Huwelijk. Werkster gevraagd Bleekersdienstbode Nette Leerlingen Een flinke JONGEN SQ yulden belooning Schoenmakerskriecht. Kort Nieuws. Land en Tuinbouw Letteren en Kansi Kerk en Schooi Sport co Wedstrijden Advertenüên Dienstbode Huwelijk. KINDERJUFFROUW. Loopjongen MANUFACIUREN. - MOOEARIIKELEK. «ien. Toen hot boven de villa van Zeppelin kwam groetto het door de «pits te laten zakken. Hei luchtschip bleef boven de stad op een hoogte van 200 tot 300 M. en werd door de men- actoen op straat luide toegejuicht. Op de omliggende hoogten was ben gaal sch vuur ontstoken. Een aantal automobielen reden het luchtschip achterna. Tb Karlsruhe herhaalden klch dezelfde tooneelen, toen de Z 1 om 3 uur in het Oosten opdook. ZIJ Vloog ln een kwartier tijds over de stad heen. De landing te Metz ging gemakke lijk en rustig in haar werk. Om 7 uur 10 minuten zag men het daar aanko men. Het voerde een aantal bewe gingen boven Metz en de voorsteden tilt en stevende vervolgens in een grooten boog over de ballonloods heen. Tegen achten stond het op ma tige hoogte voor de loods stil en werd aan de uitgeworpen touwen door sol daten naar den grond getrokken., Majoor Sperling en kapitein Geor ge meldden zich bij dien bcvelvoeren den generaal en bij den gouverneur van de vesting aan, die hen hartelijk gelukvvmschten. Ondier stormachtig gejuich gingen de twee officieren met den bevel voerenden generaal mee, om te zijnen huize te ontbijten. Bij de landing brak do menigte door de afzetting heen. Zij kon slechts met moeite weerhouden worden, om vlak bij bet luchtschip te komen. De afdeeling luchtschippers, die klaar stond, trok het schip spelender wijs in de loods* waar het op garin gen afstand boven den grond gean kerd werd. VLIEGEN OVER HET KANAAL. De Engelsche vlieger Latham be reidt zich voor om over het Kanaal te Vliegen. Toen men hem vroeg of hij zeker was van te slagen, antwoordde hij ,,Ba!h, indien liet zoo gemakkelijk was, zou tk het Kanaal niet willen Overvliegen. Een half uur vliegen is niets, maar de tocht over het Kanaal biedt stellig veel gevaar aan, want hoe goed mijn toestel ook is, moet ik toch denken aan de mogelijkheid In zee neer te ploffen. De motor kan onklaar raken of een rukwind mijn toestel in zee slaan. Ik sou dit gevaar wel kunnen ontgaan door 500 M. hoog te stijgen, waar Ik regelmatige winden zou vinden, doch dit zou tevens tiid vergen. Het strand van Kaap Griz-Nez, vanwaar ik zal vertrekken, is 100 M. hoog gelegen. Op 200 M. hoogte zal ik de winden yan het Kanaal kunnen trotseeren en dan recht op het strand nabij Dover aansturen, hoewel men beweerd heeft Öat ik naai' die Noordzee zou kunnen medegevoerd worden. Binnen enkele dagen zal ik klaar zijn voor den over tocht". Men kent de veiligheidsmaatrege len door Latham genomen Franscho torpedobooten en motorbootjes zullen hem vergezellen. Een Londenscho club van motor booten heeft besloten acht van de 6nelste motorbooten tusschen Dover en de Fransche kust te plaatsen, om den luchtvlieger hulp te bieden, zoo het noodig moest zijn. Ook de Italiaansche luitenant Cal- derara zal een poging wagen, doch heeft nog geen datum vastgesteld. DE CHOLERA IN PETERSBURG. De Peteraburgsche correspondent van de N. R. Ct. schrijft: Omtrent de cholera geven verschil lende medische autoriteiten dagelijks in de pers hun meaning ten beste. Er zijn twee meeningen die in hoofdzaak luerin verschillen, dat we volgens de eene met den zoogenaamdeii staart Van de oude epidemie van verleden jaar te doen hebben, terwijl we vol gens anderen een nieuwe epidemie hebben, met een eigen kop, midden- Stuk en staart. Van deze epidemie dan touden we den kop al hebben gehad, en het middenstuk zou tot ongeveer einde dezer week in omvang toene men, dan zou de epidemie in dalen de lijn afnemen, om waarschijnlijk in den herfst geheel op te houden. Al deze epidemiologische theorieën vinden onder 't publiek maar weinig geloof. Men beeft verleden jaar ge zien wat er van alle geleerde voor spellingen Is uitgekomen. Intusscheji neemt de epidemie, trots het warme weer der laatste dagen, niet bijzon der sterk toe. t 'Blijft om en de bij 90 100 gevallen, gisteren zelfs was 't getal op 83 teruggegaan, met 40 verdachte gevallen. De besmetting schijnt hoofdzakelijk i-n het water te zitten, en, ondanks alle waarschu wingen, wordt er toch nog veel onge kookt water genuttigd. Ook schijnt er aan de desinfectie van woningen, waaruit men cholera-lijders heeft •weggehaald, veel te haperen, want 't komt herhaaldelijk voor, dat er zich In zulke woningen binnen korten tijd weer niieuwe gevallen voordoen. De prefect heeft voor de op de rivier Lig- gede barken strenge voorschri fis- maatregelen uitgevaardigd met be trekking tot de aangifte van ziektege vallen. De barken mogen met niet meer dan ,tev«e naast edkaair liggen, mogen ook niet dicht aan den wal ge meerd Lwgan, faecaliën mogen niet pverbor 1 geworpen worden, enz. Er komen nu Ln de laatste dagen op de bar! a minder ziektegevallen voor. D-' meeste gevallen komen voor in nachtasylen en in huizen, waar uit sluitend arm uitvaagsel der maat schappij woont. Er Is o.a. een huis, waarin sinds A-er leden jaar al meer dan zestig gevallen zijn voorgekomen. De fruithandel wordt natuurlijk zeer zwaar bedreigd. Do groote voorraden Aardbeien en kersen, die uit het zui den worden aangevoerd, vinden on der de betere standen weinig afne mers. en komen dus in half rotten- dan toestand bij de verkoopers op straat en worden door den armen man gekocht. Bij de door den Tsaar te onderne men reis naar Poeltawa, ter viering van den daar gelevetrden slag, zijn vier legerkorpsen met de bewaking van de door den keizer te volgen rou te, beiast Bij deze gelegenheid zijn verscheidene manschappen het slacht offer geworden van een gevaarlijke ziekte door het gebruik vau slecht ge conserveerde levensmiddelen ont staan» In het regiment te Kieff moe ten vijfhonderd man door het eten van bedorven vleesch ziek geworden zijn, van nog zes andere regimenten komen berichten van verscheidene do oden en zieken. Zondagavond om tien uur verscheen een groote ballon met twee passa giers boven Posilipp, bij Napels. Plotseling stortte liet luchtscliip, on geveer 6 mijlen van het strand, in de wildbewogen zee. Onmiddellijk wer den twee torpedobooten ter hulp zonden, maar zij vonden geen spoor van den ballon, noch van de inzitten den. De bevolking Yan Puzzuoli, die den ballon in den loop van den mid dag over de golf heeft zien zweven, beweert, dat hij in groote letters den naam „Pacifico" droeg. Metn hoopt, dat de beide luchtreizigers zich aan boord van een, vlsschersschuit hebben kunnen redden. Wegens den elechten gang van za ken en overproductie zuilen de spin nerijen in Engeland tot einde Sep tember e.k. eiken Maandag en Za terdag stopzetten. In liet Servische leger heerscht nog 5 steeds een vreemde toestand. De ex- kroonprins Georg wil, dat de officie ren, die in de samenzwering tegen koning Alexander en zijn gemalin Draga betrokken waren, verbannen worden, en omgekeerd willen deze of ficieren, dat prins Georg het land ver laat. Volgens de laatste berichten uit Belgrado, is de minister van Oorlog, Zimkowitsjvoornemens, krachtig tegen de samenzweerders op te tre den, en hen zoo noodig uit het leger te verwijderen. Koning Peter wil echter, zoo melden dezelfde berichten, buiten spel blijven. Wijl de- samen zweerders ook niet werkloos blijven en twee van hen de luit.-kol. Miaschlen en Mischltsj de anderen hebben uitge- noodigd, tot een op heden te houden vergadering, zou het best tot geweld pleging kunnen komen. De geheime politie heeft ontdekt, dat ex onder die Indiiërs te Londen een nihilistische vereeniging bestond* onder den naam van Zonen van Si- wa. Men gelooft, dat Dhingra, de moordenaar van Sir William Curzon WylLie, door die vereeniging aar wezen was, om den moord te plegen. De politie heeft een lijst van al de nomen van de Zonen van Siwa in handen. De Sultan van Turkije hoeft de vlootrevue bijgewoond. Na afloop ont ving de Sultan de commandanten der 24 oorlogsschepen, met admiraal Gam bia aan het hoofd* aan boord van zijn Jacht* De Turksche negeering heeft het landhuis te Salonika waar de gewe zen Sultan verblijf houdt, voor 20.000 Turksche ponden gekocht. Men ziet daar een bewijs in, dat Abd-oel-Hamiid blijven zal waar hij is. JDe Prediking tan 8t Benedictus (Rubens) en een doek van Delacroix. In tegenspraak met de pli de koning eenlgen tijd geleden terde, cal nu toch ook zijne moderne «diilderlj«i-ool!lectie dezen winter te Brussel geveild worden, HET VROOLUK TOO NE EU Een nieuw tooneelgozelschap „uit» sluitend voor luchtige tooneelwenkea' dat zoowel in de Variétó'a als iaa Schouwburgen zal optreden, is ge vormd onder leiding van L. H. Ckris pijn Jr.. met SoL J. Kinsbergen als administrateur. Lid van Eet gezelschap zijn o.a. Cath. KinsbecrgenRentmeester, Do- ra Boon, J. Ruys, Jo van Sprinkhuij- senv. <L Meulen; Jan Budennan, Cor Smits, Ko van Sprlnkhuijsen, H. Smits, W. Ruys. TUBERCULOSE OI<IDËR DE VARKENS. Vanwege de directie van den land bouw is uitgegeven een brochure gratis ter verspreiding verkrijgbaar over „maatregelen ter voorkoming van de tuberculose onder de varkens. Vrijdag is te Londen een Rembrandt die er oud en verbleekt uitzag, ge veild voor 8190 pond sterling. Het stuk stelt de Kruisafneming voor, met een groep van zes personen aan den voet van het kruis; daaronder is de moeder van Jezus, die in de armen van een andere vrouw in zwijm valt. Het stuk Is ge teek end en gedateerd 1651. Het werd gekocht door den Par rijschen kunsthandelaar Kleinberger. De Parijsche gemeenteraad heeft besloten, het in 1914 eindigende con tract niet Sarah Bernhardt, met ne gen jaar te verlengen, dus tot 1923. Het „Théatre SarahBernhardt" is nl. eigendom der stad Parijs. Daar de beroemde actrice in 1843 gebaren is* zal zij dus „minstens" tot baar 80ste jaar haar directrice-plaats kunnen behouden. DE SCHILDERIJEN VAN KO NING LEOPOLD. De „Fra Angelico" uit de verzame ling des konings, het doek, dat de vorst van zijn eerste gemalin erfde, is aldus meldt de Brusselsche cor respondent van de Tel. dezer da gen door den kunsthandelaar Kiedn- berger te Parijs aangekocht. Van de oude stukkon ziin thans nog ©ver: NED. HERV. KERK. Bedankt voor het beroep te Kam perveen (toes.) door ds. F. F* J. van de Plassche té Jaarsveld. OUD-GEREF. KERK. Bedankt voor het beroep te door da H. Roelofean te Goes. DOOPSGEZINDE GEMEENTEN. Aangenomen het beroep te War ga door ds. M. Onne Mz. te Wleringen. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Geslaagd voor het can- didaats-examen in de Nederlandsche Letteren de heer H. Smit, voor het ttieoreitisch geneeskundig examen de hoeren A. v. Vliet en F. VVibaut. Amsterdam. Met gunstig gevolg af gelegd het doctoraal examen in de rechten door de hoeren A. J. M. en J. W. M. van Heyst en Jacob, Israël de Haan het doctoraal examen ln de Staatswetenschap door den heer J. H. Bookehet candidaatsexamen in de scheikunde door den heer H. P. Heineken. Bevorderd tot doctor in de rechts wetenschap op „stellingen", de hoe ren J. F. A. Leesberg en C. J. J. Hein- sius van den Berg, geboren te Am sterdam, en J. Ripbagen, geboren te Haarlem. De lieer G. van Hoorn, die promo veerde tot doctor in do klassieke let teren, verkreeg daarbij het praedi- caat„cum laude". Geslaagd voor het doctoraal exa men in de rechten de heer H. F. Gie- seke. Leiden. Geslaagd voor candidaate- exaimen in de rechten J. W. N. vom der Itunvoor doctoraal Neder landsche Letteren E. J. Haslinghuis. Tot de Woensdag geslaagden voor het doctoraal examen behoorde niet de heer A. Tak Brouwer, maar A. Fak Brouwer. Leiden; Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op eetllmgen de hoeren P. C. Swart, geboren te Ba» taviaG. E. Kronenberg, geboren te Deventer, en E. Meindersrna, gebo ren te Garsfchuizen. Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op stellingen, de heer H. C. Gallois, geboren te Bata» via, en de heer A. C. Loeuwenburgh, geboren te Heinenoord. Leiden. Doctoraal examen Ro- nieuisch Hollandsch recht de heer A. A. Sahochcandidaatsexamen Wis- en Natuurkunde de heer A. D. Fok ker doctoraal examen Wis- en Na tuurkunde de hear A. J. van der Mo len; voorbereidend examen Ind. Adm. dienst de heer Ph. J. van der Meu ten. Leiden. Geslaagd candidaatsexamen Ned. letteren de heer P. C. A. GeyL Doctoraal examen rechten rnej. M. A. O'Breen, cartd.-examen wis- en na tuurkunde de heeren A. O. Hol werd a en J. Timmars. Utrecht: 7 Juli. Geslaagd voor can- didaat rechten de heer F. Q. Kramer. Gand. wis- en natuurk. dé heer M. I. M. van Everdingen en mej. J. S. H. Hie tink. Doet, scheikunde de heer J. W. Ie Heux. Bevorderd tot doctor in de rechts wetenschap, de heer H. W. J. M, de Jong, geboren te Amersfoort, op Stel lingen. Utrecht. Theor. tandheelkunde A. J. v. d. Stok, W. M. van dan Bergh, Th. M. Berends, mej. J. Mullem, mej. H. Content, II. Menschaar, A. Door nik en mej. M. Holt appel. Utrecht. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde, op proefschrift „Expe-! rimenton over otolithen verschuiving", de heer G. J. E. Ruysch, arts, offi cier van gezondheid te Utrecht gebo ren te Den Haag. Groningen. Op stellingen bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, C. J. J. Wyckerlield Bisdom, geboren te 's-Gravenhage. Groningen. Het kerkelijk voorbe reidend examen weid met goed ge- vol afgelegd door den heer J. Th. Ubbink. liet eerste gedeelte van het candi- daats-examen in de godgeleerdheid door den heer C. Vellen aar. Groningen. De heer H. H. T. Goe man Borgesius heeft met goed gevolg het doctoraal examen in de rechts wetenschap afgelegd. THEOLOGISCHE SCHOOL. Aan het le adiuissie-examen tot de theologi6clie school te Kampen is vol daan door de heeren H. A. Bosch, te Almkerk, Johs. Dam, van Kampen, en B. A. Knoppers, van Rotterdam. De Minister van Koloniën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in 1909 voor twee studenten in do pharmacie aan de Nederlandsche UnJ versdteiten de gelegenheid bestaat om onder genot van een subsidie van 4000 (vier duizend gmlden), te war den opgeleid tot militair apotheker bij het leger ln Nederl. -Ind 16. DAVENTRIA. D# Deventer Athietiek- en Voetbal» vereeniging „Daventria" heeft tea? gelegenheid der groote nationale IandD.)uw-tentoonsteDing, op het ter» rein „Ossenweard" der D. C. en F. C. „U. 0/ nationale athlettek-wedstrij den uitgeschreven op Zondag 25 Juli. Het volgend program is opge maakt 100 M. hardloopen N. A. U. Kam pioenschap van Nederland. 200 M. hardloopen N. A. U. 400 M. hardloopen N. A. U. 1 Engelsche mijl (1609 M.) hardloo pen N. A. Kampioenschap van Nederland. Pl.ru. 1? K.M. wegwedstrijd N. A. U. (hardloopen) 110 IvJ. hindernisbaan N. A. U. 1 Engelsche mijl wandelen N. A. U. Kampioenschap van Nederland. 5 K.M. wandelen N. A. U. Polshoogspringen N. A. U. Touwtrekken, zwaar gewicht (N. A. U,, N. G V., N. V. B., in ploegen van vier personen). Estafetteloop (vrije deelneming, 400 M.), in ploegen van vier personen. 100 J.I., 400 M., en 800 M. hardloo pen, Nederlandsche Voetbalbond. M. J. Everts, schilder, beiden te Nij megen. Opgeheven: J. B. Groeneveld, te Amsterdam. Voor de vele blijken van belangstel ling onder vonden gedurende de ziekte en bij het overlijden van onzen ge liefden Zoon, Broeder en Behuwd» broeder, den Heer J. P. HAGEN, be tuigen wij bij deze onzen hartelijken dank. Familie B. HAGEN. Haarlem, 9 Juli 1909. Weduwnaar, Prot Godsd., zonder kinderen, rentenier, weusoht in ken nis te komen met een Juffrouw of Weduwe zonder kinderen, tusschen 40 en 50 Jaar oud, uiet onbemiddeld, om na wederzijdsche goedvinding een Huwelijk aan te gaan. Br., No. 18029 Bur. Haarl. DogbL voor 3 halve dagen per week. AdresZijlstraat 49. Mevr. GEHRELS, Overveen, vraagt met Aug. een flinke Dienstbode beslist een burger pot kunnende koken. Een bekwame JAARVERSLAG VAN DEN N. V. B. Verschenen is het jaarverslag van don N. V. B. over het hondsjaar 1908/ gevraagd bij VY. H. KLOES, Schoep- 1909. De schrijver* de hear J. Hylke-! makersdijk 32, Haarlem. ma, secretaris-penningmeester van den bond, noemt het jaar een zeer' Lij nette lieden in of bij Haarlem gunstig tijdperk voor de voetbalsport-wolxlt tegen Sept. a. s. We halen er 't volgende uit aan: DÜdcliSinCJ öGZOCht „Niet alleen leverde de bultangewo-j VOÜJ. m Jat K N School ne belangstelling voor belangrijkemow bekken, al» logée of competitie-wedstrijden en niet ih het; tegen kleine vergoeding. Br. fr. lett. minst voor de internationale wedstrij-j W. H. b. d. Boekh. SCHOUTEN den van het Nederlandsche elftal in; VOSKUIL, Amsterdam, binnen- en buitenland daarvoor het bowli», doch ook uit bet Bloede toe- Gevraagd eon netto nemende aantal beoefenaars van het spel im alle lagen van de maatschap pij, de steeds toenemende belangstel ling, die wij van de zijde der dag en weekbladen mochten ondervinden o®. in zeker opzicht do toenemende j Nette Dagdienstbode sp al kwaliteit, die bleek uit bevreda-1ü gondo re^tot» dor international. M^ToJn I ,?dros „Ruhe-Ort", Heythuyzerweg 13, a. d. Adres te vernemen Bur. v. d. blad. ontmoetingen, kan worden toerd, dat de voetbalsport op het oo- genbiik 'n tijdprk van snelle ontwik keling doorleeft, en tevens dat er aan leiding bestaat de toekomst met bet volste vertrouwen tegemoet te xien". „De algemeene toestand van het voetbalspel ln Nederland aan beschouwing onderwerpende, kunnen wij volstaan met de modedeoling, dat deze in vrijwel alle deelen in verge lijking met het vorige Bonds Jaar sta tionair bleef. In Amsterdam, waar de toestand nog niet zoo heel lang geleden ern stige zorgen baarde, mag de vrees voor inzinking en verkwijning van belangstelling voor het voetbalspel s geweken beschouwd worden. In de eerste plaats stemden de ver richtingen der clubs in hare respecti ve afdeelingen tot tevredenheid waar zoowel A. F. C. als Ajax een uitstekend figuur maakten in hare competitiewedstrijden en de eerste zelfs het kampioenschap haretr klasse te verwerven, gelooven wij, me de in verband met de buitengewone belangstelling, waarin deze vereeni ging zich steeds, bij hare wedstrijden mocht verheugen, te kunnen aanne men, dat ten opzichte van de toe komst van het spel in de hoofdstad de meest mogelijke gerustheid kan bestaan. Jammer voor de A. F. C.'ers dat zij er niet in konden slagen, aan Am sterdam het eerste klasseschap te her geven. De Leidanaars waren hen te sterk en weerden zich kranig* zoodat de le klasse ook nu onveranderd bleef. Marktnienws HAARLEMMERMEER. Graanmarkt Hoofddorp. Tarwe 11.25-/ 11.75 per 80 KG. Rogge ƒ6.606.75 per 75 KG. Haver 99.50 per 100 KG. Karwijzaad 1516. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Utrecht, L. van Essen, timmerman, te Scherpen zeel (G.). Rechter-Commis- saris: jhr. mr. J. Schuurbeque Boeije. Curator: mr. A. Ph. W. Alto. 's-IIertogenbosch. H. Hartman Jr., koopman in viscli, aldaar. Rechter commissaris rctr. Van Baar. Curator: mr. P. Sopera. Maastricht, J. Aerts, kleermaker, te Schiinnen. Recbter-Commissaris mr. J. J. de Wit Curator: mr. R. von Geddern. Amsterdam. J. G. Dirksen Jr., win kelbediende, aldaar. Rechtercommis saris: mr. J. W. Huijsinga; curator: mr. G. A. M. Smeenk. W. C Schuur, broodbezorger, al daar. Recliter-Commissarismr. J. W. Huijsinga; curator: mr. J. P. Sleu telaar. J. C. Fischer, aldaar. Rechter commissaris mr. J. W. Huijsinga; cu rator: mr. J. C. van Kempen J. Dresacher4 kruidenier, aldaar. Rechter-Commissaris mr. J, W. Huij singa; cuirator: mr. J. P. Sleutelaar. M. Stuwer aldaar. Rechter-com missaris: mr. J. W. Huijsinga; cura tor: mr. G. A. M. Spieonk. Geëindigd: F. Hesse, en E. J. ten Herkei, dia mantslijper, beiden te Amsterdam. F. Ch. Hoffmann (firma G. J Bie ten) koopman ln hoeden dh petten, en KI. Houtweg. Gevraagd een flinke liefst voor direct, loon 200, bij L. BERGEN, Breestraat 52, Leiden. gevraagd bij Costuumnaaister. Wal deck Piormontstraat 22 rooi ER BIEDT ZICH AAN een ongeveer 16-jarig meisje, als Kin dermeisje en desgevorderd om eenig licht huiswerk te verrichten, liefst in den omtrek van Haarlem. Br. onder No. 18092 Bur. Haarl. Dagblao. Een Juffrouw, middelt), leeft., R. K. biedt zich aan voor HUISHOUDSTER bij werkman, ook niet ongenegen uit werken te gaan. Brieven onder No. 18093 Bur. Haarl. Dagblad. VRIENDIN Een net Meisje, van den P. G., vraagt een nette Vriendin, omstreeks 28 jaar (vooral geen dienstbode). Br., No. 18075 Bui'. Haarl. DagbL Net Meisje gevraagd, boven de 16 jaar oud, voor behulp Melksalon, één dag per week vrij, geen Zondag. Loon 3. Groote Houtstraat 8. Gevraagd 1 Augustus een net DAGMEISJE niet beneden. 15 jaar, van goede ge tuigen voorzien, in oen klein burger gezin, Aangifte persoonlijkGael- straat 41. Tegen 1 Aug. een net DAGMEISJE gevr., boven de 16 j., als meid-alleen. Loon f2.— p. w. Zich aan te molden 's avonds na 7 uur, Emmastraat 13. Gevraagd te Overveen een DAGMEISJE P. G., vau 8 tot 5 uur, 2 gld. per week. Zich aan te melden na 5 uur bij Mevr. de Wed. RIETVELD, Bloemen- daalscheweg 36a. GEVRAAGD eene flinke Dienstbode, te Berme- broek, tegen hoog loon, met Aug. of Sept. Br fr. (No. D J. STAAL, Boekh. Heemstede. Gevraagd met Augustus, wegens ziekte der tegenwoordige, oen Meid-alleen, v. g g. v. Zich te vervoegen Wilhel- minapark 2. Bij een Uollandsche familie in Duitschland, wordt gevraagd een DIENSTBODE, niet beneden 24 jaar, goed zelfstandig koken, werken en met kinderen omgaan, met behulp van een tweede meisje. Loon 165. Zonder goede getuigen ounoodig zioh aan te melden. Brieven met leeftijd, waar getuigen te verkrijgen zijn on der No. 18078 Bur. Haarl. Dagbl. Ernstig gemeend. Een not jongmensch, oud 30 jaar, P. G., goede betrekking, wcnscht in kennis te komen met Meisje of jonge Weduwe, z. k., ongeveer van donzelf- den leeftijd, om na wederzijdsch goed vinden een huwelijk aan te gaan. Stipte geheimhouding verzekerd. Br. No. 18087 Bur. Haarl. Dagblad. Er biedt zich aan een net meisje, voor hulp in de huls houding, oud 25 j., v. d. P. G. Br., No. 18060 Bur. Haarl. Dagblad. Mevrouw W1LLEMSE, Joh. van VIietstraat 92, verlangt Legen 1 Aug. eene nette R. K. DIENSTBODE Zich aan te melden na 9 uur. Wegens huwelijk der tegen woordige, wordt gevraagd ciroa half Sept. een beschaaf de R.K. Kinderjuffrouw bij drie schoolgaande kin» deren.Goed kunnendenaalen mazen en stoppen. Alleen zij, die van uitste kende getuigen voorzien zijn, komen in aanmerking. Br. met nauwkeurige op gaaf van laatste betrekking, leeftijd en verlangd salaris onder lett. J. bij den boek handelaar J. SCHIPPER, Gr. Houtstraat 26. Wordt gevraagd direct of tegen 1 Augustus eene DIENSTBODE Loon 125, met 26.waschgeld. Zich persoonlijk aan te melden Koningin neweg 61 A, tusschen 78 u. 'sav. Er biedt zich aan een net Builenmeisje, R. K., oud 18 jaar. Franco brieven Hulppostkan toor .Spaarndam. Een flinke KAMERMEID gevraagd, die ook genegen is andere werkzaamheden to verrichten. llotel- Pension Zeerust, Zandvoort. GEVRAAGD Groote Houtstraat 170. H.H. Coiffeurs Er biedt zich aan een Barbiorsl>e- diende, goed kunnende scheren en haarsnijden, liefst in Haarlem of om streken. Brieven onder No. 18088 Bur. Haarl. Dagblad. Op de Cacao- en Chocoladefabriek der firma DROSTE Co., Veerpolder No. 7, kunnen direct nog eenige JONGENS beneden 15 jaar geplaatst warden. gevraagd, om (reeks 14 jaar. Gasthuisstraat 34. Tegen 1 Augustus kan geplaatst worden een jongmensch, om in hot vak te worden opgeleid, R. K., niet onder de 15 jaar. Zich in persoon te vervoegen bij de firma Wed. VEEL ZOON, Groote Houtstraat 50. ?:ovraagd, leeftijd tusschen 25 en 80 aar, tegen Augustus of eerder, P. G. AdresKleine Houtstr. 136, aan dengene, die een net Jong' menscli van onbesproken ge- drag, 23 jaar oud, aan een nette, vaste betrekking helpt. Brieven onder No. 18074, aan het Bureau van dit blad. Boekhandel. Ter opleiding gevraagd een flink jongmensch, P. G., liefst bekend niet de moderne talen, i. d. Boc-kh. van J. M. STAP, Gx. Houtstraat 63. H.H. Kleermakers Er wordt gevraagd door not gezel kost en woning, tevens zitplaats bij beslist nette lieden. Brieven onder No. 18082 Bur. Haarl. Dagblad. Gevraagd een Kleine Houtstraat 64. Kost en Inwoning aangeboden op netten stand, /6. p. week. Brieven onder No. 1S0G9 Bur. Haarl. Dagblad.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 3