Corn', ran Hiel Czn. Schoolboekhandel. Gekruid Rozijnen-Roggebrood, Schoen- en Laarzenmagazijn van J. H. GROEHEVELD Verhuizingen onder garantie; Uit de Omstreken SCHAGCHELSTRAAT 19-21-34. Tapijten. Linoleums. Meubelen. Gordijnstoffen. Noordhollandsche Matrassenfabriek en Beddenmagazp, 33 Anegang 33 Binnenland 33 33 Anegang WEMMERS 33 Anegang 33 „De Broederlijke Liefdebeurs" Jansstraat 61, H. DE VRIES, Jacobünestraat 3. 92 Kleine Houtstraat 92. Voor den Zondag DONCKER'S BLOEMEND A ALL R aa> Is vergadering. Do bijeenkomst der vroede vaderen van Donderdagmiddag stand in het toeken van den zomer. Vior zetels .waren onbezet, namelijk van do hoe ren liispinek, Van der Hulst, jKr. Dr. Van Lennep en Jhr. Boreel zooals men weet hebben do twee laatston ontslag genomen. Over de ingekomen stukken werd heed wat gesproken. Het meest werd geredeneerd over het adres van den bakker Snel. Deze woont aan den Bdoeinendaalschen weg, ju5st tegen over den weg, die van het station Ovetrveon komt. Dat is daar een on gemakkelijk weg-gedeelte. De wagens en fietsers, die van den Stationsweg komen, rijden altijd met oenige vaart, want de weg is nogal glooiend. Dan moeien ze in eens den smallen Bloemende alschen weg opdraaien, Iets wat niet altijd gelukt, te meer omdat het verkeer daar ook nog druk Is. Het gevolg is, dat er zoo nu eu dan een wagen,, een fiets of een auto- Siobiel door de winkelruit van den akker Snel komt rijden I Zoo 'iets is zeer onaangenaam en ook nadeelig voor 's bakkers financiën. Geen won der, dat hij eindelijk een adres aan den aad zond, om verbetering aan te brengen. Deze verbetering is te ver krijgen door de hoeken der kruising af te ronden. Maar, op een der hoe ken staat het gebouwtje van do Ilaar- icmsche waterleiding, dat dient voor de watervoorziening in Overvcen, ,,Moei dat gebouwtje daar bepaald blijven staan?" Dit is de vraag, die Mr. T idem an aan den heer Havelaar. den directeur der Waterleiding, heeft gesteld. Het antwoord was „ja", maar mch blijft de mogelijkheid om het een beetje te verplaatsen. Bij de discussie bleek, dat de ge meente Bloemendaal noodt aan Haar lem vergunning gegeven heeft, om 't gebouwlje daar op BIoemeendaalschen gemeentegrond te plaatsen, maar de heer Tideman gaf in overweging, daarover geen aanmerking te maken, want dan zou Haarlem wel eens moeilijkheden kunnen opwerpen over de waterlevering aan de gemeente Bloemendaal. Het resultaat der besprekingen was, dat B. en W. met bet gemeente bestuur van Haarlem in overleg zul len trelen over de verplaatsing van het gebouwtje, terwijl er nu al dade lijk eenige boomen gekapt zullen worden, en een wegwijzer verplaatst, zoodat al eenige verbetering verkre gen zal worden. Ingekomen is ook een schrijven Van de Gezondheidscommissie, in houdende, dat zij zich met de con cept-verordening tot wijziging van de Bouwverordening zeer goed kan ver eenigen. B. n W. stelden voor deze zaak, ofschoon niet op de agenda staande, toch te behandelen. Hiermede vereenigde die raad zich. l>e heer TIDEMAN stelde voor van deze zaak (iai verband met art. 171 en 174 van de Gemeentewet) een spoed- eischende aangelegenheid te maken, en de bepalmg morgen (dus heden, Vrijdag) reeds in werking te laten ti- Ion. In Bloemendaal zijn verschei dene ingezetenen, die op deze wijzi ging ais t ware zitten te wachten. De VOORZITTER zei, dat dit niet kon, want de wijzigingen moeten eerst "loor Gedeputeerde Staten wor den goedgekeurd. Het is dus noodig, den gewonen weg te bewandelen. De raad vereenigde zich mot deze opvattfng. In een request van de Eerste Ken- nemer Bouwmaatschappij wei-den aan Je gemeente eenige wegen ter overnenrng aangeboden. De VOORZITTER stelde voor, om op dit verzoek afwijzend te beschik ken. Aan deze wegen toch zijn nog zeer weinig hu'izen gebouwd, zoodat er weinig geld van belastingbetalers ontvangen zal worden. Hier tegen over staat, dat de gemeente dan toch de goheete onderhoudskosten van de wegen zou moeten betalen. De raad ging ook met dit advies mee. Ook was ingekomen een verzoek om ontheffing van schoolgeld. De VOORZITTER stelde daarop voor, dezen post oninbaar te verkla ren. De heor TIDEMAN vond dit even wel niet de weg. Het kolder is een maal vastgesteld en wanneer er n'et betaald wordt, dienen B. en W. tot gerechtelijke vervolging over te gaan. Men kan evenwel deze moefilijkheid ontkomen, door den betrokkene een subsidie uit de gemeentekas te geven, waarvan hij dan dit schoolgeld moet betalen. Daarvan maakte Mr. Tide- man e» ii voorstel, dat werd aangeno men. Eenige zaken werden onder den ha mer afgehandeld, zooals de goedkeu ring van het kohier van het school geld In Itit tweede kwartaal (opge maakt tot een bedrag van 471.12) en van do ro?nigüigsbelastLng 1578). Ook werd de rooilijn voor de Ram pelaan en Rolandslaan vastgesteld. B. en \V. dienden de begrooting voor 1910 in. De hoeren Bijvoet, C. Roozen eu Koolhoven werden door den Voorzitter aangewezen om deze te onderzoeken, om den raad van ad- yies te dienen. Do iieenia maakten eerst wel eenig bezwaar, maar namen toch de benoe ming aan Up voorstel van B. en W. werd het volgende punt der agenda aangehou den. De heer TIDEMAN bracht deze zaak eerst evenwel nog in bespreking, t Was een voorstel van B. en W. in zake de verbreeding van den Bloe mendaal sclten weg, in verband met eon -uires van den grondeigenaar Reyndara. De toelichting op dit voor stel heeft spreker Maandag ontvan gen, en het adtres van Reijnders is eerst D'r.sdag bij B. en W. ingeko men. Deze zaak begreep spreker ntiet. De VOORZITTER zeri, dat B. on W. reeds voor Dinsdag kennis droegen van liet verzoekschrift, dat Reynders aou Insturen. De heer TIDEMAN vond het toch beter in zulke gevallen te wachten, tot de stukken komen. Bij de rondvraag had de heer TI DEMAN heel wat op z'n hart Eerstens vroeg hij voortaatf het Vierslag ingevolge artikel 17 der Ge- ineen te et te mogen ontvangen (een Wat der verschillende gemeentelijke jstrafverordeningen). De VOORZITTER zei, dat aan deze wetsvecrplichting al sinds1883 (meer dan een zilveren jubileum I) niet was voldaan. Trouwens in all a gemeenten was dit een doode letter der wet geworden. Maar, wanneer de hoeren er op stonden, dan Do heer TIDEMAN Dat lis niet de vraag de wret verplicht u er toe een verslag te geven. Do VOORZITTER Welnu, dan kan u er on rekenen. Ten tweede vroeg do hoor TIDE MAN, o! B. en W. bereid zijn vóór 1 September, in overleg met den dis trictsschoolopziener, plan aan den raad over te leggen, betreffende de inwendige reorganisatie van de openbare school te Bloemendaal. Wanneer we dat plan hebben zoo redeneerde spreker dan kunnen we b;; de behandeling der gemeente- begrooting daarmede rekening hou den. De VOORZITTER verklaarde zijn best te zullen doen, om het verlangde te geven, maar de districts-schoolop- ziener is ongesteld en het zal nu de vraag zijn of zijn vervanger, de heer Calkoen, zich in deze belangrijke zaak 2al mengen. Ten derde besprak de heer TIDE MAN de werken aan den Vogelem- zangischen wieg. Nu is ongeveer een 150 meter van dozen weg verbeterd en dait heeft ongeveer f 4500 gekost. Wanneer in verhouding de geiheele weg zooveel zal kosten, komt het op een uitgaaf van f 170.000. Dat is meer dan een ton boven het bedrag, dioor den raad indertijd vastgesteld. Hoe komt bot ook, dat over dat kleine gedeelte zoo lang gewerkt ls, en hoe is het mogelijk, dat de stoomwals door twee menschen bediend wordt, niettegenstaande de raad er slechts één man voor aangesteld heeft Sprekers vraag was nu, of B. en W. de verzekering kunnen geven, dat de totaalkosten van den weg het ge raamde bedrag niet zullen over schrijden. De Wethouder, de hoer DE WAAL MALEFIJT, zei, dat dit gedeelte ook het me-3St bewerkelijkste en kostbaar ste van don geheelen weg is. In ver band met de leiding van de Amster damsen© waterleiding moesten ver schillende buitengewone werken uit gevoerd worden, o. a. een sloot dem pen, een sloot graven, duikers plaat sen, enz. Het andere gedeelte van den weg zal dus in verhouding veel min der kosten. Bij het behardien van den weg is door een minder juist advies van een ingenieur een vergissing be gaan, maar deze fout is ai hersteld. Bij zulke werken moet men altijd op eenige risr'co rekenen, vooral, wan neer bet iets nieuws voor een ge meente is. Dat er twee man op de wals gestaan hebben is waar, maar een was er om te leeren. Nu zal alleen de machinist, door den raad aange steld. op de wals komen, maar wan neer deze ongesteld is, kan hij door zijn leerling vervangen worden. Het werk aan dit weggedeelte is opgehouden, omdat men op de leve ring der stoomwals langer moest wachten, dan eerst gedacht was. Do kiMr TIDEMAN Ik dank voor de inlichtingen maar kunnen B. en W. nu verzekeren, dat liet totaal der uitgaven niet boven de raming zal zijn De VOORZITTER Dat kunnen de heeren gerust aan ons overlaten. li'ermee was do openbare zitting geëindigd en ging meai geheim verga deren. HEEMSTEDE. Gemeenteraad sv argaderi n g. Donderdagavond vergaderde de Raad, onder presidium van den bur gemeester. Tot onderzoek der geloofsbrieven van de gekozen raadsleden, wordt een commissie benoemd,, bestaande uit de heeren v. Wickevoort Cromme- lin, Droog en Van Meeuwen, die, na eenigen tijd beraadslaagd te hebben, bij monde van Dr. Droog verklaart, dat de geloofsbrieven der gekozenen volkomen 'in orde zijn bevonden. Hierop wenscht de VOORZITTER de herkozen raadsleden geluk met het door de kiezers opnieuw In hen ge stelde vertrouwen. Als punt 2 komt een voorstel van B. en W. aan de orde om 100 als eereprijs beschikbaar te stellen voor de in 1910 te Haarlem te houden ten toonstelling van de algemeene veree- ndging voor bloembollencultuur. Do VOORZITTER zegt, dat bij de behandeling van dit voorstel in een vorige vergadering de stemmen staak ten, zoodat 't thans opnieuw aan de orde gesteld is. De heer v. MEEUWEN, die tot zijn spijt in bedoelde vorige vergadering niet aanwezig kon zijn, betreurt het dat dit voorstel zooveel tegenkanting ondervonden heeft. Deze tentoonstel ling toch, zal ook vele Heemstedena ren ten goede komen. Een subsidie van 500 is reeds aan 't bestuur van de afdeeling Heemstede der vereeni- ging gegeven; bij de aanzienlijke da ling der bloembollenprijzen is het evenwel te verwachten, dat van deze 500 een fl'ink bedrag zal overblijven. Dan heeft een afdeeling, die zóó nauw verbonden is met de stad waar de tentoonstelling wordt gehouden, toch wel recht op financieel en bijstand van 't gemeentebestuur. Daarom is spreker er sterk voor deze 100 be schikbaar te stellen. De beer DROOG beeft de vorige maal tegen 't voorstel gestemd, om dat ook hij meende, dat die f 500 sub sidie een reeds meer dan voldoende bijdrage van T gemeentebestuur wa ren. Nu spreker evenwel gehoord heeft dat deze som niet ten volle zal worden verbruikt, is ook hij vóór aanneming van 't voorstel van B. en W, De heer HONIG staat op een geheel ander standpunt. Reeds van den be ginne af aan was hij tegen 't verke nen van een subsidie. Hij ziet niet In dat de groote bloembolleohandelaars die hier wonen het niet buiten een ge- meentebijdrage stellen kunnen: Zij hebben" zelf toch wel 't grootste be lang bij een bloembollëntentoonstel- Ling, daar 't- toch feiteijk een reclame voor hun zaken is. Heemstede zal voor *t overige er werkelijk niet veel van profiteered En nu zegt de be£r Meeuwsen wel, dat de f 500 niet geheel verbruikt zul len worden, maar welke zekerheid kan hij ons dienaangaande verschaf fen? Dan geeft spreker den raad toch vooral voorzichtig met 't verkenen van subsidies te zijn.. De lieer VAN MEEUWEN ant woordt dat de heer Honig de bloembol lenkweekers met de afdeeling Heem stede van den Bond van bloembollen cultuur verwart. Aan deze afdeeling is de subsidie gegeven; de kas der af deeling had zulk een tegemoetko ming zoer noodig. Verder geeft spre ker nogmaals de stellige verzekering, dat de subsidie niet ten volle ver bruikt zal worden., Do hoer HONIG zegt, dat de afdiee- Ling toch bijna uitsluitend bollen- kweekers onder hare leden telt; als zij de kas behoorlijk steunden, zou die niet zoo arm zijn. Do hear v. d. BERG meent tegen te moeten stemmen, op grond dat er reeds genoeg gegeven is. De VOORZITTER ds 't met den heer Van Meeuwen eens, dat de afdeeling ondersteuning verdient. Een groot deel van de 3 contributie, d:ie be taald wordt, moet aan 't hoofdbestuur worden afgedragen. De heer VAN MEEUWEN zegt ten slotte, dat de Heemsteedsche bloe misten toch ook kosten moeten ma ken voor hun particuliere inzendin gen; ook om die reden kunnen zij de afdeeling moeilijk krachtigen steun verleenen. De heer HONIG is niet overtuigd. Hij zal tegen blijven stemmen. 't Voorstel van B. en W. wordt nu in stemming gebracht en met zeven tegen vier stemmen aangenomen. Te gen stemden de heeren v. d. Berg, Boelen, Honig en Crommelin. Punt 3 betreft 't voorstellen van een nieuwe motor- en 'rijwielverordening. De VOORZITTER zegt, dat deze wij zigingen noodzakelijk waren, aange zien in de wet zelve veranderingen ge komen zijn. De beer v. d. BERG vindt 't wen- schelijk de motoren op twee wielen tot dezefde wegen te beperken als de automobieten. Deze tweewiekrs ver spreiden nog meer schrik onder de wandelaars als de auto's en ook de bewakers van den Hout hebben er grooten last van. De lieer CROMMELIN betoogt dat er met motorrijwielen bijna nooit ongelukken gebeuren en zoo ze al plaats vinden dan heeft de bestuur der veel meeir kans gewond te war den dan de aangeredene. De VOORZITTER zegt, dat de be paling zoo opgenomen is op verzoek van 't gemeentebestuur van Haarlem. Waar nu Haarlem meent dat 't vol doende is motorwagens op meer dan twee wielen te wenen, is er geen be zwaar gemaakt de bepaling aldus vast te stellen. De heer v. d. BERG is de meening van den heer Crommelin niet toege daan. Spreker haalt een geval van ree en ten datum aan, dat bewijst dat ook motorrijwielen wel degelijk onge lukken kunnen veroorzaken. De heer v. d. BERG stelt vervol gens voor de clausule, „op meer dan twee wielen" geheel te laten wegval len, welk voorstel met acht tegen drie stemmen wordt aangenomen. Vervolgens wordt de geheele veror dening zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. De in werking treding zal plaats vinden 1 October 1909. Uit de gemeenterekening blijkt dan dat er een batig saldo aanwezig is van 1 4200.29 1/2. Ingekomen is een adres van J. Boon, om afwijking van de bouw- en woningverordening voor den bijbouw eener kamer.. B. en W. stellen voor op dit adres afwijzend te beschikken, niet alleen omdat hier geen termen aanwezig zijn om van de verordening af te wij- wijken, maar ook omdat reeds met den bijbouw begonnen is, zonder dat men de toestemming van. B. en W. heeft afgewacht; hier is dus een over treding gepleegd. Met dit voorstel vereenigt de Raad zich. Ingekomen zijn voorts verschillen de goedkeuringen door Gedeputeerde Staten van genomen raadsbesluiten. Een adres van bewoners van Wes terhoutplein en -straat waarin aange drongen wo-rdt op geregelde gemeen tereiniging van dit gedeelte, 't plaat sen van een lantaarn en 't plaatsen van boomen langs de Westerhout straat. De VOORZITTER heeft ln 'ri offi cieus briefje den eersten ondier teek er naar geantwoord, dat de straat en het plein nog behoaren aan de maat schappij „Bosch en Vaart", over dracht heeft nog niet plaats gehad. Zoodra die is geschied zal de toestand verbeterd worden. Hierop is een schrij ven ingekomen, waarin' verklaard wordt, dat de bewoners met dit ant woord genoegen nemen. Dit adres wordt daarna in handen van B. en W. gesteld. Vorder vraagt mej. Kemna eervol ontslag uit hare betrekking als on derwijzeres aan de school, omdat zij eene betrekking te Haarlem aan vaard heeft. Dit ontslag wordt verleend. De ven- vulling der ontstane vacature wordt tot de volgende vergadering aange houden., Ingekomen ls nog een adres Van die woningvereeniging „Berkenrode", strekkende om verschillende wegen door de gemeente over genome® te zien. Nadat de VOORZITTER hulde heeft gebracht aan deze voroonlging, die 't blijkbaar goed met Heomstede's be langen voor heeft, wórdt dit stuk in handen van B. en W.; om advies ge steld. Bij de rondvraag brengt de hieetr v. d. BERG, als lid van de woningveree- niging „Berkenrode"* den voorzitter dank voor zijn welwillende woorden ten opzichte van die vereenigiiig ge sproken. De heer v. MEEUWEN is ter oore gekomen dat *t noordelijk deel van Heemstede er over klaagt dat daar geen publicatiebord geplaatst is. De VOORZITTER doet toezegging dat hierin voorzien zal worden. De heer BEELEN zegt, dat de boo men vol doode takken zitten; bij stormweer is 't onder die boomen zeer gevaarlijk loopon. De VOORZITTER antwoordt, dat bij de snoeiing in dein herfst dit doo de hout verwijderd zal worden. Ten slótte vraagt de heer HONIG of de overdracht van gasbuizen en we gen van de gemeente Haarlem nóg niet heeft plaats gehad. De VOORZITTER antwoordt dat hierover nog niets is ingekomen en sluit daarna do vergadering. NATIONAAL CONCOURS TE ZANDVOORT. Zondag a. s. zal, ter herdenking van het 10-jarig bestaan van „Zand- voort's Harmonie" een nationaal con cours voor harmonie- en fanfare korpsen gegeven worden. Des morgens te half elf zal door den voorzitter, den heer C. Schaap, een welkomslrede worden uitgespro ken en de eerewijn aan directeui-en wonden aangeboden. Hierna neemt de marschwedstrijd eon aanvang, waarna om 12 uur de eerste con cour numinors zullen worden gespeeld. Des avonds half 7- doet de jury uit spraak in beide wedstrijden, waar-na een eerewedstrijd, welks afloop dade lijk z-al wonden bekend gemaakt, ge houden zal worden. Do dag wordt besloten met een biioscopevoorstelling en een baü-cham- pètre. In de 3e afdeeling B., fanfare, ko men uitSom pre Crescendo to Nieu- wer-Amstal, Arion te Wijk aan Zee, Crescendo te Slotondijk, en. Wilihel- mina te Abbenes. Het verplichte num mer is hier Grazielle, ouverture door Fernand Andrieu. In de 3e afdeeling A., fanfare, komt uit: Volharding te Rpendam j het verplichte nummer is Gloria Victis, ouverture door Felix Boisson. In de 2e afd. fanfare komen uit: Eensgezindheid te Wonner, Een dracht en St. Caecilia te Nieuwéha- gen, Na arbeid kunst te Haarlem, Winnubat te Helder, en Keppelsche Kapel te Koppelhet verplichte num mer isLa Sant Hubert, door G. Parés. In do 1ste afdeeling fanfare komt uit Excelsior to Zaandamverplicht stuk Hyménéë, door Gabriel Allier. In de afdeeling van uitmuntendheid komen uit Zaandijks Fanfarecorps te Zaandijk, en De Eendracht te lip verplicht nummerPallas, van Ga briel Parés. In de 3e afd. B., harmonie, komt uitOil inkten k te Velseroordver plicht nummerLe secruit de la bo hémienne. In de 3e afd. A., harmonie, komen uitBlumentrit te Rotterdam, Har monie te Amersfoort, Paul Kruger te Zandvoort, en Wester Harmonie te Amsterdamverplicht stuk Le char de Vines, van R. Massard. In de 2e afdeeling Harmonie komen uit: Stedelijk Muziekkorps te Bols- ward, St. Caecilia te Haarlem, en Lourens Jansz. Coster te Haarlem; verplicht nummer Babolimette, door Cocuolet. In de 1ste afd. Harmonie komen uitKur Kapel Falerbergia te Valken burg, en Ons Ideaal te De Lemmer verplicht stuk Fhetae, door Jules Wa tedie. In de afdeeling van uitmuntend heid komt uit: Euterpe te Zevenber gen verplicht nummer Pallas, van Gabriel Parés. Ook in den marschwedstrijd hebben een veertiental yereenigingem inge schreven. In de eerste afdeeling komt uiit Zaandijks Fanfare te Zaandijk. De jury bestaat uit do heeren D. Koning, directeur van Amstel 6 Fan farecorps to Amsterdam, H. M. van 't Kruys, componist, te Den Haag en Jac. Konings, kapelmeester te Breda. Door de leden van 't Koninklijk Huis zijn drie groote bronzen me dailles ais prijzen disponibel ge steld. BEHANGERIJ -- STOFFEERDERIJ MATRASSENMAKERS. GEHEELE UITVERKOOP van allo voorhanden Hoeden en Petten. Hocren-Vilthoeden125 Ct. Ijl Manspetten25 Ct. Heeren-Stroohceden 50 j Jongenspetten..12'/s Klnder-Stroohoeden.25 Baretten25 HUIS TE HUUR, goed voor alle zaken. J. W. BOEREE. Riviorvischmarkt 7. OSSENVET SO cent per kilo. SCHAPENVLEESGH 25 Ct. p. 5 0I1S KALFSGEHAKT 30 cent per 5 ons Breestraat 14. WEMMERS Schoenenmagazijn is het goedkoopste. BEZOEK KEIZER VAN DUITSCHLAND, De „Zutphenscbe Couirainit" var- rueemt, dat do Duitsche keizer den ne genden Augustus vöxl Kleef, uit een bezoek zal brengen per extra-trein aan De Steeg en den volgenden dag over Zuftphen en Winterswijk naar DuilschLand terugkeert.' EEN GEVAARLIJKE OPDRACHT. Maandag zou op heaihaaid verzoek van de familie een krankzinnige vrouw te Dieren naar een gesticht ge bracht worden, om op Rijkskosten verpleegd te worden. Maar zoodra twee rijksveldwachters verschenen om haar te halen, scheen de familie van een andere meening te zijn en gingen zoowel huisgenooten al6 patiënte de mannen te lijf, scheurden hun kleerem. eu bewerkten het gelaat van een hun ner mei een ijzeren haarkam. De veldwachters trachtten nog de krank zinnige te overmeesterenmaar zij verweerde zich zoo hevig, dat zij ten. slotte in zwijm viel, waarna de beidie veldwachters met gehavende kleeren en bloedend gelaat, onverrichter za ke konden heengaan. Schoenenmagazijn Is het goedkoopste. WEMMERS Schoenenmagazijn Is het goedkoopste. HAARLEM. Vestigt de aandacht op de voordee- len aan het Lidmaatschap dier In richting verbonden, te weten: Bij een lidmaatschap van 6 maanden tot 5 jaar wordt na overlijden uitbetaald 110; van 5 tot 10 jaar 120, van 10-20 jaar 130 en boven de 20 jaar 140, terwijl men na 40-jarig lidmaatschap wordt vrijgesteld van betaling der contributie. De wekelijksche contributie be draagt 5 cent. .Voor inschrijving! 'reglementen en kwitantieboekjes worden geen koeten; berekend. Eiken Zaterdagavond van 7—9 uur kunnen op persoonlijke aanmelding of met gezondheids-bewijs van den Dok ter personen van 8 tot 30 jaar als Le-> den worden aangenomen. Rnim voorhanden NIEUWE en GEBRUIKTE BOEKEN, AT LASSEN, WOORDENBOEKEN voor Gymn., H. B. S. e. a. Inrich tingen van onderwijs. RUIME KEUZE Dames-, Heeren- en Kinderschoeisel. Uitsluitend prima kwaliteit. Concurreerendsteprijzen Elegante modellen. ZIE ETALAGE. Gemakkelijke pasvorm. Speciale inrichting voor Schoeisel naar maat en Reparatie-inrichting. 20 cent per Kilo. 71 Kleine Houtstraat. Telefoon 883.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 6