Verschijnt dagelijks behalve op Zoo- en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA OM ONS HEEN Stadsnieuws Uit de Omstreken 36e Jaargang. No. T953 DINSDAG 1 JUNI 1909 HAARLEM S DAGBLAD ABOHHBMBNTBGf PB8 DRIB MAANDBN* Voor Haarlem123 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd b (kom der gemeente)1-30 franco per post door Nederland Afzonderlijke nummers Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem de omstreken en franco per post 1.65 0.02H OSIH 0.45 Uitgave der Vennootschap lonrens Coster. Dkesteu? J. PEERHBOOSI. Tot de plaatsing van advertentlün - DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. i reclamed van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Teiephoon latere. 6229. ADVERTBNTIÊHt Van 1—5 regels 50 Cte.; Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels /L—elke regel meer ƒ0.10 Reclames 30 Cent per regd, B| Abonnement aanzienlijk rabat AdvertentiSn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. tatercommcnaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zolder Bnltenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA» EERSTE BLAD. WOENSDAG 2 JUNI. Gemeenteraadsvergadering, 1 1/2 u. Den Hout: Haarlemsch Muziek korps, 8 uur.. Brongebouw: Concert „Cscxrdas", 8 uur. Schoten: Openb. verg. S. D. A. P. ofdeeling Schoten, 8 1/2 uur. No. ©41. Nieuws over ons Middelbaar Onderwijs. In ditzelfde nummer zullen onze lezers onder de rubriek stadsnieuws belangrijke mededeelingeai vinden be treffende ons middelbaar onderwijs. De eerste ie deze, dat ome directeur van de H. B. S. met 5-jartgen cursus, Dr. H. Brongersma, met 1 Februari 1910 z-ijn ambt neerlegt. Dat de lieer Brongersma er over dacht zijn rust te gaan nemen, was onder belangstellenden en belangheb benden niet onbekend. Onzeker was alleen nog het tijdstip gebleven. Ze ker znu dat vroeger zijn gevallen, wanneer niet oils middelbaar onder wijs had verkeerd in een staat van overgang, die het voor een nieuwen directeur onmogelijk zou hebben ge maakt, met succes op te treden. Men weet hoe ons middelbaar onderwijs gegroeid was,, tot buiten de muren van het gebouw in de Jacobij nestraat, boe besloten werd tot den: bouw van een nieuwe school, hoe evenwel ook deze het aantal leerlingen niet ver mocht te bevatten, zoodat een groot gedeelte moest worden achtergelaten in het oude gebouw. Onder deze omstandigheden de lei ding over te geven zou gelijk hebben gestaan aan de daad van een kapi tein van een overmatig zwaar gela den schip, die inplaats van liet vaartuig met aanwending van al zijn stuurmanskunst in de haven te bren gen zichzelf in een roeibootje aan wal liet zetten. Zoo iets was, mag ik zeggen, van Dr. Brongersma ook niet te verwach ten. Daarvoor was hij te veel aan de Haarlemsch© Hoogere burgerschool gehecht en daarvoor heeft hij ook al tijd een te hooge opvatting gehad van zijn plicht als directeur. Want ik kan er niet aan denken, hier koelweg den datum van Dr. Brongersma's heengaan te vermelden, zonder daar aan een woord van hulde te verbin den voor wat hij meer diam dertig jaar voor die school heeft gedaan. De taak van den directeur eener H. B. S. is uit den aard van de zaak geen gemakkelijke. Ze is feitelijk drievoudig. Terwijl hij het hoofd, maar ook de vriend en de medewer ker van de leeraren moet zijn, dient hij tevens de verlichamelijking te we zen van het gezag tegenover de leer lingen en eindelijk mpet hij de band vormen tussehen de school en de ouders. Zelfs de meest volslagen leek moet zich kunnen voorstellen, dat er aldus veel gevergd wordt, op 't stuk van gaven van hoofd en hart. Ik ben er zeker van, dat Dr. Brongersma aan deze verschillende eischen op uit nemende wijze heeft voldaan. Van bet corps leeraren had hij de sympathie, voor de leerlingen vertegenwoordigde bij het prestige der school. En dat laatste zonder heftigheid of drift. In weerwil van de alliteratie, de letter- golijkheid, verdraagt zich het woord Brongersma allerminst met brommen of bulderen. Tot den leerling, die uit de klas was gestuurd en zich bevend bij hem aanmeldde, placht hij na het aanhooren van 't misdreven© te zeg gen „maar jongen, hoe kon je dat nu doen op een toon van zachtheid, die den patient veel dieper raakte, dan het scherpst uitgesproken ver maan ooit zou hebben kunnen doen. Ik heb #e a&nraking met de ouders het laatst genoemd. Misschien bad die op de eerste plaats moeten zijn venmeid. Dat gedeelte van de taak is waarlijk bet minste niet Voor al die vaders, moederg en voogden is Dr. Brongersma in al die jaren de vraag baak geweest Hij heeft bun verzuch tingen, him bezwaren, hun rechtma tige of onrechtmatige grieven aange hoord en getracht, die uit den weg te ruimen .Welk een onuitputtelijk ge duld daarvoor nooddg is geweest, kan ieder onzer zich wel voorstellen. Wel nu, de grootste lof, die daarvoor aan Dr. Brongersma kan worden ge bracht, is deze, dat iedereen, die hem over zoon, dochter of pupil kwam spreken, heenging met den indruk, alsof hij dien dag de eenige bezoeker was geweest, terwijl toch inderdaad de bei dien dag niet had stilgestaan. En dit alles bij een school, die maar aldoor groeide, groeide, totdat ze twee scholen geworden was. Lang zamerhand. was de toestand zoo ge worden, dat de school al zijn tijd in beslag had genomen, de vrije mid dagen, de avonden, den Zondag, de groote vac an. tie zelfs, waar imr ter voorbereiding van dien nieuwen cur sus zooveel te doen was, dat or nau welijks veertien dagen voor ontspan ning van konden overblijven. Dr. Brongersma pleegt te zeggen „Ik voel me nu nog goed, ik zou nu wel willen gaan." Welnu, we mogen h-ean de rust, die toch nooit nietsdoen zal kunnen wezen, van harte gunnen. Ik ben or zeker van, dat men hem niet zonder een bewijs van sympathie zal laten gaan en daarbij zal zich een andere alliteratie opdoen, uit waar deering voor Talent, Tact en Toewij ding. Op 1 Februari 19i0 zal Dr. Bron- gei sma juist 31 jaar het directeur schap hebben gevoerd. Misschien zal het niet ieder duide lijk wezen, dat de toestand van ons M. O. sinds een jaar belangrijk ge wijzigd is. Men zal zeggen, dat nog altijd de H. B. S. met 5-j. c. met leer lingen overladen en in twee scholen geborgen is. Zeker, maar daarin is binnenkort verandering te wachten. En wel hier'om, dat voor de nieuw gestichte H. B. S. met 3-jarigen cur sus en daaraan verbonden 2-jarige handelsschool naar mijn overtuiging reeds spoedig groote bloei te verwach ten is, die deal stroom van leerlingen naar den 5-jarigen cursus zal stuiten. Men is er namelijk in geslaagd, naai* die betrekking te doen sollicitee- ren een man, die een der eersten, zoo niet de eerste op dit gebied is, in ons land. Het is Dr. A. Borgman van En schedé, een man, die daar, in liet hartje van Twente, directeur is van de H. B. S. met daaraan verbonden handelsschool, welke door hem is ge organiseerd en die door geheel Neder land als zoodanig een onbestreden re putatie bezit. Hij is in de kracht van zijn leven, drie en vijftig jaar oud, geeft aan de Enschedeesche school onderwijs in warenkennis, natuur- en scheikunde. Officieren bezoeken zijn schooi, otm les in warenkennis te ontvangen. Daarbij is Dr. Borgman een zeer aangenaam man in den om gang. Van groote beteekenis is het, dat een zoodanig man de nieuwe school zal leiden. Juist omdat het handelsonderwijs in Nederland nog jong is, was bet aantal ei-voren solli citanten nog zeer gering. Zeker, er waren tal van bekwame personen, maar die zichzelf in het handelson derwijs nog hadden moeten inwer ken, voor wie dus de eerste jaren noodzakelijk een leertijd, een perio de van proefnemingen zou zijn ge weest. Met een directeur als Dr. Borg man is dot niet meer noodig, hij kan de opgedane ervaring onmiddellijk ten nutte maken Wel heeft da voordracht zich Lang laten wachten, maar de tijd iB welbe- teed geweest. Bij geruohte verneem ik, dat reeds dertig leerlingen zijn aangemeld voor den 3-jarigen cursus en veertien voor de handedsschooL Er ia dus reeds een begin. Nog vóórdat men wist, wie de nieuwe directeur zou zijn. Nu dat be kend is, zal ongetwijfeld menige va der, die zijn zoon niet voor Delft of voor arts bestemt, dein 3-jarigen cur sus boven den 5-jarigen verkiezen. Met erkentelijkheid zien wij dus Dr. Brongersma gaan. Met de beste verwachtingen zien wij Dr. Borgman komen. J. C. P. STUKKEN VAN DEN RAAD. VERKOOP VAN GROND. B. en W. stellen voor aan de naaml. venn. ,,'t Oude Gilde" te verkoopen 2070 vlerk. M. grond aan den Koning inneweg tegen 15 gulden per vierk. Meter. De bedoeling is daar 8 woon huizen te bouwen. B. en W. stellen voor aan G. J. A Reigersman tegen ƒ14 per vlerk, me ter te verkookem. 258 meter grond aan t Wijde Geldeloaze pad. De grond is bestemd voor tuin, met 't recht om deze gedeeltelijk te bebouwen. B. en W. stellen voor aan de naaml. venn. Arbeid Adelt te verkoopen 818 to 685 vier. mtet grond aan het Wijde Geldelooze pad tegen f 15 per vletrk. Meter. Er worden drie aameengebouwde heerenhuizen gebouwd. B. en W. stellen voor aan C. Dyse- rinck tegen 15 per vierk. meter te verkoopen 647 vierkante meter grond aan het Wijde Geldelooze pad. Er wordt een enkelvoudige villa ge bouwd. ONTSLAAN VAN VERPLICH TINGEN. B. en W. stellen voor de maatsch. Arbeid Adelt op haar verzoek te ont slaan van den aankoop van een ge deelte grond ten zuiden van het Wij de Geldelooze pad, vastgesteld bij raadsbesluit van 24 Februari., STADS-APOTHEEK. B. en. W. stellen voor goed te keu ren de begrooting der Stads-apotheek over 1910, tot een bedrag van ƒ10.400, waaronder een subsidie van 5600 uit de gemeentekas. GEWIJZIGDE VERGUNNING, B. en W. stellen voor aan M. Ne- derkoom te vergunnen wat 't maken van die ramen aan de Westelijken ge vel betreft, af te wijken van de be palingen gesteld in 't raadsbesluit van 6 Jan. tot verkoop van grond aan het Wijde Geldelooze pad., FONDS .VERZEKERING WERK LOOSHEID. Bij de verordening, regelende het gemeentefonds ter bevordering van d© verzekering tegen de geldelijke ge volgen van werkloosheid, wordt in art. 6, al. 1, bepaald, dat het bestuur van genoemd fonds zal bestaan uit vijf leden, waarvan twee bestuurslid moeten zijn van tot het fonds toege laten vereenigingen. Aangezien thans zes vereenigingen tot bet fonds zijn toegelaten, hebben B. en W. ter uitvoering van boven bedoelde bepaling een tweetal voor drachten, elk van twee personen, op gemaakt, om daaruit een keuze te doen tot volledige samenstelling van het bestuur van genoemd fonds. Die voordrachten luiden: a 1. A. H. Smulders, le Secretaris van de Algemeen© Haarlemsche Vereeniging „Bestrij ding van Werkloosheid'. 2. C. NiemöUer, le Voorzitter van gemelde vereen!- ging, b. J. F. van Emmerik, Secretaris-penningmester van de Algemeens Haarlemsche Vereenlgnng „Verzekering tegen Werkloosheid." 2. J. H. Bregonje. 2e Secretaris van laatstgeuielde Vereeniging DROGISTENSCHOOL. Naar aanleiding van het ingeko men verzoekschrift van de hoeren H. Sant te IJ muiden en K. van Eden al hier, om een jaarlijksche subsidie uit de gemeentekas van 2000.voor een op te richten vakschool voor dro gisten, geven B. en W. in overweging daarop afwijzend te beschikken, aan gezien naar hun meening het belang, dat deze gemeente bij de oprichting van zoodanige school zou hebben, niet van dien omvang is, dat eene jaar lij les tetrugkeenende uitgave van 2000 voor genoemd doel, gerecht vaardigd kan worden geacht. Aan 't Rijk is 4500 en aan de pro vincie is ƒ1450 subsidie gevraagd. STEMBUREAUX. B. en W. hebben opnieuw een lijst van personen die In aanmerking ko men voor de benoeming in de stem- bureaui ter vaststelling aangeboden. BOUWVERORDENING. Teije Hilariue Wzn. komt bij den Raad in beroep van de weigering vaoa B. en W. om vergunning te verlee- nen tot het bouwen van 5 pakhuizen met bovenwoningen aan de Papento- nensvest. Tegelijk met deze vergunning was op 20 April 1909 vrijstelling verzocht van art. 14, sub 1, der bouwverorde ning. De te bouwen pakhuizen zouden deels op onbebouwd, deels op be bouwd terrein verrijzen. Wat den bouw op onbebouwd ter rein betreft, waren B. en W. niet be voegd die vrijstelling te verleenen, terwijl voor he toverige zij geeoie ter men aanwezig achtten voor die vrij stelling, zoodat zij de gevraagde ver gunning niet hebben verleend. Ingevolge artikel 14, 9, dier Bouw verordening kan de Raad slechts in buitengewone gevallen afwijking toe staan. B. en W. meenen echter, dat het geval hier niets buitengewoons heeft, weshalve zij voorstellen het beroep ongegrond te verklaren. Jubileum Bruynsteen. Naar ons wordt meegedeeld, is 12 Juni de datum van benoeming des beeren Bruynsteen, de eigenlijke in functie-treding heeft op 1 Juli plaats gehad. Vechtp ar tij. Zondagmiddag om 4 uur heeft in de Spaarnwouderstraat een hevige vechtpartij plaats gehad tussehen een drietal beschonken personen en een poortbewoner, dde gevoelige klappen kreeg. Het bovenlicht in die poort van den bewoner werd stukgeslagen en d© bloempotten in de kamer verbrijzeld. Later zijn twee van die sujetten door de politi ernaar de Smedestraat ge bracht, waar ze over hun misdrijf konden nadenken. Met brandwonden bedekt. Gistermiddag heeft een kindje van den heer Steenkist in de Popel ing- straat den po-t met kokende koffie over zijn rugje gekregen, waarom opne ming in het gasthuis noodzakelijk bleek. Op Concours. Harmonie nam doel aan t concours in den Btriel en behaalde ia de eere- afdealing uitnemend mot 't hoogste aantal punten en al gem eene stemmen den lsten prijs, bestaande uit een verguld zilveren lauwerkrans en 50 gulden. „Lauxens Coster" behaalde te Schie dam in de 2de afdeeling Harmonie- korpsen marsch- en concertafdeeiing den 2den prijs B. ONGEVALLENVERZEKERING. Bij Koninklijk besluit is aan inr. A. H. J. Menens, op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als voorzitter der plaatselijke commissie voor de ongevallenverzekeiing te Haarlem, ingesteld bij het Koninklijk beslui* van 26 November 1902 en benoemd tot voorzitter dier oommissie mr. R. Hat- tink, commdes-redactour ter gemeen te-secretarie te Haarlem. H. B. 8. 3 j. c. EN HANDELS SCHOOL. Naar wij vernemen zal op d© voor dracht voor directeur van onze H. B. S. met 8 j. c. en daaraan verbonden handelsschool als No. 1 geplaatst worden. Dr. A. Borgman te Ensche dé, directeur van de NederL school voor nijverheid en handel met 6-jart- gen cursus. Deze school bestaat uit 3 afd. H. B. S. met 5 j. c., handels-afd. met 1 j. c. en nijverheidsafd. met 3 j .c. Voor nader© bijzonderheden ver wijzen wij naair O m n s Heen van heden. Ontslag leeraar. Door den hear G. H. Blits, leeraar aan de H. B. S. alhier in wiskunde en boekhouden is tegen 1 Sept. eer vol ontslag gevraagd. Cursus R.-Kath. Geloofs-en Zedeiieer. Gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus zal do cursus in de R.- Kath. Geloofs- ©n Zedeleer, die iede- ren Dinsdag- en Donderdagavond in de St. Bavo plaats had, niet gehouden worden. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavokerk te Haar lem, op Donderdag 3 Juni, des namid dags van 2 tot 3 uur. door den heer W. Ezerman. Programma No. 1. Toceate en Fuga, (C-dur), J. S. Bach. No. 2. Adagio, G. Merkel. No. 8. Sonate, Th. Salomé. a. Andante maestoso. b. Allegro risoluto. c. Allegro oon moto. Nó. 4. Andantino, C. Franck'. Nieuwe Marsch. De heer Rap, kapelmeester van het 10e regiment infanterie te Haarlem, heeft een nieuwen marsch gecompo neerd, genaamd Gerard A. C. van Dcibben Marsch, welke is opgedragen aan de Vrijw. Brandweer Vereeniging „de Tien". Deze marsch zal voor het eerst op gevoerd worden Zondag 6 Jund, in het Brongebouw. Dr. H. Brongersma. Naar wij vernemen heeft Dr. H. Brongersma, directeur aan onze H. B. S. met 5 j. c„ besloten 1 Febr. a.s. als zoodanig af te treden. Christelijke onderw ijzers. De Vereeniging van Christelijke on derwijzers en onderwijzeressen in Ne derland en overzeesche bezittingen houdt dezer dagen in hei Brongebouw haar jaarvergadering Hedenmorgen maakten verschillen de leden een uitstapje mei de E. N. E. T. naar Bloemendaal. Daarwerd het Koninglnneduin bekeken, waarna door O verveen naar Haarlem gewan deld werd. Hedenmiddag te 2 uur werd de ver gadering geopend. CANDIDAATSTELLING TWEEDE KAMER. Ten stadhuize waren hedenmiddag opgegeven als Candida ten voor de Tweede-Kamerverkiezing, die 11 dezer plaats heeft de heeren jhr. mr. F. W. van Styrum, mr. J. H. Thlel, mr. P. J. Troedstra en Jhr. mr. Frank K. van Lennep. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de laatste berichten). BLOEMENDAAL. Een viila afgebrand. Gistermorgen omstreeks half zeven ontstond, vermoedelijk door kortslui ting, brand in de villa van den heer Mr. C. P. Donker in het park te Bloe mendaal. De brand begon in de bovenverdie ping maar nam spoedig zoo in om vang toe, dat de villa zoo goed als ge heel uitbrandde. Daar de brand aan vankelijk geheel boven was, konden vele meubelen en ook vele oudheden worden gered; persoonlijk© ongeluk ken kwamen niet voor. Vale raadsle den benevens den commandant der brandweer en inspecteur van politie waren op hei terrein aanwezig. Tot zoover t bericht van onzen correspondent. Ook een onzer verslag gevers heeft gisterochtend nog een kijkje bij den brand genomen. Hij kwam omstreeks half elf, helaas natuurlijk van journalistiek stand punt bekeken! toen de brand al bij na gehluscbt was. Overal in Bloemendaal was 't be kend, dat er brand was, en ook vele Haarlemmers waren op 't gerucht overgekomen, 't Was evenwel niet ge makkelijk om den brand te vinden! De villa „Dehheim" ligt aan den Parkweg in Duin en Daal in kronkeling van wegen, die voor onbekende doet denken aan een dool hof. Eindelijk waren we bij t toernooi van den brand. Langs den weg ston den een groot aantal kijklustigen, 41e door de politie op ©en afstand gehou den worden. Dit was een gemakkelij ke taak, want 't hek van den villa- tuin vormde een goede afscheiding. In den tuin was 't ©en vermakelijk' gezicht. Overal stond huisraad in de meest mogelijke wanorde door elkaar geplaatst. Een piano, stoelen, tafels, kinderspeelgoed, toiletartikelen enz. enz. Er was dus veel gered. Dit dankt men aan de omstandigheid, dat de brand op de bovenverdieping ont staan is. Met de goede hulp van ver dienstelijke buren was ar ruim schoots tijd om de benedenkamers leeg te sloepen. Toch is er natuurlijk ook aan den' inboedel schade geleden. Bij 't red den zijn verschillende voorwerpen be schadigd, en ook is een en ander door 't vuur verteerd. Onder t verbrande behoort ook een collectie tafelzilver. Aan hlusschen viel niet te denken* Toen de brandweer aanwezig was,; werd gewerkt met vier stralen op de waterleiding. De spuiten konden niet wea-ken, omdat er geen water in de nabijheid was. De drukking op de wa terleiding was niet voldoende. Men weet, dat Duin en Daal nog een ei gen waterleiding heeft. Deze voldoet niet aan alle eischen, zoodat er in den gemeenteraad al voorstellen aan hangig zijn, om met de „Kennemer1 eigenaar der buizen te onder handelen over de overneming. Krijgt deze zaak haai' beslag, dan zuilen de bewoners van Duin en Daal ook 't ge wone duinwater krijgen (van de Am- sterdamsche waterleiding) en kunnen de brandkxanen daarmee ook be diend worden. Dit zou ©on groote verbetering zijn.. Zoo goed dit mogelijk was werd met de vier 6tralen gewerkt. U Ge- heele perceel brandde echter uit. Al leen de muren bleven staan. Met groot, geraas stortte 't dak gedeelte lijk in, en voor de veiligheid werd toen ook 't andere deel met haken" naar beneden getrokken. Gelukkig was er weinig wind, zoo dat er voor de omliggende gebouwen niet veel gevaar bestond. Van de toeschouwers vernamen we evenwel, dat de brand zich eerst zeer ernstig liet aanzien. De vlammen sloegen hoog op uit 't dak en vensters en deden groote rookzuilen oprijzen. De familie Donker had ©enige uren' na den brand met t gespaarde deel van den inboedel een villa in Harten- lust betrokken. De heer Donker deelde ons voorts nog mede, dat 't huis verzekerd is bij de Maats. „Utrecht" en de inboe del bij de Amsterdamsche brand- en leven-sverze koriingssociete ït. SCHOTEN. Liberale Kiesvereeniging. In aansluiting met de op 26 Mei 1.1. gehouden rede, van den heer F*. W. J. Drion secretaris der commis sie van advies van den Bond van Vrije Liberalen, behelzend© een uit eenzetting der beginselen van dien bond, is door d© liberale kiesvereeni ging te Schoten, op de door haai' ge houden ledenvergadering van 29 Mei die heer mr. dr. J. II. W. Q. ter Spill, met algemeen© stemmen, candid nat gesteld voor liet district Beverwijk. Pogingen worden aangewend om in het Schoterkwartier van den Can dida at nog een rede t© hooren. HEEMSTEDE. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Heemstede op Donderdag den 3en Juni 1909, des avonds om half acht uur. Te behandelen onderwerpen 1. Vaststelling van eeoi lijst van straatnamen. 2. Voorstel van B. en W. tot plaat sing van rustbanken. 3. Voorstel van B. en W. tot aan koop van een terrein op Bosch ©n Vaart. 4. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van artikel 8 der verordening op de heffing van rechten voor het be graven op de Algemeen© Begraaf- 5. Adres van mevrouw J. Brumaner Van Oosterzee om afwijking van art. 15 der Bouw- en Woningverorde»- ning met voorstel van B. en W. 6. Voorstel Van B. en W. In zak© prijzen voor de Nationale Bloemen tentoonstelling in 1910. 7. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der Bouw- en Woningverorde- ndng. 8. Voorstel van d© Gascommissie en van B. en W. tot uitbreiding van het gasbuizennet en bouw van een twee den gashouder, alsmede tot aanstel ling van een boekhouder*

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1