Eene Dienstbode Dekens Overtrekken Nette longen Kost en Inwoning Nette Commensaals Rechtszaken AdvertentiSn Loopmeisje Meisjes In afwachting. W. S. No. 90. Strijksters Dienstbode Een frissche Slaapkamer Te Huur HOE ABDOEL HAMID AFSTAND DEED VAN ZIJN VERMOGEN. O v-or do wij zo, waarop do ex-sultan Abdoed Hamid bewogen werd, af stond te doen van zijn vermogen, dat bij verschillende Europeesche banken gedeponeerd was, verneemt de „New- York Herald" uit de onmiddellijke omgeving des aultana die volgende bijzonderheden: In den loop der vorige maand kwam een bekende Jong-Tirrksche persoon lijkhei duit Kous tan tin opel naar Sa- londkL Hij begal zich onmiddellijk naar de villa Ailatini en werd zon der plichtplegingen bij den ex-sultan toegelaten. Tusschen Abdoel Haraid en den afgevaardigde der Jong-Turk- 8che regeering ontspon zich daarop het volgende merkwaardige gesprek: De bezoeker: „Ik geloof, dat gij een goede daad zou verrichten, wanneer gij ten gunste der natie afstand deedt van de sommen, die door u bij bui- te nlamdsche banken gedeponeerd wer den." De euitan: „Waarom?" De bezoeker: „Wanneer gij het niet doet, zou men kunnen meenen, dat gij 't plan koesterdet, dit geld tegen het tegenwoordig bewind t$ willen ge bruiken." De sultan: „Welk voordeel brengt bet mij, wanneer ik uw verlangen in willig?" De bezoeker: „Welke oischen stelt Rij?" De sultaai: „Waarborgen voor de 'toekomst van mijn kinderen en per soonlijke vrijheid." De bezoeker: „De grondwet biedt u waarborgen voor de toekomst uwer kinderen. Wat uw eigen vrijheid be treft, het belang van den staat maakt ons onmogelijk u haar op het oo- genblik terug te geven. Wat echter de toekomst brengen zal, weten wij niet. Alles hangt er van af, welke positie gij tegenover het nieuwe bewind wecnscht in te nemen." Hierop zweeg Abdoei Hamid eeni- ge minuten en zeide toen: „Geef mij vier-eivtwintLg uur tijd om mij bedenken." Hierop trok de afgevaardigde zich terug. Toen hij na vier-en-twintlg uur zich wederom aanmeldde, overhan digde Abdoel Hamid hem vier open brieven, aan buitenlandsche banken gericht, waarbij hij last gaf, aan de Turksche regeering de som van 1.080.000 Turksche ponden uit te beta len. DE PEREBOOM VAN ZEPPELIN. De „Zeppelin-pereboom" bij Göp- pingen is langzamerhand een natio naal heiligdom geworden, dat aan 't geheele volk behoort of liever, zal be hoord hebben, daar er spoedig van den boom niet veel meer zal over zijn. Duitse hers en buitenlanders stroomen nl. toe om zich een stukje van den boom toe te eigenen. Ook de overblijfselen van zij en gummi, die de luchtballon in den boom heeft achtergelaten, vinden grooten aftrek, men zet deze stukjes tn lijstjes, gemaakt van het hout van den pereboom, verkoopt of hangt ze op zijn kamer. Spoedig zal hier even wel een einde aan komen, want het gemeentebestuur gaat de boom be schermen. MISHANDELING EN BELEE- DIGING. Voor de Haagsche Rechtbank werd gisteren behandeld de destijds ge ruchtmakende zaak van de mishan deling en beleediging van het lid van het PhLlharmon'isch orkest O. Müller door den heer jhr, J. F. van Benthem van den Bergh, c. i, te Schevenin- gen. Een zeer talrijk publiek, waaronder yeel dames, woonde de zitting bij. Aan den beklaagde was ten laste gelegd dat hij op 11 September 1907 den heer Müller opzettelijk en geweld dadig een slag in het gelaat heeft ge geven en dat hij op 14 September 1907 opzettelijk gewelddadig de eer en den goeden naam van O. Müller heeft aangerand, door aan den redacteur ,van „Het Vaderland", Polak Daniels, gegevens te verschaffen omtrent e» eweerde mishandeling van mejuf frouw Hirschman door den lieer Otto Müller, met het doel om daar aan ruchtbaarheid te geven. Zooals men zich herinneren zal, stond in het Ochtendblad van „Het Vaderland" van 14 September 1907 een artikel onder het opschrift„Een geheimzinnig geval", waarin o. m. (voorkwam, dat mejuffrouw Hirsch man 20 jaar geleden door den heer Müller op -een afgelegen plaats in de duinen te Scheven in gen zoude zijn mishandeld dat hij haar al drie ja ren onder hypnose had gehouden, dat hij haar meermalen bont en blauw had geslagen en haar o. a. te Berlijn de tanden door de lip had geslagen. Beklaagde erkent liet bewuste stuk in „Het Vaderland" van 14 September te hebben doen plaatsen met het doel, om aan de zaak ruchtbaarheid te geven -ter noodzakelijke verdediging van zich zelf en juffr. Hirschman. Getuige J. H. H. C., vroeger oppas ser bij den beklaagde, verklaarde, dat meneer v. d. B. steeds een revolver In huis had. Beklaagde vulde de verklaring van Bijn vroegeren oppasser in dien zin aan, dat hij niet alleen steeds een ge laden revolver in huis heeft, maar idie altijd geladen op zijn lessenaar heeft liggen. Dat is nog een oude gewoonte uit Indië. Beklaagde zegt, dat toen de heer Müller erkende dat hij juffr. Hirsch- jnatn geslagen had, hij verontwaar digd opstoof en den heer Müller een fluw gaf, om hem van zich af te hou- Üen. Hij deed dit üit noodzakelijke lelfverdódiging. Getuige P. J. Th. de Ho&ri, politie agent van beroep en schoonzoon van dien vorigen getuige, was den llden September 1907 ten huize van bekL Hij had op verzoek van deze plaats genomen bij oen tusschen deur. Op een gegeven oogenbiik gaf de heer Van den Bergh den heer Müller een klap in het gelaatniet ernstig. Wat de aanleiding was, weet getuige niei. Alsnu wordt gehoord de heer Otto Müller, artiest, wanende te Berlijn, düe mededeelde hoe hij op 11 Septem ber ten huize van den heer B. van den Bergh was ontvangen. Hij was uit- genoodigd om over muziekzaken te komen spreken, maar werd ontvan gen met de vriendelijke opmerking, dat hij de grootste schurk van de we reld was. Dadelijk werd hem eene revolver voorgehouden. Er waren vier mannen in de kamer. De heer B. van den Bergh sloot de deur van de kamer af, waarin men zich be vond on stak den sleutel in den zak. Beklaagde kan z'ch dait niet meer herinneren. Getuige Müller verklaart verder, dat beklaagde tegen hem gezegd heeft wij zullen de zaak nu eens op zijn Amerikaansch afdoen. Jij komt hi-or niet wog, tenzij jij een stuk ge- teekend hebt, dat ik je zaJ voorlezen. In dat stuk stond, dat getuige zich „ongepast" gedragen zou hebben te genover juffrouw Hirschman dat hij getracht zou hebben zijn eigen vrouw te vergiftigen dat een meisje te Scheve nin gen door getuige's schuld zelfmoord zou hebben gepleegd dat hij het zou toelaten, dat juffrouw Hirechman in getuige's familiekring kwam (om de beweerde hypnose te breken). Getuige had geweigerd dat stuk te onderteekenen en ook nog twee an dere eenigszins gewijzigde stukken. Hij had gezegd Schiet me dan maar liever dood. Ik teeken die stukken niet. Beklaagde zegt, dat di/t alles fan tasie is. Getuige, vervolgende, zegt dat hij verzocht heeft hem zijne vrijheid te hergeven en toen men die weigerde, heeft hij gezegd ik teeken niet. Daarop heeft hij een hevigen in het gelaat gekregen. Aisnu geeft de heer Müller een uit voerig verhaal van zijne kennisma king met mejuffrouw Hirschman in 1888. Juffrouw Hirschman is 1 nen met hem ie vervolgen met brie ven en I toeft hem, toen hij reeds ge- engageerd was met zijne tegenwoor dige vrouw, in 1887 of 1888, met Sint Nicolaas een pakket gezonden met allerlei ortkiesche zaken. Juffrouw Hirschman schreef hem de teederste brieven, waarin zij over sterven en liefde sprak. Met zijn verloofde had hij er wel eens om gelachen. Hij had gedacht, dat liet met zijn huwelijk niet zijn tegenwoordige vrouw (in 1892) uit zoude zijn met die gekheden, maar dit bleek niet het geval. Juffr. Hirschman vervolgde hem overal hem te zien noemde zij, in tegen woordigheid harer moeder, haar eenigste genoegen ter wereld. Getu'- ge beklaagde zich over die vervolgin gen bij de politie, die zeide er niets aan te kunnen doen. J uffr. Hirschman bleef hem overal vervolgen en lastiig vallen en toen heeft hij haar eens geslagen. Na den dood van haar moeder is juffrouw Hirschman hem naar Berlijn gevolgd en daar begonnen de vervolgingen opnieuw op de meest compromittee- rande wijze. Juffrouw Hirschman is Ln Berlijn door de politie gehoord, die haar ontoerekenbaar achtte. Getuige deelt aisnu mede dat dr. Mus kens hem in 1902 verzocht heeft juffrouw Hirschman te hypnotisee- •ren. Getuige heeft zich tot den coram, van pol. Sypkens gewend met de vraag of hij dit wel mocht doen, waarop deze had gezegd dat het zijn plicht was om dit te doen. Getuige heeft julfr. H. de eerste maal gehyp notiseerd in de kamer van cLr. Mus- kena eu later, op aanraden van dien- zelfden doctor, meermalen Ln de dui nen. Juffr. H. is nimmer im slaap ge weest. Zij verzette zich steeds tegen de hypnose en het heeft dan ook niets geholpen. Get. ontkent beslist in 1904 Juffr. H. in de duinen bont en blauw ge slagen te hebben, 't Kan zijn dat hij, door haar lastig gevallen, haar aan 't strand of in de Boschjes een klap heeft gegeven, welke in elk geval niet hard aankwam, 't Kan ook zijn dat het wel eens in de duinen is gebeurd. Ook in 1906 heeft get. juffr. H. wel eens een klap gegeven, wanneer zij hem en zijn vrouw tot huis achter volgde, maar het hielp niets. Ook in 1907 Ln Berlijn heeft get. juffr. H. wel eens een klap gegeven, maar nim mer de tandem door de lip geslagen. De president, een der rechters en de officier dringen op een stelliger verklaring van get. aan, die nu moet toegeven dat hij juffr. H. gedurende het tijdperk der hynotiseering met haar in de duinen zijnde, stokslagen heeft gegeven. De verwondingen op het lichaam van juffr. II. kunnen nooit hot gevolg zijn van de stokslagen. Zoo hard wa ren die niet. Ook de broer van juffr. H. heeft hem aangeraden zijn zuster maar eens klappen te geven. Get. Muller legt niu eenige brieven en briefkaarten over met liefdesbe tuigingen van juffr. H. Hij heeft haar gesmeekt hem met rust te laten. Nooit heeft hij gezien dat juffr. H. zich met papier gepantserd heeft te gen zijn stokslagen. Hij kan zich niet herinneren haair ooit gedwongen ie hebben tegen haar zin te Schove- n in gen op een strandhoofd te doen staan. Get. J. v. d. Chijs, een van de vier personen die op 11 Sept. 1907 in de kamer van den heer Van den Bergh waren, dealt een. en ander mede om trent de ontvangst van den heer Mül ler (hierboven reeds vermeld). Do bewering van den heer Müller, dat deze den geheelen avond met een revolver in bedwang Is gehouden is een formeels leugen. Als de lieer Müller met een revolver gedreigd is, moet dit geschied zijn. tijdens get. bij mevrouw v. d. Bengh even een kop thee dronk. Als nu wordt gehoord mej. 8 Hirschman, 38 jaar artiest, die mede op verzoek van den verdediger is ge dagvaard. Zij verklaart op 16-jarigen leeftijd den harpist Muller te hebben loeren kennen aan het strand te Scheveningen. 's Avonds zag zij hem in de kurzaal Müller dwong haar door een kracht waaraan zij geen weerstand kon bieden om met hem naar de duinen te gaan. Get. zegt aan het meisje van den heer Muller wel eens bloemen te hebben gezonden, maar geen onkie- sche cadeaux. Get. erkent, den heer Müller overal gevolgd te hebben door een drang aan welken zij geen weer stand kon bieden. Geplaagd heeft get den heer Mül ler nimmer. Als zij naar hem toeging had hij haar steeds besteld. Op een afgelegen plaats ia de dui nen is de heer Müller met zijn hyp- notiseeren begonnen. Dat is 20 jaar geleden. Getuige wist toen nog niet wat hypnose was. Onder hypnoti- schen toestand heeft Muller haar bont en blauw geslagen. In 1906 heeft hij haar bijna eea oog uitgeslagen en zoo ernsug mishandeld dat zij er in 1907 nog de gevolgen van onder vond. In Berlijr heeft hij haar, met een vuistslag, de tanden door de lip pen geslagen. Tengevolge van de Het et. Celebes, van Amsterdam n. Batavia paseeerde 9 Juni Kaap Roca. Het st. Oranje, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 9 Juni van Port- Said. Het et Yorck, van Rotterdam naar Jaipan, arriveerde 9 Juni te Penanig. Voor de vele blijken van deelne ming ontvangen bij het ovérlijden van onzen dierbaren Broeder, Zwa ger en Oom WILLEM CORNELIS v. d. LAAN, betuigen wij onzen oprech ten dank. Firma J. v. d. LAAN, Riviervischmarkt 13. 1 Aug. biedt zich aan een fl. Meid-Huishoudster voor een klein gezin. Br. franco onder Na 17/55 Bur. Haarl. Dagblad. gevraagd, Bakkerstraat 17, Strijkin- richting. Voor de vele bewijzen van deelne ming ondervonden bij liet overlijden van den Hoer WILLEM CORNELIS PREIJDE, betuigt ondergeteekende, mede namens do Familie, zijn op rechten dank. C. G. PREIJDE. Heemstede, 11 Juni 1909. Gevraagd 1 Aug. een eenvoudige R.-K. DIENSTBODE die goed kan koken, met behulp van een meisje, voor halve dagen. Brieven fr. onder No. 17757 Bur. Haarl. Dagbl. Er biedt zich aan tegen 1 Aug. een net, eenvoudig Dienstmeisje, P. G., 24 jaar of als hulp in de huishouding. Br. onder No. 17758 Bur. Haarl. Dagblad. Heeren Medici, die wenscheu te dingen naar de bél trekking van ONDERWIJZER IN HYGIèNE enz. aan de Rijkskweek^ school voor onderwijzers alhier, worj den uitgenoodigd zich vóór 20 JUNr e.k. aan te melden bij den onder ge- Per week worden 3 uren les gege ven en het aanvangssalaris is ƒ100. per wekelijksch lesuur. De Directeur, P. H. VAN DER LED. Gevraagd een flink DAGMEISJE Loon 2.50 per week. AdresKleine Houtstraat 9. Onzen harte! ij ken dank voor de be toonde belangstelling bij de geboorte onzer Dochter. GERARD C. KRUIJER. CATHERINE J. KRUIJER- RITSEMA Haarlem, 11 Juni 1909. Rozenstraat 3. Kraamvisites worden bij voorkeur mishandelingen is get. niet bepaald 1 wacht Maandag 14 en Woensdag ziek geweest, behalve een keer, toen,'UiU vau uur- de vrouw van Muller haar in bosch— jee bijna een elleboog uit het lid had I Zij die uog iets van mij te vorderen geslagen. Wel maakten die mishan-j hebben of aan mij verschuldigd zijn, delingen haar vreeselijk zenuwach-i gelieve lüer opgaaf van te doen voor tig. Zij was willeloos, en als Muiier of op 15 Juni e.k. haar aankeek moest zij hem volgen, waar hij haar ook bracht of bestelde. De feiten welke in Heit Vaderland hebben gestaan, zijn volkomen waar. Get. had liever gehad, dat de heer Van Benthem van den Bergh zich buiten de zaak had gehouden en er geen ruchtbaarheid aan had gegeven. Nimmer heeft get. met Muller ge armd geloopen, verliefd is zij nooit H. DIRKEN Mzn. Bosch- en Vaartstraat 13rood, Heemstede. Faillissement Bij vonnis van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem, d.d. 8 Juni 1909, is JACOB KOSTER, brandstof- Een net Burgermeisje zoekt eenige dagen per week assis tentie huishouden, ook genegen om ander werk te verrichten. Adres te Bur. Haarl. Dagblad. GEVRAAGD Groote Houtstraat 174. GEVRAAGD een net Dagmeisje, voorzien van goe de getuigen. Zich aan te melden na 8 uur Jansstraat 56. GEVRAAGD te Bloemendaal, 15 Juni, een Dienstbode V. g. g. v., bij Mevr. KRAMER, Kle verlaan. 100 loon. wasch vrij. op hem geweest. Die verliefde brief- f^nhandelaar en vrachtrijder, wo kaar ten enz. sloegen niet op den heer} rtóndö Santpoort, gemeente Velsen, Muller. j verklaard in staat van faillissement, Zg wad ln duinen gewoonweg' IMt van den MelAchUm- algeranseld, gegeeaeld. Mank en ake-\ .5' lig ging zg dikwijle met de tram naar1 MUELEN tot Rechter-Commiesans I Den Haag terug. Gek ie met haar'60 .va" ondergeteekende, Advo- mooder geweest naar dr. Ane de Jong' Procureur kantor houdende (een bekend zenuwarts in Den Haag) WiUtdimnastraat 13, te Haarlem, tot Curator. De Curator, Mt. johan spoor. gevraagd bij BIJVOET en ZOON, Bloemende al. die gezegd had, dat zij onder een heel ernstig geval van hypnose verkeerde, dat met zachtheid behandeld moest worden. Nimmer heeft dr. De Jong den raad gegeven aan haar moeder, dat deze Muller moest verzoeken haar get., te hypnotiseereu. Get. G. H. Bach heeft Muller in 1902 in de duinen achter do kanonnen tot juffr. H. hooien zeggen: als je weg loopt, sla ik je de knooken kapot. Hij heeft MulLer de juffr. zien slaan en wilde tusschenbeido komen, hetgeen hem door een kameraad ontraden was. Get. Muller houdt vol, dat hij juffr. Hirschman wol geslagen, maar nooit mishandeld heeft. Get. Hoogendonk zegt, dat het wel degelijk mishandeling was. Hij heeft zelf het been van juffrouw H. gezien, dat bont on blauw geslagen was. Thans wordt het verhoor van get C. Hirschman weer voortgezet, die op verdere vragen van den verdedi- ;er antwoordt, dat hij meermalen en Itijd des zomers, mishandelingen en erwandingen bij zijn zuster heeft gezien. Het is een pertinente leugen, dat getuige tot Muller zou gezegd heb- !>en, dat deze zijn zuster maar eens flink moest afranselen. In 1903 heeft getuige zelf gezien dat zijn zuster door Muller aan 't strand gewoon word afgeranseld. Er worden alsnog eenige getuigen gehoord, die mede hadden waargeno men, dat juffr. H. door een persoon, gelijkende op Muller, was in slaap gemaakt of mishandeld. De president zegt na hetgeen hij gehoord heeft, de overtuiging te heb ben gekregen, dal get. Muller juffr. Hirschman diep ongelukkig heeft ge maakt. Getuige Muller zegt, dat juffrouw Hirschman hem on zijn gezin diep ongelukkig heeft gemaakt. Hij heeft juffr. Hirschman niet gehypnotiseerd want hij kent dat niet en haar ook niet mishandeld, wel geslagen. De zitting word verdaagd tot Zater dag. Het getuigenverhoor is afgeloopen. Stoomvaartberichten Het st. Besoeki, van Rotterdam n. Java, arriveerde 10 Juni te Marseille Het st. Koningin Wilbedmina, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 10 juni van Genua. Het st. Flores arriveerde 10 Juni v. Amsterdam te Hamburg. Het st. Hollandia, an Buenos Ayres naar Amsterdam, vertrok 10 Juni middags van Boulogne. Het st. Amsteliand vertrok 10 Juni van Amsterdam naar Buenos Ayres. Het st. Rijndam, van New-York n. Rotterdam, passeerde 10 Juni 'sav. 6 uur Beachy Head. Het st. Rembrandt, van Batavia n. Amsterdam, vertrok 7 Juni van Sa- bang. liet st. Prins Willem V arriveerde 10 Juni van Paramaribo te Amster dam. Het st. Djocja arriveerde 9 Juni v. Batavia te Bassein Blijkens exploit van den deur waarder J. N. WARNIER, te Haar lem, d.d. 9 Juni 1909, is ten verzoeke van ANNA SOPHIA HOFSTEE, huis vrouw van WILLEM DE KRUIF, wo nendie te Haarlem, opgeroepen: WILLEM DE KRUIF, vroeger wo nende te Haarlem, thans zonder be kende woon- of verblijfplaats in liet Koninkrijk, om op Dinsdag 15 Juni 1909 des voormiddags ten tien ure te verschij nen in het Paleis van Justitie aan de Jansstraat te Haarlem voor de daar toe benoemde Heeren Rechters-Com- missarissen, ten einde te worden ge hoord omtrent het door de requtrante gedaan verzoek om kosteloos te mo gen procedeeren tegen haren genoem den echtgenoot tot scheiding van ta fel en bed. J. N. WARNIER, Deurw. Gevraagd een net R.-K. DAGMEISJE Van Marumstraat 22. Er biedt zich aan een net burger meisje, goed kunnende naaien, tot hulp in de huishouding of winkel. Brieven onder No. 17729 Bur. Haarl. Dagblad. Er biedt zich aan een net burger meisje, als noodhulp, goed kunnende koken en netjes wer ken. Br. onder No. 17724 Bureau Haarl. Dagblad. DAGMEISJE gevraagd van half 8 tot 4 uur. ZLch te vervoegen tusschen 8 en 9 uur, Oranjekade 23 bij de Schouwtjesbrug Voor direct gevraagd een Dienstbode niet bonedon 17 jaar. Brieven onder No. 17722 Bur. HaarL Dagblad. Winkeljuffrouw (extern) gevraagd, een goede verkoop ster, in een Zaak van Luxe. en Huis houdelijke artikelen, niet beneden de 18 jaar. Brieven met opgave van vo rige betrekking onder No. 17728 Bur. HaarL Dagblad. Er biedt zich aan tegen 1 Aug. een flink buitenmeisje, liefst als TWEEDE MEISJE, Haarlem of omstreken. Br. onder No. 2, bij A. KLOMP, Beame- broek. ER BIEDT ZICH AAN tegen 1 Augustus eeoi net Keukenmeis je, van goede getuigen voorzien, niet ais meisje-alleen, liefst in een deftig gezin. Brieven bij Mej.- MARTENS, Leideehepleln 34. Leerlingen gevraagd voor het Linnen- en Cos- tuumvak. Manufacturenwinkel Leid- scbestraat 31. gevraagd bij BIJVOET en ZOON, Bloemendaal. Gevraagd met 1 Augustus een flin ke R.-K. i Dienstbode L:efst van buiten. Brieven onder No. 17744 Bur. Ilaarl. Dagblad. Gevraagd 1 of 15 Aug. een fiinke P G.t v. g. g- v., kunnende koken. Br. No. 17735 Bur. Haarl. Dagbl. Manufacturen Mode-Artikelen Gevraagd tegen Augustus een flink Jongmensch, om in het vak Ie worden opgeleid, R. K., niet beneden 15 jaar. Zij, die reeds eenigen tijd in dorge- lijken werkkring werkzaam waren, genieten de voorkeur. Br. onder No. 17751 Bur. Haarl. Dagbl. Flinke Schoenmakersjongen gevraagd. W. T. SCHOUTEN, I Wetstraat 25. Attentie! H.H. Uitvinders! Gezocht goede Ideeën om kapitaal uit te slaan. Uitvinders, die geringe onkosten niet ontzien, om hunne uit vind uig onder wettelijke bescherming te stollen, gelieven vertrouwensvol te schrijven aan HEINRICH BRUST, Cassed, Duitschland. (Corresponden tie Hollandsch). met de machine, k 1. A. LIMPERS, Kennomerstraat 23. Direct gevraagd een AANKOMENDE ZETTER voor vast werk, ter Drukkerij v. d. firma P. L. M. KETTING, Spaarne 3. Gevraagd voor terstond of later een JONGEN met schoenmakerij bekend, bij MOL HOEK, Frans Halsstraat 37. Met 1 Juli wordt gevraagd een Staljongen P. G. Aanbieding in persoon bij den Heer C. LIMBACH, Koetsier op Vlugthoven te Santpoort- Gevraagd voor eene Dame op leef tijd twee ongem. Kamers met cabinet. Brieven onder No. 17733 Bur. Haarl. Dagblad. gevraagd bij J. P. STAAL, te Bloe mendaal. Goed kunnende fietsen. H.H. Coiffeurs. Terstond gevraagd een 2de Bedien de, goed kunnende scheren, bij H. LEIS ING, Halfweg. Electro-Technisch Installatiebureau Jongm. uit den deftigen stand zoekt pL ter algem. opleiding ln het vak. Fr. brieven onder No, 17721 Bur HaarL Dagblad. Iemand, bekend met Fransch, Duitsch en Boekhouden, veel tijd over hebbende, zoekt administratief werk. Brieven onder No. 17726 Bureau Haarl. Dagblad. Een Slagersjongen gevraagd Zijlstraat 68. aangeboden in con net, burger gezin. Adres te vern. Bur. Haarl. Dagblad. Degel ijke KOST EN INWONING aangeboden voor een net persoon of twee vrienden, frisscbe, vrije kamer 5.50, alles inbegrepen. Korte Heeren* straat 20. GEVRAAGD Colensostraat 64 zwart Gezocht per 1 Juli net gemeub. Zit- en Slaapkamer mot voll. pension door Heer, z. b. b. h. Prijs ten hoogste ƒ40 p. m. Br.< No. 17753 Bur. Haari. Dagblad. Aangeboden ■tegen 1 Aug. of 1 Sept. a. s. good ge meubileerde Zitkamer en afz. Slaap kamer met of zonder pension, op net ten stand, in klein gezin, als alleen inwonend .Brieven ietter Z, Adv.-Bur. H. v .d. WEETERING, SchneevoogU straat 1 a rood. Bovenhuis te huur bev. 3 kamers en een keuken, Burret" straat 16 rood, voorzien van water* leiding, voor 2.50 p. w. Te bevragen Barrevoetestraat 11 zw. TE HUUR voor een klein gezin een achterkamer met groote lap grond, van alle ge makken voorzien, f 1.60 per week. AdresGed. Voldersgracht 13 zwart- Ongem. of Gestoff. kamers aangeb. up netten stand, riant uitzicht in Kenaupark. Prijs ƒ20 p. m. Br. fr. onder No. 1287, NO BELS' Adv. Bur., N. Gracht 27. te huur, gelogen aan de straat, tevens gelegenheid tot kost eu inwoning. Br, No. 17727 Bur. Haarl. Dagblad. Te Huur of te Koop een pas gebouwd vrij Huis, kamers en suite, keuken, schuur en grooten tuin, boven 2 kamers met zolder. Br. onder No. 17748 Uur. Haarl. Dagbl. Eenvoudig gem. Zlt-Slaapkamer gevraagd, voorzien van gas en kasten legen 1 Juli, door 2 nette meisjes (zusters), uit den werkenden stand, h. b. b. h. h. Brieven onder No. 17740 Bur. Haarl. Dagblad. TE HUUR vrij Huisje, 2 kamers, keuken en plaats, 2.25 per week. Te bevragen bij Wed. ROOZEN, Kamperstraat 2. TE HUUR ruim Bovenhuis, Olieslugerslaan 14, bev. 3 kamers, alcoof, keuken, balcon, gas- en waterL, 3.50 p. w. J. Nieu- wemlhuijzenstraat 18. Winkelhuis te Huur bevattende 3 kamers, keuken, schuur en plaats, 4.p. w. Adres Lange Axuiastraat 33. Benedenhuizen, 2 kamers, alcoof, 6 kasten en tuin, 169 en 182 p. j. Br, No. 17750 Bur. Iloarl. Dagblad. Te Huur Bovenh., bev. ruime suite, gr. Slaap kamer, op zelfde étage, zijk,. 2 groote slaapk., ruime waranda, keuken en zolder. Huur ƒ240 p. j. Brieven onder No. 17749 Bur. Haarl. DagbL ZIJLWEG. Te huur voor een of twee Dames, drie groote ongem. Kamers met Keu kentje, voorzien van gas- en water!., in stil gezin. Brieven onder No. 17762 Bur. Haarl. Dagblad. Damesrijwiel slechts 2 maal bereden, met vrij wiel en rem, gekost 75 voor f 42, wegens bijz. omstandigheden over te nemen; AdresKorte Spaarne 17.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 3