AdvertentlSn Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur.. Do Bildt 16 Juli 1909. Hoogste barometerstand 771.8 m.M. tie Horta Azoren) laagste 746.1 m.M. te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van $17 Juli: Wind zwakke tot matigen Zuid- Westelij kei tot Westelijken wind. Gesteldheid van de luchtzwaar bewolkt, weinig of geen negen. Temperatuur i geringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te nur 760 m.M. Stilstand. .Vorige stand te 2 uur 765 m.M. Thersnometerstand to H aarts m. Vrijdag 16 Juli Baogsto gisteren fi uur F. 66 h« donna oh t F. 68 ■oogato heden tot II uur F. 60 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cis. per regel. IEIJSEH'8 •rto»iiBBiguU>, M v ia Ufl|«V«arairM< het In gang brengen eener doeltref fende organisatie onmisbaar. De heeren Van dor Maesen te Amsterdam en Nederhoed te Leeu warden, beantwoordden hierna de verschillende sprekers. Da heer v. d. Maesen bracht daarbij in zijn derde Conclusie nog eenige wijziging aldus: Indoen tot invoering van een Rijks- poetchèque en girodienst wordt over gegaan wat in hooge mate wen- schelijk wordt geacht verdient hei aanbeveling, dat de bovenbedoelde groote plaatselijke banken, groepen van banken en districlsbauken gele genheid wordt gegeven van dien dienst gelden te verkrijgen doordat die dienst bij gedeelte van zijn be schikbare middelen in wissels van ge noemde bank belegt of wel obligatie leningen van genoemde bank over neemt. De heer Van Tienhoven, die thans de vergadering verliet, sprak eenige woorden van sympathie met het streven van den Middenstandsbond, daarbij den wensch uitende, dat de Bond zijn doel zal moge bereiken. [(Applaus). Na nog eenige besprekingen werden dè verschillende conclusies geresu meerd en aldus vastgesteld: 1. De oprichting van oredietinstei- lingen voor en door den Hondeldrij- yenden en Industrieelen Middenstand Ier verstrekking van tijdelijke credie- ten is gewensclit; 2. Daar het oprichten van crediet- ïns tal Hogen voor den Middenstand een levensvoorwaarde is, is het ge- Wenscht dat de Regeering het initia tief tot oprichting steunt. Ten slotte werd besloten de motie yan den heer NieuwenhuLzon te Nij megen in handen te stellen van het Landsbestuur. In zijn sluitingswoord richtte (voorzitter, de heer Meuwsen, zich in het bijzonder tot den heer Everwijn, hem dank brengend voor zijn tegern Woordigheid. Met eenige toepasselijke woorden, waarin de heer Everwijn deed uitko men, de waarde welke hij aan de ge nomen besluiten hecht, beantwoordde de vertegenwoordiger van den Minis- iden de woorden van den hoer Meuw sen. Bij de rondvraag de heer Schuurman to Rotterdam de aandacht op het voor den Midden stand belangrijke vraagstuk tot rege ling van het internationaal wissel recht. Namens de Handelsvereeniging •„Rotterdam", waarvan spr. voorzit ter is, verzocht epr. het volgende congres in 1910 in de Maasstad te houden. De voorzitter antwoordde dat dit niet het geval kan zijn, wijl in deze stad reeds een congres heeft plaats gehad. Namens den Belgischen vertegenwoor diger wien door den heer Meuwsen eenige woorden van dank i werd bracht, sprak de heer Koch eenige waardes rende woorden aan het adres van den Bond en gewaagde van zijn belangstelling in de Interessante dis cussies en eindigde met de beste wen- schen voor den Neder la ndschen Mid denstand uit te spreken. (Applaus). Met de gebruikelijke plichtplegin- 'gen werd hierna het congres gesloten. Derde dag. Heden was het de laatste dag dat de Middenstandera van buiten in onze hoofdstad vertoefden. Hedenmorgen werd door hen oen gemeenschappelijk bezoek gebracht aan het Rijksmuseum. Des middags werd een boottocht ondernomen met een der voor dat doel door de Behan- gers-patroonsvereeniging in combina tie met de Tuitnbouwersvereeniging •maakvol versierde booten der Hob Ïand-Frieslandlij.n. Door het gezel schap werden, de havenwerken van Amsterdam bezichtigd waarbij zich aan boord der boot een vertegen woordiger van het gemeentebestuur bevond tot liet geven van alle ge- wenschte Inlichtingen. Tevens werd nog gelegenheid gevon den, de Zaan tot Zaandam te bezich tigen waarna het gezelschap naar Amsterdam terugkeerde. Zoo vormde dit uitstapje een waar dig besluit van het Congres, welks be raadslagingen zeer zeker voor den Middenstand van groot belang zullen zijn. 's Avonds woonden honderden con gressisten het avondfeest in de tuinen van het Tolhuis bij. MR. O. GRAAF VAN LIMBURG STIRUM. Te Godesberg is op 54-jarigen leef tijd overleden mr. O. graaf van Lim burg Stir urn, die gedurende eenige jaren lid der Tweede Kamer was voor Schiedam. Door zijn verblijf in Indië, behandelde hij bij voorkeur koloniale aangelegenheden, met name die der koffiecultuur en de Christelijke zen ding in de Buitenbezittingen. Hij rangschikte zich meer bij do Chr.- Historische dan bij de Anti-Rev. partij. TWEEDE KAMER. WIJZIGING LAGER ONDERWIJS WET. Een wetsontwerp is door de regee ring ingediend tot wijziging der wet tot regeling van het lager onderwijs. De strekking er van is om aan het meer uitgebreid lager onderwijs meer subsidie van Rijkswege te verbeenen. Zoolang wettelijk niet vaststaat wat in het algemeen onder meer uit gebreid lager onderwijs Is te ver slaap, is het niet mogelijk merkt de minister op een afdoende wet telijke regeling te maken betreffende de subsidieering van dat onderwijs. En daartoe zal men z. i. eerst kunnen geraken wanneer de gelegenheid zal hebben bestaan om de te verwachten voorstellen van de staatscommissie te overwegen betreffende de betere in- eenschakeling van de verschillende takken van onderwijs. De Regeering is intusschen tot de overtuiging gekomen, dat aan 't ver langen, waarvoor zij veel gevoelt, te gemoet kan worden gekomen in aan sluiting aan de bestaande voorschrif ten van wet. Bij het thans aangeboden wetsont werp wordt voorgesteld aan scholen waar het onderwijs ten minste twee der vakken onder 1, m en n en het vak p van artikel 2 omvat subsidie te geven, n.l. een rijks-bijdrage ten be drage van de minimum-jaarwedde voor drie surnumeraire onderwijzers indien de school minder dan 90 loer- ïingen telt en voor vier surnumeraire onderwijzers indien de school meer dan 90 leerlingen telt. Een juiste raming der meerdere uitgaven voor liet rijk uit deze voor stellen volgende, is niet mogelijk. Al les hangt in de eerste plaats af van het getal scholen, dat zal worden in gericht om aan de eischen voor de rijksbijdrage te voldoen. Voor de thans bestaande en reeds gesubsidi eerde scholen, welke voldoen aan de eischen genoemd sub I, II, III en IV is de meerdere uitgaaf te schatten op ongeveer f 435.000 terwijl dan de meer dere kosten welke zullen voortvloeien uit de opheffing der ongelijkheid ten aanzien van de bijdrage voor één on verplichten onderwijzer aan kleine scholen met uitgebreid leerplan, zijn ie stellen op ongeveer f 15.000, in to taal dus een meerdere uitgaaf van plm. 450.000. Bij deze becijfering is in aanmer king genomen het grootst aantal on verplichte onderwijzers, waarvoor de met de wettelijke minimum-jaarwed de gelijkstaande rijksbijdrage kan worden verleend. Voor lederen onderwijzer is daarbij gerekend op een bedrag van f 775 's jaars, als gemiddeld bedrag der mini mum jaarwed de volgens art 26 der wet op het lager onderwijs, met Inbe grip van ©ventueele bijdragen Ln de tegemoetkoming in de huishuur. BROEDERTWIST. De gebroeders A. en M. S., de een varensgezel, wonende aan de Fran- kenstraat, de andere schoenmaker aan de Heerheijmansuisstraat te Dordrecht, kregen twist in de woning hunner zuster, die zoo hoog liep, dat zij handgemeen werden en besloten het op straat met elkaar uit te vech ten. M. nam daartoe een schoenma kersmes mede en bracht daarmee zijn broeder een geduchte snede in de rechterborst toe, zoodat hij hevig bloedend neerviel. Terstond werd de hulp der politie ingeroepen, die, door eenige burgers bijgestaan, den ge wonde naar het hoofdbureau droegen waar de geneesheer der politie de wond, die een lengte van 4 1/2 cM. bij een breedte van 2 en een diepte van 3 1/2 cM. had, verbond. Na gehoord te zijn, word de verwonde door de po litie per raderbrancard naar zijne wo ning gebracht. Als bewijs voor zijn groot weerstandsvermogen mag zeker gelden, dat hij, ondanks liet lievig bloedverlies, reeds den volgenden dag weer met zijn broeder op straat wan delde. De vermoedelijke dader werd nog des avonds door de politie in zijne woning gearresteerd en naar het hoofdbureau gebracht, waar hij be kende met zijn broeder te hebben ge vochten, maar beweerde, dat de zo in zijn mes was geioopen. Jaloezie schijnt de oorzaak der twist te zijn. „DB HOOP".- Het hospitaalkerkschip „De Hoop" is uit Lerwick weer naar zee vertrok ken. DE RIJKSMIDDELEN. De maand Juni is voor de Rijksmid delen zeer bevredigend geweest. Zij hebben nml. f 1,325,000 meer dan Juni 1908 en 2,843,000 meer dan een twaalfde der raming opgebracht. Hetgeen deze cijfers vooral bevredi gend doet zijn is het feit, dat de zoo genaamd wisselvallige middelen slechts weinig tot de verbetering heb ben bijgedragen, en dat die middelen welke als barometer van den aigemee. nen handelstoestand kunnen dienst doen, over het algemeen een flink aandeel in de verbetering hebben. Voorts mag opgemerkt worden, dat Juni van liet voorgaande jaar reeds een betrekkelijk gunstige maand is geweest. S. D. A. P. Naar „Het Volk" meedeelt, is de heer Van der Goes als lid van het par. tij bestuur der S. D. A. P. gekozen. Kerk en School NED. HERV. KERK. Beroepen te Ter Aa ds. F. Kijften- belt te Wilnis. CI1R. HOOGERE BURGERSCHOOL. Men zal zich herinneren, dat den 25en Juni te Amsterdam een vereeni- ging werd gesticht voor de oprichting van een Hoogere Burgerschool op Christel ij kan grondslag. Wij verne men, dat thans op de statuten dozer vereeaxiging de Koninklijke goedkeu ring Is aangevraagd. Is deze verkre gen, dan zal geld worden Ingezameld en zullen verdere stappen worden ge daan voor de oprichting der H. B. S. Volgend jaar September reeds hoopt men de school te openen. Leger en Vloot DE KORTENAER. Hr. Ms. pantserschip de Kortenaer heeft na de reparatie, uitgevoerd door de Kon. Mij. de Schelde, bij de gehouden proeftochten 4400 paarde, krachten ontwikkeld, terwijl slechts 4000 werd geëischt. Rechtszaken POSTDIEFSTAL. Door de Amsterdamsche rechtbank werd overeenkomstig den elsch van het O. M., de loopknecht bij de brie- venposterij, S. E. genaamd, die zich tijdens zijn werkzaamheden aan het hoofdpostkantoor te Amsterdam schuldig maakte aan het zich toeëige- nen van als brieven verzonden pak jes, wegens een dier diefstallen ver oordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. VERVALSCHING VAN POSTWISSELS. liet O. M. bij het Haagsche ge rechtshof vorderde bevestiging van het vonnis der Rotterdamsche recht bank, waarbij A. C. M. B., beeldhou wer, tot 3 jaren gevangenisstraf is veroordeeld, wegens het vervalschen van postwissels en het gebruik malton daarvan. Laatste Berichten Ned. Hervormde kerk. Verschillende bladen hebben al be richt, dat Dr. Lammerts van Bueren 1 te Amsterdam bedankt heeft voor beroep te Haarlem. De voorzitter van den kerkeraod deelde ons evenwel mee* dat van den be roepene nog geen antwoord ont vangen ls. De bedoelde berichten zijn dus on juist. Vechtpartij. Gisterenmiddag omstreeks 6 1/2 uur zijn op de Groote Markt twee opge schoten jongens, na eenige twist, handgemeen geraakt. De een gaf den andere met een stok een slag tegen h et-achterhoofd, waar door deze bewusteloos is neergevallen. De gewonde is door een agent van •politie naar het bureau overgebracht, waar hij weder is bijgekomen. Door den slag heeft hij een groote buil aan het achterhoofd opgeloopen. De dader, die nog onbekend is, had zich inmiddels uit de voeten gemaakt. M i 11 t a Ir e zaken. De sergeant-majoor-instructeur Bro- man van het 10e regiment infanterie alhier, is op zijn verzoek uit den mi- li taliën dienst ontslagen onder toe kenning van pensioen. De milicien M. C. B. van het 10e re giment Infanterie, dis niet voldaan heeft aan de oproeping om voor straf in werkelijken dienst te komon wordt deswege bij het korps als deserteur afgevoerd. NU GEEN INKT-, GEEN HAARLEM MEROLIE- MAAR KERSEN GOOIERS! Men schrijft ons: Gistermiddag omstreeks zes uur hadden eenige jongens de brutaliteit, om in den Hout een paar dames mei half verrotte kersen te werpen* waar door op de lichte costuums vlekken kwamen. Twee heeren, die *t geval zagen, snelden toe, hadden het geluk twee jongens te grijpen en gaven hun een flink pak slaag, dat wel een lesje zal zijn geweest. Stagnatie in het tramver keer. Hedenmorgen omstreeks half twaalf geraakte ter hoogte van het brugge tje over den Burgwal vóör de Antho. nietstraat, het draaistel van een dorschmachine onklaar, zoodat voor- noch achteruit kon gereden worden, Do tram der E. S. M. reed door den wissel, die nu niet versteld kon wor den, heen, en ontspoorde. Met veel moeite, waarbij vooral de heer J. Lohmann, die zijn smederij op den hoek van Anthoniestraat en Burgwal heeft, goede hulp verleende, slaagde men er in de tram weder in do rails te krijgen. Verscheidene trams, die van Zandvoort en Amsterdam kwa men, vonden den toegang versperd en keerden terug naar de plaats van waar zij gekomen Waren. De passa giers stapten over. Om half één was do zaak weer in orde; de dienst werd toen geregeld vervolgd, 't Geval lokte heel wat kijkers; vooral schoolkinde ren waren in grooten getale aanwe zig. Toen de tram weer reed, kon ook de ongelukkige dorschmachine haar weg vervolgen. G e v. V o o r w. Een kinderzak inh. speelgoed, W. Pyrmontstraat 29. Een bril in étui, Burgwal 48. Een portemonnaie inh. geld, W tergracht 27. Een lorgnet, Brouwersstr. 55 e. Een griffeldoos, Berckheydestraat 23 rood. Een postbewijs, Linschotenstr. 85. Twee paar kindersokken, Kleine Houtstraat 25. Een ring met haarwerk, Spaarne 35 Een gouden broche, Generaal Jou- bertstraat 43. Een doublé kruisje met ketting, KI. Houtstraat 100 B. Een huissleutel, een stuk hout waar. aan een ketting met sleutel en een gummibal, aan het politiebur. Een Engelsche sleutel, Berckheyde straat 3 rood. Een paar glacé handschoenen een dameehandschoen, Eminakade 1 rood. Een verfkwast, Lange Begijneetr) 34 Een ceintuur met gesp, Vooruit- gangstr. 127 rood. Een zilveren schakelarmband, Am- sterdamstr. 90 rood. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen W. Buitenhuis, Arnhem, Kostverlo- renstriat 13. G. I egger, Watergraafsmeer, Kost- verlorensiraat 13. G. Ballier, Apeldoorn, Kostverlo- renstraat 13. F. en R. Meijer, Groningen, Kost- vorlorenstraat 13, 2 d. Familie Hoekstra, Amersfoort, vil la Buitenkist. 5 p. Familie Hoekstra, Amsterdam, vil la Buitenlust, 6 p. H. Koe, Amsterdam, Paradijsweg 14 p. C. Gibert, Amsterdam, Paradijs- weg 4. A. S. Docen Dz., Amsterdam, Kos terstraat 9, 6 p. Melker, Amsterdam, Boul. de Fa- vauge 28 8 p. Buncker, Amsterdam, Boul. de Fo- vauge, 3 p. T. Kohier, Amsterdam, Stationsweg 6, G p. W. .T. LouwcV-i"d, Amsterdam, Ro zen obelstr a at 14, 3 p. Laguna, Amsterdam, Kosterstraat 3 p. H. Koster Wildervank, Kosterstr. 7, 2 p. T. Nolting, Wildervank, Pension Beau Séjour. Gobrecht, Wanne, Pension Beau Séjour. J. Meijer, Haarlem, Pension Beau Séjour. M. Luhu, Barmen, Hotel Groot Badhuis Freule A. C. W. V. d. Poll, Amers foort, Villa Groot Kijkduin. Mej. B. Dind, Amersfoort, Villa Groot Kijkduin. Jongeh. J. ten Ilove. Kampen, villa Groot Kijkduin. Jongeh. H v. d. Woerd, Enschedé, Villa Groot Kijkduin. Tr. Deutsch, Frankfurt, Hotel Bel védère. Fr. Turbis, Frankfurt, Hotel Bel- édère. C. W. Kok, Amsterdam, Hotel Bel- édère, 3 p. Fam. Schöffer, Amsterdam, Pen sion Buitenrust. 8 p. G W. van Neijenhoff, Amsterdam, Pension Buitenrust, 8 p. W. Schalens, Amsterdam, Pension Buitenrust, 8 p. Fam. Frowein, Arnhem, Pension Buitenrust, 7 p. N. van Rooijen, Hilversum. Pension Vallo, 6 p J. v. d. Stadt, Zaandam, Pension Vallo, 8 p. Baron Mr. Bond, Zaandam, Pen sion Va'1 a, 5 p. H. Klatte. Amsterdam, Pension Vallo, 6 p D. van Lankcren Matthes, Amster dam, Pension Vallo, 8 p. Ds. J. H. Gunning, Amsterdam, Hotel d'Orange. R. Sequeira, Amsterdam, Hotel d'Orange. E. Brugman, Arasterdam, Hotel Orange. S. J. Polak, Almelo, Hotel d'Oran- go, 1 P- Telegrammen AARDBEVING. ATHENE, 15 Juli. (Reuter.) Door een aardschok is groote schade aan gericht in de provincie Elis. Een aan tal dorpen zijn verwoest en tien per sonen zijn slachtoffers van do ramp geworden. LISSABON, 15 Juli. (Reuter.) Nieu we en langdurige aardschokken zijn gevoéld te Benavente. De bevolking is ongerust. BüLOW's AFSCHEID. DERIJN, 16 Juli. (Reuter). Naar de JCreuz. Ztg'' meldt kwam gistermid dag onder leiding vanVon Bethmann- Hollweg een deputatie uit den Bonds raad bij Von Btilow, om hem ais af scheid een adres te overhandigen. Nadat Von Bethraann dit adres met een toespraak had aangeboden, dank te Bülow ln een korte toespraak, waarin hij zeide: Dit adres geeft mij daarom oprechte blijdschap, omdat ik ei' het bewijs in zie, dat het mij gelukt lp, het vertrouwen Yan den Bonds raad te verwerven. Met vol vertrou wen draag ik de leiding der zaken aan Von Bethmanm-Hollweg over, een vertrouwen dat niet alleen berust op de erkenning van de groote be gaafdheid van mijn opvolger, maar ook op de achting voor diens karak tereigenschappen. UIT PERZIë. TEHERAN, 16 Juli. (Reuter.) Te 10 uur hedenmorgen vluchtte do Sjah in de Russische legatie. Een deputa tie van de Engelsche en Russische le gatie-ambtenaren is te Teheran aan gekomen, om dit den leiders van de nationalisten mede te deelen. INGEZONDEN Van ingexondtn etakken, geplaatst of niet gaplaatat, wordt da kopia den lnsende? iet teruggegave Voor den inhoud desar rubriek atelt de Ivadaotie rich niet aansprakelijk. M. de R., Naar aanleiding van het gisteren in uw blad voorkomend berichtje om trent de Gemeenteraadsverkiezing te Bloemendaal, zij het mij vergund u tot recht verstand van deze zaak, eon paar opmerkingen te doen toekomen, met verzoek deze in uw blad wel te willen opnemen. Zooals u niet onbekend is, heeft de heer Tideman met leedwezen be zwaren tegen de verkiezing inge bracht bij Z.Ex. den Min. van B. Z. U begrijpt, M. de R., dat dit bij e< zoo uitstekend jurist als Mr. T., niet anders voort kan komen dan uit een hooggestemd rechtsgevoel, dat hem overal sporen doet volgen, waar hij vermoedt, dat een fout in de juiste interpretatie van wetten schuilt of de neutraliteit van de Kroon in gevaar komt, zij bet dan ook, dat Z.E.G. deze laatste vermoedens wat lang onder zich houdt. Met leedwezen zegt Z.E.G. zeer duidelijk spreekt zijne telegrafi sche klacht, want zie, M. de R., de drang voor recht was zoo sterk, dat verzending per post te langzaam ging. Met leedwezen: „slechts drie leden waren tegenwoordig in plaats van alle leden". Alsof hier minstens een half dozijn ontbrak I Was het niet eenvoudiger en van meex „leedwezen" getuigend geweest als Z.E.G. had geschreven liet vierde lid ontbrak. Had Z.E.G. de opmerking niet reeds voor negen uur kunnen maken. Immers, hij was 10 minuten vóór ne genen aanwezig. Het vierde lid had dan geroepen kunnen worden en Mr. T. had zich voor „leedwezen' kunnen behoeden. Toen de heer Bos, bet 4e lid^ nabij het Raadhuis was, zei de Voorzitter, naar mij werd medegedeeld, „daar hij", en toen, M. de R., had Mr. T. volgens zijn verklaring, geen tijd meer en dreef zijn gevoel voor eene juiste wetsinterpretatie hem aan de schrijftafel en naar het telegraafkan toor. De opmerking, dat iemand, die wél als lid, doch niet als Voorzitter van het stembureau door den Raad was aangewezen, de le'ding had, is waar, doch dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat do door den Raad aangewezen Voorzitters verhinderd waren en dat aan den avond vóór den stemdag de lieer v. d. Arend door tusschenkomst van den veldwachter uit Aerdenhout liet weten verhinderd te zijn. Hot as toen half neg eoi De burgemeester noch de secretaris waren aanwezig. Wat bleef er toen over dan een ge woon lid, ambtenaar ter Secretarie, te doen voorzitten? De geheel e bedoeling van het met „leedwezen" opgezet zaakje spreekt duidelijk uit No. 23 van het lijforgaan des heeren Tideman, waar geschreven staat „Waar de heer v. Hooff (r.-k.) her kozen is verklaard met het minste aantal stemmen, dat naar wij ons herinneren een candidaat boven de „volstrekte meerderheid behaalde, „n.l. 4, terwijl de heer Blankevoort ,(lib.) slechts 2 stemmen daaronder bleef, is verzet tegen elke gepleegde informaliteit moreel alleszins ge rechtvaardigd. Dit klemt te meer, ,waar naar ons uit goede bron werd .medegedeeld, de kiezers, die op do af tredenden stemden, hunnerzijds „slechts eenige mannetjes buiten het „vuur zagen blijven, terwijl van de „andere zijde ongeveer 100 thuis ble ien haddeui vau heu slechts 7 meer „hun plicht vervuld, de heer Blanke- „voort (lib.) ware gekozen geweest, „terwijl ook met eenige meerdere ln- spanning ook de heer Menalda met ,vlag en wimpel gekozen ware". Zie, M. de R., het is dus alleen klaarblijkelijk het doel van den heer T. den buit uit den strijd weg te dra gen. Of hem dit gelukken zal, moge, zoo de verkiezing vem'etigd wordt, de tijd leeren. Een enkel woord over het demon stratief optreden van eenige jongelui tegenover Mr. T. Ik weneoh niet achter te blijven, om inijn af keuring over zulke dingen uit te spreken, eohter, die kwaad doet, kwaad ontmoet, want waren de be richten na de Juni-verkezing juist, dan zijn deze jongelui minder vei'ge gaan dan Mr. T., die op de Groote Markt te Haarlem met zijn rotting argumenteerde en dus zou zwijgen hem ten deze wel gepast hebben. Met dank voor de plaatsing. EEN KIEZER. De aanduiding van do politieke richt'ng en spatieering zijn van mij. A. b. Het st. Prins Willem V arriveeidé 14 Juli van Amsterdam te Parama ribo. e Het st. Rijnland, van Buenos Ayréö naar Amsterdam, vertrok 14 Juli van' Santos. Het st. Hollandia, van Amsterdam naar Buenos-Ayres, arriveerde 14 Ju li te Santos. liet st. Maasland, van Amsterdam naar Buenos-Ayres, arriveerde 14 Juli' to Montevideo. Het st. Rijndam, van New-York n. Rotterdam, passeerde 15 Juli dee voormiddags 6 uur 25 min. Prawle- point. Het st. Gorredijk (Neptune lijn) vertrok 15 Juli v.m. van Newport News naar Rotterdam. liet st. Grotius, van Amsterdam n. Batavia, arriveerde 15 Juli te Sin gapore. liit de Arbeiderswereld SABOTAGE. Gisteren zijn te Aspercn een tiental werklieden der steenfabriek wegens sabotage ontslagen. De vormmachine was geheel onbruikbaar gemaakt. (Tel.) imstgrdamsclis Beors. Openingskoersen van 16 Juli 1909 LABOUCHERE O YENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT waa vast. Neder]. Certificaten 78 en 92 3/4, Russen 961/4, Consols 85. ZUID-AMERIKAANSCIIE STAATS FONDSEN. Peruanen 34 en 8 3/4. TABAKSAANDEELEN. Bindjey 93, Deli 463, Nieuwe Asaliam 70, Senem- bah 375. PETROLEUMAANDEELEN. Ko ninklijke 441, Sumatra Palembang 1611/2, Perl a k 163, Zuid Perlak 174 1/2. MIJNAANDEELEN. Great Cobaa 108-109. De AMERIK. MARKT opende prijs houdend: Atchison 115 en 47, Denver 35 7/81 Kansas 45 1/8 en 72 1/4, Mis souri 40 7/16, Rock Island 33 1/2, Sou thern Railway 30 5/8, Union Pacific 192 1/2, Wabash 21 3/16, Steels 70 1/2, C arren 58 3/16. Comm. Marine 7 1/8, Pref. Marin* 21 3/8, 4 1/2, Marine 69 3/4. CULTUURWAARDEN: Vorstenlan den 175 1/2. Burgeripe Stand HAARLEM. BEVALLEN: 16 Juli: M. C. G. Joosten—v. d. Wij den z. G. Klooswijk—Schutte z. 15 S.. v. d. Meer—Botke z. 16 A. M. Huls kampToeset d 14 J. J. van Koperen- van Daalen d. 16 E. van Polenvan Niekerk d. 15 W. II. LuitenJans sen z. OVERLEDEN: 16 Juli: S., 15 maanden, dochter v.- v. d. Werf, Kamperlaan. Stooravaartberichten Heit st. Bali, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 15 Juli van Suez. Het st. Java, van Batavia naar Am sterdam, arriveerde 15 Juli te Mar seille. Het st. Prins der Nederlanden, van W.-Indië naar Amsterdam, passeerde 13 Juli St. Michael's. Het st. Prins Willem IV vertrok 14 Juli van Paramaribo naar Amster dam. AA&Ê Aa&A&st&A AAC&dSul Den 28en Juli a.s. hopen mijn ge liefde Oom en Tante, H. DOUWMA G. VOLKERS hun 12 1/2-jarige Echtvereeniging te gedenken. Hun dankbare Nicht, A. A. H. DE JONG. Heden overleed, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramen ten der Stervenden, onze gelief de Zuster, Behuwdzuster en Tante, Maria Wilhelmins Beauiort, in den ouderdom van 65 jaar. Uit aller naam, P. BEAUFORT. Haarlem, Gierstraat 20. Eenige en algemeene kennis geving. Allen die mij op den avond van 14 Juli 1909 bij den brand hun hulp ver leenden, wordt bij deze hartelijk dank gezegd. P. J. VASEN, Z. B. Spaarne 22. Voor de vele bewijzen van deelne ming, ontvangen bij hét overlijden van onze innig geliefde Moeder en Zuster, CATHARINA CORNELIA MARIA LEMPERS, Weduwe van deiï Heer LEONARDUS DE JONG, betui gen wij met deze onzen hartelijken dank. Familie DE JONG— LEMPERS. Voor de hartelijke deelneming onfS betoond bij het overlijden van onze geliefde Tante CHRISTINA MARIA BEEKELAAR, Wed. van den Heer H. DE VINK, betuigen wij onzen wal- gemeenden dank. Leiden: J. LA RIVIèRE. D. J. LA RIVIèRE— MEERBURG Amsterdam: J. F. KIEL. C. KIEL—SCHUTTE. Haarlem, 15 Juli 1909, Groote Houtstraat 17.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2