Verschijnt dagelijks, behalve op Zon» en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jwgtng. No. 7952 ZATBBDAQ 29 MJSI 1909 ABONNEMENTEN PBK DRIB «AANDBNi Vooi HuriemI.2J Vooi de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)120 Franco per post door Nederland1.65 AtionderlIJke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 X de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur 1.1'. PEEREBOOM. ADVERTENT lËKi Van 1—5 regels 50 Cts.j iedere regel rceer 10 Cts. Suften het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1—elke regel meer ƒ0. tl? Reclames 30 Cent per regel Blf Abonnement aanzienlijk rabat AdvertentiSn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant Redactie m Administratie; Groote Houtstraat 55. totafcsmmtsDaai Telefoonnummer der Redactie 600 ec der Administratie 72i Drukkerijs Zuider Bnltecspaarae 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentïën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd !ie1 ^gemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALT A Warmoesstraat T6—78, Amsterdam. Teiephoon interc. 622§. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN, EERSTE BLAD. AGENDA ZONDAG 30 MEI. Den Hout: Muziekuitvoering, u. MAANDAG 31 MEI. Sec. Vereeniging: Groot bal, 7 1/2 u. Bu'ongebouw: Concert Haartemsch Muziekkorps, 8 uur. Bioscoop-Theater, Gr. Markt: Voor stellingen. De Kroon: Bioscoopvoorstellingen. DINSDAG 1 JUNI. Gr. kerk: Orgelbespeling, 12 uur. De Kroon: Bioscoopvoorstellingen. Wegens de Pinksterdagen ver schijnt het volgend nummer Dinsdag. Stadsnieuws Huldebetooging aan Prins Hendrik. Omstreeks 8 uur verzamelden zich op don Doelen de afgevaardigden vaar de vereenigingen, die deel zou den nemen aan de huldebetooging. 't Waren er een goede 30 zoodat er xu'in 150 personen aanwezig waren. Met muziek in don stoet on omgeven door fakkeldragers, trok men om half negen met ontplooide banieren de stad in, waar een groote menschen- menigte op de been was. Langs den voorgeschreven weg werd naar het Spaarne gewandeld, waar t langs de Spaarne-boorden zwart zag van do menschenzóó zelfs, dat de eleetrische tram, die zich eerst nog met veel moeite een geul wist te breken in de opeemhooping van volk, later den dienst opgaf. In 't Spaarne dobberde de vermaar de muziektent van „Koninginnedag", waar de „Harmonie" te midden van kleurig lampionlicht en onder het geflonker van een eloctrisch kroontje af te wachten zat, de dingen die ko men zouden. Een paar schuitjes met licht aan boord plaatsten zich naast de tent. Do water-Kriens bad 't heel druk daar mee, in tegenstelling met de manne tjes van den land-Knens, die naast en achter „Zang en Vriendschap" op don wal 't moment verbeidden. Dat kwam even over negen. Prins Hendrik, gekleed in avcnd- costuum en getooid met het groot kruis van den Nederlandschen Leeuw verscheen voor 't open boven-ven ster aan don rechtervleugel van het woon huis van den secretaris der Holland- sche Maatschappij van Wetenschap pen. De „Harmonie" zette meteen flink het „Wilhelmus" in, dat mooi klonk over 't water heen. Het was muisstil gedurende de uitvoering, en de Prins bleef met con hand steunen de op het hekwerk vóór 't raSm dit mn z i eknu mmer aan<v> o oren Toen steeg er een herhaald hoera op uit d.e rijen der afgevaardigden on uit de menigte aan de overzijde. Maar' men moest, voortmaken, do tijd drong. Daaróm zette do heer Ro bert ziin dirigeer staf in de hoogte en „Zang en Vriendschap" hief 't Vlag- gelied van Verhuist aan, begeleid door Kriens' orkest. Onder dit zangnummer werden de hoeren Mauxits H. BLnger. als waar nemend voorzitter van „Koninginne dag", Dr. G. E. A. Brocse van Groe>- nou, voorzitter van „Zang ear Vriend schap", en na afloop vair het num mer de lreer W. Robert bij dea Prins ontboden, mot wien de Prins zich eenige oogen blik ken onderhield. De Prins sprak den heer Binger toe, om hem dank to zeggen voor do op initiatief van „Koninginnedag" gebrachte huldo. Z. K. II. was daardoor zeer getrof fen. Het kijkje over heit Spaarne met die duizenden menschen langs de oevers en op den achtergrond de Groote Kerk, noemde do Prins een schitterend gezicht. Do heer Binger gaf de verzekering, dat Koninginnedag" geen gelegen heid zou laten voorbijgaan, om uiting to geven aan zijn liefde voor bot Vor stenhuis, en zich gelukkig achtte thans op deze wijze aan zijn sympa thie uitdrukking te geven. Inmiddels had „Zang on Vriend schap" het komachtige lied, dat mooi werd gezongen, ten einde gebracht on speelde de „Harmonie" T Wien Neór- landsch Bloed, dat ook door don Prins werd aangehoord. Terwijl de muziek zijn programma Voortzette met een paar lustige num mers, kwam 's Prinsen rijtuig voor en reed hij vergezeld va.n den Com missaris der Koningin, rar, G. van Tienhoven, den waarnemend Burge meester van Haarlem. Dr. J. Nieu- wenihuijzen Kruseman, en den heer A. van Rossum, door de hier en daar i zelfs geestdriftig juichende memschen- rijon naar het station. Do stoet van afgevaardigden werd óp liet Spaarne ontbonden, oan der politie na de drukte der voorgaande feestdagen en wegens het afzetten van dein weg naar het station geen meerdere moeite te veroorzaken. Op het Stationsplein en op de per rons was mede veel volk. Dadelijk kwam de Prins de eerste klas wacht kamer door naar den reeds gereed staand en trein. De notitie hield slechts een smal gangpad open en daantusschen door bereikte Prins Hendrik onder veel en luid hoera geroep en hoeden- en zakdoeken- ge wuif zijn salonrijtuig. In een klei nen halven kring, waar de den Prins uitgeleide doende hoeren juist ge noeg ruimte hadden om zich te bewe gen, sloot de menigte zich om het portier samen, 't Gejuich zwol aan tot een geestdriftige ovatie. De Prins boog telkens ten dank. De heer en Van Tienhoven en Nteu- wenhuijzen Kruseman verzochten nog den Prins aan de Koningin wel de beste wenschen van gewest en stad te willen overbrengen, toen schokte de trein even op en rólde weg. In de stad bleef nog langen tijd In de straten en in 'de café's een gezel lige drukte heerschen, STUKKEN VAN DEN RAAD. ONBEWOONBAARVERKLARINiG. B. en W. stellen voor de perceelen Lange Raamstraat 19 A en B, Korte Zijlstraat 12 c en Buirretstraat 14, on bewoonbaar te verklaren. ONTHEFFING SCIiOOLBOUW. Daar door de Burger Avondschool en de Avondschool voor Handelson derwijs voldoende in de behoefte wordt voorzien, stellen B. en W. voor, wederom voor 5 jaren onthef fing te verzoeken aan de Koningin van de verplichting tot het oprich ten eener Burgeaxlagschool. ELECTR1SCHE CENTRALE. Ter verzekering van een grootere bedrijfszekerheid, stellen B. en W. voor een vierden ketel te doen bij plaatsen in 't gebouw der Eleetrische Centrale. Des winters zijn twee van de drie ketels in gebruik, terwijl de derde wordt schoongemaakt, zoodat er stremming in het bedrijf zou ont staan, wanneer er- iets onregelmatigs gebeiurde. De kosten zijn 15.000. B. en W. vragen machtiging tot on- dershandsche aanbesteding. VOORDRACHT GEZONDHEIDS COMMISSIE. De gezondheidscommissie te Haar lem heeft een voordracht opgemaakt naar aanleiding van de periodieke aftreding van den heer J. L. E. I. Breda Kleijneiiberg. Naast den aftredende is mr. L. J. va.n Toulon van der Koog op de voor dracht geplaatst. VOORDRACHT DIRECTEUR AVOND HANDELSONDERWIJS. B. en W. dragen voor als directeur van de 1 September op te richtems Avondschool voor Handelsonderwijs de heeren H. Wieiringa, Haarlem, J. Bouman Jr. en S. J. van der Vliet, beiden te Amsterdam. De wedde bedraagt f 1000 benevens f 50 per cursus voor elk door den Di recteur te geven wekelijksc-h lesuur. ONTSLAG-VERZOEK. De lieer C. C. A. d,e Braai verzoekt eervol ontslag als onderwijzer aan school 5 wegens zijn benoeming aam de scholen voor achterlijke en spraak- gebrekkige kinderen te Amsterdam. NieuweVleeschhouw erij. Het perceel Piefcer Kiesstraat 11, vroeger een burger woonhuis, heeft eeu heeto verandering ondergaan en is thans in een fraai winkelhuis her schapen, waarin de heer A. W. Sprayt gisteravond een vleeschhou- wierij heeft geopend. De zaak ziet er keurig en frisch uit en maakt een aangenomen indruk. De stille Pieten Kiesstraat begint zoo gaandeweg meer en meer op een winkelstraat te gelijken, waarin deze, naar de eischen des tijds ingerichte zaak als een goe de aanwinst mag worden beschouwd. Soember Ajoe. In de algemeene vergadering van deze maatschappij werden winst- en verliesrekening en balans over 1908 goedgekeurd. Naar het Huis vanBewa- ring. Heden werd naar het Huig van Be waring overgebracht vrouw B., alhier ais verdacht van diefsrtal van 300 paar schoenen, ten nadeole van een winke- lier bij when zij werkte.. UITVOERING VAN GEWIJDE MUZIEK. Het kerkconcert, gegeven door Ti bia Hill, Gerard Zalsman, Christlaan Freyer en Louis Robert, heeft het ndet bijzonder getroffen wat de pu blieke belangstelling betreft die be grijpelijkerwijze door het bezoek van Z. K. II. Prins Hendrik nogal was verdeeld. Dit bracht den opgekomen muziekliefhebbers toch altijd nog een respectabel getal het voordeel, des te rustiger het belangrijke pro gramma van deze uitvoering te kun nen volgen. Grootsch en indrukwekkend werd zij geopend met Bach's „Fantasia et Fuga' (G-Mol), door den heer Robert meesterlijk gespeeld. Daarna gaf mej. Tilia Hill twee „Biblische Lieder" van Dvorük "bei de voortreffelijk gezongen; maar waai' van toch het tweede: „Gott ist mean Hirte" als compositie en ook door de zeer karakteristiek geregistreerde begeleiding veel meer boeide dam liet eerste. Twee korte, maai' zeer fraaie vioolnummers: „Largo' van Varacini en „Aria" van Leclair, brachten nieuwe en dank den mooi en, warmen toon en het edele stijlgevoel van den heer Freyer hoogst aangename afwisseling. Dat de daarop door den heer Zalsman gezongen liederen „Litanei' van Schubert en „Die Glocke lautet' van Ara. Spoel niet minder aandacht von den, behoeft nauwelijks gezegd. In Bach's „Ich bin vergnügt in meinien Leiden" scheen mij het streven der zangeres te veel en te uitsluitend ge richt op voldoenden toom en volko men duidelijkheid, om het innig de vote karakter van deze muziek geheel tot. zijn recht te brengen. Als klank effect viel overigens dit nummer hoo- gelijk te roemen: de samenwerking van stem, viool en orgel was zeer ge lukkig. Een nu volgend orgelstuk: „Eve ning Song' van R. Goss-Custard bracht den heer Robert nieuwe en rij ke gelegenheid zijn talent van regis- treeren te doen bewonderen, welke gelegenheid hij niet onbenut liet. Hierbij kwamen nog een duet uit Bach's Cantate: „Ich hat.te viel Bo- kümmernisz" voor sopraan en bari ton, een „Aria' voor viool van Vieux- ternps, Valerius' „Dankgebed", (waar in Zalsman de volle macht en pracht van zijn orgaan ontplooide) en „Fi nal", op. 21 een hoogst imposant stuk orgelmuziek van César Franck. De heer Louis Robert, die hier nog eens een schitterende proe ve zijner virtuositeit gaf, had den concertavond moeilijk op meer waar dige wijze kunnen besluiten. PHILIP LOOTS. DE HALSEN. Het Tweede Kamerlid Thomson heeft omtrent de 'restauratie van schilderijen van Frans Hals den mi nister van binnenlandsche zaken de volgende vragen gesteld: Is liet juist, dat de meesterwerken van Frans Hals in het Stadhuis te Haarlem aan gewaagde proefnemin gen ter zoogenaamde restauratie on derhevig zijn? Indien ja, bestaat or dan van de zijde der Regeering aanleiding om waar die meesterwerken immers zekeren zin mogen geacht worden nationaal bezit te zijn te trachten In deze in te grijpen, c.q. ingrijpen mogelijk te maken. Daarop heeft de Minister van Bin- nenlaaidsche Zaken schriftelijk ge antwoord, dat naar aanleiding van deze vraag inlichtingen werden inge wonnen bij die commissie van toe zicht op het Stedelijk Museum te Haarlem. Daaruit is gebleken, dat bij die commissie van gewaagde proef nemingen op de meesterwerken van Frans Iials niets bekend is, dat daar toe door haar geen last wordt gege ven, en dat alle herstellingen aan de schilderijen van het museum, en dus ook aan de genoemde belangrijke stukken, worden verricht naar de aanwijzingen, onder het toezicht en onder goedkeuring van haar medele den dr. A. Bredius en prof. jhr. dr. J. Six, die meer bepaald dit deel der ambtsveirrichtin gen der commissie op zich hebben genomen. Een aanleiding tot ingrijpen kan de Minister daarin met zien. PRIJSVRAGEN. De gisteren in de vergadering der Holiandsche Maatschappij van We tenschappen vastgestelde prijsvragen luiden als volgt I. De Maatschappij vraagt eene hi&to- ilach-kritisclie en cxperimenteele stu die over de zoogenaamde minerale stofwisseling der plant. Daarbij moet liet hoofdgewicht worden gelegd op eigen analytische onderzoekingen, bij voorkeur verricht aan in Nederland irtheemsche planten. De voorberei ding en uitvoering dea' aschanalyses behoort te geschieden overeenkomstig het huidig standpunt van de planten- physiologie en van de chemie. II. Zooals bekend is. bestaan er twee h oof dm een in gen omtrent de morpho- logische beteeken'is van den dennen kegel volgens de eene is deze een as, die sporophyllen draagt, dus een vrouwelijke bloem, volgens de andere draagt de as tot zaadschubben gere duceerde zijassen, in de oksels van dekschubben, is dus een inflorescen- tie. De maatschappij vraagt een histo- risch-kritiscbe en experimenteele stu die van het vaatbundelverloop in de dennenkegel, ten einde eene keuze tusschen beide bovengenoemde mee ningen te doen. Tevens wenschit zij eene dergelijke studie van' de fructi- ficatie van zooveel doenlijk groepen der Coniferen, met het doel deze met de dennenkegel te vergelijken en con clusies omtrent hun onderlinge .ver wantschap te trekken. III. Wederuilschrijving der Prijsvragen uit het Programma der Maatschappij voor het jaar 1908. A. Uit de rubriek ,,Te beantwoor den voor 1 Januari 1909" No. I, III, IV, V, VI en VII. B. Uit de rubriek „Te beantwoor den voor 1 Januari 1910" alle. Voor de vacantiekol.o nies De leerlingen der lagere scholen beijveren zich zilverpapier en thee- lood te verzamelen, waarvan de op brengst moet strekken ten bate der I-IaarLemscho afdeeling voor Kinder- vacaaitiekolonies. Heden werd doar mevr. BadonGhyben als penningmees teressa een bedrag vau 13.65 ontvan gen van den beer De Braai van de leerlingen van school 5 (Leidsohe- plein) terwijl de heer Klimbie 2.85 afdroeg als opbrengst van de laagste klasse van de opleidingsschool voor jongons. Muziekinstrum enten. In het magazijn van den heer J. Bied, Kleine Houtstraat 105, is thans weder een mooie collectie instrumen ten te zien, besteand. voor de muziek- vereen.iging „Crescendo" alhier, die bestaat uit personeel van de H. IJ, S. M. - Kalle D j o m p o. De algemeene vergadering keurde heden de balans, winst- en verliesre kening over 1908 goed. liet dividend wei-d vastgesteld op 4 De heer H. E. Everhard werd als commissaris herkozen Vrouwenkiesrecht. De afd. Haarlem van de voreeniging voor vrouwenkiesrecht heeft een nieu we briefkaart uitgegeven als propa gandamiddel. Onder een vijftal teeke- ningên vinden we do volgende rijmp jes Op 't kantoor alg klerk Doen vve 't zelfde werk. In de fabriek Wei-ken we geliek. Voor de klas Komen we beiden te pas. Om ziekte te weren Strijde® zoowel dames als heeren. Maar komt 't op kiezen an, Dan kiest alleen de man. Overreden Gistermiddag omstreeks half twee werd een jongen op de Nassau laan door een groentenhandelaar W. over reden. Hoewel paard en wagen over liet lichaam gingen was de jongen niet noemenswaard gekwetst en gmg loopende naar zijn woning op ge noemde laan. Dit ongeval bracht veel schrik teweeg, hoewel hij er goed af kwam. Darwintulpen. Het Weekblad voor Bloembollen cultuur gewaagt met lof van een perk met Darwintulpen, dat de beer P. Eldering heeft laten aanleggen vóór zijn woning, Manpadshoek te Heemstede. Onze lezea's, die met .Pinksteren in de buurt komen, moeten er maar eens op letten. LUILAK. Gisterenavond en vandaag is weer de groote jaarlijksche Haarlemsche bloemenmarkt gehouden, bekend on der den naam van „luilak". Dan staan de menschen 's morgens héél vroeg op, om potjes te koopen en er moeder de vrouw mee te verrassen. Veel bloemen waren dit jaar weer op de markt gebracht, gisterenmiddag al was schuit na schuit aan komen varen. Een ware kleurenpracht was daar langs de sitigelboorde® uitge stald en de geur van de duizenden bloemen was al van ver af te ruiken. Misschien had de komst van Prins Hendrik de drukte wat minder doen zijn dan gewoonlijk, tenminste 't leek ons niet zoo vol ais andere jaren wel eens hot geval was. Toch werd hot later op den avond al drukker en drukker. Vreemd deed het gele walmende licht van de vele lantarens aan tus schen de veelkleurige kinderen Flo ra's. Het prachtige weer werkte dan ook wel mee om do markt levendig te doem zijn. Geschreeuw vau ijs- wagentjes uit en van sinaasappelen- venters klonk naast en door liet ge joel van de vroolijke jeugd, die er e-en pret-avondje van maakte. Hoe la ter het word, hoe meer de vroolijk- heid steeg en heel laat nog was het er een gehos van belang. Dat waren de Pririse-kijk&rs. I Vanochtend, héél vroeg, bij 't eer ste daglicht, kwamen or al weer be zoekers. Triest en somber zag het er Muziek in don Hout. Muziekuitvoering op Zondag 30 Mei, dies middags 21/2 uur, door Haar temsch Muziekkorps, directeur de heer Ch. P. W. Kriens. Programma: j nu uit, in den valen schemer. De stad 'HU..'» gewoi» daeleven was 2. Uugarische Ouverture, Grossmaim. 3. A Toi, Valse, Waldteufel. 4. Grande Fantaisie de 1'Opéra Herodiade, Mas senet. 5. Ouverture Girald-a, Adam. 6. Fantaisie Preciosa, Weber. 7. 2. Mili- taranarsche, Richard Strauss. 1. Mi- Lila, naar sell. 2. Kriegsmarsch. Lourens Coster. Den 2en Pinksterdag gaat de hn.r- memte-vereenigLng „Lourens Jonsz. Coster", directeur de heer K. H. Kerk hof f, te Rotterdam op eoncours. Deze voreeniging komt in de 2e afdeeling uit, alwaar zij tegen 11 vereen!gingen te kampen beeft, waaronder veie uit Noord-Brabant, gevreesd op ieder concours. De concurrentie is dus van beteekenls, doch wij betwijfelen het niet of L. J. C. zal als steeds met eare do kampplaats verlaten, te meerdinr»- deze vereeniging getoond beeft den laatsten tijd flink vooruit te gaan. Treurig. Drie kindertjes, een tweeling van 4 jaar en een kindje van 2 jaar, wier moeder dezer dagen is overleden au wier vader hen had verlaten, zijn bij particulieren ondergebracht, totdat voor hen maatregelen zijn genomen om opgenomen te worden in het S tod's- A rmenhuis. Meningitis Ceirebro spi nalis. De toestand van de 2 1/2-jarige An- i nie Scbuyff blijft zee* zorgelijk. nog niet begonnen. De olie-lampen werden één na één uitgedoofd, bloe men kwamen in volle heerlijkheid te voorschijn. Prachtig waren ze nog, als een zee van t'riten stonden ze daar rij aan rij. Het overredend gepraat van de verkoopers vervulde alweer de lucht. Tegen half zeven begon het te regenen, langzaam, druppel na drup pel, tot er eindelijk een fijn motre gent, je viel, dat je door en door nat maakte. Het verhinderde velen even wel niet, toch ter markt te gaan, bo vendien was het goed voor de bloe men, die met de kleine paarldrupjes op haar bladen Al mooier schenen te worden. Rnbriek voor Vragen Geabonneerde» hebben liet voorrecb vragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbaar, In te leaden by de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote Iioutfltraat 63. Allo antwoorden worden gehoel kosteloos gegeven en, voor sooveel mogelijk is, den dag na de inzending. Aan vragen, die niet volledig naam en woonplaats van den insender vermelden, wordt geen aandacht gesohonkon. VRAAG: Op welke uren is do poli kliniek in het Kindarzaekenhuis in do Sarphaitlstiraat te Amsterdam opend? ANTWOORD: Dit zouden wij voor u aan de polikliniek moeten vragen. Dat kan u zelf ook wel doen. Schrijf een briefje en sluit een postzegel in voor antwoord» VRAAG: Wanneer een werkster een ongeluk in haar betrekking krijgt zoodat zij haar werkzaamheden niet meer verrichten kan, heeft zij dan ook a-echt op uitkeering? ANTWOORD: Neen. VRAAG: Beslaat er in Haarlem ook gelegenheid om een advertentie geplaatst te krijgen in een Belgische courant? Liefst in een dóe in Antwer pen en omstreken verschijnt. ANTWOORD: Schrijf aan de firma D. Y. Alta, advertentiebureau, War moesstraat 76—78, Amsterdam. VRAAG: Hoeveel port moet er op een gewonen brief naar Brazilië? ANTWOORD: 12 1/2 ct. VRAAG: Zou u mij ook kunne® zeg gen wanneer 't mannenkoor „Onder Ons" opgericht werd? ANTWOORD: 11 Juli 1905. VRAAG: Tol wien moet ik mij wen den met een sollicitatie bij de Rijks- eloctrlsche verrichtingen te IJ mui- den? ANTWOORD: Tot den heer IT. Wortman, hoofdingenieur-directeur van den Rijks waterstaat, Zijlweg 24y alhier. VRAAG: Zou u mij ook kunnen zeg gen wanneer er over lichting 1907 in spectie wordt gehouden? ANTWOORD: Te Haarlem wordt inspectie over de verlofgangers ge houden op '2, 3 en 4 Juni; de datum waarop elk loteling moet verschij nen, wordt door de® burgemeester bekend gemaakt. VRAAG: Kunt u mij ook zeggen' wanneer de befaamde Pinksterstorrn heeft plaats gehad? ANTWOORD: De zoogenaamde Pinksterstorrn heeft 28 Men 1860 plaats gehad. VRAAG: Kunt u ook zeggen hoe veel een postpakket naar Brazilië per KG. kost. ANTWOORD: Ongeacht de zwaarte kost een postpakket naar Brazilië 2.25, zendt u het evenwel over En geland, dan f 2.87 1/2. De pakketten mogen niet zwaarder zijn dan 3 Kg. (Zie vervolg Stadsnieuws onder d« laatste berichten). Uit de Osnstrekeo B LO EM EN DA A L. Vrijdagmiddag werd in Hotel van ouds het Raadhuis te Overveen de 49ste vergadering gehouden van de afdeeling Noord-Holland van den Al- gemeenen Nederlandschen Politie bond. Deze vergadering werd door ruim 50 uersonen bezocht. Bij de opening werd door den voor zitter de blijde gebeurtenis herdacht, en besloten alsnog een telegram van gelukweusch aan H. M. de Koningin te zenden. Na langdurige bespreking over de mogelijkheid om naast het Bonds orgaan een provinciaal orgaan op te richten, werd besloten hierop niet in te gaan, maar bij het hoofdbestuur aan te dringen op uitbreiding van het bondsorgaan. Ook werd de heer J. Bakker, die 25 jaar onbezoldigd rijksveldwachter was, mei een hartelijk woord door den voorzitter toegesproken, waarna de vergadering na rondvraag geslo ten werd. Vervolgens woonden allen een oefe ning met de Blo^mendaalsche politie honden bij, waarbij ook veel publiek' tegenwoordig was, en die uitstekend slaagde. Door B. en W. is aan den heer Dr, J. D .Bierens de Haan vergunning verleend tot liet bouwen van een vil la in den Aerdenhout. Architect is den heer P. Meppoling.- HILLEGOM. Tot poldermeesters van den Voste en Weerl an er polder zijn benoemd de heeren H. E. A. Schilpzand en W. v. d. Marei, de laatste Ier vervanging van den heer J. M. Faas. BENNEBROEK. Door de Haarlemsche afd. van het Leger des Heils zal op den 2en Pink sterdag des middags ten 4 1/4 ure op het terrein aan den Rijksstraatweg, toebehoorende aan Ds. J. A. Gerth v« Wijk, eene openlucht meeting wor- den gehouden.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1