Weerbericht ïhennometerstand KEIJSEB'S «rtoiwnmajaiUB. Kerk eu school GEMEENTERAAD Laatste Berichten Sport en Wedstrijdea Amsterdamsclie Beurs. Burgerlijke Stairf MEDEDEELLNGEN VAN HET fcONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur). De BUdt 2 Juni 1909. Hoogste barometerstand 774.4 te Horta; laagste 754.0 te Hornosand. Verwachting tot den avond van 8 Juni: Wind: meest matige Noordelijke Wind. Gesteldheid van de lucht: bewolkt, .weinig of geen regen. Temperatuur: dezelfde.. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Barometerstand hedenmiddag te 12 uur 760 m.M. Vooruitgang. .Vorige stand te 2 uur 758 m.M. U Haarlem. Woensdag I Juni Hoogste gisteren 9 uur F. TT Laagste hedennacht F. 56 Hoogste heden tot 19 uur F. 60 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 80 Cts. per regel. At Lange Veerstraat sten verdronken drie der moedige redders. Sinds de oprichting der maatschap pij werden niet hare reddingsmidde len 4298 schipbreukelingen gered. De band tusschen. de maatschappij en de leden van de bemanningen van j .wie het verslag met veel lof spreekt, werd versterkt, doordat een regle ment voor het verleenen van oen en onderstand werd vastgesteld. Waar tot dusver elk geval op zich zelf werd behandeld, weten de leden der bemanningen thans reeds van te voren, dat zij in bepaalde omstan digheden kunnen rekenen op pensi oen en onderstand. Het verslag ein digt met een dringend verzoek om steun. De winst- en verliesrekening over 1908 sluit in ontvangst en uitgaaf met 38.943.07^, aanwijzende een na- deelig saldo van ruim 17.000. ONGELUKKEN. Op den LiesseJ aten weg onder Deur ce (N.-Br.) zijn door een windhoos twee wielrijders, die elkander door V opwaaiende zand niet hadden opge merkt, zoo hevig tegen elkander aan gereden, dat een van hen, Willem van der Ven, uit Milheeze, zoodanig werd gewond, dat hij onmiddellijk naar het Liefdehuis moest worden overgebracht. Aldaar is hij, zonder bij kennis ge komen te zijn, aan de gevolgen van hersenschudding overleden. De onge lukkige was de ©enige kostwinner zij ner tachtigjarige moeder. Aan het station Nijmegen is een ïiedaiger, die op een in beweging zijn- den trein sprong die naar Ts-Herto genbosch zou vertrekken, er onder gekomen en gedood.' Op de Vughtsche heide nabij de Lunetten, is een grondwerker, werk zaam aan het Drongilsche Kanaal, die zich in beschonken toestand te water begaf, ten einde te gaan zwem men, jammerlijk verdronken. Te Tied is het tweejarig kind van den heer Joh. Vissers in een sloot bij de ouderlijke woning verdronken. GEVLUCHT. Te Groningen is aangehouden Cor nelia Fr.( die uit liet kranikzmnigeange- eticht Dennenoord., nabij Zuidlaxen, was gevlucht. BRANDEN. Gisteravond werd brand ontdekt tn een der gebouwen van de stoom- wassclierij en strijkerij het Willems park, gelegen aan den Amstelveen- echen weg te Amsterdam. De gebou wen waren opgetrokken van tufsteen en hout en gedekt met asphaltpapier, zoodat aan blusschen nauwelijks te denken viel, te minder, omdat wat uit de aioten werd opgepompt door de stoomspuit, meer was modder dan water. Na eeu uur was de brand zoo goed als uit. Er stond toen evenwel nog alleen overeind een loods die tot bergplaats had gediend, en die ook eeer geloden had. Overigens was van de wasscherij en haar inhoud niets over dan een rookende puinhoop. Vermoed wordt, dat de brand werd veroorzaakt door vonken uit den schoorsteen. VEREENVOUDIGING SCHRIJFTAAL. Te Utrecht had de jaarvergadering plaats van de Vereeniging tot vereen voudiging van onze Schrijftaal. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal leden op 1 Mei 1908 3353 be droeg en op 1 Mei 1909 3787. De toestand van de geldmiddelen is bevredigend. Na afloop der huishoudelijke werk- taamlkoden werden eenige voordrach ten gehouden. Dr. F. Buitenrust HettemS sprak over ,,Zuid-Afrika en de Vereenvou digde Schrijftaal". De heer Marcellus Limanhield een voordracht over ,,De vereenvou digde schrijfwijze en de letterkundi gen." Prof. dr. B. SijmoTts sprak over „bet spelling-debat in de Tweede Kar nier" en wees er op, dat het spelling debat allerminst aanleiding kan ge ven t-ot ontmoediging voor de Veree- niging. Tijd en pla ats van de volgende ver gadering werden overgelaten aan het bestuur. De heeren dr. R. A. Kollewijn en dr. J. B. Schepers werden als be stuursleden herkozen. In de plaats van den lieer J. L. C. A. Meijer en vervulling van de vacature-N Ij Land werden benoemd de heeren Th. Heer- kons, lid van de Eerste Kamer, en dr. D. Bos, lid van de Tweede Kamer. Hetgeen dr. Buitenrust Ilettema zou zeggen, werd, daar deze door heeschheid werd geplaagd, ten hoore gebracht door dr. Schepers, die een rede hield over de spelling In Zuid-Afrika. PRINSES JULIANA-FEEST EN.... VENEZUELA. Niet slechts de Nederlandsche Ko lonies in Venezuela hebben de boorte der koninklijke Prinses 1< telijk gevierd en een telegram van gelukwensch naar Den Haag verzon den, maar ook de Venezolanen zelf juichten braaf mode. Verschillende bladen hadden bij die gelegenheid zeer waardeerende artikelen, doch „El Tiempo" van Caracas muntte bo ven alle uit. „Bravo 1 Nederland en Venezuela moeten vrienden blijven, elkanders \reugde doelen, en hartelijk met el kander blijven omgaan", schreef de „Amigoe". DE MELKVOORZIENING. De Tel. schrijft: Men zal zich herinneren, dat Pro vinciale Staten van Noord-Holland in dertijd breedvoerig het moeilijke en reeds veel besproken vraagstuk be handeld hebben, hoe de melkvoorzie- ning op doeltreffende wijze in over eenstemming ia te brengen met de eisohen der hygiëne. Besloten werd, hierop de zaak te onderwerpen aan het oordeel van den gezondheidsraad, en, zooals men weet, heeft de ge zondheidscommissie reeds een advies uitgebracht, waarin verschillende maatregelen worden aanbevolen. Vermoedelijk komt do zaak in de zomervergadering van Prov. Staten van Noord-Holland weer aan de orde, hetgeen natuurlijk niet wil zeggen, dat ze dan ook spoedig in orde zal ko men. Behalve toch, dat men liet over zulke belangrijke maatregelen niet zoo spoedig eens zal worden, zal ook do uitvoering eerst na verloop van tijd en zeer geleidelijk plaats vinden. Naar wij vernemen, bestaan echter ernstige plannen, om althans voor- ioopig do oplossing van het vraagstuk te zoeken in een verbetering van het drinkwater in de plattelandsgemeen ten en zijn in clie richting ook reeds stappen gedaan. Men is n.l. van mee ning, dat het kwaad schuilt niet zoo zeer in het vermengen van de melk met water, als wel in het feit, dat hot daarvoor gebezigde water onrein en vaak met ziektekiemen besmet is. DE PRACTIJK DER JACHTWET. Deze is door den lieer J. Esmeyer, candidaat der vrijzinnigen te Apel doorn, in een verkiezingsred© bespro. ken. Hij zei o. a. Hoewel niet van algemeen belang, is dat vraagstuk voor het platteland urgent. Duizenden lijden schade; de boer moet liet aanzien, dat liij het vcedsel aan het wild verstrekt en de jager het gebraad verorbert. Een jachtakte geeft, hem maar een klein gedeelte van het jaar gelegenlieid zelf deel te nemen aan liet uitroeiings- werk9 maanden van het jaar, als de* oogst te velde staat, geeft de Jacht wet aan het wild weer gelegenheid, zich te vermenigvuldigen. En dat voor niet moer dan 7000 jagers, onder wie 1209 broodjagers eu oui een uit voer van niet meer dan 500.000. En de zedelijke schade I Alen heeft ze voor liet grijpen, de gevallen van mishandeling, doodslag, meineed, om niet te spreken van verborgen list en leugen en bedrog wegens overtreding van de Jachtwet hebben niet minder dan 7500 ver oordeel in,gen plaats. Spr. keurt verzet tegen de over ons gestel de macht nimmer goed, doch pleit verschoonende omstandigheden. Een leger van politiebeaimnten wordt in 't veld gehouden en dat alles tea-wille van enkelen. Herziening van de Jachtwet, met af schaffing van de „heerlijke rechten" tegen vergoeding, en vrijheid voor den gebruiker van den grond, om zelf het wild te schieten met niet min der mag de boer tevreden zijn. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Met gunstig gevolg is afgelegd hot doctoraal examen in de Noderl. letteren cum laude door den heer G. Stocksmeier. Gemengd Nieuws DE MOORD IN DEN IIARZ. Dr. Friedrich, directeur van de „Vororts-Elektrizatsworke" te Berlijn, is op den Broeken vermoord. Omtrent deze gruwelijke daad meldt een Duitsch blad de volgende bijzondorlieden: Dr. Friedrich was Woensdagavond met een dame op don Broeken aan gekomen en had daar den nacht door gebracht, met het doei er 's ochtends de zon te zien opgaan. Toen hij Don derdagmiddag wilde vertrekken en zijn rekening zoude betalen, bemerk te hij, dat hij geen kleingeld meer had. Hij liet den oberkellner dus een biljet van 1000 nik. wisselen. Dit had een ander, zeer schamel gokleed, toe rist bemerkt, die vertrok, voordat de keilner terug was met het geld. Na dat hij betaald had, &loeg dr. Frie drich met zijn relsgenoote deo weg in naar de „SchneelöcherToen zij op ongeveer 20 min. afstand» van die plaats waren gekomen, werden plot seling vier revolverschoten gelost, waarvan drie Friedrich troffen in den bovenarm, terwijl de vierde In zijn hals drong. Met den kreet: „O God, wat is dat?" zonk de heer Frie drich ineen. De dame gilde om hulp, hare angstkreten stierven echter on gehoord weg in het woud. Toen zag zij plotse hing een jongeman in het kreupelbosch staan, die, met een re volver op haar gericht, zich naar den getroffen© begaf. In haair angst snel de de beangste vrouw terug naar den Broeken om den hotelier te roepen, en de roover had toen gelegenheid zijn slachtoffer te naderen. Hij kneep hem nu met de eene hand de keel toe en doorzocht met do andere hand de zakken van den gewonde. Diens por te te uil Leen portemonmaie nam hij weg en verdween daarop in het bosch. In- tusschen was de vrouw met twee toe risten, die zij onderweg ontmoet had, teruggekeerd. Zij vonden Friedrich bewusteloos liggen dwars over den weg. De dame begaf zich met den eenen toerist naar het hotel terug, terwijl de andere de wacht bleef hou deal bij den gekwetste. Twee uur later kwam de hotelier met een aantal personen op de plaats van dan moord. Het stervende slacht offer werd, zoo goed en zoo kwaad het ging, op een draagbaar gelegd en langs het steenige pad naar be neden gedragen. Na een half uur kwam de treurige stoet aan de Schneelöcher. Dat zijn steengroeven, toebehoorende aan Ftirst Wernigero- de. Hier werd den gekwetste een noodverband aangelegd en toen trok de stoet verder naar Ilsenburg, waar reeds eenige geneesheeren, die men had gewaarschuwd, aanwezig waren. Bij onderzoek bleek echter dat dr. Friedrich onderweg was overleden. In tusschen had de hotelier van den Broeken politie en justitie gewaar schuwd en Donderdagavond werd reeds een mij «beambte, als verdacht van den moord, in hechtenis geno men. Hij werd echter, daar hij zijn alibi kon bewijzen, weder op vrije voeten gesteld. Politiebeambten uit Halberstadt, Maagdenburg en Wer- nigerode zijn onmiddellijk begonnen met he tzoeken naar het spoor van den dader en hebben daarvoor drie politiehonden medegebracht. De boschopziener van Schierke heeft verklaard, dat hij korten tijd, nadat de moord gepleegd is, een jongeman met een versleten ransel op den rug op don weg naar Schierke had ont moet. De politie houden dezen man voor den dader. Vier jaren geleden werd op dezelf de plaats een soortgelijke moord ge pleegd. Het slachtoffer was toen een postambtenaar, de dader een 18-jarig; jongeling, die later te Halle in hech tenis werd genomen. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem, op Woensdag 2 Ju ni 1909 in de Staten-zaal (Prinsen hof). VOORZITTER: Dr. J. Nieuwenhuij zen Kruseman, waara. Burgemeester, De heer SNELTJES acht het zijn plicht voor den aanvang van de be handeling der groote agenda een woord m 't openbaar te spreken in verband met het een veertien dagen geleden gevierde feest ter eere van de geboorte van Prinses Juliana. Toen is er namelijk feest gevierd op eone wijze, dat men in den lande hoeft kunnen zien, dat het stijve Haarlem ook weet feest te vieren (gelach) feest gevierd op een wijze, die velen tegenstanders van openbare verma kelijkheden heeft doen zien, dat de Haarlemmers ook op fatsoenlijke wij ze kunnen feestvieren. Dit feest danken wij aan het initia tief van liet gemeentebestuur. Spre ker gevoelt z'Ch verplicht als lid van den Raad en als vertegenwoordi ger van de burgerij, daarvoor dank te betuigen. In de tweede plaats wil spreker in 't openbaar hulde brengen aan de Vereoniging Koninginnedag, voor de leiding van het feest. Hij hoopt,, dat Koninginnedag nog vele jaren in het belang en tot ge noegen der burgerij zal werkzaam zijn (applaus). De VOORZITTER Stelt voor, om, wegens het inkomen van een belang rijk amendement-K ley nenberg, het voorstel inzake de definitieve oprich ting eener Gemeentelijke Arbeids beurs aan te houden tot de volgende vergadering, die spoedig zaJ gehouden worden. Aldus wordt besloten. Ingekomen is een verzoekschrift van de Noord-Zuid-IIollandsche Tramweg Mij. en H. IJ. S. M., om de bij raadsbesluit van 18 April 1908 ten name der H. IJ. S. M. gestelde concessie voor den aanleg en de ex ploitatie van een stoomtram van Haarlem naar Beverwijk met 1 Oc tober 1909 te willen stollen ten name van de N.-Z.-Iloll. Tramweg Mij. Namens H. M. de Komngin is dank betuigd voor de Haar bij gelegen heid van de geboorte van Prinses Juliana gezonden telegram. PUNT 1. De VOORZITTER deelt mede, dat ingekomen zijn de volgende meedee- lingen en ingekomen stukken: De lieer C. C. A. de Braai verzoekt eervol ontslag als onderwijzer aan school 5 wegens zijn benoeming aan de scholen voor achterlijke en spraak- gebrekkige kinderen te Amsterdam. Wordt verleend. PUNT 2. Zitting met gesloten deurert'. (De zitting duurt voor). G e v. V o o r w. Een R.-K. kerkboek. Gr. Heilig land 7 boven. Een R.-K kerkboek', Rivïervisch- markt 11 A rood. Een zilveren kinderarmband, Klei ne Houtstraat 134. Een gouden medaillon, waarin een portret, Sp aam wouderstraat 63. Een vaarboom, De Clercqstraat no. 71 rood. Een bril. Asterstraat 3. Een vitte sjaal, Lange Ann astraat No. 39. E<ein paar glacé handschoenen, Gen. Joubertstraat 41. Een zwarte doeshond, Ostadestraat No. 3. Een ceintuur, Koningstraat 27. Een ceintuur, Jansstraat 36. Een linnen tasch, inhoudende een badcostuum, Palmstraat 15. Een hondenmuilkorf, Wijdesteeg 6. Een zilveren dameshorloge, Schag- cheJstraat 39. Een zeiltje, waarin eenige reclame boekjes van verzekeringsmaatschap pijen Kloosterstraat 58. Een hondenzweep, Tuinlaantje 4. Aangifte is gedaan van het verliezen van een zilveren dames horloge, en van het vermissen van een handwagen, welke onbeheerd op de groentemarkt stond. DE ONTVOERING PER AUTO. Aan de Tel. entleenen wij nog, dat de jongeling W. H. zelf naar IJmui- tlen ging om een schuit te huren en charterde de sleepboot „De Visch- ploeg". Den schipper, 'n oude zee bonk, die nogal nieuwsgierig is uitge vallen, moest hij echter in vertrou wen nemen. En dat was het ongeluk der gelieven. Want de zeebonk was niet alleen erg nieuwsgierig, maar ook een beetje al te spraakzaam uit gevallen en toen de IJmuidensche po li tie-man Kr., door de herhaalde ge- heimz in n i ge conferenti es opm erk. zaom geworden, hem vroeg, wat voor zaken hij toch had, maakte hij van zijn hart geen moordkuil, te meer, omdat hij wél eens wilde weten, of hij ook kwaad kon niet het zaakje. De speurneus Kr. zei leukweg, dat dit er van afhing, of de wegvoering al of niet tegen den wil van het meisje ge schiedde en ried den man aan, hem op de hoogte te houden. Hetgeen die brave schipper trouw deed. Want hij hield Kr. zoo goed op de hoogte, dat deze jl. Vrijdag reeds wist, dat Zaterdagavond de schaking zou plaats hebben. Deze wetenschap had de politie noo- dig, want hoe ze ook 's jongelingsgan gen had nagegaan, ze had niet te we ten kunnen komen, wie de schoone was, die naar Engeland's kusten ge- voerd zou worden. Zaterdag surveilleerde de politie nu alle autoverhuurders en speciaal don lieer J. Al. te Amsterdam, waardoor deze laatste echter achterdocht kreeg en mot den heer W. H. een wijziging bracht in het aanvankelijk plan. Toen de dame nl. volgens afspraak 's avonds naar de kamers van haar ridder was gewandeld, stapten beiden niet onmiddellijk in den auto, maar reden per rijtuig naar den Haarlem merweg, om daar in den auto over te stappen. Vliegensvlug tufte de auto over den duisteren Haarlemmerweg. Haar lem snorde men door en IJmulden's zeestrand tegemoet. Reeds scheen al les goed te gaan, de schuit lag gereed, de koffer was al aan boord, toen men bespeurde, dat de schipper ontbrak. En nauwelijks hod men die teleurstel lende ontdekking gedaan, of o, schrik l de auto, waarin de schaker en zijn dame in arren moede zaten te wachten kreeg bezoek van den commissaris van politie te IJmuiden on drie rechercheurs, die beleefd zooals de heilige Hermandad trou wens altijd is aan het paartje eeni ge vragen stelden. De commissaris vond de reis met zulk een ongewone reisgelegenheid wel wat verdacht, vooral omdat de dame geen papier bij zich had, waar mee zij haar meerderjarigheid zij was juist 21 jaar en een paar maan den kon bewijzen en omdat de heer bij fouilleering een allerfraaist auto matisch pistool bij zich bleek te heb ben om den eventueelen medemin naar in bedwang te houden 1 Ouder grooten toeloop van nieuws gierigen ging het dus naar het. IJmuidensche politiebureau en van daar, na een verhoor, per auto en on der politie-geleide naar liet hoofd-bu- reau van politie te Amsterdam. Daar weid het drietal, schaker, ge schaakte en schaak-auto-verhuurder, opnieuw aan een scherp verhoor on derworpen en ten slotte de jonge da me door den inmiddels gewaarschuw- den papa v. V. inea naar huis geno men. Verdere gevolgen schijnt de zaak niet te hebben. Door de <lame werd de wegen der vrouw zijn ondoorgron delijk een klacht wegens ontvoe ring tegen haar zin ingediend, maar den volgenden dag weer terug geno men. En nu is alles, zooals liet was. ALLeen de jongeman ontroostbaar voorloopig althans I POSTKANTOOR TE HAARLEM. Lijst van onbestelbare brieven ge durende de 2e helft der maand Mei 1909. BRIEVEN (Binnenland). Wed. de Nies, J. v. d. Weide, A. Ku- ping, C. Perk, A .des Tombes, H. Knars, M. J. van Smirren, Piekart, C. J. ter Horst, allen te Amsterdam; RohlLng Beverwijk; B. Pril, Borne, Vervoort, H. Leen, Veroort, allen Den Haag, J. H. Schutter, E. Beek man, Marseille, L .Schuber, allen te Haarlem, II. Bartalotti Rijnders, te Heeswijk, Bakker, Krommenie, M. C. Ruifrok, Leiden, Huize de Rijp, Ilaatr lemmermeer, Snijders, Rotterdam, H. Klinkhamer, Schoten, J. Schaap, te Zaandam, en een brief gestempeld Al meloApeldoorn voor H. Lindeboom. BRIEFKAARTEN. B. de Boer, Mej. Rut, C. J. Kelj- zer, G. Veen, B. Goodt, allen Amster dam, J. van Gent, Haag, G. Kok. Mej. C. Koek, B. Lente, D. Boeree, Gem zer, Miorxemet, M. Mulder, allen te Haarlem, J. Vestun, Schiedam, en een brief gestempeld Amsterdam-Zut- fem, C voor C. T. R. Bothlinger. BRIEVEN (Buitenland). Mad. de Jerlin, Paris. BRIEFKAARTEN. Hetzenmuiler, Dortmond, M. Laar man, Dusseldorf, J. Schruex, Erfurt, A. v. Huvaer, Ilusen, KI. de Vlieger, Westfalen. Postduiven. De postduivenvereniging „Do Luchtgldis" hield Zondag 30 Mei j.l. haar eerste kaswedvlucht met oude duiven, uit Quiêvrain (België), af stand 231 K.M. De duiven werden des morgens om 7 uur in vrijheid gesteld en bereikten hunne hokken als volgt H. Keerwolf, G. Stouten, Holsken, W. F. van Deelen, L. van Bragt, W. Traksel, P. Kruier. Een zilveren medaille, uitgeloofd door den heer W. Traksel, voor de eerst getoonde duif, werd eveneens gewonnen door den heer H. Keerwolf, de eeroprijs, uitgeloofd dooj den heer v. d. Colk, werd gewonnen doör den heer Stouten. De .snelheid van de eerste duif be droeg 1100 M. per minuut. Openingskoersen van 2 JunL LABOUCHERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was onveranderd. Nederl. Certificaten 76 5/8, 91 1/16, Russen 89 7/8, 951/8. ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN vast. Peruanen 9 7/16 en 343,4. TABAKSAANDEELEN flauw. Bind- jey 1012, Deli 438, Nieuwe Asahan 75, Rotterdam Deli 360, Senembah 385. PF.TROLF,UMAANDEELEN flauw. Koninklijke 4167, Sumatra Pa- lembang 155 1/4. MIJNAANDEELEN onveranderd. Ketahoens 300, Redjang Lebong 930—5, Great Cobar 1151/2—71/2, De AMERIK. MARKT opende vast: Atchison 110 1/4, Denver 49 1/2, Erie 34 7/8, Kansas 46 e<n 72 1/8, Missouri 41 3/4, Rock Island 31 7/16, Southern Railway 31 1/2, Southern Pacific 122 1/8, Union Pacific 188 1/2, Wabash 21 1/4, Steels 64 1/4, Caxren 57. CULTUURWAARDEN: Vorstenlan den 162. Stoonivaartberichten Het st. Rindjani, van Rotterdam n, Java, arriveerde 1 Juni te Marseille. Het st. Koningin Wilhelmina, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 1 Juni van Southampton. HAARLEM. ONDERTROUWD: 2 Juni: C. Balk en N. Leendertse; M. M. Paardebek en M. Peper; M. P. Wubbe en P. Blonk, J. Hijkoop en G. van Wijland, A. Steenstra en J. Steenstra; J. Broekman en I. F. Kokkelkoren. GETROUWD: M. Olman en R. Mok; H. J. v. d. Meij en M. M. Diekmann; F. B. Smit en A. W. Houtgraaf, G. H. Zeilmaker en G. Mensink, A. H. Mes en A. A. M. de Zwart; C. de Lee en E. Kollerie. BEVALLEN: 2 Juni: M. M. Beersv. d. Geest, d. 1 T. C. v. HoutenKelderman d. 2 M. J. Koppende Wilde z. 31 Mei: A. C. HaakBouwmeester z. 1 Juni: P. van Kessel— Kruidering z. 31 Mei: C. J. Klean—Dolle d. OVERLEDEN: 1 Juni: S. E. van Maas—v. Gul ik, 79 jaa,r Jansstr.; C. v. Rodenrijs—v. Luijkcn 70 j., Assendelverstraat; 31 Mei: L. v. d. Heijde—Jongkamp, 49 j. Bakencsser gracht 1 Juni: J. F. Bom- hijm, 43 j., Kamperlaan; 2 H. H. M., 2 dagen, dochter van C. Prins, Kam perlaan, II. J. C. Huijgende Haan, 29 j., Kleverparkweg». SCHOTEN. BEVALLEN: II. C. ArendsSchlattereir z. C. Klaarhamer—Cassee z. B. J. Philip- poFiege z. OVERLEDEN: F. Sausen thaler, 9 m., IT. E. Pele- tier, wed. H. G. Diesel, 75 jaren. Marktnieuws Haarlem, 1 Juni 1909. Botermark t. Boter. Aangevoerd en verkocht 52 kg., 11.50—/1.40 per kg. Biggen. Aangevoerd en verkocht 37 St., /9—/II per st Schrammen. Aangevoerd en ver kocht 4 St., /18—14 per st. N. Kalveren. Aangevoerd en ver kocht 6 st. 1210 per st. Veemarkt Koeien. Aangevoerd en verkocht 4 st., 220—/180. N. Kalveren. Aangevoerd en ver kocht 54 st., 129. Schapen. Aangevoerd en verkocht 88 et, 2214. Lammeren. Aangevoerd en verkocht 107 st., f 12—fl. BEVERWIJK. Groen tenmarkt. Spinazie, per Heet. 0.50. Postelijn, pe rmandje 0.40. Raapstelen, 100 bos 1.50. Zuring, por mandje 0.15. Radijs, 100 bos 2 Wortelen, 100 bos 20. Komkommers, per 100 f 13. Asperges, oer bos f 0.85. 'Aardap. klei, p Heet. f 2.50. Bloemkool per 100 /27. Sla, per 100 krop 4. Rabarber, per 100 bos 6. Pieterselie, per bos /0.05, Selderie per bos 0.06. S90STE STAATSLOTERD. 5e Klasse. 10e Lijst. TREKKING VAN 2 JUNI 1909. Hooge prijzen No. 2473 6214 6549 9103 11026 14627 en 17397 ieder 1000. No. 1201 1859 5224 8057 9022 9988 13689 en 19656 ieder /400. No. 9780 10932 12854 13448 13558 en 17652 ieder 200. No. 723 2421 3453 5697 6469 7955 9282 10978 11043 170G7 17077 18631 en 20286 ieder 100. Prijzen van 70. 8 3144 6711 8211 10364 14719 18217 112 3349 6723 8247 10365 14874 18278 862 3356 5751 8286 10470 14978 18301 520 3384 5766 8344 10758 15075 18305 666 8447 5777 8356 10769 16109 18413 698 3468 5864 8551 10905 15183 18666 760 3472 5940 8570 10942 15288 18706 891 8504 5968 8576 11067 16332 18723 992 3612 «148 8597 11087 16396 18898 1098 3513 6309 8688 11304 16564 18911 H16 8549 6311 8938 11467 16672 19030 1333 3565 6350 8951 11460 15857 190S4 1347 3668 6360 9037 11520 16023 19292 1354 3719 6453 9056 11919 16084 19637 1361 3765 6528 9093 11945 16125 19661 1442 3826 6535 9188 1)968 16144 19694 1491 4046 6599 9189 11869 16381 19721 1509 4093 66b6 9230 12.32 16463 19763 1536 4241 6728 9390 12149 16479 19947 1610 4243 6732 9103 12322 16482 19960 1651 4253 6892 9425 12431 16578 20004 1678 4254 6923 9566 12614 16689 20258 1785 4303 7001 9672 12747 16704 20280 1817 4421 7038 9593 12789 16706 20592 1938 4538 7137 9728 13380 16998 20602 2278 4623 7246 9769 13446 17027 20667 2287 4661 7319 9871 14006 17028 20767 2311 4801 73S4 9918 14132 17110 20816 2368 5063 7337 9926 14150 17485 20820 2881 5446 7584 10048 14255 17492 20821 2630 6488 7690 10186 14295 17621 20848 2733 6681 7828 10256 14394 17640 20875 2969 5567 7911 10306 14525 18092 20994 "120 6710 8026 10334 14616 18115 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 35 3075 6167 8843 11736 14456 17945 42 3084 6199 8857 11758 14638 17962 57 3088 6220 8904 11791 14630 18021 78 3106 6222 8992 11832 14659 18085 bl 3167 6238 9018 11838 14697 18105 117 3233 6278 9021 11840 14718 18126 150 3260 6323 9074 11852 14729 18163 174 82b7 6352 9078 11857 14790 18304 184 8269 6367 9081 11860 14904 18312 198 3289 6363 9107 11881 14968 18826 210 3314 6890 9116 11888 15004 18360 224 3330 6124 9119 llb94 15046 18379 266 8341 6461 9218 11916 16066 18381 309 3345 6485 9820 11962 16093 18436 826 3390 6486 9386 11970 16112 18438 344 3417 6504 9340 11972 15120 18619 345 8418 6527 0355 12008 15122 18661 871 8451 6640 9389 12067 16123 18568 896 3471 6562 9417 12180 15160 18607 406 3473 6613 8418 12168 16213 18680 418 3604 6626 9437 12174 16281 18688 417 3618 6645 9472 12192 16298 18742 438 3642 6676 0494 12211 16303 18768 444 3729 6734 9495 12215 16877 18800 476 8732 6768 9509 12234 16471 18810 486 8749 6807 9529 12247 15491 18816 601 8758 6831 9564 18276 16406 18823 023 3894 6851 0680 12277 16602 18869 632 3934 6868 9582 12307 16517 18874 789 8987 6898 9633 12379 16596 18917 802 4000 6900 9635 12405 16612 18984 820 4023 6912 9639 12426 15639 18943 845 4076 6983 9647 12467 16633 18983 904 4076 7002 8660 12471 16747 18991 941 4104 7012 9661 12500 16759 iy09l 947 4)16 7032 9699 12578 16821 1^93 948 4126 7070 9724 12589 16847 19137 9S9 4147 7097 9774 12597 16862 1917* 1020 4169 7119 9809 12605 15S71 19180 1021 4173 7121 9825 12623 16893 19186 1040 4187 7123 9828 12626 16922 19218 1152 4189 7126 9840 12655 15946 19*33 1316 4198 7139 9875 12656 16964 i9259 1335 4331 7192 9897 12679 16281 19262 1343 4371 7226 0910 12683 16990 19208 1351 4405 7272 9924 12714 16029 19302 1350 4426 7318 9946 12779 16045 1S327 1356 4446 7407 9558 12784 1608! 19348 1384 4452 7412 9986 12791 16089 19374 1417 4454 7460 10014 12827 16)08 19889 U£5 4476 7462 10061 12869 16147 1939* 1443 4490 7470 50117 12919 16202 19410 1471 4511 7477 10119 12922 16286 19416 1501 4512 7484 10133 12966 16323 194C5 J530 4524 7495 10228 12980 16347 19474 1611 4528 7516 10243 13006 16394 19669 1037 4544 7581 10268 13092 16404 19673 1708 4550 7696 10271 18090 16410 19717 1781 4557 7776 10284 13132 16422 19752 1843 4631 7776 10389 13141 16452 19825 1888 4648 7777 10413 13)67 16500 19892 1892 4668 7818 10421 18163 16605 19960 1907 4720 7827 10645 13176 16606 J9963 2004 4864 7854 10594 13-04 16608 ]5976 2007 4921 7857 10602 13200 16681 19984 2086 4988 7868 10662 13251 16688 19986 2126 4994 7890 10708 18288 16713 20017 2162 5045 7948 10713 13827 16766 20037 2185 6098 7952 10740 13336 16806 80038 2202 5098 7964 10768 13344 16818 20040 I 51!8 7980 10773 13360 16876 20131 2212 6125 8029 10774 13384 16893 20132 2283 6144 8033 10796 13396 16908 20184 2275 5146 8070 10824 18416 16918 20187 5197 8075 10826 13638 16989 20160 2286 6221 8100 10876 13681 17046 20190 2326 6289 8161 10877 13648 17082 20200 2379 68i0 8157 10880 13662 17088 20250 2449 6314 8169 10921 18660 17094 20260 2571 5321 8190 10939 18686 17167 20293 2679 6873 8233 10982 13699 17194 20397 2628 6376 8241 10999 13711 17267 204l9 2634 5388 8250 11121 18736 17807 20467 2677 5437 8253 11138 13743 17384 20468 2681 6450 8256 U154 18747 17844 20477 2689 5459 8806 U165 18792 17347 20540 2736 6617 8323 U177 13861 17461 20640 2758 5578 8335 U187 18896 17494 20648 2762 5611 8371 U216 13901 17586 20559 2782 6615 8393 U246 13906 17592 10553 2825 6642 8418 11279 13911 17612 20574 2836 6776 8456 U284 13950 17647 20688 2837 5821 8588 U881 18969 17665 20669 i 6936 8609 11369 13980 17668 20688 2909 5988 8638 11389 14086 17743 20794 2938 5952 8664 U407 14097 17767 20800 2954 6954 6735 U418 14118 17765 20866 2958 6972 8756 11609 14834 17790 20896 2968 5977 8769 11689 14374 17803 20981 2976 6019 8803 11568 14379 17818 2099» 3009 6045 8839 U631 14380 17817 3039 6183 8841 11738 14403 17637 5o Klasse 9e Lijst17630 70 moet zijn 17530 70. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Zutphen: J. Bluekens, bleeker te Apeldoorn. Rechter-Commissaris jhr. mr. J. H. J. CL Martens van Sevenhn-

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2