RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD In de tram. Raadsels Raadseloplossingen Extra Wedstrijd. Edeltrouw. Brievenbus in diaze stelling lots beteer dam 1 -7 en veal betar dam 5 - 10, 41-36 17-21 31-261 1-7 beter dam elke andere zet qd dlt mo ment. 26 17 12 21 42 - 37 21 - 26 bp diit moment baler dam 24 - 29 enz, 36 - 31 de zat 49 - 44 moet om meergenoemde redem nog bewaard blijven, ts 7-11 of 12 47 - 41 11 of 12 - 17 41 - 36 (Wordt vervolgd). DAMNIEUWS. .Voor hem die het damspel willen loeren Is van de hand des Hoeren C. H. Broekkamp bij den uitgever J. F. y. d. Ven een werkje verschenen, ge titeld: Damstudies, prijs 35 cent. Vam alles wat lm den laatsten tijd voor beginners is verschenen, komt dit werkje ons wel het meest prae- tlsch voor. De stof Is aan die hand van het- bestaande Hollandsche dam- regleiment behandeld, en wel op eene wijze, die alles voor den leek recht duidelijk maakt. De prijs, zoo laag gesteld, zal ze ker velen nopen tot aanschaffing van dit uit 60 bladzijden bestaande werkje. De Haarlemschie Damclub houdt ha re bijeenkomsten lederen Maandag avond van 8 tot 12 uur in Café Suisse, Smedestraat 19, (Ingang naast het Café). Liefhebbers vam het damspel zijn daar steeds welkom. Joe Mac Briem en Jack Kingston waren eerzame varkenskooplul im de zwijnenstad Cincinnati, ook wei Por- GopolLs genoemd. Bik voor zich was een zeer gemoedelijk mam, maar zij konden elkaar niet zetten en werden, woest ais ze mekander maai- ont moetten. Joe was een kort, dik manneke, Jack buitengewoon lang en zoo ma gen- als een talhout. Op zekeren dog had Joe op devar- kemisbeurs verteld dat Jack een mooie betrekking in staatsdienst had gekregenhij was aangesteld om ei ken avond de maan op te poetsen, dat kon hij wel zo-nder ladder, omdat hij maar op zijn teenen behoefde te gaan staan. De heele beurs nam Jack hiermee in de maling, en deze, zeer goed voe lend uit welken hoek de wind waai, nam zich voor, het Joe geducht be>- taald te zetten. Don volgenden dog kreeg hij daar al de gelegenheid voor. Terwijl hij op de tram stond te wachten, kwam daar de dikke Joe aanstappen, die ook mee moest. Joe ging binnenin zitten, haalde zijn courant uit den zak en vlijde zich in een makkelijk hoekje neer, waar hij begon te lezen, zonder eenige notitie te nemen van Jack, die op het balcon bleef staan. Toon de conducteur bet geld kwam ophalen, zei Jack tegen hem Voor mij er voor den dikken hee.r, die daar in den hoek zijn cou rant zit te lezen. Hij gaf den conducteur 25 cent en toen deze er hem 15 teruggeven wilde, ging hij voort 't Is goed zoo, maar luister eens, conducteur. De dikke heer is mijn oom e nJiij is 'n beetje ja, hoe zal ik je dat zeggen 'n beetje wonder lijk. De conducteur trok een medelijdend gezicht en wees op zijn voorhoofd. Begrepen, hernam Jack. O 1 hij Is niet kwaadaardig, maar men moet toch voorzichtig met hem zijn, geen notitie van hem nemen. Hij 'zal u straks wel willen betalen, maar dan doet gij maar, of ge het niet bemerkt en bij het hoofdbureau van politie moet hij er uit, verstaat ge, hij moet of hij wil of niet. In orde, mijnheer. De tramconducteur ging naar Mu- n-en en haalde ook daar het geld op. Joe stak, zonder van zijn courant op te kijken, zijn hand met een 5- centsstuk uit, maar de conducteur ging hem voorbij, alsof, hij hem niet zag. Hé, conducteurriep hij, juist toen hij den wagen weer verliet. De conducteur deed de deur weer open en keek naar binnen, maar toen Joe zijn hand met het geldstuk op hief, schoof hij dadelijk de deur weer dicht en ging op het balkon staan, met zijn rug tegen de ruit van den wagen geleund. Wat heb ik nu aan de hand, bromde Joe, wil de kerel mijn geld ui-et hebben Hij tikte met het geldstuk tegen de ruiit. De conducteur schoof weer de deur open en voegde hem norscli toe Ik verzoek u, mijnheer, de pas sagiers niet te hinderen. Ik hinder geen mensch riep Joe kwaad, ik wil alleen betalen. De conducteur schoof hem de deur weer voor zijn neus dicht. Wel almachtig, heb ik ooit zoo'n idioot gezienschreeuwde Joe. Steek uw geld weer in uw zak, mijnheer, cel een mede-reiziger, aat is 5 cent extra winst Denkt ge, dat ik een fooi aan neem van een tlamccridüc Leur sn-S. i:\vde Joe hem toe. Ik wil betalen wat ik schuldig ben en daarmee uit. En weer bombardeerde Joe tegen de ruit, doft het glas rinkelde. Mijnheer, hernam de conducteur dia weer de deur open schoof, op drei genden toon, voor de laatste maal verzoek ik u, uw gemak te houden. Neem dan voor den duivel mijn geld aan Wed ja, conducteur, neem het geld van dien heer toch aan, zeiden andere passagiers. Ik doe het niet, er is voor dien heer al betaald. Wie hoeft voor mij betaald? Niemand behoeft voor mij te betalen. De conducteur legde gemoedelijk zijn hand op den schouder van Jo-o en zei Laat u nu raden en blijf kalm. Joe gaf hem een stomp en de passa giers begonnen partij voor hem te trekken, maar de conducteur fluis terde een hunner iets in het oor, ter wijl hij op zijn voorhoofd wees. O zei de passagier en fluisterde nu met zijn buurman en deze weer met den zijne. Zoo ging het nieuws den wagen rond en allen stonden nu aan de zijde van den conducteur. Wees maar stil, zei de conduc teur weer tegen ïoe. Gij zijt dadelijk waar ge wezen moet Joë keek heao met groote oogeca aan. i— Waar ik wezen moet? Wat bobt gij daarmee te maken? Kalm toch, mijnheer, zei de pas sagier uaast Joe, gij maakt er uw toestand nog maar erger mee. Daar stopte de wagen. Hoofdbureau van politie I riep do conducteur. En zich tot Joe wendend, vervolgde hij op bevelenden toon Uitstappen, mijnheer. Geen denken aan riep Joe. Ik moet niet op het politiebureau wezen. Ik wil betalen en verder rijden. Uitstappenherhaalde de con ducteur dreigend. Ja, toe mijnheer, stap hier nu uit, heusch smeekten de passagiers. Hel en duivel I brulde Joe, zit do heele wagen hier dan vol met gek ken Nauwelijks had hij dat laatste woord gesproken of wel tien handen grepen hem aan en in een minimum van Lijd was Joe buiten den wagon gezet en overgenomen door twee po litie-agenten, die hem, zonder op zijn tegenstribbelen 6e letten, het. bureau binnen brachten, terwijl de tram voortreed, met den glunder lachen den, langen Jack op liet balcon (Centr.) (Deze raadsels zijn alle ingezon den door jongens en meisjes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kinderen, die mij vóór Donderdagmorgen goede oplossingen zenden, worden in liet volgend num mer bekend gemaakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in verband met liet aantal oplossin. gen en op de netheid van het werk. 1. (Ingezonden door Gerrlt Dake). 1 2 3 4 is een jongensnaam. 5 6 7 8 is ook een jongensnaam. 4 2 8 is een metaal. 4 7 6 8 is een getal. Mijn geheel is een bekend persoon iuit de geschiedenis. 2. (Ingebonden door.... 7) II H H II H BURG H H II H H Wait leest ge hieruit 3. (Ingezonden door Aaltje Hul- elnga). Mijn eerste is een verscheurend 'dier In mijn tweede rijd ik met pleizier. Mijn derde is een boom in het bosch. Hot geheel is een stad. Raadt er maar oo los i 4. (Ingezonden door Betsie Fröiich). Ik ben het vierde gedeelte van een lengtemaat en ook een vogel. Raadt eens hoe daJt kan 5. (Ingezonden door Jan en Iza&k Bos). Zet onder elkaar Een stad in Italië. Een stad in Frankrijk. Een stad in Oostenrijk. Een stad in Denemarken, Een stad in Duiitschland, Een stad in Engeland. Een stad in Finland. Een stad in Italië. Een stad in Noorwegen. De beginletters vormen den naam Van een provincie in Nederland. "6. (Ingezonden door Koba en Arie .van Vari'k). Wat leest gij hieruit? M. A. Z. T. 7. (Ingezonden door G. Van den Berg). Mijn geheel bestaat uit 13 letters en wordt door ons allen wel eens uitge sproken. 1 2 4 is een deel van 't huis. Op een 5 6 1 slaapt men. 5 2 12 4 6 7 lust ieder graag. 7 8 11 7 is een deel van een ketel. In een 4 2 12 doet men melk. 7 9 3 is een metaal Een 10 2 3 13 is in elk huis. 8. (Ingezonden door Jo en Frans !va.u Egmond). Ik besta uit 4 lettergrepen en ben een eiland in den In-disc.hen Oceaan. Mijn eerste is een naam voor een Vrouw. Mijn tweede is een verkorte meisjes naam. Mijn derde gebruikt men 's avonds. Mijn vierde is een vervoermiddel. 9. (Ingezonden door An dries Mee tor). Wie kan van het. onderstaande een 'ovaal maken Ze mogen geplaatst worden zooals men wil. 10. (Ingezonden door Piër Heaidweil- ïer). Mijn geheel bestaat uit 10 letters én is een plaats in Zuid-Amerika. 1 6 is het eerste wat een kind zegt. 5 4 5 2 zegt het ook gauw. 7 8 9 'is een doel van het lichaam, 9 10 6 wordt door dames gedragen. 3 6 2 5 is een deel van het huis. 11. (Ingezonden door With. M. He ijl). Zet onder elkaar Een Nederlandsche provincie. Een plaats in Overijsel. Een plaats in Zuid-Holland. Een plaats in Gelderland. Een Nederlandsche provincie. Ken plaats in Utrecht. Een plaats in Schotland. Een Nederlandsche provincie. De beginletters vormen den naam van Iets, dat heel hoog is en tn Utrecht staat. 12. (Ingezonden door Johanna Aarts.) Ik ben een rivier in Italië. Neem mijn tweede letter weg en Ik ben een meisjesnaam. De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn 1. DIAMANT. Dobber. Ida. 'Amandelen, Manchet. Akker. Nicht. Tabak. 2. De letters van het woord "April 3. Brood rood. 4. Heilssoldaten. Sol, soda, heide, netten, soldaten, 5. ZEVENAAR. Zoeter meer. Eindhoven, Vere. Enschedé. Nieuwendam. Almelo. 'Alfen. Rauwerd. 6. Jekaterinenburg. Kat, brug, Reinier, borg, Jan, kar. 7. Arend Barend. 8. Zeven aar. 9. Maastricht. Maas, mast, hart, tram, schat. 10. Slaand rank. 11. Schildpadsoep. Goede oplossingen ontvangen van SLeuwke Hijner 10. Johan en Anne F ober 9. Nelly Erkelens 11. Piër Heidweiiier 9. Hans Koopman 9. Corrie Vreugdeaihil 11. Hendrika de Nobel 12 (van de vori ge week). Hendrika de Nobel 1L Bernard en Johan Biersteker 9. Johan eui Frans van Egmond 9. Frits Verineer 9. Suae en Roelof Smihk 8. Roeland en Jan v. Vendeloo 8. Jo en Betsie Ploeg 10. Nico en Herman Twister ling 8. Li-mtje Boon 11. Zus Baaij 11. Beppie Meijer 9. Nico de Vries 5. Nanne Nauta 10. Cornelia en Suzanna SoStman 1L Ruurtje Aarts 11. Jo Aarts 11. Gijsje Kok 8. I-Iondrika Klerk 7. Grietje Kw antes 10. Nolly en Willem Willemse 9. Johannes Raatgever 11. Gil jam Lokerse 8. Aaltje Huizinga 10. STRIKVRAGEN. 1. (Ingezonden door G. Arink]. Wie maakt, dat de meeste tranen gedroogd worden 2. (Ingezonden door G. Arlnk). Een boer rijdt met één of twee paarden. Een graaf met vier, konin gen en keizers met zeswie rij dit er met zeven 9. (Ingezonden door Koba en Arte van Varik). Wat verstaat men ondecr een plat dak 4. (Ingezonden door Koba en 'Arie van Varik). Kent gij een beroemd kind uit den tijd van Karei den Grooten 5. (Ingezonden door Betsie Fröiich). Hoe lang is het 4de gedeelte van een aal 6. (Ingezonden door Jan en Izaak Bos). Het is voor de deur, het blijft voor do deur, en als je komt, is het weg. Wat is dat 7. (Ingezonden door P. Arlnk). De boeren In het Noorderlana, Hebben 10 vingers aan elke hand. Vijf en twintig aan handen en voeten. Zeg eens. hoe we dit lezen moeten. 8. (Ingezonden door Dirkje Mol- lemaj. Wie heeft het het gemakkelijkst., de thee, of de koffie 9. (Ingezonden door Andries Mee tor). Wat brandt langer, een vetkaars of een waskaare 10. (Ingezonden door Dirkje Mol- lema). Kunt gij de langste letter uit het alphabet noemen 11. (Ingezonden door Fokke Molle- ma]. Welke overeenkomst is er tussaheai een jager en een schilder 12. (Ingezonden door Fokke Molle- maj Waarom zijn de studenten goede dierentemmers BEGRAVEN SPEELGOED, ENZ. Antwoorden. 1. Bal 2. Hoepel* 3. Pop. 4. Wieg. 5. Tol. 6. Touw. 1. Hond, 2. Paard. 3. Koe. 4. Ezel. 5. Kat. 6. Slak. 7. Worm. 8. Hen. Haas. 9. Ram. 10. Ooi. 11. Lam. 12. Eend. Goede oplossingen ontvangen van Sieuwke Hijner 18. Johan en Anne Faber 18. Nelly Erkelens 18. Piër Heidweiiier 18. Hans Koopman 18. Corrie Vreugdenhil 18. Bernard en Johan Biersteker 18. Johan en Frans van Egmond 18. Suze en Roelof Smink 18. Roeland en JaD v. Vendeloo 15. Jo en Betsie Ploeg 18. Nico en Herman Twisteriing 18. Li entje Boon 18. Zus Baaij 18. Beppie Meijer 18. Nico de Vries 17. Nanne Nauta 18. Cornelia en Suzanna Sostnian 18. Gijsje Kok 15. Hendrika Klerk 18. NeLly en Willem WilLetnse 18. Johannes Raatgever 18. Gil jam Lokerse 18. Aaltje Huïzinga 18. Inzending voor den extra wedstrijd ontvangen van Corry Boekman. Deze wedstrijd bestaat uit iets, wat we nog nooit gehad hebben. Luister maar 1 Probeer eens een zin, of eenige zin nen te maken, waarvan ieder vol gend woord met een volgende letter van het Alphabet begint. Als je meer dan één zin hebt, moeten die samen een geheel vormen. Het eerste woord van je zin of stukje moet dus met een A beginnen, het tweede woord met een B, en zoo verder. Als je het Alphabet door bent, en je zin is niet af, moet je weer met een A beginnen, en op dezelfde mar nier verder gaan. Je mag dus bet Al phabet één of meer keer en doorgaan en je behoeft niet met de Z te eindi gen. De letters C, Q en X mogen overge slagen worden alg zij je erg veel moei- iijkueid geven. Maar de overige 23 letters geen van alle 1 Nu ben ik nieuwsgierig van wien ik de aardigste zinnen krijg. Probeer allemaal maar eens, wat je ervan ma ken kunt I De prijzen zullen bestaan uit drie boeken in prachtband Maar vergeet nu niets van de yod- geucLe dingen I. Iedere inzending moet voorzien zijn van naam, leeftijd en adres van den inzender. II. Bij iedere inzending moet ver meld zijn of het werk met of zon der hulp is gemaakt. III. Slordig of onduidelijk werk wordt onmiddellijk ter zijde ge legd. IV. Alle inzendingen moeten aan mijn adres Wagenweg 88, zijn vóór of op 23 Juni 1909. Daar was eons een prinses, ftte zóó schoon was, dat de wilde dieren, door haar lieftalligheid getemd, zich aan haar voeten neervlijden, zonder dat zij gevaar liep en de vogels rus tig op haar hoofd en schouders gin gen zitten. Edeltrouw, zoo heette het schoone meisje, was een wees. Haar ouders waren in een bloedigen oorlog om het leven gekomen, toen de prin ses nog in de wieg lag. Haai- vader was de beheerscher geweest van een wonderschoon eilandenrijk, dat thans het erfdeel was van Edeltrouw, want zij had broeders noch zusters. Het land behoorde haar echter niet toe, vóórdat zij een gemaal zou ge kozen hebben, aan wiens zijde zij het koningsfeest zon vieren. Intusscheu bestuurde haar oom het rijk, die het maar al te graag tot eigendom zou goh ad hebben. Want hij bezat niets op de wereld dan eon bouwvallig kasteel op een kale rots. Daarom was zijn hart in stilte ver vuld vau nijd en haat jegens zijne schoone nicht. Edeltrouw merkte daarvan niets zij was haar oom kinderlijk genegen als de eenige bloedverwant en be schermer, dien zij op de wereld meende te bezitten. Hij daarentegen behoedde haar weliswaar zorgvuldig voor alle gevaar, maar heusch niet uit welwillendheid. Vóór alles zorgde hij er voor, dat geen enkele der prin sen haar onder de oogen kwam, die uit alle koninkrijken aan kwamen zetten, verlokt door den roep over de schoonheid en den rijkdom der prin ses, wier echtgenoot elk hunner gaar ne zou geworden zijn. Een prachtig paleis, omgeven door schoon aangelegde parken, maar eenzaam tusschen zee en bosch gele gen, diende Edeltrouw tot woning. Daar leefde zij met een schare van vroolijke speelmakkers, de dochters van de voornaamste familiën des lands, eri zag van de buitenwereld niemand dan haar oom, die zeer dik wijls uit de hoofdstad overkwam, om zich te overtuigen van het welzijn van zijn nicht. Nu bezat Edeltrouw, zonder het te vermoeden, nog een jonge bloed ven want, behalve haar oom. Vele mijlen ten noorden van haar eilandenrijk leefde nog een zoon van een broeder van haar gestorven moe der, een schoon en dapper ridder, die slechts een paar jaar ouder was dan zijn hem onbekende nicht Edeltrouw. Up zijn sterfbed had zijn vader hem gezegd „Frodewijn, mijn geliefde zoon, zoodra ik begraven zal zijn, naast je Lieve moeder, moet je mijn lans ne men, in de boot stappen, die de ge daante heeft van een griffioen met gouden vleugels, die ik je als erfdeel achterlaat, en zuidwaarts roeien naar het eilandenrijk, waar mijn zuster eens koningin geworden is. Breng haar, als zij nog in leven is, mijnen laatsten gioet. Mocht zij echter ge storven zijn, ga dan haar ^erfgena men begroeten, want zij zijn jouw eenige bloedverwanten." Frodewijn beloofde de opdracht nauwgezet te volbrengen, en ging zoo spoedig mogelijk na zijns vaders dood op reis. De oom van Edeltrouw had echter een slimme,maatregel ge nomen, om te verhinderen, dait de prinses vreemdelingen te zien kreeg. Hij had een tooverbeks als poort- wachtster aangesteld bij het eenza me paleis, waar hij de prinses ver borgen hield. Bij haar moest iedere bezoeker zich aanmelden, en zij be loofde steeds zoetsappig, hen naar de prinses te zullen geleiden. Maar vóór dat zulks geschiedde, raakte zij den niets vermoedenden bezoeker aan met de hand, waaraan zij haar tooverring droeg, en daar door verkreeg zij een zekere macht over hem. Zij veranderde hem tn het een of andere dier, dat zij dan ver der aan zijn lot overliet. Er was echter een plekje, waar het park aan de zee grensde. Óp zekeren dag verzamelde Edeltrouw met haar vriendinnen schelpen aan den oever. Daar zagen zij uit het noorden een boot naderen, die den vorm had van een gouden griffioen, en be stuurd werd door een schoon en sta tig jongeling. Met edelen zwier sprong deze op den oever en naderde al groetend de wandelende meisjes. Daar zag hij Edeltrouw, en bleef staan. „Edelste van alle jonkvrouwen zoo ving hij aan. „Daar ginds iu de hal van mijn vaderlijk kasteel hangt een afbeelding, dlie uw trekken draagt. Die afbeelding Stelt de zus ter mijms vaders voor, die in haar jeugd naar het Zuiden trok, om ko ningin te worden van een eilanden rijk. Ik heb mijn stervenden vader beloofd, haar spoor te zullen volgen, en haar of harê erfgenamen te be groeten. Ben ik op den rechten weg?" „Het zal de beeltenis mijner moe der zijn", antwoordde Edeltrouw. „Men zegt, dat ik precies op haar ge lijk." „Dan ben ik uw neef Frodewijn uit Noordland'', zei de jonge ridder, en bracht zijn schoone nicht hulde door zijn knie voor haar te buigen. „Wees hartelijk welkom 1 Een neef is voor mij als een broeder, waar naar ik altijd zoo verlangd heb 1" sprak do prinses. Frodewijn begroette thans ook de vriendinnen, en zij schertsten en babbelden te zamen, tot de avond begon te vallen. Toen nam Frode- wiin afscheid, en beloofde den vol genden dag terug te zullen korhen. Richtroet, zoo heette de booze poortw achtster, had geen flauw ver- moedien van hetgeen er gebeurd was. (Wordt vervolgd). (Brieven aan de Redactie van de Kinder-af dee ling moeten gezonden warden aan mevrouw VENEMA VAN DOORN, Wagenweg no. 88, Haarlem), JOHAN en WILHELMINA I. Ik ben blij, dat het toestel goed in orde is en goed werkt. Ja, je moet met je donkere kamer wel oppassen. Ieder reetje kan de plaat kwaaa doen. Hang er met punaises maar overal roode lapjes of rood papier voor. Heb je je vooraf goed geoefend in bet om laten vallen van de platen? Waar stond W„ toen je haar nam? Met een donkeren achtergrond valt het meest al het beste uit. Ik dank je wel voor je felicitatie. Ik hoop, dat ik jullie over een poosje ook feliciteeren kan. Wanneer moet WLllemien examen doen? JEANE K. Het is best, als je met ons mee doet. Probeer dan dadelijk maar eens wat voor den extra-wed strijd te maken. Dat is niet moeilijk 1 SIEUWKE H. Ja, zoo heel prach tig hoeft het ook niet te zijn. Ik denk, dat de meeste antwoorden meer grap pig dan mooi zijn. JOHAN en ANNE F. De nieuwe raadsels zijn goed. NELLY E. Wel, wel, dat had ik niet gedacht, dat jij zoo gauw boos zoudt worden. Jij denkt zeker) dat dat raadsels plaatsen zoo maair vanzelf gaat! Ik denk, dat de meeste kinde ren raar zouden kijken, als er de eene week niets als cijferraadsels en een andere week niets als raadsels van „zet onder elkaar" kwamen. Neen, hoor, ik moet Iedere week zoo'n beetje van alles door elkaar hebben en daarom kan het best gebeuren, dat ik een raadsel, dat later is inge stuurd, toevallig eerder goed gebrui ken kan. Ben je nu tevreden Ik heb nog een heel lang raadsel van jou In mijn voorraad; maar daarom mag je nu wel weer eens een paar andere in zenden ANNIE A. Nu, ik vind het ook be ter, dat Marie het briefje schrijft, dan dat jou handje er pijn van doet! Schrijven is ook nog wel wat moeilijk voor jou. Ik wed, dat je veel beter kunt kraaltjes rijgen, is 't niet? MARIE A. Jij hebt het druk tegen woordig, Marie, met de kleine zus? Je speelt zeker altijd veel met lien Gebruiken jullie er nu den geheelen Woensdagmiddag voor? En heb je nu geen tijd meer voor de raadsels? Voor den extra-wedstrijd krijg ik van jou zeker ook wel een prachtige® zin 1 PIëR II. Woon je ver van de school af en gaan jullie dan samen naar huis? en heb je veel kameraadjes In de buurt. Jullie trekt zeker dikwijls de duinen in of mag je dat nog niet alleen? Wil je je Vader voor mij fe liciteeren Je hebt zeker een heerlij ken dag vandaag I en zou het op 1 Juli goed afloopen, denk je? HANS K. Het nieuwe raadsel is goed, Hans Doe mijn groeten maar aan je zusje 1 CORRIE V. Het ia best, als je mee doet 1 Heb je al iets voor den wed strijd ook klaar BERNARD en JOHAN B. Geef het maar niet te gauw op, jongens! Ik wed, dat Je er wel wat van maken kunt 1 HENDRIKA d. N. Je raadsels zijn de vorige week pas Donderdagoch tends bezorgd en toen was het net te laat. Zorg voortaan maar, dat ze er 's Woensdags zijn, al Is 't ook des avonds om 10 uur. JOHAN en FRANS VAN E. Van wien heb je die fiets toch gekregen, Frans en is hij van jou alleen SUZE en ROELOF S. Ik vind het prettig, dat je de boeken mooi vindt. Van de raadsels kan Lk nog niets zeg gen. Kijk maar eens naar het ant woord aan Nelly E. NICO en HERMAN T. Wanneer is de kleine Zus precies jarig? Felici teer haar maar vast voor meIk denk, dat jullie dan wel erg veel ple zier zullen hebben t Geven jullie haar ook een cadeautje? Was dat begra ven speelgoed ook nog te moeilijk voor je, Herman? Wie trekt de lijn tjes voor je, als je aan mij schrijft? LIEN B. Wel neen, laat ze maar dadelijk meedoen. Ze kan misschien voor den wedstrijd ook net nog wat bedenken 1 Je begraven plaatsen zijn goed. Ja, jullie tuin zal nu wel prach tig zijn 1 Wat voor vruchtboomen staan er het meeste in ZUS B. Het nieuwe raadsel is goed. Ik vind het erg aardig, als je mij cons een brief in liet Fransch schrijft. Wou je dan ook een Franschen brief terug hebben Hoe iang leer je het al J a, ik vind het best, als je dia raadsels stuurt, vooral als je alleen de mooie neeanL Hoe lang schrijf je wel over zoo'n langen brief BEPP1K M. Nu, het weer wordt nu weer beter. Nu zal bet tochtje wel gauw doorgaan, denk ik. Ja, je mag je boek natuurlijk nog we] een week je houden, maar ais je het komt rul len, kom dan niet nn twee uur, Bop I NANNE N. Hebben jullie de auto aan den muur gehangen, of wat doe* Car er mee Ik ben al nieuwsgierig naar je Inzending, Nanne! Groeten aan Cor 1 CORNELIA en SUZANNA S De strikvragen zijn goed en blijven op hun beurt wachfce*. RUURTJE en JO AARTS. Ja, jullie mogen de boeken nog wel een week houden. Er komt met het mooie weer niet veel van lezen, hè De nieuwe raadsels zijn goed. Ik ben nieuwsgie rig of er nog wat voor den wedstrijd komen zal. STIENT.TE A. Ik geloof, dat jij nu al naar 9 December verlangtDat tal een feest zijn, hè Schrijf jij op school altijd met potlood en wanneer begin je met inkt? TINUS B. Dank je wel voor je briefkaart. Ja, je zal wel heerlijk kunnen spelen in die mooie bosscheu en dian met zooveel kinderen Gaan jullie ook wel eens ver wandelen, en waar vind je het nu mooier, in Lun- teren, of in Bloemend aal 1 Wist je wel, dat je het vergrootglas ook als brandglas kunt gebruiken en heb je het nog niet verloren NELLY en WILLEM W. Ja, het boek was ook nogal dik. Jullie hebt er heet wat in te lezen Hebben jullie al veel boeken CORRY B. Ja, die proeven, die we ten heel wat I Maar dan ls daarna de vacant ie ook zooveel te prettiger. Ge loof je dat ook niet? JOHANNES R. Ja, 't weer was niet zoo heel mooi, maar als 't erg worm I», kan je ook zoo ver niet wandelen. Gaan Jullie Zondag weer zoo'n oind? Ja, bedenk je nog maar eene goed voor den wedstrijd. Misschien vind je toch nog wel iets aardige G1LJAM L. Je hebt het schetsboekje nu zeiter al ontvangen I Je moet me maar eens schrijven of je er al wat in geteekend hebt. Ja, vertel me nu maar weer eens wat over de honden. AALTJE H. Nu, als je wilt, mag je 'het zelf wel even op de kaait veran deren. Heb je het nu al heelemaaj uit Was het op schooi niet in de bi bliotheek, of hebben jullie die niet? ZUS D. Wel, Zus, nu inis ik Je al weer 1 lk hoop toch, dat je niet ziek bent Dan hoop lk, dat je gauw weer beter beat, hoor Mevr. VENEMA—VAN DOORN. 19 Juni 1909.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 15