Verschijnt dagelijks, behalve op Zoo* en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD, AGENDA Stadsnieuws Uit de Omstreken 26a Jaargang. No. T958 MAANDAG 7 JUNI 190» ABONNEMENTEN PSR DR3B HAANDBNl Voor Haarlem I l l l f 139 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)a 1.30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 H de omstreken en franco per post 0.45 Cffgave der Veanootseftep Loareas Caster. Directeur J. C. PEEREB00& Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten bet Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALT A Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon lntere. 6229. - -.I.,, 11 n- -■ irr-irr werp van Jlir. ma-. R. Sandberg tot ADVERTENTIËN» Van 1—5 regels 50 Cis.? Iedere regel meer 10 Cts. Bulten hef Anondlsaemenf Haarlem van 1—5 regels /L—elke regel meer ƒ0. sü Reclames 30 Cent per regel. By Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing j 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie ea Administratie; Groote Houtstraat 55. tatercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 es der Administratis 724. Drukkerij i Znider Baitenspanr^e 0. Teisfoonnamnier 122. DIT NUMMEP BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. DINSDAG 8 JUNI. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 12 uur. Brongebouw: Politieke redevoering van Jhr. mr. F. W. van Styrum, 8 1/2 Schoten: Lib. KLesvereeniging: Ver gadering in Café Meerman, Paul Krugerkade. Spreker: de heer mr. J. H. W. Q. ter Spill, 8 uur. Kamer van. Koophandel en Fabrieken. In de vergadering van 1 Juni waren tegenwoordig de hoeren mr. Joh. En schedé, E. H. Krel age, A. de Clercq, P. G. Heems, G. v. d. Most v. Spijk, W. G. H. Jacobs, H. J. Geij-1, J. Cz. H. Fikkert en Th. H. S. Janzen. Een verzoek van de Brusselsche K. v. K om voor het tentoonsteliings- jaai 1910 het verkeer van vreemdelin gen naar Holland, te bevorderen, is gestold in handen van hei bestuur tter Vereeniging voor Vroemde! ingen- VerLeer. Aan Burgemeester en Wethouders fs het jaarverslag der Kamer over 1908 toegezonden. Mededeeling werd gedaan van de sedert de vorige vergadering ingeko men stukken, waaronder een circu laire d.d. 29 Mei van het bestuur der g-durende de maanden JuniJuli te uarLean te houden internationale tentoonstelling van „het Boek" met verzoek, onder toezending eener daar bij gevoegde brochure, aan deze Ka mer dat zij deze tentoonstelling Inde •plaatselijke bladen zal bekend mar Ken, als ook bij de naar haar oordeel geschil-;to firma's, welke aan deze ten toonstelling zouden kunnen deelne men. Daar de vergadering bij gemis aan Voldoende gegevens geen aanleiding vond om aan dit verzoek te voldoen en aan do hier bedoelde zaak haar bij zonderen steun te verleenen, be sloot zij van de genoemde circulaire in haar openbare notulen melding te maken doch haar overigens voor ken nisgeving aan te nemen. Doopsgezind Zangkoor. Vólgens een circulaire door het be stuur van „Doopsgezind Zangkoor" aan de werkende leden gericht, heeft de voorzitter dezer vereeniging, de neer E. A. A. Liera zijn functie neer gelegd. Reeds sinds de uitbreiding zijner zaten gaf de heer Liera zijn voorne men hiertoe te kennen, thans heeft hij dl'. volvoerd en neemt zijn afscheid na ongeveer twaalf jaren het voor zitterschap op hoogst verdienstelijke i/ijze te hebben bekleed. Verkiezingscou r anten. Nog twee verkiezingscouranten zijn verschonen, de eene getiteld Stemt Rechts, als verkiezingsnummer der drie verbonden Christelijke partijen in Haarlem, ter aanbeveling van Jhr. Mr. Frank K. van Lennep, de andere genaamd Verkieringsblad ter bevor dering der verkiezing van Mr. J. H. Tliiel, uitgegeven door de Lib. Unie, do aid. Haarlem van den vrij z.-dom. bond en het Alg. Ned. Werkl. Ver bond. In de stad wordt met borden recla me gemaakt voor de candidaten, de heer en Jhr. Mr. van Styrum en Thïel, die bovendien op tal ven plaatsen staan aangeplakt. Zaterdagavond reden door da hoofd straten een zestal handwagens, be spannen met wil zeildoek, waaronder licht brandde, zoodat men de letters daarop, ten gunste van de candida- tuur-Troelstra, goed kon lezen. B urgerscholen. Wij ontvangen een uitvoerig stuk, waaruit zou moeten blijken, dat ouders van. kinderen die schoolgaan op de eerste burgerschool, aan den Raad epen verzoek hebben ingediend orn de le en 2e burgerschool niet, open te steilen voor minvermogenden en deze scholen niet te noemen scholen Yoor uitgebreid, lager onderwijs, maar ze met de opleidingsscholen, on der één naam samen te vatten. Daaraan is een breede memorie van toelichting toegevoegd. Daar evenwel de inzender het niet noodig heeft gevonden, zijn naam op te geven, gaan wij verder op de zaak niet in. HAARLEMSCHE KEGELBOND. Zondagavond was 't concert in de Bron zeer druk bezocht. Geen won der I De gewone bezoekers wairen ver meerderd met een honderd laars, die tegenwoordig wilden zijn bij de plechtige uitreiking der prij zen, behaald in de wedstrijden van den Haarlemschan kegelbond. In de pauze stormde 't publiek naar de zaal. Het bestuur en de leden van t eere comité hadden op 't tooneel plaats ge nomen en de belangstellenden vulden de zaal en gaanderij. Het eerst sprak de vice-voorzitter, de heer J. A. Boese, die betreurde dat de voorzitter wegens sterfgeval niet aanwezig kon rijn- Hij herdacht hoe uitstekend de wed strijden geslaagd waren. Voor een belangrijk deel was dit te danken aan den ijverigen secretaris, den heer L. Weger if Jr. een wlen onder veel bij valsbetuigingen een reuzen lauwer krans werd overhandigd. Na een kort welkomstwoord gaf hij t woord aan majoor van Wagtendonk die als lid van 't eere-comiité de prij zen uitreikte. Op zijn bekende joviale wijze wenschte de spreker de prijs- winners geluk en had tot elk woord van lof of complimentje, of aardigheidje. Dat werd door de aanwezigen zeer op prijs gesteld. Vooral wanneer de p'rijs aan een Haarlemsche club werd uitgereikt, klonk een flink applaus. Toen de medaille van II. M. de Ko ningin werd overhandigd stonden de aanwezigen op en werd t Wien Neer- landsch Bloed gezongen, als een hul de aan 't Vorstenhuis. Ook majoor Wagtendonk schetste hoe uitstekend de wedstrijden ge slaagd zijn en hraobt hulde aan het bondsbestumy Namens den Annsterdamschen Ke gelbond werd de Haarlemsche bond geluk gewenscht met dit welgeslaag de reuzenfeest voor de kegelaars van Npederland." Er was veel animo om de prijzen ln ontvangst te nemen. Zelfs Zwolle ontbrak nietl Ten slotte nam de heer Rosse nog maals 't woord om allen te danken die tot 't welslagen van de wedstrij den hebben meegewerkt. Hierna werd nog een muzieknum- mertje van Rap's orkest gehoord, en toen kwamen de kegel-aars weer in de zaal, om daar nog een gezellig dansje te maken. ZANGWEDSTRIJD BRON GEBOUW. Zondagmiddag had ln het Bronge- bouw de loting plaats voor den zang wedstrijd, die zal gehouden worden tijdens de a.s. reclame-tentoonstelling en waaraan de volgende vereenigin- gen zullen deelnemen Delft's Man nenkoor, DelftCaecilia, Kunst na Arbeid, Proza en Poëzie, Onder Ons, te Haarlem de Volharding en Kunstmin, te 's-GravenhageCaeci lia, te Beverwijk Voorburg's Man nenkoor, VoorburgWester's Man nenkoor en Preciosa, te Amsterdam. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Voor de jaren 19071909 werd aan de School voor Kunstnijverheid te Haarlem een subsidie verleend van ƒ3000 per jaar. 't Schoolbestuur vraagt voor de jaren 19101912 4000 por jaar, de verhooging grondende op de noodzakelijke uitbreiding van 't on derwijs en de herziening van de sa larissen der leeraren. Ged. Staten advisee ren goedkeu rend. In afwijking van 't voorstel in 1908 gedaan stellen God. Staten thans voor, om voor de jaren 19101912 aan de kunstnijverheid-teekenschool van „Quellanus" te Amsterdam een sub sidie te verleenen van ƒ2800 (vorige jaren 2300). De avondvakteekenschool voor scheepsbouw- en werktuigkunde „de Eenheid" te Amsterdam vraagt voor de jaren 1910-1912 1500 subsidie 100 hooger dan vorige jaren). Ged. Staten hebben een gunstig ad vies uitgebracht. - Ged. Staten stallen voor de sub sidie voor de Ambachtsschool te Alk maar voor de jaren 19101912 te brengen op 4000 (vorige jaren was deze 3000). In 190S werd aan de Visscherij- school te IJ muiden ƒ2000 subsidie ver leend onder bepaling, dat de gemeen te Velsen ook 2000 moest geven. De gemeente wil evenwel niet hooger dan ƒ1500 gaan. Nu vraagt hot bestuur der school opheffing van deze voor waarde. Ged. Staten stellen voor, rich bereid to verklaren over do ja ren 1910—1912 ƒ2000 subsidie te ver leenen, maar alleen voor 1910 onthef fing te verleenen voor de bedoelde be paling voor de gemeente Velsen. Joh. Baijs Jr. de schipper van het personenvervoer naar Wie ringen vraagt de subsidie der provincie van 400 op 700 te brengen, omdat zijn rekening een tekort aanwijst Ged. Staten hebben het Rijk evenwel be reid bevonden dit tekort te dekken, zoodat de provincie nu voor de jaren 19101912 de gewone subsidie van 400 zal verleenen. God. Staten stellen voor, afwij zend te beschikken op het verzoek der afd. Ransdorp en omstreken van de Holl. Maatsch. van Landbouw, om 30 subsidie te ontvangen voor een cursus in rundvoekennis. Dit onder wijs is Rijkszaak. Ged. Staten stellen voor, om voor de jaren 1910—1912 de volgende subsidie-aanvragen in te willigen Noord-Hoüandsche vereeniging tot bestrijding der tuberculose 1000 (de ze subsidie alleen voor 1910). 't Kaascontrötostation „Noord-Hol land" te Hoorn 1000 (alleen voor 1910). Holl. Maatsch. van Landbouw voor bijdrage ln de kosten van de saJariee- ring van een zulvelcomsulent ƒ1500, afdeeMng Haarlem der Holl. Maatsch. van Landbouw voor een cursus ln hoefbeslag ƒ300; Gebr. do Groot te Kampen voor den stoombootdienst Kampen—UrkEnk huizen 1500 Gemeente Helder voor de Zeevaart- schooi ƒ1500. Vereeniging „Handelsonderwijs" te Amsterdam voor haar avondscholen ƒ1000; Langedijker winkeliers-, nering- era vaikvereenigiing voor een handelscur- sua te Zuid-Scharwoude 47 Behangerspatrooneveremig-ing „Sa men werking" te Amsterdam, voor haar vakschool ƒ500. Teekenschool voor kunstambachten (departement Amsterdam der Maat schappij van Nijverheid) 4000. St. Aloysdusvereeniging te Ouder- Amstel voor haar teekenschool ƒ50. Patrimonium to Amsterdam voor haar vakteekenschool 1500. St. Joseph's gczellenvereeuiging te Amsterdam voor haar vaktoeken- en schilderschool 1250. Ambachtsschool voor timmerlieden „Concordia Infer Nos" te Amsterdam /2000. Ged. Staten leggen een door hen vastgesteld reglement voor den ln- wendigen dienst van het gesticht „Duin-en-Bosch" ter kennisgeving over. Ged. Staten stellen voor afwij zend to beschikken op het verzoek der Vissohersvereeniging „de Eendracht" to Burgerdam, gemeente Ransdorp, om een bijdrage ten behoeve van haar ondersteuningsfond8 voor weduwen en weezen van visschers. Aangeboden wordt de begrooting voor het provinciaal gesticht voor krankzinnigen „Zwanenburg" te Am sterdam. De eindcijfers zijn ƒ9.535.11.}. waaronder 9258.79 als inkomsten uit de provinciale kas voor bet tekort op de exploitatie-rekendag. Ook wordt aangeboden de be grooting voor „Meerenberg". De eind cijfers zijn 522.214.301/2. Het nadee- lig slot over 1908 bedraagt 23.692.92. Tot lid der commissie, belast met liet examineeren van hen, die een acte van bekwaamheid wen- schen te verkrijgen tot het geven van middelbaar onderwijs in hand- of rechtlijnig teekenen of hoetseeren, die vöor het jaar 1909 zitting zal houden te Rotterdam, is o.a. be noemd de heer P. Doom, directeur der ambachtsschool en der avondtee- kenschool te Haarlem. Regelmatigheidsrit N. A. G. (Van onzen bij zonderen Verslag gever). (Vervolg Tweede Blad). En we nemen 't den ouderen niet kwalijk, dat ze meegraaien in 't stof om er een paar centen uit te grabbe len. 't Is oen bijstei- armoedige streek schrale landen en armelijk ont- wlkkeldo bestaansbronnen maken den Noord-Overijselschen landbewoners den bestaansetrijd bitter hard en moeizaam. De vroeg-ver ouwel ijkte ge- richten met knoestig uitstekende wan gj uk ken der jonge vrouwen en de verweerde en verschrompelde trek ken der mannen, oud vóór hun tijd, zijn in dit opzicht meer zeggend dan een cijfer-siatiaiiek. Toch schijnt liet leven hun niet den goeden moéd te hebben ontnomen. Met breed en lach op hun niet al te snuggere tronies vangen ze onze wa gens ln hun gezichtsveld op, roepen een joelenden kreet, dien 'k door m'n oningewijdheid in den landstale niet in verstaanbaar Hollandsch weet na te bootsen, en staaroogen ons na tot we als oen stip uit hun horizon ver flauwen. Met onze bemeidoornde auto's ge raken we in Meppol, de eerste stad, die luide haar ingenomenheid met onze invasie in het Noorden begroet, 't Is een hartelijke ontvangst. Huis aan huis zwellen de ovaties aan. Da mes wuiven met zakdoeken, hoeren zwaaien met hoeden en de Jeugd joelt geestdriftig, 't Zijn aardige mo menten, al zou 't je een beetje ijdel maken. We groeten aanhoudend, zooals we dat wel afgezien hebben van vorsten, die door hun onderdanen worejen toe gejuicht. In naam van Z. M., Auto den Kleine, nemen wij, zijn dienaren, de hulde in ontvangst. Deze propagandatocht zal er onge twijfeld veel toe bijdragen het Noor deal voor de lichte auto te winnen en de autophobie der bewoners te ver minderen. Als we vóór de brug over de Hoogeveensche vaart komen, krij gen we 't eerste oponthoud de brug is opgehaald. We mopperen, maar moeten geduldig 85 seconden stoppen, terwijl we omringd worden door een nieuwsgierige menigte. Peking-Parijs stopt achter ons. Hij wuift met z'n hand een afkeurend gebaar naar cois toe over die onverwachte stoornis. Maar hem kan 't geen kwaad, want hij rijdt immers slechts ter opluiste ring mee. Eindelijk 85 seconden zijn ruim zever» honderd meter bij de voorgeschreven snelheid van 30 K.M., lezer I gaat de ophaalbrug neer een we doorbreken den menschenring. 't Gaat nu Drente's Zuid-Weststad utt, naar 't noordoosten over Ruiner- wold naar Ruinen. Van ongevallen hadden wie nog niet veel gemerkt. Bij Rouveen stond No. 28 met een dieted, 't was een „Miesse" van den heer Van der Trappen, uit Den Haag, die in oonflict was gekomen met een wild paard. Bij Ituinierwald raakte een „Piat" van Verwey uit Den Haag „en pan ne", ook door een wild paard. De chauffeur bad de keus om het paard, dat dwars over den weg etend te stei geren, aan te tuffen, of tegen een boom te ploffen. Hij koos den boom, en 't kostte hem z'n stuurinrichting, die finaal kapot brak. De inboorlingen dezer streken heb ben dus wat op hun geweten. Zij trachten zich, of eigenlijk hun paar den te beteren. Op verschillende plaatsen stonden er menschen met halve stoeterijen jonge paarden om de dartele beestjes aan hun snelle concurrenten op den weg te wennen. Bij Eursingen kwamen we weerom langs een tijdwaarnemer, die er zat aan een tafeltje, te midden van een schilderachtig groepje vrouwen, dis hem naarstig op de vingers keken. Toen de Drentsche heide in, zoo mogelijk nog valer en verlatemar dan die van de oude „Vale ouwe" Hier en daar een povere plaggenwoning, die zoo uitstekend met het landschap mimicreeren, dat je ze in de verte voor een hooge heidebelt aanziet Hoog de wolken langs scheert een snelvieugelige valk. Minder passend in deze sober-sombere omgeving is e*an meneer in 't defüg zwart, met een hoogen hoed op. Zeker een predi kant, die naar zijn dorpje terugkeert en nu z'n weg neemt dwars de heide door. Beileai rijst aan de kim, Beilen tuf fen we door. Assen komt coquet goioken in vriendelijk-groene bos schages. 't Malsche bladgakleur in de boom kruinen is een weldaad voor de oogen na de triestige hei, die zooht weemoed in je kan losmaken in haar eLndelooze schakeling van vlakke lan- 't Is nu 24 seconden over vieren, op julsten tijd, meemen we, maar is verbazend lastig geworden om tijd en snelheid te berekenen, daar van Stap horst af de kilometerpalen ontbreken. We rijden dan ook maar op den gis af. Nu eens wat harder, dan weer wat zachter, soms op aanwijzingen van Drentenaars, die met hun „stieve ketierkes" niet juist de betrouwbaar ste chronometers zijn. In Assen mogen we niet stoppen, helaas I We zouden wel willen maar ons program gebiedt doorgaan. Naar Groningen. Tot De Punt krijgen we nu weer kilometerpalen maar van daar tot Groningen heeft men ze nog niet uitgevonden, schijnt 't. Over Ha- r ener molen en Haren gaat 't. Onze afstandbepaling is wat ln de war, we moeten woekeren met de minuten en seconden. We loopen sneller en voe ren onzen gang tot een 55 kilometer op. Met een heerlijk vaartje stuiven we nader. Een menschenmenagte wijst ons het eind van den weg aan, het doel Café Boschhuis. Nu wat langzamer we zijn een paar seconden te vroeg. Dan een Hein spurtje midden In den uiteenschok- kenden menscluendrom, dan wuift de tijdwaarnemer met z'n handt Is volbracht. De tijdopnemer neemt rr»e 'n ver hoor ai oven? m'n controleurschap. „Geen banddefecten?" „Geen overtre dingen? Mooi zooi" We springen den wagen uit en loo pen eena flink op en neer, want H Is huiverig koud geweest op de Drent sche hei, dat merk je nu eerst aan je rillende leden. Gelukkig had onze auto een overdekking en een glas- scherm. Wie in een open wagehtje de ongu re landen van midden-Deente had doorgetuft, was allesbehalve gunstig te spreken over dit barre_ oord. De drie BloemendaaLsclie auto's kwamen alle goed aan; de heer Beek man berekende echter wegens 't ont breken van kilometerpalen drie mi nuten te laat te zijn aangekomen. Hij zou don één sttrafpunt hebben opge- Ioopen. De laatste auto kwam te 5.29 bin nen. Deze had veel last gehad van banddiefecten en had geen officleelen controleur bij zich, zoodat hij tal van strafpunten krijgt vow tijdverlies. DE AUTOFEESTliN. Groningen, Zondagmiddag. Groningen ligt in den zonnigen morgen als een bevallige stede in Neerland's Noorden, 't Toont zich een mooie, sierlijke stad, met zijn ruim- gebouwde wijken en levendige stra ten. Tegen den middag beweegt zich een groote menschenmenlgte naar het Noorder Sportterrein. Daar Is 't een woelige drukte. t Is heerlijk weer. Een mild zon- Detje doet het fleurige schouwspel op het uitgestrekte terrein nog wool ij ker en feestelijker schijnen. Het mon daine Groningen is er. De darmes wed ijveren ln e-en keur van fraaie toilet ten. In 't midden van het veld Ls een baan afgepaald, die niet ongelijk is aan een kolfstok. Daar is met vlagjes in den grond een grillig slingerende baan uitgezet, waarlangs de deelne mers het Concours d'odresse moeten rijden. Behalve liet afleggen van de zen moeilijken weg ie hun nog het volgende opgedragen. Vooreerst moeten zo onder het rij den een bel twee malen lulden, dan een trap oprijden, even stilstaan en vervolgens de treden afrijden, een eiud verder dienen de automobilisten een spoorboom te openen, om door te kunnen gaan, dan hebben zij een achterwaartse hen bocht te nemen, moeten een bloemruiker aannemen en wegwerpen, weer een achterwaart- sche bocht rijden, een tumbler cham pagne van een paal afnemen, leeg drinken en 't glas weer op de paal zetten. 1 Was een belangwekkend gezicht de 38 deelnemers te zien tuffen om aan de gegeven opdracht te voldoen. In de le afdeeling heerrijders wer den de prijzen (kunstvoorwerpen door De Auto uitgeloofd), behaald door: 1. P. Boerlage uit Brussel (Ger main), 36 strafpunten; 2. Van Hulzen iFiat) 46.4 p.; 3. Bram berger Fiat, 51.6 p. Tweede afdeeling (eveneens kunst voorwerpen van „De Auto": le pr. O rise 43.3 strafp.; 2e pr. Fiat 47.2, 3e pr. Bück, 50.2. Chauffeursafdealing: le prijs Zon- nevelt 49.4 strafp.; 2e prijs Van Has selt, 59.3; 3e prijs Pressor 61.2. Een andere afdeeling was liet rij den op den wip. Een breede wippende brug moest warden opgereden en stilgestaan wor den op de in evenwicht verhoeren de brug. De le prijs (kunstvoorwerp van den heer J. E. Scholten), Humbor, van Adler, Amsterdam. Onze oud-hardrijder Jaap Eden stond op de treeplank van de auto. De auto stond 7 seconden op de hrug; 2e prijs 29, Mercedes, van W. Jochems, Den Haag, 5 sec.; 8e prijs: Vearwey en Lugard, Den Haag, met Fiat, 4 4/5 sec. Het slotnummer lokte voel bijval uit. 't Was ringsteken voor dames, een aardig deel van den strijd. Op palen stonden houten armen met handen. Tusschen de vingers waren ringen vastgeklemd, die de damee er met een staafje moesten uitsteken. Er werd braaf om gelachen als de dames misstaken; maar wie slim was, liet de auto zacht rijden, waardoor men allen tijd hod den ring er uit te peuteren. Een hoeratje ging er op, toen een dame zoo krachtig stootte, dat zij den geheelen paal uit den grond trok. De uitslag was: le prijs (kuinstv«or- Essenburg, Germain, van A. E. Beek man de wagen, waarmee 'k Vrij dag van Haarlem naar Utrecht reed; 2e prijs Germain, van A. de Spirlet, Antwerpen; 3e prijs W. A. Scholten, Renault. Groningen. Doze prijzen worden toegewezen bij loting met Spijker, uit Amsterdam, Mercedes van W. Jochems, Den Haag en P. Bourkuid, Germain, Brussel. Maandag gaan we weer over Koe- vorden en Zwolle naar Utrecht terug.- JAC. C. M. Jr. (Zie vervolg Stadsnieuws onder d« laatste berichten). BENNEBROEK. Mej. Schipper, dèe alhier als tele phonist» was aangewezen, en eerst verklaaird had deze benoeming aan t« nemen, heeft thans verzocht een an der persoon aan te wijzen. Eeu en ander zal liet gevolg hebben, dat de opening van het telephoon.net eenige vertraging zal ondervinden. De bijna 30-jarige G. K. kreeg dezer dagen op deu Ringdijk nabij deze ge meente ruzie met den ruim 50-jorigeu' J. B. Eerstgenoemde bracht met een mes J. B. een bloedende wonde toe, waarna de dader op tie vlucht ging. Daartoe uitgenoodigd door de R.K.- kiesvereeniging trad gisterenavond in het gebouw van. den Volksbond voor de kiezers der rcchtsche partij en' op de heer F. H. van Wichen, aftre dend lid voor de Tweede Kamer, niet eene Lering waarin hij den pol Rieken toestand uiteenzette. Nadat de voorzitter spreker na mens de aanwezigen bedankt had voor zijn» schoon© rede, richtte pas toor Kabel nog eenige wooirden ^an opwekking tot de kiezers, waarna da vergadering, die goed bezet was, ge sloten word. VELSEN. Zondag 6 Junti ving liet 22ste coS- cours van den Provincialen Noord- Holland sch en Boud van Harmonie, en Fanfare-gezelschappen aan niet Sectie A Fanfare op het terrein vao de Koninklijke Papierfabriek Smid! van Gelder te Velsen. Aan dezen wedstrijd wordit deelge nomen door 15 vereenigingen, name lijk 6 in de 3de afdeeling, 4 in de 2da afdeeling en 5 in de 1ste afdeeling. Te 11.30 heeft de officieele begrofr ting plaats in de keurig versierde concertzaal van de papierfabriek. Het dorp Wijkeroog, waar de fabriek ge vestigd is, i6 in vlaggentooi en van alle richtingen komen de fraai gepa- voiseerde sloombooten de deelnemen de gezelschappen aanvoeren. Te 12 uur vangt de marschwed strijd aan, waaraan wordt deelgeno men door zes gezelschappen, namelijk' twee uit iedere afdeeling. Na dezen marschwedsirijd vangt het eigenlijke concours aan, niet de derde afdee ling. Verplicht nummer voor de derde afdeeling is Le Songe d'amour, van II. Kling voor de tweede afdeeling La Table des Fées, van L. Blement, voor de 1ste afdeeling Chants de Guerre, van F. Andriese. Jury-leden zijn de hoeren David Kouing Jr., A. L. Hazebroek en C. van dor Linden. De uitslag van den marsch wed-' strijd is le prijs A, Stedelijk Muziek korps. Purmerend. directeur Barend Kwast, met 47 punten le prijs B Waterlandsch Fanfarecorps, te Buik sloot, niet 46 punten, directeur Joh. Schuitmakertweedg prijs Onderlin ge Oefening, te Uitgeest, directeur P. Velzeboer, met 40 punten. In de derde afdeeling fanfare wordt de eerste prijs behaald door Crescen do, van Westzaan, directeur C. de Vries, met 56 punten, stuk naar keu ze, Gemma di Vergi, van Donizetti i do tweede prijs fanfarecorps W'y de nes, directeur M. Bakker, met 47 pun ten, stuk naar keuze, Lucrezia Bor gia ,van Donizetti derde prijs Onder linge Oefening, van Uitgeest, direc teur P. Velzeboer, met 40 punten, stuk naar keuze, Elvira, van J. Werk man. In de tweede afdeeling behaalde de lste prijs A Waterlandsch Fanfare corps, van Buiksloot, directeur Joh. Schuitmaker, met 661/2 punt, stuk naar keuze, La fiancee du Korrigon, van Coqueletlste prijs B Arion, van Wijk aan Zee, directeur Sam Vlessing. met 60 punten, stuk naar keuze, Una soiree d'Automme aux Arden nes 2de prijs Crescendo, van Assendelft, directeur G. Schaar, met 54 punten, stuk naar keuze Les Rives de la Dordogne, van Pontet8e prijs lste Ned. Bakkersfanfare. van Am-

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1