NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 130 temeer 27* Jaargang. Ho. 7B82 Vttrscfaffet dagefijka. beha*» op Zo» m Feasteagaa. MAANDAG 6 JDLI 1900 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN rat nana «uiobii Voor Haaiiem La voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Nederland CUBK voor Haarlem0S7Ü de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootecfegg toarens Coster. Dircctem A C. PEE8EB00H, Oemustreörd Zondagsblad, i Tot de plaatsing van actvertentien ADVERTEHïIÊNi Van 1—S regds 50 Cis.: Iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Eaarfcm van 1—5 regels /Ir-, eike regel meer a Bit Reclames SO Cent per rtesL li «oni-lonfMr Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertanüön van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regds. 25 Cts. per plaatstaal 50 Cis. voor 3 plaatstagen contant DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN., EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 6 JL'LL Gr. Kerk: Orgelbespeling, 12 uur. Teylérs Museum: 2e Zomertentoon- Btelüoig, 114 uur., Bnongebouw: Reclame-T etntoonstel- ling., Stadsnieuws STEMMING VOOR DEN GEMEEN TERAAD. De Burgemeester van Haarlem maakt bekend dat op Vrijdag den 9den Juli 1909 «ene stemming zal plaats hebben ter benoeming van 4 leden van den Ge meenteraad voor het eerste kiesdis trict, 4 leden voor het tweede dis trict en 3 leden voor het derde dis trict De nan en der candidaten voor het eerste district zijn W. A. J. Bremer, J. J oosten, W. Koppen, Dr. H. D. Krusetnan, L. J. C. Poppe, Mr. M. Slingenherg, Mr. W. N. J. M. Smit, J. J. Sneltjes, en J. II. Welsenaar. De namen der candidaten voor het tweede district zijn W. A. J. Bre mer, J. F. Hulswit, J. Joosten, W. Koppen, E. H. Krelage, F. M. Baron Van Lijnden, L. J. C. Poppe en Dr. J. Timmer. Do narr en der candidaten voor het derde district zijn J. H. Bregonje, J. Joosten, W. Koppen, C. G. Loomeijer Jr., Dr. J. Nieuwenhuyzen Kr use- man, L J. C. Poppe en Jhr. Mr. F. W. van Styrum. Do stemming vangt aan des mor gens te 8 uur, en duurt tot des namid dags re 5 uur. De stembureaus zullen zitting hou den als volgt In het eerste kiesdistrict Stemdistrict A op bet Raadhuis (hoof d-ste.nabur.eau) Stemdistrict B in het schoolge bouw aar. de Spaarnwouderstraat (No. 12) In h et tweede kiesdistrict Stemdistrict A in het schoolge bouw aa de Nassauiaan (hoofd- gtembureau), (No. 37) Stemdistrict B in het schoolge bouw aan do Friesch© Varkenmarkt (No. 38) Stemdistrict Cin het schoolge bouw aan de Schoterstraat (No. 2). In het derde kiesdistrict Stemdistrict A in het schoolge bouw aan liet Leidsche Plein (No. 36); Stemdistrict Bin het schoolge bouw aar het Wijde Geldeloozepad (No. 1) (hoofdstembureau) Stemdistrict C in het schoolge bouw aan het Klein Heiligland (No. 12). De inhoud van art. 128 van het Wet boek van Strafrecht luidt aldus Hij, die opzettelijk zich voor ander uitgevende, aan eene krach tens wettelijk voorschrift uitgeschre ven verkiezing deeLneemt, wordt ge straft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar. Lid der Jury. De iieerr P. van Ooy alhier is be noemd tot lid der jury voor de Mid den stamL te n.toonstellin g te Amster dam, afdeeling muziekinstrumenten. Hind rw e t. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ter openbare ken nis, dat door hen is ontvangen eene bekendmaking van Burgemeester en Wethouders der gemeente Schoten, dat ter secretarie dier gemeente ter inzage ligf een verzoek van bijlagen van G. H. de Jonge, directeur der naamlooze vennootschap Stoom- brotxl- en sc.heepsbeschuitfabriek te Amsterdam, om vergunning tot h et doen inrichten tot broodbakkerij van bet perceel in de gemeente Schoten, Schoterwes Nos. 92 en 94. Op Woensdag 14 Juli 1909, des voor- middags 11 uur, zal ten raadhuize der gemeente Schoten gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit ver zoek in te brengen. RECLAMETENTOONSTELLING. Naar wij vernemen is door de di rectie van het Brongebouw vergun ning aangevraagd ter verlenging van de tentoonstelling van 11 tot 18 Juli. H Antwoord van B. en W. op dit ver zoek is nog niet bekend. FAILLISSEMENT DE LANOY. De uitdeelingsilijst betreffende 't faillissoment-Ed. de Lanoy is heden morgen ter griffie in 't Paleis van .Justitie gedeponeerd. Redactie ea Administratie: Groote Dantstraat 65. IsteKsmmasaal Telefoonnummer der Redactie SOO en der Administratie 724. DrotterRiZnldtf Boltenspasrae 8. Telefoonnummer 122. I reclames van traite bet Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandseh AdveftSa-Biireau D. V. ALTA» Wannoeastraat 76—78, Amsterdam. Telephooc latere. 6229. Nog eens de Velllngguaestle. Hot volgende exploit is uitgebracht: Heden den derden Juli 1900 negen. Ten verzoeke van Petrus Hooge- veen Lzn., en Adrian us Aibertus Boerlagen, beiden makelaars in hy potheken en assurantiën, wonende te Haarlem en aldaar domicilie kiezen de aan de Raaks No. 13. Heb ik Dirk Arnold Willem Hens- kes, deurwaarder bij de Rechtbank te Haarlem, wonende en kantoorhou- dende aldaar aan het Ripperdapark no. 2, Geïnsinueerd: dien heer A. J. C. Daomen, Notaris, wonende te Haarlem, aldaar ten zij nen woon huize mijn exploit doende, sprekende met ea afschrift dezes la tende aan... dat mijne insinuanten niet tevre den kunnen zijn met de bereidverkla ring van geïnsinueerde om zijn mi nisterie als openbaar Ambtenaar te verieenen bij de executoriale veiling, bedoeld bij dezerzijds exploit van 28 Juni j.L omdat die bereidverklaring niet gevolgd is door het nemen van de noodige maatregelen om die vei ling op 31 Juli a.s. mogelijk te maken; dat het beroep van geïnsinueerde op den te korten termijn en van Rooinsch-Katholieken feestdag, als nietszeggende uitvluchten beschouwd kunnen worden, omdat de noodige werkzaamheden, waarvoor alle stuk ken-en alle gegevens bij geïnsinueer de al hij na een jaar gereed liggen, zonder eanige moeite binnen één dag ten uitvoer gebracht kunnen worden en twee dagen daarvoor zeker ruim voldoende waren; dat mijne insinuanten de aarzeling van geïnsinueerde om de expioiten te doen uitbrengen, niet kunnen be grijpen, ten eerste om de nog nim mer gebleken vreesachtigheid van geïnsinueerde en ten tweede omdat bij eenigen goeden wil van geïnsinu eerde, niets aan den voorgenomen Verkoop in den weg stond; dat het plaatselijk gebruik mede brengt, dat eene dergelijke veiling in het locaal „de Gouden Leeuw" plaats hebbe met bijstand van makelaars; dat mijne insinuanten zijn make laars en geïnsinueerde ais huurder van het locaal daarover te beschik ken heeft, zoodat ook de bewering, dat het locaal niet voor hem beschik baar zoude zijn als eene uitvlucht rnoet worden beschouwd, omdat het zeker tot de allergrootste ongerijmd heid behoort, dat een huurder zich zelf verbiedt van het gehuurde zoo danig gebruik te maken, dat hij be hoorlijk zijne ambtsplichten kan ver vullen en het locaal dienstbaar ma ken aan het doel, waarvoor het is ge huurd; dat mijne insinuanten uitdrukkelijk protesteeren tegen de voorstelling door geïnsinueerde gegeven ais zou den zij niet te goeder trouw zijn na^ gekomen de voorschriften door geïn sinueerde betrekkelijk de veiling ge geven, omdat geïnsinueerde er van overtuigd moet zijn, dat zijne voor stelling is bezijden de waarheid; dat echter, al ware de voorstel ling van geïnsinueerde juist, des neen, dit nog ©een gewicht in de schaal kan leggen, omdat de Notaris, daaromtrent geen voorschriften te geven of voorwaarden te stellen heeft, waarneer mijne insinuanten slechts zorgen, dat de wettelijke formalitei ten behoorlijk in acht genomen wor den, blijvende zij en zij alleen als lasthebbers van hunne principalen aansprakelijk voor de richtige uit voering hunner lastgeving, terwijl bovendien de kantonrechter, zooals uit diens, bij het vorige exploit betee- kenden brief blijkt, toeziet en zorg draagt, dat de wettelijke voorschrif ten worden nageleefd; dat mijne insinuanten zelfs bereid zijn te zorgen, dat de betrekkelijke expioiten behoorlijk wordien uitge bracht en geïnsinueerde dus niets anders te doen heeft dan zijn ministe rie te verleenen bij de thans op 28 Au gustus 1909 voorgenomen executie, waartoe zij bij deze en thans voor de viorde maal het verzoek doen; dat rn het cantra-exploit van geïn sinueerde met geen enkel woord wordt gerept over dien inhoud vaai voormelden brief van dien kanton rechter, doch mijne insinuanten nog eens uitdrukkelijk herhalen, dat daaruit zonneklaar blijkt, dat zij hunne opdracht niet anders kunnen Uitvoeren dan te het locaal „de Gou den Leeuw"; dat geïnsinueerde over dat locaal als huurder die beschikking heeft en dat mijne insinuanten zijn makelaars, zoodat alle voorwaarden aanwezig zijn, om het plaatselijk gebruik op deze punten behoorlijk in acht te ne men; dat nu wel is waar 15 Augustus as. weer een Roomseh-KathoLieke feest dag is, maar deze gelukkig op een Zondag valt, zoodat ten minste daar door voor geïnsinueerde geen verhin dering kan ontstaan; dat mijne insinuanten er dan ook ten stelligste op rekenen, dat nu geen verdere ongefundeerde bezwa ren aan de voorgeinoanen executie in den weg zulllen staan en mochten die nogmaals opgeworpen worden, zul len trachten hun recht te verkrijgen op de wijze, die het meest in hun be lang te achten is. De heer Daamen deelde ons mee, dat hij nog niet geantwoord beeft op dit nieuwe exploit van den heer Hoo- geveen. Van een bespreking met de andere notarissen, zal t afhangen of de heer D. al of niet antwoordt, Bondvan Oud-0nderofficie. ren. Het Eere-oomitó ter gelegenheid van de 22e Jaarlijksche Algemeene Vergadering van den Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren is samenge steld als volgt: Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hoge- landen, Burgemeester van Haarlem, voorzitter, Jhr. A. Bas Backer, Bur gemeester van Bloeuiendaal, Jhr. B. van Marlen, oud-Burgemeester van Heiloo, Johs. de Breuk, Dr. J. Nieu- wenhuijzen Krusetman, Dr. H. D. Kru- somam, Mr. J. II. Thiol, Wethouders van Haarlem, F. M. Baron van Lijn den, lid van den Gemeenteraad van Haairlem, Eere-voorzitter Schietver. „Generaal van Merlen", F. C. van Steenhardt Carré, kolonel comman dant in het XXI Landweer-district, Mr. A. W. Thöne, auditeur militair, W. G. L. A. Swartz, majoor comman dant van het korps Pantserfort Artil lerie, J. W. van ALphen, majoor van het 2e regiment Infanterie te 's-Bosch, Eeredid Kon. Ned. Bond van Oud-On der off. aid. Haarlem, F. L. van Wag- tendonk, reserve majoor van het 10e regiment Infanterie, J. J. Zeewoldt, majoor commandant van de Vereeni- ging „Voor Vaderland en Koning", M. W. L. van Alphen, 2e luitenant van het 10e regiment Infanterie, W. Jager Gerlings, oud-majoor d.<L Schutterij, A. A. van der Mersch, kan tonrechter, L. H. Koolhoven, voorzit ter van Vereenigingen in Haarlem, d'e het schieten beoefenen, Johs. En schedé, voorzitter van de Kamer van Koophandel, G. B. Crommelin, voor zitter van de Vereeniging „Koningin nedag", H. F. Proot, kassier. Prinses von Wied. Heden is 't de verjaardag van H. K. H. Prinses von Wied, dochter van wijlen Z. K. H. Prins Fredetrik der Nederlanden, Gemalin van Z. D. H. vorst von Wied. Von de openbare ge bouwen wapperde 't rood-wit-blauw ook enkele particulieren hadden die driekleur uitgestoken, 't Garnizoen verkeerde in 't genot van Zondag- schen dienst. Hedenmiddag om 12 uur had op het terrein vóór de cavaleriekazerne de parade plaats. De infanteristen van het 3e en 4e bataljon, alsmede een sectie wielrijders, allen in groot te nue, stonden in het gelid ge schaard, om, onder comman do van majoor Ophorst aan den kolonel Spaan ter inspectie ge presenteerd te worden. Nadat de ko lonel met zijn staf te paard de troe pen bezichtigd had, werd voor hem gedefileerd, onder opwekkende tonen van de stafmuziek. Rij ksnormaallesBeb.. Deze lessen werden in 1879 inge steld en den 19en Mei van dat jaar geopend. Door verschillende omstan digheden kon 't feest van 't dertig jarig bestaan eerst gisteren gevierd worden. Een gezellig avondje was ter herdenking der oprichting georgani seerd, waarvan de arganiseerders geen nadlere mededeelringen wilden doen, om H intiem karakter niet te schaden. GYMNASTIEKWEDSTRIJD IN DE BRON. Oudt-Haerlem treft bet al bijzonder slecht met 't weerregen en nog eens regen is schoring en inslag. De mooie dagen tot nu toe zijn te tellen geweest, als 'n uitzondering sprak men er van als de geveltjes eens glansden onder de stralen van een vroolijk zomerzonnetje. Gisteren was :i al weer niet anders, tenminste 's morgenstegen den middag klaar de 't weer op, was 't tenminste droog. 't Heeft evenwel onze kranige tur ners en turnsters niet belet om staal tjes van oefening en discipline te la ten zien, waarnaar we werkelijk met bewondering hebben staan kijken. Vele vereenigingen uit Noord-Hol land hadden aan de oproeping van de Brongebou'w-directie gehoor gege ven en 't was een uitgelezen schare, die 't plankier betrad oan elkaar de ©erepalm te bekampen. Laat ons eerst oen woord van hulde brengen aan de commissie van voorbereiding, be staande uit do heeren J. A. van den Boom, voorzitter, H. Spronk, secretar ris en D. J. Kroes, penningmeester, voor de uitmuntende regeling van de ze wedstrijden. De karnp had plaats onder leiding van de heeren J. A. van den Boom, J. Bongertman, J. Dwars, H. J. Draayer, J. Hop en A. J. Meyerinkte Haarlem, J. H. van den Veke en P. van Zuylen te Amsterdam en de dar mes A. Sanstra, M. A. van Carpreau, A. P. van den Pauwert en G. Klok. De beoordeeling wat het gehalte der uitvoeringen betreft was opge dragen aan de heeren J. A. van den Boom en J. H. van den Veke en wat de uitvoering zelve aangaat aan de andere genoemde dames en heeren. In het krijt traden Haarlemsche turners, die zonder voor een prijs in aanmerking te willen komen, toestel- oefeningen uitvoerden. Prachtig werd aan brug en rekstok gewerkt, 't Was een mooi gezicht, te zien, hoe de spie ren van die sterke jonge mannen zich spanden en weeir ontspanden en met hoeveel wilskracht cn zelfbeheer- sching een moeilijke stand een paai' seconden achtereen werd volgehou den. Menigeen werd angstig hij 1 zien uitvoeren van een hoogstand of reuzenzwaai, maar altijd weer kwam de kranige werker, mooi in de positie behouden op den grond. De vrije oefeningen voor dames vormden 'n groote aantrekkelijkheid. Op muziekmaat bewogen de dames zich met kunstige en bevallige pas sen over 't plankier, in rhythmisch beweeg fraaie standen aannemend. Dit nummer vond veel bijval. Ook de vrije oefeningen voor bee- ran kregen veel applaus. De uitslag is als volgt Wedstrijd In staafoefeningen voor heeren Turnlust, Alkmaar, 1ste prijs; Kracht en Vlugheid, Amster dam, geen prijs. Vrije oefeningen yooi dames-veree- nigingen. Kracht en Vlugheid, Amsterdam, le prijs; Plato, Amsterdam, 2e prijs; HolLandia, Arnst., 3e prijs (eigenlijk bleef deze vereeniging 1/72 punt be nedon 't vereischte puntenaantal oan voor een 3on prijs in aanmerking te komen, maar de jury was van. oor deel, dat zulk een miniem verschil geen gewicht in de schaal leggen mocht). No. 4 was Hebe van Wormeiv veetr No. 5, Hilversumsche gymnas- tiekvereeuiging Yan Hilversum. In de afdeeling vrije oefeningen voor heeren behaalden de prijzen Turnlust, Alkmaar, 1ste prijs; Vol harding, Purinerend, 2e prijs; Hil- versumsche gymnastiekvereeniging, Hilversum, 3o prijsNo. 4 van D. V. D. te AmsterdamNo. 5, De Halter te AlkmaarNo. 6, Kracht en Vlug heid te Amsterdam No. 7. Gymnas tiekvereeniging „Krommenie" te KrommenieNo. 8, Gymnastiekver eeniging ,,'t Hoen" te Westzaan. De prijsuitreiking zal Zondag 18 Juli plaats hebben.. Nieuwe Ned. Postbond. Bovenstaande vereeniging werd ter gelegenheid van een gisteren gehou den vergadering definitief opgericht met aanvankelijk zeven leden. De jonge vereeniging is in t bezit van nog zes toezeggingen; als deze ook toeureden zal de afdeeling Haarlem van den Nieuwen Nederlandschen Postbond, dus spoedig dertien leden sterk zijn. Staatsloterij* Dat de liefhebbers voce- de Staats loterij hier ter stede nog niet vermin deren, bleek hedenmorgen bij den collecteur op de Groote Markt, waar politie weer noodig was om de arde te handhaven, zoo'n groote toeloop atI PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. T GLSTICHT DUINENBOSCH. In 1908 werd een commissie inge steld, om te onderzoeken, waardoor de uitgaven voor den bouw van het provinciaal krankzinnigengesticht Duinen! osch" belangrijk hooger zijn geweest dan de raming. Allereerst wordt in dit zeer om vangrijke rapport een beschouwing gegeven over het al of niet gewensch- le, om deit bouw te gunnen aan den laagsten inschrijver J. Bylard Fzn., die f 42.000 beneden de raming bleek. Hoewel het te voorzien was, dat de inschrijver verlies zou moeten lijden, werd hem toch na langdurige beraad slaging tegen het advies van dau architeit, den bouw gegund. Wel was de aannemer niet kapitaalkrachtig, maar men meende door het regelen dor botalimgstermijnen van de aan- nemingssom moeilijkheden voor de provincie te kunnen ontloopen. Niet tegenstaande Bylard op zijn te lage begroeting was gewezen, wilde hij den bouw hebben. Het is evenwel misgeloopen. Het ge volg v/as, dat de provincie toen zelf het werk verder in eigen beheer ge nomen heeft. Het nadeel, door deze moeilijkheden verkregen, zijn op f 110.000 gesteld. Voorts is het bedrag van de ra ming 1 1.500.000) belangrijk verhoogd omdat er in de eerste plannen veran deringen zijn aangebracht. Daarover schrijft de commissie Worden do overschrijvingen in haar geheel thans overzien, dan wil de commissie gaarne aannemen, dat de moer uitgegeven gelden doelmatig zijn besteed, dat de keuze van de stel sels, voor verwarming en verlichting toegepast, juist is te achten, dat de dokterswoningen c. a. niet wel kon den worden gebouwd naar een ander type dan hetgeen de ervaring in het jaar 1903 voor Meerenberg als goed had leenen kennen, dat in de kerk terecht op meer plaatsruimte Is ge rekend geworden doch dan schijnt in het bovenstaande ook tevens alle grond voor do uitspraak, dat de ra ming van Mei 1903 niet is opgemaakt geworden in overeenstemming mét de eischea, door Ged. Staiten als gevor derd aangegeven. Thans Ls do oorspronkelijke bo- grootlng zonder do schade, uit de keuze von den aannemer voortge vloeid, to doen gelden gebleken minstens 278.000 te laag te zijn ge naamd, om liet werk te kunnen uit voeren, zooals het weldra zal worden opgeleverd. Eerst was het gesticht bedoeld voor 750 patiënten. Thans blijkt even wol. dat het groot genoeg is voor 800. De regeering zal daarvoor toe-' stamming gevraagd worden. Wan neer het goedgekeurd wordt, zullen de keuken en de wasscherij ver groot moeten worden. De totaal-kosten per bed zullen dan dalen tot 2350. Gedeputeerde Staten stellen voor, na er kregen goedkeuring met liet rijk een voor uiterlijk zes jaren opzeg bare overeenkomst aan :e gaan, waarbij ten hoogste 400 plaatsen van het gesticht worden ter beschikking gesteld van de regeering, tegen eene vergoeding van 102.20 per jaar, bo nevens verplegingskosten, welke in n geval lager zullen zijn dan voor gemeentelijke patiënten, SUBSIDIES. Gedeputeerde Staten stellen voor, aan de afdeeling Ambachtsscholen van de maatschappij voor den wer kenden stand te Amsterdam voor 1910 1000 subsidie te geven. ONGEVALLENWET. Gedeputeerde Staten verzetten zich bij den Raad van Beroep te Haarlem, tegen de be»slissing van de Rijksver zekeringsbank, die bepaald heeft, dat het personeel van Meerenberg en Zwanenburgwal valt in de termen der Ongevallenwet, omdat dit bedrijf wordt uitgeoefend met een kracht- werktuig. BEGROOTING. Aangeboden wordt de 3de supple- toire begrooting voor 1908, tot een be drag van 175.000. BUIKSLOTERPOLDER. Gedeputeerde Staten stellen voor dezen polder op te heffen. Eten i ge belanghebbenden hebben daartegen geprotesteerd. H Bolwerk. Hedenmorgen is een begin ge maakt met het wegnemen der om rastering aan het Staten Bolwerk. De klacht in den Raad heeft dus geholpen I VOOR DE GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN. Door de S. D. A. P. werd Zaterdag avond in de verschillende stemdiis- tricton „De Volksstem" ter aanbeve ling vaai hunne candidaten vewpredd. KLACHTEN BIJ DEN RAAD Aan den Raad van de gemeente Haarlem is het volgende schrijven verzanden: Ondergeteekenden, voorzitter en se cretaris van het Haarlemsch Arbei- dersscretariaat, geven namens hunne organisatie te kennen: le. dat zij zich bitter teleur gesteld voelen door de eenzijdige benoeming van bestuursleden voor liet Gemeente- Werkloozenfonds, aangezien zij mee- nen, dat hunne organisatie, bestaan de in hoofdzaak ujt vakvereenigingen, toch zeker niet de minst belangrijke is en bovendien, dat zij meenen dal hunne organisatie voor de tot stand- koming van dat fonds meer dan eeni- ge ander© organisatie is werkzaam geweest; 2e. dat zij ten zeerste betreuren, liet amendement van den heer Kleijnen- berg, waarbij bedoeld werd de beurs gedurende eene uitsluiting of werksta king bare werkzaamheden ten op zichte van dat bedrijf zou schorsen^ door uw college werd verworpen, waardoor een eisch der georganiseer de arbeiders ward miskend en het vertrouwen in de arbeidsbeurs ten zeerste geschokt werd, zoodat van oen volledig succes in de toekomst geen sprake zal kunnen zijn; wat juist noo dig zou zijn, daar het Reglement voor het Werkloozenfonds de arbei ders verplicht van de arbeidsbeurs ge bruik te maken. Hoogachtend, De Voorzitter, LOUIS J. C. POPPE. De Secretaris, JAC. v .d. GEVEL. Haarlem! den 5en Juli 1909. Ondeugende jongen sl Eenige jongens waren Zatordog- vond In 't Spaarne nabij het llaar- 1 erainorhoutpark aan het varen. Toen er oen motorboot aankwam wilden zij zich laten slepen. Zij pakten de boot vast, maar gingen alle drie op één kant staan, daardoor kantelde het bootje. Twee jongens hadden de tegen» woordigheid van geest om op de mo torboot te springen, maar de derde viel te water. Hij wist zich evenwel zwemmende te redden. Op de heden alhier gehouden graan- en zaadmarkt was geen aan voer. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten. Uit de Omstrekeo AERDENHOUT. Gepensioneerd.. De heer H. Warmerdam, welke gedurende zeven-en-twintig jaar als onbezoldigd rijksveldwachter op liet landgoed Oosterduin van den heer G. J. van der Vliet is werkzaam ge- wees^ is met ingang van 1 Juli ge pensioneerd. BENNEBROEK. Zaterdagmiddag moest de auto vuu mevr. Willink van Bennebroek uitwij ken voor een wagen, waardoor de chauffeur van den heer Zubli, die juist wilde passeeren met zijn rij wiel in aanraking kwam niet de auto. Hij wist gelukkig tijdig van de fiets te springen, doch kwam te val len en bezeerde zich zoodanig, dat hij geneeskundige hulp moest inroe pen. Het rijwiel werd geheel vernield. Aan J. A. Greil is met ingang van 1 Augustus eervol ontslag verleend als boom wachter van het station Vo> gelen zang. IIA ARLEMMERM EER Een treurig lot trof het gezin van den arbeider Boêlhouwer, Ringdijk bij Halfweg. Zaterdagmiddag werd dat gezin ernstig ongesteld, zoodot geneeskundige hulp werd ingeroepen, doch een 2-jarig kind was bij da komst van den geneesheer reeda overleden, en een bijna 3-jarig kind stierf na enkele uren eveneens. De ouders schijnen het gevaar nu (Maandagmorgen) te boven te zijn. Vermoedelijk is in dat gezin iets go- brui kt, dat vergiftige bestanddoelen bevatte, maar nader is daaromtrent nog niets bekend.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1