Weerbericht KEIJSEfi'8 SaboenenmagaiUn, SÉ 00 Boot naar ZAANDAM vaart dagelijks: Rechtszaken Laatste berichten burgerlijke Stand telegrammen INGEZONDEN AdvertentiSn MEISJES Dienstbode Strijkster Dagmeid MEDEDEELINGEN ^AN HET &0N1NKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur Do BiLdt, 10 Juli 1909. Iioogsto barometerstand 775.9 rn.M. te llotrta (Azoren).; laagste 740.0 m.M. te Memel (grens van. Duitschland en Rusland). Verwachting tot den avond, van 11 Juli Wind meest matige Noord-Weste lijke tot Westelijken wind. Gesteldheid van" de luchttijdelijk opklarend, daarna weer regen. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 759 m.M. Thermoraeterstand te Haarlem. Zaterdag 10 Juli Hoogste gisteren 9 uur F. 68 Laagste hedennaoht F. 55 Hoogste heden tot II uur F. 60 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. peer regeL II Lang* Veeratraat v. HAARLEM: fl,u, 10,en 6,1& Y. ZAANDAM: 8,«, 19.-, 4.» en 8," Ligplaats NIEUWE GRACHT b.d. Jansbrug. Als plaats voor de volgende jaar vergadering wordt Gouda aangewe zen. Alsau is aan de orde bestuursver kiezing. De aftredende bestuursleden, jhr. B. W. F. van Riemsdijk en mr. ilr. J. C. Overvoorde worden herko zen. In plaats van jhr. mr. F. j. J. M. van Rijckevorsel, die zich niet •herkiesbaai stelt, wordt dr. H. E. .van Gelder benoemd. De heer E. W. Moes verzocht na mens het bestuur van de te Arnihem ('opgerichte vereeniging ,,De Door- iwerth" de belangstelling van de le- ïlen van den Bond voor deze vereeni ging. Het kasteel Doorwerth heeft iiet. voordeel nog nooit deskundig" gerestaureerd te zijn, dergelijke res- (te.uratie ligt ook niet in de bedoeling; •men wi] alleen het kasteel voor ver- idev verval behoeden. (Applaus). De vergadering verklaart bij accla matie mei deze zienswijze in te stem men. üok wordt door den heer A. W. iWeissmann de aandacht, gevestigd op den Assumburg in de nabijheid van 'Alkmaar, die, als men niet oppast, ®ok wel eens in verval kon raken. In 'Tor groepen, respectievelijk on der leiding van de hoeren v .d. Bosch, •Cohen Stuart, Glasz en Van Gelder, werd een oudheidkundige wandeling door Alkmaar ondernomen. DE VERDWENEN JONGEN TERECHT. 't Vermoeden van den vader uit '•Purmerend is bewaarheid geworden. Zijn jongen, diiie Maandag j.l. te Pue- anerend de oudeirlijke woning had .Verlaten, telegraphearde uit Duitsch- land, dat hij zich bij zijn aanstaan den zwager aldaar bevond. .VAN EEN SLAPEND RAADSLID. De Haagsche correspondent van Het Volk vertelt: Het was bij gelegenheid ©ener stemming over het amendement Ter Laan, om bij geschil tusschen den school- en den huisarts omtrent de validiteit van liet onderwijzend per soneel, dit laatste, beroep te geven op een derden, door B. eu W. aan te wijzen geneesheer. Toon de secretaris den naam van den heer Van der Kemp afriep, kwam er geen antwoord: onze Edelachtbare was Ingedut! Zijn achterbuurman, Deen, gaf hem een duw in den rug en fluisterde" hem, zoodat wij op de tribune het konden hoor en,. toe, dat hij vóór moest stemmen. En werke lijk hoorden wij dan ook even daarna den heer Van dor Kemp mot van schrik nog bevende stem „vóór" roe pon, tot groote hilariteit van al zijn •medeleden en van ons uit den „en gelenbak".- EEN AANKLACHT. De „Avondpost" schrijft: In de kerkelijke pers was ©enige da gen geleden het bericht opgenomen, dat de heer W., onderwijzer dor le klasse aan de openbare burgerschool te Scheveningen, socialist was; dat hij weigerde zijn leerlingen het „Wilhel mus' te laten zingen; dat hij, terwijl hij eenige oogenblikken zijn lokaal al had verlaten, bij zijne terugkomst zeer vertoornd was, omdat de meis jes uit zijn klas het „Wilhelmus" •hadden aangeheven; dat hij elk der 'meisjes daarvoor 5 süraf them a's op- jjaf; dat hij van oranjobiljetten ge zegd had, dat zulke dingen in de pruliemand hooren, en dat hij bij de behandeling van een leesles over het huwelijk der Koningin zich aldus uit gelaten had: dat huwelijk kan ine niets schelen, ze hadden dat er ge rust uit kunnen laten. Thans is door den betrokken on derwijzer bij don officier van justi tie een aanklacht wegens laster en aanranding van zijn goeden naam ingediend tegen „Do Standaard" of tegen wie voor het bericht in dat blad verantwoordelijk gesteld moet wor den. DE BRAND IN HET RIJKS-MUSEUM TE AMSTERDAM. De oorzaak van den brand in de Normaalschool voor tcekenonderwij zers gevestigd in het bovendeel van het Rijksmuseum is ontdekt. Gebleken is, dat een der leerlingen tegen het strenge verbod in, een si gaar heeft gerookt en deze, uit vrees betrapt te worden, half gedoofd in den zak van zijn werkkiel heeft ge stopt Bij het verlaten van de school heeft hij niet meer aan die sigaar ge dacht, met het gevolg, dat de kiel is gaan branden en do vlam is overge slagen op het beschot waarvoor zij hing. Den pnvoorzicht!gen leerling en twee andaren, .van wie bekend is ge worden dat zij ook rookten is de verdere toegang tot de school ont zegd. HET GEWETEN. Onlangs is melding gemaakt van een diefstal van 40 ten nadeele van den arbeider S. T. te Paesens. De da der is nog niet bekend geworden.... maar deze week heeft T. zijn briefje van 40 weer teruggekregen 1 Hij was voor zijn broer een dag naar stad Dokkum) geweest, 't Schijnt, dat de dief zich niet gerust gevoelde met z'n gestolen geld, want toen T. den vol genden dag z'n werkbroek aantrok en toevallig in de zakken voelde, haalde hij er tot z'n niet geringe verbazing en blijdschap liet briefje uit te voor schijn. Blijkbaar heeft de dief van de afwezigheid van T. gebruik gemaakt om zijn slechte daad weer ongedaan te maken. GEWOND BIJ SCHIET OEFENINGEN. Bij de schietoefeningen met los kruit in de duinen te Katwijk aan Zee, werd een cadet der Militaire Academie te Breda aan liet hoofd tor hoogte van het slaapbeen verwond. Zoo spoedig mogelijk werd genees kundige hulp ontboden. Daarna werd de patiënt per rijtuig naar het Mili- tolir Hospitaal te Leiden vervoerd. ONGELUKKEN. In de Middachterallee, te Ellecom, had een droevig ongeluk plaats. Terwijl eenige kinderen zich ver maakten met de drukte, die het Zen- diugsfeest meebracht en naar een aankomend muziekkorps luisterden, bemerkten zij niet, dat de stoomtram van Dieren in aantocht was, met het vreeselijke gevolg, dat de 5-jarige Hendrik L... achteruit loopende, on der de machine van de tram kwam. Een voorbijganger trachtte het kind nog .net levensgevaar te grijpen, maar het was reeds te laat, liet ventje werd ongeveer 20 M. meegesleurd en toen de machine stilstond, vreeselijk verminkt opgenomen en sc'henen de levensgeesten reeds geweken. Het bloedende lichaampje werd in een laken gewikkeld en naar de ouders gebracht. De machinist van de team liad, volgens ooggetuigen, geen schuld in het droevig geval. Vrijdagmorgen wilde de winkelier on melkkoopcr C. Smit te Purmerend op een walstoep aan het Noord-Holl. Kanaal water scheppen. Vermoede lijk door de gladheid van de stoep is hij voorover in het water gevallen, zonder dat dit door iemand is opge merkt. Eerst eenige uren later werd zijn lijk op dezelfde plaats door de politie opgevïsclit. Spori se WedstrlJdSss EEN VOETBALTRAINER. Voortaan zal iederen Zaterdag middag op liet terrein van R. A. P. aanwezig zijn de Engelsche trainer Blackburn om de oefeningen te lei den. DE GENTENAREN TE IIENLEY. Het „llbld." schrijft Voor do derde maal hebben de Gen tenaren te Henley gewonnen. Bravo voor onze zuidelijke na buren Wien, als onlangs schrijver dezer regelen, deze Oost-Vlamingen op hun eigen water heeft zien roeien, ver wondert het niet, dat ze zelfs den En gelse hen de baas blijken. Onze Amsterdamscho studenten hadden in alle Nederlandsche wed strijden veel succes gehad. Wellicht zelfs tegen veler verwachting, won nen ze prachtig te Gent den Holland- Beigië-wedstrijd, tusschen de Amster dam sche en Gentsclie universiteiten, doch in de nummers jonge en oudp achit konden ze liet tegen de gewel dige Gent sche ploegen niet houden, en werden derde, evenals liet Leid- sclie Njord in de vierriems-juniores. Die nummers werden door de Neder landers met eere verloren. Ze had den, ook naar het oordcel der Bel gen, in keurigen stijl geroeid, en ge geven. wat ze geven konden. De Bel gen waren echter verre de meerderen in physiek» kracht. De Gentenaren, met armen als ath- leten, roeien met nomen, korter dan de Hollandsclie. Ook hun slag is kort en doet meer aan Jon Franschen, dan aan den Engeisclien denken. De Gentsche roei ere wijden zich geheel aan de roeisport en oefenen eiken dag op don afstandvan 12 K.M. Zeven-en-zestig jaar lang was de Henley door Engelschen gewonnen. Den 5den Juli 1905 won Gent voor het eerst. Ook op roeigebied genoten de Engeisclien tot dusver de reputatie, de eerste roeiers dei- wereld te zijn. In de vier voorafgaande jaren waren de Gentenaren te Henley geslagen toen wonnen ze in 1906, 1907. In 1908 roeiden de Gentenaren wel in de Olympische spelen, niet echter te Hen Je v. En dezer darren wonnen za voor de derde maal, door Magdaien College van Oxford en Jesus College van Cambridge achter zich te laten. De Belgische ploeg was samenge steld als volgt1. Rodolphe Poma, 2. Oscar Dessomville, 3. Polydore Veir- nian, 4. Francois Vergucht, 5. Reani Orban, 6. Stanislas Kowalski, 7. Guiil- laume Visser, 8. Urbain Molmans, BarreurG. van Landeghem. Behalve Kowalski hadden alten reeds te Henley geroeid. Te Gent wordt naar aanleiding van deze kranige overwinning druk ge vlagd. BRANDSTICHTING. In de zaak tegen J. E. Ie Onna, di% brand stichtte in de ouderlijke wo ning, hoeft de rechtbank te Heeren veen vonnis gewezen, in afwijking van het requisitoir van het O. M. Het O. M. had n.l. gerequireerd schuldigverklaring aan brandstich ting, ontslag van rechtsvervolging, wegen® ontoerekenbaarlieid en plaat sing in een krankzinnigengesticht voor den tijd van een jaar. De deskun dige dr. v. d. Plaats, zenuwarts te Zwolle, had verklaard, dat beklaagde niot iu een krankzinnigengesticht paste. Het O. M. oordeelde..hein gevaarlijk voor de maatschappij. De rechtbank oordeelde anders, ontsloeg beun van rechtsvervolging, wegens ontoereken baarheid en stelde hem in vrijheid. 2e ZOMERTENTOONSTELLING „TEYLER". Met een uitgebreide serie werken van de vaderiaiidsehe kunstenaars Adrioen van Ostade, Nicolaas Ber- cliem en Willem v. d. Velde (de jon ge) versiert Teyler, bij zijn 2e Zo mer tentoonstelling, de wanden zijner nieuwe kunstzaal en niet minder dan ter eerste expositie wordt ook thans de bezichtiging van zeer belangrijke kunst geboden. Door het verschillend karakter van onderwerp en opvatting is de collec tie rijk aan afwisseling, zij komt in de voornaam rustige omgeving na tuurlijk weer geheel tot haar recht. Van het drietal voormeld lijken ons de beide eeretgenoemden het best vertegenwoordigd en dit niet alleen door quantiteit. Adriaen v. Ostade 161085 leefde en werkte, ofschoon Duitse her van ge boorte, in Holland en voornamelijk te Haarlem, waar hij leerling was van Hals en tijdgenoot van Adriaen Brou wer. Realist bovenal voelde hij zich in 't bijzonder aangetrokken tot liet lan delijke boersche interieur en taferee- len als boerendansen, drinkgelagen, vechtpartijen, enz., waren d e onder werpen voor zijn ooloristisch en bui tengewoon teekentalent. Zij werden door de uitvoerige no- teoring dei' bijzaken getrouwe histo rische illustraties van zijn tijd. Het twintigtal Ostade's in kleur; inkt of sepia thans in Teyler geëta leerd toont een zeer mooi beeld van den kunstenaar. Allereerst gememoreerd de vier complete, fleurige waterverfteekenin- gen, h ei'ber g-interie urs, waarvan „Boerenfeest" Ostade geeft in volle kracht en luister. Hoe gedétailleerd de stoeiende, spe lende drinkende en vrijende bevol king ook is behandeld, zij blijft toch massa. Wat prachtige schetsen, dat „Schil derachtig Interieur"!?, die „Twisten de boeren" en „De Klosbaan". (Is de Klosbaan van weleer de schuifbak van nu?) Geheel contrasteerend met Ostade's kunst is die van den Haarlemmer Nicolaes Berchem 1620—83. Den leer Ling toch van Jan van Goyen, bekoorde allermeest het land schap, het heuvelige beboschte land schap bovenal, dat hij door stoffaad- je met dieren, headers en herderin nen, door uitvoerige maar breede en geestige penseelbehandeling tot girootsche en dichterlijke compositie wist op te voeren. Teyler geeft ook van Bercham een fraai en groot aantal te beschouwen, waarbij de twee kapitale landschap pen in sepia en inkt gewasschen, met hun achevé tot in de teekening der bladeren, de mooiste stalen zijn. Wel is er iels ooi-Hollandsch in het landschap. Mooi 't beschouwen voorts der vele nauwgezette, artistieke en liefdevolle studies naar dieren en herders!! Bij Willem van de Velde (den jon ge) 1633—1707, zoon van Willem v. d. Velde (den oude) weid het talent als zee- en scbepenschilder door deze laatste en door Simon do Vlieger ont wikkeld. De oude v. d. Velde, bekwaam schil der en scheepsteeken-aar, leidde den zoon in 't bijzonder en schroomde niet. tot terrein voor studie zelfs de zeeslagen te kiezen. Daar, in den slag loerde de jonge v. d. Velde de trot- sche zeekastoelen in hu,n bewegingen kennen, daar deed hij de inspiratie voor zijne grootsche composities op. Van het 15-tal geëxposeerde tocke- ningon van V. d. Velde (de jonge) ge ven een 4-tal romp en achtersteven schetsen pakkende getuigenis van studie en kennis, terwijl de fijnheid en het sobere in veel der andere tee- konlagen doen zien, met hoe weinig de meester ruimte eu doorschijnend heid bij lucht en water, karakter en ligging der schepen wist uit to druk ken. Teyler's 2e zoaneitemtoonstelling duurt tot 23 Juli. G KERKHOFF, Opgedragen. Ilet ophoogen van een iaoriekstor- min aan het Noorder Spaarne alhier voor rekening van de firma Van Dijk Jr. te Alten a. d. Rijn, is opgedragen aan den heer G. Meerman, alhier, voor 1954. Militaire Zaken. De milicien C. v. A., van hot 19ere giment infanterie, is door den krijgs raad te Haarlem veroordeeld tot 4 maanden militaire gevangenisstraf, met ontzegging van hot. recht, om bij de gewapende macht of als militair geëmployeerde te dienen gedurende den tiid van 5 jaren wegens het be stelen van een kameraad in het slaap, kwartier. Voorts werd hij veroordeeld tot 14 dagen militaire detentie, wegens het door een minder militair zich bedie nen van een valsche verlofpas. Muziek in don Hout. Muziekuitvoering op Zondag 11 Ju li, des middags 21/2 uur, door Haar lems Muziekkorps, directeur de lieer Ch. P. W. Kriens. Programma 1. Marsch aus der Suite Lach nor. 2. Ouverture in Italienischen Style, Schubert. 3. Valse Caprice, Rubin stein. 4. La Source Suite de Ballet, Delibes. 5. Ouverture Romilda et Con stance, Meyerbeer. 6. Freiheits-Wal- zer, Rein,hardt. 7. Fantaisie de l'opé- ra Comique Petit Faust, Hervé. G ev. V o o r w. Een doos inh. boter, Hagestr. 27. Ben bruin-harige hond, magazijn meester v. cL Electrische Centrale, Bloemendaal. Een reticule, waarin een paar handschoenen en eenige lappen stof, Gen. Joubertstr. 7. Een guttapercha regenmantel, Mag- dalenastr. 6. Een knipmes, Nassaulaan 61. Een gouden ring, Klaverslr. 13. Een gebrand zilveren broche, aan het politiebureau. Een paraplu-ie, Tempeliersstr. 24. Aangifte is gedaan van liet verlie zen van een granaten armband. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen J. Karros Jr., Amsterdam, Koning straat 4, 7 p. Fruifhoff, Amsterdam, Zeestraat 27. 7 D J. Widtmondt, Amsterdam, Zee straat 27, 8 p. A. H. Polak, Amsterdam, Parallel weg 87, 7 p. Mevr. Wertheimer, te Amsterdam, Pension De Roos. Stans, Amsterdam, Hoogeweg 39, 4 D»rs Hamel, Amsterdam, Dorpsplein 2, 2 pers. Schiltman, Amsterdam, Zeestraat 45, 8 p. Mej. A. Pleijte, Nijmegen, Villa Lands-End. Mej. J. Meinesz, Nijmegen, Villa Lands-End. Dames Van den Sigleudorst, Brus sel, Poststraat 11, 2 p. A. Hermann, Berlijn, Pension Fre- derica, 6 p. II. Riesenfeld, Berlijn, Hotel Groot Badhuis, 3 p. S. H. Muntz, Rotterdam, Hotel Groot Badhuis. F. Garvens, Hannover, Hotel Groot Badhuis. S. tan Bakkel Hutnink, Ubbergen, Hotel Groot Badhuis. FL. Fröhlich, Weenen, Hotel Groot Badhuis, 5 p. G. Harrenstein, Amsterdam, Hotel Groot Badhuis. M. A. Engels, Amsterdam, Pension Hoogveld. Mevr. H. Bleekers, Maastricht, Pension Hoogveld, 3 p. H. von Röckrits, Bochum, Hotel d'Orange, 2 p. v. Belli, München, Hotel d'Orange. R. L. Tovzinga, Muntendam, Hotel Belvédère. HAARLEM. BEVALLEN 8 Juli. L. Kruijff, geb. Uil anus, z. C. M. H. Prins, geb. Karton, z. 10 Juli. M van Wijngaarden, geb. Brand, d. OVERLEDEN 9 Juli. C. J. Waas, geb. Antonisse, 57 j., Schotersingel.' SCHOTEN. OndertrouwdL. H. Hanzon en C. J. Tuijn. GetrouwdH. Meeuwigeai en W. P. Hubers. ONLUSTEN IN MAROKKO. MADRID, 9 Juli. (Reuter). Een telegram uilt Melilla aan de „Heral- do" bericht, dat 7 Spaansche arbei ders, die werkten aan de brug over de Sidinuna, overvallen werden door Mooren, die vier der werklieden dood den en één wondden. De gouverneur is aan het hoofd eener colonne naar die plaats vertrokken. Van Melilla uit kan men zien, dat er douars in brand staan en men hoort het schie ten met geweren en kanonnen. Te Melilla werden te 5 uur heden middag binnengebracht een officier en een groot aantal soldaten, die ge dood waren en een kapitein, een lui tenant en meer dan 30 soldaten, al len gewond. De bergartillerie opende liet vuur op de douars van den stam M'zoeza en schoot deze plat, waardoor aan de bewoners belangrijke schade werd toegebracht. De laatste berichten om vijf uur 's nam. doelen mede, dat er rust hoerscht in den omtrek van de kas hall. Onder voorbehoud wordt medege deeld, dat de Spaansche minister van oorlog van den gouverneur van Me lilla een telegram ontving, meldende: „Ik geloof, dat ik morgen zal wor den aangevallen door sterke vijande lijke afdoeLngen." BRAND. CHERBOURG, 10 Juli. (Reuter).— Een hevige brand brak uit in liet 1 arsenaal, waarin de torpedo's en de onderdeden voor onderzeesclie boo ten geborgen werden. De schade be loopt eenJ ge millioenen. MarfctnieKws Beverwijk, 9 Juli 1909. Postediijn per mandje f 0.40. Andijvie, 100 str., ƒ2. Zuring, por mandje 0.20. Wortelen, 100 bos 10. Komkommers, per 100 f 10. Aardap. klei, per Heet. f 5 tot 6. Peulen,-per kilo 0.16. Doppers, per kilo ƒ0.14. Capucijners per kilo ƒ0.16. Ruspers por kilo 0.20. Tuinboonen, per 1000 1. Bloemkool per 100 16. Sla, per 100 krop ƒ0.88 tot f 1. Rabarber, per 100 bos ƒ5. Pieterselie, per bos ƒ0.05. Selderie por bos ƒ0.05. Aardbeien, per mandje ƒ,0.04 tot 0.07. Van ingezonden stukken, goplantit t niet geplastnt, wordt de kopie den Inzend** liet teruggogere Voor den inhoud doxer rubriek stolt d< edaotie zioh niet aansprakelijk. Haarlem, 9 Juli 1909. M. de R., Beleefd verzoek ik u, naar aanlei ding van een in uw blad voorkomend bericht, onderstaand schrijven in uw geacht blad op te nemen, waarvoor ik u bij voorbaaL dank zeg. Tot mijne verwondering las ik in „Haarl. Dagblad" de circulaire door ;le H. II. R. Geus e. a. gericht aan de leden van het kiescollege der Ned. Hen'. Gemeente. Wat nut het heeft, om eene aan een speciaal kerkelijk college gerichte circulaire te puhliceeren, begrijp ik niet, to meer daar, door eene gedeel telijke publicatie der kwestie, perso nen, die buiten de zaak staan, geen juist overzicht krijgen van de zaak, waarover het gaat. Hoewel ik mij niet geroepen acht, om op de zaak in te gaan, meen ik toch verplicht te zijn, eene persoonlijke verdediging op de circulaire bovenbedoeld, te moeten geven, te meer, daar die circulaire zóó gesteld is, -dat zij voor personen, die buiten de zaak staan, voor twee erlei uitlegging vatbaar is. In eene circulaire, door mij aan een aantal leden van het kiescollege ge zonden, is door mij er op gewezen, dat in eene officieuse vergadering een der aanwezigen ons ter kennis bracht, dat, wat door mij werd aangehaald in mijne circulaire. Van eene persoonlijke beschuldi ging i s en kan dus in de circulaire van den heer Geus en mede-ondertee- kenaars, geen sprake zijn. Hoogachtend, W. TEN BOOM. WekeHjksch Beursoverzicht van Merens Tleieman. WEEKBERICHT VAN 10 JULI 1909. De belangstelling van onze beurs was gedurende de geheele week in hoofdzaak gevestigd op het koersver loop van Indische Cultuurwaarden, alsmede van Indische Oliewaaiden. Voor dezo laatste waarden heerschl de laatste paar dagen eene zeer ge animeerde stemming, vooral wat be trof de aandeelen der Koninklijke Olie Maatschappij, Moeara Euim eui Sumatra Paletnbangwaaraan d ie sclierpe verbeteringen zijn toe to schrijven, is moeilijk na te gaan; al leen wordt als oorzaak genoemd het feit, dat liet afsluiten van nieuwe contracten door de Koninklijke voor een verderen afzet van benzine tegen mooie prijzen goede vorderingen maakt en zouden nieuwe geruchten, als zoule de introductie der aandee len aan de Parijsche beurs slechts een kwestie v an tijd wezen, mede oor zaak der scherpe rijzing zijn. Indien een en ander waarheid bevat, geloo- ven wij, dat deze aandeelen op de huidige koersen nog we! gekocht kun nen worden als gevolg van de stij ging in Koninklijke konden de koer sen van de aandeelen der andere In dische ondernemingen ook eenige percenten in koers opkomen. Voor Indische Culturen blijft de be langstelling nog zeer groot en vooral de waarden der Cultuurmaatschap pij de Vorstenlamden konden ook weder belangrijk in koers vooruit- de prachtige suikerprijzen nog steeds hun invloed gelden en deelden zich ook mede aan de on langs hier ter beurze geïntroduceerde Suiker Cultuuraandeeten, welke eeni ge percenten in koers vooruitgingen, doch door aanbod hunne hoogste koersen niet konden handhaven. A! mogen de suikerprijzen iu voldoende mate het tegenwoordige koerspeil der aandeelen van verschillende onder nemingen wettigen, toch geloovan wij dat bij deze categorie van aandeelen, een wat al te verre toekomst verdis conteerd wordt. Intusschen gelooven wij, dat voor de Suiker Cultuuraan deeten hoogere koersen zijn wegge legd. De stemming van Tabaksaandeelen was de laatste dagen wat beter, schijnbaar op de veed verbeterde weerberichten uit Indië. Een goede i stemming blijft er lie er schen voor Rubber-aandeelen, die van goede zij de tot oploopende koersen uit de markt genomen werden. Voor de Amerikaansche markt blijft de belangstelling hier uiterst geringhet publiek onthoudt zich hier bijna geheel. In New-York, al waar de omzetten ook tot een zeer klein cijfer zijn ingekrompen, blijft de ondertoon der markt vast en open de de beurs Dinsdag na twee vacan- tiedagen vrij opgewekt, om spoedig een stil en lusteloos aanzien te krij gen (1e beurs bleef de geheele week in die stemming verkeeren toch val len er voor sommige aandeelensoor ten verdere vorhoogingen op te 1 ee kenen zoo ontmoetten de Pacific- waarden weder goede belangstelling, in verband met liet feit, dat liarri- man nu deze herstellende is weder aon liet ijveren is voor in voering dezer aandeelen aan de Pa rijsche beurs, na de laatste misluk king met Steel-shares komt ons deze mededeeling nogal apocrief voor. Hoe 't ook zii hot feit, dat Harrlman herstellende is, is voor de AmeriKaan- sclie beurs belangrijk genoeg om de bestaande vaste stemming te besten digen. De berichten met betrekking tot Handel en Industrie blijven bij voort during gunstig de ontvangsten der spoorwegen zijn steeds boterende, doch dit neemt niet weg, dat een en ander in de koersen reeds vrijwel verdisconteerd wordt. De vastheid der markt is dan ook in hoofdzaak toe te schrijven aan het feit, dat do groote houders van fonds nog niet in de noodzakelijkheid verkeeren hun bezit van de hand te doen. De geldmarkt blijft overvloedig en de groote banken schijnen in ver band daarmede niet ongenegen, de groote fondseniposities voor onbepaal- den tijd te verlengen. Daardoor is het gevaar zoo goed als uitgesloten, casualiteiten voorbehouden, -- dat eene reactie aanstaande is veel eer behoort eene verdere rijzing niet tot de or, mogeJ ijk heden de goede shares Schijnen ons dan nog alles zins koopwaardig toe, al za! men re kening moeten houden met het steeds mooter worden Je gevaar, indien een stijging eventueel een poosje blijft aanhouden. Voor Staatsfondsen blijft de stem ming onverdeeld gunstig, de omzet ten daarin zijn van geen groote be- teekenis. Geld sluit zeer aangeboden, in ver band met de goudzending uit Ame rika aan de Nederlandsche Bank; een bedrag van Fl. 5 millioein is daardoor naar t.e markt teruggevloeid. Den 21en Juli a.s. hopen onze ge liefde Ouders VOLKERT SCHAAP en ANNA MARIE KONING hun 12 1/2-jairige E ch tv e reen i ging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, MARIA SCHAAP en VOLKERT SCHAAP. Zand voort, 10 Juli 1909. Getrouwd: J. E. POST, van Rotterdam, en M. M. SA VRIJ. Haarlem, 8 Juli 1909. Er biedt zich aan een HUISNAAISTER, bekend met aJlo naaiwerk. Brieven onder No. 18118 Bur. Haarl. Dagbl. Op de Cacao- en Chocoladefabriek der firma DROSTE Co., Veerpol- der No. 7, kunnen direct eenige geplaatst worden. Een nette Dienstbode gevraagd, loon 100 g' 26 gML waschgeld. Z. g. g. onmondig zich aan te melden. Warmoesstraat 31 r. Met 1 Aug. a. s. gevraagd een net te R. K. v. g. g. v. AdresBilderdijkstr 58. Met November te Haarlem gevraagd in klein gezin, eene Dienstbode P. G., als meid-alleen, die goed kan koken en netjes werken, van g. g. v. Loon 115. Br. met opgaaf van leef tijd onder No. 2988 aan den Boekh. H. N. MUL, Kruisstraat, Haarlem. Gevraagd tegen 1 Aug. of later een nette DIENSTBODE goed kunnende koken en van goede getuigen voorzien. Brieven onder No. 18115 Bur. Haarl. Dagblad. Er biedt zich aan tegen Aug. of later, te Haarlem of omstreken, een nette Wed., van bui ten, P. G., 29 jaar, ter assistentie of als huishoudster, liefst in een klein gezin. Brieven onder No. 18116 Bur. Haarl. Dagblad. Nette Dienstbode gevraagd, met Augustus, wegens ziekte der tegenwoordige, tegen hoog loon. Adres den Hoer J. C. VAN DER LAAN, te Bennebroek. Er biedt zich aan een net burger meisje, ter assistentie in de huishouding, tegen half Sep tember, in Haarlem of omstreken. Br.. No. 18103 Bui'. Haarl. Dagblad. Een net meisje, 25 jaar, biedit zich aan voor Huishoudster bij eemig 1-leer of niet al te groot ge zin, van g. g. voorzien. Brieven on der No. 18108 Bur. Haarl. Dagbl. Platstrijkster gevraagd. Adres te vernemen Bur. Haarl. Dagblad. Gevraagd voor halve dagen flinke Adres: Harmonjanswog 31. Mej, SLOT, te Bloemendaal, vmagt tegen 1 Aug. een flink DAGMEISJE niet beneden de 16 jaaav

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2