Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA Stadsnieuws Uit de Rechtszaal Uit de Omstreken Binnenland 26* Jaargang. No. 7982 VRIJDAG 11 JUNI 1909 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PEK DRIB KAANDSNl VOQf Haarlem IJ) Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd t» (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H de omstreken en franco per post 0A5 Uitgave der Vennootschap Lonrens Custer. Directenr J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIÊN» Van 1—3 tegels 50 Cts.j Iedere regel raeer 10 Cts. Buften het Arrondlssem&rt Haarlem van 1—5 regels /L—, elke regel meer ƒ0.82 Reclames 30 Cent per regd. B| Abonnement aanzienlijk rabat Advertenflfin van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing/ 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie ea Administratie! firoote Houtstraat 55. tatercomnranaal Telefoonnummer der Redactie 608 ea der Administratie 224. Drukkerij i Znider Boltenspaarne 8. Telefoonnummer 122. ToS de plaatsing van advertentlSn en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad ls uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandseh Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon Interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EEPSTE BLAD. ZATERDAG 12 JUNI. De .Kroon: Bioscoopvoorstelling. Opgedragen. Naar men on$ mededeelt is het ma ken van een bergplaats met daarbo ven gelegen pakhuizen in de Anegang voor rekening v.an de firma W. Voet Zoon, door den architect ,T. C. v. d, Berg, opgedragen aan de firma B. I-lagen, alhier. Het, verbouwen van perceel 19 in de St. Jacobs tra at., is eveneens opgedra gen aan de firma B. Hagen, alhier. ORGELBESPELING op Dinsdag 15 Juni 1909, des namid dags. var. 1—2 uur, in de Groote- of Sim Bavokerk alhier, door den heer W. Ezerman. Programma: No. 1. Fantasie (E-dur), A. Hesse. No. 2. Adagio, Mozart. No. 3. Sonate No. 1, Mendelssohn. a. Allegro moderato. b. Adagio. c. Ree. et Finate. No. 4. Offertoire, Th. Dubois. No. 5. Aria Litameij, Fr. Schubert. Alberts frères. 't Was weer een mooi en afwisse lend programma, dat de firma Al berts frères ons gisterenavond te sien gaf. Maar één film spande toch de kroon en dat was die, welke de laatste dagen van Pompei' in beeld brengt. Oxrnood'ig te zeggen, dat het natuurlijk geen actueele opneming, maar uitsluitend décorwerk is. Zij verplaatst ons naar de zonnige vlak te van Nap^s. naar de eeuwig-groe ne Campagna di Napoli, waarboven zich de diep-blauwe Zuider-lrtmel koepelt.. Het drama, dat zich in deze omgeving afspeelt, is in korte woor den ditNydia, een blinde jonge vrouw, wordt dag aan dag door haar huisgenooten de straat op gestuurd, om te bedelen. Op zekeren dag wekt zij het medelijden op van Glanco, een jong Romeinsch edelman, die verloofd is met Jone. Als Glanco nu toevallig Nydia's huis voorbijgaat en haar kreunen hoort, verlost hij haar uit de handen harer bloedverwanten en voert haar als slavin mede naar huis. 1-Iet noodlot wil, dat de blinde Nydia op .Tone's verloofde, op haar meester verliefd wordt. Pliarbaces, Ysis' priester, die de liefde van Nydia doorgrond heeft e.n verliefd is op Jone, peinst op middelen, om zich op Glanco te wreken, waarvoor li ij de blinde als zijn werktuig kiest. Listig weet hij door middel van Nydia Glanco een drank ie doen drinken, die hem waanzinnig maakt. Intusschen te Pliarbaces naar Jone gegaan en beeft haar zijn liefde ver klaard op het oogenblik evenwel, dat hij haar mee wil voeren, komt A pod ice aansnellen en redt zijn zus ter. Pliarbaces denkt over middelen om zich on Apodice te wreken, want Jone moet de zijne worden. Daartoe wacht hij hem op een eenzamen land weg op en doodt hem verraderlijk. •Glanco. die zich juist, daar bevindt, wordt voor don moordenaar gehou den, gevangen genomen en veroor deeld om in de arena door de wilde dieren verscheurd te worden. Op het oogenblik, dat de hokken worden geopend, barst de Vesuvius uit. Steenklompen verheffen zich in do lucht, lavastroornen gloeien over do lachende velden, do lucht wordt rood en zwart, dood en verwoesting waren door Pompefs straten. Op dit ontzettend oogenblik krijgt Glanco zijn verstand terug en wordt door Nydia, hoeveel strijd haar dit ook kost, naar Jone gevoerd. Pliarbaces wordt onder de puinhoo- pen verpletterd. Glanco en Jone kie zen zee en Nydia, die nu alle geluk uit haar leven ziet weggenomen, stort zich in de golven en sterft. Deze film maakt grooten indruk. Ook de andere tüfreeltjes ontlokten veel gelach en applaus. Een gang naar „de Kroon" is alles- jrins de moeite waard. Ongewenschte klanten. Woensdag kreeg een winkelier in de Cornolissteog bezoek van e«en paar kerels, die worst kochten, maar toen het op betalen aankwam, wei gerden, mot de bedreiging, den ge- boelen winkel in elkaar to slaan, welke truc dan ook wonderwel ge lukte. Toen kreeg een sigarenwinkel een beurt, maar daar kregen zij niets en gewelddadig optreden durfden zij niet, want de winkelier waarschuwde onmiddellijk de politie. DOOR WOEST RIJDEN. Een knecht van den landbouwer De Clörcq in de Haarlemmermeer had op 3 Februari met een afrij wa gentje, door wild rijden, een meisje overreden op den Lisserweg, bij do school, toen deze uitging. De arts D. Blok constateerde, dat het meisje een breede wond op de linkerzij van 't voorhoofd had gekregen, die van den neus tot in het haar liep en waar door de schedel bloot kwam te lig gen. Deze wcxnd is genezen, maar laat een litteeken na, dat haar vootr het leven verminkt, meent de geneesheer. De ambtenaar van het O. M. eisch- te wegens het toebrengen vap zwaar lichamelijk letsel bij de uitoefening van liet beroep, 3 maanden gevange nisstraf en ontneming van het recht om het beroep van voerman of voer- manskuecht uit te oefenen. De verdediger werpt de stelling op, bij 't bespreken van schuldverband en causaal verband, dat er twee me de-oorzaken zijn: het kind en het paard. De bekl. kon het kind niet zien, voor het onder 't linkervoorwiel lag, door het complex van voertui gen, dat zich stilstaand of rijdend op den slechts 4 meters breeden weg be vond. Het meisje was daardoor voor hem niet zichtbaar. Daarbij kwam, dat het paard „hard in den bek" was, dus nogal moeilijk te besturen was en hard liep. Overigens riep hij 't medelijden in voor beklaagde, die zooveel ellende heeft doorgemaakt door dit ongeluk. Hoewel arm en, doordat hij zich niet schuldig acht, daartoe niet verplicht, heeft hij den vader geldelijke hulp aangeboden. De civiele actie tot schadevergoe ding, kon wegens 't niet vaststaan van schuldverband, niet toegewezen worden. De eisch tot ontneming van het recht van de uitoefening van het be roep voerman of voermansknecht kan niet toegewezen worden, omdat de bekl. dat beroep niet uitoefent: hij is vaste knecht en niets anders. Pleiter wijst nog op de onbetrouw- heid, waar het finesses aangaat, van getuigenverklaringen, gelijk nog on langs op 't college vam een professor te Groningen is gedemonstreerd. Pleiter verzocht mede geen gevan genisstraf op te leggen. De ambtenaar re-pl ice erende, be toogt, dat pleiter de feiten verdraait, waar hij sprak over de mede-oorza ken. Bekl. heeft op een menschcnteeren- de en schandelijke wijze gehandeld. Zulk een man mag niet meer een wa gen besturen. De eisch tot ontzetting uit het beroep was gedaan, omdat aan bekl. alle werkzaamheden met paarden was opgedragen. CAUSE CéLèBRE. Een rechtszaak, die de rust van het ïdyllisch-vreiïïge eiland Marken heeft verstoord, hield gistermiddag onze Haarlemsche Rechtbank bezig. De visschersman Pieter van A. was op 8 Mei naar 't Prinsessefeesl gaan kij ken en had een mooi plaatsje voor- aam in de menschenmengte weten te bemachtigen. Daar deed Pieter geen kwaad aan; maar wel, dat hij het of- rasterwerk van het terrein verbrak. Burgemeester, tevens leider van de feestcommissie had dit verboden; maar de visseher had daarnaar niet geluisterd. Burgemeester gaf toen den man een Lik op de vingers, waardoor Pieter kwaad werd on den Burgemeester een slag in 't gezicht gaf. Dat mocht hij nie<t, Pieter wist 't en was ook he vig verschrikt, toen hij gemerkt had, wien hij geslagen had. Hij toonde voor do rechtbank veel berouw, maar beweert zelf eerst een klap tegen het hoofd gekregen te hebben. De Burgemeester ontkent dit laat ste. Volgens 's Burgemeesters uit lating, is er een diepere aan leiding voor het gebeurde, ene ge spannen verhouding tusschen Gere formeerden en Hervormden over de visscherijschoolook is er verbitte ring tusschen twee partijen om eon brandstichting. Getuige, die zelf Gereformeerd i®, heeft in de v issc herijscho ol-q u aesti e een houding aangenomen, die den Gereformeerden niet aanstaat. Maar 't meest noemt men hem kwalijk, dat hij verloofd ls met een onderwijzeres der openbare school. De substituut-officier van justitie wijst er op, dat de zaak op 't eiland Marken een Cause célèbre ishier in de rechtszaal is zij dat niet. Een vis seher heeft den Burgemeester een klap in 't gezicht gegeven, daarover heeft de rechtbank te rechten. Zijn eisch luidde ƒ25 boete of 5 dagen hechtenis. Mr. Bijleveld ,van Amsterdam, doet uitkomen, dat deze Burgemeester streng optreedt. Hij maakte in het jaar, dat hij het bestier over 't eiland heeft, niet minder dan 25 processen- verbaal op. Vorige burgemeesters maakten slechts gemiddeld één pro ces-verbaal in het jaar op. Verdediger leest voor een verzoek schrift van 206 meerderjarige manne lijke bewoners van het. eiland, waar in dezen, hoewel de daad van bekl. afkeurende, clementie pleiten voor hun mede-ingezetene. Wanneer men bedenkt, dat er slechts 1300 ingezete nen op Marken zijn, en men houdt in 't oog, dat de 50 mannelijke familie leden van den beklaagde niet getee- keml hebben, dan kan men berekenen dat dit adres bijna door geheel Mar ken is ge tee kond. Van de 7 raadsle den teekenden allen, behalve de beide wethouders, die dit om bijzondere re denen nalieten. „H .M. de Koningin wil", aldus eindigde pleiter, „dat uwe Rechtbank haar Burgemeester de hand boven het hoofd houdt, en zijn gezag hoog houdt; maar H. M., die met Haar on derdanen meeleeft, zal 't betreuren als een Harer trouwste onderdanen op liet eiland Marken gestraft wordt in Haren naam wegens een gebeurte nis op den vieringsdag van de ge boorte Harer Dochter. Mr. Bijleveld vroeg daarom ver zachting van den eisch van f 25 boete of 5 dagen hechtenis, mede wegens het feit, dat bekl. op krukken springt, waardoor het verschoonbaar is, dat liij een gemakkelijk plaatsje trachtte te bemachtigen. Arbeidsgeschillen. De tot nu toe ingestelde vorderin gen betreffende arbeidsgeschillen hadden in hoofdzaak betrekking op niet uitbetaald loon aan den werk man of betaling van schadevergoe ding aan deze, wegens ontslag zon der behoorlijke opzegging en zonder dringende redenen. lieden werd echter vonnis gewezen in een geschil, waar de patroon eene vordering had ingesteld tegen een knechtje, dat bij hem in dienst was geweest en zonder behoorlijke opzeg ging of zon dei' te betalen de schade loosstelling bedoeld in art. 1G39 s den dienst had verlaten. De gedaagde voerde aan in zijne verdediging, dat hij bevreesd was een ongeluk te krijgen, gelijk een paar dagen te voren aan een mede arbeider was overkomen aan een niet voldoende beveiligde ringzaag en nu ingevolge art. 1639 q 9o, den dienst had verlaten, maar daar niet aange toond was, dat de voortduring der dienstbetrekking verbonden was met ernstige gevaren voor leven of ge zondheid, die niet blijkbaar waren ten tijde van het sluiten der overeen komst, veroordeelde de kantonrechter den gedaagde tot betaling der vraagde schadeloosstelling. Postduiven. De postduivenvereniging De Snel- vlieger hield Zondag 6 Juni haar eer ste tcasvlucht, van St. Denis (Frank rijk) uit, afstand 430 K.M. Eerste was de duif van den heer Ch. Nieten, in 4 uur 45 min. 20 sec., en in de onderlinge wedvlucht dezelf de in denzelfden tijd. Deze verkreeg dan ook een punt op den beker en den «ereprijs voor de twee eerslgetoonde duiven. Militaire zaken. De milicien K. van het 10e regi ment infanterie alhier, die bij het korps als deserteur was afgevoerd is te 's-Gravenhage gearresteerd en on der militair geleide naar hier over gebracht Hij zal zich thans voor een krijgsraad hebben te verantwoorden. De officier va ngezcxndheid 2e klas se Dr. Hiensch, van den geneeskun digen dienst alhier, is aangewezen, gedurende den tijd dat door het 10e regiment infanterie schietoefeningen in de legerplaats bij Harskamp war den gehouden van 22 tot 31 Juli e.k. aldaar op te treden als chef van den geneeskundigen dienst VERKIEZINGSDAG. Nederland is bezig om z'n nieuwe volksvertegenwoordigers te kiezen. Nederland doet dat geestdriftig, al thans, wanneer we de stemming in Haarlem mogen beschouwen als een voldoende waardemeter voor de stemming in het geheelo land. Nauwelijks gingen dezen morgen de deuren van do stembureaus open, of talrijke kiezers kwamen hun bur gerplicht vervullen. Langzamerhand nam hun getal toe en verder in den ochtend <dng er een onafgebroken reeks van kiezers via de stemhokjes naar de stembus. Te twaalf uur was er in de meeste stembureaux reeds door ruim 50 pro cent der kiezers gestemd. In de mid daguren nam de stroom nog toe. Om twaalf uur zagen we den Commissa ris der Koningin, mr. G. van Tienho ven, geduldig wachtende op z'n beurt, in de lange rij op 't Stadhuis, 't Was een levendige drukte in en om de lo kalen. De verschillende partijen wa ren vertegenwoordigd door postende mannen, die don kiezer op 't laatste oogenblik nog hun klemmende en na druk kol ijk-waarschuwende leuzen in woord en beeld voor oogen stelden. Binnen ijverden de kiezers-tel Iers hun lijsten naarstig vol, nauwlettend opteekenend de cijfers der stembiljet ten. Geregeld zenden zij hun lijsten weg naar de lokaliteiten, vanwaar uit de besturen der kieevereenigingen heden den strijd om den Ka mei-zetel leiden. Voortdurend worden de inge komen opgaven daar vergeleken met de kiezerslijst en op die manier vast gesteld welke kiezers nog niet ter stembus zijn geweest. De talrijke hel pers met deze opgaven gewapend, gaan dian op ter kiezersjacht. Hebben zij hun prooi ontdekt, dan putten zij zich uit om met klem van j-cdienen hun slachtoffer te overtuigen van do noodzakelijkheid om den kiesplicht te vervullen. Dat is lang geen gemakkelijke taak, want zoo geestdriftig als velen, zoo benedenpeilsch zijn anderen in de op vatting van dezen gtaatsburger plicht. Maai- de leden van de kieevereenigin gen, die zich daarvoor beschikbaar stellen, hebben in de laatste dagen al heel wat arbeid achter den rug. Ter wijl de candidaten en de candida- tuurverdedigers land en stad over- zrwermdem en overal hun redevoerin gen afdraaiden, was er een heirleger van stembusijveraars bezig tot laat in den nacht om de voorbereidende maatregelen voor den grooten slag te treffen. Van den dag van heden hangt voor een groot deel af welke richting in de landsregeering zal zegevieren, al zal eerst op den 23sten dezer de beslrssin gast rijd gevoerd woiden. Eten afloop zal men hedenavond van vijf uur af, wanneer de stembus ge sloten wondt, kunnen volgen voor het magazijn van den heer' P. G. Otter, Groote Houtstraat 2, waar wij dan onze tenten liebben opgeslagen, ten einde de belangstellenden op de hoog te te kunnen brengen van den uit slag. UITBREIDING TELEPHOON- NET. De Duitsche plaatsen Bimmen, Düf- felward, Grieth, Koeken, Warbeijen, Forsthaus Grunewald, Forthaus Frasselt, Forsthaus Nergena (Nora), Dornick, Elton. Praest en Vrasselt zijn opgenomen in het telephoonver- keer met Aalsmeer, Haarlem, Haar lemmermeer, Hillegom, IJ muiden en Zand voort. Benoemd. Tot onderwijzer aain een bijzonde re school to Steeg is benoemd de heer J. Kroonstuiver te Haarlem. Herbesteding. Hedenmiddag werd dooir deal com- maridioerende officier van liet 10e re giment infanterie alhier herbesteed: De levering van gerookt en pekelspek ten behoove van de soldatenmenages, gedurende het 2e halfjaar 1909. Ingeschreven werd door. F. J. Heek, Haarlem /0.62. H. F. v. Luijken, Haarlem 0.65. H. Th. Hölsker Jt., /0 67. J Booij, Haarlem, 0.63. Snijders, Amsterdam, 0.68. Taverne, Leiden, ƒ0.70. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de laatste berichten). SANTPOORT. De Handboogschutterij Vooruitgang zij ons Streven" te Santpoort, heeft op het le Bondsconcours te Rotterdam gehouden, den 2en prijs behaald met 233 punten in 16 schoten. BENNEBROEK. Door den Burgemeester is op ad vies van den districtsveearts aan A. van Santen, B. J. van Kessel, A. van der Wiel, J. K-ortekaas en de wed. M. van dei- Linden vergunning gege ven tot inenting hunner varkens te gen vlekziekte, volgens de methode Lorenz. Landverhuizing. Het gezin van H. Kemp zal 23 Juni a.s. en dat van P. Troost 6 October a.s. naar Brazilië vertrekken. HAARLEMMERMEER. Vermist. Te Nieuw-Vennep wordt sedert He melvaartsdag vei-mist de 21-ja.rige Willem van de Dragt, Aanvankelijk dacht men, dat hij zich bij familie zou ophouden, doch het is thans ge bleken, dat dit niet het geval is, De ouders zijn zeer ongerust over zijn lange afwezigheid en hebben aan de politie zijn opsporing verzocht. Weerberichten. Door tusschenkomst van de afdee- ling Haarlemmermeer van de Hol- landsche Maatschappij van land bouw wordt dagelijks, evenals nu reeds te Nieuw-Vennep en Hoofddorp geschiedt, een weerbericht van het Meteorologisch Instituut gepubli ceerd aan school no. 8, staande aan den Bennebroekerweg W'.Z. Hiervoor is aan bedoelde school op een in het oog vallende plaats een bord aange bracht, zoodat liet weerbericht door iedereen gezien en geleoen kan wor den. Het ligt in de bedoeling van ge noemde afdeeling om dergelijke be richten te trachten op verschillende plaatsen in deze groote gemeente ge publiceerd te krijgen, hetgeen in het belang van den landbouw niet an ders dan toegejuicht kan worden. De door jonge dames van het hul deblijk-comité in Haarlemmermeer gecollecteerde gelden bedragen onge veer 1200 waarvan het grootste ge deelte zal dienen voor te houden schoolfeesten in deze gemeente. Graanmarkt Hoofddorp. Witte tarwe ƒ11 a ƒ11.25 per 80 Haver 4.30 a 4.50 per 100 K.G. Rogge 6 a 6.25 per 75 K.G. Paardenboouen 7.60 a 7.75 per 85 K.G. liarwijzaad op levering 15. BEVERWIJK. De verkiezing van drie leden van den gemeenteraad, wegens periodieke aftreding van de heeren I. Velthui- zen van Zanten, G. Poel en J. Eyking is bepaald op Dinsdag 29 Juni a.s. ZANDVOORT. Heden is in de Amsterdamsche va- cantiekolonie de eerste ploeg kinde ren ten getale van GO aangekomen. Gisterenavond is alhier zwervende aangetroffen en door de politie naar zijne woonplaats teruggebracht de achtjarige N. van B., wonende te Haarlem. Aangekomen vreemdelingen Wed. Philips, Amsterdam, Bredero- destraat 11, 7 d Fam. Heukel. Amsterdam. Pension Welgelegen, 3 p. Mevr. Van Hanen Noman, Amster dam, id. Fam. S. Jacob, Amsterdam, idem, 6 pers. Fam. Gunning, Groningen, idem. Ch. F. Beek, Utrecht, Pension Beau Rivage, 2 p. Emil Wolff, Essen, Pension Beau Rivage, 6 p. W. Schumacher, Bremen, Hotel Groot Badhuis. Carl Münch, Bremen, Hotel d'Oran- ge. 1 D. DANKBETUIGING VAN H. M. DE KONINGIN. De Staaitscourant van gisteren avond vangt aan met de volgende kennisgeving van den directeur van het Kabniet der Koningin Hare Majesteit de Koningin heeft mij opgedragen om, door middel van de Nederlandsche Staatscourant, den hartelijken dank te betuigen van Hare Majes teit en van Zijne Kouinkhike Hoogheid den Prins der Neder landen, Henog van Mecklenburg, voor de tallooze gelukwenschen, welke Hoogst Dezelven mochten ontvangen uit het vaderland, zoowel als uit de overzeesche be zittingen en uit het buitenland, bij gelegenheid van de voorspoe dige geboorte van Hoogst Derzel- yer Dochter. 's-Gravenhage, 10 Juni 1909. De Directeur van het Kabinet der Koningin, P. J. VEGELIN. HOFBERICHTEN. Naar het Haagsche Corresponden tiebureau uit goede bron verneemt, zal de lijfarts van H. M. de Koningin, dr. Roessingh, zich 'n verbinding stellen met den speciaal voor kinder ziekten practiseerenden geneesheer- directeur van het Kinderziekenhuis te Utrecht, dr. Ilaverschmidt, om in overleg met dezen geneesheer de be langen te behartigen van de gezond heid van de jonggeboren Prinses Ju liana, welke gezondheid in alle op zichten reden tot tevredenheid blijft geven. VAC ANTIEKAMP „VOLKSWEER BAARHEID.". Ons wordt verzocht, hotnavolgen de te plaatsen. Reeds nadert de zomervacantie; de echte Ilollundsche jongen, hoezeer ook vervuld nu met de voorbereiding voor overgangsexamens, enz., denkt reeds mot een alles overheerschend verlangen naar „buiten", naar een vrij en gezond leven en bewegen in de schooue zomornatuur. Maai' al be staat bij allen dit verlangen, bij vo- leai ontbreekt de gelegenheid. Daarom besloot hot Hoofdbestuur dor Vereeniging „Volksweerbaarheid' om bij Laienbeii'g in 't Gooi een va- cantiekamp te stichten voor leerlin gen van de derde en hoogere klassen van Gymnasia, Hoogere Burgerscho len, Handelsscholen en daarmede ge lijk te stellen inrichtingen van onder wijs. Dit kamp zal alles bieden, wat flinke jongelui, die buiten genieten willen, kunnen wenschen. Zij wor den in de gelegenheid gesteld om, door zelf de handen uit de mouwen te steken, mode to lielpon om het kamp in oj'de te brengen, om het er gezellig te maken. Hoewel clubjesgeest bij 't kampleven, als zijnde uit den booze, natuurlijk geweerd wordt, zal er re kening gelioudeu worden met aan vragen van r.euden of kennissen om bij elkaar in één tent te komen. Een goede kok niet voldoende hulp zal voor eenvoudig, doch smakelijk eten zorgen. De streek is mooi en uit muntend geschikt voor wandel- en fietstochten, het toerein om het kamp geeft tot alle openlucht spelen gele genheid, de Zuiderzee is dicht bij. Voor bevoegde leiding bij alles zal worden gezorgd. Ook met de eischen, die ouders mogelijk stellen is rekening gehou den. De leiding van het kamp is in uitstekende handen, terwijl de kos ten gering zijn. Het kamp zal dit jaar slechts 14 da gen duren en wel van 29 Juli tot 11 Augustus, De kosten, alles inbegre pen, bedragen 15 per hoofd voor die 14 dagen. Om ook hen met dit kamp in kennis te stellen, die niet in de ge legenheid zijn er 14 dagen aan deel te nemen, wordt ook deelneming voor korter tijd toegestaan, met een mini mum van drie dagen; men betaalt dan 1.25 per dag. Zoowel voor het medemaken van den geheeten kamp tijd als voor het komen van enkele dagen is het noodig, dat men zicb spoedig opgeve, door inzending van een ingevuld formulier aan den heer W. Speerstra, 2de Constantijn Huy- genssuaat 54, Amsterdam, terwijl men het verschuldigde bedrag tegelij kertijd inzendt onu den heer P. Pee- len Jr., Heerengracht 447, Amster dam, algemeen penningmeester van het Vacantiekamp. Daar wellicht groote deelneming te verwachten is en dit eerste jaar de ruimte niet onbeperkt, is het aan te bevelen, dat gegadigden, die zeker willen zijn om opgenomen te wordnn, zich spoedig aanmelden. Aan alle rectoren en directeuren van Gymnasia en inrichtingen van Middelbaar Onderwijs werd door het hoofdbestuur het verzoek gericht om aan de leerlingen dit kamp bekend te maken en tevens werden aan deze heeren toegezonden, circulaires ter uitreiking aan de Jongelui, waarin alles staat wat zij van het kamp wen schen te weten en waaraan een for mulier verbonden is ter invulling voor hen, die aan die roepstem ge hoor wenschen te geven. Meer circa* lalres zijn op aanvraag te verkrijgen bij den heer J. M. van Goch, secreta ris hoofdbestuur, Columbusstraat 75, 's-Gravenhage. Het is wel niet twijfelachtig, dat vel© jongelui van hunne ouders too* stemming zullen krijgen om aan dit kamp mede te doen, want de gulden*

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1