als date Uw Dei'vaar boort^ lal xij wellicht bet xooken hi da wachtka mer verbieden. RKDACT13. 3ino«ofe«d Mr. Tb. A. DE MEESTER. Naar de N. Ct. verneemt, Is de toe stand van uir. Th. de Meester nog altijd zorgelijk, hoewel een lichte ver betering is geconstateerd. Door mor- lme-inspultingen beeft de zieke min der pijn ondervonden. Wanneer de pijn niet terugkeertt mag uien hopen op een gunstiger wending in de ziekte. NED. MAATSCHAPPIJ TOT BEVOR DERING DER GENEESKUNST. Zondagavond werd, ter gelegenheid van de jaarvergadering door het ge meentebest umr van Leeuwarden aan afgevaardigden en leden van hoven- genoemde maatschappij een concert aangebeden in den Prinsentuin. In de pauze had de ontvangst der congressisten plaats, die bij monde van den heer dr. P. H. van Etten, arts, als voorzitter van het district, den tulrijk opgekomeueu het welkom toeriep. De hartelijke woorden werden be antwoord door den voorzitter der Maatschappij prof. dr. IC. F. Wenc kebach te Groningen. In de raadzaal van het stadhuis van Leeuwarden werd Maandagmor gen da algemeen© vergadering ge opend met een toespraak van dien voorzitter, prof. dr. IC. F. Wencke bach, uit Groningen. Hij wees er op, dat het voor de zes tigste maal is, dat de afgevaardigden en leden der Maatschappij ter jaar- lijksclie algemeene vergadering bij eenkomen. Daarbij schetste hij de vooruitgang den veneeniging. Nauwelijks enkele harer oprich ters zijn nog in leven. Maar ai die v«Jen die ons voorafgegaan zijn en die ook wij op onze beurt zullen vol gen, zij zijn vervangen door nieuwe leden, bezield met frisschen moed en jeugdig vuur, met jonge idealen en nog niet getaande stuwkracht. Zoo leeft onze Maatschappij voort, In lengte van dagen, met telkens ver nieuwde kracht. Wie opmaakt de balans onzer Maat schappij, aan do één© zijde wat zij w_l, aan de andere zijde wat zij wrochtte, behoeft niet onvoldaan te zijn. Op allerlei gebied hebben wij in het laatste jaar goede vruchten .van onzen arbeid geplukt. Veel van .wat de stuwers in nieuwe koers ge wild hebben, is of wordt verkregen. Niet langer is de regeering doof voor onze wenschon, zelfs klopt zij Dij ons aan om raad in vele zaken. De heer J. Oosterhof W.Jzn., wet houder van Leeuwarden, sprak hier op, eai zei o.a.: Ik wensch u namens geineentebe- stuur en burgerij nogmaals hartelijk! welkom te heeten en u toe te wen- schen, dat de beraadslagingen rijke vruenten zullen mogen afwerpen voor uwe Maatschappij en daardoor zul len mogen medewerken tot bevorder1 ring van die wetenschap, die meer dan een harer zusberen aanspraak mag maken op ons aller wa.udeering <*n dankbaarheid. Verv. -genwoordigd bleken te zijn 48 afdeel ingen. Daarna kwam het jaarverslag van den secretaris, dr. C. F. Schreve, aan de orde. De maatschappijen, opgericht naar aanleiding van de wet op het ar beidscontract, hebben aan het hoofd bestuur, voornamelijk aan het dage- lijksch bestuur, handen vol werk ge geven. Het hoofdbestuur ziet met groote voldoening op de gevoerde actie te rug, want het succes voor de Maat schappij was onverdeeld. Ook ten opzichte van de „Tuin- bouw-Ouderlinge" en de „Landbouw- Onderlirge" was het succes aan den kant d*»r Maatschappij. Het verslag herinnert o.rn. nog aan de herdenking van den löOsten ge boortedag van dr. J. P. Heije, „onzen dichter-secretarisen geeft aan het slot eenige cijfers. Het getal afdee- lingen bleef 58 bedragen. Het getal leden der maatschappij bedroeg 2505, een vermeerdering, vergeleken met het vooraf r-ande jaar, met 51. Er staar, naar schatting nog 300 gc- neesheeren hier te lande buiten hot organisch verband. Moge, aldus hel verslag dit getal steeds kleiner wor den! liet finaiic'eol verslag werd goedge keurd evenals verschillende andere verslagen, waarbij onder applaus hulde werd gebracht aan dr. C. E. Daniels, voor h—beheer dt-r boeke rij en van het informatiebureau. Voorts kwam aar. de orde het rap port der blij--en do commiss.'e voor het practische 011 liet aanvullende gc- heeskundig onderwijs. Do conclusies dezer commissie luid den als volgt: le. Het denkbeeld van bekorting der voorbereidende studiën tot aan het tweede natuurkundig examen met «en jaar, met uitbreiding van het aantal onderwijskrachten, en ver enging der verdere studiën met een aar speciaal voor de practische vor ming, ter overweging aan te bevelen ij de faculteiten dier wis- en, natuur- unde aan de Rijksuniversiteiten en de gemeentelijke universiteit te Ara- sterdam; 2e. A (meerderheid der commissie). ,Aan' het Hoofdbestuur op te dragen ^en commissi© te benoemen die aan èomeente en andere besturen inlich tingen zal geven over de wijze, waar op jonge artsen, na het arts-examen, zich nog verier practisck geoefend hebben; B {minderheid der commis si?). Tot de Regeering te zijner tijd hot ve.. c<jk te richten door wetsvvijzi-' ging aan het artsdiploma een zooda nige opschortende werking te ver binden, dat de uitoefening der prak tijk eerst geoorloofd is een jaar na het afleggen van het arts-examen? 3e. De leden, die aan een artsen cursus wenschen deel te nemen en beu, d:e zich met de leiding daarvan willen belasten, uit te noodigen daar voor plannen op ie maken, in over- log te treden met de gezaghebbenden en van de uitkomst aan het Hoofdbe stuur der Maatschappij mededeeling te doeu. De afd. Groningen had een amen dement voorgesteld luidende: „De Maatschappij onthoudt zich voorloopig van eenig oordeel over het rapport.1' Hoofdbestuur en Commissie ver- eenigden zich met dit amendement. Bij stemming werd de eerste con clusie der Commissie, geamendeerd door Groningen en met toevoeging der discussies, aangenomen met 87 tegen 44 stemmen. De tweede conclusie van de meer derheid der Commissie werd verwor pen met 110 tegen 21 stemmen. De tweede conclusie van de minderheid der commissie werd ingetrokken. De 3e conclusie werd met algemee ne stemmen aangenomen. Het rapport der commissie in zake het instellen van een onderzoek naar de strafrechtelijke verantwoordelijk heid van den geneesheer werd voor kennisgeving aangenomen. De centrale Commissie, belast met 't onderzoek naar de verhouding van geinee ntegeneesheeren en gemeente besturen, werd diligent verklaard. Daarna kwam aan de orde het rap port der commissie in zake de ver houding der geneeskundigen tot de levensverzekeringsmaatschappij en. Hare cönclusies luidden aldus: „Onze commissie is inzake de vraag of huis-artsattesten behootren te warden afgegeven eenstemmig Yan oordeel, dat deze kunnen worden ge mist en niet behooren te worden af gegeven. Evenzoo is zij eenstemmig van meening, dat het geoorloofd Is, dat de behandelende geneesheer In lichtingen verstrekt, wanneer deze door den geneeskundigen adviseur- der Maatschappij worden gewenacht, mits de candidaat-verzekerde hiertoe zijne toestemming verleent. Geen eenstemmigheid kon in de oommissie verkregen worden bij de behandeling van het vraagstuk der ovarlijdensattesten. Het lid Pinkhof kon niet meegaan met de opvatting der overige commissieleden, beli chaamd in de volgende conclusie: „Zij weuscM een ieder volledige vrijheid van handelen te laten om een verklaring van overlijden met opgave der doodsoorzaak ten behoe ve van Levensverzekeringsmaat schappijen af te geven, wanneer de verzekerde hiertoe machtiging heeft verleend." De le en de 2e conclusie werden zonder stemming aangenomen. Rotterdam lichtte naar aanleiding der derde conclusie de volgende mo tie toe: „De algemeene vergadering, van oordeel, dat ieder geneeskundige, die vermeent geen opgave der doodsoor zaak ten behoeve van Levensverzeke ringsmaatschappijen te mogen doen, volledige vrijheid van handelen daar in dient te hebben, draagt het Hoofd bestuur op maatregelen te beramen opdat aan den tegenwoordigen dwang in deze een einde worde ge maakt." De motie-Rotterdam werd met groo te meerderheid aangenomen, alleen Zutphen stemde tegen. Over de meerderheids- en minder heidsconclusie wenschte de vergade ring nu geen stemming meer. Voor kennisgeving aangenomen werd eveneens het rapport der com missie tot onderzoek naar de waar- horgen van het Staatstoezicht op de volksgezondheid ten opzichte van de verantwoordelijkheid van den ge neesheer. Onder dankbetuiging werd de commissie ontbonden verklaard. Na goedkeuring van de reglemen ten van de Centrale Commissie voor de BGroepsbelangen en van het In formatiebureau werd de vergadering geschorst tot hedenochtend. "s Middags begaven de afgevaardig den zich per extratrein naar Akkrum vanwaar een boottocht werd gemaakt over het Sneekermeer, waar een zeil wedstrijd plaats had. Daarna volgde een gemeenschap- pel ijken maaltijd in „Amicitia" te Sneek en een coucert ïin. de Buiten- societeit aldaar. INBRAAK TE 'S-GRAVENHAGE, Zaterdagavond tusschen 9 en 9 1/2 uur is ingebroken in een benedenhuis aan do Regentessela an, terwijl de be woonsters een oude dame en haar gezelschapsjuffrouw even do deur waren uitgegaan. Met oen valschen sleutel of een loo- por heeft men vermoedelijk de deur geopend. De kasten In de kamers waren opengebroken, of de deuren er van uiigelioht, De brandkast was opengebroken met ee<n ouden sleutel, dien men in een laatje gevonden had. Waarschijnlijk is de inbrekor, of zijn de inbrekers opgeschrikt, want, ter- wijl een bedrag van 20 aan specie en eenige oude gouden munten, be novens enkele zilveren voorwerpen zijn medegenomen, heeft men onge veer 500 aan papiergeld en effecten laten liggen.: DE KAMERVERKIEZING IN DIS TRICT AMSTERDAM IV. Het Hold, verneemt, dat de heer jlir. rar. J. Roëll heeft bericht, niet geneigd te zijn een candidatuur in district IV te aanvaarden, bij aldien een der heeren dr. Blooker, dr. Lely of pref. Van Hamel zich beschikbaar stelden. Aangezien, naar werd mede gedeeld', beide laatstgenoemde heeren bereid zijn een candidatuur te aan vaarden, vervalt daarmee de candi datuur Roëll. LUITENANT-GENERAAL KOOL. Men meldt nog uit Den Haag: Na afloop der parade, die Maandag gehouden is ter eene van de verjaren de prinses-weduwe van Wied, gebo ren prinses Marie der Nederlanden, werd door den generaal-mioor, ad judant in buitengewoneji dienst van H. M. de Koningin, baron vaar Voorst tot Voorst, in opdracht der Koningin, aan den luitenamt-generaal Kool, commandant van het veldleger, ter gelegenheid van diens 50-jarig dienst feest als officier, het dienstkruis voor 50-jarigern dienst, ditmaal met bril janten, onder een hartelijke toespraak uitgereikt. Generaal Kool bedankte en verzocht zijn eerhiedigen dank aan H. M. de Koningin over te bren gen. Generaal van Voorst tot Voorst noodigde de troepen uit eerst een driewerf „leve de Koningin" en daar na een drievoudig „Leve Generaal Kool" aan te heffen, waaraan op geestdriftige wijze werd voldaan. NEDERLANDSCHE HEIDE MAATSCHAPPIJ. Zaterdag hield de hoofdafdeeling „Zoetwatervissclierij" der Nederland- sche Heidemaatschappij te Utrecht eene buitengewone algemeene verga dering onder leiding van den heer jhr. mi'. Ruys van Beerenbrouck. De vergadering was zeer druk be zocht. De voorzatter opende haar met een korte toespraak, waarin hij mi nister Talma, onder wiens leiding de Visscherijwot was tot stand gekomen, in het bijzonder een woord van wel kom toeriep. De Heidemaatschappij stelde hot bezoek van den Minister op zeer hoogen prijs en de zoetwatervis- scherij zal dit in het bijzonder weten te vvaardeeren. (Luide toejuichin gen). TREURIG. De 19-jarige vrouw Pasterkamp te Urk had Zondagavond haar kind van ongeveer 5 weken bij zich te bed ge nomen en toen zij ongeveer te tien uur Maandagmorgen ontwaakte, kwam zij tot de ontzettende ontdek king, dat zij haar kind dood gelegen had, het althans dood vond, toen zij ontwaakte. Er wordt een onderzoek ingesteld. EEN BRUTAAL STUKJE. De Tel. verneemt, dat Zondagnacht in het station van Harmelen een bru taal stukje is afgespeeld. Tusschen 12 en 4 uur, een tijd, waarin bedoeld station onbewaakt is, hebben inbrekers door liet uitsnijden dei- groote deurramen, zich toegang weten te verschaffen tot de bureaux. Alle laden en kasten zijn daar open gebroken, terwijl ten slotte de brand kast, welke vermoedelijk de pogingen om haar te farceeren, te goed door stond, gewoonweg medegenomen werd. Blijkbaar hebben de inbrekers, want het staat vast, dat er meer dan één geweest le, de brandkast per krui wagen willen vervoeren. Deze schijnt echter onder den last bezweken te zijn, want in elkaar gezakt werd hij teruggevonden ln de nabijheid van 't station. Ook Is nog getracht, het station ln brand te steken, men vond althans een hoop brandbare stoffen, papier, hout, etc., welke reeds eenlgen tijd gebrand schenen te hebben. Men verdenkt van dezen brutalen diefstal een bende zigeuners, welke zich daar in den omtrek ophoudt. BUITENSPORIGHEDEN TE BEEK. Naar aanleiding van 't bericht in „de Tijd" schrijft men aan de N. R. Ct.: Te Beek heeft zich sinds eenigen tijd gevestigd een club van jongelui, behoorende tot den gegoeden stand, die door hun schandelijk gedrag de ergernis van een ieder opwekken. Zij houden zich onledig met het aanrich ten vau schandelijke zwelgpartijen en bachanaliën, en het uiten van er gerlijke taal. Zij doen wijn en cham pagne aanrukken bij enorme hoe veelheden, welke gedeeltelijk worden verzwolgen, gedeeltelijk worden weg geworpen. Glazen en borden worden bij honderden op den grond stuk ge slagen. Do hoofdman dezer bende Is een mi 11 ion air uit Utrecht; voorts be hoort ei' toe een 17-jarig jongmensch uit Nijmegen, een luitenant van het Oost-Indische leger, met verlof hier te lande, enz. Omtrent het houden van „schietoe feningen' op het crucifix konden wij nog geen bevestiging erlangen, wel valt met zekerheid te zeggeai dat zij de roomsch-katholieke geestelijkheid bespotten en beschimpen. De bijeenkomsten worden gehou den In een houten barak in een hotel even over de Duitsche grens. Dit laat- sto Is juist de 'reden dat de Nedor- landsche recherche in deze niet kaïn ingrijpen en dat de burgemeester van Beek de samenkomsten niet kan ver hinderen. Op het oogenhUk zijn timmerlieden en metselaars bezig met het vervaar digen vaii slaapgelegenheden ln de tent. Do vensters dezar tent zijn yan dikke gordijnen voorzien, zoodat van buiten af niet is vast te stellen wat daar binnen voorvalt. Wij vernemen dat <le Ingezetenen van Beek een request hebben gericht aan dien minister van oorlog, in ver band met do aanwezigheid van den luitenant mot verlof bovengenoemd. Men vreest namelijk dat de vreemde lingen van welko liet dorp in de zo mermaandon in hoofdzaak moet be staan, naar aanleiding van do uit spattingen, waarmede avond aan avond, naar men ons verzekert, dui zenden verloren gaan, zouden weg blijven. DE ONBEWOONBAARVERKLA RINGEN TE AMSTERDAM. Naai- de Tel. verneemt, zal den raad binnenkort een voordracht van B. en W. bereiken, om overeenkom stig het bepaalde in artikel 32 alinea c. en artikel 33 der Woningwet, een bijdrage van 190,000 uit 's rijks schatkist te vragen voor den aankoop van terreinen. Daar het rijk voor de -helft bijdraagt Ln de totale kosten voor dergelijke doeleinden, zal de ge meente een gelijk bedrag uit eigen middelen moeten vinden. In het geheel zal dus eventueel een bedrag van 200,000 beschikbaar wor den gesteld. Gemengd Nieuwe AUTOMOBIELONGELUK. In heit Grüncwald, bij Berlijn, heeft in den nacht een zeer ernstig auto mobiel-ongeluk plaats gehad. De auto yan deai practiseerenden arts, dr. Aronson, reed in volle vaart tegexi een boom en sloeg geheel onderst bo ven. Die vier inzittenden werden er met kracht uitgeslingerd, en twee hunner, de moeder van dén arts en een jonge dame, Helen© LÖwenstein, sloegen tegen een boom en waren da delijk dood. De dokter en zijne ver loofde, een mevrouw Daniël, kregen zware verwondingen. -Aronson zat zelf aan het wiel, met zijn verloofde naast zich. Pers-Overzicht DE PERS OVER DE BESCHULDI GINGEN TEGEN DR. A. KUYPER. Uit een artikel van W. v. d. B. in de „N.-Br." Zoolang die niet afdoend bewezen is weigeren we te gelooven aan Kuy- per's schuld. Maar laten we even veronderstellen, dat het ten laste ge legde een geïnsinueerde waarheid 's. Dan nog kunnen wij den beschul digde niet anders dan gelukwen- schen met de wijze, waarop zijn vij anden goed vinden hem te bestoken. Ondanks zichzelven brengen zij zijne grootheid daarmee hulde. Zoo doen bekrompen menschen trouwens al tijd zij huldigen als zij meenen te smaden en ze zien dat zelf niej, zijn er zich niet van bewust. En ten slotte Wij vinden wezenlijk deze zaak zoo „pijnlijk" niet. Noch om dr. Kuyper, wiens hooge, rijke verdiensten niet kunnen worden weggecijferd ter wille van dezen eenen nog maar veronderstelden misslag. Noch om Kuyper's partij, die zich wel zal wachten haar grooten leider om wille van een tot 'n misdrijf op geblazen bagatel, te verloochenen. Noch om onze coalitie of de politiek der rechtergroopen, die niet valt en staat naar goeddunken van verbitter de tegenstanders. Men heeft hier van een schandaal gesproken. En terecht. Een schan daal is 't. Maar niet voor Kuyper. „De Nieuwe Courant" schrijft nog Er zijn uit deze pijnlijke geschiede nis heel wat politieke wapenen te smeden eii voegen wij erbijpoli tieke wapenen waarvan het gebruik volkomen geoorloofd is. Zoo is er bijvoorbeeld een tegenstelling tus schen de hooge zedelijkheidsbeginse len der anti-revolutionaire partij, de reinheid van het openbare leven, door haar met vertoon aan anderen ten plicht gesteld en de thans aan liet licht gekomen kuyperijen, welke te gen die partij te richten is en gericht blijven zal als een stuk van zwaar ka liber. Maar laat ons niettemin oppas sen, dat dit oordeel over het gebeur de niet gansch zich voege langs de min zuivere politieke lijnenmen wacht© zich vóór alles aan den poli- tieken tegenstander eischen te stel len, die men voor zich en zijn eigen vrienden niet ln elk opzicht gebiedend zou achten. Het Bloemend aalsch Weekblad", onder redactie van mr. P. Tideman, bevat de volgeaide mededeeliogen. Van het werken met dr. Kuyper van rnej. Westnieijer, die daarbij groote sommen uitgaf, is bijna slacht offer geworden de voormalige eige naresse van het sedert verdwenen logement: Het watten van Amsterdam te Heemstede, mejuffrouw E. A. van Velsen, bij welke mej. M. Westmeijer van Mei 1904 tot October 1906 heeft Ingewoond. Dr. Kuyper kwam aldaar op bezoek. Mej. Van Velsen heeft met mej. Westmeijer dr. Kuyper bezocht zoowel aan het departement van Bin- nenlandsch© Zaken, als aan diens woning aan de Kanaalstraat t© 's-Gravenhage. Mejuffrouw Westmeijer leefde te Heemstede op grooten voet-. (Waar van, was aan mej. Van Velsen onbe kend). Herhaaldelijk deelde mejuffr. Westmeijer aan mej. Van Velsen me de, dat zij zaken had met minister Kuyper, voor minister Kuyper werk te. Mej. Van Velsen kreeg den to- druk,. dat mej. Westmeijer hare ge- heele familie onderhield. Mejuffrouw Van Velsen had een raadsman van elders. Op Vrijdag 8 November 1907, des namiddags te half twee uur, is me juffrouw Van Velsen „eigener bewe ging" nor. Tideman to zijnen kantore komen bezoeken en heeft hem het volgende openhartig en zonder eenig verzoek om discretie, medegedeeld Mijn raadsman en ik hebben dr. Kuyper om hulp gevraagd, daar ik verbintenissen had aangegaan, om mej. Westnieijer te helpen, deze mij in den steek had gelaten en zelfs haar persi ongeld en niet had aanbe taald. Dr. Kuyper* beloofde te trach ten van anderen 10.000 voor mij bij een te krijgen om mij te redden. Dr. Kuyper had op een dag ln Januari 1907 op f 500 na Hen duizend gulden „bijeen"' en sprak het volgende met ons af Mijn raadsman en ik zouden bij hem aan huis aanwezig zijn, wij moestan medebrengen „de stukken", die wij hadden mejuffrouw West meijer zou ook komen met „hare stukken" Mej. Westmeijer telegra feerde af Dr. Kuyper verklaarde toen het kan niet doorgaan. Mijn raadsman sprak over een en ander zijn verwondering uit, want dr. Kuy per had hem verzekerd „aan mejuffr. Westmeijer nooit te hebben geschre ven." Dr. Kuyper, zoo vertelde me juffrouw Van Velsen, „moest toen wel doorgaan." Mijn raadsman en ik overhandig den toen aan dr. Kuyper twee stuk ken een door hem gesclireven brief kaart, waarop dr. Kuyper geschre ven had „Ik kom u morgen bezoe ken" en eene acte. Daarna gaf dr. Kuyper het geld f 9500 bij die gele genheid !s een stuk geteekend (waar schijnlijk inhoudende, dat mejuffr. Westmeijer niet door mejuffrouw Van Velsen zou worden vervolgd ter zake van ile verbintenissen, waartoe deze zich ren haren behoeve aan derden, d''e mej. Van Velsen deswege vervolg den, bad verbonden. Red. BI. W.) Dr. Kuyper zeide nog mejuffrouw Westmeijer behoeft het niet te welen. Toen mijn raadsman, die wist, dat 11, mr. Tideman, pogingen aanwendde om Jeai heer Van Dieren Bijvoet staande te houden, vroeg of de ge schiede handeling aau u zou worden medegedeeld, heeft dr. Kuyper te gengehouden, dat mijn raadsman of ik d'it zouden doen, hij zou het ze<lf wel doen. Nimmer heeft, zoover 'k weet, mijn raadsman aau dr. Kuy per gevraagd, het geven der gelden voor u, mr. Tideman, verborgen te houden. Mejuffrouw Van Velsen deelde aan mr. Tideman ook mede. dat dr. Kuy per herhaaldelijk had erkend, dat mejuffrouw Westmeijer zich zeer ver dienstelijk had gemaakt voor de ver kiezingen. Dr. Kuyper deed tegen over mejuffrouw Van Velsen aLsof zij hem met mej. Westmeijer in kennis had gebracht, hetgeen mejuffrouw Van Velsen' beslist onwaar noemde. Mr. Tideman houdt mej. Van Velsen voor een fatsoenlijk meisje, aan wier waarheidsliefde niet te twijfelen valt. Op 17 September 1907 heeft mr. TidÜman het volgende schrijven ont vangen Waarde Mr. Tideman. Nevensgaand schrijven heb ik overgeschreven uU een brief van den heer W. Westmeijer aan zijn tante mevrouw Thöne—Van Die ren Bijvoet. Naar informaties, door mevr. Thöne genomen bij mej. Betsy van Velsen, hótel 't Wapen van Amsterdam, Haar lemmerhout, is gebleken, dat dr. A. Kuyper dat geld voor zijne reis naar het buitenland zelf bij haar heeft gebracht. Wat een knoeierijen toch Öok heeft de moeder van Mathilde Westmeijer ha.-e meubelen laten weghalen, zij was er zelve bij tegenwoordig, uit het hótel van Betsy van Vel sen, zeggende, dat die meubelen door haar van hare dochter M. waren overgenomen. Hierbij een afschrift van den brief van W. Westmeijer. Ik dacht het mis- scnien goed was u al die knoeie rijen eens wist. Achtend, (w. g Mevr. Van Dieren Bijvoet- Houwink. Heit afschrift luidt 22 Juli 1907. Beste Tante. Hierbij deel ik u mede, dat ik schitterend gehomologeerd ben. Een vreem d heeft mij ge holpen en nu woon ik op eene mooie villa te Hilversum met allemaal nieuwe meubelen en een vaste betrekking ook. Door tusschenkomst van mijne ruster Mathilde is juffrouw Betsy van Velsen eene som van tien duizend gulden ter hand ge steld. (w. g.) Willem Westmeijer. Voorts deelt men aan het „Bloemen- daalsch Weekblad" mede, dat de heer B. Lehmann zich ook bij den "Ostein verjaardag van dr. A. Kuyper heeft orderscheiden door hem eene fraaie, gebeeldhouwde kast ten ge schenke te maken, en dat de heer R. L. zich ongeveer ten tijde der her stemmingen te 's-Gravenhage bevond, waai- hij vertoefd zou hebben in ver band met eene betrekking, welke voor hem zou worden gecreëerd. Nog lezen wij in het „Bloemen- daalsch Weekblad" deze berichten Bij lpn curator iu het faillissement van mejuffrouw M. Westmeijer, mr. Kuhn Jr., te Amsterdam, is kort nar dat dit faillissement te 's-Gravenhage kon bekend zijn, een telegram van dr. Kuyper aan do gefailleerde be zorgd met het verzoek aan haar om over :e komen. Mr. Tideman heeft destijds ernstig overwogen dr. Kuyper aau te klagen wegens het misdrijf van artikel 362 wetboek van strafrecht. (De ambte naar die eene gift of belofte aan neemt, wetende dat zij hem gedaan wordt ten einde hem te bewegen, om, zonder daardoor in strijd met zijn plicht te handelen, in zijne bediening iets te doen of na te laten, wordt ge straft met gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden of geldboete van ten hoogste di'iehonderd gulden). Dr. Kuyper heeft in den loop van 1906 in gezelschap van Wt West meijer, een jongeren broeder van mejuffrouw M. Westmeijer, een be zoek gebracht aan de bleekerij van de firma Bijvoet en Zoon te Bloemen- daal, ten einde persoonlijk een onder zoek naar deai staat dier zaak in te stellen. „Het Vaderland" schrijft Een der redenen, waarom de heev Lehmann door dr. Kuyper geridderd werd, was zijn verdienste „ln natio- nalen zin' door golden te zenden voor den wederopbouw van een Ne- derlandsclie kerk op Ceylon. Een onzer lezers merkt ons op „En In die Nederlandscho Kerk wordt gepreektdoor een Schotecheiï dominé ih liet fia. g e 1 s c h en de ge meen ten aren zijn... N. H. neen, dissenters. 't Eenige Nederl. aan die Kerk is, dat ze in de dagen der O.-I. Cic. is gebouwd." Stoomvaartberichtes Het st. Goentoer, van Rotterdam n. Java, vertrok 3 Juli van Colombo. Het st. Gedé, van Rotterdam naar Java, arriveerde 4 Juli te Southamp ton. Het st. Solo, van Rotterdam naar Java, arriveerde 3 Juli te Sabang. Het st. Menado arriveerde 3 Juli v.- Calcutta te Hull. Het si. Medan, van Bassein naar Rotterdam, vertrok 4 Juli van Perim. Het st. Potsdam, van Rotterdam naar New-York, passeerde 4 Juli des n.m. 1 uur 30 min. Scilly. Het st. Zijldijk (Neptune Lijn), van Rotterdam naar Baltimore, passeerde 5 Juli des v.m. 7 uur 10 min. Scilly. Het st. Prinz Adalbert (Canada Lijn) arriveerde v.m. 4 Juli van Rot terdam via Quebec te Montreal. Het st. Rembrandt, van Batavia n. Amsterdam, passeerde 5 Juli v.m. 6 uur Dungeness. Het st. Koning Willem I, van Bata"- via naar Amsterdam, vertrok 3 Juli' van Perim. Het st. Vondel, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 4 Juli van Sin gapore. Het st. Celebes, van Amsterdam, n. Batavia1, arriveerde 5 Juli te Sabang. Het st. Sindoro, van Java naar Rotterdam, passeerde 5 Juli Straat Bonuf-acio. Het st. Niouw-Amsterdam arriveer de 5 Juli des voorm. van Rotterdam te New-York. Het st. Willehad (Canadalijn), van Montreal naar Rotterdam, passeerde 5 Juli, des middags 12 uur, Lizard. Het. st. Ametelland, van Amsterdam naar Buenos Ayres, vertrok 4 Juli v., Rio Jaueiro. Het st. Eemland, van Buenos Ayres naai- Amsterdam, arriveerde 3 Juli te Santos. Marktnleuws Op de Maandag alhier gehouden; Botermarkt waren aangevoerd en verkocht: Boter 56 KG., 1.40—/ 1.50 per Kg Biggen 36 stuks, 711 per stuk., Schrammen 6 stukSj 14—/ 20 per stuk. N. Kalveren 6 stuks, 10—/14 per stuk. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN éi 30 Cts. per regel. Echt. Vic to r ia w ater OÜEMianmstfin Onze Lachhoek INSPIRATIE. Dichter (na een huiselijk tooneel- tje) Zie zoo, nu ga ik het onweer bezingen. EEN ADVERTENTIE. Een weduwnaar vraagt een huis houdster, gewend met beesten om te gaan. ZijMaar is de hoofdoorzaak van uw aanzoek niet, dat ik gefortuneerd ben Hij Volstrekt niet de hoofdoor zaak Is, dat ik zelf geen cent bezit. LAATSTE WENK. Neef (tot suikeroom)Zeg, oom merkt u niets? Oom Wat dan NeefDat ik u vandaag nog heele- maal niet om geld gevraagd heb. EEN VOORZICHTIGE. Wam per (aan 't loket van een thea ter) Geeft u me s. v. pl. een plaats...., (Maai* als 't u belieft aan den kant waar de restauratie is.) EEN VERKEERDE DOKTER. Een reiziger werd in zijn hotel on gesteld en zond om den dokter. De patiënt lag alleen in zijn kamer, toen iemand binnentrad. Zijt gij de dokter? vroeg de zieke. Wat deert u, vriend? Ik ben zeer z'ek. Kunt gij niet loopen Neen I Wat 1 absoluut niet loopen Ik kan zelfs niet staan. Nu, goed dan.... dat komt me goed te pas. En naar de tafel gaande, stak de vreemdeling de beurs, porte feuille en horloge van den reiziger in zijn zak en verirolt met eenBeter schap, amice 1 TERECHT GEZET. Als ouderling voelde hij zich ge rechtigd eenige kritiek te oefenen, en dus zei hij zachtzinnig tot den domi nee U neemt me niet kwalijk, maar uw preeken lijken mij. ehwat lang. Dat moet u mij niet verwijten, antwoordde de dominee vriendelijk, als u wat méér wist, behoefde ik u zooveel niet te vertellen. EENVOUDIG. Vertelde die waarzegster je iets nieuws Jawel. Ze vertelde me dadelijk, dat er iemand was, die geld van me probeerde te krijgen. En was liet zoo Natuurlijk Zij zelf. EEN SLIMMERD. Voor de laatste maal vraag ik je die vijf pop ter leen. Je zult me niet ineer terugzien. Daar vrees ik juist ook voor.... en dus leen ik. ze je niet. TE LAAT. Bankier (die merkt, dat zijn kassier met de kas op de loop is)Alle dn'- veüe. Nu is die kerel mij vóór geweest.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 6