Weerbericht Thermometerstand KEIJSEB'S SeboiignmagazUn, Boot ZAANDAM v3&rt dspslyks Uit de Omstreken bmneaiUHi Kerk en Schooi Pers-Overzicht Land en Tuinbouw Sport ea Wedstrijden Tinanciëele Berichiea Telegrammen Amsterdamscbe Beurs. Bargeriyte Stand Marktnieuws Stoomvaartberichten MEDEDEELINGEN VAN HET CON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). Do BUdt, 12 Juni 1909. Hoogste barometerstand 766.3 m.M. te Volenti© (Zuidkust van Ierland), en Corur.oa (Spanje)laagste 751.2 m.M. te Neufohrwasser (Oostzeekust Tan Duitscbland). Verwachting tot den avond van 13 Juni Wind zwakke tot matigen Noorde lijken tot Noord-Oostelijken wind. Gesteldheid van de luchtveran derlijke bewolkingmogelijk regen buien. Temperatuurgeringe verande ring BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 Uur 761 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 761 m.M. te Haarlem, Zaterdag IS Juni Hoegate gisteren 9 uur F. 69 Laagste hedennacht F. 49 Hoogste beden tot lt uur F. 66 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 4 80 Cta per regeL Lenge Veeretraat De r. HAARLEM10,», a," eu 6,14 T. ZAANDAM: 8,", 19,-, 4,14 en 8,11 Ligplaats NIEUWE GRACHT b.d. Jansbrug. Agenten VOGELPOEL «Sc NOORWEEGEN, Spaarne 69, OnzeJeugd. Van een leegstaand huis op de Smalle Oude Gracht, waar de jeugd eonigen tijd geleden ai de ruiten gegooid had, zoodat de eigenaar d ramen met planken heeft dicht laten epij keren, is nu een deur uitgebroken. Do jongens hebben in het huis alles .vernield. Geen deur is ongeschonden, zelfs het behangsel is van den muur gescheurd, zoodat het in het huis (ware ruïne is. Deurwaarder. Tot deurwaarder bij de directe be lastingen te Haarlem is benoemd de heer G. v. d. Werf, deurwaarder te Beverwijk. DE HERSTEMMING IN HAARLEM. Naar we vernemen, bestaat het plan, dat mr. Thiel hier ter stede zal optreden ter verdediging zijner oandï- datuur. GevondenVoorw. Een doosje Inh. twee spuitjes voor vulpenhouders, Gr. Heiligland 4. Een bruine kortharlge hond, Oran jestraat 91. Een duimstok, Kamporstr. 33 rood. Een portemonnaie Lull, geld en an Öere voorwerpen, M. v. Heemskerk- Btraat 2. Een rozenkrans, Burgwal 34. Een linnen boord, Leidscheplein Al rood. Een damesceintuur, M. v. Heems kerkstraat 69 c. Een wit kinder schoentje, L. Heeren- yest 40. Een koperen halskettinkje, Es3chil- öerstraat 1 a. Een pompon van een artillerie- uniform, Zuiderstraat 31. Een blauw koralen halsketting met gouden sluiting. Rollandstr. 67. Een bruin zeiltje, a. h. politiebureau Aangifte is gedaan van het wegloo- pon van oen kortharigen Duitschen dworgphicher, van hot wegloopon van een grijze kat. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID In de Rotonde van het Museum van fcunstnij verheid ie thans uit de ver zameling van de aan liet Museum verbonden boekorij een aantal oor spronkelijke gravures uit de 16de, 17de en 18de eeuw tentoongesteld, waaronder o.a. kunstenaars als J. E. Nils on, de la Foaso, le Pautre en Ha- bormann vertegenwoordigd zijn. De tentoonstelling dezer interessan te verzameling zal zeker veler be langstelling wekken en door de mo derne sierkunstenaars teil zeerste ge waardeerd worden. Zondag is de toegang kosteloos. HEEMSTEDE. Verlof. Door B. en W. Is aan den plaatsolij- ken geneesheer Dr. E. A. M. Droog een vorlof verleend van 13 Juni tot 4 Juli. Dr. Colenbrander zal in deprac- tijk voorzien. SCHOTEN. Vrijdagmiddag had de zevenjarige W. Zomerdijk wonende in de Cron- jéstraat 104 rood het ongeluk, van bet ba Icon der woning naar benedwi I* vallen. Half bewusteloos word hii opgenomen. De dokter, die weldra ter plaatse verscheen, constateerde een armbreuk. HAARLEMMERMEER. In den afgeloopen nacht heeft het zoodanig gevroren, dat men algemeen vreest voor aanzienlijke schade aan de te veld staande gewassen. Voornamelijk de aardappelvelden hebben zichtbaar geleden, daar zeer vele zwarte koppen aan de plan ten werden opgemerkt. HALFWEG. Ter Vrijdag alhier gehouden markt waren 70 paarden en hitten aange voerd er werden er een twintig ver kocht hoogste prijs f 260 in de aan gevoerde paarden boven f300 was geen handel. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen Wensinck, Eibergen, Hoogeweg 50 E, 2 pers. A. Sajet, Koningstr. 38, 8 pers. C. A. Lokhorst Jr., Amsterdam, Zeestraat 71, 4 pers. S. Witjas, idem, Groote Krocht 56, 2 pers. Ed. Furth, idem, idem, 3 pers. Jomgej. Schüier, idem, Villa Nan- sen. Jongeh. C. van Rijn, Haarlem, id. Dr. E. v. d. Hoop, Amsterdam, Pen sion Marezate. A. W. van Deldon, idem, Groote Krocht 29, 4 pers. Mevr. J. H. Wijsman, idem, Hotel Beau Site, 2 pers. Fr. W. Hessin, Berlijn, idem, 5 p. H. M. TolmanTucem, Crugma, U. S. A., Pens. Hoogveld, 3 pers. D. Zador, Berlijn, Hotel Kurhaus, 2 pers. G. Muller, Tubingen, Hotel de TOcean, 2 pers. Mevr. de Boer Regemann, Breda, idem, 2 pers. Mevr. Ds. v. d. Wijk, Arnhem, ld., 3 pers. C. J. B. Mijnssen, Amsterdam, Pen sion Paula, 2 pers. Dr. MecL G. Schröder, Schönnbarg, idem, 5 pers. Maandagavond a. s. zal door den heer J. Hoogeveen uit iia&rlom in Zandvooris schaakgezelschap een si multaan séance worden gegeven. Vrijdagavond heeft onze gemeente ongeveer een uur in het duister ge zeten, zoowel op straat als bLnnerus- huis, door een gebrek aan de electri- eche geleiding. HELAAS NIET BEHOUDEN Uit Laren schrijft men aan Het Voik Meldden we eerst dat het te Laren geveilde denneubosch, bekend onder don naam „het bosch vau Mauve", be houden bleef, van bevoegde zijde ver nomen wij, dat dit niet het geval is, doch dat het weder als bouwterrein te koop is, ja een gedeelte er van reeds zoo goed als verkocht is. De makelaar, die het kocht, heette J. llamdorff. PROVINCIALE STATEN VERKIEZINGEN. AMSTERDAM. De uitslag van de im district I gehouden stemming ter verkiezing van een lid voor de Pro vinciale Staten (vacature-air. J. P. A. N. Caroli) is als volgt. Uitgebracht 3547 geldige stemmen. Daarvan ver kregen dr. P. C. E. Frowein (S. D. A. P.) 343, D. Rahuaen (lib.) 1703, en C. H. van der Velden (chr.-hist.) 1441 stemmen. Dus moet herstemming plaats heb ben tusschen de hoeren Rahusen en Van der Velden. FABRIEKSBRAND TE NEEDE. De firma Ten Hoopen en Zoon had buiten medeweten van haar arbeiders dezen verzekerd tegen een eventueele ramp. Allen krijgen dus eenige uit- keering. De fabriek was verzekerd. Zij brandt nog steeds door, al bestaat er geen direct gevaar dal het vuur zich verder verplaatsen zal. BOUW VREDESPALEIS. Het hoofdbestuur van den Aanne- mersbond heeft besloten een schrij ven te richten tot het bestuur der Carnegie-stichting, verzoekende rne- dedeeling van de motieven, die geleid hebben tot een gunning, waarbij ze ven bekende aannemers zijn gepas seerd. EVANG. LUTH. KERK. Bedankt voor het beroep te Win schotenSappemeer (gecombineerde ge moan ten) door ds. J. W. K. Hoevers te Breda. DE UITSLAG VAN DEN STEM BUSSTRIJD. Dit overzicht kan niet onpartijdig zijn, althans niet in dien zin, dat alle pers-oord eelen van de verschillende politieke richtingen, er in worden opgenomen. Wanneer we immers deze beschou wing schrijven beschikken we voor namelijk over „ltnksche" bladen, om dat de meeste rechtse he alleen des avond3 verschijnen. Daarom moeten we dus wachten tot Maandag. Eerst dus 't oordeel van LINKS. 't Algemeen Handelsblad constateert eerst, dat de rechterzijde over minstens 55 zetels te beschik ken heeft. Links kan niet meer halen dan 45, ook al vallen alle herstem mingen ten gunste van Links uit. Dan vervolgt 't liberale blad: „Natuurlijk is in verreweg de meeste districten, waar herstemming I is, de grootste waarschijnlijkheid, dat de candidoat der linkerzijde wint Immers, tegenover slechts één can didaat der coalitie stonden verschei dene candidaten der linkerzijde, dia gezamenlijk de meerderheid verkre gen. Indien deze stemmen op den in herstemming komenden candidoat worden uitgebracht «n de omstandig heden overigens dezelfde blijven, de verkiezing van don candidoat dar linkerzijde verzekerd. Doch... die twee „indiens" zijn bij lange na geen zekerheden. In zeer vele districten zal bij de herstemming hard gestreden moeten worden, wil len niet nog meer plaatsen aan de rechterzijde verloren gaan. Wij noemen in het bijzonder Am sterdam VI en Utrecht I en II, in welke districten drie der eminentste Kamerleden, allen vrij-liberaal, In herstemming komen met coalitie-can- didaten, wier stem mental slechts even beneden de volstrekte meerder heid bleef. Evenzoo zal in Haarlem hard gewerkt moeten warden, zal geen enkele vrij-liberaal mogen thuis blijven, wil de heer Thiel den zetel van den heer Van Styrum winnen. In Rotterdam II en IV zal evenzoo krachtig gewerkt moeten worden als die zetels behouden zullen blijven. In de Rotterdamsch© districten is, evenais in Utrecht, Haarlem en ande re districten, verkiezing van den vrij zinnige haast ondenkbaar zonder me dewerking van de sociaal-democra ten, terwijl evenzoo in districten^ waar een sociaal-democraat in her stemming komt met een coalitie-can- didaat, diens verkiezing van de me dewerking der vrijzinnigen afhangt" De Nieuwe Rotterdam sche Courant vangt haar be schouwing aan: „De slag is verloren. De eerste stemming is yoot geene der linkerpartijen gunstig geweest Gewonnen niets verloren veeL" Van Rechts geldt het: ,,Een meer derheid dus, die tot groote dingen in staat stellen kan." Dan merkt 't blad op, dat de Anti- Rev. partij 't meest gewonnen heeft: 6 zetels en kans in herstemmingen. „Haar moest 't verlies van 1905 ver goed worden en liefst met behoorlij ke renten" 't Blad besluit dit voorloopige arti kel: „Voor vrijzinnigen is bet geen op wekkende lectuur, die wij voor moe ten zeiten. De ijzeren hand van dr. Kuyper zal, vooral nu het juist zijne partij was, die de grootste zege be vocht, zwaar op ons gaan drukken. Daaraan is niet meer te ontkomen. Het ministerie-Heemskerk blijft en zal, aangezet door de antirevolutio naire partij, met volle zeilen in zee kunnen gaan. Wat hei opleveren zal, is voorshands niet te zeggen. Dat er veel bij zal zijn dat voor de vrijzinnigen weinig aan trekkelijk is, valt helaas te vreezen. Al wat dezen dus thans te doen staat, is met ai hunne krachten werkzaam te blijven, opdat bij da herstemmin gen niet nog teleurstellingen bij die van gisteren zullen zijn te boeken. Het ia waarlijk nu zóó genoeg." Uit de beschouwing van Het Va- derlaod knippen we de volgende passages: Een andere factor van de neder laag der vrijzinnigen is de stille kracht, die aan de rechterzijde bij de voorbereiding der verkiezingen heeft gewerkt, het napluizen der kiezers lijsten, de nauwlettende zorg, dat ie der mannetje van rechts die er op kon, er Inderdaad op kwam, het con- torokeren van de lijsten, enz. enz." En verder: „Ook in Amsterdam III evenwel hebben zij (de S. D. A. P.) nog een kans. Hel staat evenwel te bezien, of zij er in slagen zuilen, daar den heer Troelstra nog gekozen te krijgen. Wel merkwaardig is het overigens, dat deze daar reeds gekozen zou zijn, in dien geen 159 stemmen waren uitge bracht op Wijnkoop, den stichter der S. D. P. Het is de wraak van Deven ter!" Ten slotte: „De uitslag roept nu de rechterzij de tot realisatie harer beloften. Of zij de meerderheid, die zij te verwachten heeft, sterk genoeg oordeelt om het wagenschot van het Kabinet om te keeren, is een andere vraag. Muar in ieder geval zal zij haar programma hebben uit te voeren. Wij wachten af." De Nieuwe Courant (Vrij liberaal )schrijft na een overzicht der stemming gegeven te hebben: „Opgewekt ziet het er niet uit. Te herstellen valt er bij de herstemmin gen niet meer; slechts te redden. Maar daarop dienen alle krachten der vrijzinnigen reeds van heden af aan zich te richten." Nu RECHTS. De Maasbode (R.-K.) schrijft o.a.: .Toen het begon af te loopen, d. w. z. toen we de vijftig gepasseerd war ren, staken we de vlag uit van onze hooge pui, en de geestdrift van het volk was ontzagwekkend. Zuk sucoes had misschien niemand onzer durven verhopen. Ons kabinet alzoo bevestigd, een flinke meerderheid achter zich, die 6traks bij de herstemmingen zich nog zal uitzetten, de lastercampagne van 1905 schitterend gewroken, de moeizame arbeid en de opofferingen van velen heerlijk beloond waar lijk, dit was een avond van triomf, die bij de talloozen niet licht in ver getelheid zal geraken. Zóó is het dan, ondanks alle ophit sing van linkschen kant, ten derde male klaar voor led ars waarneming, dat ons land Christelijk moet gene geerd worden. 1 En het ts dan ook geen overmoed te zeggen, dat nu de nieuwe aora Is in geluid, dia vroeger wel reeds aan lichtte, maar door kiezersbedrog voor een wijle onderbroken, thans met on miskenbare duidelijkheid en indruk wekkende macht zich opdringt zelfs aan den meest oppervlakkige." Voorts: „Maar gesteund door een groote meerderheid, zullen de eminente mannen, die thans in het bewind zit ten en daar ongetwijfeld blijven zit ten, aan het herboren Nederland too- oen, dat er nog een ander recht en een ander regeeringssysteem denk baar is dan tot nu toe gegolden heeft, een recht en een systeem, waarvan ook de andersdenkende politieke par tijen geen schade zullen hebben. Wij zullen hun dat recht opdringen, ook al zouden zij het afwijzen." NEUTRAAL. De Telegraaf teekent bij den uitslag aan: „De groote vraag is thans, hoe de buit verdeeld zal worden, en to oor- deelen naar het gebied van hooge drukking in de omgeving vau jhr. De Savornin Lohman en bij oen doel dor Katholieken, is het niet al te waagd, een aanblijven van het minis terie-lleentskerk te voorspellen, met misschien een enkele wijziging in zijn samenstelling. De anti-revolutio nairen koeren wol vier man sterker in de nieuwe Ka mor terug, doch dit geeft hun o.L geen voldoend over wicht in de coalitie, om de vorming van ©en ministerie-Kuyper door te drijven. Bovendien mag men van rechts verwachten, dat hot zijn voor deel zal doen met de ervaring, in de jaren 19011905 opgedaan. Op al deze gronden voorspellen we dus een aanblijven van het ministerie- Heemskerk." VERDELGING VAN HERIK. Een der meest algemeen verspreide onüruiden is de herik, welke veel overeenkomst heelt met de Wilde Reu dijsevenals dit heet het in den volks mond Kiek, Gele Kiek en Krodde, en draagt bovendien nog in verschillen de streken de namen Hork, Hederik, Herrik, Herin g, Krod, Gele Merk en Robert. Namen genoeg dus! Wei een bewijs, dat deze plant als onkruid algemeen verbreid is. Inzonderheid treft men haar aan op kleibouwland, vooral tusschen koolzaad, doch ook in haver en andere zomergewassen. Tal van akkers kan men aantreffen, welke geheel door dit lastig en on schadelijk onkruid zijn verontreinigd. Niet zelden is dit in zoodanige mate het geval, dat de oogst daardoor tot op de helft wordt teruggebracht. Laat men de planten ongehinderd groeien en komen ze tot rijpheid, dan worden de akkers vaak voor een halve eeuw overvloedig van zaad voorzien. Of fert men hot verbouwde gewas aan 't onkruid op, omdat het niet gelukt <Lit in jeugdig-en toestand te vernietigen, dan dient de vervoedering te geschie den vóór de vorming van de hauwen, daar het voedsel anders purgeerend werkt en to veel speeksel doet afschei den. Worden de herikplanten met de zomervruchten geoogst, dan moet het zaad na het dorschea worden afge scheiden en alléén gebruikt. Nevens de voedende en oliehoudende bestand- deelen bevat liet zaad ook myrosine of myronzuur (zijnde een vorm van stik stof), waaruit bij voldoende hoeveel heid vocht, dus ook in de maag der staldieren, de met recht gevreesde mosterdolie ontstaat. Uit'bovenstaande blijkt, dat een met herik vervuilde akker niet gemakke lijk is te zuiveren, en geen wonder dan ook, dut menige landbouwer met een bezwaard hart langs zijn velden gaat, waarop de forsche planten 50 èl 80 c.M., ja, soms wel een meter hoog ln menigte opschieten en met hun duizenden en nog eens duizen den lichtgele bloempjes de akkers ver sieren, een versiering echter, welke hom geld, veel geld kost, en dat jaar op jaar. Zeker, er zijn bestrijdingsmiddelen, welke niln of meer doel treffen, en welke men niet mag nalaten, zoo mo gelijk, aan te wenden, ook al bereikt men daarmee niet alles. Tegen den bloeitijd wordt dan ook met allerlei werktuigen tegen dit onkruid te velde getrokken. Ook h^t vlak afschoffelen waarbij de werkman achterwaarts loopt, ten einde de ios gemaakte plan ten niet weer vast te trappen heeft ©on nuttig effect. Toch zijn dikwijls de resultaten weinig bevredigend of moet een krachtige bestrijding ach terwege blijven bij gebrek aan ar beidskrachten. De laatste jaren heeft men in on derscheidene doelen, maar vooral in het Zuiden, van ons land, een bestrij dingsmiddel toegepast, dat een snel en verrassend resultaat gaf de herik- verdolgor, voor ons land in den han del gebracht door Hub. Janssen van Sou te Roermond, 't Is een fijn poe der, dat over do jonge haver, rogge of tarwe wordt uitgestrooid, met de hand of met een kunstmeststrooier, en onmiddellijk vernietigend op hot on kruid inwerkt. Reeds vóór 2, 3 jaar hoorden we er met lof van gewagen, maar eerlijk gezegd 't leek ons verdacht, 't leek ons te reclame-ach- tig. Sedert echter heeft het middel steeds meer terrein veroverd en las men in verschillende landbouwbladen warme aanbevelingen. In Brabant schijnt men het veel te gebruiken. In de bondspakhuizou te Deurne, Oir- schot, VaUonswaard, Rijsbergen, e. a. houdt men het in voorraad tar le vering aan de Leden. Vandaar, dat wij er eens do aandacht op willen vestigen en hopen, dat onze lezers, die daartoe in de gelegenheid zijn, er dit jaar eens een proef mee zullen ne men. Ook wij zijn dit voornemens en zullen later den uitslag onzer proef neming medodeelenwederkeerig houden we ons voor berichten aan gaande verkregen uitkomsten aanbe-1 voleu. Het middel Is eenvoudig In gebruik, kost weinig arbeid en geeft een snel le en, naar het heet, zekere uitkomst, 's Morgens om 4 uur ongeveer, dus vóór de zon opkomt, wordt het poe der, waarvan circa 2o0 K.G. per H.A. moet worden gebruikt, uitgestrooid, dkn, wanneer liet onkruid nog klein is, liefst, als het 3 tot 7 blaadjes heeft. Het moet nat zijn van den dauw en er moet geen regen te wachten zijn. Komt de zon op, dan wordt eensklaps alle onkruid zwart en sterft. Een goede oogst is dan verzekerd, want 't gewas lijdt door de bestrooiing niet. Niet alleen de herik wordt er door vernietigd, maar ook andere onkrui den, welke minder sterk zijn dan ha ver, tarwe of rogge, als: wild© zu ring, brandnetels, goudsbloem, dis tels, korenbloemen, mos, enz. 't Is te begrijpen, dat, waar zulk een uitwer king van de toepassing van dit mid del werd gezien, velen der ooggetui gen, zooals wij lazen, het besluit na men, voortaan niet meer zooveel geld voor wieden uit te geven maar even eens den „herik-verdelger" aan te wenden. Onder de gebruikers, van wie wij een aanbeveling lazen, behooren ook de E'ütw. Paters Trappisten te Tilburg, die een „goede en zeker© werking" verzekeren. TUINBOUWTENTOONSTELLING TE BERLIJN. Het hoofdbestuur der algemeen© vereeruiglng voor bloembollencultuur heeft aan dein heer C. Eggink te Voor schoten een schrijven gezonden, waarin Ingenomenheid wordt betuigd met het buitengewone succes, dat de vereeniging met haar inzending op de internationale tuinbouwtentoon stelling te Berlijn heeft behaald, waarvoor den heer Eggink en zijn drie zoons dank wordt gezegd. Dit schrijven ging van een stoffe lijk blijk van waardeering voor de zoons van den heer Eggink vergezeld. ie hngaiues zijn een aaxuaj hul zen ingestort en eveneens te Lambe- so. In laatstgenoemde plaats moeten 8 personen om het leven zijn geko men. Er zijn onmiddellijk helpers en militairen naar de plaatsen des on heil s vertrokken om bij den wegrui- mingsurbeid te heipen. CANNES, 11 Juni. (Reuter). Heden- avoud te 9 uur 17 werden hier drie aardschokken gevoeld, in westelijke richting zich voortplantend. De be volking, hevig verschrikt, kampeert m de straten. Te Touion werden de oorlogssche pen op de reede van hunne plaats gedreven. CRICKET. Zondag a. s. zal op het terrein aan de Spanjaardsluan een cricketwed strijd gespeeld worden tusschen Vic toria van Amsterdam en de Haarlem se he Cricket-club „Rood en Wit" De wedstrijd neemt om elf uur een aanvang. ROEIWEDSTRIJDEN VAN „HET SPAARNE". Morgen, Zondag, houdt de Haar- Lemsche Roei- en Zeilvereemiging „Het Spaarne" hare Jaarlijksche on derlinge roei wedstrijden op het Spaarne. Groote animo bleek dezen keer hiervoor onder de leden te bestaan, zoodat een flink programma opge maakt is, dat van 11) uur 's morgeus tot 5 uur 's middags het Spaarne en het groote clubgebouw der vereeni ging bij de spoorbrug in levendige drukte zal brengen. Op het program ma staat L Jonge Twee (wedstrijd in twee- riemsgieken voor roeiers, die nog geen eersten prijs behaald hebben Voor dit nummer zijn vier jonge ploegen ingeschreven, die alle onder leiding van leden der roeiproef-com- missie langen tijd ijverig ge-oefend hebben. De baanlengte Is hiervoor 600 Meter, t. w. de start ter hoogte van de lichtfabrieken en de finish erven vóór den molen De Adriaan. II. Wherries, gestuurd door dames. Ook hiervoor vier ingeschreven ploegen, die evenals de Jonge Tweeën eerst twee heats (bij loting vastge steld) roeten, waarna de beide win nende ploegen (n de beslissing ko men. III. Skiffs (outrigged). Baanlengte 600 M. Ingeschreven vijf skiffeurs, zoodat een voorwodstrijd moet geroeid wor den (tevens de openingswedstrijd van den dag om 10 uur). IV. Vierriemsgieken. Baanlengte 1000 M. De beide ingeschreven ploegen be hoeven dus maai- eens te roeien, even wel over den fiinken afstand van 1 K.M. (Start bij de Paul Krugerkade, finish als voor de andere nummers). Door beide ploegen is druk geoefend. In 't geheel staan juist 12 ontmoe tingen op 't programma, 's morgens 5, 's middags 7, met als intermezzo voor de Spaarne-leden en hunne in- troducé's een gemeenschappelijke lunch in 't clublokaal. 'I Muziekkorps van hot 10e onder aanvoering van kapelmeester Eug. Rap, doet zich 'snuddagg hooren. Voor 't overige heelt het öpaarne-be- stuur voor een uitstekende regeling zorg gedragen, zoodat we ieder en in zonderheid hen, die de uitstekende hoedanigheden van de roeisport nog niet kennen, aanraden morgen eens een kijkje aan 't Spaarne te gaan ne men. NEDERLANDSCIIE LLOYDr Door de directie der Assurantie- Maatschappij „De Nederlandsche Lloyd" zal op de algemeen© vergade ring worden voorgesteld een dividend van 10 pet. of f 60 por aandeel uit te keeren. STRANDING. NEW-YORK, 11 Juni. Gemeld wordt dat hot stoomschip „Slavonia" ge straald is aan de kust van het eiland Floras. 110 eerste klas en 500 Lus- schendekspassagier3 zijn opgenomen door de „Princes Irene" en naar Ba tavia gebracht. AFTREDEN VAN PAUL. NEW-YORK, 12 Juni. (Reuter). Een telegram uit Caracas meldt, dat dr. J. de J. Paul tclegraphisch zijn ont slag genomen heeft als buitengewoon gezant van Venezuela. AARDBEVINGEN. (Zie ook Buitenl. Overz.) MARSEILLE, 11 Juni. (Reuter). In de oude wijken heorscht een hevige paniek cn verkeert het volk in groot© opgewondenheid. Het kampeert thans In de open lucht. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Groningen, 4 Juni. J. Bok, koren molenaar te Sint Annen, gemeente Ten Boer. Rechter-commissaria mr. J. A. G. Gockinga. Curator mr. S. Trie- zen berg. Amsterdam, 10 Juni. S. K Feits- rna, letterkundige te Weesp. Rechter commissaris mr. J. Kruseman. Cura. tor mr. W. K. S. van Haastert te Hil versum. Geëindigd J. Nederveen en A. J. J. CapeUe, timmerlieden en aannemers te Steen wij kerw old. M. Jaspers, weduwe van H. van Kuyk, broodbakster en winkelierster te Breda. Openingskoersen van 12 Juni 1909, LABOUCHERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 eu 3. Iel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT wa» vast: Neder 1. Certificaten 76 7/8, Rus- sen 89 7/8, 95 1/4, Consols 84 1/4, Ho- pe's 84 1/4. TABAK3AANDEELEN zonder han del: Medan 255, Nieuwe Asahan 74, Senemhah 391. PETROLEUMAANDEELEN vast Koninklijke 4281/2, 91/2. Moeara Ff1'™ 188 3;49, Sumatra Palembang 157. MIJNAANDEELEN vast. Ketahoens 288, 90, 461, Great Cobar 1241/2 flauw. De AMERIKA ANSCHE MARKT opende ongeanimeerd. Atchison 117, Denver 50, Erie 36 1/2, Kansas 45 3/4 en 72 3/8, Missouri 42 1/4, Rock Island 321/4. Southern Pacific Union Pacific 193 1/4, Wa bash 21 3/8, Steels 66 9/16, Carren 56. CULTUURWAARDEN vost. Vorstenlanden 169. HAARLEM. BEVALLEN: 9 Juni: F. J. Cop—Schutte d. 10 VV. H. ErdtsieckKraai z. OVERLEDEN: 11 Juni: P. F. Hack, 23 jaar, Bak kerstraat. 12 M. WielartKnapen, 86 j.t Hagestraat. BLOEMENDAAL. OndertrouwdA. A. J. Baaien en VV. B. A. M. Lindner, L. v. d. Broek en C. J. M. M. Krul. Getrouwd C. de Graaf en J. W. Kroone, P. Schoon en A. C. Verberg. BevallenM. E. M. Ruijg de Perez —baronesse van Heekeren van Bran denburg, z.W. J. van Kampen- Bakker, d. Overleden W. L. de Roever, 57 A. WenseJaar. 59 J., B. van dér Zei. 57 j. IilLLEGOM. BevallenC. v. d. BergBakker, z. en d., S. Walkierv. Beusekom, <L, J. E. Berkhout—v. d. Peijl, <L, S. C. Kenbeek—Wijiing, <L, J. C. Hoij—De Graaff, z. GetrouwdC. Zuiderduin en J. M. v. Eeuwijk, G. A. Rijndersen A. M. v. d. Weijden, E. van 't Hof en M. Ver- weij. SCHOTEN. OndertrouwdA. Zwart en G. M. Boa roe, J. Koene en W. van dor Knoop. Bevallen A. LambersMeijer, z. E. J. Cats—v. Ettehoven, z. OverledenG. J. W. A. de Geus, 7 J.,<L WIJK AAN ZEE EN DUIN. OndertrouwdK. Dalmeijer en K. Amse. Bevallen M. de WildtKars, d. Overleden R. Pletting, 54 j., echt genoot van M. Gooi. BEVERWIJK. Groentemarkt Aangevoerd en verkocht te Bever wijk op 11 Juni 1909 Spinazie, per Heet. 1.80. Postelijn, per Heet. 3. Wortelen, 100 bos f 10. Komkommers, per 100 f 12. Asporges, per bos 40 ct Peulen, per kilo 20 ct. Doppers, per kilo 30 ct. Bloemkool, per 100 f 25. Sla, per 100 krop f 2. Rabarber, per 100 bos f7. Het stoomschip Gedé, van Java naar Rotterdam, vertrok 11 Juni van Tanger. Het stoomschip Gocntoer, van Rot terdam naar Java, arriveerde 11 Juni te Lissabon. Het stoomschip Wilis arriveerde 11 Juni van Rotterdam te Batavia. Het stoomschip Sindoro vertrok 10 Juni van Batavia naar Rotterdam. Het stoomschip York, van Rotter dam naar Japan, arriveerde 11 Juni te Singapore. Het stoomschip Eemland arriveer de 9 Juni van Amsterdam te Monte video. Het stoomschip Ternate, van Rot terdam naar Java, passeerde 10 Juni Perim. Het stoomschip Kawi, van Java naar Rotterdam, passeerde 11 Juni Perim. Het stoomschip Celebes, van 'Am sterdam naar Batavia, passeerde 10 Juni Gibraltar. Het stoomschip Prins Willem II

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2