Weerbericht Thersnometentand lEIJSEB'S Rechtszaken Laatste Berichten Kers es School Burgerlijke Stand SteonnraartfeerteMeo MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur). Do Bildt, 6 Juli 1909. Hoogste barometerstand 774.5 m.M. 'te Horta (Azoran). laagste 749.4 m.M. ie Thorsbavn. Verwachting tot den avond van 7 JuU: W'imd: meest matige Zuld-Westellj- 1be tot Westelijken wind. Gesteldheid van de lucht: bewolkt of betrokken, waarschijnlijk nog re genbuien. Temperatuur: tets koeler., *T BAROMETERSTAND TE HAARLEM Barometerstand hedenmiddag te 2 wur 754 m.M.. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 764 m.M. te Haar tem, Dinsdag 6 Juli Éoogtte gisteren 8 uur F. 67 hadsnnaoht B8 feoogate hsden tot 18 uur F» 61 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. i 88 Lange Veerstraet del levendig; voor le qualiteit werd 9 A 12 cent, voor 2e qualiteit 4 A 7 cent par pond betaald;. Het frisschie weer ijverkt zeer gunstig op den duur der yruckt en men verwacht, dat de ker sentijd langer duren zal dan andere jaren. Vroege peren en pruimen 'rij pen sterk aan. Op de veiling waren kleine meloenen aangevoerd, die 25 .bent per stuk opbrachten. ART. 14 DER GEMEENTEWET. Men meldt uit V Lissin gen: Na een korte ongesteldheid ls over leden die heer B. Stofkopex,. cargadoor en ÏM van den gemeenteraad. De heer Stofkoper, die tot de libe rale partij behoorde, was dit jaar aan de beurt van aftreding als lid van den gemeenteraad en was In het le 'district waarvoor hij zitting had, we derom candiidaat gesteld. In dat district moet nu, volgens art. 14 der gemeentewet, een nieuwe ver kiezing worden uitgeschreven. Dat artikel zegt o.a., dat wanneer de can- {Lldaat vóór de stemming komt te overlijden, binnen 14 dagen een nieu- tve verkiezing geschiedt op den door B. en W. te bepalen dag. ONGELUKKEN. Door de Westlandsclie tram is Zon- 'dagavond een vijfjarig zoontje van J. Brak te Loosduinen plat gedrukt on der de machine, zoodat het kind ter stond dood was. De tram kwam met yolle vaart om een hoek, toen het kind de rails overstak* Te Termunten is het 3-jarig doch- rtje van den daglooner D. Perdok water geraakt en verdronken. De schippersknecht J. B., varende aan boord van het tjalkschip Gonfian- Ce, schipper Koops, is bij het inhalen yan de kluiverfok overboord gevallen en verdronken. Het ongeluk geschied de tusschen de Boontjes en Holdin gen. De verdronkene, 19 jaar, Was af komstig van Groningen. Bij het lossen van do kolenboot „Frida Hora' te Helder is Maandag middag een ernstig ongeluk gebeurd. De werkman Klaas Bras viel in liet fuim; zwaar gewond moest hij naar ]bet Marinehospitaal volvoerd wor den. Maandag is te Zaandijk een metse laarsknecht, die bezig was bij de Stoom hou t z agori j „do Voorwaarts" der firma Corn. .Vis en Zoon een nieuwen fabrieksschoorsteen te bou wen, naar omlaag gestort en ter plaatse dood gebleven. Men gelooft, dat het ongeluk aan een misstap te wijten ls. NEDERLANDSCH ZANGERSVERBOND. Tot het Nederlandsch Zangersver bond zijn alsnog toegetreden de vol gende vereenigingenKoninklijke Liedertafel „Aurora" te Arnhem. „Arnhem's Mannenkoor", Arnhem, en de Utrechtsche Mannenzangvereeni- glng „Utrecht". LTMBPRGSCHE VERKIEZINGS ZEDEN. In eenegemeente nabij Roermond is men bij de gemeenteraadsverkie zing practisch geweest. Er waren twee aftredende loden. Een kon wegens vertrek niet meer in aanmerking ko oien. Maar er daagden voor deze plaats twee liefhebbers op. Er be stond dus gevaar voctr eone stemming pn al den aankleve van dien. De burgemeester, die het wel meent met de gemeente-finanoiënvond er echter iets op. Hij ging eens met cle beide hoeren praten. Hoewel zij reeds •gebéed waren om bun Kistje in te dienen, bracht hij het zoo ver, dat bedden besloten om den gemeente raadszetel te loten. En zoo kwam het, dat een der leden de gelukkige werd, omdat hij het langste strookje trok. De andere scheurde zijne volteekando candddatenJiJst aan stukken.. (N. K)) BRANDEN. Zondagochtend ontstond te Bos koop brand in een door den heetr D. van Wijk bewoond perceel. De schade wordt door assurantie gedekt. Doordat de brand ondier kerk tijd uitbrak en een onbevoegde de klokken deed luiden, ontstond in sommige kerkgebouwen een paniek. BRANDSTICHTING IN IIOTEL BELLEVUE TE ARNHEM. Voor het Arnhemsehe Gerechtshof word Maandag een aanvang gemaakt met ile behandeling van de gerucht makende zaak tegen F. A. G. Kranig, pianostemmer te Brussel, door de rechtbank te Arnhem wegens opzette lijke brandstichting in Hotel BeHevue aan den Utreohtschen weg te Ara- hem, tn den nacht van 25 op 26 Octo ber 1908, waarbij de hotelknecht Wammes om liet leven kwam, ver oordeeld tot zes jaren gevangenis straf, met afrek der preventieve hech tenis. De officier van justitie had 12 jaar geëischt. Thans waren 13 getuigen A charge en 18 A décharge gedagvaard. Beklaagde Kröntg bleef bij zijn ver weer, in eersten aanleg gevoerd. Hij is onschuldig. In strijd met de ver klaringen van in eersten aanleg ge hoorde getuigen zei beklaagde, dat er veel rook in de gang was en dat hij daardoor de diensttrap niet zag, zoodat hij naar het balkon vluchtte. Hij zegt voorts, dat, hij op het balkon alarm maakte, hoewel niemand daar van iets hoorde. Het doe! van zijn reis op 25 Octo ber /an Brussel naar Arnhem was volgens beklaagde dat hij te Berg en Dal rijn moeder wilde spreken over ,een oogoperatie en over den doop van een kind. Beklaagde werd er door den presi dent op gewezen, dat hij dan toch het doel van zijn reis geheel heeft, gemist, want 's avonds ls hij niet te Berg en Dal geweest, maar heeft in „Belle- vue" te Arnhem gelogeerd en den volgenden dag is hij evenmin naar Berg en Dal gegaan, doch recht streeks door naar Brussel terugge reisd. Beklaagde bleef in gebreke om een aannemelijke reden op te geven voor ziia verblijf op 11 en 25 October te Arnhem. De advocaat-generaal, mr. Van Lu- lofs Umbgrove, vroeg beklaagde, te verklaren, waarom hij op 11 October niet naar Berg en Dal naar zijn zieke moeder is gegaan. Hij was gekomen om zijn zwager in Bellevue t e spre ken, maar hij vond dien niet. Niet tegenstaande bleef beklaagde doel loos in Arnhem rondzwerven. Beklaagde zei, dat hij de reden, Waarom hij nielt naar Berg en Dal ging, wil opgeven, maar dan in een zitting met gesloten deur-en. De adv ocaat-generaal merkt op, dat beklaagde bij den rechter-com- missaris die verklaring had kunnen geven. Eer. thans aangevoerde reden is niet aannemelijk. Waarschijnlijk doelt beklaagde op de relatie met een vrouw, waarover in eersten aanleg even is gesproken, en meent hij, dat het Hof die verklaring zal aanne men. Als eerste getuige werd gehoord mej. C. Romifn, de huishoudster van het. hotel. Haar verhoor duurde ge- ruimen tijd, doch veel nieuwe punten kwamen niet ter sprake. De getuige Beck, in 1908 kok in Bedtevie, bleef volharden bij zijn be schuldiging tegen den heer E. Riese- ner geuit, dat deze hem eenigie lapjes van duizend zou hebben beloofd, wanneer hij zorgde, dat helt hotel af brandde. In düe middagziitting werden nog verschil Lende getuigen gehoord, die dezelfde verklaringen aflegden als voor de rechtbank. Als getuige A decharge werd ver volgens gehoord mr. J. J. P. Nolst Tiranité, te Rotterdam ,niet door de rechtbank gehoord) die de vordering van den heer Riesiener tegen de Assh- rantiemaatschappij „rUnion" behan- i delde. De zaak is nog niet in orde ge komen, omdat de oorspronkelijke deskundigen naar de meening van de verzekerden hun taak niet behoor lijk volbracht haddien. Daarna zijn door de Rechtbank nieuwe deskundi gen benoemd l maar de Assurantie- maatschappij heeft noch het bedrag door de eerste deskundigen geraamd, noch dat, waartoe de laatsten kwa men, voldaan. De advocaat-generaal merkte dat de maatschappij toch nooit kennen heeft gegeven niet te willen betalen wegens vermoeden van brand stichting. Getuige antwoordde, dat do maat schappij ook nooit verklaard heeft, vvèl te zullen betalen. Got pi ge maak te zich dan ook ongerust, dat de maatschappij van deze strafzaak ge bruik wil maken om betaling te wei geren. Hierna werd de zitting tot lieden verdaagd. Sport ec Wedstrljfe DE VL1 EG PROEVEN TE 's-GRAVEN- HAGE. De heer De Iiondt verzoekt, mede te deelen, dat de data voor de vlieg- demonstratie met liet Wr.ight-appo- raat te 'sGravenhage, nader zullen worden vastgesteld. De machine is nu geborgen op het landgoed Persijn van den heer Jo- cliims, waar de werkzaamheden voor ion bouw van een hangar en tribu ne in vollen gang zijn. Ter voorkoming van teleurstellin gen zulten met het oog op de her ha al- lij ke veranderingen in de windrich ting, 4 rails in plaats van 2 worden aangelegd. Ingenieur Lefèbro is bezig aan het monteer en van de machine. HET N. V. B.-BESTUUR. Naar wij vernemen heeft de heer J. J. van den Berg, voorzitter van H. F. C. „Haarlem" zijn ontslag inge diend als lid van het bestuur van den Nederlandsclien Voetbalbond, hoofd zakelijk daar deze functie hem te veel tijd kost. INGEZONDEN Van ingc»ondeu atukkan, g®plaatsl oi alet geplaatet, wordt do kopie den lazen i niet teruggegevo Voor aen inhoud dezer rubriek «telt do redactie zich niot aansprakelijk. DE VEILINGQUAESTIE.ë Mijnheel- de Redactsurl Hoewel er reeds veel over boven staande quaestie is geschreven en ex ploiter! zijn gewisseld, die tot lieden geen verandering in de zaak hebben gebracht, verzoek ik ook eenige plaatsruimte om mijne meening daar over ten beste te geven. Ik stel mij niet voor, dat daardoor de quaestie zal worden opgelost, want zoolang bedde partijen zoo hardnekkig op hun stuk blijven staan, zal ook dit schrijven daarop niet veel invloed uitoefenen, maar wel meen ik een middel aan de hand te kunnen doen om tot eene schikking te geraken, d'ie beide partijen kan be vredigen en waardoor aan deze on verkwikkelijke geschiedenis een voor partijen bevredigend einde kan wor den gemaakt. Het onbillijke van den eisch om een. verkooper te noodzaken een door de Notarissen aangewezen persoon als makelaar aan te stellen, hebben de Notarissen reeds ingezien, blij kens hun besluit, om den verkoopers te vergunnen in „de Gouden Leeuw" ook zonder makelaar te veilen. Ongelukkigerwijs verkeert een hy potheekhouder die zijn vordering wil executeuren, in het lastige geval om rekening te moeten houden met het plaatselijk gebruik en wat dat plaat selijk gebruik te Haarlem is, heeft de Kantonrechter te Haarlem gefor muleerd op zoo duidelijke wijze, dat daaromtrent niet de minste twijfel kan bestaan; in 't kort hierop neer komende: „veilen in ,,_de Gouden Leeuw" met bijstand van make laars." Nu is de groote vraag: „mogen de Notarissen den hypotheekhouder, die executeenen wil de verplichting op leggen aan te stelten als tusschen- p er soon een makelaar door de Nota rissen aan te wijzen? Immers neen! Er zou nog iets vóór te zeggen zijn, indi«n zoo'n functionaris ook door de Notarissen voor zijne bemoeiingen be taald werd, maar die verplichting laten ze het Liefst aan den verkooper over.. Was de hypotheekhouder niet ge noodzaakt in „de Gouden Leeuw" te veilen, hij zon op dien eisch eenvou dig antwoorden: „loop rond!", ik ben zelf mans genoeg mijn menschen daarvoor aan te stellen en vergis ik mij in diie menschen, dan komt dat voor mijn eigen rekening en niet voor rekening van den Notaris. De Notaris executeert niet, dat doet de hypotheekhouder, en zorgt de laat ste, "dat daarbij de plaatselijke ge bruiken in acht genomen worden, dan heeft de Notaris niets anders te doen dan zijn ministerie bij de vei ling te Verleenen. Waar dus de hypotheekhouder door het plaatselijk gebruik gedrongen wordt het locaal „de Gouden I-eeuw" als veillocaal te bezigen is het niet nobel van de Notarissen om dae ver plichting te misbruiken tot het berei ken van hun doel en daarvan het ver leenen van hun ministerie afhanke lijk te Stellen. En wat zou er tegen zijn om aan een hypotheekhouder de vrije keus van een makelaar te laten? Immers geen enkel denkbaar belang verzet zich daartegen. Wanneer de Notarissen konden be sluiten om alleen bij executieveilin gen, waarbij de tegenwoordigheid van den Kantonrechter vereischt. wordt, den hypotheekhouder de vrije keuze van een makelaar te laten, dan was m. 1. de hcele quaestie op gelost. Ik wil dit schrijven niet eindigen zonder nog een enkele opmerking te maken en wel deze. dot de Haarlem- sche veil.ingquaest.ie glashelder aan toont, dat do praktijk niet altijd mot de theorie overeen te brengen is. De theorie in deze zaak leer aart., dat makelaars in onroerend goed niet bestaan, maar de praktijk geeft juist het tegenovergestelde te zien en nu is het eigenaardige van het geval, dat juist zij, die geroepen zijn, om te zorgen, dat theorie en praktijk wei mot. elkander in overeenstemming zijn, nl. «te Notarissen en de Kamer va.-,'Toezicht, al het mogelijke in het werk stellen om een corps makelaars in onroerend goed le kweeken, dat te Haarlem vasten grond onder de voe ten krijgt en zal blijken niet meer op te heffen te zijn. Want die zooge naamd bij liet locaal „de Gouden Leeuw" geadmitteerde makelaars, die door de Notarissen en de Kamer van Toezicht aan de verkoopers als last hebbers opgedrongen worden, zijn niet andiers dam, in naam, makelaars in andere vakken, doc-h inderdaad makelaars Ln omroerend goed, omdat In het locaal, waarbij zij geadmit teerd zijn, niets anders dan onroeren de goederen worden verkocht.- Waar zóó dooir de machthebbenaen met de consequentie wordt omge sprongen, meende ik deze opmerking niet achterwege 'te mogen laten en beveel haar beleefd aan ter ernstige overweging. Met damik voor die plaatsing, Hoogachtend, X. Haarlem, 5 Juli 1909. PROVINCIALE STATEN. Hedenmorgen vergaderdon Prov. Staten van Noordholland, onder voor zitterschap van Mr. G. van Tien- hoven. Spreker herdacht de blijde gebeur tenis, hoe in verschillende deelen van dit gewest op ondubbelzinnige wijze blijk is gegeven van de algemeeno vreugde en dat Ged. Staten in een adres aan het Koninklijk gezin hun ne hei'wenschen hebben vertolkt. Spreker uitte den hartgrondiger:, diepgevoolden, wensch, dat de jeug dige Oranjetelg onder Gods zegen voorspoedig zou opgroeien, dat een rijk en gelukkig leven het hare zal mogen zijn en dat de latere geschied schrijver, wanneer hij de levendige volksvreugde bij hare geboorte her denkt, tevens zal kunnen getuigen, dat zij trouw is gebleven aan de hoo gs tradities van haar roemrijk ge slacht en liet heil van den lande be vorderd heeft. Deze toespraak werd staande aan gehoord en met bravo's begroet. Vervolgens hei-dacht de voorzitter de beide Leden, die sedert de vorige vergadering door den dood zijn weg genomen, Mr. Armand Sassen en Mr. J. P. A. N. Caroïi, wees in 't bijzonder op de warmte en geestdrift van den eerste op de kunde en scherpzinnig heid van den laatstgenoemde, waar mede beiden de belangen Wan het ge west hebben bevorderd. (Applaus.) Besloten werd tot toelating van de hoeren A. P. Staalman, J. E. Hendrix en D. Rahusen, die daarna werden geïnstalleerd. De verschillende punten werden ge steld in handen van Commission. Op verzoek van Mr. Westerwoudt, na mens de Commissie, werd besloten haar rapport omtrent den bouw van Duinenbosch nog heden te behande len. Daar niemand hierover het woord vroeg, noch hoofdelijke stemming verlangde, werd de conclusie van het rapport, om n. 1. de mededeelingen van Ged. Staten voor kennisgeving aan te nemen, geacht te zijn aange nomen. De volgende vergadering zal plaats hebben op Dinsdag 20 dezer. Rectificatie. In de vragenrubriek van lieden staat, dat de heer M. Pothoven op den Kampersin gel woont. Nader is ons gebleken, dat dit onjuist is, de heer Pothoven woont aan de Schouw tjeslaan. Coöp. Bouwvereenigin g. Door een Coöperatieve Bouwveree- nigiiSg te dezer stede, zal binnenkort worden aanbesteed: het bouwen van een 40-tal woningen op een terrein gelegen aan de Potgieterstraat. Militaire Zaken. Do korporaal Twenhöfed van het 4e bataljon 10e regiment infanterie al hier, wordt op 9 Juli e. k. aangesteld tot sergeant bij het le bataljon van het korps te Iloorn in garnizoen. Gev. Voorw. Een pensioenakte ten name van C. Groenestein, W. Appelaarsteeg 1. Een fluweelen portemonnaie ihh. geld, Veerpolder 9. Een zilveren armband, Zijlstr. 81. Een ledige kinderportemonnale, L. Begijnestraat 34. Een ceintuur met gesp, Gen. <xe Wetstraat 36. Een schakelarmband, Lange Begij nestraat 8. Een leerboek ten name van M. Pel- lenburg, Bakenessergracht 56. Een bril in étui, Gen. Oronjéstraat 150 a (Schoten). Een scheermes. Korte Heei-enstr. 1. Een gouden ring, Westerhoutpark 3 (.Heemstede). Een wit schoentje, Oude weg 14. Drie leerboeken ton uome van L. Rustige, As3endelverstr- 40 a. R. K. Hanze in het Bisdom Haarlem. De Bond van de R. K. Vereenigin gen va nden handeldr ij venden en in- dustrieelen middenstand in het bis dom Haarlem hield te Amsterdam zijn jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. A. Verbeek, zei Thans is de R. K. Hanze in het bisdom Haarlem oog slechts een jon ge organisatie, maar ze belooft een krachtige en machtige organisatie te worden. Uit het jaarverslag van den waar- nemenden secretaris, den heer H. J. Visser te Haarlem, bleek, dat er met vrucht is gearbeid. De Bond bestaat thans uit 15 afdee- 1 in gen met ca. 1000 leden. Met een opwekking, om samen te blijven werken voor het groote doel, dat de R. K. Hanze nastreeft, sloot de heer Visser zijn keurig jaarverslag. Uit het jaarverslag van den pen ningmeester, J. K. L. Wijdeman te Alkmaar bleek, dat de inkomsten waren 'ƒ326.791/2, de uitgaven f 387.641/2, een nadeelig saldo dus van 60.85. De begrooting voor het boekjaar 1909/1910 is in ontvangsten en uitga ven geraamd op 316.27 1/2. Ook den penningmeester werd een woord van dank gebracht. BLOEMENDAAL. Aan den agent van politie de Vries 13 vanwege den Al gemeen en Nedorlandschen Politiebond de zilve ren. medaille voor 20-jarigem trouwen dienst uitgereikt. Door eerï besteller van het station Overveen werd dezer dagen een por tefeuille verloren met ongeveer f 180 en eenige quitamtiën. Gelukkig voor den nan werd de portefeuille door een onderofficier gevonden en weder teruggebracht. HAARLEMMERMEER.. Jullanafeest In ee<n gehouden vergadering van hoofden van scholen en belangheb benden zijn thans nadere bijzonder heden vastgesteld omtrent liet te hou den algemeen schoolfeest. Iecber huis gezin, waarvan kinderen ter school gaan, zullen één photo van het Ko ninklijk Iiuis ontvangen. Na aftrek van deze kosten, zal het netto bedrag, wat voor ieder kind te verteren is, 41 cent bedragen. Nagekomen giften zullen ndot an ders geaccepteerd worden, dan dooi den al,gem. penningmeester, opdat dit bedrag ook weer gelijk verdeeld zal kunnen worden. Overigens zal er naar gestreefd worden, om voor ie der school éénzelfde program van feestviering vast te stellen, opdat iii alles gelijkheid zij. ZANDVOORT, Nieuw orgel. Men schrijft aan „de Tijd.": De 5e Zondag na Pinksteren, tege lijk hier Aan bi ddiii gsdag, was voor de Parochianen van St. Agatha dit jaar een geheel bijzondere feestdag en zal niet licht vergeten worden. Voor den aanvang toch der Hoog mis, werd op plechtige wijze door pastoor P. L. Dessens, het nieuwe orgel ingewijd en voor de 'ie maal be speeld door den welbekenden en ge- vierdien componist en organist, den heer Philip Loots van Haarlem. Onnoodlg hierbij te voegon, dat de groote beteekenls van het orgel door het kunstvol en diep godsdienstig spel an dezen begaafden kunstenaar goed uitkwam. Wat liet hij genieten van de heerlijke tonen, welke dit or- ;el voortbrengt: nu eens fluisterend ii zingend, dan weer in krachtige ;almen losbarstend. De firma Adema en Zonen, orgel- f abri kante te Amsterdam, verdient allen lof voor de degelijke uitvoering keurige afwerking en boven alles on berispelijke en zeer fijne intonatie an dit orgel. Zij heeft eer van haar werk en voor de zooveelste maal ten volle getoond, dat ook bij den bouw van orgels van kleinere afmeting de meest scrupuleuze zorg bij haatr aan het woord is. Van de a.s. lichting der Nationale Militie beeft zich voor de deelneming aan het voorbereidend militair on derricht slechts één jongeling aange meld. In Je Amsterdamsche Vacantie-Ko- lonie in het Park Kostverloren is aangekomen de 2de ploeg kinderen ten getale van 60. Te Leiden is voor liet candidaats- examen ir. de medicijnen geslaagd onze vroegere dorpsgenoot de heef C. A. H. Gerke. Aangekomen vreemdelingen Mevr. Sanders van Loo—Rookmaa- ker, Bloemendaa], Burgemeester En- gelbertssLraat 2. Mevr. Van ReesRookmaaker, te Bloemendaal, id. F ara. Mitjemburg, Bloemendaa], Zutderstraat 19, 5 p. L. van Herk, Utrecht, Duinweg 4, 6 pers. Mej. Bruch, Watergraafsmeer, Hoo- geweg 94 T. Eendhuisen, Kloosterburen, Kosterstraat 7. Q. de Waardt, Mensigeweert, Kos- terstr rat 7. G. van Breukelen, te Amsterdam, Kosterstraat 7, 3 p. Mevr. wed. W. K. v. d. Bregge, te Amsterdam, Groote Krocht, 2 p. Fam. v. d. Palk, Amsterdam, Hal- testraat 27, 6 p. M. Mendelsohn, Amsterdam, I-Iotel Driehuizen, 2 p. P. BerthoidHotzmindz, Hotel Driehuizen, Lad. Wadding ton, South Craydon, Hotel Driehuizen, 2 p. Mr. Van Gelderen, Deventer, Hotel Driehuizen. C. Reitsel, Hanau, Hotel Driehui zen, 4 p Dr. R. Furst, Berlijn, Charlotten- burg, Hotel Driehuizen, 4 p. J. van Straatem, Utrecht, Hotel Driehuizen. Dr. Med. Larsen, Kopenhagen, Ho tel Driehuizen, 2 p. L. Monas, Amsterdam, Hotel Drie huizen, 2 t>. J. J. Dekker, Amsterdam, Hotel Driehuizen, 6 p. F. F. M. R. Barije, Amsterdam, Ho tel Groot Badhuis. ,T. Louet, Feïsser, Amsterdam, Ho tel Groot. Badhuis. Mr. A. Romondt, Rotterdam, I-Totel Groot Badhuis. Hayermans, Bremen, Hotel Groot Badhuis. J. B. van Loghem, Delft, Hotel Groot. Bodhuis. N. G. Verhey, Delft, Hotel Groot Badhuis. C. Smit, Delft. Hotel Groot Bad huis. J. Mol Ier, Hamburg, Hotel Groot Badhuis, 2 p. Mevr. Van Heel, Rijssen, Pension Buitenrust. Brand Millenaar, Rotterdam, Ho tel Kurhaus, 3 p. I.issone, Amsterdam, Hotel Kur haus. 2 p. Mr. L. van Gigh Jr., Amsterdam, Hotel Kurhaus, 2 p. E. A. Berckord, Frankfurt a. M., Hotel Kurhaus, 2 p. DOOR DEN TREIN GEDOOD. Hedenmorgen is door den trein van 7.45 uit Amsterdam een spoorwegar beider, die met verschillende andere bozig was lieirstellingen 'te verrichten aan de spoorbrug bij Weesp, overre den en op slag gedood. Het hoofd en den rechterarm zijn deö veronge lukte afgereden. AHisterdamsGöe Beurs. Openingskoersen van 6 Juli 1909, ABOUCHERE O YENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was vast. Nodari. Certificaten 77—9115/16. TAB \KSAANDEELEN vast. Bind- jey 98 1/2, Deli 436, Pi otterdam Deli 325, Sen em bah 385. PETROLEUMAANDEELEN: Ko- ninWijke 424 1/4—26|, Moeara Enim 185 ex divid. Sumatra, Palombang 1568 ex-divid. MIJNAANDEELEN zonder handel: Great Cobar 115 1/4. De AMERIKAANSCHE MARKT oponde vost. Atchison 1141/4, Denver 48, Erie 37 1/4, Kansas 45 7/8 en 72 1/2. Missouri 411/2, Rock Island 32 5/8, Southern Railway 31, Southern Pa cific 1321/4, Union Pacific 1951/2, Wa bash 213/4, Steels 6815/16, Carren 573/4. CULTUURWAARDEN vast. Vor stenlanden 181. HAARLEM. BEVALLEN 5 Juli. A. M. Prins, geb. Vink, d. II. Th. Schouten, geb. Peek, z. 6 Juli. S. C. Eijnthöven, geb. Servaas, d. li. S de Ruiter, geb. Konings, d. S. Hommers, Loos, z. C. A. Stoute, geb. Bel, z. BENNEBROEK. BEVALLEN: C. P. Peters—Schoone, d. DOOPSGEZ GEMEENTEN.. Beroepon te Heerenveen ds. P. Ena te Grouw. GEREF. KERKEN. Beroejjon te Heerenveen ds. G, Wisse te Driebergen, Aangenomen het beroep te Jutrlin- Hornmerts door den heer W. L. Korf-' ker, cand. te Zaandam. VRIJE UNIVERSITEIT- Geslaagd voor het doctoraal exa* men in de rechtsgel. faculteit aan dé vrije universiteit de heer A. R. Baas, Gemengd Nieuws SPOORWEGONGELUK. In den nacht heeft bij het station WemJily van den London and North Western Railway een spoorwegonge luk plaats gehad, waarbij een reizi ger gedood en vijf gekwetst werden Het ongeluk werd veroorzaakt door het uit de rails springen van den der den wagen van den trein. De tweede wagen werd door den schok omver geworpen liet waren enkel de reizi gers in dezen wagen, die eenig let sel bekwamen. Marktnieuws BEVERWIJK. Groentemarkt. Aangevoerd en verkocht te Bever wijk op 5 Juli Ï909 Spinazie, per Heet. f 2 Raapstelen, 100 bos 2. Radijs, 100 bos 1.60. Wortelen, '100 bos 9. Komkommers, per 100 10. Asperges, per bos 35 ct. Aardap. klei, p. I-Iect. 6.25. Peuten, per küo 20 ct. Doppers, per kilo 18 ct. Capucijners, per kilo 20 cl. Tuinboonen, per 1000 fl. Bloemkool, per 100 f 9—/ 14 Sla, per 100 krop 80 ct. Rabarber, per 100 bos'/5. Pieterselie, per bos 4 ct. Selderie, per bos 5 ct,. Aardbeien, per mandje 6—10 ct. PURMEREND, 6 Juli 1909. Kaas. Aanvoer 249 stapels kleine, 29 ]>er 50 K.G. Boter. Aanvoer 1831 kg., prijs f 1.20 a f 1.30, gemiddeld f 1.25 per k.g. Vee. 577 runderen, waaronder zijn 316 vette. 28 stieren. 77 paarden, 80 a 350 per stuk. 318 vette kalveren, f 0.60 a 0.80 per kilogr. 360 nuchtere dito, /ll a 24 per Stuk.. 224 vette varkens, 48 e 52 cent per kilogr. 32 magere dito, 16 a f 24 per st. 260 biggen, 6 a 11 per stuk. 2442 schapen en lammeren. Eieren. Kip- f 3.50 a 4.20, eend- 3.90 per 100. Vette koeien prijshoudend, han del stug, f 0.56 a 0.74 per kg. Gelden koeien prijshoudend, han del stug, f 130 a. f 180 per stuk. Melkkoeien prijshoudend, handel stug, f 140 a 250 per stuk. Nuchtere kalveren prijshoudend, handel stug. Vette varkens prijshoudend, han del vlug. Magere varkens en biggen prijs houdend, handel matig. Vette schapen prijshoudend, han del stug, f 18 a 24. Overhonders prijshoudend, handel stug, 6 a 11. Het sto< rnschip Gorontale, van Ja va p.a.nr Rotterdam, passeerde 5 Juli Sagres. Het stoomschip BaLi, van Amster dam naar Batavia, passeerde 5 Juli Kaap St. Vincent. Het stoomschip Rhipeus, van Ba tavia naor Amsterdam, arriveerde 4 Juli to Suez. Het stoomschip Koningin Wilhel- mina arriveerde 5 Juli van Amster dam te Batavia. Helt stoomschip Sumatra arriveer de 5 tuil van Newcastle N.Z.W. te Batavia. Het stoomschip Gorredijk (Neptune Lijn) arriveerde 5 Juli van Rotter dam te Baltimore. Het stoomschip Amstelland, van 'Amsterdam naar Buenos Ayres, arri veerde 5 Juli te Santos.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2