Weerbericht Thermometerstand KEIJSER'S SchoenenmaguUn, Binnenland Sport en Wedstrijden Telegrammen Burgerlijke Stand Marktnieuws - MEDEDEELINGEN VAN HET KON INKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur). De Bil<it, 25 Mei 1909. Hoogste barometerstand 776.4 m.M. tHorta (Axoren); laagste 748.3 m.M. Valeukia (Zuidkust van Ierland). Verwachting tot den avond van £6 Mei Wind matige tot kracht!gen, zuid-Oostelijken, later Westelijken wind. Gesteldheid van de luchttoene mende bewolking, waarschijnlijk on weer, later opklarend. Temperatuur lager. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 'tour 756 m.M. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 772 m.M. U Haarlem. Dinsdag 85 Mei Hoogate gisteren 8 uur F. <6 Laagste hedennacht F. 60 Hoogste heden tot 11 uur F. <8 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 10 Cta. par regeL »i i i Lena# Veeretraat jprijs gevraagd wordt4 ia voor de ge in eente vrijwel nutteloos en zonder ^Vaarde. De heer REIJDON: Wat nu? Nu heb bon wij alLe middelen tot schikking beproefd, en zit er niets anders op, don de zaak in handen van den rech ter te geven. De VOORZITTER gaf dit toe en lïtelde voor de zaak in handen van Con rechtsgeleerde te geven. De weg dat er eerst een deurwaarders exploot moet warden uitgebracht. Daarin moet 't kerkbestuur gesom meerd warden, de muur, die gedacht wordt te staan van 't gebouw yan den R. K. Volksbond, af te breken. De heer REIJDON: Dat vind ik maar uitsteilen. Laten we dadelijk gaan prooedeeren. De VOORZITTER: Dat gaat nitet! Eerst een deuirwaardarsexploit B. en W. stellen daarom voor de zaak in handen van een advocaat in Haar lem te geven. De heer REIJDON: Weten de ande- Vfe heeron er niets op; de heer Hbems- &erk, Roozen of Van Lier op. De heer ROOZEN: Ons standpunt is ^foldoende bekend, we zullen geen 'woord meer zeggen. Hierna werd zonder stemming be sloten de zaak in handen van een tfechtsge eerde te geven. De VOORZITTER: Willen de hee- ren sums eon bepaalden advocaat banbevelen? De heer VAN ITTERSL'M noemde daarop Jhr. Mr. F. W. van Styrum en Mr. J. H. Thiel te Haarlem. Hiermee was dit punt afgedaan. Een verzoek om ontheffing van hondenbelasting werd afgewezen, omdat 't kohier al vastgesteld en goedgekeurd is. Eenige posten voor de hondenbe lasting werden wegens onvermogen oninbaar verklaard. De af<L Ben nebroekVogelenzang van de Vereeniging voor Bloembollen cultuur verzoek om fiuancieelensteun voor de In 1910 te Haarlem te houden tentoonstelling. Op voorstel van B. en W. werd besloten niet in te teekenen Voor T waarborgfonds (dit zou min stens f 1000 moeten zijn), maar een gouden medaille ter waarde van f 50 'ie geven. De agenda was hiermee afgehan deld, waarna de raad nog wat geheim vergaderde. BLOEMENDAAL. Bij de Zaterdag j.l. gehouden aan besteding van het rijwerk ten behoeve 'der gemeentereiniging, was de laag ste Inschrijver P. J. B. Maas te Bloe- mendaal, voor 2440.80; het werk is hem gegund. Het onderzoek van de verlofgangers dezer gemeente zal gehouden worden te Haarlem op den Doelen op Vrijdag 4 Juni des voormiddage te 10 3/4 uur. HAARLEMMERMEER. Men schrijft ons uit Aalsmeer: Ter gelegenheid der Juliana-fees ten, te houden op Dinsdag 8 en Woens dag 9 Juni, zal onder meer op den 2en dag een bloemencorso gehouden wor den, dat schitterend zal kunnen sla gen, wanneer wie bedenken, dat deze plaats is het middelpunt der snijbloe mencultuur in ons land. De inzendingen zullen van meer plaatselijken aard moeten zijn, hoe wel die van elders zeer op prijs ge steld worden, doch buiten mededin ging in den stoet een plaats zullen worden aangewezen. Een bezoek op die dagen aan Aals- Jnc*r zal zeker de moeite loonen. De Centrale 'Anti-Rev. Kiesvereeni- fc Haarlemmermeer besloot den candidaat der R. K. Kies vereeniging, den heer F. H. van Wichen (aftr.), te steunen. Er is thans in Haarlemmermeer, voor den a. s .oogst 1500 H. A. be zaaid met karwij, bijna hot dubbele van het vorige jaar. Over 't algemeen staat ze uitmun tend te velde ZUID-SCHALKWIJK. Donderdag zal de feestdag zijn voor de schooljeugd dezer afdeeling der gemeente Haarlemmerliede c.a. met die van het stadsgedeelte buiten cte Amsterdamsche poort, totaal 160 kin deren; het feest, dat volgens pro gramma aardig zal zijn, wordt ge houden in een gebouw en erf aan den Schalkwijkerweg. LISSE. Zondagmiddag zijn op den tuin „Rieeenbech" van den heer J. W. Le- feber, te Lisse, verbrand twee groote en een kleine rietschelf, een hooiberg en een steenen schuur. De oorzaak is vermoedelijk het spelen met lucifers door kinderen. Verzekering dekt de schade. IJMU1DEN. Vischopbrengst. Gedurende de maand 'April kwa men aan den Rij ksvischafslag slechts 26 stoombeugers binnen met een be somming van 16.251 tegen 56 stoom beugers met f 47.751 besomming in April 1908. Over de afgeloopen 4 maanden waren deze cijfers resp. 130 met f 112.914 in 1909 en 266 met /278.273 in 1908. De opbrengst dtö rstoomtrawlers be droeg in de afgeloopen 4 maanden 1.186.308 tegen 1.142.153 in hetzelf de tijdvak van 1908, dus dit jaar ruim 44.000 meer. Door de politie werden gisteren, met toestemming van den fortcom mandant, twee miliciens van de pant serfort-artillerie in hechtenis geno men, verdacht van medeplichtigheid aan de inbraken. BEZOEK VAN PRINS HENDRIK TE WEESP. Men schrijft uit Weesp aan 't Hbld.: „Naar wij vernemen, bestaat hij Z. K. H. den Prins der Nederlanden het voornemen a s. Vrijdag per auto on ze gemeente te bezoeken, ten einde alsdan de Koninklijke Van Houten's Cacaofabrieken te bezichtigen." Gelijk bekend is, zal Z. K. H. dien dag ook in Haarllom komen. Vermoe delijk zal 't bezoek aan Weesp dan ook 's morgens plaats hebben. COMMISSARIS DER KONINGIN IN GELDERLAND. De „St.-Crt." bevat hot Kon. Bosl. van 24 Mei, waarbij jhr. S. van Cit- ters, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, met ingang van 1 Augustus wordt benoemd tot commis saris der Koningin in de provincie Gelderland. HET ZUID-AFRIKAANSCH MUSEUM. Naar uit Dordt gemeld wordt, is bij deurwaarders-exploit een aantal goe deren, door wijlen staatspresident Kruger voor het Zuid-Afrikaansch Museum in bruikleen gegeven, terug- geëischt om deze voor een nationaal museum naar Zuid-Afrika te vervoe ren. HET GEHEIMZINNIGE GEVAL. De politie heeft geen termen gevon den, om den handelsreiziger H. ter IL, die zich Zaterdagavond ten huize van den heer B. Sanders Ezn. in de Jan Luijkenstraat te Amsterdam zoo verdacht gedroeg, in arrest te hou den. Gebleken is nl., dat hier niet aan eenige misdadige bedoeling gedacht moet warden. Blijkbaar heeft men al leen met een soort van malle grap te doen. Voor een gerechtelijke vervol ging bestaat dan ook niet de minste reden. ONGELUKKEN. Zondagavond passeerde de Gooische Stoomtram van Laren naar Amster dam, tusschen Naarden en Hakke- la&rsbrug, een op den weg staande automobiel. De conducteur, die op do treeplank stond, werd door de auto gegrepen en met een flinke vaart te gen de straat geworpen. Met een hoofdwonde werd hij opgenomen. Te Oranjedorp, bij Eramen, zijn Zondag twee jongens bij het zwem men verdronken. ONWEDER. Bij lvet hevige onweer, dat Zondag avond bij Venraay woedde, werd to Meerlo, L., een porsoou genaamd Hendriks, door den bliksem getroffen en gedood., EEN KINDJE GEWORGD. In het gezin van den spoorwegar beider J. K., aan de Coolscliestraat te Rotterdam waren twee knaapjes van 11/2 jaar uitbesteed. Zondagmorgen verliet de vrouw hare woning om een boodschap te doen en liet de beide kinderen alleen thuis. Ongeveer een half uur later thuis komende, vond zij een van de kinderen dood op den grond. Vermoedelijk had het bij het spelen een touwtje om den hals ge kregen, waardoor het geworgd is. Een striem aan den hals duidde althans hierop. Het noodlottig om het leven geko men knaapje is de 11/2-jarige H. S., wiens ouders in de Nieuwe Guben- straat wonen, die hot kind, omdat zij' op het oogenblik de 9tad uit zijn, bij den spoorwegarbeider hadden uitbe steed. EEN KIND GESTOKEN, In het huis van De Wit, in de Oude Nieuwstraat te Amsterdam, heeft gis teravond een twist plaats gehad, waarbij het achtjarig zoontje met een mes of ander scherp voorwerp gesto ken is. Er was een vrouw, naar aanleiding van een geldkwestie, ruzie komen zoeken. Zij had heftige woordenwis seling met de vrouw des huizes en toen moet, waarschijnlijk omdat het achtjarig knaapje er tusschen wilde komen, de vrouw het kind in haar woede gestoken hebben. Het kind ward in het politiebureau in de MoLsteeg verbonden, waar bleek, dat het gelukkig niet ernstig gekwetst was. De vrouw is in verze kerde bewaring gebracht. ISRAëLIETISCH KRANKZINNL GENGESTICHT. Gisteren had de opening plaats van het Centraal Israëlieiisch krankzinni gengesticht, in 't Apeldoornsche bosch gelegen. In 19Ü7 werd de eerste steen voor de stichting gelegd, die plaats zal bieden aan 30Ü patiënten. Hot geheele terrein is ruim 33 heet. groot. Ouder de aanwezigen bevonden zich o. a. minister Heemskerk, de commissaris der Koningin in Noord- Holland, Mr. G. v. Tienhoven, en burgemeester en wethouders van Apeldoorn. Nadat de voorzitter, dr. Van Os, allen aanwezigen een wel kom toegeroepen had, sprak hij kor telings over het veelvuldig voorko men van krankzinnigheid onder de Israëlieten. Hier zullen de ongeluk- kigen nu een heerlijk oord ter gene zing vinden. Minister Heemskerk hield daarna een korte rede om het bestuur met de opening geluk te wenschen. Hierop spraken mr. G. van Tieriho- ven etn de directeur dr. N. J. Lemei, nog, waarop 't gesticht voor geopend vc-rtlaard werd. KAMERVERKIEZINGEN. OMMEN. De centrale a.-r. kiesver eeniging stelde definitief Dr. A. Kuy- per. ROTTERDAM. De R.-K. kiesveroe- niging stelde in HI mr. J. A. Loeff, R.-K. Door de a.-r. kiesvereeniging Rot terdam IV is gecandideerd de lieer J. F. Heemskerk te Groningen. AMSTERDAM. De lib. kiesvereeni ging Vooruitgang stelde in 1 dr. H. F. R. Hubrechk Vooruitgang stelde in III prof. mr. G. A. van Hamel. In IV werd gesteld J. W. IJzerman. VOORST. De vrijz. kiesvereeniging stelde Jhr. mr. H. Smissaert te 's- Gxavmhage. RHEDEN. De Centrale Raad van r. k. kiesvereenigingen stelde Jlir. J. W. van Nispen tot Sevenaer te 's- Gravenhage. TILBURG. Bij de stemming in de verschillende afdeelingen der R. K. kiesvereeniging district Tilburg, ver kreeg Arts 482 en J. Diepen 416 stem men, zoodat het aftredend Kamerlid, de heer Arts, de candidaat der R. K. kiesvereeniging is. NACHTARBEID VAN BAKKERS. In een Maandagmiddag te Amster dam gehouden vergadering van het nationaal comité voor de afschaffing van nachtarbeid in het bakkersbedrijf werd door het comité-lid J. P. A. Te Boekhorst een referaat gegeven over de door minister Talma ingediende bakkerswet. Spr. zei de zich in het al gemeen te verheugen, dat door den minister is tegemoet gekomen aan be zwaren door het nationaal comité te gen het oorspronkelijk ontwerp inge bracht, zoodat de wet o. m. thans be paalt, dat in ai le bakkerijen, ook de z.g. gemengde bakkerijen, nachtar beid absoluut zal verboden zijn en wel niet alleen wat het eigenlijke bakkersbedrijf aangaat, maar ook wat betreft alle werkzaamheden, die met het bedrijf in verband staan. Spr. onderwierp de wet artikelsge- wijg aan een beschouwing en eindig de* rnet de hoop uit te spreken, dat de eerstvolgende Troonrede de urgentie cener we-t op den nachtarbeid zal vaststellen. Op zijn voorstel word be sloten, alle aangesloten organisaties uit te noodigen, hare eventueele be zwaren tegen het ontwerp bij hun co mité in te brengen, opdat deze later in een openbare vergadering bespro ken en c.q. ter kennis van den minis ter gebracht kunnen worden. Tevens werd aangenomen, naar aanleiding van een voorstel van het plaatselijk comité te Amsterdam, om ia Augustus te Utrecht een nationa le vergadering te houden ter regeling van de propaganda en daarmede in verband van de financiën. De vergadering ging daarna over in een huishoudelijke. NED. BOND VOOR VROUWEN KIESRECHT. Maandag werd, te Utrecht de jaar vergadering gehouden van dezen bond. In haar openingswoord doelde de presidente, mevr. W. Wijnaendts Francken—Dyserinck, mede, dat me nige teleurstelling werd ondervonden in liet afgeloopen jaar, ofschoon het goede het kwade verre overtrof. Er liggen zulke bergen werk voor ons, vervolgde spreekster. Wij zijn nog niet aan den vooravond van de invoering van eenig vrouwenkies recht, zooals zoo gaarne geloofd wordt. Ons doel is zichtbaar aan den horizon, maar wij weten niet, hoe vaak de weg nog op en af zal gaan, hoevele hinderpalen wij nog ontmoe ten zullen, onder welke afwisselende weersgesteldheid zal moeten worden voortgegaan. Het eenige, dat wij we ten, is, dat het van geen belang is, of wij ons doel bereiken met een klein buiten adem gerend troepje, maar van eminente beteekenis, of wij daar aankomen met een groote massa goed getrainde ernstig willende mannen en vrouwen. Want 't doel bereiken wil in dit geval niet, zeggen, de oase vin den, waar het goed rusten zal zijn van vermoeiende dagreis of uitputtenden wedloop, maar het binnendringen in slechts gedeeltelijk ontgonnen ter rein, waar wij alleen dan vruchten kunnen kweeken, als wij geleerd heb ben te ontginnen, als wij over onze voile geestkracht en onaangetaste ge moedswarmte beschikken, om dan werkzaam te zijn terwille van an deren. Leeren werken, leeren voelen voor minder bevoorrechten, leeren onzen blik te verruimen, ons weten te ver diepen, ziet daar onze ernstige ge meenschappelijke en individueele taak, onder het optrekken naar het dool, aldus eindigde spreekster. De heer J. II. Lasonder, de secreta ris van den bond, bracht het jaarver slag uit over 1908. De bond telt 36 afdeelingen, met pl.m. 1S00 leden en 105 voorstanders. Na de algemeene vergadering van het. vorige jaar is liet aantal leden met pi.in. lüuü veimetaaerd en zijn ver scheiden afdeelingen opgericht. 21 afaeeiuigeu waren vertegen woordigd. Eenige telegrammen van sympa thie Waren ingekomen. V astgesteid vveru, dat 25 van hot bedrag der conLrihuUes door de af deel in gen aan liet hoofdbestuur zal women afgedragen. De volgenue a.0imieene vergadering zal te Almelo genouden worden. Op voorstel van het hoofdbestuur werd aangenomen een wijziging van do statuten en hot huishoudelijk re glement, oin^duaini duidelijk te doen uitkomen, dat ook die voorstanders van vrouwenkiesrecht tot den bond kunnen toetreden, me vooralsnog dit reeds beperkt widen zien tot b.v. de verkiezing van lenen van den gemeen teraad ulleen. Ten slotte hield mevr. Boissevain Pijnappel een causerie over liet Inter nationaal Congres te Londen. Daarna word de vergadering met de gebruike lijke plichtplegingen gesloten. Laatste berichten Onderling Belang.. Men schrijft ons: In de gisteravond gehouden alge meens ledenvergadering van de Coö peratieve Bouwvereeuiging „Onder ling Belang" weiden het jaarverslag van den secretaris en de rekening en verantwoording van den penning: meester goedgekeurd. Tot voorzitter (vacature de heer L. Reinders) werd gekozen de heer Berth. De heer Stevens, waarn. voorzitter, bracht een woord van dank aan den heer Iteintlers, die gedurende zijn voorzitterschap de belangen dor ver eeniging zoo zeer ter harte nam. T o y 1 o r's Museum. Het schilderij Gezicht te Rhijns- burg, van A. L. Koster, dat o. a. op zijn onlangs te Haarlem gehouden tentoonstelling was, is door Teylers Genootschap aangekocht voor het Mu seum. Een Herculesl 't Gebeurde gisterenmiddag in de Groote Houtstraat bij de Gierstraat... Een man ging voetje voor voetje sukkelend z'n weg. 't Was drukkend warm en bovendien werd de wande laar door pijnen gekweld. Hoe lang zou die pijniging duren Misschien zou er wel gauw uitkomst komen, want hij ging immers naar de kliniek, waar de geleerde doktoren voor zijn kwaal wel kruid moesten weten. Maar de weg was zoo lang.... Hij kon niet meer en ging op het trottoir zitten. Eenige vrouwen had den medelijden met den armen wan delaar. Ze zouden hem ondersteu nen Even ging 't goed Toen werden ook de vrouwen moe enzat de man weer op het trottoir..... Wat nu Eeu handwagen zou redding bie den De duw-equipage werd voorgere den en reeds trok de patiënt een pijn lijk gezicht, vreezende minder gemak kelijk in z'n rijtuig getild te worden. Toch behoefde de wagen geen dienst te doen. Uit het samenge stroomde volk maakte zich een krach tige jonge man ruim baan. 't Was een „pootige" kereleen ware Her cules-gestalte. Hij vroeg Waar moet de man heen O, naar de kliniek.... Wacht maar 1 De Hercules nam den patiënt een- tvvee-drie in z'n armen en droeg hem als een éénjarig schootkindje naar de plaats van bestemming. Het publiek had schik in 't geval. Zelfs de patiënt moest er om lachen... Gov. Voorwerpen. Een halsketting, Begijnehof 11 rd. Een rijwielpomp, Leidschestr. 127. Een kinderarmband, Zuiderstr. 13 boven. Eeu lorgnet, St. Bolwerk 2. Een ceintuur, Pieter Kiesstr. 16. Een niedaljon, mot portretten. Kam perzij str. 3. Een dameshorloge, Vooruitgang straat 17. Een bril in étui, Kloosterstr. 63. Aldus heeft Amsterdam 17, Edam 20, Haarlem 5 en Zaandam 6 winst punten. Het tweede gedeelte van den strijd wordt gespeeld op den 2eu Pink sterdag, 31 Mei, te Edam, in het Hee renlogement. Speeltijden van 12 tot 3 1/2 en van 4 1/2 tot 8 uur. Pers-Overziciit DAMWEDSTRIJDEN TE ZAANDAM. In café Neuf te Zaandam, werd Zondag liet eerste gedeelte gespeeld van den nationalen clubwedstrijd om het kampioenschap van Nederland, uitgeschreven door den Algerneenen Nederland schen Danibond, De aan gesloten clubs te Amsterdam, Haar lem, Zaandam en Edam kwamen elk met 6 spelers uit. Allereerst heette de heer K. Slagter, voorzitter der damclub Zaandam, al len welkom en daarna verklaarde de heer J. Meijer, van Haarlem, voorzit ter van den bond, den wedstrijd voor geopend. Deze had het volgend resultaat; Amsterdam 9—Haarlem 3, Edam 10—Zaandam 2. Amsterdam 8Zaandam 4. Edam 10—Haarlem 2. ALGEMEEN KIESRECHT. ,,'t Algemen Handelsblad" schrijft in een artikel over de algemeen kies- rechtleuze, o.rn.: Komt het tut kLesrechtuitbneiding de verschillende wenschen op dit gebied bij verschillende partijen ma ken dit nog niet zoo zeker dan is er echter veel kans, dat naast volkswen- schen, wellicht volkswijsheid, maar ook volkswaan in onze vertegenwoor dig'. ng aan het woord zal komen. Het instinctieve leven moge een mooi ding zijn voor wie op een onbewoond eiland zit, in een maatschappij met een gecompliceerd economisch rader werk is staatsmanswijsheid minstens even noodig, de staatsmanswijsheid, die zich zoo kan doen gelden, dat In stinctieve maar niet altijd wiel over wogen begeerten er behoorlijk door warden ingeperkt. Bij kiesrechtult- breiding tot algemeen kiesrecht (met uitzonderingen) zullen meer en meer de verlangens van de massa, die meestal slechts ziet wat dicht om haar hJeen is, tot uiting komen. Het is eeu voordeel die te kennen, wan neer maar het oordeel over de vraag of het mogelijk is ze te bevredigen, niet alleen van die massa afhangt. Kiesrechtuitbreiding, die een einde maakt aan kiesrechtagitalie en de ze kerheid geeft dat wenschen, in eenigs- ziris belangrijke mate in het volk le vend, gehoord zullen worden, is van groot nut, wanneer slechts daartegen over staat de bevoegdheid het prac- tisch niet uitvoerbare, niet toe te pas sen zonder de noodige wijziging en beperking. Een volksvertegenwoordi ging krijgt zoodoende een eenigszïns ander karakter. Maar dat is een doorvoering van de richting, waarin elke kiesrechtuitbreiding zich be weegt: steeds meer burgers spreken voor zichzelf, en eindelijk worden ie ders wenschon gehoord, niemand is meer aangewezen op de welwillend heid van anderen, die naast hun eigene ook anderer belangen willen doen klinken, maar terwijl zoo steeds duidelijker en meer (rechtstreeks de stem van liet heele volk wordt ge hoord., krijgt zij een minder beslis send karakter, omdat voor beslissen meer noodig is, dan wenschen, n.L ook wegen en weten. Zoo ligt het in de rede tegelijk met kiesrochtuitbroiding ook evenredige vertegenwoordiging in te voeren, waardoor kleine groepen, in verschil lende kiesdistricten, die een bepaal den wensch tot uiting willen bren gen, dit door samengaan kunnen bereiken. En dan zal bijv. door het geven van het amendee-ringsxecht aan de Eerste Kamer door een gewij zigde samenstelling van dit college of door een ander middel tot norma liseering van den stroom der vollcs- wenschen, aan al te ontstuimige be geerten paal en perk kunnen worden gestéld. Slechts met zulk een correctief zou algemeen kiesrecht aanvaard kun nen warden. AARDBEVING. MESSINA, 24 Mei. (6 uur 21 'sav.) (Reuter.) Er werd hier een hevige aardschok gevoeld, die gevolgd werd door ondoraardsch gerommel en die de bevolking hevige angst aanjoeg. Het Giornale d'Italia zegt, dat de schok 10 seconden aanhield en dat een aantal muren zijn ingestort. Ook in de omstreken werden schok ken gevoeld. Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 25 Mei 1909, LABOUCHERE OlfcNS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. lel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was vast. Nederl. Certificaten 761/2 90 3/4, Russen 90-96. TABAKSAANDEELEN vast. Bind- jey 117 1/4—81/2, Doii 450, Medan 263, Nieuwe Asahan 77, Rotterdam Deli 365. PETROLEUMAANDEELEN flauw. Koninklijke 412—7, Moeara Enim 1881/2, Sumatra Palembang 155. MIJNAAN'ÜEELEN vast. Ketahoens 301, 463, Great Cobar 127. De AMERIK. MARKT opende in verdeelde stemming: Atchison 110, Denver 49 3/8, Erie 34 5/8, Kansas 46 1/4 en 72 5/8,_Missouri 41 13/16, Rock Island 31 1/2, Southern Railway 31, Union Pacific 187, Steels 59 1/2, Car- ren 56. CULTUURWAARDEN vrij vast: Vorstenlanden 158 1/2, Rescontre Ned. Handels-Mij. 175 1/2. OVERLEDEN 24 Mei. C., 7 in., zoon van C. de Wilde, Tulpenstraat. M. I. v. d. Baren, geb. v. d. Meer, 67 j., Korte Begijnestraat. J. T. A. Ilaenen, 57 j., M. van Heemskerkstraat. 25 Mei. H. P. Hos, 42 j., De HaasstraaL HAARLEM. GETROUWD 25 Mei. C. M. L. Bergé en M. J. van den Bergh. BEVALLEN 23 Mei. H. D. Lans. geb. Van Soest, z. 24 Mei. N. Cramer, geb. De Vries, z. E. A. L. Schackman. geb. Nienkemper, d. A. E. Mooiweer, geb. Boijenk, d. M. E. Offenberg, geb. Steffers, z. C. J. v. d. Waals, geb. Hagen, d. A. G. van Dijk, geb. Tavenier, z. 25 Mel. A. van Riet, geb. Van Bruggen, d. 390STE STAATSLOTERIJ. 5e Klasse 5e Lijst. Trekking van 25 Moi 1909. Hooge prijzen: 18780: 1000. 400: 10077, 1S472, 17646, 18933. f 200: 843, 5904, 10023, 13167, 14819, 15277. 100: 4184, 5743, 7125, 8831, 12596. 14815, 15431, 15936, 1G715, 19589. Prijzen van 70. 109 3060 6649 9872 13519 16158 18031 161 3210 b747 8898 13539 16190 18101 193 8213 6752 1C026 13666 16205 18111 256 3230 6782 10081 13673 16S06 18171 269 3456 6854 10i41 13576 16231 18263 868 3503 6875 10166 13587 16232 18306 664 3669 6989 10224 13719 16350 18330 626 8728 7012 10322 1S740 16878 18396 652 3fc47 7093 10376 18772 16444 18428 696 8921 10493 13818 16654 18440 753 3970 7238 10610 13894 16684 18648 809 4011 7261 1G619 13916 16603 18795 880 4191 7802 10671 18960 16611 18808 948 4261 7893 10846 13964 16731 18861 968 4270 7476 11129 14148 16847 18919 1000 4489 7623 11194 14264 16962 19008 10b2 4543 7623 11266 14289 16966 19021 1096 4548 7664 11298 14331 16980 19037 1107 4661 7676 11346 14359 17049 19038 1117 4647 7687 11876 14367 17076 19040 1238 4682 7706 11676 14681 17098 19273 l3t>0 4978 7778 11593 14649 17172 19360 1380 6073 8166 11846 14642 17190 19469 1540 6443 8298 12128 14778 17207 19643 1676 6458 8369 12664 14784 17274 19734 1693 6686 8374 12780 14966 17479 19822 1694 66b4 8486 12838 15012 17481 19862 1763 6036 8192 12849 16022 17484 19881 6099 8774 12886 16027 17640 19978 2193 6139 8874 12898 16086 17726 20006 2384 6267 8902 13038 16210 17783 20041 2436 6359 8968 13060 16262 17746 20364 2t>46 6893 9113 13068 16397 17862 20639 2757 6621 9264 13124 16572 I7bb0 20b25 2848 6648 9480 13138 15683 17923 20734 2863 6637 9471 13317 16834 17981 20318 2872 8(47 9862 18363 16044 18008 20966 Op onderstaande nummers zijn prijzen gevallen. 105 2850 6b87 8937 12075 15048 168 2857 6737 8967 12089 15049 189 2869 5742 8964 12120 16106 196 2878 6744 9002 12167 16110 229 2896 6800 9047 12248 1518U 241 2920 6908 9098 12261 16194 276 2934 6944 9102 12297 15196 302 2982 6048 9161 12370 16206 822 2988 6l5ü 9,64 12398 16232 324 2989 6180 0178 12418 16261 366 3002 6213 9180 12441 15280 878 3034 6215 Ö197 12442 16840 385 3048 (241 9216 12459 16418 673 3093 6312 9246 1260g 16444 580 3140 6869 9249 12544 16457 618 3159 6439 9337 12647 16495 682 3177 6447 0345 12566 15626 700 3184 6467 9366 12674 16567 767 8212 6489 9486 12591 16693 800 3276 6560 9552 12b48 15606 822 33*2 6673 9673 12740 15627 842 3328 6681 9676 12744 16656 863 3350 6590 9686 12768 15721 940 3366 6629 9605 12766 1677Ö lOiO 3393 6643 9634 12869 15796 1061 3412 6675 9638 12916 15846 1056 8450 6714 9680 12382 16868 1073 85üa 6783 9688 12976 16868 1110 8536 6737 9735 12997 15877 1127 3544 6744 9817 13009 16882 ll39 8714 6760 9858 13026 16917 1166 8716 6800 9864 18034 15919 l261 3781 6847 9900 13042 15934 l3l8 8786 6862 9946 13074 15974 1326 378» 6857 10039 13081 16064 1327 3792 6899 10)16 13168 16096 1355 38bu 6902 10158 13326 16099 1398 3ö8i 6903 10242 13330 16209 1402 8962 6906 10248 13838 16320 1466 400b 6908 10276 13341 16836 1621 4013 6934 10321 13429 16356 l698 4089 7000 10349 18439 16368 1641 4)57 7020 10866 13443 16427 l72l 4177 7024 10402 13469 16461 1748 4262 7046 10405 13487 16604 l«t8 4322 7157 10490 l8o23 16668 1942 433U 7205 10539 lboöO 16845 1993 439ö 7260 105b2 ibö47 16678 20C0 4401 7297 10683 18.41 lb689 2010 44:4 74-34 10622 13774 16723 20)8 4471 7442 10652 137SO 16730 2026 44be 74b2 10682 13796 16822 2036 4514 7562 106b, io.s7 16b86 2060 45b4 7683 10771 ibö02 16987 2098 4591 7594 10780 13:43 17047 2l0i 4594 7692 108iO 13850 17061 2112 4632 7783 10876 13898 17071 2130 4642 7851 10ö82 18938 17186 2156 4668 7859 10915 13970 17223 2161 4661 7864 10926 13976 17*54 2230 4696 7881 10946 13978 I72b4 2248 4700 7692 10946 ]4UU1 17418 2270 4712 7909 10991 14016 17419 2276 4726 7064 11071 14039 17430 2297 4752 7997 11089 14090 17434 2334 4780 8001 11168 14138 17468 2360 4823 8071 11234 14178 17480 2364 4862 8072 U248 14227 17519 2402 4907 8079 11249 14286 17654 2425 4908 8145 J1272 14248 17676 2431 4979 8163 11314 I42b6 17701 2460 4981 8188 11321 14317 17708 2470 4991 8822 11828 14337 17719 2491 6006 8367 11440 14438 17729 2493 5008 83b9 11476 14434 17735 2516 5021 8894 11486 14435 17836 2531 6026 8434 11616 144b0 17882 2541 6103 8457 11623 14674 17889 2656 5116 8618 11589 14602 17922 2684 6140 8654 llCOO 14660 17988 2613 6160 8673 11672 14679 17954 2616 6204 8696 11712 14688 17978 2633 5288 8606 11719 14700 17993 2638 6256 8611 11783 14711' 18016 2640 6300 8636 11856 14761 18024 2666 6303 8641 11863 14763 18028 2669 5316 8663 11871 14803 18042 2727 5361 8747 11887 14801 18050 2784 6394 8786 11926 14828 18078 2770 6398 8798 11938 14838 18090 2786 6486 8813 11951 14866 18144 2801 6491 8817 12015 14868 1814» 2808 6639 8842 12018 14870 18178 2816 6558 8871 12027 14876 18198 2833 5682 8888 12066 14969 18202 2843 6627 8897 12078 14970 18234 5e Klasse 4e Lijst: 1026 m.z. 18885 m.z. 18835, 4329 m.z. met geen 18239 18260 18298 18324 18377 18892 18632 18640 18642 18653 18616 18617 18632 18654 18657 18671 18682 18709 1874B 18774 11802 18808 18893 18899 18913 18918 18935 18946 18962 18968 18970 18980 19026 19061 19075 19117 19131 19136 19159 19189 19267 19290 19311 19321 19349 19611 19627 19681 19645 19664 19611 19639 19737 19746 19767 19779 19844 19846 19869 19871 19893 198S7 20031 20062 20)41 20169 20302 20407 20417 20560 20658 20585 206)3 2064S 20654 20685 20713 20728 20789 20741 20826 20849 20864 20887 20896 20908 20909 20950 20967 1016, 70. Op de Maandag alhier gehouden Botermarkt waren aangevoerd en ver kocht: Boter 52 KG. 1.40-/ 1.50 per KG Biggen 28 stuks, 8—ƒ11 per stuk. Schrammen 2 stuks, f 15 per stuk!

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2