Weerbericht ïhermometersfand KEIJSER'S Schoenenmagazijn Binnenland Laatste Berïclxteu Kenelmatigüeidsrit N. A. C. Telegrammen Amsterdamschs Esnrs. Burgerlijke Stand INGEZONDEN Gemengd Nieuwe MEDEDEEL1NGEN VAN HET KON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Biidt, 7 Juni 1909. Hoogste barometerstand 767.0 m.M. ce Horta. laagste 754.2 m.M. te Ska- gen (Noordkust Denemarken) en Riga (O astzeekust Rusland). Verwachting tot den avond van 8 Jun> Wind«wakke tot matige winden Uit Noordelijke richtingen. Gesteldheid van de lucht: gedeelte lijk bewolkt, weinig of geen regen. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. B aro met era tand hedenmiddag: te 2 uur 765 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 762 m.M. U Haarlem. Zondag 6 Juni Hoogste gisteren F, 66° Laagste heden nacht F. 48° Hedenmiddag 19 uur F. 55° Maandag 7 Juni Hoogste gisteren .F. 58° Laagste heden naoht. F. 44* Hedenmiddag 12 uur F. 65* INGEZONDEN MEDEDEELLNGEN A 80 Cta. per regeL n 82 Lange Veerstraet sterdam, directeur M. J. Kornet, met 51 punten, stuk naar keuze Gyptus, yan July. In de eerste afdeeding behaalde de eerste prijs Oostknollendammerkape', directeur G. Schaar, met 69 punten, Btuk naar keuze, Le radoau de Ca- thère, van Boyer 2de prijs A Dienier Fanfarecorps, met 65 punten, direc teur P. Swager, stuk naar keuze, Rir goletto, van Verdi2de prijs B Ko ningin Wilhelmina, van Beemster, met 64 punten, directeur J. Schuit maker 2e prijs G Stedelijk Muziek korps Purmerend, met 63 punten, directeur Barend Kwast, stuk naar keuze, Tannh&user, van Wagner. De uitslag van den wedstrijd om den «ereprijs, een zilveren lauwer tak wel will eind beschikbaar gesteld 'door de heeren Van Gelder Zonen, werd eerst te 10 uur bekend go- maakt. Oorzaak daarvan was, dat de deel nemende vereanigingon veel te lange nummers naar keuze Uitvoerden. Van de 4 prijswinnende vereerd gingen kwamen slechts twee in 't krijt. VVest- zaan en Wijk aan Zee waren reeds geheel of gedeeltelijk vertrokken. Bekroond Oostknollandammerkapel. Een buitengewone eereprijs, mede een zilveren lauwertak, geschonken door het personeel van de Koninklij ke Papierfabriek, viel daardoor teil deel aan het Waiterlaadsch Fanfare korps. Beide vereenigingen behaalden een gelijk aantal punten. Na uitreiking der prijzen werd op schitterende wijze feest gevierd, met voordrachten, bioscoopvoorstellingen, bal-cliampêtre, enz. De algemeens indruk is, dat er dit jaar veel gepresteerd is, meer dan ooit te voren, en dat in alle drie af- öeelingen merkbare vorderingen ge constateerd konden worden, wat ge tuigde van veel en langdurige studie. Zondag 13 Juni heeft de wedstrijd voor Harmonlegezelschappen plaats. De Raadscommissie, bestaande uit de heeren Schuitenmaker, Mulder en Van Splunter, heeft de ingezonden rekening van het R. K. Armbestuur opnieuw nagezien en verder geen be zwaar tegen de voorgedragen cijfars. De Comm. zegt: „Ons bezwaar, dat Van post No. 11 (inkomsten) groot 1350.—, geen voorafgaande machti ging van Ged. Staten is gevraagd en deze post niet op de begroeting was uitgetrokken, blijft echter beslaan. Tevens vestigen wij er do aandacht op, dat het nadoe lig slot, hij de eerst ingediende rekening ad f 2125.74 1/2, nu is gedaald tot f 791.40 1/2. Of schoon niet geheel bevredigd, geven wij in overweging, de thans aangebo den rekenin gtoch goed te keuren. INTERPELLATIE BROK. Naar aanleiding van een interpel latie van den heer Brok in de ver gadering van 27 April hebben B. en W. een uitvoerig antwoord ingezon den, waaraan wij ontleanen: lo. dat wanneer de heer Van den Boogaard schade heeft geleden, of aan werkloozen schade is berokkend, dit noch is te wijten aan B. en W. en allerminst aan den op zien ter Kramer, doch aan Van den Boo gaard zelf, wegens het weigeren om de bouwkundige stukken te ondetr- teekenen. 2o. dat door den opzichter Kramer en den vervolgingsambtenaar Van Heyst wal eens taxatiën zijn verricht voor hypotheekbanken, 't geen B. en W. bekend ls en toegelaten met het oog op den geringe n omvang van dit werk; ofschoon do dienst daardoor nimmer geleden heeft, hebben B. en W. de betrokkenen verzocht, dit te staken, waaraan door dezen gevolg zal worden gegeven. B. en W. bedoe len bet bekteeden van bijbetrekkin gen door gemeente-ambtenaren voor taan tegen te gaan. 3e. dat het B. en W. geenszins is gebleken, dat bouwers hunne teeke- ningen laten maken op het bouwbu reau; dit moe teen misverstand zijn bij den imterpellant L. A. do Pagter, tijdelijk werkzaam aan hot bouwbu reau, zonder daarom ambtenaar van de gemeente te zijn, verricht als tee kenaar, buiten de bureau-u ren, par ticulier werk voor bouwondernemers. Dit is niet te beletten, zoolang de Pagter niet in andere verhouding tot de gemeente staat. IJMUIDEN. Onze correspondent schrijft Zaterdagavond trad in Hotel Nieu we Willem Barendz alhier op Mr. P. Tideman, van Bloemend aal, ter aan beveling van de candidatuur van Mr. J. H.- W. Q. ter Spill, cond'idaalt der vrije liberalen in het district Bever wijk. Bij den aanvang der vergadexing werd medegedeeld, dat geen debat zou worden gehouden, doch dat ieder gelegenheid had schriftelijk vragen in te dienen. Van die gelegenheid werd vrij druk gebruik gemaakt. Spreker ving aan op uitvoerige wüze de gestelde vragen te beant woorden en gaf daarna eene aanbe veling der bovengenoemde candida tuur. Daarna besprak de Inleider meer in bijzonderheden de regeeringspoli- tiek van Dr. A. Kuiper. ZANDVOORT. Mej. T. van Kes, Antwerpen, Kost- verLorenstraatweg 79. Mej. M. H. A. Velhuls, Amsterdam, idem, Bartel, Amsterdam, Kostverloren- straatweg 76, 7 pers. A. G. Kok, Amsterdam, Haarlem merstraat 1, 7 pers. Fem. Heijbroek, Amsterdam, Bij duin, 10 pers. Arend, Amsterdam, Strandweg 16, 5 pers. Wurtz, Arnhem, idem, 4 pers. Kiseh, Amsterdam, Haltestraat 41, 4 pers. J. C. Slis, Amsterdam, Dr. Mezger- straat 50, 7 pers. S. Cohen, Amsterdam, Kanaal weg 35, 4 pers. W. Slof Jr., Kleine Krocht 1, 3 pers. Wed. Dr. P. Ankersmit, Haarlem, idem, 3 pers. A. Wolff, Amsterdam, Mildriett Charlotte, 3 pers. E. Diaman, Amsterdam, idem, 2 p. A. de Munnik, Gorsae, Hotel Drie huizen, 2 pers. Anscbeilik, Praag, Idem, 2 pers. J. Plaire, Gera Reuss, idem, 2 pers. H. J. G. Janssen van Raay, Bloe- mendaol, Hotel de Orange. HILLEGOM. Door den heer J. den Donder al hier ls aanbesteedHet bouwen van een café met woning aan de Hoofd straat. I-Iet laagst werd ingeschreven door den heer J. v. d. Bosch .alhier, voor f3979. SLOTERDIJK. Door den architect P. J. Bekkers te Amsterdam is aanbesteed Het bou wen van een kerk met toren en pasto rie aan den Admiraal de Ruyterweg bij Sloterdijk. Het laagst werd ingeschreven door de hoeren G. Nollen, 's-Gravonhago, en J. Heijmerink, Nijmegen voor 155.900 of 159.900. DR. W. J. A. DE WITT HUBERTS. Heden werd te Amsterdam naar zijn laatste rustplaats geleid een man, die een arbeidzaam leven achter den rug hee-ft, wij bedoelen Dr. W. J. A. do Witt Huberts. Den 27en Maart 1829 geboren als de zoon van een officier, die in den 10- daagscheu veldtocht sneuvelde op de Citadel, ontving hij zijn eerste oplei ding aan de lagere school en het gym nasium te Harderwijk en word den 20ston September 1848 ingeschreven als student te Leidon .In 1857 gepro moveerd tot doctor tn de letteren be kleedde hij achtereenvolgens de be trekking van leeraar aan de gymna sia en hoog ere burgerscholen te Gou da en Zutphen, in welke laatste plaats hij tevens gemeente-bibliothe caris en archivaris was, om, bij de opening van de Rijks-hoogere burger school te Zwolle, in 1867, benoemd te worden tot haren eersten directeur, welke betrekking hij onafgebroken waarnam tot aan zijn pensionoorinig, in 1894. Hij vestigde zich thans te Amster dam, waar liet gemeentebestuur hem woldra aanzocht zitting te nemen in do plaatselijke commissie van toezicht op het lager- en op liet middelbaar onderwijs. Talrijke workcoa van zijn hand zijn verschenen, vooral op het gebied van aardrijkskunde en ge schiedenis, terwijl menige atlas mot zijn naam prijkt Zoo beleefde zijn. Histerisciie Atlas ettelijke drukken. Vele tijdschriften telden hem vroe ger of later onder hunne medewer kers, als do Tijdspiegel, Gids, Euro pa, Nederland, Eigen Haard, het Kerkhistorisch Archief, Bijdragen voor Vadei-l. Gescli., terwijl moxiig ar tikel van hem verschoen in het N. v. d, Dag, Vaderland, Dagblad v. Zuid- llolland en Alg. Handelsblad. Biografiën van verschillende perso nen vonden een plaats in Tijdspiegel, Europa, Mannen en Vrouwen van Beteckenis en Lovensberichten v. d. Maatschappij der Noderlandsche Let terkunde. Bovendien behoorde hij voor langer of korter Lijd tot de le den van do navolgende geloerde ge nootschappen, als het Friesch Ge nootschap van Geschiedenis, Oud heid- en Taalkunde, do Maatsch. der Nederl. Letteren, te Leidon, de Verec. niging t. beoef. v. Overijsölsch recht en geschiedenis, het Historisch Ge nootschap te Utrecht, het Aardrijks kundig Genootschap te Antwerpen, Bokend zijn ook zijn vertalingen van werken van buitenlandse he schrijvers, meestal op historisch bied, als van Prescott, „de Geschiede nis der Regeering van Pliil. II", werken van Dr. Schoener, Dr. Man- delkoren, Wailoth, Mare Monnier, Johann Scharr, Jacolliat, terwijl Aliasverus en de Koning van Siarn, van Robert Hamerting, door hem matrisch in onze taal werden overge bracht. DUIN EN BOSCH. De leden van de Staten van Noord- Holland zijn door den commissaris van H. M. de Koningin uitgenoodigd heden het nieuwe krankzinnigenge sticht „Duin en Bosch" in oogen- schouw te nemen. ONGELUKKEN.. De 26-jarige zoon van schipper Brouwer, die met zijn schip De Vrouw Neeltje voor hot Westerdok te Am sterdam ligt, is verdronken op gehaald. Hoe hij te water ge raakte, is onbekend. Toen zekere vrouw S. te Venlo het vuur wilde opstoken, vatte hare klee- ren vlam. Eer men haar kon lieipeu, was ze reeds zoodanig verbrand, dat ze aan de gevolgen overleden is. HET MILITARISME. De Tel. schrijft: De milicien ta Zaandijk, die door een verzuim van den burgemeester te laat kwam voor de herkeuring te Haarlem, en zonder commentaar ward doorgezonden naar Den Hel der, kwam Donderdagavond om ne gen uur onverwachts thuis. Van het hoe of waarom weet hij natuurlijk niets te vartellen, alleen is hem ge zegd Woensdag a.s. te Haarlem te komen. Het doet ons genoegen, dat de mi litaire autoriteiten ten minste spoe dig de onbillijkheid van dit geval hebben ingezien. KAMERVERKIEZINGEN. ROTTERDAM. Vooruitgang I ver gaderde ter bepaling van de houding bij de aanstaande verkiezing na het terugtrekken der candidatuur door den heer G. J. de Jongh. De voorzitter meende, dat de kiesvereeniging dit besluit in het belang der liberale partij behoort te aanvaarden en on der dankbetuiging aan den heer De Jongh. (Toejuichingen). Voorts meent het bestuur, dat men zich in de lijn door den heer De Jongh aangegeven, behoort voort te bewegen en thans de candidatuur-Goeman Borgiesius ten krachtigste aan de kiezers aan te be velen. Bij acclamatie werd daartoe besloten. Betooging. Men schrijft ons Gistermiddag omstreeks vier uur wilden de geestverwanten van den dienstweigeraar Kamper, die hier in het huis van bewaring is opgesloten, een betooging houden. Dit werd ech ter voorkomen doordat een burger op zijn rijwiel de politie aan de Arnster- damsche poort waarschuwde en deze per telephoon om hulp uit de Smede- straat vroeg. De stoet trok intus- schen al zingende om de gevangenis heen. Daar verscheen plotseling de politie10 agenten onder 2 inspec teurs. Aan de sommatie om stil te zijn werd dadelijk gehoor gegeven, zoodat er geen geweld gebruikt be hoefde te woiden en de stoet zich ver spreidde. Brandstichting.- Bij droog weder hebben kinderen de gewoonte om en bij den Spoorweg- dijk aan de Westerstraat brandjes te stichten. Gisterenmiddag hadden ze o-p het rangeerterrein aldaar wegge worpen poetsdoeken verzameld en de ze om het rasterwerk opgestapeld en vervolgens in brand gestoken. Daar dit rasterwerk uit geteerd hout be staat liet de brand zich vrij ernstig aanzien, doch de aan de lijn der H. LI. S. M. wonende chef der wegwer kers, de heer Dekker, wist door zijn ferm optreden den brand te blus- schen. Dergelijke gevaarlijke kwajon gensstreken leveren ernstig gevaar op voor de omwonenden en voor het treinverkeer. Zaterdag had de bekende voordrager, de hoer A. M. Vrugt in de Eendrachtstraat, terwijl hij een stuk hout poogde stuk te hakken, het ongeluk dat een giroote splinter hout hern in het oog drong. Spoedig was de oogarts er bij, die moeite zal doen het oog te behouden. Op de lieden alhier gehouden graan en zaadmarkt was geen aanvoer. Gevonden voorwerpen (te bevragen aan onderstaande adressen) Een paardeubel, Parklaan 36. Twee expeditie kruisen, Wijde Ap- pelaarsteeg 4. Vier speenan, L. Margarethastraat 40 E. Een broche met haarwerk, Nassau- laan GO. Een rozenkrans, M. van Heemskerk straat 21. Een zilveren vingerhoed, Saenre- damstraat 90. Een ledige portemoimaie, Da Cos- tastraat 2. Een zilveren medaille, Kamporstr. 23. Een tasch, inhoudende oen lees boek, Gen. de la Re ij sir. 93, Schoten. Een portemonnaie, inh. geld en twee regu's dier Postspaarbank, Kolk- straat 9. Een dameslaars, Hecrensingel 61. Een paar glacé handschoenen, K. Lakenstr. 7 rood. Een portemonnaie inh. een medail le, Doelstraat 26 a. Een portemonnaie, Inh. geld, Kam perstraat 7. Een ceintuur, Gen. de Wetstr. 47, Schoten. Aangifte is gedaan van het verlie zen van een zilveren dameshorloge met ketting. Concordia. De Gymnastiek- en Schermvereenl- gtng „Concordia" alhier zal op Zon dag 13 Juni a. s. eon wandeltocht houden in de omstreken van Alk maar, Bergen en SchourL Onze verslaggever seint: Groningen, Maandagmorgen. Een zonnetje speelt kijkdourr achter die wolken; om zeven uur tuffen de auto's de garages uit, veel levendig heid brengend in da ontwakende stad. Langs de straten en in de deurpos ten der huizen veel nieuwsgierigen, de wagens stellen zich op langs den Heerenweg in 't Sterrebosch bij 't Ca fé Boschhuis. Van de auto's valt één uit, nl. „Orykx" van Verwey uit Den Haag, die Zaterdag bij Ruiner- wold tegen een boom liep. De autorij der, de heer Bramberger vertelt mij zooeven de juiste toedracht. Hij reed voor RuinervvoLd met 30 Kilometer, toen plots twee Èleine kinderen over staken, één meter voor de auto. Hij gooide 't stuurrad om, vloog in een hoek van 90 graden in den boog, daarbij een der kleinen op zijde du wend. De heer Bramberger bezeerde zijn knieschijf. De heer Van Vetsen en de chauffeur werden vijf meters weggeslingerd. De eerste werd licht gekwetst aan de borstkas. De auto Liep zoo diep in den boom, dat een uur gewerkt werd om haar er uit te krijgen. Ze werd vervoerd naar het station Echten. Om acht uur tuft de eerste auto. De controleurs houden denzelfden wa gen van Zaterdag. Ik rijd dus weer In de Darracq van Aertuys te Am sterdam. We starten als no. 17 om 8.34. Gieten 101/4 uur. We reden langs bevlagde huizen en kantoren. Onderweg moesten we 85 seconden 9toppen om een raam I03 tè zetten, Lang3 de vlakke Nestoevers, 't Zuid- 1 aarder Meer, Drente in rechten weg rijden we voort, 't ls een interessante tocht, langs Honds rug, bezaaid met Arabische blokken en een klein hunnebed. Bij Emmen zijn heidevelden met verscheidenheid van punten brem, bloeiende distels, witte hoornbloemen, bruine zuring- soo-rten, afgewisseld door ijle rogge velden. De auto's hullen zich op mur we lieiwegen in de dichte sto-f-atmos- plieer. We eindigen om kwart voor tienen het eerste wegvak van 28 kilometer mot 27 kilometersvaart te Gieten. We hebben vandaag nog 221 kilometer te rijden. Coevorden, 111/4 uur. Het gaat thans harder, met 33 kilometersvaart, Zuidwaarts door woeste heideland schappen, ruige belten en zandhoog- Bij Emmen walmende rook Yan een do oden ezel, door een van de voorgangers overreden. Door Valtherveen met plassen naar Noord-Borger, 't oostelijkste puntvan den tocht. Dan naar Westenhrug, over Oranjekanaal naar Coevorden, waar we om elf uur aangekomen zijn. We rijden vandaag de zelfde wegvakken Groningen tot Haren, Lichtmis tot Zwolle, Amersfoort tot Utrecht. ROEIEN. MINERVA SLAAT DE BELGEN TE GENT. Zondag is Minerva, vertegenwoor digd door de oude acht van Nereus, er m geslaagd de Belgische acht to Goot schitterend te slaan. De Minerva-acht startte prachtig met 4ü slagen in de eerste minuut, later verminderd tot 37 a 36. Spoedig kregen de Hollanders één bootlengte voorsprong, wisten dien ondanks lierhaalde spurten der tegenpartij 'e bewaren en passeerden de finish, als eerste in 6 min. 35 sec., met één boote Lengte voorsprong. JONGE VIER. Hierin was Minerva vertegenwoor digd door de Njord-jonge vier, maar met minder succes, dan in den Hol land—België-wedstrijd door Nereus. In de beslissing kwam de jonge ploeg nr. 3 van de vier aan. JONGE ACHT. Hierin en in de later volgende oude acht kwam Nereus onder eigen kleuren uit, maar moest als derde eindigen, na een zeer spannende en mooie race. Zes achten kwcmeai hier voor aan de start, nr. 1 maakte een tijd van 6 min. 38 sec. OUDE ACIIT. De oude Nereus-aeht kwam tegen drie zeer sterke ploegen hierin uit, en plaatste zich derde. Eerste was de Club Nautique de Gand, met drie kwart lengte voorspi*ong op nr. 2 Sport Nautique de Gand, derde Ne reus met een goede lengte achter de Sport Nautique, vierde Club Nautique de Rouen. CRICKET. Ie klasse. H. C. C.—V. V. V. De Hagenaars wonnen met 5 wickets. Totalen V. V. V. 85 en 90. H. C. C. 99 en 76 voor 5 wickets Rood en Wit won op de eerste in nings van A. G. C. met 21 runs. De Haarlemmers maakten eerst 136 (Swens 51, Holdert 37). A.C.C. maakte 115. (Rincker 28). Reserve 1ste klasse. A. C. C. II—Rood en Wit II. Rood ou Wit wem met 10 wickets. Totalen A. C. C. II 38 en 41, Rood en Wit 74 en 6 voor 0 wickets. CHOLERA TE PETERSBURG. PETERSBURG, 7 Juni. (Reuter.) Sedert gisteren zijn 9 personen door cholera aangetastvan de aangetas ten zijn er 2 overleden. Het gohecde aantal aangetasten be draagt nog 19. RIJKSRAAD EN DOEMA. PETERSBURG, 7 Juni. (Reuter.) De Rijksraad stond de credieten toe voor den bouw der vier linieschepen, waar voor de Doonxa de aangevraagde gel den geweigerd had. Inmiddels was reeds met den aan bouw dier schepen begonnen. O j^emings koersen van 7 Juni 1909, LABOUCHERE Oir. \TS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was onveranderd. N ederlandsche Certifi caten 76 7/8, Russen 89 S/4, 95 1/8, Consols 84 Hope's 84. ZUID-AMERiKAANSCHE STAATS FONDSEN. Peruanen 9 1/8. TABAKSA ANDEELEN verdeeld. BLndjey 104—5, Deli 440. Nieuwe Asaihau 771/2, Rotterdam Deli 360, Semembah 390. PETROLE t MAANDEELEN iets be ter: Koninklijke 41&—21, Moeaira Enim 188, Sumatra Palembang 153-5. MIJNAANDEELEN flauwer: Keta- hoeiis 295—464, Great Cobar 130 1/2. De AMER 1 KA A NSC IIE MARKT opende vast. Atchison 115, Denver 51, Erie 38, Kansas 46 7/8 en 721/2 Mis souri 421/2, Rock Island 327/8, Southern Railway 3115/16, Southern Pacific 129 5/8, Union Pacific 192, Wa bash 211/4, Steels 67, Carren 57 3/4. CULTUURWAARDEN vast. Vor stenlanden 164 1/25, Rescontre Ned. Handels-Mij. 1771/2—3/4. HAARLEM. GETROUWD 7 Juni. J. II. J. van Klmmenoxede en J. G. Verboog. BEVALLEN 4 Juni. G. C. v. d. Broek, geb. Kra mer, d. 6 Juni. M. J. Verdam, geb. Lucas, d. G. de Vogel, geb. Corsten, d. G. C. Vorhage, geb. De Zwart, d. G. Kraam, geb. Van Aken, z. 7 Juni. S. C. Ken sel aar, geb. Apetz, d. OVERLEDEN 4 Juni. A., 22 ru., zoon van S. Bouw, Tulpenstraat. 5 JunL D. Schouten, "1. Van Breemen, 79 j., Brouwers straat. A. C. Bruggemans, 75 j., Hazepaterslaan. 7 JunL J. G. Ger ritsen, 37 j., Pavxlj oenslaan. ZANDVOORT. GETROUWD: G. Juch en A. van dier Mije, Jb. van Duyn en E. Bol, BEVALLEN: K. Driehuizen—Paap d. D. Kopetr Keur z. II. G. van der Mijevan der Zalm x. OVERLEDEN: P. Molenaar, 16 m., J. H. Terol, 9 maanden. Van Ingezonden stukken, geplaatst oi niet geplaatst, wordt do kopie dea imer dn niet teruggegeven. Voor dsn inhoud deier rubriek stelt de Bedaotie rich niet aaasprakeRjk. Haarlem, 7 Juni 1909. Aan de leden der afd. Haarlem van den Bond voor Staatspensioneering. In de algenxeene ledenvergadering op 17 Mei werd door u aan het be stuur opgedragen de antwoorden he kend te maken, die het bestuxir der afdeeling zou ontvangen op de door hst II. B. van onzen Bond gestelde vragen aan candidaten voor de Twee de Kamer der Sta ten-Generaal. Dei- halve kwijten wij ons hieronder van deze opdracht. Van de heeren Jhr. mtr. F. W. van Styrum en Mr. P. J. Troelstra ont ving het bestuur geen antwoord, zelfs niet op een tweede circulaire welke hun per aangeteekenden brief werd toegezonden. Het antwoord van jhr. mr. Frank K. van Lennep luidt als volgt: Zandvoort, 19 Mei 1909. WelEd. Heer. Hoewel het mij leed doet U niet ter wille te kumien zijn, zoo meen ik niet te mogen Ingaan op Uw geëerd verzoek om de vragenlijst, door u mij namen den Bond voor Staatspensio neering toegezonden, te beantwoor den. Daartegen heb ik principieel be zwaar. Hoogachtend, Uw dw. dienaar, FRANK K. VAN LENNEP. Het antwoord van Mr. J. H. Thiol luidt: Haarlem, 24 Mei 1909. WelEd. Heer, In antwoord op uw schrijven van 19 Mei bericht ik u, dat ik in beginsel voorstander ben van Staatspensio- ncering, zooals die in art. 1 der Sta tuten van Uwen bond is omschreven. Voorshands zal, naar mij voorkomt, moeten worden aangestuurd op het tot stand komen van een Ouderdoms pensioen wet in den geest van de Deensche wet van 1891, of de Engel- sclxo wet van 1908. Hoogachtend, Uw dw., J. H. THIEL. Het bestuur der afdeeling Haarlem van dexx „Bond voor Staatspensio neering," D. DE CLERCQ, Voorz. J. WENTHOLT, Secretaris. NL v. d. BOON, 2e Secr, W .G. DROOG. C. L. F. SARLET. R. J. BOTMAN. C. SORGDRAGER. S90STE STAATSLOTERIJ. 5e Klasse. 13e I.ijst. TREKKING VAN 7 JUNI 1909. Hooge prijzen No. 10015 f 10.000. No. 7534 1000. No. 3341 7292 SI77 11047 16726 iedor 400 No. 1783 4837 11544 16134 on 16345 ieuor f 200. No. 38 2166 3309 3937 4279 9229 9771 9980 10363 17053 ieder 100. Prijzen van 70. 10 2&S4 57ti« 9874 12617 16741 I8444 67 9347 öö*6 &ö&5 12620 16831 18460 103 3U3Ü 6911 8301 12628 16840 1862» 183 8041 63ö0 10038 12746 16832 1863H 200 3086 6409 10046 12814 15836 16766 293 3806 6465 1U083 12844 15338 I8846 321 3437 6t,8a 1U03Ü 13035 15970 l<;0i4 613 8443 6682 lüi46 13063 16078 19(J86 652 8632 6Ü06 10477 18106 16U31 192^7 663 3659 byOl 10661 13-29 16i69 193ji 606 3671 '7220 10558 18269 16370 1941 660 87:6 7820 lüb90 13278 16372 1946" 684 3760 7434 10797 18713 16884 l9ót>ï 726 8762 7609 10798 18749 16486 lflóyi 831 8780 762g 10347 13884 16526 19727 862 3c33 7542 10993 13899 16551 19733 998 3927 7658 11U64 14084 16688 19r0S 1025 3346 7614 11103 14152 17042 1065 8365 7748 lllfcO 14270 17205 10963 1296 8978 7810 11167 14671 17228 i&yyj 1311 4086 7818 11180 14698 17266 200*6 1323 4226 Ö277 1147a 147S9 17271 20088 1411 4262 8490 11489 14830 17281 200Sg 1427 46.6 8694 11569 14862 17383 20i*4 1472 4643 8923 11644 149S2 1733i 2o"iS '840 4673 8953 li67ö 15068 17431 2ü„iö 1958 4878 9032 11697 16190 17447 20ö,7 1976 4998 0092 11921 15225 17604 20671 2259 6070 9iÖl 11948 16319 17588 2CÖ->3 2260 5:09 9233 11960 16464 17748 £0970 J310 5237 9801 119Ö8 15459 17780 20974 2344 6421 9383 12384 15578 17841 £09'9 2345 54SÜ 9570 12390 15590 18136 2398 5454 9599 12437 15678 18175 2768 6606 9643 12611 16676 18328 2808 6767 9870 12535 15685 18410 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 77 2766 5980 6064 11666 14396 17676 98 S760 6013 9068 11691 14465 17731 97 2779 6039 9064 11784 14465 17774 199 2829 6061 9066 11762 14488 17779 202 2879 6084 9101 11779 14616 17822 811 2882 6188 9183 11808 14540 17828 232 2885 6144 9139 11829 14547 17912 240 2S3Q 6204 9141 11655 14551 17928 255 2970 6234 9166 11895 14&68 17989 814 2980 6281 9194 11897 14698 18084 831 2983 6308 9203 11929 14601 18096 354 3005 6405 9209 11975 14622 18140 403 3021 6413 9261 12029 14057 18154 432 3036 6427 9667 12030 14708 18165 465 3066 6433 9273 12038 14867 18215 466 8073 6468 9295 12086 14911 18242 646 3082 6491 9296 12097 14987 J8274 648 3110 6619 9342 12100 34971 18295 556 3114 6556 0358 12x83 15039 18322 672 3146 6586 9391 32166 16046 18325 676 3165 6652 9401 12228 16072 18339 628 3166 6688 9469 12260 16137 18368 165 8190 6691 9470 12309 15181 18382 724 8206 6711 9520 12369 16191 18417 791 8207 6716 9632 12403 15234 18468 795 3284 6717 9536 12406 16260 18460 807 3420 6725 9607 12440 15310 18500 863 3486 6767 9641 12465 16344 18508 866 8621 6759 9654 12468 15501 18551 885 8661 6815 9658 12505 16512 18656 893 8571 6819 9701 12653 15533 18666 919 3580 6863 9725 12656 15554 18676 959 3623 6898 9744 12582 16668 18697 987 3698 6914 9786 12600 15687 18701 1001 3723 6935 0850 12692 15641 18720 1008 3724 6943 9869 12676 15665 18765 1058 8790 6974 9891 12686 16688 18793 1069 8859 6998 9917 12697 15706 18811 1087 8887 7008 9921 12699 16707 18841 1098 8947 7043 9932 12710 16786 18850 llll 8967 7091 9962 12725 15742 18902 1132 8989 7136 10040 12728 15792 J8938 1165 4031 7143 10062 12729 15907 19006 U74 4138 7183 10089 12797 15925 19068 1175 4169 7190 10142 12818 16948 19106 1184 4171 7218 10143 12821 16995 19125 1198 4181 7228 10180 12826 16042 19127 1210 4194 72Ü6 10212 12832 16060 19130 1817 4196 7247 10232 12836 16093 19189 1262 4197 7264 10240 12877 I61I4 19288 1289 *274 7278 10274 12930 16145 19248 I860 4294 7867 10289 12931 16162 19=>67 1862 4317 7441 10300 12956 16207 19271 1508 4367 7446 10344 12964 16210 19283 1573 4378 7446 10366 12970 16256 19383 1578 4418 7469 10367 13017 16280 19850 1684 4489 7627 10406 13076 16286 19357 1613 4486 7582 10418 13089 16293 19870 1661 4508 7636 10423 13137 16315 19399 1702 4518 7610 10449 13164 36326 19407 1766 4535 7647 10483 33I92 16438 19411 1770 4545 7713 104^5 13239 16449 19449 1790 4565 7717 105*3 18274 16460 19499 1804 4686 78°4 10621 13283 16458 19587 1815 4688 7898 10653 13321 16562 196f3 1838 4595 7S51 10676 18365 16649 19694 1864 4613 7963 10724 18872 16674 19615 1866 4C36 7968 10766 13377 1669' 19716 1920 4670 7970 10757 13442 16703 19755 1939 4718 8069 10803 18470 16711 19768 1937 4762 81O8 10807 13482 16734 1S765 2006 4768 812L 10870 13492 16740 19784 2021 4776 8148 10902 1S502 16760 19828 2024 4789 &15& 10948 13622 16767 19850 2049 4848 8176 10SS6 13626 16810 19852 2065 4862 8256 10997 13575 16856 19884 2097 4906 827* H005 5 3589 lei-. 8 20012 2100 4936 8347 11024 13637 16916 20019 2106 4964 8348 11029 13663 16*68 20089 2143 5061 8381 H038 13715 16991 20086 2144 6075 8403 11075 13723 17024 20140 9145 6081 8423 11084 13728 17073 20160 2810 6112 8441 11090 13762 17079 80t96 2234 6142 8481 U0S5 13789 17135 2G269 2316 6164 8628 11142 18S07 17136 20338 2318 6186 8531 11144 13855 17186 20409 2326 6214 8589 11170 13863 17197 20473 2356 6217 8668 11178 13864 17247 20581 2364 5222 8679 11183 13876 17259 20600 2871 5240 8687 11223 14009 17277 JjOSlO 2394 6246 8708 11S22 14020 17346 20650 2448 6266 8782 11337 14026 17357 20879 '2422 6280 8781 11375 14041 17383 i-0661 2496 6294 67S7 11392 14064 17386 i.0736 2617 5360 8321 11405 14U0 17396 20754 2619 5391 8882 11421 14116 1742b 20795 2514 6456 6846 11425 14x23 17446 20804 2604 6468 6878 11477 14128 17469 20901 2612 6598 8984 11498 14202 17470 20980 2642 6609 8948 11516 14215 17610 21000 2658 6650 8967 11622 14240 175£0 2675 5754 9017 11631 14262 17615 2722 6784 9039 11658 14278 17680 2787 6829 9052 11605 14345 17644 2740 5848 9068 11649 14361 17651 5e Klasse 12e Lijst2219 moet zijn 3219. 18494 70 en 11831 70 moet zijn met niet VAN METSELAAR TOT MINISTER. Te Adelaide is op 56-jarigen leeftijd overleden Thomas Price, eerste mi nister van Zuid-Australië. Price was een Welschman, in Denbigshire gebo ren. Hij was metselaar van beroep eq ging in 1883, wegens zwakte van lew

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2