansche revolver met vijf patro nen er op, begon ik deen tocht, maar hoorde in een nauwe straat hard achter mij loopen. Twee mannen na derden de een ging mij voorbij bleef daar staan, de ander naderde mij van achteren. Onbeschaamd elschten ze mijn beurs en horloge op, en toen ik weigerde, kwamen ze nog naderbij. Om hun schrik aan te jagen vuurde ik in de lucht, waarop van de kerels een groote k h a m a of sabel trok en dte met kracht naar mij toeslmgerde. Gelukkig zag ik het moordtuig aankomen en kon het door bukken ontwijken. Ik vuurde drie maal en merkte met voldoening op, dat aan het einde van de straat lich ten te zien kwamen. Er naderden snelle voetstappen. „Daar komen de soldaten 1" riep de een tot den an der, waarop de twee roovers het ha zenpad kozen. Onnoodig te zeggen, dat ik weer vrij ademde. Weinig kon ik denken, dat nog andere moeilijkheden mij wachtten. Zoo snel verscheen de pa trouille, dait 1k geen tijd meer had, mijn revolver te verbergen. Vijftien soldaten, onder een sergeant en een onder-luitenant, omringden mij, «n de officier, voorwaarts komende, zet te mij zijn sabel op de borst en ge lastte mij, de revolver met de kolf naar voren af te geven. Met de op merking „een aardig speelding' stak hij het im den zak. „Waarom vervolgt u de misdadi gers niet vroeg ik, „de kerels zou den mij bijna beroofd en vermoord hebben 1" „Kalm aan, effendi", zei hij. „Hoe kan ik zeker weten, dat u aangevallen is Ik hoor schieten en vind u hier met een revolver in de hand. Kom maar mee naar het bureau van po litie 1" Daarop gingen we op weg, zeer te gen mijn zin natuurlijk, daar ik haast had om mijn chef te spreken. Ik na derde dus den officier en zei zacht jes „Ik heb geen lust om mee haar het bureau te gaan.' „Zeer goed, effendi, maar dan zult u moeten betalen." Ik knikte en keek naar de soldaten, die daarop met den sergeant door den officier werden weggezonden. „Wacht mij daar ginds", zei hij, ,ik moet met den effendi spreken." Toen de mannen buiten het gehoor waren, ontspon zich het volgende ge sprek „Hoeveel moet ik betalen „U weet, dat het een ernstige over treding is. om 's nachts met vuurwa pens te schieten ,Zeer waar, maar ik werd aange vallen." Och kom, dat zegt u ik heb nie mand in de buurt gezien." Het baatte niet, daarop verder in te gaan, ik zei dus .Wanneer gij het zoo beschouwt, heb ik niets meer te zeggen. Hoeveel moet ik u betalen „Hoeveel heeft u bij u „Ongeveer vijf medjtdiehs (omstreeks tien gulden)." „Dat is niet genoeg." „Ik kan u morgen meer zenden." „Dat gaat niet, laat mij uw horloge en ketting eens zien." Heit was een gouden horloge, dat mij, met den ketting mee, ongeveer f 240 gekost had. „Ik kan u mijn horloge niet geven, maar zal u wel meer geld zenden." „Dat behoeft niet", zei hij weer en stak bedaard horloge en ketting In den zak. „Hoe durf je 't wagen, schurk 1" rieip ik woedend uit. „Stil, praat zoo luid niet, het bu reau Is vlak bij." Ik zag de hopeloosheid van 't geval in. Hij verlangde, behalve mijn geld, .ook nog een gouden lucifersdoosje, een zilveren potlood en een zijden zakdoek. Toen hij mij aldus even grondig uitgeplunderd had als de roovers gedaan zouden hebben, zei hij „Ga nu naar t eind van de straat, draai dan rechts af en loop zoo gauw als ge kunt weg na twee minuten maak ik alarm I" Zoo geschiedde en ik geloof niet, dat ük ooit zoo hard geloopen. heb. Op de Galatabrug vond ik een rijtuig, dat mij veilig naar de woning van mijn chef bracht. Zoo'n geval is teekenend, vooral omdat het geen zeldzaamheid is. Toen Konstantinopel eens met valsch geJd werd overstroomd, kreeg de chef der politie last, de daders binnen veertien dagen te ontdekken, anders zou hij in ongenade vallen. Wat deed deze heer Hij liet eenvoudig 's nachts een zak met valsche munt in den tuin van een Griekschen koopman begra ven, zonder dat deze het merkte, kreeg toen zoogenaamd verdenking tegen den armen man, liet huiszoe king bij hem doen en vond natuurlijk de valsche munt. Maar een dienstbode in het naaste huis had gezien, dat de politie het nagemaakte geld begroef en vertelde dat aan den Europeaan, bij wien zij diende en die een vriend van den koopman was. Door tusschenkomst van den gezant werd de ongelukkige, na drie weken in de gevangenis te hebben gezucht, in vrijheid gesteld. Maar daarmee was de zaak niet uit. Na deze gebeurtenis had de Grieksche koopman onophoudelijk moeilijkhe den met de politie, die hem duidelijk genoeg te verstaan gaf, dat zij hem het leven zuur zou maken, wanneer hij in Turkije bleef. Het gevolg was dan ooit, dat hij zijn zaak met schade verkoopen en het land verlaten moest. Het is zeker twijfelachtig, of een land, waar zulk een rechtsonzeker heid heerscht, rijp geacht kan wor den te zijn voor een constitutioneel bestuur. Of het moeit zóó krachtig wezen, dat het den Augiasstal weet te reinigen. J. C. P. Stadsnieuws Schaken. De hier ter stede gehouden schaak wedstrijd, uitgeschreven door de „Schaakcourant", had het volgende resultaat. Hoofdklasse le prijs de heer Zoon tjes, Beverwijk; 2e prijs de heer Puts, Schoten, na Loting met den heer Six, Beverwijk. le klasse le prijs de heer Tork, Haarlem2e prijs de heer Kohier, Den Haag. 2e klasse A le prijs de heer Lose- caat Vermeer, Leiden, na loling met den heer Busé, Haarlem, die den tweeden prijs won. 2e klasse B lo prijs de heer Ooy- kaas2e prijs de heer De Vries, HaarLem. 3e klassele prijs de heer Post, Veisen 2e prijs de heer Rotgans, Amsterdam. Z we m men. De af deeding zwemmen van den Haarlemschen bond voor lichamelij ke opvoeding Is ook naar buiten aan 't werk getogen. Ze wendt ernstige po gingen aan tot het vormen van een onderwijzers-zwemclub. Men kan daar dan tegen geringe betaling ook zwem men loeren. Beoefening van water sport staat ook op 't program.. Prins Hendrik's komst. Voor de derde maai in vier wekten tij da gaat Haarlem vreugde bedrij ven over de geboorte van Prinses Ju liana. „Koninginnedag" is er dit maal niet zoo gemakkelijk toe over gegaan! om deze betooging op touw te zetten, zei cte heer M. H. Binger gisteravond, toen hij de vergadering bij ontstentenis van voorzitter en vi- ce-voorzittor leiddte. Maar men mocht de gelegenheid om z'n vreugde ook te genover den Prins te uiten, niet la ten voorbijgaan, meencte men. Daar om was deze vergadering door bet Dagelijksch bestuur van „Koningin nedag" bijeengeroepen. Bij de opening sprak de heer Bin ger vooraf een woord van dank voor de medewerking tot het welslagen der Gemeentefeesten op 18 Mei. Toen men aan den avond van dien dag bij den waarn. Burgemeester ter recep tie was, rees het plan om den Prins bij zijn bezoek aan Haarlem te huldi gen. DE HULDEBETOOGING moet in een kwartier afgeloopen zijn. Het ontworpen program luidt als volgt: Van de vereenigingem, die zich daartoe aanmelden komen in den avond van 28 Mei omstreeks 8 uur, ten hoogste 5 afgevaardigden van el ke vereemging samen op Den Doe len. De afgevaardigden, wien ver zocht wordt de vaandels der vaaneend- gingen mede te brengent gaan dan in optocht met muziek en omstuwd door fakkeldragers behoudens goedkeuring van de autoriteiten naar het Gebouw van de Holl. Mij. van Wetenschappen op het Spaarnte, waar Prins Hendrik na afloop van de jaarvergadering aanzit aan het feestmaal. Te negen um' zal de Prins zich aan het venster vertoonen. „Zang en Vriendschap" zingt dan een nationaal lied, begeleid door een deel van Kriens' orkest. In het Spaarne zal de muziektent van Koninginnedag drijven op plat boomde vaartuigen. De „Harmonie" geeft in de verlich te tent een muziekuitvoering. Wie meedoen wil, kan zich in verlichte bootjes ter weerszijden van de mu ziektent aansluiten. Om kwart over negen vertrekt de Prins. Dö heer Burger deelde mee, dat de Commissaris der Koningin en de bur gemeester volkomen met het plan in stemmen, om den Prins te huldigen. Tijdens de vergadering gaven zich reeds 28 vereen! gi n gen enz. op. We noteerden: Cremer, Zang en Vriendschap! aid. Haarl. Neder 1. Bond van Oud-Onder officieren, Schietvereen. Generaal v. Merlen, gymnastiekveireeniglng Bato met damesafd., Haarl. Kinderkoor, Haudboogschiietvereen. De Jonge Ba tavier, Jong Nederland, Haarl. Hen- gelaarsbandi, Het Vaderland Ge trouw, Gem. Koor Onder Ons, Haarl. Zanggenot, Vrijwillige Brandweer Schoten, Doopsgezind Zangkoor, Ver- eten. T.A. V. O., Christ. Normaalles sen, Instituut Prins, Koninginnedag, Haarl. Voetbalvereeniging, Industrie school, Willen is Kunnen met muziek korps, Harmonie, H.B.S.4 M.U.L.O.- school! voetbalvereen. Hercules, Haarl. Westerkwartier. Opgaven van deelnemende vereeni gingen kunnen worden gezonden aan den waarn. secret, van Koninginne dag, den heer C. L. F. Sari et, Zuider- Buitenspaarne 76 a. Bouwmaterialen. Naar mne ons uit goede bron mede deelt, is door een der groote bouwma- teriatenfabrieken, namelijk de firma Van Dijk Junior te AJphen en Aar- landerveen a. d. Rijn, in Haarlem 1/4 Hectare grond aan 't Spaarne aange kocht voor het stichten van een zaak m bouwmaterialen. De heer W. Hila- rius Tzn., Kampersingel 40, zal ver moedelijk als beheerder optreden.. Onze Jeugd. Dat de vernielzucht welig tiert blijkt wej in de Meester Lottelaan, waar een tweetal woningen zoover- schrikkelijk gebombardeerd zijn, dat geen ruitje in de beide woningen, die onbewoond zijn, is heel gebLeven en overal de sporen der projectielen te zien zijn. Om te maken, dat zij niet geheel tot een ruïne gemaakt worden, heeft de eigenaar alles met planken dicht laten timmeren. Leesmuseum. Maandagavond vergaderden de le den van het Leesmuseum, onder voor zitterschap van den heer C. Hey- man. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer E. H. Krelage, bleek, dat de finan- cieele toestand der instelling niet on gunstig is. hoewel vermeerdering van liet ledental wenschelijk blijft. Onder dankbetuiging voor het gevoerde be heer werd de rekening, nadat zij was nagezien, door de vergadering goed gekeurd. Een voorstel van den heer J. C. Poereboom. om het Leesmuseum op Zon- en feestdagen te sluiten, daar het op die dagen zoo goed als niet bezocht wordt, kon geen meerderheid vinden aangenomen werd eeu voor stel van der. heer R. Zuidema, om het Leesmuseum, in het belang van den concierge, op den laatsten Zondag van iedere maand te sluiten. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavokerk te Haar lem, op Donderdag 27 Mei 1909, des namiddags van 2 tot 3 uur, door den heer W. Ezerman. Programma No. 1. Fantaisie en Fuga, J. S. Bacli. No. .2. Adagio, Mendelssohn. No. 3. Sonate No. 2-, G. Merkel. a. Maestoso. b. Adagio. c. Allegro assai. - No. 4. Cantabile, César Franck. No. 5. Traumerei. R. Schumann, Do Politie op 't Prinsesse- fee st- Op de verschillende appèls is gis teren ten pol itiebu reel e mededeeling gedaan van een schrijven van den waarnemend Burgemeester, waarin deze zijn groote tevredenheid uit spreekt over de beleidvolle en tact volle wijze, waarop de politie is opge treden op het Gemeentefeest van 18 Med. Daarbij werd meegedeeld, dat den politie-agenten behalve hun over uren elk 1 gratificatie is toegekend De Ambachtsschool. De veiteeniging „De Ambachts school" te Haarlem houdt Woensdag a.s. een ledenvergadering. Punten van behandeling zijn: Verslag finan- cietele commissie: verkiezing van een bestuurslid wegens periodieke aftre ding van den heer J. Merens; verkie zing ledten en plaatsvervangende le den financieele commissie; uitbren gen van het verslag; uitreiking ge tuigschriften. Leveringvan spoor w a gons. De II. IJ. S. M. heeft aan de firma J. J. Beyues opgedragen de levering van een groot aantal nieuwe spoor wagens, tot een totaal bedrag van ruim 4 ton. R.-K. ZIEKENVERPLEEGSTERS. Op 18 Me' 1909 werd in het Bronge bouw te Haarlem de 4de algemeene vergadering gehouden van den Bond van R. K. Ziekenverpleegsters in het Bisdom Haarlem, onder presidium van den heer II. van den Berg, arts te Haarlem. De voorzitter herdacht met enkele toepasselijke woorden de voor ons vaderland zoo gelukkige en zegen rijke gebeurtenis van de geboorte eéner Koaiinklijke prinses, waarmedo alle aanwezigen instemden door een wel gemeend Leve Prinses Juliana 1 Na het lezen der notulen van de vorige algemeene vergadering en het uitbrengen van het verslag over 1908, door den secretaris, den heer Mr. Arn. Leesberg, te Haarlem, werd door mevrouw de Baronesse Van 01- denne.el te Amersfoort, penningmees- teresse, rekening en verantwoording gedaan over 1908 en eene begrooting ingediend over 1909. Beide werden goedgekeurd. Door den voorzitter werd medege deeld, dat pogingen, om te Rotterdam eene afdeeling van den Bond op te richten, kans van slagen hebben. De secretaris deelde daarop mede, dat Regenten van het O. L. Vrouwe- Gasthuis te Amsterdam besloten heb ben, om in het nieuw gebouwde Ma- ria-paviljoen de gedegenheid open te stellen voor R.-K. meisjes, om tot ziekenverpleegster te worden opge leid. Uit het verslag aangaande de wer king van het informatiebureau, bleek dat dit steeds aan het doel bleef be antwoorden en dat vele aan dat bu reau aangesloten gediplomeerde zie kenverpleegsters in vele plaatsen van het land waren werkzaam geweest. De aftredende bestuursleden, me vrouw de baronesse Van Oldenneel te Amersfoort, en zuster Veltman te Am sterdam, werden herkozen. Als plaats voor de volgende alge meene vergadering werd Bloemen- daal aangewezen. Na de pauze werd door Dr. Tra- vaglino, geneesheer aan het gesticht Moeivnberg oonc zeer belangrijke en onderhoudende voordracht gehouden over de verpleging van zieke krank zinnigen. liet voorstel van het bestuur om als proef eene zekere som uit de kas beschikbaar ie stellen, ten einde ook mindergegoedem in de gelegenheid te stollen, de hulp oener gediplomeerde verpleegster te kunnen verkrijgen, werd na uitvoerig debat aangeno men. Het tweede bestuursvoorstel, onï een eigen blad voor de vereemging uit te geven, dat minstens om de drie maanden zal verschijnen, werd aan genomen. Alsmede een voorstel, om te Amsterdam een correspondent- chap van het te Haarlem gevestigde informatiebureau te vestigen. Nadat de geestelijke adviseur van den Bond, de weleerw. heer Beijsene, kapelaan te Haarlem, In een opwek kend woord de aanwezige zusters op het verhevene hunner roeping had gewezen, werd do vergadering door een gezellig diner in het Brongebouw, waaraan ook verscheidene zusters deelnamen, besloten. Examens L. O. Haarlem, 24 Mei. Geëxamineerd 5 vrouwelijke candidaten. Geslaagd de dames II. C. van Ilengel en W. C, A. de Kantor te Leiden en M. Ch. G. Lust te Haarlem.. Volksweerbaarheid. Bij de gehouden velddienstoefening door Volksweerbaarheid en Bloemen- daal-Commando op 22 Mei 1.1. werd door een afdeeling van 30 man een voldwacht betrokken nabij de Vinke- baan, onder commando van den ser geant Steffons, met het front naar het Zuiden en met opdracht het terrein tusschen den Vogelenzangschen straatweg en .do Leidschevaort of te sluiten. Aan zes geoefende leden werd nabij de Beeklaan de opdracht gegeven te trachten den tol te Aerdenhout te be reiken, waarop door het bestuur een premie was gesteld, hetgeen hun door de goede voorzorgsmaatregelen van de veld wacht echter niet is ge lukt. Te 12 uur 's nachts was de oefening afgeloopen. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken AERDENHOUT. Zondagmorgen wvjrden door het beioid- en tactvol optreden van den onbezoldigd rijksveldwachter W. Zwemmer twee Haarlemmers, ge naamd de V. op heeterdaad betrapt, terwijl zij bezig waren in den tuin van het bui ton verblijf van den Com missaris dei- Koningin alhier serin gen af te snijden. Daar het om dezen tijd van het jaar meermalen voorkomt, dat serin- gendieven aan het werk zijn en het zeer moeilijk valt hen op heeterdaad te betrappen, heeft Zwemmer hier mede een succes behaald. HALFWEG. Omstreeks half tien hedenmorgen derailleerde aan de brug een electri- sche tramwagen, door het breken van een us. De treinenloop ondervond, geen noemenswaardige vertraging, wijl alleen op geringen afstand enkel spoor moest, bereden worden. Xe kwart ovei- elven was het spoor weei vrij. BENNEBROEK. Raadsvergadering. In de Maandagavond gehouden ver gadering waren alle heeren prtesent. De Voorzitter opende de bijeenkomst met de herinnering aan de geboorte van Prinses Juliana. Besloten werd aan H. M. de Ko ningin een telegram van gelnkwensch te zendten. Ook herdacht de voorzitter 't jubi- leumsfeest van den onderwijzer, den heer Köhler en uitte nog de besie wenschen voor dezen uitnemenden opvoeder der jeugd. Hierna kwam weer aan de orde da quaestie met 't R. K. kerkbestuur SL Jozef. liet kerkbestuur berichtte, dat "t zich tot zijn leedwezen niet kan ver eenigen met 't schikkingsvoorstel door den raad aangenomen in de vergade ring van 16 ApriL In het schrijven wer dopgemerkt, dat de meerderheid van den raad blijkbaar niet van ern stig verlangen is, de zaak minnelijk te se hik ken. Het stukje grond, waar voor nu een buitengewoon hoogen

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1