Verschijnt dagelijks, behalve op 2on« en feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA Stadsnieuws Uit de Omstreken 27e Jaargang. No. 7996 WOENSDAG 21 JDLI 1909 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIB HAANDBRl Voor Haaiiem f IM Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland1.6S Afzonderlijke nummers10.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.374 de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap toorens Coster. Directeur J. 0. PEEREBOOM. ADVERTENTIÉNi Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel mee? 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels L—elke regel meer ƒ0.20 Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! 50 Cts. voor 3 plaatsingen A contant Redactie en Administraties Groote Houtstraat 55. Iatercommnnaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zolder Bottenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentien en reclames van bulten het Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. DONDERDAG 22 JULI. Brongebouw: Soiré'e Haorlemsch Muziekkorps, 8 uur. Zand voort: Schaaksimultaanséonce W. A. T. Schelfhout Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Paarden en straten" in de rubriek Om Ons Heen. TENTOONSTELLING VAN BLOEM BOLLENCULTUUR. Wij lezen in het Weekbl. voor B. C.: Aan de leden en Yeirdere belangheb benden wordt medegedeeld, dat het bureau der tentoonstelling gevestigd is in het gebouw staande bij den in gang van den Dreef tegenover- de Meesterlottelaan. Brieven voor de commissie kunnen aldaar worden be zorgd, terwijl het bureau telefonisch is aangesloten onder Na 1800 aan het plaatselijk telefoonnet te Haarlem. Evenwel moet worden opgemerkt, dat niet altijd iemand in het bureau aan wezig is, zoodat aan telefonische op roepingen voroloopig niet altijd ge hoor zal kunnen worden gegeven. Tot nadere aankondiging zullen de Commissie en do architecten-geregeld In het bureau zitting houden eiken Zaterdag des namiddags te 3 uur. Zij, die inlichtingen hebben te vra gen of tentoonstellings-aangelegenhe- den hebben te bespreken, worden be leefd uitgenoodigd zich bij voorkeur op dat uur aan het bureau te willen zaninelden, of wel te willen zorg dra gen, dat grieven enz. telkens zooveel mogelijk wekelijks des Zaterdags bij de Commissie inkomen. Tot opzichter voor het dagelijksch toezicht op de werkzaamheden op het terrein is aangesteld de heer W. B. Roozten Nz. van Overveen. Dierenmishandeli ng. Gisteravond omstreeks acht uur ranselde de koetsier van een grooten verhuiswagen op het Spaarne zijn beid'e paarden zoo erg met de zweep, toen hij tegen de hooge brug opreed, dat eenige schippers er zich mede be moeiden en hem luide zijn slaan op de moede beesten verweten, De koetsier was zoo wijs om zijn zweep op te ber gen en de verhuiswagen ging even goed de brug op, zoodat do tusschen- Jcomst der schippers toch tets goeds uitrichtte. Examens Toonkunst. Gisteren slaagde te Utrecht onze stadgenoote, mej. Jac. J. W'aage voor het examen in solozang van de Maat schappij tot Bevordering van Toon kunst School voor Kunstnijver heid. Door den directeur der School voor Kunstnijverheid alhier worden thans pogingen in het werk gesteld, om een cursus voor het emailleeren aan de afdeeling voor de artistieke metaalbe werking te verbinden. De emailleer kunst, die in vroeger jaren zoowel bij de zilversmids- als bij de juweliers kunst een zoo groote rol speelde, wordt op het oogenhlik in ons land zeer spaarzaam beoefenden toch be schikt zij over middelen van onschat bare waarde om eene groote bekoring aan de producten van bovengenoem de kunstambachten te geven. Aan dozen specialen cursus, die ge durende eenige maanden in het jaar j zal plaats hebben, zullen dan ook be langstellenden, die geen vaste leer lingen der School zijn, toegelaten kunnen worden. Zoodra de voorberei dende maatregelen verder gevorderd zijn, zullen nadere bijzonderheden omtrent dezen cursus medegedeeld worden. Examens. Aan de Haarl. Huishoud- en Indus trieschool is het diploma voor huis houdster uitgereikt aan de dames A. van Bolhuis, van Zwartsluis, en C. ësn-cvGOr-t, van Heemstede. Van het lste ièt iïSt leerjaar wer den bevorderd v. d. opL huish. 6 leerl., waarvan 1 voorwaardelijk, ter wijl één getuigschrift werd. uitgereikt na afloop van den vereenvoudigden, huishoudcursus. JulianiafeeBt. Bet tijdschrift Neerland! a, deelt een en ander mede over gehou den Julianafeesten, o.a. uit het ver slag van de jongelieden-afd. te Haar lem, waarin met gepaste bescheiden heid wordt gezegd: „Dat er hier in Haarlem op 18 Mei feesten geweest zijn, heeft de burge rij voor een flink "deel aan ons te dan ken, daar we èn met een verzoek aan den Raad èn met een ingezonden stuk de menscheen wat aangepord hebben. „Zoo bteeft dan den 18en een giroote bloemenoptocht plaats gehad, waar van het gedeelte (2 wagens) gevormd door de verschillende inrichtingen van onderwijs ondier onze leiding stond. De eerste versierde wagen stel de voor de Ned. Maagd, waaromheen de Vlaamsche Maagd, een Indiër en een Transvaalsche Boer, die haar hul de brachten. „Op de kar stonden de spreuken: Dwaalt ge in den vreemde, Denkt aan Hollands beemden." „Oranje in 't Karl en niemands knecht." „Wie oude grootheid viert, Kweekt jonge grootheid aan." „Op de tweede aierwagen stonden boertjes en boerinnetjes uit alte stre ken des lands. „Daar wij ook een deel van de rege ling hadden, had ons bestuur handen vol werk. Op een middag kwamen bij mij ongeveer 40 personen om inlich tingen. Wij zijn door deze fees tem erg bekend geworden bij de burgerij em 't heeft ons en middellijk het A. N. V. zeer veel goed gedaan! „Doch de mooiste reclame voor ons was wel, het in één woord keurig op wit fluweel gebrandschilderde vaan del. Hiertoe hebben twee zusters van een onzer Leden, nL de dames Yser- draat, welwillend hun tijd en kunst vaardigheid gegeven. Daan-voor nog maals onzen grooten dank] ,'t Is hier de plaats om nog te bedanken allen, die ons zoo ge steund hebben in ons werk, ml. de urgerafdeeling voor den belangrij ken geldelijken steun, verschillende particulieren vootr hun hulp met raad daad en ten slotte de Leden, waar onder vooral uitblonk Yserdraat. Dat we een bloeiende vereeniging geworden zijn, bewijst bel getal Le den; dat nu reeds tot 158 gestegen is." Een aanrijding. Iemand die zijn rijwiel nog niet goed meester was, reed gisteravond een oude juffrouw bij de Stoofsteeg omver, met het gevolg dat zij een bloedende wond aan haar achter hoofd kreeg. De schuld was niet geheel en al bij den fietsrijder, daar de juf frouw doof was en hij gebeld had. Een paar voorbijgangers hielpen haar naar haar woning in de Zui derstraat, na den wielrijder aangera den te hebben, voorloopig liever in de Spanjaardslaan te gaan rijden. NEDERLANDSCHE BOND VOOR LICH. OPVOEDING. Ter voorbereiding van de wedstrij den, uitgeschreven door den Neder- laudschen Bond voor lichamelijke op voeding, te houden te 's-Gravenhage op 1, 2 en 4 October, zullen met goed keuring van den minister van oor- districtswedstrijden worden ge houden, o. a. op 21 Augustus te Haarlem, maxi mum deelnemers 186 man, voor de ;anni zoenen Den Helder. Hoorn, Taarlem, Amsterdam, Naarden, Muiden en IJmuiden In iedere plaats, waar de wedstrij den gehouden worden, is met de voor bereiding en leiding er van een com missie van officn eren belast. Deze heeft de beschikking over ƒ75 voor het bestrijden van onkosten en het aan schaffen van prijzen, welke bestaan moeten uit medailles, kruisen, linten of diploma's. Bovenbedoelde wedstrijden zullen bestaan uit a. korfbal voor twaalftallen i b. slingerbal voor zestallen b. voetbal voor elftallen c. voetbal voor elftallen d. vuistbal voor zestallen e. zeskamp voor zestallen en per soonlijk, bestaande uit vrije oefenin gen, vTCtHoo? met hindernissen, pols- stokhoogspringen, slingerbal vèr wer pen, rekstok- en barrenoefeningen f. andere wedstrijden, als heit ver langen daartoe tijdig kenbaar is ge maakt. Examens hoofdakte. Haarlem, 19 en 20 Juli. Geëxaml- neer 13 mannelijke candidaten. Ge slaagd (te hoeren J. du Buy en J. G. G. M. Bijlmer te Amsterdam, S. R. W. ten Cate, Haarlem, T. Clay, Wees- percarspe-1 J. V. Eyk, Alkmaar en H. H. v. d. Hart. Assendelft. Ongeval. Gisterenmiddag heeft er een onge val plaats gehad, dat nog betrekke lijk goed is afgeloopen. Bij het afgaan der Zijlhrug reed hét rijtuig van Mevr. v. d. Vliet, te gen een wagen met gaspijp'en. Een der pijpen kwam terecht tusechen het achterwiel en werd tusschen die j ken gewrongen.. Nadat de paarden waren uitgespan nen, kon men het wifel vrij maken- Een smid moest de pijp ar tusschen uit slaan. Een en ander verwekte veel bekijks. STUIVERS-SPAARBANK. Gedurende de maand Juni jL wer den' bij de Stuivers-Spaarbank van de afd. Haarlem e. a van den Volks bond tegen Drankmisbruik, inge bracht 561 posten met een bedrag van 845.99 en uitbetaald 68 posten, met een bedrag van 880.33 1/2, terwijl 29 nieuwe boekjes werden afgegeven. Gedurende het le halfjaar 1909 wer den ingebracht 3869 posten bedragen de 6514.05, d.i. 187 posten en 127.46 meer dan over hetzelfde tijdvak in 1908; uitbetaald werden 441 posten met een bedrag van 5525.45, d. i. 57 posten en 733.21 1/2 meer dan in het le halfjaar 1908, terwijl 165 nieuwe boekjes werden afgegeven, d. L 36 meer dan in 1908. KANTONGERECHT. U itspraken. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan J. J. vaai N., te Haarlem, overtre ding Woningwet, 3 boete of 1 dag hechtenis. A. M. E. S.. te Haarlem, overtre ding Arbeidswet, 2 boete of een dag hechtenis. J. O., te Schoten, overtreding Voge- lenwet, en Algemeens Politie Veror dening van Schoten, f lö boete of 8 da-gen hechtenis, mét vrijspraak van hei meerdere. J. de W., te Haarlem, en zeven an deren, overtreding Jachtwet, 7 dagen hechtenis, 5 dagen hechteni.s 10 boe te of vier dagen hechtenis, 5 boete of vier dagen hechtenis, en 1 boete of 1 dag hechtenis. J. C. B. en C. R.. te Amsterdam, overtredingen van het vereenvoudigd locaalspoorweg-reglemenl, beiden maal 5 boete of twee maal 10 dagen hechtenis. A. C. van A., te Haarlem, te late geboorte-aangifte doen, 1 boete o! een dag hechtenis. P. J. van H., te Haarlem, in staat van dronkenschap een rijtuig bestu ren, 5 boete of 5 dagen hecht. J. L. W. en N. de B., te Haarlem, in staat van dronkenschap in 1 open baar de orde verstoren, beiden 6 da gen hechtenis. H. S. v. d. P., te Haarlemmerliede en W. B., te Haarlem, straatechende- no. 1 5 boete of drie dagen hech tenis, de 2e vrijgesproken. J. D., te Zuid Schalkwijk, een trekdier onbeheerd laten staan, 1 boete of 1 dag hechtenis. E. van den B., te Noordwijkerhout, en P. '1'., te Bennebroek, rumoer ver wekken, no. 1/3 boete of drie dagen hechtenis, no. 2 vrijgesproken. T. M., te Amsterdam, en zes ande ren. loopen op verboden grond, 2 boete of twee dagen hechtenis, 3 boe te of droe dagen hechtenis, en 5 boete of drie dagen hechteiiis, E. J. L. te Amsterdam, vrijgesproken. H. B., te Haarlem, en 9 anderen, overtreding der Algemeene Politie verordening voor de gemeente Haar lem, ƒ3 boete of twee dagen hechte nis, 2 boete of een dag hechtenis, 1 boete of een dag hechtenis, en 0.50 boete of een dag hedht. L. D., te IJmuiden, overtreding der Algemeens Politie Verordening voor de gemeente Velsen, 1 boete of een dag hechtenis. N. W. en J. F., te Heemskerk, over treding der Algemeens Politie Veror dening voor de gemeente Beverwijk, 2 boete of 2 dagen hecht. J. F., te Bloemendaal, overtreding dier Al ge mesne Politie Verordening voor de gemeente Bloemendaal, 1 boete of 1 dag hecht. H. V., te Velsen, en 6 anderen, overtreding van het Reglement voor het gebruik van de Vischhal. te IJ muiden, drie maal 1 boete of drie maal een dag hechtenis, twee maal 1 boete of twee maal een dag hech tenis, en 1 boete of 1 dag hechtenis, P. K., te Velsen, ontslagen van re éhtsvervol gin g. D. van E., te Wijk' aan Zee Duin, overtreding van het Provin ciaal Reglement in Noord-Holland, drie maal 1 boete of drie maal een dog hechtenis. C. J. J., te Lisse, en G. G., te Uit- lLöom, de nummer- en rijbewijzen net vertoonan, 10 boete of vijf da gen hechtenis. P. II. Z., te Heemstede, voor de veiligheid van het verkeer nalaten om signalen te geven, ƒ20 boete of t dagen hechtenis. C. van L., te Velsen, een ander signaal dan de bel bezigen, 3 boete of drie dagen hechtenis. W. B., te Haarlem, en vijf ande ren, rijden zonder licht, no. 1 0.50 boete of een dag hechtenis, de ande ren 1 boete of een dag hécht. Voorts werden er nog zee personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 3 boete of drie dagen hechtenis, en 2 boete of twee dagen hechtenis. EEN HAAI... MET EEN STAARTJE. Gisterenavond omstreeks hall acht werd ons een groote doode visch ge toond, die een uur te voren in het Z. B.-Spaarae, waar hij, al half dood, nog een weinig rondspartelde, met een touwtje, dat als lus om zijn staart geslagen was, door W. v. K. gevan gen was. De algemeene opinie van voorbijgangers en belangstellenden was, dat de 1.25 M. lange visch, een jonge haai was. Niet overtuigd van de waarheid de zer bewering 'en toch belust op zeker heid, trokken wij met den jongen, die de visch ais 'n bakerkindje in zijn armen droeg, er op uit, om van Dr. Buekers of Dr. Galk oen als deskundi gen op dit stuk, zekerheid te verkrij gen. Maar zooiets blijft, vooral in een drukke straat als dé Groote Hout straat, iiiet onopgemerkt. Het duurde don ook niet lang, of we hadden 'n goeie honderd man achter ons, die allen hun gevoelens op d"e meest on dubbelzinnige wijze kenbaar maak ten. De kleineren holden vooruit, overal namen van de deuren afle zend, kxijschend: Mot je bij dc-se dok ter wesell? (want er scheen iets van n dokter uitgelekt te zijn). Jongens begonnen te zingen: Rije, rijp, rije op een wagentje, en als je dan niet rijo wil, dan draag ik je... Voorbij- gangers bleven overal staan, winkel juffrouwen verwonderden zich achter de glazen deuren, ramen werden opengegooid, nieuwsgierige gezichten verschenen allerwege. De ongelukki- vlschvanger sjouwde met z'n haai, half uitgeput al door de zwaarte van beest, natuurlijk geen liefhebbers vindend om z'n vrachtje eens voor een poosje over te nemen. Een agent, die met majestueusen stap kwam aanwandelen, werd uitgejouwd, toen hij zich met de zaak wilde inlaten. Zoo arriveerde de stoet in de Jor- densstraat bij Dr. Buekers, 't heele haai-escorte schaarde zich om de stoep. Aangescheld. Wordt niet open gedaan. Nog eens gebeld. De deur blijft toe. Eindelijk hooren we van de buren dat Dr. Buekers op reis is. Da s een tegenvaller. Ja, dan maar naar Dr. Calkoen op de Loidsche vaart. Onze verslaggever breekt door de troep heen en zet koers in die rich ting. 'n Soort gebrul stijgt op, 'n oor- verdoovend gefluit en gesis dat de anders zoo stille Jordensstraat in vol le opschudding brengt. We gaan nog al hard van honk, wat de woede doet stijgen. „Zie je dan niet dat-t-ie jonge z'n eige 'n broerte sjouwt," gilt er één; ,,kè jij die fisch nlot es op je nek neme?", een ander. Maar ook tot handtastelijkheden wordt overge gaan: Petten suizen door de lucht, steenen vliegen over den grond en spatten tegen cLe trottoirs. En al maar groeit de menigte aan. Drei gend gemompel golft door de scharen, vloeken barsten zoo nu on dan op, ache ld woordvan vliegen als hagel door de lucht. Eindelijk, eindelijk zijn we bij dr. Calkoen- De Loidsche vaart staat zwart. Een bejaarde dienstmaagd, smijt, zonder dat 'er nog een woord is, de deur voor onzen neus dicht, 't Goede mensch was begrijpe lijkerwijs van de drukte geschrok kon. Maar vijf minuten later komt, gelukkig, Dr. Calkoen zelf, die ter stond constateert, dat we hier wer kelijk met een haai to doen hebben. Da's ten minste zoover.Nu maar weer naar 't bureau terug. Maar de weg gaat door 't drukst van de stad, Bo termarkt, Ver wuift, Groote Hout straat 't Is geen pleziertocht, dat korte eindje, De bed/neigingen en bespottingen, die uw verslaggever naar 't hoofd ge slingerd worden zijn legio. De schare plant zich in de Groote Houtstraat voor ons bureau, onderweg meer meetr aangegroeid. Een toeter zorgt voor muziek. Groot gezang golft door de spes patriae. De tram moet stop pen. Uit alle richtingen komen nieuws gierigen aanhollen, denkende dat ea 'n moord gebeurd is, of brand, of iets dergelijks. De haaien vanger wordt door onze achterdeur geloodst. Maar de menig te beeft 't gezien. De eenzame Peuzelaarssteeg staat plots vol mensch en. De verslaggever wordt uitgescholden voor afzetter, beul en meer liefelijkheden. Als ie te voorschijn komt, kan ie 'n pak ransel krijgen. Hoewel hij in 't geheel niet begrijpt waarom, komt hij toch maar liever nïel te voorschijn. En de men- schen trekken, langzamerhand, af. Dan is 't reltetje weer gauw voorbij. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste-berichten. SCHOTEN. Gemeenteraadsverkiezing. Bij de gisteren gehouden herstem ming voor den Gemeenteraad van Schoten zijn gekozen de heereu C. de Braai (anti-rey.) met 408 stemmen en N. Cobelens (R.-K.) mot 390 stem men. De hoeren P. Boxs en G. Berghuis, beiden liberalen, verkregen onder scheidenlijk 342 en 314 stemmen. Er hadden zich 757 van de 1192 kiezers een gang naar de stembus getroost, dat is dus om en bij 62 1/2 pet. Bij de eerste stemming waren 691 kiezers opgekomen, dus ongeveer 58 pGL Ondanks liet harde werken der bedde verk'iezingsbesturen, die den geheelein dag van hun bureaux uit hun mannetjes te voet en per rijtuig heit Schoterkwartier en he>t dorp de den afzoeken, of er nog kiezers te vinden waren, die hun stemplicht nog niet hadden vervuld, zijn er dus maar weinig kiezers meer naar liet Raadhuis te Schoten gekomen. Dat is zeker voor een groot deel veroorzaakt door het thuisblijven van vele sociaal-democratische kiezers. Overigens was er, als we gisteren reeds opmerkten, wed veel belangstel ling voor deze verkiezing. Dart, bemerkten we ,toen we ons ln het sigarenmagazijn van den heer J. van der Mooien, Generaal Cronjé- straat 5, dat de heer Van der Moolen geheel welwillend ter onzer beschik king stelde, installeerden, om daar deu volke don uitslag van de verkie zing mee te doelen. Toen de fabrieken uitgingen en de eerste cijfers werden aangeplakt, had den we al heel gauw veel publiek en dit bleef er, tot de einduitslag bekend was. Van den beginne aan waren de bei de nechtsche candidaten voor. De eerste lijst, die binnen kwam, toonde reeds een voorsprong van een tien tal stemmen, die met elke lijst werd vergroot, behalve de laatste opgaaf, die voor de hoeren Berghuis en Boxs elk tien stemmen meer brachten, dan voor hun tegenstanders, toen was 't echter te laat, daar de voorsprong van de stemmetneijfers der heeron De Braai en Cobelens reeds te groot was. Even voor kwart voor zeven was het zeker, dat de nechtsche candida ten gekozen waren. Ons aanplakxaaiu meldde liet onmiddellijk aan do wach tenden eui tegelijkertijd trokken de bulletin-loopers uit, om ook in de andere doelen van hot Schoterkwar- tier den uitslag te berichten. Later verspreidden we nog een volledig cijfer-bulletin. Hieronder laten we don uitslag van de herstemming nog eens volgen, ver geleken met don uitslag bij de eerste stemman g. Uitgebracht hei-stemming 757 st., stemming 691 stemmen. Van onwaarde herstemming 11 st., stemming 7 stemming. Geldige stemmen herstemming: 746 stemmen, stemming 684 st. Daarvan verkregen C. de Braai (A.-R.) herstemming )8 st., stemming 334 st. N. Cobelens (R.-K.) herstemming 390 st. stemming 235 et. P. boxs (lib.) herstemming: 3-42 st., stemming 190 st. G. Berghuis (Jib.) horstemming 314 st, stemming 157 st. J. R. Bangma (soc.-dem.) stemming: 155 st. J. C. Eggink (soc.-dem.) stemming 153 st. AERDENHOUT. Het buitenverblijf Rogaarts-Du in,' toebehoorend© aan Mr. G. van Tien hoven, Commissaris der Koningin in de provincieNoord-Holland, en gele gen aan den Aerdenhoutsduinweg al-" hier, is thans weder door de familie betrokken. BENNEBROEK. De kinderen der R. K. school alhier maakten gisteren in Jan Pleziers een uitstap jen aar Zandvoort, waar zij mild werden onthaald. In vroolijko stemming en zeer voldaan over liet genoegen hen door Mevr. Willink van Bennebroek aangedaan, keerden zij dos avonds huiswaarts. HAARLEMMERMEER. Concours hippique. Onder prachtig zomerweder en ou der eene talrijke menigte toeschou wers had gisteren het concours hippi que te Hoofddorp plaats, vanwege de jeugdige vereeniging Vooruit, tot be vordering der paardenfokkerij al daar. In de eerste afdeeling „Concours voor ingespannen goedgekeurde dek hengsten", had den len prijs A. Roo- den burg, te Haarl'ineer, met den hengst Fit; 2e prijs Heugsten-Vereeni- ging te Nieuw-Vennep met Richard; 3e prijs Dirk de Vlieger te Haarlem mermeer, met Adelberth III 4e prijs A. van Wieringen, idem, met Veloce. 2e afdeeling. Concours handelspaar den voor landbouwers, le prijs C. W* Smit te Haarlemmermeer, met Tiene; 2e prijs Gebr. van de rMarel, idem, met N. N.; 3e prijs Gebr. van Reeu- wijk, idem, met Duma; 4e prijs Wa Pruissen, idem. 3e afdeeling. Concours pony's inge spannen. le prijs A. H. Wickevoort Crommelin te Heemstede, met Mon tague; 2e prijs dr. Van Linden Tol te Haarlem, met My Hobben; 3e prijs A. Roodcnburg te Haarlemmermeer met Voske. 4e afdeeling. Concours 'eenspan mer- riën. le prijs: C. Bulk te Haarlemmer meer, met Betsy; 2e prijs J. van Vuu- ren, idem, met Bles; 3e prijs A. van Zij verden, idem, met Victoria. 5e afdeeling. Concours eenspan merriën. le prijs J. Knoop, te Haar lemmermeer, m. Hendrika, 2e pr. C. Bakker, te Oegstgeest, met Draga; 3e prijs Gebr. v. d. Marei te Haarlem mermeer met N. N. 6e afdeeling: Concours eenspannen, gereden door eene dame. le prijs me-, vrouw E. v. Wickevoort Crommelin te Heemstede, met Gruno; 2e prijs mej. A. Roodenburg te Haarlemmer meer, met N. N.; 3e prijs mej. A'. Bruin, idem, met Bles. Ter opluistering een vierspan bon te gekr. Oldenburgerpaarden van en gereden doo rden heer A'. van Wicke voort Crommelin. Een prachtig vierspan, toebehoo- rende aan den heer E. Oly, te Haar lemmermeer, heiden eerste prijzen. VELSEN. G em een te raadsvergad er ing. 't Was een niet bijster belangrijTce zitting van den Raad gister. Gepraat werd er nu en dan wel; maar niet veel en niet belangwekkend was het, 't geen er gezegd werd. We kunnen dus volstaan ditmaal met het vermeiden van de besluiten. Op de agenda kwam voor onder zoek der geloofsbrieven van de herko zen Raadsleden F. P. Vermeulen en W. Baron van Tuyll van Saroosker- ken. Een ander punt was de overne ming van wegen en voor 4087 aan to koopen een inschrijving bn het Grootboek 3 pet. N. W. S. Een voor stel van B. en W. om eenige straten namen te geven, werd aangehouden, omdat men gaarne historische namen wilde. De school te Santpoort zal war den beschikbaar gesteld voor de oefe ningen van „Santpoort's Mannen koor". De heer H. Kingma kreeg ont slag uit z'n onderwijsbe trekkingen wegens zijn benoeming tot school hoofd te Haarlem. Aan des lieeren Kingma's adres werden eenige vrien delijke woorden gesproken uit d'en Raad en door den Burgemeester. Aangeboden werden de rekeningen van de gemeente en die over de ge contracteerde wegen (over 1908), D\» heeren Vermeulen, J. E. Mulder en Schuitenmaker zullen dezo rekenin gen onderzoeken. De voorgestelde suppletoire begrootingen over 1909 werden goedgekeurd, waarna aah den heer C. G. Dekker te Santpoort

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1