Verschijnt dege^ks, behalve op Zoo- ea Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA Stadsnieuws Uit de Rechtszaal Uit de Omstreken Binnenland 26« Jawgsng. No. 7973 D0ND8RDAQ 24 JUNI 1909 A HAARLEM S DAGBLAD ABONHBHBNTBH PB» D81B MAANDBWl Voot Haarlem 2 f 13» Voor de dorpen la dea omtrek waai een Agent gevestigd Is (kom dei gemeente)130 Franco per post door Nederland1.65 Araanderlgke nummers 0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 K de omstreken en franco per post 0.45 Ottgav» der VeoBOOtse&ap toarsas Coster. Diiecteor i. PEEREBO0H. wK II ■''y1 "MW— Jl »!■—-<—W*tlWSWIIII»lr«aBeiaBHIPWtMBhMHMm«M-Maai———^iM.*fiii'i-; ri i Tol de plaatsing van advertcntiën en reclames van buiten bel Arrondissement Haarlem in dtt blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- Warmoesstraai 76—78, Amsterdam. Telephoon Interc. 6229. ir-a>i-gjinrravjiiAi j<fgJS fTrmi i mrrnnffl dolmin m11 111 niiim i i ~rnrr ADVERTENTlgSt Van 1—5 regels 50 Cis.r Iedere regel meer 10 Cis. Bulten hel ArrondlasteMal Haarlem van 1—5 regels ft—, elke regel meer /O. £6 Reclames 30 Cent pa regel Bq Abonnement sandeiiiqk rabat. Advertenüéri van Vraag en Aanbod, hoogstens tes regels, 25 Cts. pa plaatsh«| 50 Cts. voor S plaatsingen i contant Redactie ea Administratie! Groote Bontstraat 55. alerceniiminaal Teleloonnnmmer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij! Znlder Bnltenspaarae 6. Telefoonnummer 122. i Bulten landseh Advertentie-Bureau O. Y. At TA. DIT NLMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. VRIJDAG 25 JUNI. Teyiais Museusa. 2e Zomjealentoom- *teiilis>£, 114 uur. Bror gebouw: Rjeclamc-TonitooiiSiteJ- II ng, B'i.art-séonoe, 8 uur. Groote Kerk: Uitvoering van Ge wijde Muziek, door Jac. van Kempen, 8 uur. Ondergeteekende zal van V r ij d a g af gedurende eenige dagen afwezig zijn en verzoekt derhalve, over epoedeischende aangelegen heden niet aan hem per» s o o n I ij k, maar aan Redac tie of Administratie te schrij ven. J. C. PEERESOOM. Om Ons Heen. In het Tweede Blad van düt num mer vinden onze lezers een artikel ,De hei-stemming in Haarlem" in de xuhriek Om Ons Heen. Tweede-Kamerverkiezing. 't Was een enorme drukte gister avond voor onze tijdelijke bureaux, waarvoor de lieer P. G. Otter weder om welwillend zijn magazijnen in de Groote Houtstraat had ontruimd. En zelfs de onweers-regenhui, die zich boven de hooiden der belangstellen den ontlastte, vermocht hen niet van onze vensters vandaan te krijgen. Wie 't kon zocht schuilplaats onder een parapluie en wie eir in de geluk kige gelegenheid toe was drong mede onder liet veilige regenscherm van zijns naasten buurmans. Gelukkig werd het spoedig da-oog en kon men ongehinderd kijken naar do uitslagen, die aangeplakt werden en luisteren naar do afkondiging van de uitslagen door den misthoorn. Op „Trou" zaten do ramen vol. Er waren ook twee Kamer candid aten, de heeren Fer! en Lieftinck, die hun herkiezing in Hoorn en Zutfen uit den mond des roepers vei-namen. Uiteraard was er een zeer groote belangstelling in de Haarlemsche ver kiezing. Zag het eene deel van het publiek mot genoegen het aanvanke lijk uitloopen van mr. Thiols stem me ncij fer, tot op het laatst toe,, het andere deel uitte zijn blijdschap, toen de laatste uitslagen uit de Spaarn- wouderstxaat de kansen deden keeren on Mr. Van Lenneps verkiezing vast stelden. Haarlem was zeetr laat ditmaal. In I bureau aan de Spaarnwouderstraat was men in de war geraakt en moest men overtellen. De zekerheid, dat mr. Van Lonnep gekozen was, 't geen reeds geruimen tijd kon vermoed warden, kon daardoor eerst tegen 8 uur officieel worden afgekondigd. De ze uitslag verwekte geestdrift te eenre en stilte ter andere zijde. Vóór Haarlem waren uit 't land al veel uitslagen beleend geworden. Te tien minuten over zessen reeds kwam liet eerste telegram binnen, 't Meldde de herkiezing van Dr. Bos in Winschoten. Voortdurend brachten de telegraaf be ambten draadberichten aan. De meedeeling daarvan in woord en geschrifte werd belangstel lend aangehoord en diruk besproken. De stormloop van rechts op de reeds op 11 Juni tot minderheid ge- Blonken linksche meerderheid der Tweede Kamer, werd met verwoede kracht doorgezet, bleek uit de bin nenkomende telegrammen. Utrecht II ging het eerst om door de over winning van den anti-rev. Van Hoog-; traten op dien vrij-liberalen Jhr. Roëll. In Amsterdam II versloeg de heer Snoeck Henkemans (Chr.-Hist.) den heer Oudegeest (soc.-dem.). De zegetocht van rechts werd voort gezet met de verovering van Rotter dam IV en Vt waar onderscheiden lijk de anti-rev. Heemskerk en mr. Dc Jong ieder een 500 stemmen meerder heid behaalden op hun tegencandida- ten. Daardoor viel in IV de vrij-libe raal Plate. Haarlem voltooide de zware neder laag van links en hracht de Kamer- vetrhouding van 54—10 bij de eerste etemming op 60—40, Rechts won gis ter 5 zetels. De zesde zetel, die het er bij kreeg (Ede) was een rechts dis trict. Op 11 Juni werden 6 zetels ver overd, zoodat links bij deze Juni ver kiezingen niet minder dan 11 zetels aan rechts moest afstaan. Te half negen was ten onzent de laatste uitslag bekend, WeststelLing- wea-f bracht onzen vtroegeren stadge noot Hugenholtz opnieuw in de Ka mer. De menigte ging zich toen versprei den, hoewel nog tot laat in den avond groepen personen den uitslag stonden te bestudeeren. Vóór negen uur kwamen onze laat ste bulletins uit, vermeldende den volledigen uitslag met de behaalde stemmencij fors. Vóór en na 1909. De verkiezingen van 11 en 23 Juni hebben de verhoudingen in de Twee de Kamer geheel en al gewijzigd. Het volgend staatje geelt daarvan een beeld: Onde Nieuwe Kamer Kamer Roomsch Kath. 25 25 gelijk gebleven Anti-rev. 15 S3 8 gewonnen Christ.-Hist. 9 12 3 Rechts 49 60 11 gewonnen Soc.-Dein. 7 7 gelijk gebleven Vrijz.Dem. 11 8 3 verloren Unie-lib. 24 21 8 Vrijz.-lib. 9 4 6 Links 51 40 11 verloren De wijzigingen in de Kamer betref fen die volgende zetels: Do Rooansch-KathoJieken wonnen niets en verloren niets. De Ghrist.-Hist. wonnen deze drie zetels: Amsterdam II op de Unde-lib.; Haarlem op die Vrij-lib. en Ede op de Anti-rev. De Anti-rev. wonnen 9 zetels, maar verloren er één (Ede) aan de Christ.- Hist. Zij wonnen: Amsterdam VII, Rotter dam IV en Utrecht II op de Vrij-lib; Enkhuizen, Kampen en Gorinchem op de Unie-lib.; Enschedé op de Soc.- dem.; Rotterdam V en Amsterdam VIII op de Vrijz.-Dem. De sociaal-democraten verwisselden drie zetels. Zij wonnen: Amsterdam IX eai Den Haag I op de Vrij.-Dem.; en Zaandam op de Unie-lib. Zij ver loren Enschedé aan de Anti-rev.; en Hoogezand en Schoterland aan de Unie-lib. De Vrijz.-dem. verliezen vier zetels en wannen er één (Oostburg op de Vrij-lib.) Zij verloren Amsterdam VIII aan de Anti-rev.; Amsterdam IX en 's-Gravenhage I aan de soc.-dem.; en Den .Helder aan de Unie-lib. De Unie-lib. verloren zes zetels en wonnen er drie. Zij wonnen: Hooge zand en Schoterland op de Soc.-dem. en Den Helder op de Vrijz. Dom. Zij verloren: Amsterdam II aan de Chr.- Hist.; Enkhuizen, Kampen, Rotter dam V en Gorinchem aan de Anti- rev.; en Zaandam aan de soc.-dem. De Vrij-liberalen verloren vijf ze tels: Amsterdam VII, Rotterdam IV en Utrecht II aan de Anti-rev.; Haar lem aan de Chr.-Hist. en Oostburg aan de Vrijz.-Dem. Ei' zullen met September 20 nieuwe Kamerleden hun intrede doen: Het zijn de heeren: J. R. Snoeck Henkemans, G. A. A. MMdeibeirg, W. de Vlugt, W. II. Vlie gen, P. J. de Kanter, jhtr. G. J. A. Schimmelpenninok, N. Oosterbaan, G. Elhorst, jhr. mr. F. K. van Len- nep, mr. P. Rink, mr. dr. F. A. C. graaf van Lyndon van Sondenburg, J. H. Blum, G A. Voxsterman van Oyen, J. F. Hee<mskerkt mr. A. de Jong, mr. Th. de Meester, K. Col ij n, J. S. F. van Hoogstraten, J. E. W. Duys, E. M. Teenstra. Bij de verkiezingen zijn uitgeval len 9 loden, nL dr. C. Lely, dr. C. F. J. Blooker, P. Nolting, mr. C. Th. van Deventer, H. H. van Kol, mr. J. Lim burg, jhr mr. W. F. van Styrum, A. Plate en jhr. mr. J. Roëll. Niet opnieuw voor een verkiezing In aanmerking wenschten te komen 13, de heeren: S. M. H. van Gijn, jhr. S. van Citters, mr. N. G. Pier sou, mr. J Schokking, nar. Z. v. d. Betrgh, K. Reyne, mr. C. Lukassen, mr. P. C. J. Hennequin, S. van den Bergli Jr., P. R. Mees, G. L. van der Zwaag, K. de Boer Czn. en G. Zijlma. Daar de heeren Do Visser en De Meester in twee districten gekozen zijn, moet er in twee districten op nieuw gestemd worden. Vechtpartij. Gisterenmiddag heeft er een vecht partij plaats geliad in de Leidsche stra at. Een bewoner gaf aan de vrouw van een koffiehuishouder zulk een hevigetn slag tegen het hoofd, dat zij een bloedende wonde opliep. Haar man, hierover natuurlijk geergerd, heeft den man toen afgerost. Par tijen weerden door de politie geschei den. Don geheelen avond bleef er een agent geposteerd. BLOEMENCORSO IN OUDT- HAERLEM. Als onze voorvaderen, op wier na gebootst Marktveld we thans in het Bron-park kunnen rondwandelen, gistermiddag eens een kijkje» hadden kunnen nemen in de oude stede, had den zij wis spijt gehad, dat Oudt- Haerlem in de 17de eeuw geen bloe- men-corso kende. Want 't was er een aardigen middag, nu er allerlei grut van verschillende maten heerschappij voerde. Do vindingrijke ondernemers van de Bron-tentoonstelling hadden na melijk een bloemen-optocht uitge schreven voor de kinderen der leden. Zoo verschenen om half drie een aan tal keurig versierde bokkenwagens, sportkarren, corrywagens en fietsen, bestuurd door lieve menskes em aar dige jongentjes, in den tuin, om daar aan de zeei talrijk aanwezige bezoe kers hun moois te laten zien. In op tocht reden de voertuigjes het groote grasperk rond en de jury-tent voorbij, waar de heeren J. W. Daudey Hz., P. van Ooy, J. R. Prent van den Berg en M. J. F. Bolderdijk hunne kennersblikken over den stoet lieten gaan. En er was vaak goedkeuring te zien in de manier, waarop zij (le vehikels monsterden. De kleinen hadr den dan ook wel hun beet gedaan, om meit behulp van ouders, broeders en zusters iets moois te maken van hun voertuigje. Velen waren daarin ook bijster goed geslaagd. Op amaak volle wijze was gebruik gemaakt van dien ganschen bloemenschat, d5e de maand Juni in tuinen en kassen te prijken zet. De stoet leverde een fleurig en kleurig schouwspel op, vooral ook door de kleintjes, die in hun mooiste jurkjes en pakjes gedost waren, en een pret hadden vau belang. Nadat de jury zich in haar huisje een tijd lang teruggetrokken had, deed zij omstreeks vier uur vóór de deur van haar woning de volgende mededeeling Voor het Bloemencorso kwamen elf nummers uit. De eere-prijs van de jury werd met algemeene stemmen toegekend aan den corrywagen. Afdeeling fietsen. Eerste prijs fiets met blauwen page. Tweede prijs fietsengroep (drie personen). Derde prijs, fiets rose met wit. Vierde prijs fiets rood met wit. Afdeeling bokkenwagens. Eerste prijs bokkenwagen met rose rozen, met algemeene stemmen. Tweede prijs Brikje blauw met wit. Derde prijs tilbury blauw, wit en oranje. Afdeeling Sportkarren. Eerste prijs paars met roode bloe men. Tweede prijs oranje met paars. Derde prijs roode bloemen. Na de prijsuitreiking onthaalde de Brongebouw-directie de kleinen in de tent van Consael. Serena de. Door de muziekveneendging „Har monie" werd gisteravond eeno sere nade gebracht aan den heer Abresch, ingenieur aan de Centrale Werk plaats der H. IJ. S. M., ter gelegen heid van diens 25-jarig jubileum. Candidas t. De afdeeling Haar Jean van den No de rlandschen Aannemersbond heeft besloten voor de aanstaande verkie zing van secretaris van het hoofdbe stuur den heer H.J. Geyl J.Czm. van hier candid aat te stellen. Jac. van Kempen. Op de uitvoering van gewijde mu ziek in dq Groote Kerk zal de heer Jac. van Kempen ten gehooro bren gen Kerk-aria van Stradella, lm Abeudroth van Schubert, Herbste gefiihi van Ida van Malden, Lied der Engelen van Ph. Loots, Repentir van Ch. Gounod. De heer Ezerman zal orgelstukken spelen van Bach, Guilmant, Boesi en Cesar Framck. STUKKEN VAN DEN RAAD. Belastingen. Gisteren gaven we een uittreksel van het door B. en W. opgemaakte kohier der plaatselijke directe belas tingen naar het inkomen voor 1909. Door een vergissing is uit dit stuk weggevallen de mededeeling, dat B. en W. voorstellen een percentage van 4.9 pet. te beffen. GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN. Morgenavond vergadert de R.-K. kiesvereeniging en ook de Anti-Rev. kiesvereeniging „Nederland en Oran je", ter bespreking der aanstaande gemeenteraadsverkiezingen. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 16 tot en mot 22 Juni kwam te Haarlem één geval van roodvonk voor en te Haarlemmar- moer een geval van typhus. VERDUISTERING VAN EEN RIJWIEL. 't Gewone liedje... Een jongeman met den voornaam Leonardos, huur de bij den handelaar J. Pigge te Scho ten een rijwiel voor twee gulden per week. Hij betaalde vijf weken en ver kocht toen de fiet6 voor 7.75 aan iemand te Heemstede. Het Openbaar Ministerie deelde me de, dat Leonard us reeds vroeger met <le gevangenis heeft kennis gemaakt, waarom nu 7 maanden geëischt wer den. ONGEWENSCHTE BEZOEKERS. Op Vrljdagmidag 16 April hield voor de uitspannig „Kraantje-lek" te 0 verveen een rijtuig stil met drie nwmnen mi twee vrouwen. Twee der mannen waren dronken, waarom de zoon van den kastelein Roosdorp wei gerde bier te verkoopen. 't Gevolg was, dat de mannen kwaad werden en 't jongemensch mishandel den. Ook zijn vader ontving eenige klappen, evenzoo de werkvrouw. 't is een vreeselijk spectakél ge weest. Toen eenmaal de politie kwam 1 lebben de mannen zich ook nog ver zet. Nu stonden twee der mannen, rei zigers uit Amsterdam, terecht wegens mishandeling en verzet. Een der twee was verschenen. Hij zei, dat hij zich tegen zijn overbren ging had verzet, omdat de politie hen had geboeid. De agenten zeiden, dat de boeden gebruikt waren,, omdat de mannen zoo woest waren. Het Openbaar Ministerie achtte het feit hoogst ernstig en eischte tegen den een 4 en tegen eten ander 3 maan den gevangenisstraf. De aanwezige beklaagde zei, dat hij reeds zwaar gestraft is door zijn ont slag uit een betrekking, die hem on geveer /300Q per jaar opbracht. Hij vroeg daarom een geldboete. UITSPRAKEN. W. C., kleermaker, gedetineerd, diefstal, 4 maanden gevangenisstraf. D. K., eigenlijk genaamd H. S. J. D., koopman te Rotterdam, diefstal, weken gev.straf. J. van R., los werkman te Haar lem, eenvoudige beleediging ambte naar, 5 dagen gev.straf. N. J. 11., stoker te Haarlem, weder- spannigheid, f 15 boete of acht dagen hechtenis. P. van K.. zonder beroep te Am sterdam, bedelarij, 5 dagen hechtenis en 2 jaar opzending. G. B., veldarbeider te Roelofarends- veen, ontuchtige handelingen, vier maanden gev.straf. C. van B., arbeider te Purmerend, eenvoudige beleediging van een amb tenaar, 5 dagen gev.straf. A. van der R. en J. van der B., kooplieden te Leiden, wederspannig- heid en mishandeling van een dier, de eerste 10 dagen, de tweede 5 dagen gevangenisstraf. S. B., P. C. van R. en A. K., arbei ders te Lisse, w edersp arm i ghedd ieder 10 dagen gev.straf. N. B., J. B., J. N., A. R., P. C. van R. P. R., Th. van der M., allen arbei ders te Lisse, wederspanniglioi dde eerste vier weken gevangenisstraf, do overigen ioder 5 dagen gevangenis straf. P. Z., tuinder te Wij aan Zee «n Duin, mishandeling, 14 dagen ge vangenisstraf. C. V., D. J-, visscharsknechfcen te Volondam, boleodiging ambtenaar en woderspanuigheid, ieder een week gevangenisstraf. W. J. J. van Z., olieslager te Wor- merveer, opzettelijke vernieling, 15 boete of 10 dagen liochtenia. F. J. V., kleerbloker te Haarlem, appèl overtreding arbeidswet, nader onderzoek gelast. L. J. H. G. D., kleermaker te Rot terdam, bedelarij, twee dagen hech tenis. (Zie vervolg stadsnieuws ondeir dc laatste berichten). HEEMSTEDE. De Staatscourant bevat de Konink lijk goedgekeurde statuten van de Woningvereeniglng „Berkenrode", te Heemstede. De veroeniging heeft uitsluitend ten doel in het belang van de verbete ring der volkshuisvesting in do ge meente Heemstede werkzaam te zijn. Zij tracht dit doel te bereiken door binnen de gemeente Heemstede a gebouwde en ongebouwde eigen dommen aan te koopen b. woningen te stichten op grond, welke haar in eigendom toebehoort of bij haar krachtens recht van erf pacht of opstal in bezit is; c. gebouwen, welke haar in eigen dom toebc-hooren en voor woningen bestemd zijn of kunnen bestemd wor den, te verbeteren of, zoo noodig, af te breken d. de aldus gestichte of in eigendom verkregen en verbeterde woningen te verhuren. De collec te voor den ge wapenden dienst heeft opgebracht, de niet onbe langrijke som van 123.71. HILLEGOM. Aan de firma Joh. A. Gerritsen is liet stucadoor- en cementwerk voor het directiegebouw der gemeente-wa terleiding van Amsterdam te Leiduin opgedragen. BENNEBROEK. RAADSVERGADERING. Woensdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig was de heer Heemskerk, wegens ziekte. Voorzitter was de heer Mr. Zuhli. Ingekomen wa* een telegram van dank van II. M. do Koningin en Prins Hendrik voor aangeboden gelukwen- schen. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van do H. IJ. S. M., om den stationsnaam Vogelenzang te veran deren in dien van Vogelenzang—Bem- nehrock. De quaestie met het R.-K. Armbe stuur is in handen gesteld van Jhr. Mr. F. W. van Styrum, advocaat te Haarlem. In overleg met den inspecteur der telegrafie werd voorts besloten, dat t telegraaf- en telefoonkantoor op werk dagen geopend zal zijn van 81, van 2—31/2 en van 6—7 1/2 uur. Des Zon dags zal slechts gelegenheid bestaan tot het verzenden van telegrammen van 89 uur. De voorzitter deelde daarna inede, dat er moeilijkheden in t telefoonbe drijf ontstaan warende geheel© dienst was reeds geregeld, tot op het laaisto oogenblik de benoemde tele foonjuffrouw verklaarde, dat zij van de betrekking afzag, op grond van het niet aandurven van haar verantwoor delijkheid. De heer Reydoa betreurde deze hou ding zeer en was van oordeel, dat, wilde men niet meer voor dergelijke gevallen geplaatst worden, de te be noemen beambte een waarborgsom zou moeten starten. Ook de lieer Bakker voelde daar voor veel. De voorzitter meende, dat het bij 't tractament, dat de telefoon-beambte ontvangt, niet aangaat, hiervan nog een zeker deel als cautie af te nemen. Vorder was spreker van oordeel, dat de mogelijkheid, om plotseling voor oen vacature geplaatst te wor den, door dezen maatregel volstrekt mei ondervangen werd. Met algemeene stemmen werd daarop tol telefoon-beambte benoemd mej. G. L. Paasse, van Bennebroek. De voorzitter stélde n.u voor als plaatsvervangster van mej. Paasse te benoemen mej. D. Schipper. Dit voorstel werd aangenomen met 5 tegen 1 stemmen. Deze laatste stern was op mej. Toeset uitgebracht. Hot contract voor de telefoon-be ambte werd Jrierna in onderdeden ge regeld. Hierna deelde de voorzitter mede, dat liet dienstjaar 1908, wat de uitga ven betrof, zeer gunstig mocht ge noemd worden slechts is er «en te kort Van 249welk bedrag uit de al en oversclirijvlngsposten zal gevon den worden. Bij de rondvraag vroeg de heer Reydon of niet besloten was, op enke le plaatsen van de gemeente de pe- trulourrdantaaras naast de gaslan taarns te laten staan. De voorzatter antwoordde, dat twee lantaarns naast elkaar een mal ef fect maaktenevenwel zou de gasre- keuing afgewacht worden. Daarna werd de vergadering ge sloten. HAARLEMMERMEER. Door do liberale kiesvereeniging zijn in een zeer druk bezochte verga dering te Hoofddorp de navolgende personen gocandideerd voor de a. s. gemeenteraadsverkiezing. In district I de aftredende leden P.. W. Lammerts en G. A. A. Knaap. In district IIII. van RJe] en J. Suldgeest (altr.). In district III P. de Breuk (aftr.), in welk district de andero plaats wordt opengelaten. In het N. gedeelte dezer gemeente beginnen zich in het te veld staand karwijgewas, de zoo zeer gevreesde rupsen te vertoonen. Do liestrating van het Marktplein to Hoofddorp is thans opgedragen aan do firma Wed. C. Mienis, aldaar, voor 1.77 per vierk. M. Gisterenmiddag tijdens hot hevig onweder zijn nabij de Vijfhuizen 2 telefoonpalen door den bliksem ge troffen. SANTPOORT. Gisterenmorgen is de 82-jarige Kors, die aan doofheid leed, bij het wei-steken van den Velserweg vlak tegenover zijne woning, door de tram van elven gegrepen en zoodanig ge wond, dat hij een paar uren daarna aan de gevolgen overleed. HERSTEMMING PROV. STATEN. Bij de herstemming voor de Pro vinciale Staten in district Amsterdam I werden uitgebracht 3327 geldige stemmen. Hiervan veil»reeg de heer D. Rahusen (lib.) 2012, de hoer C. II. van der Velden (chr.-hist.) 1315 stem men. Gekozen is dus de heer D. RAIIU- SEN. EEN EX-GRIFFIER. Te Winschoten werd aangehouden zekere J. v. d. II., die Duitschland te- rugkeerende, om reisgeld kwam vra gen. Spoedig bleek, dat de zwerver vroeger griffier bij het kantongerecht te Hilversum was geweest, maar te vens, dat hij nog een kleine schuld met de Justitie had te vereffenen. (Tel.) ONDERLINGE RISICO-VEREENI- GING VAN NEDERLANDSCHE GEMEENTEN. Op 19 dezer werd te Amsterdam in het gebouw dor Centrale Werkgevors- Rislco-Bank, onder voorzitterschap van mr. I. A. van Royen, burgemees ter van Zwolle, de jaarlijksche alge meene leden-vergadering van de On- delinge Risico-Vereer.Igiug van Ne- derlandscho Geaneeaiten gehouden. Blijkens de rekening e»n verant woording moet door de leden der Ver een iging over het boekjaar 1908, we gens ongevallen in dat jaar voorge vallen 74 der Rijksbankpromié worden opgebracht, zoodat oene be sparing van 26 werd verkregen. Als leden van het bestuur werden herkozen de beide aftredende be stuurders de heeren A. E. Zimmer man, burgemeester van Leeuwarden en dr. H. D. Kruseman, wethouder van Haarlem. VOOR PHILATELISTEN. Men schrijft aan De N. Ct.: De 6£ cent postzegel Nederland, dei finitievo uitgave 1908, dus geen op druk 6£ op 20 of De Ruyter-uitgave, belooft zeldzaam te worden. Slechts eenige maanden in gebruik* is In den loop van Mei de geheela aanwezige voorraad 6£ cent postzegel met een roode 4 overdrukt, om als cent partzegel dienst te doen (voorna melijk voor de ontoereikend gefran keerde prentbriefkaarten.) Dit port- zegel was dringend.noodig geworden door de verandering der Postwet cat daardoor liet 6£ cent zegel ook over bodig. Met 1 Augustus a.s. worden d« 6£ cents en 20 cents portzegels buiten omdoop gesteld en sinds 1 Juni kun nen de postkantoren deze partzegel* niet meer aanvragen. Van deze uitgave is betrekkelijk maar een klein getal in omloop, zoo dat de prijzen bij handelaars reed* aardig gestegen zijn. Te Amsterdam! bv. staat dit 6J cents port zegel reed* met 60 cent genoteerd. In Don Haag waren de bedoeld* port ze ge Is voor 50 cent geprijsd. WAAROM ZOO ONVOORZICHTIG 1 Pas geleden, in ons April-nummer, werd, zegt „De Rialcobank", een ojv tikel gewijd aan de ongevallen, door hei uitglijden en omvallen van trap*

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1