Verschijnt dagelijks, behalve op Zoo* en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Uit de Omstreken 28e J&org&of. Mo. 7955 DONDERDAG 3 JDNI 1909 A HAARLEM'S ABONNEMENTEN PBR DRIB ■AANDBNi Voor Haarlem 1.2# Voor dl dorpen In den omtrek wur een Agent gevcetlgd li (kom der gemeente)1-30 Franco per post door Nederland1.65 AixonderUpce nummer*0.Q2M OrSBustreérd Zondagsblad, voor Haarlem Ü37K de omstreken en franco pet po*t 045 Oltgsve der Veonootscbap Lonreni Center. Directeur J. C. PEEREBOÖl awÉ—anaaaeeaag l a—a gggg ui Tot de plaatsing van advertentlEn en reclames van buiten bet Arrondissement Haarlem In dit blad ls uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandseh Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon Interc. 6229. ADVERTENTü&Ni Vaa 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts, Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1#—v elke regel meer 0. EC Reclames 30 Cent per rcgek B| Abonnement aanzienlijk rabat Advertentlën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie ea Administraties Groote Rontstraaf 55. tetercommtraaalTeletoonnammer der Redactie SCO &q der Administratie 724 Drukkerij; Znider Bnftenspnarne 6. Teleioononmmer 122. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 4 JUNI. Brangebouw: Concert Original Un- garische muziek- zang- en danstroep, „Csordas", 8 uur. Vereeni ging: Rede Martina Kra mers. Onderw. Partijprogramma's. Stadsnieuws Om O ns Heem In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Nabetrachting van den Gemeente raad" in de rubriek Om Ons Heen CHRISTELIJKE ONDERWIJZERS. Tweede Dag. Woensdagmiddag werd de verga dering van de Vereeniging van Chris telijke Onderwijzers en onderwijze ressen in Nederland en overzeesche bezittingen in 't Brongebouw voort gezet. Aangenomen werd 't volgende voor stel: Het hoofdbestuur benoeme uit zijn midden eene commissie, genoemd de commissie van beoordeeling, die zich tot taak zal moeten stellen de bevor dering van de juiste beoordeeling van lees- en leerboeken ten dienste van onze clwistelijke scholen, en te dien einde zich in verbinding zal moeten stellen met corporaties en personen, die zich datzelfde ten doel stellen. Deze commissie brengie eenmaal per jaar en wel op de vergadering voorafgaande aan die, welke dient tot voorbereiding voor de algemeene ver gadering, een rapport uit van baar werkzaamheden, welk rapport zal op genomen worden in het verslag van de algemeene vergadering. De heer G. P. Post van 's-Gxavien- hage hield daarna een lezing over de onderwijzeres als leerkracht in de Christelijke school." Hij verdedigde de volgende stellin gen. 1. De oorzaken der toeneming van het aantal onderwijzeressen zijn voor namelijk van socialen aard. 2. De vrouw bezit ontegenzeggelijk van nature bijzondere talenten ten dienste van het wetrk der opvoeding. 3. Hoe meer echter haar werkkring verschilt van die eener huisvrouw en moeder, des te minder is zij op hare plaats. •4. De arbeid van de onderwijzeres in school levert ernstige bezwaren op. a. met het oog op haar zelve, van physieken aard; b. met het oog op de leerlingen van psychologdschen aard; c. met bet oog op den Staat of de schoolbesturen, van financieelen aard. Daarom: 5 a. Aan den wassenden stroom dient zooveel mogelijk paal en perk gesteld; b. Ernstige overweging verdient het welke plaats de onderwijzeres in de school inneemt. Hiermee was de agenda afgehan deld en werd de vergadering na plichtplegingen gesloten. C. F. Moorhoff. Gister is op 7^-jarigen leeftijd hier ter stede overleden de heer C. F. Moorhoff, die voor geen der bezoe kers van de veilingen der firma A. C. L. en J. J. C. Sarlet een onbekende was. De heer Moorhoff, die een be langrijk deel van de administratie voerde en op de verkoopingen aanwij zingen der goederen deed, had er bijzonder slag van om met het veiling publiek om te gaan. Hij was een man, die veel toewijding en ijver toonde in zijn werkkring, welke hij gedurende drie geslachten van eigenaars vervul de. Een bewijs van zijn gxoote ener gie was wel, dat hij zich door zelf studie, ter school had hij nooit ge gaan, zich niet alleen allerlei gewo ne kundigheden wist eigen te maken, maar er zelfs in geslaagd was op die manier de moderne talen onder den knie te krijgen. Hond o verrederi. Gisteravond is bij de Emmausiaan in den Hout door een auto een mooie waakhond, toebehoorende aan dm heer Beccari, overreden en gedood. SCHOOLGELDHEFFING. LAGER ONDERWIJS. Van B. en W. is een raadsstuk ver schenen in zake de wijziging van de verordening op de achoolgeldheffing. Deze wijziging beoogt om de verorde ning in overeenstemming te brengen met het beginsel der wet, dat alle openbaar onderwijs, ook het uitge breide toegankelijk zal zijn, niet slechts voor hen, die een volledig schoolgeld kunnen betalen, maar evenzeer voor on- en minvermogen den. Onvermogende^ moeten dus geheel en minvermogenden ten deele vrijge steld warden van schoolgeld. Dit is scherp en duidelijk uitge drukt in een circulaire van den Mi nister van Binnenl. Zaken, schrijven B. en W. Op grond daarvan zijn dan ook de schoolgeddverordeningen voor de m. u. 1. o.-school en de lagere scholen slechts tot 1 September dooi de Regeering goedgekeurd. Op 't oogenbük zijn voor on- en minvermogenden in onze gemeente alleen toegankelijk de scholen voor gewoon lager onderwijs, waar de ver plichte vakken en gymnastiek onder wezen worden. Maar ook de uitge breide lagere scholen (verplichte vak ken, gymnastiek en Fransch op leidingsscholen) en de m. u. 1. o. school (verplichte vakken, Fransch, Duitsch, Engelsch, algein. geschiede nis, wiskunde, haudteekenen, fraaie handwerken en gymnastiek), behoo- ren voor hen toegankelijk te zijn. B. en W. stellen daarom voor: lo. naast de bestaand em. u. 1. o.-school (schoolgeld 50 en 60), een tweede m. u. 1. o. school te stichten, waairaan dezelfde vakken worden onderwezen en de toegang voor ieder zal open staan. Het schoolgeld zal afdalen van 25 en 30 tot nihil. 2o. op de thans bestaande lstie en 2de burgerschool (in 't vervolg te noe men scholen voor uitgebreid lager ouderwijs A. en B) gelegenheid te ope nen tot toelating van on- en minver mogenden (schoolgeld van ƒ25 afda lend tot nihil). Aanvankelijk waren B. en W. van meening de thane bestaande m. u. 1. o.-school open te stellen voor on- en minvermogenden. De ouders der leerlingen hadden daartegen echter een overwegend be zwaar-. Om desorganisatie van een school te voorkomen, die vrij gunsti ge resultaten oplevert, hebben B. en W. voorkeur gegeven aan een twee de school. Zij stellen voor met 1 Sep- tember de Derde Burgerschool aan de Tuchthuisstraat, hoofd de heer Popma, met 1 September te verande ren in een m. u. 1. o.-school. Daartoe moeten worden toegevoegd drie vetrvolgklassen voor 't onderwijs in moderne talen, alg, geschiedenis, wiskunde, handteekenen en fraaie handwerken. In deze klassen zullen plaats kunnen vinden de leerlingen der gezamenlijke Burgerscholen, voor wie voortgezet en m. u. 1. o. tot on geveer het zestiende jaar wordt be geerd. Deze klassen worden onderge bracht dn het zes lokalen tellende ge bouw, dat zich op het terrein van de genoemde school bevindt, en beschik baar komt, zoodra de school voor zwakzinnigen in haar eigen gebouw is gevestigd. Wat dé Burgerscholen betreft wordt volgens bet bovenvermelde voorstel bet schoolgeld (op de le Burgerschool Klein Heiligland 26 bedragend; op de 2e en 3e Burgerschool-Nassau- laan en Tuchthuisstraat 15 bedra gend) gelijk gemaakt Het zal bij aanneming van 't Raads voorstel bedragen: 25 als maximum, 15 voor wie 25 te bezwarend is, 7.50 voor minvermogenden en niets voor on vermogenden. Vootr de ver- volgklassan der Derde Burgerschool de nieuwe m. u. L o.-school zijn de schoolgelden 30, 20, 10 en niets. Worden deze vooratellen aangeno men, dan zal voor ieder ouder de vrije keus openstaan van de soort van onderwijs, inliet echter van de school, daar de opleidingsr schalen en de bestaande m. u. 1. o.- school slechts toegankelijk blijven voor degenen, die een volledig school geld 50 en 60) kunnen betalen. „Ten aanzien van de voorgestelde verordening tot heffing van school geld op de Scholen voor gewoon lager onderwijs 20 ct., 15 ct, 12 et per week voor als: één, twee, of meer kinderen uit een gezin; met aftrek van 20 pet. voor elk kind uit 't gezin beneden de 6 jaar en dat nog geen 1. o. geniet, minvermogenden de helft en onverinogenden niets zij opge merkt, dat zij, als vanzelf spreekt, niet beoogt eenige verhooging van schoolgeld voor die scholen in te voe ren. De bedoeling is alleen, tegemoet te komen aan den eisch der wet en aan de deswege door de Regeering in 1908 gemaakte bedenkingen, waarbij uitdrukkelijk een verminderd school geld voor minvermogenden werd ver langd. Daaruit vloeide de noodzake lijkheid voort, dat (met behoud even wel van het tegenwoordige schoolgeld ais „verminderd schoolgeld voor min vermogenden") een hooger schoolgeld als maximum werd ingevoerd, het welk uit den aard der zaak hoogst zelden zal worden geheven. De voor gestelde verandering is dus bloot for meel. Niet onwaarschijnlijk zal van die voorgestelde regeling een toeneming van leerlingen op de Burgerscholen het gevolg zijn. Het ls namelijk te voorzien, dat door sommigen het on derwijs op de Burgerscholen zal wor den verkozen boven dat op de Scho len voor gewoon lager onderwijs. In- tusschen is, sedert de Raad besloot tot toevoeging eener zevende klasse aan de Scholen voor gewoon lager onderwijs, de aantrekkelijkheid van die scholen voor dien arbeidenden stand in niet geringe mate verhoogd. In verband voorts met het feit, dat die sterkte der klassen aan die scholen dalende is, en vermoedelijk binnen niet te langen tijd op 36 als maximum kan worden gesteld, ls belangrijke verbetering van bet onderwijs op on ze volksscholen te verwachten. Een en ander wettigt de onderstelling, dat slechts voor een beperkt aantal leerlingen van on- of minvermogende ouders plaatsing op de Burgerscho len zal worden verlangd. Echter blijft de mogelijkheid open, dat op de thans bestaande Burgerscholen ge brek aan ruimte zal ontstaan en dat tot stichting van nog een Burger school zal moeten worden, besloten. Tegelijkertijd zal dan echter evenveel plaats vrij komen op de bestaande scholen voor gewoon lager onderwijs, zoodat één dezer scholen in eene bur gerschool zou kunnen worden veran derd. Kosten veroorzaakt zulk eene verandering niet, behalve een toeslag van 200 per jaar op het salaris van het schoolhoofd. De geleidelijke toe voeging van vervolgklassen aan de Derde Burgerschool zal uit den aard der zaak kosten veroorzaken. Gymnastiek. Men schrijft ons Op de Zondag 4 Juli a. s. to houden gymnastiekuitvoering in het Bronge bouw ter gelegenheid van de reclo- metemtoonstelling zal een wedstrijd in gymnastiek uitgeschreven worden. Aan dezen wedstrijd mogen alleen vereenigingen deelnemen, die aange sloten zijn aan het Neder landsch Gymnastiek verbond. De wedstrijd zal voor dames- en heenen-turners be staan uitvrije-, staaf- en knotsoefe- nüigen, des morgens voor vereeingin- gen nabij Haarlem, en des middags 2 uur voor vereen i gingen uit heit ge- heele gewest N.-Holland. De Haar- Lamsehe vereenigingen „Mars", „Ba- to" en „Concordia" houden zich bul ten mededinging. Tram ongeval. Vanmorgen reed de stoomtram bij de Kloosterstraat tegen een melkwa gen van den heer Van Staveren aan. De wagen werd zwaar beschadigd de as brak en de meLk vloeide uit de bus sen over den weg. Hongaarsche Kapel. Men schrijft ons Wegens het ongunstige weder had gisteravond in het Brongebouw het eerste concert van de Ungarische Mu- sik Truppe „Csordas" in de zaal plaats. Direct na de eerste nummers hadden de concertgevers het nog tal rijk opgekomen publiek stormender hand voor zich gewonnen zij werden herhaaldelijk verplicht extra-num mers te govern Aon het dot van het programma weid. hun een warme ovatie gebracht, waarvoor de direc- tour der Kapel buigend dankte. Het moet nog vermeld, dat de costuums prachtig waren en er zeer fxtsch uit zagen. Uit de Rechtszaal MISHANDELING. Op 1 April gebeuren soms eigenaar dige dingen. Dit heeft een landbouwer helaas ondervonden. Hij liep bij Santpoort met een jong paard, toen twee half-beschonken personen hem in een wagen achterop reden. Dozen, hadden dien moed 't paard geheel noodeloos met een zweep te daan. Even later heeft een hunner ook den landbouwer zelf gestompt en geslagen. De man, die alleen het paard ge slagen heeft, is vrij uitgegaan, maai de ander hoorde héden 14 dagen ge vangenisstraf tegen zich eischen. VERNIELING EN MISHANDELING. Op Donderdag 22 April wilde een caféhouder aan de Papentorenvest eenige beschonken Amsterdammers, die in een open rijtuig aan 't toeren waren, niet in zijn huis toelaten. Het gevolg was, dat de Amsterdammers zich met geweld toegang verschaften, acht ruiten van 't café inwierpen, stoelen en tafeltjes vernielden en bo vendien den kastelein mishandelden. Het 0. M. vond 't een schandalig feit, wanneer Amsterdammers naar Haarlem komen om hier zoo den boel op te scheppen. Daarom luidde de edsch tegen elk twee maanden gevan genisstraf. VERZET TEGEN DE POLITIE. Vier Zaandammers waren kievits eieren gaan zoeken. Ze verkochten de gevonden eieren en gingen biertjes drinken, 't Gevolg was, dat een hun ner wegens dronkenschap werd opge^- bracht en de anderen zich tegen deze arrestatie verzetten. Het O. M. eisch te tegen den belha mel 3 weken gevangenisstraf, tegen twee anderen 8 dagen en tegen den vierde (een 17-jarigen) 10 gulden boete of 1 maand tuchtschool. HUISVREDEBREUK EN MISHANDELING. De eigenaar van een hotel in Ben- nebroek had 's avonds een lastigen bezoeker, diie ter gelegenheid van het. Prinsessefeest te veel gedronken had. Hij wilde niet naar huis, ook niet toen de eigenaar hem dit gelastte. Toen is de veldwachter Bos er aan te pas gekomen. Ook dit hielp niet, want hij heeft den veldwachter met een hondenzweep in 't gezicht- gesla gen. De eigenaardige feestvierder hoor de nu zes weken gevangenisstraf te gen zich eischen. Beklaagde vroeg een boete. UITSPRAKEN. H. F. A. S., scbildersknecht te Haarlem, diefstal, 4 maanden gevan genisstraf. P. J., schippersknecht, zwervende, diefstal, een jaar gevangenisstraf. H. L. S., K. B., G. v. A. en C. A. B., allen kooplieden te Haarlem, overtr. Hondenbelasting, de 1ste 6 boete of 1 dag hecht., de 2de ƒ10 boete of 2 dagen hecht.de 3de en 4de ieder 5 boete of 1 dag hecht. L. B., voermansknecht te Haarlem, diefstal, 8 dugen gevangenisstraf. O. E. H.( stoffenverver te Haarlem, diefstal, 2 maanden gevangenisstr. H. J. M., en F. B., losse werklieden te Haarlem, strooperij met behulp van een wagen, de 1ste ƒ3 boete of 3 dagen, de 2de ƒ0.50 boete of 1 dag hechtenis. J. H., groentenventer te Haarlem, oplichting, 4 maanden gevangenisstr. J. E., koopman te Beverwijk, eenv. beleediging ambtenaar, 100 boete of 20 dagen hechtenis. J. L. J. S., los werkman te Heem stede, diefstal, 14 dagen gevangenis straf. J. G. G., winkelier te Woerden, ver duistering, 3 maanden gevangenis straf. P. de G., fabrieksarbeider, en K. R., veehouder, beiden te W'ormerveer, diefstal en heling, de 1ste 14 dagen, de 2de drie weken gevangenisstraf. Muziekwedstrijd. In den te houden wedstrijd op 6 Juni door den Noord-Hollandschen Bond van Harmonie- en Fanfare- gezelschappen zal door het fanfare korps „Willen is Kunnen", directeur de heer H. W. Hofmeester, in de eer ste afdeel Lng fanfare deelnemen met het verplicht nummer „Chants de Guar re", ouverture van Fernand An- drieux, en als vrij nummer „Le Con- quérant", ouverture van J. Govaert. Een wonde r kuiken. Door een onzer lezers werd ons een kuiken getoond met 4 pootjes. Twee zaten op de gewone plaats aan het li chaam, de twee andere geheel ach teraan' tegen den rug. Verder ver toonde het diertje geen bijzondere af wijkingen. Het heeft nog even ge- leefd. STEMMING. De Burgemeester van Haarlem maakt hekend i dat op Vrijdag den llden Juni 1909 eene stemming zal plaats hebben ter benoeming van één lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Haarlem, en wel uit de navolgende Candida ten Jhr. Mr. F. K. VAN LENNEP, te Zandvoort Jhr. Mr. F. W. VAN STYRUM, te Haarlem Mr. J. H. THIEL, te Haarlem Mr. P. J. TROELSTRA, te Scheve- ningen. De stemming vangt aan des mor gens te 8 uren en duurt tot des na middags te 5 uren. De stembureaux zullen zitting hou den ais volgt dat in liet le stemdi strictin het schoolgebouw aan de Spaarnwouder straat, plaatselijk gemerkt No. 12 (thans School No. 7) dat in het 2e stemdi strictin het schoolgebouw aan de Friesche Var kenmarkt. plaatselijk gemerkt No. 38 (thans School No. 3) dat in het 3e stem districtin het schoolgebouw aan het Klein Heilig land, plaatselijk gemerkt No. 12 (thans le Burgerschool voor jongens meisjes) i dat in het 4e stemdistriot in het gebouw „de Stads Doden" aan de Gasthuisstraat No. 32 dat in het 5e stemdistrict(hoofd stembureau) op het Raadhuis dat in hot 6e stemdistrictin het schoolgebouw aan de Schoterstraat, plaatselijk gemerkt No. 2 (thans School No. 2)"; dat in bet 7e stemdistrictin het schoolgebouw aan het Leidsche plein, plaatselijk gemerkt No. 3G (titans School No. 5) dat in het 8e stemdistrictin het schoolgebouw aan liet Wijde Gelde- looze pad, plaatselijk gemerkt No. 1 (.thans School No. 6). De inhoud van art. 128 van het Wet- boek van Strafrecht luidt aldus Hij, die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krach tens wettelijk voorschrift uitgeschre ven verkiezing deelneemt, wordt go- straft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Onze Burgemeester. Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Iloge- landen zal deze week uit hei buiten land terugkeeren om de doopplechtig heid van Prinses Juliana in zijn qua- liteit van Kamerheer der Koningin bij te wonen. LIBERALE UNIE. In de ledenvergadering van de kies- vereeniging Liberale Unie is Dinsdagavond met algemeene stem men candidaat gesteld de heer J. J. Sneltjes. Dit besluit is den heer Snel- tjes mondeling meegedeeld door twee daartoe afgevaardigde leden der kies- vereeniging, die hem met kracht van redenen hebben verzocht, terug te willen komen op zijn besluit om zich niet weder herkiesbaar te stellen. Tegenover den aandrang die dit maal, en reeds vroeger ook door an deren, op hem was uitgeoefend, heeft de heer Sneltjes er in toegestemd., voorloopig de candidatuur te aan vaarden. Voorts kunnen wij mededeelen, dat nu al de aftredende leden van den Raad, zonder uitzondering, door de Liberale Unie zijn gecandideerd, na melijk de heeren J. J. Sneltjes, Mr. W. N. J. M. Smit, J. II. Welsenaar, Dr. H. D. Krusemon in I, E. II. Kre- lage, F. M. baron van Lynden, J. F. Hulswlt en Dr. J. Timmer in II, Dr. J. Nieuwe nhu ij zen Kruseman,, Jhr. Mr. F. W. van Styrum en C. G. Loo- meijer Jr. In III. Militaire Zaken. Gedurende het tijdvak 1 Juli 1909— 81 December 1909 is de levering van vleesch en vet voor het garnizoen al hier gegund aan A. M. Mok, te Haar lem, tegen den prijs van 0.61 per K.G. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de laatste berichten). SCHOTEN. Vergadering S. D. A. P. Woensdagavond had de af deeling Schoten der S. D. A. P. in het café Van Dijk een openbare vergadering uitgeschreven. De opkomst was niet talrijk.- De voorzitter opende de vergade ring en gaf het woord aan den heer Loopuit. Spreker schetste het werken van de S. D. A. P. en merkte op, dat zij zich niet alleen warm maakt voor verkie zingen, maar altijd strijdt voor alge meene arbeidersbelangen. Zij staat op het standpunt van den klassen strijd en wil den arbeiders de macht geven door voor algemeen kiesrecht te ijveren. Spreker ging in vervolgen na de houding der S. D. A. P. tegenover de vrlj-liberalen en zei dat deze partij zich kant tegen de behartiging der arbeidersbelangen. Spreker besloot met de opwekking om in dit district aan den verkie zingsstrijd deel te nemen en wekte op voor dc candidatuur Van Leeuwen te werken. Tweede spreker was de heer Eg- gink, voorzitter der afdeeling Scho ten. Spreker zei, dat de S. D. A. P. geen vijand maar een vriend van de arbei ders is. Ook spreker ging hot partij program na en plaatste enkele zaken op den voorgrond. Ten slotte wekte ook hij op de candidatuur Van Leeu wen krachtig te steunen. Van 't debat werd gebruik gemaakt door deu hoer Leeuwenkamp, die ver klaarde tegen politieke actie, doch voor economische actie te zijn. De heer Van Andel zei enkel van Christelijk leven heil te verwachten. Beide debaters werden door den heer Loopuit uitvoerig beantwoord, waarna de vergadering gesloten werd SANTPOORT. Onze corr. meldt Gisteren gaf de oud-Minister Cre- mor op zijn buitengoed „Duin- cn' Kruidberg" ter eere van de daartoe geirioodigdo leden van bet Lnstitut Colonial In ternati on al hetwelk op 1 Juni en volgende dagen te 's-IIage zijn jaarvergadering houdt eene garden-partij, waaraan ook Z. K. H. Prins Hendrik zou deelnemen. Te 3 uur arriveerde de extra-trein aan de halte „Duin- en Kruidberg", waar de dames en hoeren door den heer H. Cremer, den oudsten zoon,- werden begroet. Van de auto's, welke gereed stonden, werd geen gebruik" gemaakt, daar de gasten de schoone entrée liever te voet wenschten te doen. Een kwartier later kwam per auto' Z. K. II. Prins Hendrik in burger- kleed ing, die den weg door het met vlaggen versierde dorp had genomen. Aan hot terras van het kasteel, dat met allerlei planten en bloemen rijk versierd was. werd Z. K. II. door mevrouw Cremer ontvangen en naar het tweede terras geleid, waar twee kleinkinderen van den oud-minister den Prins mandjes met bloemen over handigden. De muziekkapel onder leiding van den heer Kriens, speelde ondertus- schen de volksliederen en deed zich verder hooren. Jammer, dat de regenbuien oor zaak wanen, dat de gasten enkel in de hal van het kasteel moesten ver toeven en van de voorgenomen wan deling door de heerlijke bosschen van hot landgoed niets kon komen. Te half vijf reden langs den Zee weg vier auto's de duinen in, waar- \an in de eerste gezeten waren de Prins on de heer en mevrouw Cre mer. Te 6 uur vertrok Z. K. H.. zijn weg nemende over Bloemendaal. Onder de genoodigden zag men o. m. den Commissaris der Koningin in Noord-Holland, de burgemeesters van Velsen en Amsterdam en andere autoriteiten. HILLEGOM. Dinsdagmiddag zagen eenige jolf- gens die door de duinen naar zee ge weest waren, in het naburige ZilK een jongen te water liggen. Ze waar schuwden een paar mannen, die in de nabijheid op het land werkten. Toen de mannen den drenkeling op den wal haalden, waren de levens geesten reeds geweken. Wel werd kunstmatige ademhaLing nog toege past, maar te vergeefs. Het ventje een jongen van 12 jaar is waar schijnlijk bij het snijden van gras aan den slootkant te water geraakt. BENNEBROEK. Gisteren werd het jaarfeest dm» Chr. school gevierd in de plaats van liet Huis te Bonnebroek, waar me vrouw Willink van Bennebroek de leerlingen cn het onderwijzend per soneel ontving. Nadat de kinderen een tijd gezellig in de buitenplaats hadden gespeeld werden hun in da feestelijk ingerichte oranjerie door de gastvrouw ruimschoots allerlei ver snaperingen verstrekt. Zeer voldaan over hei genotene gingen de kinderen huiswaarts. Tot penningmeester van den R. K* Volksbond nfd. Bennebroek e. o. ls tn plaats van <leD heer Th Braam, di«

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1