Verschijnt dagelijks, behalve op Zon» en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Uit de Omstreken 26e Jaargang. No. 7950 DONDERDAG 27 MM 1909 j} HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PBR fflRBB MAANDBNl Voer Haarlem f ISH Voor de dorpen In den omtrek weer een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)120 PranCj per post door Nederland1.65 Arzonderiljke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.37 y, de omstreken en franco per post C.tó Cltgave der Vennootschap tomen, Custer. Biwefeuï i, C. PEËREBQOJL ADVERTENTIÊNi Van 1—5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cta. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ft—elke regel meer /0. tS Reclames 30 Cent per regel BB Abonnement aanzienlijk rabat Advertentttn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 35 Cis. per plaatsing| 50 Cts. voor 3 plaatsingen h contant Redactie en Administratiet Groote Houtstraat SS. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Drukkerij: Zolder Boltenspaarne 6. Tslefoonnnmmer 122. Toé (Je plaatsing van advertentlSn en reclames vsn buiten het Arrondissement Haarlem Jn dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAI UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 28 MEI. Teyler's Museum: Tentoonstelling fieekeuirtgon, 114 uur. Gr. Kerk: Uitvoering van gewijde muziek, 7 uur. Stadsnieuws O m O a s Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een axtikol „Brieven van het 34ste Raadslid" >n de rubriek Om Ons Ileen. PRINS HENDRIK TE HAARLEM. Naar wij vernemen komt Prins Hen drik Vrijdag per auto uit Weesp te Haarlem aan hoe laat kan niet op gegeven worden. Daar begeeft do Prins zich onmiddellijk naar de ver gadering der Iïoll. Maats, van We. tenschappen en gaat, na afloop daar van, naar de woning van den Com missaris der Koningin, Mr, G. van Tienhoven. Te zes uur verlaat Prins Hendrik die gebouw weder, om zich per rij tuig naar dat van de Maats. v. We tenschappen te begeven, langs Nieu we Gracht, Kruisweg, Kruisstraat., Barteljorisstraat, Groote Markt, Groote Houtstraat, Anegang, Korte Veerstraat en Spaarne. Er zal dus geen gelegenheid zijn om de een of andere instelling te bezoe ken. Na afloop van het diner volgt te ne gen uur de betooging, waarna de Prins per rijtuig langs den oimgekeer- den weg ais hierboven is aangegeven, naar het station rijdt om te holftien naar den Haag te vertrekken. Zonder twijfel zullen de bewoners van de straten, waar de Prins door rijdt, er wel aan denken om de vlag uit te steken. TUBERCULOSE-ELLENDE IN HAARLEM EN OMSTREKEN. De navolgende circulaire zal wor den verspreid. Daar klinkt door Haarlem en de streken, Een zucht, een klacht, een bede om steun, OchGeef, wij smeeken U, een tee ken, Waarin Uw liefde en mildheid spreken. L- S. Jaarlijks sterven in onze kleurige bloemenstad gemiddeld 110 harer be woners aan tuberculose, d. i. allo 3 dagen 1. Allertreurigst zijn de door het huis bezoek vanwege de plaatselijke veree niging tot bestrijding der tuberculo se bekend geworden toestanden van armoede en ellende, veroorzaakt door die verwoestende ziekte in tal van voorheen knappe gezinnen. Het hart schreit bij het gezicht van zooveel smart en jammer. En ontzet tend is de gedachte, dat al dit verplet terend leed voor een zeer groot deel noodeloos wordt gedragen. Want het staat vast: Tuberculose is een be smettelijke ziekte, evengoed vermijd baar als andere besmettelijke ziekten, maar ten koste van geld, zeer veel geld. De strijd tegen de tuberculose is fei telijk een geldkwestie. Met geld kan men de tering den ge nadeslag toebrengen. Komaan dan, medeburgers Draagt uw strijdpenning bij, steunt het Lig- halfonds. Critiseert niet, noch klaagt, dat er zooveel gevraagd wordt, dat helpt niets, maar toont uw medelijden met het droevig lot van arme tering lijders, die troosteloos een rustkuur maken, opgesloten in donkere, muffi ge woningen, en. steunt het Lighal- fonds. De stakkers liggen in somberte te verkwijnen door gebrek aan zon, hunne longen snakken naar buiten lucht Het Lighalfonds wil hen daar in brengen, hen doen genieten van God's beste en heerlijke medicijn voor hun wreede kwaalbloemengeur en zonneschijn. Weest mild bij het invullen van ne vensgaand inschrijvingsbtljet. Vele jonge bedreigde levens kunnen daar door gered worden en wat nog onein dig veel meer zegt 't gebied van de tering zal er steeds door afnemen, tot heil der gansche bevolking van Haar lem en omstreken. Do circulaire is onderteekend door de Lighalcommissie en hét Comité van Bijstand. Het spreekt vanzelf, dat wij gaarne opwekken om dit goede doel krachtig te steunen. HAARLEMSCHE AMBACHTS SCHOOL. In de gistermiddag, onder voorzit terschap van den heer P. Kleiweg Dyserinck gehouden vergadering van de Vereen. „De AmbachtsschooL", wterd medédeeling gedaan van de verslagen, waaraan we gister reeds 't een en ander ontleenden. Deze ver slagen werden goedgekeurd op advies dei- financieels commissie bestaande uit de heeren J. C. Cramer, Th. Piel- tenbuïg en Jhr. mr. F. W. van Sty- rum. In plaats van den hear J. Menens, dit niet herkiesbaar was, werd als bestuurslid met algemeene stemmen gekozen de heer J. F. Hulswit. Be financieeie commissie werd sa mengesteld uit de heeren J. v. d. Ban, mr. A. A. v. d. Merech en Jhr. mr. F. W. van Sty rum, die verleden jaar plaatsvervangende ledfen waren. Als plaatsvervangende leden werden ge kozen de heeren II. W. Savrij, J. W. van Santen en C. G. Loomeijer. De heer Kleiweg Dyserinck spreekt thans een woord van dank tol den lieer Menens voor 't gieen hij gedaan heeft in de 9 jaren, die hij zitting had in het bestuur der vereeniging. Daarna werden de getuigschriften uitgereikt aan do volgende leerlin gen: Timmerlieden: A. R. van Aalst, C. D. F. E. v. d. Berg, J. Dekkier, W. J. Fröger, W C. Giroene wegen, S. J. Kruyt, J. L. C. Langeveld, W. P. Meyer, A. S. v. d. Meuten, D. van Putten, H. W. v. Riet Paap, W. C. van Rietschoten, J. A. Stals, N. Scholten, H. Venekamp, J. H. van Wagen ingen. Smid-bankwerkers: W. G. J. Akker man, W. Amse, A. F. van Berkum, J. J .H. Bauer, J. W. L. Bouman, J. H. Cramer, Th. Hoogestijn, D. Kui per, H. Luyt, T. Kostelijk, H. Mon- nier, H. O. Meyling, J. A. Kroon, A. Prinsen, A. H. Pusch, H. H. Par doen, H. Smakman', J. W. Wagenaar, A. Werner. Meubelmakers: A. Beinema* J. H. Bennik, J. Huybens, J. Nieuwenhof, G. J. Lips, S. Zonneveld. Sciiilders: S. Jousbra, J. Goldsteen, J. J. Stals, D. v. d. Weide. Bewijsschriften van met vrucht doorloopen cursusjaar werden afge geven aan de volgende leerlingen der avond-vakteekenschool Timmerlieden: C. N. Baalbergén D. A. Folder", B. v. Gel dorp, N. van Geldorp, C. v. Huis, P. van Kuyk, C. Kooy. Smid-bankwerkerF. J. M. Essers, C. v. d. Hoyde, D. de Jong, J. O. Kroes, H. N. van Putten, N. W. Swart, A. Verhagen. Meubelmakers: W. van Doorn, F. Kuipers, P. Noorda, J. J. Horeman. Schilders: P. H. v. d. Bos, J. M. Pel; W. B. Bekker, stoffeerder, G. J. Gemis, letterzetter, B. H. Wempe, stueadoor, J. Vos, B. Uiterwijk. De heer Kleiweg Dyserinck sprak een woord tot afscheid tot de vertrek kende leerlingen. Hij bracht hun on der het oog, dat zij op de school heb ben geleerd om goed te werken; vlug werken zal de practijk hun moeten loeren. Hij hoopte, dat zij zöBdsn mogen opgroeien tot flinke leden der maat schappij en dat zij later hun dank baarheid voor 't geleerde zouden too rnen, door het onderwijs aan de school in gedachtenis te houden, vooral de goede zorgen, die directeur en leer aren aan hun vormingen hadden ge wijd. Spreker dankte de leeraren voor hun arbeid en inzonderheid den directeur, den heer P. Doorn, die de rechte man voor deze betrekking bleek te zijn en bovendien de tact had goed met zijn personeel overweg te kunnen. Het aftredende bestuurslid, de lieer J. Menens, wees er den jongens nog eens op, hoeveel zij voor hebben op jongens, the t ambacht alleen maar in fabriek of werkplaats kunnen lee- ren. De leertijd aan de school is een opleiding, die moet voltooid worden in de leerschool van de practijk. Zij moeten den leeraren en vooral den directeur wel hartelijk dankbaar zijn voor 't genoten onderwijs. Verder dankte de heer Menens den voorzitter voor de welwillende woorden tot hem gesproken en de andere bestuursle den voor hun aangename samenwer king. De heer P. Doorn hoopte eveneens, dat de leerlingen zulten weten te woekeren met het onderwezene. Hij wees ook op 't werk der Avondschool en drukte den jongens goed op 't hart de bij het getuigschrift gevoegde vra gen getrouw te beantwoorden, daar het schoolbestuur die noodig heeft voor de statistiek welke aan den mi nister moet worden overgelegd. Onderscheiding. In de vergadering der afdeeling Haarlem der Nederlandsche Maat schappij tot bevordering der Genees kunst, gehouden op Dinsdag 25 Mei 1.1., werd met algemeene stemmen tot eerelid benoemd de heer L. W. Have- laar, directeur der gemeen te-du inwa terlei ding alhier. Deze benoeming houdt verband met dé uitnemende diensten op bacterio logisch gebied door den heer Havo- la air aan de afdeeling bewezen. Aan zijne voorlichting is hot te dan ken, dat hier ter stede door de ge neeskundigen meer partij wordt ge trokken van den vooruitgang der bac teriologische wetenschap, dan wel licht in eenige an clone stad van ons land. BARBIERS- EN KAPPERSBOND. Mem schrijft ons Maandagavond luid op initiatief van de afdeeling Haarlem van den Ned. Barbiers- en Kappersbond, in het, Hotel „Lion d'Or" cene vergade ring plaats voor te Haarlem gevestig de kappers, ailwaar de heer Th. Ru- rup, van den Haag, directeur der vakschool voor kappers in de residen tie eai lid van het hoofdbestuur van den Ned. Barbiers- en Kappers Bond, aanwezig was, die het doel en streven van den Bond op duidelijke wijze uit eenzette, onder meer het oprichten van vakscholen voor kappers bepleitte en in navolging van den Haag aan drong op stichting van een afdeeling kappers van den bond te Haarlem. Nadat door de aanwezigen verschik lende vragen waren gesteld, welke door den heer Rurup werden beant woord, werd tot. oprichting van een groep kappers als afd. van den bond besloten, waarbij al de aanwezigen zich aansloten. Vervolgens werd na uitvoerige be spreking de volgende motie met alge meene stemmen aangenomen De te Haarlem gevestigde kappers, ter vergadering bijeen gekomen op Maandag 24 Mei 1909 in het Hotel „Lion d'Or", gezien de voortdurende stijging van huishuur, belastingen en verdere bedxijfsonkosleii, zijn van oordeel, dat een geleidelijke tariefs- verhooging een dringende eiseh des tijds is en zuilen trachten door on derlinge samenwerking zoo spoedig doenlijk tot dit doel te geraken." Op hol. Hedenmorgen te kwart over tieneu geraakte, door het breken van hetle- moen op de Amsterdamse he Vaart het paard op hol van een boer bij Amsterdam. Het dier weid gegrepen bij de Oosteretraat en met den gebro ken wagen gebracht bij een wagen maker op de Amsterdamsche Vaart. De boei' viel van den wagen en be zeerde zich zoodanig, dat hij niet kon loopen en per electrische tram naar Amsterdam, zijn woonplaats, moest worden vervoerd. Vrouwenkiesrecht. Oas wordt meegedeeld, dat mejuf frouw Martina Kramers, uit Rotter dam, lid van het. hoofdbestuur der Ver. voor Vrouwenkiesrecht hier de zer dagen komt sproken. Onderwerp „Partijprogramma's"* MENINGITIS CEREBRO SPINALIS. De vader Schuyf en zijn zoontje, die als bacillendragers ter observatie in de barak van het St. Elizabeths-gast huis waren opgenomen, maken het goed. De toestand van het meisje, dat door de ziekte is aangetast, was he denmorgen iets gunstiger. In verband met ons vorig bericht doen wij opmerken, dat Dr. Van Lin den van den Heuvell, die de patiënten behandelt, natuurlijk alleen kan in staan voor de maatregelen, die in het gasthuis genomen, zijn. Dit spreekt van zelf en zullen onze lezers dan ook wel uit bet bericht opgemaakt heb ben. Er schjjnt hier en daar in de stad nogal vrees te heerschen. Ten onrech te evenwel. De ziekte hoeft zich op ve le plaatsen reeds voorgedaan ,maar bepaalde zich daar tot personen uit een en lietzelfde gezin. Gehoopt mag j dus worden, dat dit ook hier het ge val zal zijn. HAARLEMSCHE POSTDUIVEN- BOND. Begunstigd door schoon weder hield Zondag 23 Mei 1909 de Haarlemsche Postduivenbond zijn eerste Bondscon cours in dit seizoen uit Mechielen (Bel gië). Afstand 149 KM. De duiven wer den door den convoyeur van den Ned. Algemeenen Bond van Postduivenlief hebbers aldaar ten 7 uur in vrijheid gesteld met prachtig weder en Zuid westenwind. Dat deze Bond zich in een steeds stijgende sympathie mag verheugen, bewees wel het aantal ingeschreven duiven, een aantal dat tot heden nimmer was bereikt, nl. 228 stuks. Het ligt natuurlijk voor d-e hand, dat bij een dusdanige deelneming, ir aanmerking genomen het werkelijk mooie weder, de duiven vlug zouden afkomen, wat uit onderstaande con stateering ten duidelijkste blijkt. In minder dan 10 minuten Warden er ruim veertig geconstateerd, van welke er 23 voor een prijs in aanmer king kwamen, welke ten deel vielen aan navolgendié deelnemers. De eerste prijs werd behaald door H. Wijtkamp, in 9 uuir 10 min. 29 i Klasse II (97 duiven). Ie prijs C. Giebels, 2e pr." L. van Bragt, 3e prijs C. Gtebete, 4e prijs C, Giebels, 5e prijs W. Hoorik, 6e prijs C. Giebels, 7e prijs G. II. Stouten, 8e prijs P. A. van Beaumont Jr., 9e pr. Jos. van Seggélen, 10e prijs J. J. Moerkerk. Klasse III (29 duiven), Ie, 2e en 3e prijs C. Giebels. Klasse IV en V. Ie prijs C. Giebels. Aangetoonde duif C. Giebels, 9 uur 11 min. 38 sec. Door den heer H. Wijtkamp wer den ten slotte 2 punten behaald. Op de twee uitgeloofde wisselme dailles, disponibel gesteld resp. door de heeren G. H. Stouten en C. Giebels. De eerste prijswiimer legde den af stand af met eene snelheid van 1146.15 M. per minuut, de laatste 1087.6 M. peir minuut. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 19 tot en met 25 Mei 1909, kwamen te Haarlem 1 geval van typhus, 5 gevallen van roodvonk en 2 gevallen van dïphtkeritis voor; te Beverwijk 1 geval van typhus; te Haarlemmermeer 1 geval van roodvonk eu 1 geval van diphtheritis; te Heemstede 1 geval van rood vonk; te Spaarndam 5 gevallen van rood vonk; te Zandvoort 1 geval vam diphthe ritic; Uit de Kechtszaal EEN RIJWIEL GEKAAPT. 't Is een genot een nieuw rijwiel te bezitten. Maardan moet je ook terdege voorzorgen nemen tegen de slimme rij wield leven, die hoe is 't mogelijk 1 veel meer vues hebben op een mooi. dan op een leelijk rij wiel. Dit had de schilder Vork ook moe ten bedenken. Hij deed 't niet, want hij zette zijn mooi nieuw rijwiel on beheerd op een stoep in de Schagchel- straat. De verleiding was voor een 20-jari gen jongeling te sterk. Hij nam de fiets, reed er op naar Amsterdam, om 't „zwijntje" daar van de hand te doen. De handelaar vond den koop verdacht en waarschuwde de politie. Het gevolg was, dat de 20-jarige nu voor de rechtbank stond. Het Openbaar Ministerie deelde mede, dat de beklaagde minder goed bekend staat en kort te voren pas uit de gevangenis ontslagen was. De eisch luidde een jaar en drie maanden gevangenisstraf. Mr. Simons, ambtshalve verdedi ger, drong op een lichtere straf aan. PAARDENDEKENS GESTOLEN. Een koetsiersknecht van den heer Voorting stond terecht voor het weg nemen van een drietal paardende kens. De man bekende. Hij bad het niet breed en was door een groentekoop man, die dekens te koop had ge vraagd, tot de daad overgehaald. De patroon zei, dat de knecht uit stekend voor zijn werk is en tot dus ver trouw en eerlijk. Daarom had hij den man niet ontslagen. De groentekoopman ontkende, als ge&uRre gehoord, dat hij het eerst over den koop gesproken had. Hij kreeg van den president even wel een geduchte vermaning, niet meer zulke koopjes te doem Het O. M. meende met het vragen van een clemente straf te kunnen vol staan en eisehte 5 dagen gevangenis straf. Z'N KAMERBEWONER BESTOLEN. Dr. B. P. woonde op kamers aan de Ged. Oude Gracht. Op een mor gen kwam hij tot de ontdekking, dat er een ongewenschte gast op zijne kaïnere was geweest. Uit de porie- momnaie, die zat in eeu broek, die op de slaapkamer hing (waar Dr. P. sliep) was 10 gulden gehaald. Een schrijfbureau in de zitkamer was opengebroken, en daaruit werd ver mist. 40 gulden aan specie en papier, een kistje met 70 sigaren en een busje cacao. Bij het onderzoek bleek, dat er niet naar een inbreker gezocht behoefde te worden, want de kamerverhuur der bekende zelf de dief te zijn. Hij stond heden terecht en ver klaarde door moeilijke huiselijke om standigheden tot de daad gebracht te zijn. Het O. M. vond het een ernstig feit om eeai kamerbewoner te bestelen en eisehte drie maanden gevangenis straf. GRASZODEN WEGGENOMEN. Twee losse werklieden hadden van een land aan de Leideche Vaart eeni ge graszoden weggenomen. Daarom hoorden ze nu een week gevangenisstraf tegen zich eischen. „Unio n". De aandeelhoudersvergadering van de Onderlimge Chocoladefabriek „Union" stelde liet dividend vast op 4 1/2 pet. (vorig jaar nihil). Onderw ijs. Mejuffrouw A. E. Schaap alhier is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de R.-Kath. school te Eukhuizen. Wandeltocht. Op den tweeden Pinksterdag zal de Chr. Gymnastiek Vereeniging Kracht en Vriendschap een wandeltocht hou den onder leiding van den heer D. Blom. Des morgens om 8 uur zal men van het Kennemerplein per stoomtram naar Velsen vertrekkenen vandaar te voet over Beverwijk naar Wijk aan Zee gaan, waar men eenige uren zal vertoeven. Vandaar gaat de wandeling langs liet strand naar IJmuiden en naar Velsen, en vandaar per stoomtram naar Haarlem terug. Groote hoed en kleine be schaving. Gisteravond ongeveer negen uur werd een dame in de Groote Hout straat het. siachtoffer van de mode. Zij liep te wandelen met een nieuwer- wetschen hoed op het hoofd van zóo reusachtige afmeting, dat zij spoedig eenige jongens achter zich had, die luid schreeuwden, en haar bespotten, totdat een der jongens de brutale streek uithaalde, om met zijn vuist een klap op den hoed te geven, zoo dat het ge aar te de dame over het voorhoofd schoot. Dit werd met ge- ju ich begroet. De dame ging maar wijselijk zoo spoedig mogelijk een confectiewinkel binnen en sta pte even later in de tram. Dit geval heeft zich de vorige week ook al eens voorgedaan, zoodat er wel eens op gewezen mag worden. Tot zoover het bericht van onzen corr., waaraan wij willen toevoegen, dat we het ongehoord vinden, wan neer iemand niet rustig over straat kan gaan, indien zij een opvallenden hoed draagt. Was er niemand in de buurt, die deee kwajongens verdrijven kon Ongelukken. Zondagmorgen is Mevr. de Wed. de B„ wonende Groote Houtstraat, in haatr woning van d'e trap gevallen en heeft daarbij haar linkersleutel been gebroken. Dr. Bijbeveld heeft hulp verleend. Woensdagmiddag tie ruim 4 uur is de 22-jarige dienstbode van Mevr. G., wonende Leidschevaart 122, aan een der voeten deerlijk verbrand doordat daarop een ketel met kokend water was terechtgekomen. Zij was alleen tehuis, zoodat haar eerst anderhalf uur daarna hulp kon wonden verleend. Zij is verbonden door Dr. Fa?ée Scheffer en per rij tuig naar haar woning te Schoten overgebracht. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de laatste berichten). BLOEMENDAAL. Op de morgen te houden vergade ring van den Algemeen Ned. Politie beeld te Bloemendaal, worden proe ven van bekwaamheid afgelegd door 4 politiehonden, hetgeen in het open baar, voor het publiek toegankelijk, zal plaats hebben des middags te 4 uur in bet Kweekduin aldaar. SCHOTEN. Dé Staatscourant bevat de konink lijk goedgekeurde statuten van de vereeniging Afdeoling Schoten van de Noord-llollandsche Vereeniging „Hét Witte Kruis", te Schoten. Zij stelt zich teo doei samenwer king: allereerst tot het afweren en be teugelen van besmettelijke ziekte, voorts tot het verleenen van hulp bij epidemieën eu gewone ziektegevalten en tot het helpen bevorderen der al gemeene gezondheidsbelangen. De middelen om dat doel te berei ken, bestaan in: 1. het handhaven en doen handha ven dér maatregelen, welke vanwege het Rijk, de provincie of do gemeente tot voorziening tegen epidemisclie ziekten en m het belang van de volks gezondheid zijn of worden voorge schreven; 2. het aanschaffen, bijeenbrengen en beschikbaar stellen van materiaal voor ziekenverpleging; 3. hot opsporen, aanwijzen en zoo veel doenlijk helpen opheffen van aJ wat ziekte doet ontstaan en onder houdt; 4. het geven van goeden raad en onverminderd de verplichtingen van gemeente- of armbesturen liet verleenen van bijstand, zoo bij het op treden van besmettelijke ziekten en gedurende het heerschen van epide mieën, als bij gewone ziektegevallen; 5. het verspreiden van geschriften en het doen houden van voordrach ten, waar-door het doel der vereeni ging kan worden bevorderd. Landverhuizers. Gisterenmorgen vertrokken van hier twee huisgezinnen naar Amster dam, om vandaar met. het stoomschip „Rijnland", dat 's middags vertrok, naar Brazilië te emigreeren. HAARLEMMERMEER. Bestuursverkiezing. In een gehouden vergadering van de anti-rev. kiesvereeniging in dis trict III te Nieuw-Ven nep zijn in twee ontstane vacatures wegens vertrek en overlijden, tot bestuursleden gek» zen de heeren J. de Graaf en R. P. Offringa, die deze benoeming aan vaardden. Ongeval bij den arbeid. De werkman G. v. G.. te Nieuw- V en nep, die bezig was een dak te her stellen en daartoe op een ladder stond, kreeg het ongeval, dat de lad der op zij schoof, waardoor liij van een aanmerkelijke hoogte op den grond viel. De ladder brak in drie stukken en v. G. kueusde vrij ernstig zijn rechterarm. Hij moest zich dade lijk onder geneeskundige behande ling stellen en kan voorloopig geen werkzaamheden verrichten. L ij k gevonden. Hedenmorgen werd in de sloot bij den landbouwer J. K. aan de Hoofd vaart te Haarlemmermeer het lijk ge vonden van een onbekend mansper soon. Nadere bijzonderheden ontbre ken. HALFWEG. Dé heer Dr. A. Schuckink Kool, candidaat van de vrijzinnige partij in liet district Beverwijk zal op Woensdagavond 2 Juni alhier een politieke lezing houden. Bij de bevoegde autoriteiten zijn klachten ingediend over het soort van zand, dat gebruikt wordt bij de be strating op den Rijksweg Amsterdam Haarlem en dat een ondraaglijke lucht verspreidt, terwijl het na regen in een bijzondere glibberige massa verandert. Wij vernemen, dat dit zand is, dat dienst heeft gedaan in de filters der waterleiding onder Vogelenzang l En dan op een Rijksweg? IJMUIDEN. De Staatscourant bevat de konink lijk goedgekeurde statuten van de Vereeniging de Doopsgezinde ge meente IJmuiden, te IJmuiden, ge meente Velsen. De vereeniging stelt zich ten doel de godsdienstige belangen te beharti gen van de In IJmuiden en naaste omgeving woonachtige Doopsgezin den. Zij tracht haar doel te bereiken door het aanstellen van een predi kant. het houden van godsdïeusf.oefo-

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1