DE RAHRjöE» Verschijnt dagefljks; behalve op Zoo- eo Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. alléén per Bulletin Uit de Rechtszaal 27e Jaargisg. Ho. 798B DONDERDAG 8 JÜLI 190# HAARLEM S DAGBLAD ABONHE8SBNTBH PBR DRIB IUNDBNI Voot Haariem f \3i voot de dotpen ln den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der t door Nederland 1.65 nero1CL02K agsblfld, voor Haartem0.3TK jde omatreken en banco pet post 045 öligava dor Yasaootscöap Èonreus Coster. Directe 2. C. PEEtEBOOM. Jrf|qMM.1TOTnmM|r^T|inWt_..1.7sg3eg8gaiwawei!.'jiiw—BLiiun.l i i. A D V B R T E N TINi Van 1—a regeb 80 Cts,i Iedere regei moer 10 Cis. Bulten het Arrondlaeemeat Haartem van 1—8 regels elke regel meer CLifl itedames 30 Cent per regel Hij Abonnement aanzienlek rabat AdvertsnUen van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per p!aatslng| 80 Cts. voor S plaatstagen A contant Bedactle en Administratis Croote Bontstraa-' SS. tetemamoMalTelifoomiuinmer der Sedactle 60G en der Administratie 724. 3re£keriji Ztslde? BailcTispaorae 6. ïskfoonaoinmef 12Z Tot de plaatsing van advertentfên en reclames van bulten bet Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binncn- Warmossstraal T6—78, Amsterdam. Telsphoon interc. 6229. i Buitenlandseh Advertentie-Bureau D. V. ALTA» DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN* EERSTE BLAD. AGENDA Stemming voor den gemeenteraad van H aar lom 1 85 uur. De stembureaux houden zitting als Volgt: In het eerste kiesdistrict: Stem district A: op het Raadhuis (hoof d-stembureau) Stemdistrict B: in het schoolge bouw aan de Spaarnwouderstraat (N. 12). In heit tweede kiesdistrict: Stem district A: in het schoolge bouw aau de Nassaulaan (hoofd- etembureau), No. 37); Stemdlstrict B: in het schoolge bouw aan de Frieeehe Varkenmarkt (No. 38). Stemdlstrict C: in het schoolge bouw aan de Schoterstraat (No. 2). In het derde kiesdistrict: Steradistrict A: in het schoolge bouw aan het Leidsche Plein (No. 36): Stemdistrict B: in bet schoolge bouw aan het Wijde Geldeloozepad (No. 1) (hoofdstembureau); Stemdistrict C: in het schoolge bouw aan het Klein Heiligland (No. 12. Bron gebouw: Reclame-Tentoonstel ling. Brongebouw: Concert „Arta et Re- tigioni", 8 uur. Biljart-Séance, Prof. *t Isme Edso, 8 uur. Teylers Museum: 2e Zomertentoon- Stelling, 114 uur. Den Hout: Concert Haarl. Muziek korps, 8 uur. E-e uitslag van de verkiezing voor don Gemeenteraad op morgen Vrijdag, zal ditmaal door ons worden medegedeeld. Het komt ons onnoodig voor, om, zooals bij andere gelegen beden, den stand van de stem ming voor de ruiten van ons Bureau aan te geven. Stadsnieuws J. J. SNELTJES. Over erkelo maanden,, den 21sten October, zal hot 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. J. Sneltjes zitting nam als lid vau den Raad. Sedert dien tijd bobben de kiezers bem telkens op nieuw daarheen afgevaardigd. Eu terecht, want deze scherpzinni ge on ijverige man fieeft meermalen dcor J.ijn arbeid buiten en zijn ad viezen in don Raad aan de gemeente groote diensten bewezen. Nog altijd wordt t.ii in de Raadsvergaderingen en in de bijeenkomsten van commis sies, waarin hij zitting heeft, zeer gewaardeerd. Indien dit en daar zijn wij zeker van de kiezers tot erkentelijkheid stemt, kunnen zij daarvan geen beter en afdoender bewijs geven, dan door morgen eenparig op dit wakkere Raadslid hun stem uit te brengetn. Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Onze Gemeentebelasting" (I) in dè rubriek Om Ons Heen. Huldob etuiging. Men schrijft ons De eerw heer M. Petzon, voorzan ger der Ned. Israël, gem. alhier, ont- vfiaag ter gelegenheid zijner verhui zing van een groot aantal gemeente leden kostbare --n prachtige geschen ken. Ean en ander werd in eene plechtige bijeenkomst van vele dames en heeren door den heer M. Seijffers overhandigd, niet een keurige toe spraak, daarbij gewagende er van, dat de eerw. heer Petzon zuch door zijn optreden in zijrne functies als voorzanger en leeraar, de liefde zij ner gemeenteleden verworven heeft. Helt geschenk werd dankbaar aan vaard in eene sierlijke rede door den heer Petzon, die in het bijzonder den weleerw. heer Rabbijn De Vries zijn dank betuigde voor ae hulp en voor lichting. hern verschaft. TENTOONSTELLING BATIKWERK. Wederom is in de zalen van het Museum van Kunstnijverheid ver schillend tentoongesteld,, waarvan het zoowel voor vakman, als kunstvriend belangrijk kan geacht worden kennis te nemen. Zoo biedt allereerst de Rotonde een expositie batiks, allen ontworpen en uitgevoerd door den heer W. K. Rees, een jong stadgenoot, oud-leerling der school voor K. N., leerling ook van den kunstenaar G. W. Dijssolhof. Op verschillend decoratief gebied werkzaam heeft de lieer Rees zich de laatste jaren in 't bijzonder op batik ken toegelegd, een techniek die steeds Ln ruimer kring beoefenaren gaat vinden. Het is misschien niet ondienstig bier met een enkel woord een kleine beschrijving van wat batikken is, te geven, dit vooral ook, wijl daarom trent bij oninge wijden geheel of ten. deeie verkeerde meeningen bestaan. De batik-techniek, uit de Indien tot ons gekomen, in welke landen zij; sedert eeuwen, voornamelijk door de vrouwelijke bevolking, werd en wordt beoefend, is hoofdzakelijk een toeke- nen met vloeibare was op bepaalden ondergrond. Gewoonlijk is deze ondergrond een geweven stof, welke omstandigheid bij verschedeneai de gedachte heeft doen ontstaan, dat batikken tot do textiel-kunst moet gerekend worden. (Dit geheel ten onrechte, men batikt ook op papier, op perkament, e. z. m.) Als dan met was de gewenschte patronen, motieven of voorstellingen zijn aangebracht wordt het geheel in een bad chemisch gekleurd; de plaat sen met was gedrenkt, worden nu door de kleurstof niet bereikt en ko men dus, nadat behandeling ln een warm waterbad de was heeft verwij derd, ongekleurd te voorschijn. Zoo is in 't kort het batikproces en een. leerzame en complete illustratie wordt deu museumbezoeker bij het binnentreden der Rotonde voorge legd, in het viertal „phasen" van een gebatikt lapje, een aardige vierkants- vulling. Deze illustratie maakt ook duidelijk dat bij bet batikken heel wat moeilij ken en kunst vollen arbeid moet wor den verricht voor en aleetr men tot een resultaat komL In een belangrijk aantal, kleedjes, thee warmers, reticules, doozen en een groot kamerschut toont de heer Rees de techniek der Batikkunst te ver staan; ja, somwijlen zelfs vonden we de versiering bijna te mooi en te ge knipt aangebracht, was zij haast ,,of liet gedrukt was." Stellen we Ln 't algemeen den uit voerder Rees boven den ontwerper, zoo maakten toch verschillende wer ken een rijk effect, vooral enkele kleedjes in bruinen en gelen goud- toon deden het fraai in alle opzich ten. Aan de verwerking van verscheide ne dier- en plantmotieven valt ten duidelijkst de invloed van Dijsselhof op te merken. 19 Juli is de collectie het laatst te zien. Belangstellenden verzuimen niet, naast het bezichtigen van voormelde batiks, ook kennis te nemen van een aantal studiewerken in koper door leerlingen der School v. K. N. ver vaardigd. Deze verzameling drijf-, zaag- en gietwerk c.a. is vooral be langwekkend door de demonstratie die zij in en door zich zelf heeft en geeft. G. KERKHOFF. Macht der gewoonte. Gisterenavond omstreeks 9 uur had op den Kruisweg een eigenaardig voorval plaats. Een wandelaar had zijn tabakspijp onvoldoende uitge klopt in zijn jaszak gestoken. Op eens stond zijn jas, doordat er nog vuur in zijn pijp was, in brand. De man trok zijn jas uit en begon er op te trap pen, totdat het vuur gedoofd was, waarna hij tot de onaangename ont dekking kwam dat er een vrij groot gat in de jas gebrand was., Lid der Jury. Nog een stadgenoot is benoemd tot lid der jury voor de middenstands- tentoonstelling te Amsterdam, name lijk de heer N. van der Vlerk, en wel voor afdeeling IV, schoenmaker!! en leder be werking. CONCERT IN DE BRON. Vanwege den beer P. van Ooy is gisterenavond in de Bron een invita- tie-phonola-ooncert gegeven, met welwillende medewerking van ver schillende aartisten. Met de phonola werd uitgevoerd 't eerste nummer, een gedeelte uit Richard Wagner's Tamnhauser, van welke taak de be sper zich op uitnemende wijze kweet. Welk een rijkdom en fijnheid van klank bezit dit instrument, welk machtig geluid kan 't ontwikkelen! Waarlijk, de heer Van Ooy heeft goed gedaan, dit instrument meer bij het publiek bekend te maken.. De heer Anton Smit die we hoorden in César Franck's Pan.is Angelïcua en in drie kleinere liedjes, heeft een. mooi ge- timhreerd aangenaam geluid, even wel, in dit geval niet krachtig genoe; door 't publiek, dat zeer hinderlijk op de gaanderij en in de zaal been en weer liep. 't Best was de heer Smit wel in „Te rugkomst" van Verhulst en Gloeiend gesmeed" van Hol, liedjes die met 'n uitstekende voordracht vertolkt wer den. De heer Piet van Cittert, bege leidde uitstekend, nergens trachtte hij zijn pianospel hinderlijk op den vergrond te doen komen.. De heer Henri Berghuis toonde zich een mees ter op het orgel, in „Méditation sur Ie premier prélude van J. S. Bach door Gounod, toonde hij zijn instru ment volkomen te beheerschen. Ook het andante van Tortini werd met prachtige zelfbeheersching ge speeld. Darde solist was de heer George Kalt, die met zijji viool werkelijk goede dingen kan doen. „Romance" van Svendsen en „Serenade" van Drdla waren een paar meesterstuk jes, uitmuntend van voordracht, wèl- bebeerscht van techniek, beschaafd en warm van toom Prof. Rikiiri, de artist in 't naboot sen van dierengeluiden, werd mid den im zijn vorstelling, door den om- meganck gestoord. Toen staakte hij 't werk, en niettegenstaande allen aandrang van 't publiek, kwam prof. Rikiri niet meer te vorschijn. Hinderwet. D. en W. doen weten, dat bij hun beschikking van 5 Juli j.L aan M. Prins en Co. vergunning is verleend tot uitbreiding van eene inrichting tot het pasteurseeren van melk en 't het bereiden van boter, door bijplaat sing van eenem electromotor van 8 P.K. en het van plaats verwisselen van den stoomketel van 7 vierk. M. verwarmend oppervlak met den stoomketel van 7 vierk. verwarmend oppervlak en bijbehoorende machine in de per ceel on. aa.n het Leidscheplein nos. 42, 44, 46, 48 en 50, in de De Clercqstraat no. 80 en de Oranjeboom straat nos. 129 en 131. Verkiezing s-s taartje. Door den officier van justitie te Haarlem wordt een onderzoek inge steld naar het misbruik, dat door eon inwoner van Santpoort is gemaakt van een niet voor hem bestemde op- roepingskaart voor de stemming voor een lid voor de Tweede Kamer in het kiesdistrict Beverwijk. Ofschoon geen kiezer zijnde, heeft hij van deze hem abusievelijk in handen gekomen kaart gebruik gemaakt om te gaan stem men. Muziek in den Hout. Muziekuitvoering op Vrijdag 9 Juli, des avonds te 8 uur, door het Haar- lemsch Muziekkorps, directeur de heer Ch. P. W. Kriens. Programma. 1. Die Lustige Dorfschmiede, Marsch, Fucik. 2. Ouverture Don Juan, Mozart 3. Einzug der Götter in Walhall aus das Rheingóld, Wagner. 4. Grande Fantaisie de Topéra Carmen, Bizet 5. Ouverture Leichte CavallerLe, Suppé. 6. Le Pendule, 'Arditi. 7. Special berichte Walzer, Czibul- tra. 8. Fantaisie op oude Italiaansche Opera-melodieën, Perdrotti. VOLKSWEERBAARHEID. Zaterdag a.s. zal door de vereeni- gtni-ten Volksweerbaarheid en Bloe- mandaal Commando een velddienst oefening warden gehouden in de richting van Vogelenzang. Bij de oefening zal van losse patronen worden gebruik gemaakt. Do afctoeliogen verzamelen te 8 uur v.m. i.an het station Overveen. HAARLEMSCHE HANDELS VEREEN1GING. Gisteravond werd in de turnzaal van Café Brinkmann de 17de algemee- ne jaarvergadering gehouden. Behal ve het bestuur waren slechts zeven tien leden aanwezig. Alvorens de ver gadering te openen, wees de voorzit ter, de heer G. van der Most van Spijk op den toenemen-den bloei der vereeniging in haar 17 levensjaren. Vooral de samenwerking met. de Han ze zou den middenstand ten goede komen. Vervolgens bracht de secretaris, de heer F. H. Smit, het jaarverslag uit liet afgedoopen jaar was een goed jaar geweest. Door de toetreding van de R. K. vereeniging St. Jozef (de Han ze) in haar geheel tot de Handetever- eeniging, was het aantal leden ge stegen tot 563. De financieels toestand wordt lang zamerhand beter. De leden van St. Jozef betalen f2 per lid; een kamer Ln het eigen gebouw is verhuurd aan den heer Wentholt, de andere bene denvertrekken aan de Maatschappij Sesam. Deze vermeerdering van in komsten is echter nog niet groot ge noeg, om de gelden, onder persoonlij ke borgstelling van het bestuur op genomen aan de Haarl. Bankveree- niging, terug te betalen. Voor 't eerst is er echter een voordeeilig saldo in kas, in vorige jaren was er steeds te kort. Door de toetreding van de Hanze werden er aanmerkelijk meer infor maties gegeven2265, waaronder niet begrepen zijn de informaties, die onmiddellijk konden beantwoord worden. Met de toeneming der informaties was het aantal ingezonden preten tion afgenomen. Slechts 742 vorderin gen tot een bedrag van f 17192.67 wa ren ingekomen tegen 808 vorderingen tot een bedrag van f 22954,75 in het vorig jaar. 434 vorderingeneen be drag vormende van 12134.41, of 70 1/2 van het totaal bed rag der In gezonden pretentiën, werden geïnd, 200 namen van wanbetalers werden ingezonden, tegen 245 Ln liet vorig jaar. De rechtsgeleerd© adviseurs der vereeniging, de heeren Mis. De Haan Hugenholtz en Merens, gaven 437 ad viezen en ontvingen 114 vorderingen ter incasscering, waarvan 28 betaald werden, 34 niet. invorderbaar bleken en de overige nog Ln behandeling zijn. Tegen flesschentrekkers werd op verschillende manieren gewaar schuwd. Naar do jaarvergadering van den Middenstandsbond werd afgevaar digd de heer F. H. Smit. In het afge- ioopen jaar werden 4 lezingen gehou den, en den leden een uitstapje aan geboden naar de gemeente-lichtfabrie ken en het gem. slachthuis, wat zeer in den smaak was gevallen. Spreker meende aangetoond te heb ben, dat de vereeniging op den goe den weg is, en eindigde hiermee zijn optimistisch verslag. Do penningmeester, d© heer H. Franken Jr., bracht vervolgens ver slag uit. Ontvangen is 2262,85 1/2 en uitgegeven 2206,61. In kas is der halve een saldo groot 56,241/2. Den heeren V. d. Weyden en Van Liemt werd verzocht, het verslag van den penningmeester na te zien, waar toe deze heeren zich bereid verklaar den. De periodiek aftredende bestuurs leden de heeren H. J. Visser en F. H. Smit, werden herkozen en namen die benoeming aan, waarmee de voorzit ter hen en de vereeniging geluk wenschte. Vervolgens werd behandeld de col lectieve verzekering van de leden der H. II. V. tegen brandschade. Het be stuur wees er op, dat de heeren Schippers en Schut, brandassura deurs, een voordoe lig aanbod hebben gedaan door de leden collectief te willen verzekeren tegen 50 ct. per mille voor roerende en 75 ct. per mille voor onroerende goederen, op beurs- poli'S, mits zonder bijbedrijf. Nadat eenige vragen waren gesteld, die door den beer Schippers, die aan wezig was, beantwoord werden, werd besproken, op welke wijze de leden der H. H. V. overtuigd kondein wor den, dat de collectieve verzekering in hun eigen belang is. Besloten werd, met het oog op het geringe aantal aanwezige leden, dat de genoemde assurantie-firma een aantal leden zal bezoeken, ten einde de zaak te be spreken, en nader toe te lichten. BESMETTELIJKE ZIEKTEN, In do week van 30 Juni tot en met 6 Juli kwam te Haarlem 1 geval van roodvonk voor; te Heemstede 1 geval yan rood vonk; te Spaarndam 1 geval van rood vonk'. VEREENIGING IIAERLEM. Deze vereeniging vergadert a.s. Woensdag ter behandeling van het jaarverslag, de rekening van den penningmeester, enz. Mededeel ing zal worden gedaan over den aankoop van exemplaren van het werk de Groot© of St. Bavo-kerk, door J. W. Enschedé en door den heer C. J. Gon- net over liet kasteel te Heemstede, met afbeeldingen. Voorts zullen plan nen aangaande uitgaven, excursies en voordrachten worden behandeld. Een uilstapje. Gisteren maakten de kinderen der zesde klasse van de tweede tusschen- schooi onder geleide van. den heer Over een uitstapje naar Zand voort. Omstreeks 1 uur des middags ver trokken zij van hier on waren circa drie uur te Zandvoort. Nadat zij eene versnapering in „Ons Huis" hadden gekregen, zijn zij in de duinen gaan spelen, on later gaan baden, waarna ze omstreeks 6 uur na een pleizierigen middag te hebben doorgebracht, we der terug keerden. Vechtpartij. Metn meldt ons: Gisteravond was wederom de De Witstroat in rep en roer, door eenige huzaren, die eerst met eenige bewo ners uit rijden waxan geweest en daarna aan het vechten waren ge raakt. Klappen werden rechts en links uitgedeeld, zoodat menigeen zijn hoofd nog wel voelen zal. Door de politie Is nog proces-verbaai op gemaakt. EEN BRUTALE INBRAAK TD IJMUIDEN. Over 't Kanaal, dus aan den stillen kant van IJmuLden, staat do villa „Biijenhoeve". Doze was Lijd el ijk on bewoond en bood dus voor de heeren inbrekers een lustoord. Een tweetal heeft dan ook van de gelegenheid gebruik gemaakt, om een inbraak te plegen. Op 18 Mei heb ben ze uitvoering gegeven aan dit voornemen. De avonturiers waren zóó zeker van hun zaak, dat ze onge stoord konden „werken", dat ze op klaarlichten dag hun misdrijf pleeg den. Op alle mogelijkheden waren ze voorbereid, de één droeg een dolk en de ander een geladen zesloops- revolver. 't Ging niet gemakkelijk om in de villa te komen. Met de dolk moesten de luiken van de ramen verbroken worden, en daarna de ramen zelf ver brijzeld. Toen men eenmaal binnen was, kon naar hartelust gezocht worden. De kostbaarheden waren voor 't grijpen, maar de dieven stel den zich mot een verzameling zilveren tafelbcBOodigdheden, lepels, varken, messen, enz., tevreden. Van deze inbraak beschuldigd ston den thans twee jonge mannen te recht. Eén bekende, doch de andere beweerde van niets af te weten. 't Getuigenverhoor leverde evenwel versohillende bezwarende aan wijzi gingen. Eenige uren voor de inbraak heb ben de twee verdachten in IJ muiden sigaren gekocht In de villa zijn twee eindjes sigaar gevonden, waarvan de tabak en de vorm geheel overeenkwa men met de door de verdachten ge kochte sigaren. Op den beklaagde, die ontkende, is do dolk gevonden, 't Is toevallig, dat deze dolk juist past in de groeven, die in de luiken zijn gevonden. De politie hoorde zeer spoedig, dat er was ingebroken. In de omgeving woont een vrouw, die, naar de agent Krap mededeelde, vordacht wordt de practijken van inbrekers te begunsti gen, door haar bemiddeling te bie den bij den veirkoop van gestolen goe deren. Dadelijk werd naar 't huis van. deze vrouw gegaan, waar de twee go- vonden werden. Ze werden gefouil leerd, waarbij de revolver en de dolk te voorschijn kwamen, ln de bedstede wend de doos met het gestolen tafel zilver gevonden. Zoodra de politie in aantocht was, is de ontkennende beklaagde, volgens de verklaring der vrouw, opgestaan en heeft de doos niet zilver (die eerst op de tafel stond) op 't bed gegooid. Tegen hem bestaat bovendien nog do aanwijzing, dat hij briefkaarten en postzegels in den zak had, die ge heel overeenkomen met die, welke uit do vilila vermist worden. Het Openhaal' Ministerie (waarge nomen door Mr. A. A. Pélérin) was van oordeel, dat het bewijs ook te gen den ontkennenden beklaagde is geleverd, de aanwijzingen overtui gend zijn en meer dan voldoende voor een veroordeeling. De beklaagde T., die ontkende, is, volgens het O. M. zeer ongunstig be kend. Ook in deze zaak heeft hij liet leeuwenaandeel genomen. De andere beklaagde, v. d. II., heeft handian- gersdiensten verricht, door op den uitkijk te staan, toen T. de inbraak pleegde. Tegen T. werd dan ook een gevangenisstraf van twee jaar en maanden gevraagd en tegen v. d. II. zes maanden. De verdediger van T., mr. Symons, achtte het bewijs tegen zijn cliënt niet gelevej-d, Teekeuend is, dat wed v. d. II., maar niet T. op do plaats van het misdrijf is gezien. Ook zijn wel voetstappen van v. d. II. maar niet van T. gevonden. Aan de ver zwarende verklaringen van de be wuste vrouw mag niet te veel waarde gehecht worden. Hot O. M. heeft ge zegd, dat de beklaagde zeer ongun stig bekend staat. Waar is, dat hij door de Rechtbank veroordeeld is, maar 't Ilof heeft dit vonnis vernie tigd, zoodal dit vonnis niet ln aan merking kun komen. Pleiter drong dus aan op vrijspraak, subsidiair op een lichtere straf. Mr. Smit verdedigde beklaagde v. a. H. Deze kan z. i. niet voor mede plichtigheid veroordeeld worden. Wel had hij met den Inbreker afgespro ken, dat hij op den uitkijk zou gaan staan, maar toen de politie kwam, ging hij op de loop. Hij is dus geen mededader, zoodat vrijspraak moet volgen. Ook deze verdediger drong subsidiair op een lichtere straf aam (ZLe verder Stadsnieuws onder laat ste berichten. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Ver k iezi n gs-actie. 't ls liieu- stil. Uiterlijk is 't bijna niet te zien, dat 't heden kiesdag is. 't Dorp ligt in zijn gewone kalmte van allen dag. LLier en daar loopen 'n paai' mannen in den ncersiepelen den regen, die lieeJ fijntjes, je toch door en door nat maakt, met borden, waarop met zwairte letters: Kiest Te- ding van Berkhout, kiest Van Hooff, kiest Roozen, kiest v. Tienhoven. Van de andere candiidaten ziet men niet veel. Toch wordt er door de bestu ren van de verschillende kiesvereni gingen hard gewerkt, heel wat pro pagandisten hebben zich er voor ge spannen, en trachten onvermoeid den oenen kiezer na den anderen tor stembus te brengen. Soms lukt 't niet er een over te halen. Dan staat de propagandist te bewe ren, met climax in z'n stem en in z'n gebaren, opsommend alle deugden van den oen of anderen candidaat, wijst ten slotte op de gereedstaande auto, 'm nogmaals z'n plicht als Bloemendaler voorhoudend, om toch ter stembus te gaan. Maar de kiezer schudt z'n hoofd, zegt dat ie geen tijd heeft en werkt kalmpjes voort, den propagandist la tende staan. Toch wordt hier in Bloe mend aai over 't algemeen goed ge stemd. De heer G ratio, wonende op do Kteverlaan, kwam gisteren met een hond in botsing, waardoor hij met zijn rijwiel kwam te vallen en zijn been zoodanig kneusde, dat hij per rijtuig naar zijn woning moest wor den gebracht. Dr. Brongersma ver leende de eerste hulp. llot inschrijvingsregister voor de nationale militie is alhier gesloten met liet nummer 46. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARN- WOUDE. De Staatscourant bevat de statuten van do Sint Jozef vereeniging te Half weg. Het doel der vereeniging is, door onderlinge bijdragen, in de pa rochiekerk van Onze Lieve Vrouw Ge boorte te Halfweg, versieringen aan te brengen en verder het bevorderen van den godsdienstzin in die parochie en van het zedélijk en stoffelijk wel zijn barer leden. De vereeinging tracht dit doet te bereiken: a. door het heffen van contributiën; b. door hot houden van vergaderin gen; c. door het houden van nuttige le zingen. BEVERWIJK, Gekozen de heer G. Poel (kath.), met 337 stemmen. Herstemming tus- schen do heeren Eyklng (kath.) met 306, Van Zanten (a.-r.) met 300, Gor ter (lib.) met 268 en Tijssen (s.-d.) met 166 stemmen.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1