E.Br^ndsm^ Dames! Magazijn da „Garenhandel", ZUIVEREN OSMOND J.VAM DER LAAN. P. P. RIETFORT, Piano's Uit de Arbeiderswereld Koloniën Spert eo Wedstrijden Kerk en School Leger en Vloot Stoomvaartherichteo Cacao en Chocolade VAN DER TAS. J. YAN DER TAS, Leidschestraat 105, Amsterdam ZEE E H R1V1ERV15 CH,HAflDÊL TELEPH0Qn5M5 Heden versche Hollandsche KRIMPZALM. Extra fijne Maatjesharing. WILLY SCHORNAGEL, Gediplomeerd Coitfeuse. Reclame Dames Kous J. DE GRAAFF, Schagchelstr. 13, Haarlem. Souchon f 1,30 per l/3 K.G. VOORSCHOTTEN Dames en Heeren voor Kinderen G. OTTO'S meer dan éeK 10-tal étalage met 'goederen gevuld, ofschoon wij op één oer „stands" No. 802 lazen. De directeur-gérant, Eugèno Blocn- dleau, doelde mede, dat bij de doua nen waggons, met goederen geladen, Waren, waarvoor eerst inkomende rechten moesten worden betaald. Van officieele opening was nog geen sprake, maar toch werd aan den in gang van enkele bezoekers, die rich aanmeldden, 0.25 entrée geheven. MIDDELBAAR TECHNISCHE SCHOOL. Men meldt uit Dordrecht In een vergadering van het depar tement der Maatschappij van Nijver heid deelde de voorzitter mede, dat op initial lef van liet bestuur eene commissie gevormd is, ten doel heb bende de oprichting eener middelbaar technische school voor werktuigkun de, scheepsbouw en suikerindustrie te bewerkstelligen. Spoedig zal men moer hooren van de werkzaamheden, dezer commissie. De voorzitter meen de, dat de gemeente Dordrecht wel dra In het bezit zal zijn dezer inrich ting. ONGELUKKEN. In het magazijn „Maison de Bon- heterie", in de Kalverstraat te Am sterdam, had een droevig ongeval plaats. Een der liftjongens greep in net sousterrain spelenderwijs de handle, die dient tot het vastzetten van de kabels, vast, hetgeen ten strengste verboden is wegens het daaraan verbonden gevaar. Op één der verdiepingen werd hierop de lift zonder eenig kwaad vermoeden in be weging gesteld, met het gevolg, dat de onvoorzichtige knaap de handle, die eenigc honderden slagen in de minuut maakt, tegen 't hoofd kreeg. Hij was nagenoeg onmiddellijk dood. Het gebeurde, dat begrijpelijkerwij ze bij het personeel groote sensatie veroorzaakte, is geheel aan onvoor zichtigheid te wijten. De ongelukkige he>et H. Ris, woont tn de B rede rod csiraat en is 15 jaar oud. Te Broek op Langendijk is een 5-jarig kind te water geraakt en ver dronken. Dit is reeds het tweede on geval, dot het echtpaar Glas op deze wijze treft TEGEN DE AUTO's. De „Geld.' vertelt: In de j.L gehouden raadsvergade ring der gemeente Heumen hebben de vroede vaderen een uitlegging of liever gezegd een uitbreiding gege ven aan de motorwet, zooals wel in geen onkel minlsterieele brein nog zal zijn opgekomen. Wat toch was het geval? Men wilde eens afdoende maatrege len nemen tegen het gejakker der au to's, die maar raak tuffen en vaak maling hebben aan alles wat zich op den weg bevindt. Het plan werd daarom geopperd om een 8-tal waar schuwingsborden te plaatsen. Doch de kosten weet je! Er zou toch wel tweehonderd pop mee gemoeid, zijn. Zou er dan niks anders op te vindien zijn? Als we eens hekken op de we gen hingen, zooals in de Ooij, dat was stellig afdoende, vond een der leden. Of, riep er een ander, laten we steenpuin op de wegen rijden, daar hebben ze allemaal ontzag voor. Hier in de buurt is genoeg te krij gen. Deze raad vond algemeen bij val en zoo geschiedde het, dat de achtbare vergadering besloot om op hyper-moderne wijze de wegen met een laag steenpuin te bedekken. Als er nu maar geen fabrieken ko men, die puin wegbanden in den han del brengen! MISDRIJF TEGEN DE VEILIGHEID VAN DEN STAAT. De Tel. schrijft: Op advies van den auditeur-milii- tair te Haarlem heeft die plaatselijke commandant te Amsterdam beslist, dat de zaak tegen den genie-sergeant, die beschuldigd werd van een mis drijf tegen de veilighieöd van den staat, niet voor den krijgsraad zal worden gebracht, doch disciplinair zal worden afgedaan. MOORD? TE VENLO. Zaterdagochtend werd in het Ven onder Venlo gevonden het lijk van zekeren S. F. De hartstreek was doorboord met talrijke kogels. Het omliggend terrein, en het li chaam gedeeltelijk, waren verbrand. In de nabijheid werd een dubbel- loops-aehterlaadgeweer gevonden. Die politie nam het lijk in beslag en doet onderzoek. DE MAILBOOTEN VAN DE „ZEELAND". De tweede mailboot van de maat schappij „Zeeland", het stoomschip ..Oranje Nassau", zal op Zaterdag 3 Juli te water worden gelaten. RIJKSTUCHTSCHOLEN EN OP VOEDINGSGESTICHTEN. Aon de statistiek van het rijks tucht- en opvoedingswezen over het jaar 1907 is het volgende ontleend De gezamenlijke tuchtscholen en rijksopvoedingsgestichten boden in 1907 ruimte aan 950 jeugdige delin quenten. Op 1 Januari waren er 711 verpleegden aanwezig, op 31 Decem ber 758. Gedurende het geheele jaar 1907 zijn in de gezamenlijke gestich ten 1343 personen (1207 jongens en 136 meisjes) aanwezig geweest, waar van 552 in de tuchtscholen (tegen 809 <n 1906) en 791 in de rijksopvoe dingsgestichten (tegen 852 in 1906). Nieuw opgenomen werden in de tuchtscholen 402 kinderen, waarvan 42 op verzoek van ouders of voogden, krachtens art. 357 en 442 B. W. In de opvoedingsgestichten werden utit de vrije maatschappij opgenomen £09 minder jarigen, terwijl nog 24 werden overgenomen uit een particu lier gesticht of gezin en 149 van het ©ene door een ander rijksopvoedings gesticht werden overgeplaatst. WEER GEARRESTEERD. Colenhrander, de beruchte persoon die wegens verschillende diefstallen te Enschede o. gepleegd, veroor deeld was en op 17 November 1908 bij zijne overbrenging ter hoogte van Dolden, geboeid aan zijne bewakers ontsnapte door een sprong uit den trein, is thans te Glanerbrug op Ne- derlandsch gebied door marechaus- sée en de politie van Lonneker wc^r gevat. Hij moet zich den meesten tijd in DuitschJand hebben opgehouden, EEN WAARSCHUWING. Uit Vrie6chaLoo schrijft men aan de Prov. Gron. Ct.: Herhaaldelijk is door verschillende bladen reeds gewaarschuwd om toch voorzichtig te zijn tegenover de zoo genaamde Voorschotbanken, die op zeer gemakkelijke voorwaarden gel den op voorschot of hypotheek ver strekken. In weerwil hiervan zijn er altijd weer lieden diie er im vliegen. Het volgendie diene voor de zooveelste maal ter waarschuwing. Een zekere Z. moest geld hebben op hypotheek. Dit was ook juist de zich noemde Eerste Nederl. Hypo theekbank gevestigd te 's-Gravenhage ter oare gekomen. Aan genoemden Z. werd een circulaire gezonden, waar in onder allerlei mooie voorspiegelin gen geld werd aangeboden, maar moet eerst een kleine som worden ge stort voor onderzoek. Die som zou echter maar 10 bedragen en dan zou binnen enkele dagen het geld ter beschikking zijn. De ƒ10 werden ge stort en er verliepen eenige dagen teen kwam een mede deel in g, dat door zeer onvoorziene omstandigheden nog 25 gestort moesten warden en bin nen 8 dagen zou het geld verkrijg baar zijn. Maar de 8 dagen vlogen om en 1 Mei zat meergenoemde Z. te ver geefs te wachten op uitbetaling. Na ingewonnen informaties bleek dat bovengenoemde bank niet eens be stond en de 35 dus voor goed naar de maan waren. VEILIG NEST. Aan het station te Dinxperlo heeft een roodst aartje onder een spoorweg rijtuig 2de klasse, dat in de laatste dagen in verschillende treinen dienst deed, een nestje gebouwd en vier jongen uitgebroed. OUD-'S-HERTOGENBOSCH. Den 23sten Juni 1562 bezocht Prins Willem van Oranje den Bosch in zeischap van groot gevolg. Het doel van dat bezoek was de stedelijke re- gearing aldaar te bewegen tot het ver strekken van een „bede", of oorlogs belasting voor den Koning van Spanje. Dit bezoek zal, naar het comité voor Oud-'s-Hertogembosch" mede. deelt, op een nader te bepalen dag tusschen 9 en 23 Juni e. k. door een groot aantal heer en uit Leiden wor den voorgesteld bij hun beaoek aan Oud-'s-Her t ogenbosch". In den stoet, die aan de grens van den Bosch zal worden opgewacht door de Clovemersschuts, zullen o. m. worden opgemerktPrins Willem van Oranje, Graaf van Nassau, Graaf Lo- diewijk von Nassau, Johannes Lori- chius, secretaris van den Prins, mr. Dirick Noppenus, Raadsheer bij den Hove van Brussel, Gaspar Schestz, Heer van Grobendonck, Tresorier-ge- neraal mr. Thomas Vlas, Raad des Prinsen en gewezen advocaat van 's-Hertogcmbosch, Lamoraal, Graal van Egmon-t, Ridder van het Gulden Vlies, Graaf Willem van den Berg, zwager van den Prins, Hendrick van Brederode, Philips de Montmorency, Graaf van Hoorn, mr. Willem Mar tin, Pensionaris van de stad Brussel, enz. HET BOTER-PROCES. De Londensche correspondent van het Hbld. meldt De lezers, die de geschiedenis van het onlangs hier gevoerde proceg te gen Abraham en Aaron Levenberg en Siduen G. Wood, beklaagd van ver- valschen van het Nederlandsche bo ter contré le merk gevolgd hebben, her inneren zich, dat de poldtie-rechter de beide eerstgenoemde beklaagden ieder veroordeelde tot 40 pond sterling boeten en 50 pond sterling koeten, subsidiair 3 maanden gevangenisstraf en Wood vrijsprak. Beide eerstgenoemde beklaagden verklaarden op 30 April j.l. toen het vonnis gewezen werd, dat zij geen middelen bezaten de boete en kosten te betalen en dus gingen zij dadelijk de gevangenis in. Sedert eend ge dagen echter zijn zij op vrije voeten omdat door wien is niet bekend de ge zamenlijke 180 pond sterling voor hen betaald is. Aan de „soliicttors", die voor dr. Van Rijn optraden, is de 10O pond sterling kosten reeds uitgekeerd geworden. NONVLINDERS IN ARTIS. In het Insectarium van „Artis" zijn een aantal levende nonrupsen ten toongesteld, die daar in haar gedaan teverwisseling te volgen zijn. Er is de gelicele metamorphose van eieren tot vlinders door opgezette voorwerpen aanschouwelijk voorgesteld. Een uit stekende gelegenheid voor hen, die dit veelbesproken insect nog nimmer zagen, om er kennis mee te maken. ARBEIDERSTUINEN. Men schrijft uit Schiedam: Dank zij het energieke optreden van ons gemeentebestuur, dat over de veie geopperde bezwaren heen stapte, is Schiedam niet achtergeble ven in de beweging voor arbeiders- tuinen, welke ln de laatste jaren is toegenomen en waardoor men den ar beiders in staat wil stellen hun le vensstandaard te verhoog en, hun ar beidsvermogen te vermeerderen en aan him zwaar en moeitevol leven wat meer poézJie bij te zetten. De mooie resultaten ten dezen opzichte in het buitenland, met name in En geland en Dultschland1 verkregen, lokte aan. Aan Schiedam de eer, de eerste te zijn, wier gemeentebestuur op dezen weg voorgaat. Van het nog niét lang geleden opge spoten terrein tusschen de Oude en Nieuwe Spuihaven zijn aan arbeiders bij loting 26 paroeelen aangewezen. Voor elk dezer paroeelen, elk 900— 1200 vlerk. M. groot, moet de werk man een geringe jaarlijksohe huur van 4 betalen. De tuintjes zijn, zooals gezegd, nu ruim 11/2 maand Ln bewerking en de nieuwbakken tuiniers zijn over 't al gemeen tevreden met dé tot nog toe vorkregen resultaten. Dat de proefneming zal mislukken, schijnt geheel uitgesloten. Integen deel, er melden zich reeds meer lief hebbers aan voor dergelijke tuintjes, en wanneer alles zoo goed gaat als het zich laat aanzien, dan zullen wel licht door de gemeen to nog andere terreinen voor dit doel beschikbaar worden gesteld. Misschien dat we hier dan nog eens zoover komen als in liet land der workmanstuinen, En geland, waar in 1890 reeds bijna een hall millioen dei-gelijke tuinen wei> den geteld, die menogm werkman in staat stelden om in tijden van groote slapte in zijn vak, het hoofd boven water te houden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. Echt. Victoriawatèr EEN JACHTONGELUK. De Preanger Bode schrijft Op de onderneming „Tjikembang" werd door een drietal heeren, onder wie de geëmployeerde J. A. Roqué, een bantengjacht georganiseerd. Ter wijl men buiten het bosch op wacht stond, kwam een jager den heer Ro qué waarschuwen, dat hij den op het spoor gekomen bantengstier getroffen had., met verzoek het dier het gena deschot te geven, daar hijzelf geen patronen meer had. Daar de banteng, volgens den ja ger, reeds stervende was, ging de heer Roqué er op af, zonder dat de beide andere hoeren werden gewaarschuwd Evenwel het, getrofen dier bleek nog lang niet zoo ver weg te wezen, vloog, woest geworden, op den heer Roqué bij diens nadering aan en nam hem tweemaal op zijn horens om hom een eind weg te slingeren. lntus- schen nam de jager zelf het geweer van den heer Roqué, dreef den stier daarmede op de vlucht en ging toon, na don gewonde in een hollen boom in 'n veilige schuilplaats gebracht te hebben, de beide andere hoeren waan schuwen. De banteng werd toen afgemaakt, de heer Roqué voorioopig verbonden en de hulp van dr. Over ingeroepen, die zich per auto naar de onderne ming begaf, waar geconstateerd werd dat de heer Roqué eenige niet levens gevaarlijke verwondingen aan de dij had opgedaan, zoodat het avontuur betrekkelijk goed is afgeloopen. EEN SMOKKELGESCHIEDENIS. De heer Brunings, hoofdinspecteur van politie, merkte eergisteravond aan den Waterkant twee stokers op van het s.s. „Prins der Nederlan den", die zakken droegen. Hij volgde hen door verschillende straten vond in hun houding aanleiding om hen toe te spreken. Het bleek dat de zakken 3000 sigaren bevatten (in pak jes van 500) die de heeren zooals zij later volmondig erkenden had medegenomen uit Nederland om hieor binnen te smokkelen. De vrij groote zakken hadden zij 's avonds met touwen neergelaten, langszijde van het schip en warén door een Britsch-Indischen jongen in een cor- jaal aan den Waterkant gebracht. Dit geval bevestigt weder het vermoeden, dat er nog steeds duchtig gesmokkeld wordt, schreef „Onze West.' BERGEN. Op den tweeden Pinksterdag hield de Kemnemer Sportclub een dravers- meeting op de schoon e baan te Ber gen. Het publiek, dat vootrai op het mid denterrein sterker dan gewoonlijk was opgekomen, kreeg echter niet heel veel te zien. Het groote publiek ziet gaarne veel paardeneen waar kenner en liefhebber let alleen op strijd, en strijd is er geweest. Borinus en Glen Abdullah, waren de eenige starters ln den Burgprijs en waren benden op 2175 Meter geplaatst. Na bet vallen van het schot pakten beide paarden direct flink aan. Glen Ab dullah had echter de koordzijde en dat geeft voor paarden van gelijke snelheid een grooten doorslag. Ock- horst Jr. gaf echter den moed niet verloren, tot driemaal toe was Bori nus bijna gelijk met Jan de Boer, doch driemaal ging Borinus uit de draf en verspeelde dan telkens af stand, Ockhorst en Borinus pakte nogmaals aan en een of twee meters vóór de streep was Borinus een neus voor, nog een uiterste poging en Bo rinus passeerde als eerste de streep, doch werd gedisquallceeird „wegens onzuiver draven." Deze uitspraak zouden wij niet voor de onze wenschen te nemen.. De overige nummers werden gewon nen door Harold, wel had Hetha de leiding, doch even voor de streep stopte Hetha tets, waardoor Hairold gelegenheid kreeg te winnen. Varro behoefde niet «nel te gaan om den Nachtegaalprijs te winnen, 1.41 waa ■nel genoeg. Roy Lockheart ging L38 en tooh waren de baan en hst paard «nel, hetgeen duidelijk bleek fcn den tweeden heat, waar dit paard 1.32 en een zeer kleine fractie toonde. Miss Maggie won de necord-dirave- rij met opoffering van 2 recordsecon den. Sierra Fils was een goede twee de. The Surrogate wist ln twee heats beslag op den Cantraalprijs te leg gen ln onberispelijken gang en zeer snelle tijd. The Surrogate verbeterde ook een seconde. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: Foeiostprijs.. Prijzendraverij voor Nederl. paaiden van 3 Jaar. Afstand 2000 Meier. 1. Harold (2020), Commijs, in 4.06. 2. Hetha (2040), Snoeck, in 4.07 2/5. Naohtegaalprijs. Recorddravetrij. Afstand 2500 Metier. 1. Varro (2555), Snoeck, ln 4.17 2/5. 2. Roy Lockheart (2640), Commijs, in 4.18 2/5. 3. Dollar (2500). B. J. v. Alkemade, in 4.24 1/5. Burgprijs. Handicap voor Nederl. paarden. Minimum-afstand 2000 M. Gewonnen door Glen Abdullah (2175), J. G. de Boeir in 3.36 2/5. Gedisquaiifloeerd Borinus (2175), eerst aankomende in den zelfden tijd. Beursprijs. Recotrddraverij voor Ned. paarden. Minimum afstand 2000 Me ter. 1. Miss Maggie (2155), Verwoerd, in 3.38 1/5. 2. Sierra Fils (2-115), J. G. de Boer, in 3.39. 3. Dora (2145), D. Pronk, in 3.39 2/5. CentraaJprïjs. Handicap Heat-dra verij. Eerste heat: 1. The Surrogate (1635) Th. Monsieur, 2.34 2/5. 2e. Achilles (1635), B. J. v. Alkema de in 2.34 4/5. Tweede en definitieve heat: 1. The Surrogate in 2.32; 2e. Varro (1620 plus 25), Snoeck in 2.32 4/5. NED. HERVORMDE KERK. Beroepen te Bolsward ds. A. II. Schalt© Az. te Zutphen; te Scher- peniase, Zeeland, (toez.) de heer K. J. v. d. Berg, cand. te Rotterdam; te OosWlLedand de heer P. Connegde ter cand. te Oenkerk. De dir.-gen. der posterijen en tele- giraphié maakt bekend, dat met in gang van 27 Mei a.s., in de leger plaats bij Harskamp, en. gedurende de tijdvakken 21 Juni tot 7 Augustus en 6 tot 29 September in de leger plaats bij Zeist een tijdelijk Rijkste legraafkantoor voor het algemeen verkeer wordt, opengesteld. De uren van openstelling zijn ge regeld als volgt: legerplaats bij Harskamp ,op werk dagen: 8 tot 4.30, 6 tot 8; op Zon- en feestdagen: 8 tot 9, 1 tot 2; legerplaats bij Zeist, op werkdagen: 7 vm. tot 11 nm.; op Zondagen: tot 10, 12.30 tot 2.30, 7 tot 8. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken 's-Hertogenbosch. P. Baaijens, mr. schoenmaker, te Heesch. Mr. Van Baar reobter-commissaris curator mr. L. van Heyst. F. Heesakkers, caféhouder, te Woensel. Jhr. mr. C. van Nispen rechter-coramissariscurator mr. M. van der Grinten. Alkmaar. IJ. Grim ijzer, koopman in bouwmaterialen, te Den Helder. Mr. H. W. van Tienhoven rechter commissaris curator mr. A. M. de Lange. Geëindigd II. Lammens, te 's-Gravenhage. M. Ham, koopman, te 's-Graven hage. Het stoomschip Kawi, van Java naar Rotterdam, vertrok 29 Mei Yan Padang. Het stoomschip Rindjani, van Java naar Rotterdam, vertrok 29 Mei van Lissabon. Het stoomschip Ternate, van Rot terdam naar Java, passeerde 29 Mei Gibraltar. Het stoomschip Amstelland, van Buenos Aynas naar Amsterdam, arri veerde 28 Mei te Duinkerken. Het stoomschip Gedé, van Java naar Rotterdam, paseeerde 29 Mei Perim. Het stoomschip Besoeki, van Java naar Rotterdam, passeerde 28 Mei Perim. Het stoomschip Djocja vertrok 29 Mei van Java naar Bassein. Het stoomschip Bali arriveerde 29 Mei van Batavia te Amsterdam. Het stoomschip Koningin Wilhel- mtna vertrok 29 Mei van Amsterdam naar Batavia. Het stoomschip Lombok, van Bata via naar Amsterdam, arriveerde 28 Mei te Suez. Het stoomschip Atjeh arriveerde 29 Mei van Rotterdam te Batavia. Het stoomschip Ixion arriveerde 29 Mei van Batavia te Amsterdam. Het stoomschip Potsdam, vertrok 29 Mei van Rotterdam naar New- York. Het stoomschip Ban da, van Bata via naar Amsterdam, vertrok 28 Mei van Padang. Het stoomschip Vondel, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 29 Mei van Colombo. Het stoomschip Sloterdijk, van Rot terdam via Baltimore en Newport News naar Philadelphia, vertrok 29 Mei van Baltimore. Het stoomschip Solo vertrok 29 Mei van Rotterdam naar Java via Ant werpen en passeerde Vliesingen. Het stoomschip Boestdijk vertrok 29 Mei van Rotterdam naar Philadel phia. Het stoomschip Lutzow arriveerde 29 Mei van Rotterdam te Yokohama. Het stoomschip Celebes vertrok 29 Mei van Hamburg naar Amsterdam. Dc CACAO A I 1per kilo is een speciaal fabricaat van hooge voedingswaarde en aangenamen smaak. Van i Kilo A f 2,af, franco toezending na ontvangst van briefkaart of postwissel. - OPGERIGHT 1831 - Leeghwaterstraat T9 b'd. Koninginneweg. Beveelt zich beleefd aan te kappen voor Bals en Partijen, Soirées enz. SPECIALE INRICHTING VOOR HAARWASSCHING. Abonnement Haarwasschen 6 keer f 4.50 Voor Schoolgaande kinderen 6 keer I 2.50 Abonnement aan huis kappen per maand f 10. weder als vorige Jaren ontvangen onze gnnstlg bekende IJzersterk en gitzwart blijvende In de wascb. Prijs per paar f 0,50, per 6 paar f 2,90. voorheen P. W. BEUZEMAKER. - ANEGANG 26. van rchepen en gebouwen, werkt met TRIOTINCTUUR, doodt alle levend onrein. Abonnement voor H.H. Huiseigenaren. TRADE IRIf Verkrijgbaar in alle buurten der atad. In het bijzondsr word* de aandmoht gevestigd op Firma J.LOKKER Oude Groenmarkt No. 22 Telefoon 765. W|J verwierven Brood-WedstrJJd Aprll-Mei 1909. Amsterdam DE HOOGSTE ONDERSCHEIDING Afd. Bruinbrood. voor neringdoenden en particulieren. Rente 4'/, pet. 's Jaars. Been kosten vooruit. Met en zonder borgen, terwijl de aan gevraagde torn zonder eeDige korting wordt verstrekt.. Adres: Nieuwe Groenmarkt 6. Kantoor geopend van 9—4 en 68 uur. Zaterdags van 9—4 uur. VOOR van f 1,00 af, van 55 ci. af. GIERSTRAAT 44. Telefoon 1492. NIEUWE OUITSCHE te fianr unit f 4.— per Kund Piano- en Orgelhandel, JiiBstrut 5b HAARLEM. HET BESTE RIJWIEL.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 6